I Werkzaamheden winkelhof 't Loo Start regionale aktie Tankslag HEILOO Ontwerp-beschikking Wet milieubeheer. Aanlijngebod voor honden Milieuambtenaren Bekendmaking inwerkingtreding Monumentenverordening Wet Milieubeheer Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer Stemmen bij volmacht Europese Verkiezingen Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 I 3289 Open van 8.00 tot 12.30 uur PAGINA 4 UITKIJKPOST 23 MAART 1994 De werkzaamheden in het kader van de uit breiding en renovatie van winkelhof 't Loo zijn van start gegaan. Er zijn drie fases te onderscheiden, te weten: bouwrijp maken, nieuw- en verbouw van het centrum en herin richting van de openbare ruimte. Het bouwrijpmaken moet klaar zijn voor de aannemer met de bouw kan beginnen. De herinrichting volgt als de aannemer weer klaar is. De aannemer moet, voor hij half april begint, de nodige bewegingsvrijheid en opslagruim te hebben en er moet al een deel van de ka bels en leidingen zijn verlegd. Door niet in een keer het hele centrum over hoop te gooi en, maar dit stukje bij beetje aan te pakken, kunnen de winkels gewoon open blijven. Groen Op plaatsen waar wordt uitgebreid, of waar kabels en leidingen komen te liggen, is het onmogelijk de bomen te laten staan. Voor zo ver die bomen kansen hebben om in een nieuwe situatie tot goede wasdom te komen, zijn ze opgeslagen. Helaas bleek dat voor een aantal niet te gelden. Voor de kastanje voor het Open Huis wordt nog een oplossing gezocht. De linde voor de Witte Kerk bleek ziek en veroorzaakte gevaar voor de omge ving. Het rooien van deze boom heeft dus niets te maken met de werkzaamheden van 't Loo. Wegen en bestrating De Willibrordusweg is in verband met riole ringswerkzaamheden momenteel afgesloten. Nadat deze zijn voltooid zal er echter een deel tijdens de verbouw afgesloten blijven om bevoorrading van winkels mogelijk te houden. Hier en daar zal de verharding tijde lijk plaats maken voor noodbestrating. Aan de kant van de Witte Kerk wordt voor de Konkelboet ruimte gemaakt voor een nood- winkel. Deze zal afwisselend gebruikt worden door winkels waarvan de plek in 't Loo on derhanden wordt genomen. Bij de noodwin- kel zullen tegen oktober ook de standplaatshouders een plekje krijgen. De beelden die rond het centrum stonden zijn tij delijk elders veilig worden opgeslagen. In overleg met de ontwerper zal voor de beelden een mooie nieuwe plaats worden ge vonden. Ontwerp buitenruimte 't Loo Aan het architectenburo van der Goes is de opdracht gegeven een aantal ontwerpen te leveren voor de herinrichting van de openba re buitenruimte van 't Loo. Uitgangspunt voor de ontwerpers is onder andere het zoveel mogelijk in het centrum terugplaatsen van de bomen die voor de operatie moesten wijken. Op het moment dat de qntwerpen klaar zijn, zal de bevolking middels een bijeenkomst om haar mening worden gevraagd. Uiteindelijk zal de gemeenteraad beslissen welk ontwerp wordt uitgevoerd. Over de datum van de bij eenkomst en andere mededelingen aangaan de de werkzaamheden aan 't Loo zult u in ieder geval via de Uitkijkpost op de hoogte worden gehouden. Het samenwerkingsverband Noord- Kennemerland, het SNK, heeft een regionale Actie Tankslag georganiseerd, waaraan alle 11 gemeenten in de regio meedoen. Waarom deze regionale actie? In het Besluit Opslag Ondergrondse Tanks (BOOT), dat op 1 maart 1993 in werking is getreden, is de sanering van niet meer in ge bruik zijnde ondergrondse olietanks geregeld. In het kader van dit besluit was u wettelijk verplicht uw tank voor 1 september 1993 bij de gemeente te melden. De tanks moeten binnen 5 jaar na in werking treding van het besluit zijn gesaneerd door een KIWA-erkend bedrijf. U ontvangt van het saneringsbedrijf een KIW A-certificaat, als bewijs dat u heeft vol daan aan de wettelijke eisen. Dit certificaat dient u zorgvuldig te bewaren. Bijvoorbeeld bij de verkoop van een woning kan er om gevraagd worden. De eigenaar van een tank heeft in principe de keuze om de tank te laten vullen met zand of de tank te laten verwijderen. U wordt echter dringend geadviseerd de tank te laten verwijderen. Waarom zou u meedoen? 