Senioren Info Sport en Spel Falkland Toneel presenteert 'Vreemde goocheltrucs' in Beun Geslaagd concert van Caecilia Kleurwedstrijd van Falkland Toneel Mineralen en fossielen verzamelen met 't Nivon BukEnd-Concert Studieweek koristen Presentatie Rurik op Nationale Scoutingdag Massale manifestatie tegen aantasting AOW Wijkvereniging Plan Oost Dance-Floor-Jazz-Café Lezing over edelsteen Groen Links Katholiek Vrouwengilde Plattelandsvrouwen Dramatische expressie Ncvb Heiloo Ingezonden Campagne tegen legbatterij door Dierenbescherming Weidevogelbescherming Dierenbescherming vraagt P.W.N. om uitstel jacht Jaarvergadering De Vroegte Wint Heilooër Bridgeclub VV Effect Tennisvereniging Heiloo Coopertest Open jeugdmiddag bij TV Heiloo Bridgeclub Sans Atout Damclub Heiloo Oppositie Nieuws Kostbaar punt HSV PAGINA 10 UITKIJKPOST 23 MAART 1994 HEILOO - In het kader van het 70-jarig jubileum organiseert Falkland Toneel een kleurplatenwedstrijd voor kinderen van 4 tot 12 jaar. De kleurplaten wor den nog verspreid op diverse basisscho len in Heiloo en Alkmaar in de week van 20 tot 26 maart. De adressen waar de kleurplaten ingeleverd dienen te wor den staan vermeld op de kleurplaat. De uiterste inleverdatum is 2 april. Er zijn tien prijzen te winnen, waaron der een computerspelletje en een teken set. De hoofdprijs is een uitgebreide goöcheldoos. De tien prijswinnaars ont vangen tevens een vrijkaartje voor de kinderproduktie van Falkland: 'Vreem de goocheltrucs' die op zaterdag 9 april (om 13.30 en 16.00 uur) en zondag 10 april i(om 14.00 uur) in theater De Beun in Heiloo zal worden opgevoerd. De tien winnaars worden telefonisch op de hoogte gebracht en uitgenodigd voor de prijsuitreiking die zal plaatsvinden in de foyer van theater De Beun op zater dag 9 april van 15.15 tot 15.45 uur (tus sen de eerste en tweede voorstelling van 'Vreemde goocheltrucs'). Bovendien worden de tien leukste kleurplaten op gehangen in de foyer van theater De Beun. HEILOO - Ongeveer één keer in ae an derhalf jaar organiseert de afdeling Hei loo van het Nivon een meerdaagse ex cursie naar een voor amateur-geologen interessant gebied. Van donderdag 5 t/m zondag 8 mei staat het Duitse Sau- erland op het programma, waar een aantal interessante groeven en ook een ertsmijnmuseum zullen worden be zocht. De reis gaat per touringcar; over nacht wordt in het Naturfreundehaus Mollseifen bij Winterberg. Voor des kundige leiding is eveneens gezorgd. Voor deze reis is nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar; ook niet-Nivon- ieden kunnen zich hiervoor opgeven. De kosten bedragen 300,00 p.p.; daarbij zijn inbegrepen de reiskosten, volledige verzorging en een reisverzekering. Al leen de bijkomende consumpties zijn voor eigen rekening. (Voor niet-leden zal een eventueel door het Natuurvrien denhuis verlangde geringe meerprijs worden doorberekend). Belangstellen den kunnen zich voor nadere informatie en aanmelding wenden tot de heer P.H. Postma, De Moestuin 8, Heiloo, tel. 330721. HEILOO - Elke laatste zondag van de maand en deze keer De Parels de Fun ky Reddingsbrigade. Deze band is voort gekomen uit de legendarische Castri- cumse Bump Babies. Verwacht van de Parels een groove muziekspektakel waarbij gelachen, gedanst, gezongen en gedronken mag worden. Bas, drums, percussie en veel, héél veel pret. Zondag 27 maart. De funkdy deur gaat open om -15.30 uur en om binnen te komen betaal je 5,00. CASTRICUM - De Werkgroep Vocatie organiseert voor de derde keer een stu dieweek. Deze staat open voor zowel koristen als dirigenten. De week is gep land van 15 t/m 20 augustus in de Ma- ranathakerk te Castricum. Iedere dag wordt begonnen met stern- vorming en koorscholing, waarna ieder dagdeel een van de volgende categorieën aan bod zal komen: lichte muziek, Vlaamse koormuziek en Nederlandse muziek. Op maandag- en dinsdagavond hebben we