Akersloot De Egmonden Limmen Jack Boot Bunny in Storey Club Tennisclub Hogedijk Galerie De Kapberg Black Birds houdt fancy fair mfi Winst Rob Karst in APM/Citroën Cup Byzantijns Koor opent seizoen Stichting Akersloot Promotie Charlotte Glorie in de Slotkapel Open Huis en reünie bij scouting Jacobus Rabopoldertrimloop Meervogels handbal Raad Egmond Noordhollands kamerkoor Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Wel bedrijven terrein in Limmen Klaverjasdrive SV De Vrijheid A.N.E. Houtenbos bijna 'Collega van het Jaar' Het wereldbolletje Fitness in d'Enterij Schaken in Limmep Sluiting bibliotheek Promotieteam Bloemendagen Nationale Scoutingdag Politieberichten W PAGINA 12 UITKIJKPOST 23 MAART 1994 De formatie Jack Boot Bunny speelt in de Storey Club. AKERSLOOT - Vrijdag 25 maart is het weer pogo-en geblazen in de Storey Club in Akersloot. Pogo-en op de mu ziek van Jack Boot Buny. Deze Castri- cumse formatie draait alweer enige jaren mee en heeft reeds twee cd's en meerdere demo's op haar naam staan. Illustere namen als 'Fruitlips', 'Brother Johnny', 'Smarty' en 'The Fingerprin- ce' horen bij de bandleden van JBB, die haar vaak ruige, soms ook melodieuze, funky sound elke gelegenheid aangrij pen om een zaal plat te spelen. De toe gang is gratis. De zaal gaat om 21.00 uur open. Tqt 22.00 uur is het happy hour! AKERSLOOT - Zondag 27 maart van 10.00 tot 16.00 uur houdt de softbalve- reniging van Akersloot en Uitgeest een fancy fair in de sporthal de Lelie. Met de opbrengst van deze rommelmarkt wil de nog jonge vereniging de nodige in vesteringen doen, zoals 2 .dug outs, nieuw hekwerk, een eigen onderkomen en sportkleding voor de jeugd. Deze in vesteringen zijn echt hard nodig. Leden geld en subsidie zijn onvoldoende om een vereniging draaiende te houden. Wij willen de inwoners van Akersloot en Uitgeest vragen of ze nog spulletjes voor deze actie over hebben. U heeft al tijd wel iets op zolder staan waar u van denkt, het kan wel weg en ik dien er een goed doel mee. U kunt ze zaterdag 26 maart tussen 16.30 en 18.00 uur bij de Lelie brengen. Mocht dat niet lukken, dan worden de spullen bij u opgehaald. Vergeet ons niet en steun onze jonge vereniging. De spullen die deze dag niet verkocht worden gaan weg voor een goed doel in Oeganda. Informatie omtrent deze fancy fair kunt u inwinnen bij Cees Hollenberg, tel. 02513-14756 na 18.00 uur. Afhalen van de spullen bij Coby Koster, tel. 02513- 13690 of 16327 en Ingrid Laan, tel. 02513-15059. i Rob Karst, succesvol in de Citroen Cup 1994. AKERSLOOT - Afgelopen zondag werd de eerste race om de APM/Ci troën AX GTi Cup verreden op het Cir cuit Park Zandvoort. Het achtentwintig deelnemers sterke veld zorgde voor een spannende race. Vooral de strijd om de kop was enerverend met Rob Karst als uiteindelijk winnaar. Rob Karst was na afloop van de race he lemaal in de wolken. Precies in zijn tien de jaar als autosporter behaalde hij zijn eerste overwinning. „Het ging super, al les klopte dit weekend", aldus de opge togen Akersloter die alleen in de tweede training lijdzaam moest toezien hoe de debuterende Tim Coronel de pole-posi- tie voor zijn neus wegkaapte. De ervaring van Karst gaf in de race de doorslag, al kreeg hij de zege niet ca deau. Coronel liet zich niet zomaar af bluffen. Het werd een strijd op haren en snaren en uiteindelijk kwam Rob Karst met slechts 0,1 seconde voorsprong als eerste over de finish. AKERSLOOT - Het Utrechts