Wear Ever /Mascotte AAA :a 3JJ.KUYPER Fusie van zes scholen voor katholiek voortgezet onderwijs Gfi Nieuw parcoursrecord voor Cock van der Hulst bij derde editie van de Tien Mijl van Heiloo Koninklijke medaille G.C. Groot HYPOTHEEK? Amels v.d. Ridder Makelaardij o.g. ZOMERSKIËN kortingen NVM Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 C HACHMANG DAKDEKKER - LOODGIETER Stimulering energiebesparing MAKELAAR TAXATEUR O.G. I ASSURANTIËN blijvend in conditie door 10 lessen geen f 350,- maar f 250,- informeer naar extra RENNSERVICE Indoorski Ski Tuning Timmerwerf 59,1969 NJ Heemskerk Telefoon: 02510 48500 Zwitserse kaas onder de aandacht bij De Deel Europarlementariër Van Putten spreekt voor Vrouwenraad Twee scholen in actie voor school in Albanië Gevonden voorwerpen Johannes Passion in Witte Kerk DRUKKERIJ UITKIJKPOST 59e JAARGANG NO. 12 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN 23 MAART 1994 Gastgezinnen gezocht voor Poolse koorleden Finale Big Buk Buk Band Battle Forumdiscussie tussen jong en oud Symbolische overhandiging eerste programma Molière Drukte bij de start van de Tien Mijl van Heiloo "^.INTERIEURVERZORGING SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte - tapijten - gordijnen - zonweringen - meubelstoffen - laminaat v Aostastraat 28 tel. 072-339400 Holleweg 19 072-335085 De prijzen van de Tien Mijl van Heiloo. Al Makelaars Taxateurs o.g. en vERKoopisg J Postbus95.1850ABHe.loo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo tavatico -tY^I HEILOO - Op vrijdag 25 maart wordt het logo onthuld van de nieuwe katho lieke scholengemeenschap voor voort gezet onderwijs in Alkmaar, Bergen en Heiloo: het nieuwe Petrus Canisius Col lege, het PCC. De onthulling zal ge schieden door mevrouw H.C.M. van der Linden, Directeur Generaal Voort gezet Onderwijs tezamen met de jongste leerling van de nieuwe brede scholenge meenschap, Carolien Smorenberg uit Egmond a/d Hoef. De nieuwe scholen gemeenschap zal van start gaan op 1 au gustus 1994. Bij de fusie zijn zes scholen betrokken: het huidige Petrus Canisius College, de LTS-St. Willibrord, de Sg. De Rotonde, de Comenius-mavo te Alkmaar alsmede de St. Jan-mavo te Heiloo en de Antonius-mavo te Bergen. De voordelen van fusie zijn inmiddels wel bekend. Er zijn betere doorstroom mogelijkheden voor leerlingen omdat binnen de school de programma's op el kaar worden afgestemd. Als niet hele maal zeker is of een leerling bijvoor beeld Havo of Mavo zou moeten kie zen, dan zijn de gevolgen op een brede scholengemeenschap minder zwaar als HEILOO - Per 1 april van dit jaar zal de subsidieregeling Energiebesparing in bestaande gebouwen (SEBG) van het Ministerie van Economische Zaken op houden te bestaan. Het budget voor de SEBG is thans vrijwel uitgeput. De sub sidiëring van isolatie en andere energie besparende voorzieningen in bestaande gebouwen zal vanaf 1 april worden ver zorgd door de energiebedrijven. De energiebedrijven, verenigd in Ener- gieNed, hebben cfeartoe een regeling voorbereid. Deze regeling vormt een on derdeel van het Milieu Actie Plan 2 van de energiebedrijven. De nieuwe regeling kent subsidievoorwaarden die op een aantal onderdelen afwijken van de thans in de SEBG gehanteerde voor waarden. Informatie over de nieuwe re geling en de subsidievoorwaarden zal per 1 april bij de energiebedrijven te verkrijgen zijn. er eens gewisseld moet gaan worden. Een brede scholengemeenschap krijgt ook meer faciliteiten van het rijk. Daar door kun je méér doen aan begeleiding en allerlei extra zaken. Het eerste jaar zal