tijd vrij gemaakt voor, naar keuze, studie-uren Gregoriaans, parti tuuranalyse of een vrije avond. De woensdagmiddag is voor iedereen vrij en de woensdagavond is open gelaten voor een bonte avond. Op donderdag avond vanaf 20.30 uur kunt u repertoi reinformatie krijgen bij diverse stands o.a. van enkele muziekuitgeverijen. We werken in de week toe naar een slotpre- sentatie op zaterdagavond. De warme maaltijden van maandag t/m vrijdag is een verplichte aangelegenheid in één van de Castricumse horecabedrij ven. Voor overnachting kan de werk groep desgewenst zorgen. De inschrij ving staat open tot 15 juni. Indien u be langstelling of vragen heeft, kunt u con tact opnemen met Miriam Lases, tel. 072-334341, b.g.g. 072-331712. HEILOO - Scouts? Dat waren vroeger toch van die padvinders? Vroeger ja, al in 1973 werden alle padvinders van Ne derland samen gebracht in één vereni ging; Scouting Nederland. Ongeveer 125.000 jongens en meisjes van 5 tot 23 jaar zijn in ons land lid van één van de 1500 scoutinggroepen. Scouting is hier mee de grootste jeugd- en jongerenorga nisatie van ons land. Scoutinggroep Rurik is in Heiloo zo'n groep. Elke week komen meer dan 100 leden in het clubhuis De Hut aan de Kistemaker bij elkaar. Iedere week is het weer anders, allerlei activiteiten; van sport en spel tot aan natuur en avontuur. Scouting is niet helemaal dezelfde club als vijftig jaar geleden maar is volledig met z'n tijd meegegaan. Om dit te laten zien is op 26 maart de Nationale Scou tingdag. In heel Nederland zullen diver se groepen zich in hun gemeenten pre senteren. Scouting Rurik zal dit in Hei loo doen, de hele zaterdag zullen scouts rondom winkelcentrum 't Loo aanwezig zijn. Er worden dingen gebakken op houtvuur, er zijn spelletjes, er wordt ge bouwd met hout en touw, kinderen worden geschminkt en nog meer activi teiten. Ook is er een info-stand met in formatie over de vele gezichten van Scouting en met name onze groep. Tevens kunnen er loten worden gekocht van de Jamboree-loterij met als hoofd prijs een splinternieuwe auto. In au gustus 1994 en 1995 worden immers respectievelijk de Europese en Wereld Jamboree in Nederland gehouden. Dui zenden jongeren uit vele landen komen tien dagen in Dronten op een speciaal terrein bijeen. Falkland brengt een eigen jeugdstuk in De Beun. HEILOO - In het kader van het 70-jarig jubileum speelt Falkland voor de kinde ren 'Vreemde goocheltrucs' van Joop Reurink en Mike Kuyt. Het verhaal gaat over de goochelaar Sim Salabim en zijn gezin. Ondanks dat Sim al jaren in het vak zit, heeft het gezin Salabim de laatste tijd te kampen met achterhaalde trucs en gebrekkig materiaal waardoor ze niet meer goed kunnen meedraaien in de goochelwereld. Op een middag komt de wethouder van Kunstzaken van de gemeente Heiloo (Barones van Voorstens tot Stoeten vreugde) de kleedkamer binnenstappen. Zij overhandigt het gezin een subsidie bedrag van 20.000,-. De twee schur ken Freddy en Teddy hebbn hier lucht van gekregen. Zij vinden dat zij veel meer recht hebben op het geld dan de goochelaars. Ze besluiten dan ook om alles te doen om hen het geld afhandig te maken. De verwikkelingen volgen el kaar in snel tempo op. De charme van dit stuk is dat er heuse goocheltrucs in voorkomen. Het stuk is doorspekt met humor, entertainment en vooral spanning en is geschikt voor kin deren van 4 tot 12 jaar. Ben je jarig en wil je een leuk feestje vie ren? Kom dan met je vriendjes en vrien dinnetjes naar dit leuke toneelstuk kijken. De jarige krijgt zelfs een ver- jaardagskadootje! Het stuk wordt za terdag 9 april om 13.30 en 16.00 uur en op zondag 10 april om 14.00 uur ge speeld in theater De Beun te Heiloo. En tree: 5,00, donateurs 2,50. Kaarten zijn twee weken van tevoren verkrijgbaar bij de volgende adressen in Heiloo: Reisburo Holland International (Raadhuisweg), Boekhandel Avis (Stati onsplein), Sigarenmagazijn 't Hoekstuk (winkelcentrum 't Hoekstuk), Sandy's bloemidee (Grosmarkt Ypestein), en Het Open Huis (ook 's avonds) boven winkelhof 't Loo. In Alkmaar kunt u te recht bij boekhandel Bruna in winkel centrum De Hoef. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aanvang van de voorstelling te verkrijgen aan de kassa van theater De Beun. Voor meer infor matie kunt u bellen naar Jaap Schuu ring: tel. 072-115511. HEILOO - De gezamenlijke organisa ties en pensioenbonden in Nederland organiseren op woensdag 13 april een grote landelijke manifestatie in het Phi lips Station in Eindhoven. De mani festatie heeft tot doel uiting te geven aan de overtuiging bij ouderen in ons land dat de AO W-pensioenen als basis inkomen niet mogen worden aangetast. Volgens de organisaties maken de vier grote politieke partijen, die waarschijn lijk na de verkiezingen in welke combi natie dan ook regeringsverantwoorde lijkheid zullen krijgen, niet duidelijk dat zij de koopkracht van de AOW in bescherming nemen. Sterker nog, na het doorrekenen van de verschillende verkiezingsprogramma's door het Centraal Planbureau blijkt dat ouderen er bij alle vier grote partijen op achteruitgaan. De mate van achteruit gang verschilt weliswaar van elkaar, maar de keiharde boodschap is dat ou deren de koopkracht van hun AOW nog verder achteruit zien gaan. Dat vinden de organisaties met hun in totaal meer dan 600.000 leden volstrekt onaan vaardbaar. Zij roepen dan ook leden èn niet-leden op tegen deze plannen in het geweer te komen en massaal de mani festatie op 13 april in Eindhoven bij te wonen. Dat kan zowel individueel als groepsgewijs, maar het laatste is aan te raden. Men dient zich van tevoren telefonisch of schriftelijk aan te melden voor de manifestatie. Hiertoe zijn zowel een speciaal telefoonnummer als een specia le postbus geopend. Het telefoonnum mer is 06-8212146 (40 ct per minuut) uitsluitend tot en met 9 april, en het postbusnummer is 8283, 3503 KG Utrecht. De toegangsprijs tot de mani festatie bedraagt 2,50 per persoon. Naar gelang het aantal aanmeldingen dient het totaal verschuldigde bedrag di rect te worden overgemaakt, op het spe ciale gironummer 353282, ten name van 'Actiecomité Handen af van de AOW' te Den Bosch. Financiële bijdragen ter ondersteuning van de actie zijn welkom op hetzelfde gironummer. Voor het vervoer van groepen is een speciale overeenkomst gemaakt met een groep samenwerkende touringcaronder nemers. Zij stellen tenminste 100 bussen beschikbaar voor vervoer naar Eindho ven en terug. Ongeacht de opstapplaats in Nederland betaalt men 17,50 per persoon voor dit vervoer. Groepen van tenminste tien personen kunnen zich hiervoor opgeven bij Kras/Stervakan ties, telefoon (04199) 3622. Aanmelden is mogelijk tot uiterlijk 6 april om 12.00 uur. Dan stelt Kras/Stervakanties in overleg met de overige participanten de routes samen en informeert de contact persoon van de desbetreffende groep schriftelijk over de opstappunten en - tijden op 13 april. De contactpersoon op haar/zijn beurt dient de deelnemers tijdig hierover te informeren. Wie niet in staat is deel te nemen aan de manifestatie, maar wel solidair is met de doelstelling kan dit tot uiting brengen door een briefkaart te sturen naar post bus 8283, 3503 KG Utrecht. De reacties zullen op een geschikt moment onder de aandacht van de lijsttrekkers van de grote politieke partijen gebracht worden. HEILOO - Afgelopen zandag werd in 't Oosthonk voor het eerst een darttoer- nooi gehouden. Bijna 50 darters waren komen opdagen en maakten er in het spelsoort 501 een spannende aangele genheid van. Aan het eind van de mid dag werden de prijzen uitgereikt. De bedoeling van het toernooi was me de het werven van darters voor een team, dat in competitieverband wil gaan spelen. In die opzet is men nog niet geslaagd, maar als er alsnog mensen