Byzan- tijns'Koor onder van leiding Grigori Sa- rolea opent op zaterdag 26 maart het evenementenseizoen van de Stichting Akersloot Promotie. Ieder jaar pro beert deze Stichting een programma te brengen waar zoveel mogelijk mensen van kunnen genieten. Dit jaar dus de start met het befaamde Utrechts Byzan tijns Koor. Dit concert wordt gegeven in de R.K. kerk van Akersloot, hetgeen een unieke plaats is voor dit imposante koor. Immers iedereen, waar hij of zij ook zit, heeft een fantastisch uitzicht op het koor zonder storende pilaren. De voorverkoop van de kaarten ver loopt heel voorspoedig, ruim tweederde van het aantal beschikbare kaarten is reeds verkocht. De kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de volgen de adressen: boekhandel Schuyt-Uit- geest, platenzaak Aad Molenaar-Bever wijk, radio Expert (de Graaf)-Castri- cum, Kapsalon Stuifbergen-Limmen, fam. Ypma-AIkmaar, Veldt's Toko, bar 't Achterom en De Vriendschap in Akersloot. Telefonische informatie en reservering via telefoonnummer 02513- 12866, terwijl op de avond zelf een be perkt aantal kaarten aan de kassa ver krijgbaar is. Naast het optreden van dit koor nog tal van andere activiteiten deze zomer door Stichting Akersloot Promotie. Zondag 15 mei zal het traditionele ringsteken, oftewel Oud-Hollandse Ringrijderij, worden gehouden tezamen met een gro te voorjaarsbraderie. Zaterdag 11 juni brullende motoren door het oude centrum van Akersloot als de befaamde Akerslootse Solexrace wordt gehouden. Een kleine zestig So lexrijders strijden deze avond in ver schillende klassen om het kampioen schap van Noord-Holland. Naast deze nostalgische Solexbrommers komen de ze avond veertig unieke auto-oldtimers naar Akersloot voor een show welke op het Wilhelminalplein zal worden ge houden. Zondag 4 juli is Akersloot gereserveerd voor de kinderen. Op deze dag zal het kinderfestival plaatsvinden waarvoor Akersloot wordt omgetoverd tot kin derdorp. Luchtkussens, clowns, glijba nen, poppekast, spuitfontijnen, bal lonnen enz. zullen het straatbeeld bepalen. Op 6, 7, 8 en 9 augustus organiseert de Stichting de overbekende kermis en zo wel op het Wilhelminaplein als bij de plaatselijke café's zal jong en oud veel plezier middels mooie kermisattracties en gezellige bands beleven. Vrijdag 26 augustus zal de inmiddels in de gehele provincie bekende Jaar/nachtmarkt worden gehouden waar ruim 300 ver lichte kramen met allerhande artikelen zullen zorgen voor een unieke sfeer. Daarnaast een groot aantal standwer kers en natuurlijk de nodige kinderat tracties niet te vergeten. Zondag 4 september komen de beddenracers weer aan hun trekken, samen met een grote rommelmarkt zullen zij wederom een grote strom bezoekers naar Akersloot toe trekken. Het laatste evenement is traditiegetrouw het Jazz/popweekend, welk dit jaar op vrijdag 16 en zaterdag 17 september zal worden gehouden. Verschillende stijlen jazz, aangevuld met popmuziek zorgen dit weekend voor luistergenot bij de on getwijfeld talrijke bezoekers. Al met al een druk en gevarieerd programma van deze actieve stichting, welke alweer een vijftal jaren zorgt voor vertier en amu sement in dit kleine dorpje aan de boor den van het Alkmaardermeer. Behou dens het concert van aanstaande zater dag zijn alle evenementen gratis. EGMOND - Op zaterdag 26 maart om 16.00 uur zal de heer Brommet, burge meester van Egmond, het nieuwe ten- nisseizoen officeel openen. Van 16.00- 18.00 uur kunnen de leden