er van de fusie nog niet veel te merken zijn: er is gekozen voor een gefaseerde opbouw. Eerst wprdt ervoor gezorgd dat het geheel or ganisatorisch, financieel en personeel- technisch gezien goed functioneert. De onderwijskundige fusie zal dan per 1 augustus 1995 volgen. Vanaf dat mo ment zal het nieuwe PCC opgedeeld zijn in zes afzonderlijke 'scholen': voor de leerlingen overzichtelijke, niet te grote eenheden, waar ze zich thuis kunnen* voelen. De zes vestigingen variëren in grootte van 300 tot 700 leerlingen. In Bergen en Heiloo zal de bestaande Mavo worden uitgebreid met de basisvorming voor Gymnasium, Atheneum en Havo. Het oude PCC zal er door een financiële in jectie van zo'n 250.000,- voor zorgen dat de beide nevenvestigingen in Heiloo en Bergen voor wat betreft vaklokalen en inrichting kunnen functioneren op het niveau van het Havo-Vwo. Het ma vo diploma behalen de leerlingen in Ber gen en Heiloo zelf. Voor de bovenbouw van het Havo-Vwo gaan ze naar het hoofdgebouw van de scholengemeenschap aan de Blekerska- de. In eigen sfeer, met meer zelfstandig heid, zullen daar de gymnasiasten, atheneum- en havo-leerlingen kunnen afstuderen. In de wijk Hoefplan zijn nu de onderbouw van het huidige PCC en de Comenius-mavo dicht bij elkaar ge legen: daar is de volgende vestiging die de Alkmaarse onderbouw in een uitste kend geoutilleerd gebouw voor haar re kening neemt. De twee laatste vestigingen behoren tot de sector van het VBO, het Voorberei dend Beroeps Onderwijs. Beide vesti gingen hebben naast het VBO ook individeel-VBO in hun pakket. De grootste is de vestiging Techniek, de LTS-St. Willibrord, met een keur aan afstudeervarianten. Tenslotte is er de vestiging Economie en Dienstverlening aan de Arcadialaan, de huidige sg. De Rotonde. Er is bijgevolg veel mogelijk bij het nieuwe PCC. 1\ I Heerenweg 167.1851KN He.ioo.Tel.: 072-331716. Nvr.1 INDOOR SKI. SKI TUNINQ Indoorskiën doe je in Heemskerk Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven, moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. HEILOO - Onder het motto 'Voor de kaas hoeft u in ieder geval niet op win tersport' vindt er de komende weken een geweldige Zwitserlandpromotie plaats bij kaasspecialist De Deel in 't Loo. In samenwerking met de Zwitserse branche-organisatie en de Nederlandse importeur kan de klant kennis maken met verschillende Zwitserse kaaspro- dukten en -specialiteiten. Veel mensen associëren Zwitserland wel direct met kaas, maar hoe veelzijdig het Zwitserse kaasaanbod wel is weten slechts weinigen. Door deze actie hopen de initiatiefnemers daar verandering in te brengen. Bij De Deel wordt de winkel omgetoverd tot een heus Zwitserlandpa radijs. Naast de alom bekende kaasfon due en de steeds populairder wordende raclette kan de klant nu tevens zien en proeven wat Zwitserland nog meer te bieden heeft op kaasgebied. Naast Zwitserland zullen in de loop van dit jaar ook nog enkele andere kaaslan- den op deze manier onder de aandacht van de consument gebracht worden bij De Deel in 't Loo. HEILOO - Op uitnodiging van de Fede ratieve Vrouwenraad komt mevrouw Maartje van Putten, lid van het Europe se parlement, op donderdagavond 7 april spreken in Heiloo. Het onderwerp van haar lezing is 'Vrouwen in de Euro pese politiek'. Dit thema sluit aan op de vorige maand gehouden viering van Internationale Vrouwendag, toen voor een volle zaal de cabaretière Dorien Mijksenaar op haar eigen, onnavolgbare manier de ge schiedenis van de vrouw in Europa voor het voetlicht bracht. Europarlementa riër mevrouw Van Putten