zijn, die hiervoor belangstelling hebben, dan kunnen zij dit laten weten via tel. 333179. Men kan ook op maandaga vond vanaf 19.00 langskomen in 't Oosthonk aan de Oostkanter. Die avond is er naast het darten voor de jeugd de mogelijkheid om ondermeer te tafeltennissen. Vrijdag 25 maart staat de maandelijkse bingo-avond op het programma in 't Oosthonk. De avond begint om 20.00 uur en de kaarten kosten twee gulden per stuk of zes voor tien gulden. Er zijn mooie prijzen. Dat geldt zeker ook voor de superronde met een superhoofdprijs, 't Oosthonk vindt u aan De Oostkanter 14a, natuurlijk in Plan Oost. HEILOO - De Jazz Bop-rage begint Amsterdam te ontgroeien en is daarom ook al in Heiloo neergestreken. Swin gen of aan de bar hangen onder begelei ding van jazz, jazz en nog eens jazz. DJ Yur staat ook deze keer weer paraat. Vrijdag 25 maart om 21.00 uur in Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg en de entree is gratis. HEILOO - Vrijdag 25 maart zal me vrouw Nijenhuis-Ballintijn op uitnodi ging van de werkgroep geologie van het Nivon/Heiloo een lezing, geïllustreerd met dia's, houden over edelstenen. Waar deze worden gevonden en hoe zij worden geslepen en verder bewerkt tot sieraden. Ook niet-leden van de geo- groep zijn op deze avond welkom. Plaats: Open Huis, aanvang 20.00 uur. Kosten: geo-leden gratis; Nivon leden en jongeren 2,00; andere belangstel lenden 5,00 p.p. HEILOO - Maandag 28 maart (laatste maandag van de maand) is weer de maandelijkse bijeenkomst van Groen- Links voor leden en belangstellenden. Aanvang 20.00 uur. Naast de agenda voor de komende raadsvergadering, zal uiteraard ook nog even worden terugge keken naar de uitkomst van de afgelo pen gemeenteraadsverkiezing. Voor Groen Links als fractie zal er niet veel veranderen, maar het totaal van het po litieke spectrum is nogal wat gewijzigd. En daar krijgen we als Groen Links na tuurlijk wel mee te maken. Best interes sant om daar over na te denken en met elkaar over te praten. Voorafgaand aan deze vergadering is er spreekuur van 19.30 tot 20.00 uur. U bent van harte welkom (gemeentehuis, ingang Raad huisweg). HEILOO - Twee contactvrouwen van het KVG Kring Noord-Holland ver zorgden op 16 maart een lezing over het jaarthema 'Haalt het gezin het jaar 2000?' De dames -Grooteman en Bruinsma belichtten het onderwerp van alle kanten. Na een levendige discussie werd de leerzame en boeiende middag afgesloten. Op woensdag 27 april is de jaarlijkse uitgaansdag. Om 9.00 uur 's ochtends wordt verzameld op het NS-station, waarna we richting Haarlem gaan. Het programma blijft vooralsnog een ver rassing. Om 17.15 uur komen we terug in Heiloo. De kosten bedragen 60 gul den. Wie daarna wil deelnemen aan een diner in Heiloo betaalt f 27,50 extra. Opgeven s.v.p. schriftelijk met betaling van het geld bij mevrouw Schaap, Ken- nemer straat weg 412. HEILOO - Donderdag 10 maart kwam mevrouw Bajema van de culturele com missie van de afdeling Noord-Holland het een en ander vertellen over het leven van de mensen in de renaissance. Aan de hand van dia's liet zij duidelijk de verschillen zien, zowel in het geestelijk als in het wereldse leven. De aanwezigen kregen een "aardige kijk op het leven in die tijd. Het was voor hen een boeiende middag. ALKMAAR - Spelen is kijken, luisteren en handelen, oftewel het eigen lijf zich laten uitdrukken ten opzichte van de an der. Dat is de essentie van dramatische expressie. Drama is spel en het ervaren ervan. Daarbij zijn zowel uitbeelding, spraakvermogen als inleving in een ge voelswereld belangrijk. In de cursus dramatische expressie leer je om te springen met zelf bedachte per sonages en ze vorm te geven met ge bruik van attributen, muziek, sferen en woorden. Je gaat kennismaken met meerdere rollen in verschillende situa ties. Aldoende leer je in te spelen en te reageren op elkaar, waardoor weer