hun KNLTB -pasje/afhangkaartje ophalen. De nieuwe jeugdleden worden op de openingsdag om 15.00 uur verwacht, de nieuwe seniorleden om 15.30 uur. Het openings-/instamptoernooi voor de jeugd is gepland op zondag 27 maart van 12.00-15.00 uur. Van 11.00-12.00 uur is er een ruilbeurs van rackets, ten- niskleding e.d. IJs en weder dienende wordt de eerste racketochtend op maan dag 28 maart gehouden; de eerste racke tavond is op vrijdag 1 april. EGMOND - Zaterdag 26 maart vindt in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef voor de derde maal een optreden plaats van cabaret-zangeres Charlotte Glorie. De twee vorige optredens waren beide uitverkocht en kregen lovende re censies. Charlotte Glorie zingt Nederlands talige luisterliederen van eigen hand en begeleidt zich hierbij aan de piano. Tus sendoor brengt zij gedichten en korte conferences. Het optreden begint om 20.00 uur, de entree bedraagt tien gul den. Voor reserveringen: 02206-2033 of 2387. AKERSLOOT - Zaterdag 26 maart doet de jubilerende Jacobusgroep (25 jaar jong) mee aan de eerste Nationale Scou tingdag. Deze dag zal vanaf 1994 jaar lijks worden gehouden op de zaterdag van het weekend waarop de zomertijd weer wordt ingevoerd. 's Middags van 13.30 tot 16.00 uur is er open huis in het clubgebouw aan de Ko ningsweg 32. Oude foto's, diaseries, vi deoclips en logboeken zijn te bezichti gen. Op het terrein bouwen de verken ners een grote pioniertoren. Via een kleurplatenactie wordt de jeugd van Akersloot uitgenodigd voor een spel- programma. Iedereen is hier van harte welkom. 's Avonds is er een reünie voor de oud- gidsen en -verkenners uit de jaren 1945 tot 1953. Vanaf 17.30 uur zijn de reü nisten welkom. Om 18.00 uur wordt de bijeenkomst officieel geopend door de wethouder van sport- en jeugdzaken, de heer W.G.M. Veldt. Voor aanmeldin gen en/of inlichtingen kunt u terecht bij Piet van Zwol, tel. 12914, en Paul Buur, tel. 10538. AKERSLOOT - De laatste Rabopolder trimloop is zondag 13 maart gelopen. Ondanks het ruwe weer waren er toch vele trimmers naar Akersloot gekomen. De uitslagen zijn: 4km. jeugd: le Jeroen Lute, 15 min. 35 sec. 2e Nick Dekker, 17 min. 52 sec. 3e Peter Mijne, 18 min. 50 sec. 8 km: le Cock v.d. Hulst, 27 min. 30 sec. 2e Bob Bruschke 28 min. 40 sec. 3e Kees Sijm, 29 min. 01 sec. Dame Elly Groen, 36 min. 00 sec. Veteraan Sam v. Berkel, 28 min. 36 sec. 14 km.: le Bouke Pitstra, 50 min. 18 sec. 2e Martin Kaandorp, 50 min. 36 sec. 3e Kees Brasser, 54 min. 08 sec. Ve teraan Bouke Pitstra, 50 min. 18 sec. AKERSLOOT - Hoewel Wijk aan Zee in de beginfase het meest in balbezit was kon het er geen voordeel mee doen en werd het halverwege eerste helft 0-5. Daarna liet het zich als een oefen wedstrijd voordoen voor de Meervogels dames. Ruststand 3-7. Ook begin twee de helft was de concentratie zoek en kon Wijk aan Zee tot 6-9 naderen. In de eindfase enig vuurwerk en Meervogels liet zien dat zij terecht de kampioen zijn (9-14). Vooral dankzij het uitmuntende kee perswerk van Kim Lute bij de damesju nioren, die o.a. een strafworp stopte was de ruststand 5-4. Na rust een agres sief spelend Meervogels die de voor sprong vergrootte. Vooral de tweedelijn schutters van Schagen kregen weinig kansen meer en de junioren pakten zo beide punten van Schagen (10-7). Win nen van Schagen is ook voor coach Jan Krom een goed resultaat. In een goed gespeelde wedstrijd zijn de heren éénmaal op achterstand gezet. Verder werd in een