zal uit eigen ervaring de inbreng van de vrouw op het Europa van vandaag belichten. De bijeenkomst vindt plaats in het Open Huis boven winkelhof 't Loo en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. De Federatieve Vrouwenraad is een samen werkingsverband waarin alle vrouwe norganisaties van Heiloo vertegenwoor digd zijn. Doelstelling is het bevorderen van de deelname van vrouwen aan de maatschappij. HEILOO - De Antonius Mavo in Ber gen en de St. Jan Mavo in Heiloo zullen op donderdag 31 maart en vrijdag 1 april tijdens de jaarlijkse paasviering geld verzamelen voor een school in Al banië. Beide scholen hebben een aantal activiteiten georganiseerd, waarbij de leerlingen zullen worden gesponsord door vrienden, bekenden en andere be langstellenden. De beide Mavo-scholen, die vanaf ko mend schooljaar deelnemen aan de fu sie met het Petrus Canisius College, de LTS St. Willibrord, de Comenius Mavo en de SG de Rotonde, hebben gezamen lijk een school in Albanië geadopteerd. In Albanië verkeren de meeste scholen in een zeer slechte toestand. De leerlin gen krijgen les in gebouwen waar vaak ramen en deuren ontbreken. Tevens missen veel scholen verwarming, goed sanitair en verlichting en is er een groot tekort aan directe onderwijsbenodigd- heden. De scholen hebben door de jarenlange communistische dictatuur een enorme achterstand opgelopen, waarvan nu de rekening aan de jeugd gepresenteerd dreigt te worden. De beide Mavo- scholen hebben zich het lot aangetrok ken van de kinderen uit Albanië. Door de vorm van adopteren van een school is het ook mogelijk om alle gelden direct door te sluizen naar de school zelf. De naam van de school en het adres is be kend, zodat er via directe communicatie een brug geslagen kan worden tussen de scholen. Op deze manier is er een uitste kende controle over de bestemming van de gelden. De leerlingen van de scholen hopen dat velen hun inspanningen zul len belonen door hen te sponsoren voor een bepaald bedrag. HEILOO - Bij de rijkspolitie in Heiloo zijn tussen 4 en 17 maart de volgende gevonden voorwerpen ingeleverd: diver se sleutels, bruin-groene leesbril, bruine heren handschoen, cd, paar bruine suè- de handschoenen en een wandelstok. HEILOO - Zoals wij u vorige week al uitvoerig hebben gemeld, wordt zondag 27 maart in de Witte Kerk te Heiloo de Johannes Passion van J.S. Bach uitge voerd. Het betreft hier de (inmiddels) jaarlijkse uitvoering door de Scola Can torum van de Grote- of St. Laurenskerk uit Alkmaar, bijgestaan door solisten van naam, waaronder de bekende Ja panner Yoshifumi Hata als evangelist. Het geheel staat onder leiding van Hen drik Timmerman. Aanvang 19.30 uur (kerk open 18.30 uur). Kaarten reserve ren is aan te bevelen (bij fam. Helder, tel. 334804). HEILOO - Naast de twee harmonie orkesten en de twee voetbalelftallen uit onze Poolse vriendenstad Swietochlowi- ce, die Heiloo van 6 tot en met 12 mei bezoeken, komt óók een Pools mannen koor. Met een expositie van kunstwer ken uit Polen zal deze week een uitstraling hebben van culturele aard, van zang en muziek, van ontspanning en vriendschap. Om deze kleine week goed te laten ver lopen, zijn veel vrijwillige handen nodig van de gemeenschap, want we willen ons presenteren als gastgemeenschap. Ons doel is: het versterken van de vrien- schapsbanden. Ons dringend verzoek is gericht op onze gastvrijheid. Want voor het mannenkoor hebben we nog 16 gast gezinnen nodig. Buiten de concerten en geplande activiteiten vragen we per gastgezin om twee Poolse koorleden voor deze zes dagen te