nieuwe mogelijkheden ontstaan om ver der te gaan. Deze cursus start maandag 18 april, informatie en opgave: Gré Braaksma, tel. 072-124014. HEILOO - Op onze vergadering van 22 februari verzorgde de heer Zijp uit Den Helder het onderwerp 'Voettocht naar Santiago de Compostela'. Startend in Den Helder met alleen een rugzak als bagage arriveerde hij drie maanden la ter (en 2200 km verder) in Santiago, een zeer bekende bedevaartsplaats in Span je. Een voettocht met heel veel beleve nissen en langs prachtige paden (zoveel mogelijk de drukke wereld mijdend) Ondanks het slechte weer (met zelfs nog sneeuw) was er een grote opkomst en het werd voor ons een onvergetelijke avond! Dinsdag 29 maart is er weer een verga dering (in de Gereformeerde Kerk) aan vang 20.00 uur. Dhr. Geel uit Wad- dinxveen houdt dan een voordracht over: 'Naar Gods Paleizen....een reis door het oude heilige Rusland...'. Ook de Paasgebruiken in deze kerk komen aan de orde. Een interessant en actueel onderwerp! Inlichtingen: tel. 332735. A.O.W. HEILOO - Als bijna 80-jarige ben ik zeer geïnteresseerd in wat herenpolitici voor ons klaarbrouwen. De politici die nu als slachtoffers de A.O.W.-trekkers aanpakken. Alsof het een samenzwe ring gold kwam de eerste aanval van de heer Brinkman. De A.O.W. moest diep gevroren worden. Hij beschouwde de senioren als senielen. Maar dat viel an ders uit. Ze stichtten een eigen bond en het CDA moest een grote veer laten. Toen kwam D66 met een ingenieus plan. De A.O.W.-ers moesten weer pre- mie gaan betalen. Dat pensioen moest als door een pirana afgekloven worden. De oudjes moesten offers brengen, bloeden voor de blunders der politici, die enorme uitgaven veroorzaakten. Partijvoorzitter van de PvdA, Rotten berg wilde zich ook niet onbetuigd laten in dit onzalige hyena-gedoe en beweerde botweg dat de verlaging van de A.O.W. bespreekbaar moest zijn, een proeve van zijn socialisffiè. Het vreemde van de zaak is dat al die afbraakpolitici nog niet op de gedachten zijn gekomen om ook hun eigen salarissen te bevriezen. Het kan nog altijd. Ze vergeten dat wij ouderen onze pre mies en onze belastingen betaald heb ben voor onze A.O.W. en pensioen. Daar moeten ze netjes van afblijven. In Egypte bijvoorbeeld hoeven 65-jarigen en ouder geen belasting te betalen! Dat is socialisme! De grote verliezen bij de verkiezingen van de grote partijen is een teken aan de wand. Nu beginnen heren politici als volleerde vogelaars met zoet gevooisde stemmen de kiezers te paaien en weer braaf en zoet deze weer in de partij te rug te lokken. Maar de oudjes zijn op hun quivive. A.O.W. is geen sociale uit kering, maar een pensioenregeling; dit is vastgelegd in de Algemene Ouder domswet; dus behoort ook de A.O.W. waardevast en welvaartsvast te zijn. Het fabeltje van de onbetaalbaarheid van de A.O.W. gaat niet op. Nu gaan ze de mensen wijs maken dat zij het beste met de oudjes voorhebben. Let wel op onze woorden, maar niet op onze daden. De bekende voor-oorlogse dichter Stijn Streuvels vergeleek het po litieke gedoe met dat van een kippenren. Daar is een voortdurende strijd om op de bovenste roest (ruststok) te kunnen zitten. En die dat bereiken, kakken op de koppen van diegenen, die er onder zitten. Ik ben het 100 procent eens met die dichter, dat betekent: Ouderen let op uw zaak! G.S. Jellema Bloemen en een oorkonde voor de jubilaris bij Caecilia. HEILOO - Afgelopen zaterdag gaf Harmonie Caecilia haar voorjaarscon cert in de Beun. In de Uitkijkpost van verleden week werd aangekondigd dat er heel wat zou gaan gebeuren: nou, er Is heel wat gebeurd en het was fan tastisch! Een optreden van het jeugdorkest: on gelooflijk dat een groep jonge mensen zulke mooie muziek kunnen maken! De majorettes van Nijenburg, hele kleine meisjes die ritmisch op het grote toneel een show weggaven. De tamboers deden de Beun op haar fundamenten trillen. Toen daarna het doek weer open ging, zat er een orkest van maar liefst 100 man en vrouw op het toneel: het jeugd- en A-orkest van Caecilia. Goede tijden werden er gespeeld, en dat was ook de hele avond te merken, de slechte tijden HEILOO - 'Maak een eind aan deze kip-ei situatie'. Met deze slogan is de dierenbescherming deze week een cam pagne begonnen tegen de legbatterij. 