1. Het is een wettelijke verplichting de tank voor 1 maart 1998 te saneren. 2. Omdat de gemeenten in de regio samen werken kan het geselecteerde bedrijf, dat natuurlijk ook KIWA-erkend is, u een offer te tegen een scherpe prijs aanbieden, veel lager dan bij een individuele sanering. 3. Een bodemverontreiniging door een lek kende tank kan u veel geld kosten. Daarom is het voor u belangrijk dat de tank wordt gesaneerd. 4. Bij verkoop van uw woning bent u ver plicht de koper te melden dat er een tank in de grond zit. Een aspirant-koper zal als nog eisen dat de tank wordt verwijderd en een bodemonderzoek verlangen. U bent dan aanzienlijk duurder uit. Al eerder meegedaan? In de jaren 80 is al eens een actie tankslag uitgevoerd. Daarnaast zijn er ook op eigen initiatief diverse tanks 'behandeld'. Daarbij werden op vrijwillige basis onder grondse tanks geleegd en gevuld met stoffen als ecoperl, zand, schuim, water of beton. In middels is, door veranderde inzichten, geble ken dat de saneringsmethoden van destijds niet afdoende zijn geweest. De ondergrondse tanks dienen nu verplicht volledig van hun schadelijke inhoud te worden ontdaan, schoongemaakt en definitief buiten gebruik te worden gesteld. Ook deze tanks vallen onder de bovenge-" noemde meldingsplicht bij de gemeente. Wie doet wat? De gemeente De gemeente speelt een bemiddelende en coördinerende rol. Wordt er een bodemveron treiniging geconstateerd, dan moet u daaro ver in overleg treden met de gemeente. Er wordt geen subsidie verstrekt. Het saneringsbedrijf Het door de regio geselecteerde bedrijf is E.E.C. (Euro Cleaning Company B.V.) en komt uit Weurt. Indien u uw tank heeft aangemeld bij de ge meente, dan wordt er contact met u opgeno men door het bedrijf om een afspraak te maken. Tijdens een bezoek bij u thuis kunt u de vervolgstappen doornemen. U gaat zelf een overeenkomst aan met het saneringsbedrijf. Wat zijn de kosten? E.C.C. heeft de volgende prijsopgave gedaan: Tank van 3000 liter: - reinigen en vullen met zand f 685,- - reinigen, verwijderen en aanvullend zand f 1.155, Tank van 5000 liter: - reinigen en vullen met zand f 765, - reinigen, verwijderen en aanvullen met zand f 1.235, Voor grote tanks een toeslag van f 100,- pet 1000 liter tan kin houd. Uit de tank te verwijderen olie en sludge: tot 100 liter geen extra kosten. Voor elke liter meer: f 0,18 per liter. Uit de tank te verwijderen water f 0,30 per liter. Voor werkzaamheden, die niet in het over zicht staan worden aparte prijzen berekend. Hierbij moet u denken aan het terugplaatsen van beplanting, aanleg van sierbestrating, meerwerk i.v.m. zeer moeilijk bereikbare plaatsen. Het uurloon voor deze extra werkzaamheden bedraagt f 65,- (alle bedragen zijn inclusief B.T.W.). Wanneer start de actie? Het bedrijf start in de maand mei met de werkzaamheden. Door het grote aantal tanks in de regio, on geveer 2500 waarvan 300 in Heiloo, kan het nog enige tijd duren voordat u daadwerkelijk aan de beurt bent. Voor noodgevallen, bijvoorbeeld bij verkoop van uw woning is er een speciale regeling. Binnenkort krijgt iedereen die zich heeft ge meld een brief thuis met een uitgebreide voorlichting over de actie. Heeft u tussentijds nog vragen dan kunt u zich wenden tot de handha- vingscoördinator van het SNK, mevr. T.A. Nijman, tel: 072-662683. Indien u alsnog besluit om u tank aan te mel den, dan kunt u contact op nemen met de milieu-afdeling van de gemeente Heiloo, tele foon 313 177, 313 223 of 313 224. In de Zuiderneg geldt een aanlijngebod vanaf 1 januari tot 16 mei a.s. In dit losloopgebied geldt voor deze jaarlijkse periode een aanlijngebod voor honden om te voorkomen dat de rust van vogels en vee, in de tijd dat zij jongen verwachten of hebben, verstoord wordt. De aanlijnperiode wordt vermeld op borden die bij het losloopgebied staan. Burgemeester en wethouders van Heiloo; overwegende dat het gewenst is ambtenaren aan te wijzen belast met het toezicht op de naleving van het bij of