herbergen. Inwoners van Heiloo: we wachten op uw gastvrijheid. U kunt u opgeven bij: J. Rood, De Moestuin 19, 1852 JG Hei loo, tel. 072-335297 óf bij één van de Stedenbandleden. Een week vóór de komst van onze Poolse vrienden wor den de gastouders uitgenodigd voor een kennismaking, voor een uitleg over het doel en voor het programma van die week. Stationsweg 85 Heiloo 072-335465 HEILOO - Zaterdag 26 maart is het zo ver dat de winnaars van de voorronden van de Big Buk Buk Band Battle mogen strijden om de felbegeerde plek bij de fi nale van Noord-Hollands Glorie in 't Patronaat te Haarlem. De bands die hiervoor in aanmerking komen zijn, in volgorde van optreden: Stroszek: zij spelen superoriginele to- verpop waarbij kreten als surrealisme, middeleeuwse literatuur en zwarte ma gie uitgestoten kunnen worden. Als tweede band speelt Ezra symfonische rock in het straatje van Genesis en Pink Floyd. De liefhebbers van MTV 120 mi nutes komen bij Valley of Hinnom aan hun trekken. Deze band bedrijft een lekkere mix van noise en alternatieve gi taarrock. Dan is het de beurt aan Spam! Om de toeschouwers te bekoren met hun kruis bestuiving van metal en funk zonder daarbij in Red Hot Chilli Peppers cli- ché's te vervallen. De zanger van deze band liet tijdens de voorronden zien zo waar voor den duvel niet bang te zijn! De rare snijboon trad ijskoud op met een boa constrictor om zijn hals. Als af sluiter speelt de Egmondse formatie Sweet Long Lizard een portie Slayer- trashmetal. De poorten gaan om 21.00 uur open en de toegang kost 7,50. HEILOO - Zondag 10 april van 12.45- 16.00 uur wordt bij de Stichting Jeugd en Jongeren (Buk Buk) een forumdis cussie georganiseerd tussen jongeren en ouderen, ledereen is welkom mee te praten. Deze discussie vormt de afslui ting van het Europese Jaar van de Ou deren 1993, die in het teken stond van solidariteit tussen generaties. Hoe wordt in verschillende leeftijdsfasen gedacht? Een tiener, een jongere, een volwassene, een oudere en een hoogbejaarde gaan met elkaar in discussie over onderwer pen die op dit moment voor hen belang rijk zijn. De onderwerpen waarover gediscussieerd wordt zijn onder andere: huisvesting in Heiloo, relaties, sociale zekerheid en werkgelegenheid, gezond heidszorg. De middag wordt geopend en afgesloten met een muzikaal optre den van de Kift, een eigentijds en een beetje eigenzinnig optredende fanfare band voor alle generaties. Deze middag wordt georganiseerd door Stichting Ouderenwerk Heiloo, Stich ting Jeugd en Jongeren en de Ouderen bonden in Heiloo en is een initiatief van de commissie Europees Jaar van Oude ren 1993 Heiloo. De zaal is open vanaf 12.30 uur. De toegang is voor jong en oud gratis. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Burgemeester Schoof reikte de koninklijke onderscheiding uit aan de heer Groot tijdens de personeelsavond van de firma Groot. HEILOO - De heer G.C. Groot uit Hei loo is zaterdag 19 maart onderscheiden met de bronzen eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Burge meester N:P.M. Schoof van Heiloo reikte de onderscheiding in Heiloo uit tijdens de personeelsavnd van de firma G.P. Groot B.V. ter gelegenheid van het beëindigen van het 40-jarig dienst verband van de heer Groot bij deze firma. Op 15 februari 1994 was het 40 jaar ge leden dat de heer G.C. Groot, geboren op 30 maart 1935, bij de firma G.P. Groot B.V. in loondienst kwam. De heer Groot is gedurende deze 40 jaar in meerdere functies werkzaam geweest, onder andere als chauffeur, shovelma chinist en vanaf 1975 als pompbediende bij het tankstation van de firma. Hij maakte de tijden mee van de oliestook en de overgang naar het gas. Na 40 jaar werken is de heer Groot op 1 maart ge bruik gaan maken van de Vut-regeling. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Onder uitstekende omstan digheden werd afgelopen zondag de derde editie van de Tien Mijl van Heiloo afgewerkt. Deze loop, een initiatief van de winkeliers van de Kennemerstraat weg in nauwe samenwerking met atle tiekvereniging Trias en Drukkerij Uitkijkpost, trok vele goede lopers naar de start op de kunststof atletiekbaan aan Het Maalwater. Uiteindelijk was Cock van der Hulst van de Heerhugo- waardse vereniging Hera de snelste. In een nieuw parcoursrecord van 52.58 mi nuten besloot hij de Tien Mijl van Heiloo. Het parcours door recreatiegebied Noorderneg moest door de deelnemers vijf keer worden afgelegd. Pas in de derde omloop kwam er enige tekening in het deelnemersveld. Aanvankelijk had Piet Kuys voor de nodige verwar ring gezorgd door razendsnel uit de startblokken te schieten. Hij pakte de premie door zowel de eerste als de twee de ronde als eerste te volbrengen, maar deze inspanning moest hij vanaf de der de ronde bekopen. Edwin Aardenburg van DEM kwam als eerste bij Kuys, al snel gevolgd door Cock van der Hulst, die vanaf de vierde passage de leiding stevig in handen had en riiet meer af stond. De winst in deze Tien Mijl van Heiloo, waarvoor zich opnieuw meer deelnemers en deelneemsters meldden dan vorig jaar, leverde hem een premie van 250 gulden (parcoursrecord), een fraaie fiets en natuurlijk de Uitkijkpost Wisseltrofee op. Ook in de andere categorieën (dames, veteranen) werd er goed gelopen. Bijna 30 lopers (van de 68 wedstrijdlopers) eindigden binnen tien minuten van win naar Van der Hulst. Voor de prestatie- Cock ven der Hulst passeert als eerste de finish. lopen hadden zich meer dan 230 deelnemers ingeschreven. Gezien de groeiende belangstelling heeft de orga nisatie inmiddels besloten dat ook in 1995 weer een editie van de Tien Mijl van Heiloo gehouden zal worden. Beke ken wordt op dit moment of het tot de mogelijkheden behoort om dan een par cours uit te zetten in de dorpskern van Heiloo, zodat de loop nog sfeervoller zal zijn. Uitslagen: heren: 1. Cock van der Hulst 52.58; 2. Edwin Aardenburg 53.38; 3. Piet Kuys 54.02. Veteranen 1: 1. Dirk ten Bruggecate 54.45; 2. Kees v.d. Geer 58.23; 3. Jan Stoof 59.21. Veteranen 2: 1. Joop Smit 1.02.36; 2. Johan Driessen 1.02.44; 3. Niek Tromp 1.03.41. Da mes: 1. Hetty van Berger 1.11.05; 2. Marga Ott 1.21.40. Dames veteranen: 1. Annet van der Tholen 1.04.31; 2. Truus de Maaree 1.05.03; 3. Elly Groen 1.13.32. HEILOO - Hoofdrolspeler Maarten Schols als Argan in 'De ingebeelde zie ke' overhandigt op de foto op symboli sche wijze het eerste programma van deze voorstelling aan huisarts H.H. den Engelsen uit Heiloo. In het kader van haar 70-jarig bestaan speelt Falkland Toneel 'De ingebeelde zieke' van Moliè re vrijdag 25 en zaterdag 26 maart om 20.15 uur en zondag 27 maart om 14.00 uur in theater De Beun. De kaarten kosten 10 gulden per stuk (65 /cjp f 7,50, donateurs f 5,00). De voorverkoopadressen zijn: Boekhandel Avis, sigarenmagazijn 't Hoekstuk, Sandy's Bloemidee en het Open Huis (ook 's avonds), alle te Heiloo, en Boek handel Bruna in winkelcentrum De Hoef in Alkmaar. Kaarten zijn tevens vanaf een uur voor aanvang verkrijg baar aan de kassa van de Beun. Voor in formatie en reserveringen kunt u bellen met Jaap Schuuring, tel. 115511.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1