gelijkopgaande strijd een 9-9 ruststand bereikt. De ge blesseerde gebroeders Rick en Rob Buur werden vervangen door de voortreffe lijk spelende junioren Jacco Kerssens en Ron Out die een belangrijk aandeel in de score leverden. Ook Cees Wevers, die de geblesseerde Arjan v.d. Poorte verving, stond steeds op de goede plaats om Meervogels de overwinning te be zorgen (21-23). De heren eindigden deze competitie op een verdienstelijke tweede plaats. Volendam bleek ook afgelopen zondag te sterk voor de heren junioren en met dit verlies degraderen de junioren naar de afdeling (20-15). Vooral dit seizoen kwamen de junioren in veel wedstrijden net iets tekort, ook blessures kwamen veelvuldig voor. Na zes jaar succesvol en soms ook met minder succes gehand bald te hebben is degradatie helaas een feit. Gezien de capaciteiten van de B- junioren is de verwachting dat dit van korte duur is. Pluspunt is wel dat de ju nioren in de veldcompetitie op een ge deelde eerste plaats staan. EGMOND - Na de zo druk bezochte eerste twee exposities van 1994 start op zaterdag 27 maart al weer de derde Kap- bergexpositie van dit seizoen. Van za terdag 27 maart tot en met zondag 1 mei exposeren namelijk in Galerie De Kap berg, Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef, Bea van Huystee met veel op de menselijke figuur georiënteerd werk en Marjoke Staal met wat abstractere, be- schouwelijker vormen. Waar Marjoke spanning probeert op te roepen met sug gesties van beelden van theater, inte rieur en landschap, stelt Bea de menselijke figuur centraal. Beiden werken, zij het soms met een verschillende bedoeling en techniek, in een Taag over laag aanpak'. Die manier van schilderen levert voor zowel Bea als Marjoke de optimale communicatie op met de beschouwers van hun werk: niet alleen kan het ontwikkelingsproces wor den gevolgd, bovendien wordt de span ning tussen 'maker' en "kijker" tot het maximale opgevoerd. Kortom, alweer een expositie die u zou moeten onder gaan om tot de conclusie te kunnen ko men, dat een bezoek aan Galerie De Kapberg méér dan de moeite waard is. Deze expositie is gratis toegankelijk op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 EGMOND - Maandag 28 maart verga deren de leden van de gemeenteraad van Egmond vanaf 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis aan de Zwarten dijk te Egmond aan Zee. De agenda en de bijbehorende stukken voor deze openbare vergadering liggen tijdens kantooruren ter inzage bij de gemeente lijk voorlichter in het gemeentehuis. EGMOND - Donderdag 31 maart zal het Noordhollands Kamerkoor onder leiding van dirigent Klaas Venneker een concert geven in de Slotkapel in Eg mond aan de Hoef. Het concert staat geheel in de sfeer van Witte Donderdag met werken van Poulenc, Rachmani noff, Rheinberger en Wolff. Pe toe gangsprijs bedraagt 15 gulden. De aanvang is 20.00 uur. Voor informatie en reservering: tel. 02209-2459 of 02206-2387. LIMMEN - Het bedrijventerrein waarin Limmen, Heiloo en een nog te kiezen projectontwikkelaar participeren, is om financiële en milieu-redenen opgezet in twee aaneensluitende gebieden. De ont wikkeling van het geplande deelgebied II (ten oosten van de Oosterzijweg) gaat echter niet door. De provincie Noord- Holland vindt een bedrijventerrein op deze plek om planologische en ruimte lijke redenen 'onaanvaardbaar'. Het provinciaal bestuur heeft de ge meente Limmen daarom voorgesteld om alvast te beginnen met de ontwikke