krachtens de Milieu wetgeving in de ruimste zin van het woord bepaalde; gelet op: de Wet Milieubeheer; de Wet bodembescherming; de Interimwet bodembescherming; de Wet Geluidhinder; de Wet Verontreiniging Oppervlaktewater; de Lozingsverordening riolering op grond van artikel 162 van de Gemeentewet; de Afvalstoffenverordening op grond van arti kel 162 van de Gemeentewet. besluiten: 1. de heren C.F.M. Besseling, geboren 13 mei 1948 te Berkhout; G. Schutten, geboren 19 januari 1964 te Beilen, T.P.J. van der Meijs, geboren 16 februari 1952 te Amsterdam, allen werk zaam als miliepmedewerkers bij de ge meente Heiloo; en de heren A. Rijvordt, geboren 24 april 1952 te Zaandam, Th.J. de Bruijn, geboren 22 juni 1952 te Den Helder, de heer F.A. Meijer geboren 6 ja nuari 1955 te Sneek alsmede mevrouw T.A. Nijman, geboren 22 september 1963 te Veghel allen milieu consulenten bij het Samenwerkingsverband Noord-Kennemer- land aan te wijzen als ambtenaar belast met het toezicht op de naleving van het geen bij of krachtens van voornoemde wetten is bepaald; 2. te bepalen dat deze aanwijzing vervalt met ingang van de dag, waarop het dienstverband met de desbetreffende ambtenaar wordt gewijzigd of beëindigd; 3. dit besluit bekend te maken in de Neder landse Staatscourant. Burgemeester en wethouders van Heiloo, Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 139 van de Ge meentewet bekend, dat bij raadsbesluit van 3 februari 1994 de Heilooër Monumentenveror dening 1994 is vastgesteld. Deze verordening treedt in werking met in gang van de achtste dag na die van deze bekendmaking, derhalve op 1 april 1994. De verordening ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het gemeente huis bij de afdeling Bouwzaken, kamer 112. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van de daarvoor verschuldigde leges, een af schrift verkrijgen van de verordening. Burgemeester en wethouders van Heiloo ma ken bekend, dat zij voornemens zijn op een aanvraag om een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer positief te beschikken, on der oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu, H.P.J. Rotteveel (namens Fa. Rotteveel), Lagelaan 5/7, 1851 PC HEILOO voor het inwerking hebben van een melkrundvee- houderij, op het perceel Lagelaan 5/7 1851 PC te Heiloo. De aanvraag, ontwerp-beschikking en andere op de zaak betrekking hebbende stukken lig gen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling VROM, kamer 110 afdeling Milieu, ter inzage en wel van donderdag 24 maart 1994 tot en met donderdag 21 april 1994 iedere werkdag van 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bu reau van de Rijkspolitie, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdagavonden vanaf 1 april 1994 t/m 15 april 1994 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (afde ling Milieu) kosteloos een mondelinge toelich ting op de stukken worden verkregen. Na 21 april 1994 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep te gen de beschikking kan worden ingesteld, worden ingezien na afspraak met de afdeling VROM (milieu). Schriftelijke bezwaren kunnen door een ieder tot en met 21 april 1994 worden ingediend bij het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo. Bezwaarden kunnen daarbij verzoeken dat hun persoonlijke gegevens niet bekend wor den gemaakt. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting worden gehouden. Tij dens deze zitting kunnen mondeling bezwa ren worden ingebracht. Men kan dan over de aanvraag en de ontwerp-beschikking van ge dachten wisselen met het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk en mondeling bezwaren hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking kunnen later beroep in stellen bij de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te die nen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Burgemeester en wethouders van de ge meente Heiloo maken bekend dat zij de vol gende meldingen ingevolge artikel 8.40 Wet Milieubeheer (algemene regels voor niet- vergunningplichtige inrichtingen) hebben ont