33 miljoen leghennen in Nederland en 350 miljoen leghennen in de rest van Europa zitten nog steeds in die vreselijke legbat terij. 23 Dieren op één vierkante meter. Dat is per kip 450 vierkante centimen- ter, de ruimte van nog niet eens een A4-tje! De dierenbescherming, de grootste belangenbehartiger van alle dieren in Nederland, vraagt de consu ment géén legbatterij-eieren meer te ko pen en te kiezen voor het scharrelei, het gras-ei, het eco-ei of het biologisch- dynamische (BD)ei. HAARLEM - De Stichting Vrijwillig Natuur- en Landschapsbeheer Noord- Holland (VNLB) coördineert de vrijwil lige weidevogelbescherming in de pro vincie Noord-Holland. Er wordt bij 300 boeren, door 400 vrijwilligers bescher- mingswerk verricht. Bij de Stichting VNLB zijn 20 weidevogelbeschermings- groepen aangesloten. De weidevogels in de provincie Noord- Holland hebben ook dit jaar weer be scherming nodig. Naast beheer voor weidevogels in reservaten en beheersge bieden vindt nu ook bescherming plaats door vrijwilligers in gebieden die daar buiten vallen. Dit is mogelijk gemaakt door een subsidie van het ministerie van Landbouw Natuurbeheer en Visserij en de provincie Noord-Holland. Hierdoor kan de bescherming van de weidevogels in de provincie Noord-Holland fors worden uitgebreid. De extra impluls die aan de vrijwillige weidevogelbescher ming wordt gegeven is nodig omdat een groot deel van de meeste weidevogel soorten nog steeds broedt buiten de re- latienotagebieden. Echter, door het intensieve landgebruik worden de aan tallen weidevogels daar wel minder. De Stichting VNLB doet een oproep aan mensen die hart hebben voor de weidevogels. Minimaal 4 uur per week moet men aan de bescherming kunnen besteden, vooral in de maanden april en mei. Specifieke kennis over de weidevo gels is niet nodig. In het veld leert men onder begeleiding van een ervaren wei devogelbeschermer wat men wel en niet moet doen. Bovendien krijgt iedereen een uitvoerige handleiding. Mensen die geïnteresseerd zijn kunnen contact op nemen met de provinciaal coördinator weidevogelbescherming: T. Bosma, p/a Stichting VNLB, postbus 6090, 2001 HB Haarlem, 023-143080 (kantoor uren). HEILOO - De Dierenbescherming heeft het P.W.N. verzocht haar plannen om de jacht op vossen in het binnenduin- randgebied te openen uit te stellen. De geplande vossenjacht is strijdig met een zorgvuldig faunabeheer volgens de Die renbescherming. De introductie van de vossen in het duingebied heeft uiteraard bepaalde consequenties voor de fauna in en rond dit gebied. Ook de mensen die bij dit gebied wonen moeten leren daar rekening mee te hou den. Natuurlijk vinden sommigen onder hen het veel eenvoudiger om de dieren, waarvan men wel eens last kan onder vinden, gewoon neer te schieten. De merkwaardige gruwelverhalen over de vossen, die de noodzaak van de vossen jacht moeten aantonen, worden echter door niemand serieus genomen. Ook de PWN zelf lijkt deze indianenverhalen niet serieus te nemen. Het voornemen van het PWN schijnt dan ook sterk te zijn ingegeven door angst voor de protesterende agrariërs in de binnenduinrand. Het is jammer dat op deze manier een wetenschappelijk verantwoord faunabeheer weer door emoties en kortzichtigheid de nek wordt omgedraaid. De dierenbescherming doet een klem mend beroep op het PWN om niet zo overhaast tot dit soort paniekmaatrege len over te gaan, maar eerst de proble men en mogelijke oplossingen in alle rust te inventariseren en te bespreken met de