ling van deelgebied 1 (rond de Valkey- hal) en daarna de Nieuwelaan over te steken voor de ontwikkeling van een nieuw (noordelijk) deelgebied II. De ge meente Limmen gaat nu in een stede bouwkundig schetsplan bekijken welke financiële, planologische en ruimtelijke gevolgen aan dit voorstel vastzitten. Het stedebouwkundig schetsplan voor het bedrijventerrein gaat uit van de bestaande bebouwingslinten en het op vullen van de gaten met woningen. Om dat er woningen in de buurt van het bedrijventerrein staan, zijn niet alle be drijfsactiviteiten toegestaan. Royale af schermende groenzones zijn noodzake lijk voor het woon- en werkklimaat. Verder geeft het plan aan dat 'de entree Valkey-hal' niet goed kan functioneren als ontsluiting voor het noordelijk ge bied. Deze ontsluiting vervalt dan ook. De Nieuwelaan kan gehandhaafd blij ven als langzaamverkeersverbinding tussen het plangebied en de Rijks weg/Oosterzijweg. De ontwikkeling van het bedrijventer rein gaat zo'n 13 miljoen kosten. De op brengst is geschat op 12 miljoen. Het tekort van 1 miljoen wordt gedekt door de grondprijs voor het bedrijventerrein. LIMMEN - Baisschool De Dusselhoek houdt vrijdag 25 maart een klaverjas drive in hun school aan de Lage Weide. De drive begint om 20.00 uur en de school is vanaf 19.30 uur geopend. Een verloting met aantrekkelijke prijzen maakt ook onderdeel uit van deze avond. Een ieder is van harte welkom. LIMMEN - Uitslagen woensdag 16 maart: E: 1. Jeroen Drenth 98, Kees Hooijboer 98 3. Siem Schilder 94 A 1. Rob Schaft 99 2. Kees Pepping 97 B 1 Jolanda Hageman 95 2. Paul Walbeek 94 3. Kees Schol 93 C 1. Ben Meijer 95 Jan Pepping 95 3. Jan van Duin 94 4. Aris Engel 92 D 1. Peter v. Duivenvoor de 96 2. John Nuyens 94 3. Erik Wyers 91. LIMMEN - De heer A.N.E. Houtenbos is dit jaar genomineerd voor de titel 'Collega van het Jaar' in de woningin richtingbranche. De heer Houtenbos, die werkt bij Gerton Gordijnen Tapij ten in Limmen, ontving afgelopen za terdag uit handen van de juryvoorzitter Johan Stekelenburg (FNV) de speciale oorkonde, die bij de nominatie hoort. Dat gebeurde tijdens een grote feesta vond in Maarssen, waar alle genomi neerden met partners en collega's waren uitgenodigd. Tijdens de feestavond maakte de jury bekend wie van de 25 genomineerde kandidaten uiteindelijk winnaar is ge worden en zich 'College van het Jaar 1994' mag noemen. Dat bleek mevrouw P. Huis in 't Veld uit Serooskerke te zijn. De wedstrijd om de titel 'Collega van het Jaar' werd dit jaar voor de tweede keer georganiseerd door de Centrale Bond van Woninginrichters, als onder deel van de campagne 'Je maakt 't mooi in de woninginrichting'. Doel van deze campagne is de aandacht te vestigen op de aantrekkelijke en interessante kanten van werken in de woninginrichtings branche, maar ook om de vaktrots van de medewerkers te vergroten. De verkiezing van de 'Collega van het Jaar' is een groot succes gebleken. Uit het hele land kwamen veel reacties van werknemers in de woninginrichting, die een collega aanmeldden als kandidaat voor de titel. De criteria, die de jury hanteerde bij de beoordeling, waren on der meer vakmanschap, klantvriende lijkheid, collegialiteit en service-ge richtheid. LIMMEN - In het kader van de Nieuwe Wereld Campagne is ook in Limmen deze actie gestart met ondersteuning van Charitas en Diakonie. In deze actie wordt aandacht gevraagd voor ontwik- kelingssamenwerkng, milieu en vrede. Speciaal voor dit doel wordt