vangen: BESLUIT OPSLAG GOEDEREN: - Scope Fashion, De Wagenmaker 2, 1851 PX Heiloo ontvangstdatum 15 februari 1994 - F. Veldt, De Wagenmaker 6, 1851 PX Heiloo ontvangstdatum 27 januari 1994 - ETC Holland Zomerdijk B.V., De Oude Werf 15, 1851 WP Heiloo ontvangstdatum: 17 februari 1994 - A.J. Ammeraal, De Oude Werf 8, 1851 PW Heiloo ontvangstdatum: 24 februari 1994 BESLUIT HORECABEDRIJVEN: - Shoarma Grillroom Heiloo, Heerenweg 203, 1851 KP Heiloo - Pizzeria 'Lorenzo', Kennemerstraatweg 107, 1851 BC Heiloo - Snackbar Het Hoekstuk, Het Hoekstuk 16, 1852 KX Heiloo ontvangstdatum 15 februari 1994 - Pizzeria 'Venezia', Heerenweg 138 B, 1851 KV Heiloo ontvangstdatum 9 maart 1994 Bij de op 3 mei 1994 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal kan aan een kie zer worden toegestaan zijn stem uit te bren gen in een stembureau van zijn keuze, binnen het gebied van het lichaam waarvoor de verkiezing wordt gehouden. Deze bevoegdheid geldt niet voor de keizer aan wie is toegestaan bij volmacht of per brief te stemmen. Voor de kiezer die in een stembureau van zijn keuze wil stemmen staan twee mogelijk heden open, te weten: A. uiterlijk 19 april 1994 een schriftelijk verzoek daartoe indienen bij de burge meester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kiezer is ge registreerd. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van eèn formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer een kiezerspas. B. uiterlijk 28 april 1994 mondeling daar toe verzoeken. De kiezer dient zich dan on der overlegging van de ontvangen oproepingskaart, in persoon te vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kiezer is geregistreerd. Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzetting van de oproepings kaart in een kiezerspas. De kiezer aan wie een kiezerspas is verstrekt kan uitsluitend met deze pas aan de stem ming deelnemen.Indien de kiezerspas in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. De burgemeester van de gemeente Heiloo. Bij de op 3 mei 1994 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal kan aan een kie zer worden toegestaan bij volmacht te stemmen. Voor de kiezer die hiervan wenst gebruik te maken staan twee mogelijkheden open, te weten: A. uiterlijk 19 april 1994 een schriftelijk verzoek daartoe indienen bij de burge meester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kiezer is ge registreerd. Voor het verzoekschrift moet gebruik ge maakt worden gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente koste loos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs (tevens oproepingskaart); de gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend gelijktijdig uitbren gen met het uitbrengen van zijn/haar eigen stem. B. door het overdragen van de oproe pingskaart aan een gemachtigde. Zowel volmachtgever als gemachtigde dienen daar voor het desbetreffende op de oproepings kaart van de volmachtgever voorkomende formulier te ondertekenen, waarna de kaart aan de gemachtigde ter hand wordt gesteld. In dit geval moeten beiden wel in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd; de gemachtigde kan bij de overdrachtsmethode de volmachtstem alleen uitbrengen in dat stemdistrict en bovendien uitsluitend gelijktij dig met het uitbrengen van zijn/haar eigen stem. Geef uw kaart pas aan een ander mee, na dat u zelf heeft ingevuld wie u machtigt tot het uitbrengen van uw stem. Er wordt op gewezen dat een volmachtgever niet bevoegd is de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen alszodanig aannemen; boven dien moet hij/zij als kiezer zijn geregistreerd. Indien het volmachtbewijs in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. De burgemeester van de gemeente Heiloo. U woont in het buitenland of u kent Neder landers die in het buitenland wonen: voor informatie omtrent het per brief stem men voor de verkiezing van de leden van het Europese Parlement op 9 juni a.s. kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerza ken, telefoon 313 110. éÊÊmk Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4