betrokkenen. Onder betrokke nen verstaat de Dierenbescherming overigens niet alleen agrariërs en jagers, maar ook organisaties op het gebied van natuur, milieu en dierenbescherming. Het is niet acceptabel dat deze buiten ie der overleg gehouden worden. werden door iedereen vergeten. Na de pauze speelde het A-orkest prachtige stukken waaronder The Phantom of the Opera, en zeer opmerkelijk waren de dia's die werden vertoond bij alle mu ziek. Dia's die gemaakt waren door le den van de Heilooër Amateur Fotoclub. Mw. Willemse-van der Ploeg heeft 6 ju bilarissen gehuldigd, waaronder Dirk van Schagen, die een onderscheiding kreeg voor zijn 60-jarig muziekjubi- leum. Als men dacht rustig te kunnen blijven zitten, had men het mis. Want tijdens de T.V. Suite moest de hele zaal meedoen en meezingen. De Braziliaanse finale werd een feestelijke spektakel met veel ritme, serpentines en grote sombré- ro's. Zo'n Caecilia-concert zou iedereen uit Heiloo eens mee moeten maken! Bovendien willen de dierenbescher mingsorganisaties in Europa het onder werp 'verbod legbatterij' nog dit jaar op de politieke agenda hebben. In het ka der van deze anti-leg batterijcampagne liggen in alle Albert Heijn-vestigingen en Pet's Place dierenwinkels bij elkaar 1,6 miljoen wedstrijdkleurplaten. De dierenbescherming roept alle kinderen op mee te doen met deze paaskleur- wedstrijd onder het motto 'Kleur een scharrel-schilder-ei'. Iedereen die meer informatie wil hebben over de verschil lende soorten eieren kan een gratis in formatiepakket aanvragen bij het hoofdkantoor van de Dierenbescher ming in Den Haag, tel. 070-3423423. Bovendien krijgt ieder die rond deze paascampagne lid wordt als welkomst geschenk een gesigneerde kunstdruk van de cartoonist Len Munnik toe gestuurd. HEILOO - Hengelsportvereniging De Vroegte Wint uit Heiloo houdt op maandag 28 maart haar jaarvergadering in de bovenzaal van sporthal 't Venne- water. Aanvang 20.00 uur. Alleen toe- gangkelijk voor leden vanaf 18 jaar. De zaal is open om 19.30 uur om de leden de gelegenheid te geven kennis te nemen van de jaarstukken. De leden hebben begin '94 al een uitnodiging en een agenda voor deze vergadering ontvan gen. Het bestuur rekent erop dat niet al leen de wedstrijdvissers, maar ook de recreatievissers present zijn. HEILOO - Uitslagen dinsdag 15 maart: A-lijn: Admiraal-Vendel 64.00, Mos- cou-Weehuizen 62.00 B-lijn: Kloots- Kramer 57.00, fam. Muller 55.50. Donderdag 17 maart: A-lijn Adams- Koster 62.00, Hopman-Klerk 60.00 B- lijn: fm. de Winter 57.50, Evenbly- Gauw 56.00 C-lijn fam. de Jong 66.00, Dijkstra-Leek 61.00 D-lijn: Huiberts- Nielen, Happe-Koot 56.90. HEILOO - In deze krant geen wed strijdverslag van dames 1 van Effect, omdat onze tegenstander van afgelopen zaterdag, Qelderduyn Seahawks, onver wacht niet de beschikking had over de sporthal. Door de bond is ons nu opge legd deze wedstrijd te spelen op donder dag 24 maart om 20.30 uur in Sporthal Quelderduyn in Den Helder. Jammer omdat donderdagavond ook de trai ningsavond is van dames 1Op zaterdag 26 maart spelen de dames om 16.00 uur in De Schulp te Egmond-Binnen hun competitiewedstrijd tegen Armixtos uit Amsterdam dat op dit moment de 8e plaats in de 3e divisie inneemt. HEILOO - Zaterdag 26 maart vangt Tennisvereniging Heiloo het nieuwe tennisseizoen 1994 aan met een ope- ningstoernooi voor de jeugd, gevolgd op zondag 27 maart met een openings- kennismakingstoernooi voor de senio ren, waarbij het gerenoveerde gedeelte van het clubhuis feestelijk zal worden geopend. Op maandag 28 maart begint de racketavond van 19.00-22.30 uur en de racketpchtend gaat van start op dins dag 29 maart van 9.00 tot 12.00 uur. De competities voor de senioren gaan resp. van start op 12 april voor de da- mesdistrictscompetitie; op 13 april voor de dameskringcompetitie; op 16 april voor de zaterdag districtscompetitie; op 17 april