door am bachtelijke bakkers een apart broodje 'het weieldbolletje' gebakken. Het is een broodje met lijnzaad, zonnebloem pitten en rozijnen en kost 2,25. Per bolletje wordt door de bakker 25 cent afgedragen aan de organisatie waarin o.a. meewerken Pax Christi, SNV, FNV, ICCO, NOVIB, enzovoort. Met de opbrengsten worden een aantal concrete projecten in Eritrea gesteund. Voor Eritrea is gekozen omdat dit land een voorbeeld is van een land dat na ja renlange oorlog en hongersnood pro beert op eigen benen te staan. Door nu de opbouw te steunen, hopen we straks niet iedere keer weer noodhulp daar te hoeven geven. Er wordt dus gewerkt aan structurele verbeteringen. Dit we reldbolletje is verkrijgbaar bij Bakker Putter, Hogeweg 159, Limmen en in Uitgeest aan de Langebuurt. LIMMEN - Op zondag opent Body Centre Limmen in sportcentrum d'En terij. Het initiatief hiervoor is genomen door Michel en Erica Teijsse van zon- nestudio Waikiki Beach. Zij werken sa men met William Schmidt, die is afgestudeerd aan het Cios en hij staat borg voor een optimale begeleiding. Niet alleen fitness, maar ook steps en aerobics behoren tot de mogelijkheden. Op dit moment wordt er naartoe ge werkt dat er een speciaal fitnessuur voor vrouwen komt op een doordeweekse dag in de ochtenduren. Er zal dan ook een creche zijn. Zondag 10 april kan een ieder, die belangstelling heeft, een kijk je gaan nemen in sportcentrum d'Ente rij bij het nieuwe Body Centre Limmen. LIMMEN - In de 22e ronde onderling heeft J. Admiraal door winst op G. Hafkamp zijn prolongatie van de club- titel vrijwel zeker gesteld. De kansen voor J. Zentveld, die van T. Schut won, en J. Limmen die P. Vlaar klopte, zijn er nog wel, maar leiden voor beiden slechts tot het gewenste succes als de resterende twee partijen evenzoveel ze ges opleveren en Admiraal tegelijkertijd tenminste eenmaal verliest. Dat ziet men in Vredeburg nog niet gebeuren. In de B-groep heeft kopman B. van Diermen intussen een belangrijke veer gelaten. R. Lammers deed hem de das om en M. Out profiteerde daarvan, zij het slechts gedeeltelijk door zijn belang rijke partij met R. Jagtenberg op remise te laten uitkomen. De nieuwe koploper is hij intussen wel! Het begint er voor Vredeburgs eerste achttal in klasse 2C van de provinciale schaakbond benauwd uit te zien. Dit maal werd in Haarlem van VHS 4 met 5-3 verloren. Voor de drie punten zorg den aan het le, 5e en 7e bord O. van Buuren, G. Hafkamp en K. Aafjes. De uitslagen van de 22e ronde onderling waren: A: P. Vlaar-C. Limmen 0-1; B. de Waard-H. Levering 1-0; A. Duijker- sloot-G. de Graaf 1-0; B. Kerkhof-K. Aafjes 0-1; M. Sturk-G. Pouw 0-1; L. Zentveld-J. de Graaf 1-0. B: M. Zuurbier-R. Hooiboer V2-V2; A. de Waard-R. Limmen 0-1; C. Out-W. Pepping 1-0; W. Koenekoop-M. Bos V2-V2', L. de Boer-F. v.d. Vegte 0-1; J. Kramer-W. Thijsse 1-0; W. Beentjes-B. de Wit 1-0. C: M. Beentjes-L. Admiraal 0-1; M. Kos-R. Termes 0-1; N. Glas-W. Koot 1-0; W. Könst-W. Kaandorp 1-0; R. Limmen-J. Kaandorp 0-1; V. Dolman- N. Admiraal 0-1; W. Castricum-R. Weijers 1-0; P. Mooij-C. Pepping 0-1; B. Kos-L. Winder 0-1. LIMMEN - In verband met de verhui zing van de bibliotheek gaat de biblio theek twee weken dicht. Tot en met maandag 28 maart kunt u nog terecht in de bibliotheek aan de Kapelweg, daarna zijn we gesloten. Op vrijdag 15 april neemt de bibliotheek het nieuwe ge bouw aan de Zonnedauw 2 in gebruik. Als u nu nog boeken komt halen, dan brengt u ze