voor de zondagcompetitie. Voor de jeugd start op 6 april de woens dagmiddagcompetitie; op 16 april de za terdagcompetitie en op 17 april de zondagcompetitie. HEILOO - Atletiekvereniging Trias or ganiseert vrijdag 25 maart een cooper test. Regelmatig heeft AV Trias cooper- testen op haar programma staan voor iedereen, die wil weten hoe het met haar of zijn conditie gesteld is. De coopertest is een loop over 12 minu ten. Aan de hand van het aantal afge legde meters wordt bepaald hoe de conditie er voor staat. De test wordt ge houden op de kunststofatletiekbaan aan het Maalwater in Heiloo. De start van de coopertest is om 19.30 uur. Inschrij ven kan vanaf een half uur voor de start. Kleed- en douchegelegenheid is aanwezig en het inschrijfgeld bedraagt 2,50. Voor inlichtingen: Nick van Baar, tel. 072-126254. HEILOO - Tennisvereniging Heiloo aan De Dors houdt op woensdag 30 maart een open middag voor alle kinde ren van de basisschool. Tussen 14.00 en 16.00 uur is er de mogelijkheid om ken nis te maken met de tennissport. De ver eniging zorgt voor rackets en ballen en iedere belangstellende is welkom. HEILOO - Uitslagen maandag 21 maart: A-lijn: 1. Nap-v. Steeg 58,8% 2/3 Fam. v. Diepen 54,2% Fam. Schaf- fer 54,2% B-lijn: 1. Ds. v. Baar-Haan 61,3% 2. Ds. v. Linden-v.Twuijver 53,8% C-lijn: 1. Fam. Schreiber 65,6% 2. Mw.v. Vliet-Krieger 60,4% D-lijn: 1. Kuiper-Huting 60,4% 2. Ds. Schouten- Visser 60% E-lijn: 1. Fam.' H. Toby 60% 2. Mw. Bierman-Verkleij 59,6% F-lijn: 1. Fam. Maas 63,9% 2. Ds. Hardveld-Post 61,1%. HEILOO - Uitslagen onderlinge compe titie: C. v. Lieshout-N. Ligthart 0-2, A. Valkering-R. de Boer 1-1, C. Bijwaard- P. Heijne 0-2, R. Koch-J. Kraakman 0-2. Op vrijdag 25 maart zal de beslissing vallen om het kampioenschap van de Kennemer Damkring. Deze wedstrijd zal worden gespeeld door de Damclub Heiloo tegen de damvereniging De Broeikas uit Akersloot. Op donderdag 24 maart wordt gewoon gespeeld voor de onderlinge competitie. HEILOO - Een spannende ronde voor de koplopers. Slob hield zich in de tijd noodfase fier staand tegen Jongkind en Van Etten had puur geluk tegen Kerst dat hij nog een half punt kon redden, want met een stuk minder schaken valt vaak niet mee! Richard Sauer jaagt on verdroten voort op het record van Brink (13 Vi uit 15) en blijft alles winnen. Uitslagen: Kracht-Brink 1-0, de Jager van Hoek 1-0, v.d. Werff-Lightart Z2-Z2, Alleman-Maas 0-1, Fokertsma- Hassing V2-V2, v.d. Wal-Ebregt Z2-Z2, Jongkind-Slob 0-1, Heeringa-Groot Z2-V2, Kerst-van Etten Z2-Z2, Koenders- Manni Z2-Z2, Vonk-Blom Z2-Z2, Witte- Ooyevaar Z2-Z2, Moll-Kraaijenbr. Z2-Z2, Kleijn-Jonkheer 0-1, v.d. Werff- Sauer 0-1, Hoogerwerff-Obdam 0-1, Bos-Niehaus 1-0, de Moel-van Steel 1-0, Alleman-Beyers 1-0, Horninge-de Ruig 1-0. HEILOO - Van het sprankelend techni sche spel uit de eerste helft van de com petitie, waardoor HSV zich in de top van de ranglijst nestelde, was zondag weinig terug te vinden. Integendeel, te genstander Bloemendaal moest eerst een doelpunt maken, voordat de voor- waartsen van HSV zich wat beter in het spel betrokken. Toch waren in die rommelige periode met veel balverlies nog de meeste kan sen voor HSV maar door onnauwkeu righeid gingen de ballen hoog over. Zelfs de alleen voor de Bloemendaalse keeper verschijnende Edward Geeskens zag geen kans deze riante mogelijkheid te verzilveren. Toch was het juist deze speler die de gemiste kans 5 minuten la ter met een fraaie boogbal deed verge ten en de inmiddels opgelopen achter stand recht trok, 1-1. Ook de 2e helft, waarin HSV zich enig zins herstelde, bracht geen verandering in de uitslag. De laatste lootjes zullen voor trainer Van Wijck en zijn mannen nog zwaar wegen om het beoogde doel te bereiken. Zondag staat de uit wedstrijd tegen het onderaan geplaatste Velsen op het programma.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 10