terug in de nieuwe biblio theek. Alle materialen worden voor vijf weken uitgeleend. Natuurlijk kunt u ex tra boeken lenen, en liefst zoveel moge lijk....u helpt de bibliotheek verhuizen als u veel boeken mee naar huis neemt! In het nieuwe gebouw gaat de biblio theek over op een ander uitleensysteem. Het is noodzakelijk dat u dan over een nieuwe lenerspas beschikt. Deze pas ligt voor alle leden klaar en kan worden op gehaald op vertoon van uw geldige gele lenerskaart. In de bibliotheek zijn kaarten verkrijg baar voor de lezing van Heieen van der Laan in de bibliotheek van Akersloot op donderdag 14 april. De avond begint om 20.00 uur en kaarten kosten 10,- per stuk. Heieen vertelt over haar over wintering op Spitsbergen en zal ook dia's vertonen. LIMMEN - De bloemendagen in Lim men, je zult er ongetwijfeld wel eens van gehoord hebben. Voor ons promo tieteam zijn wij nog op zoek naar enkele meisjes (ook uit de plaatsen rond Lim men) van 16-21 jaar, die sportief en spontaan zijn en die in een gezellig team ons dorp Limmen willen vertegenwoor digen. Je moet beschikbaar zijn in de laatste twee weken van april (4 avonden en 1 zaterdag) en natuurlijk tijdens ons bloemenfestijn. Wil je meer informatie, bel dan (van 18.00-19.00 uur) naar Lies- beth, tel. 02205-3886, of Josephine, tel. 02205-1463. LIMMEN - Onder het motto: Scouting zet de klok vooruit, vragen de scouts van Nederland met hun actie voor de nationale scoutingdag op zaterdag 26 maart uw aandacht. Vrijwel alle 1500 scouting-groepen houden die dag een open huis, met talloze activiteiten voor de jeugd van 5 tot 18 jaar. Alleen in Limmen is de open dag op 30 april. Een mooie gelegenheid om ons mooie on derkomen met al haar speltakken te ko men bezichtigen en een beetje wegwijs te worden in wat scouting inhoudt. Wij begroeten u graag op koninginnedag aan de Kapelweg. LIMMEN - Op zaterdag 12 maart is er een man in Limmen geweest die pro beerde twee winkeliers op te lichten. Hij deed dit door te beweren dat hij met 25,- betaald had en vervolgens te wei nig wisselgeld terug had gekregen. De winkeliers trapten hier echter niet in. Het signalement van de man is; grote stevige man, leeftijd tussen 35 en 40 jaar, bruin haar, verplaatst zich op fiets of bromfiets. Dit werd pas op 14 maart bij de politie bekend. Mocht u met deze werkwijze of met deze man geconfron teerd worden, dan direct de politie in kennis stellen. Op woensdag 16 maart werd een man gezien die met zijn bromfiets op de Rijksweg reed. Bij het zien van de surveillance-auto keerde hij en reed weg. Op de Bloemenhof kon hij uitein delijk worden staande gehouden. Zijn bromfiets werd voor nader onderzoek uit het verkeer genomen. Toen bleek dat het vermogen en het geproduceerde ge luid teveel waren. De cilinder, uitlaat- demper en het voortandwiel werden door de politie gedemonteerd. De bestuurder van de bromfiets krijgt een proces-verbaal. Op woensdag 16 maart werd aangifte gedaan van poging diefstal van een per sonenauto. Het linkerportierslot was geforceerd. De auto stond geparkeerd aan Het Achtkant. De politie verzoekt eventuele getuigen zich te melden. Op woensdag 16 maart werd ter hoogte van bureau Limmen een verkeerscon trole gehouden. Hierbij moesten vier mensen hun rij- en kentekenbewijzen komen tonen aan het bureau omdat zij dat ter plaatse niet konden. Op donderdag 17 maart werd aangifte gedaan van een poging tot inbraak in een woning gelegen aan de Sportlaan in Limmen. Dit was de zondag ervoor al ontdekt. Mensen die daar omstreeks 12 maart iets verdachts gezien hebben, worden verzocht contact met de politie op te nemen. Op donderdag 17 maart werd gemeld dat over de Oosterzijweg weer regelma tig hard gereden wordt. Door een buurt bewoner werd om een controle ver zocht. De mogelijkheden hiertoe wor den bekeken. Op zaterdag 19 maart vatte in een wo ning gelegen aan de Westerweg een pan netje vet vlam. Gelukkig was de brand weer snel ter plaatse. Wel was er aan zienlijke schade. Op zondag 20 maart vond er een aanrij ding zonder letsel plaats op de Uit- geesterweg tussen een motor en een auto. Op zondag 20 maart werd assistentie verleend aan een vrouw met suikerziek te. Haar suikerspiegel was te laag. Na twee glazen melk en een boterham knapte zij weer op. Voordat zij hulp kon krijgen moest helaas eerst de ther- mopaneruit van de voordeur sneuvelen. Gevonden: 1 gouden damesring met drie steentjes (blank), 1 zilveren kinder- ring met rode steen, 1 gouden oorbel met saffier of briljant. Verloren: lapjespoesje rood/wit/zwart. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-52800522. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: tel. 072-334316. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkgebouw, Middenweg 26a, 1906 AR Limmen. Ouder- en kindzorg: spreekuur ma. t/m vrij. 8.30-9.00 en van 12.30-13.00, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: spreekuur ma. t/m vr. 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u de alarmcentrale bellen: tel. 072-619818. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder telefoon nummer 1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. Afdeling sociale zaken: open spreekuur op maandag en donderdag van 9.00- 12.00 uur. Buiten deze tijden kan men terecht na een telefonische afspraak (tel. 1456). Gezinsverzorging, Ouderenhulp en Alphahulp Stichting Noord Kennemerland/Noord -Holland Midden. Hoofdkantoor: Nas- saulaan 30, 1815 GL Alkmaar. Voor hulp bij problemen in de verzor ging van uw huishouden. Spreekuur da gelijks van 8.30 tot 9.30 uur. Telefoon: 072-127066. Voor acute hulp na 17.00 uur en in het weekend: tel. 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/ 19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenartsen Dierenkliniek Castricum, Laan van Al- bertshoeve 140, Castricum, tel. 02518- 54345. Dierenartsen: H. Wolters en mw. S. Asyee. Spreekuur zaterdag 13.00-14.00 uur, verder volgens telefo nische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en W.J.M. van Look, Dotter bloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u even tueel automatisch doorgeschakeld. Be handeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Jans- sen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 02205-1410. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Geen spreekuur in het wijkgebouw te Limmen. Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: S. Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 02205-1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars; privé 02513-15563 (tussen 18.00- 19.00 uur). Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over Kinderopvang Limmen kunt u terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12, tel. 2817. Spreekuur: iedere dinsdag van 9.15- 10.30 uur in De Wollewei, tel. 2418. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 072-335148.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 12