I °i Een nieuwe wet, nieuwe spelregels BELBUS HEILOO: 331 344 T Wijziging opening Gemeentehuis Afscheid wethouder Borsjes Ingediende bouwaanvragen 't Beestenboetje geopend op 1 april a.s. Wet milieubeheer Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Nieuwe bouwplannen Avondopenstelling Gemeentehuis Wijziging bestemmingsplan 'Buitengebied'. PAGINA 4 UITKIJKPOST 30 MAART 1994 T HEILOO 7 De algemene wet bestuursrecht. Wat houdt deze wet in en wat betekent die voor de praktijk? 0 In eerdere publikaties heeft u kunnen lezen dat de gemeenteraad in ver band met de inwerking treding van de Algemene wet bestuursrecht (en ook de nieuwe Gemeen tewet) al enige tijd druk doende is met het opnieuw vaststellen van de gemeentelijke verordeningen. Niet alleen de gemeentelijke verordeningen moeten aan de Algemene wet bestuursrecht worden aangepast. Deze wet heeft ook grote invloed op de manier van werken van de ge meente bij de behandeling van aanvragen en bezwaar en beroep. Wat houdt die Algemene wet bestuursrecht nu precies in en wat merkt u daarvan in de praktijk De inhoud en het doel van de wet Op 1 januari 1994 is de Algemene wet bestuursrecht in werking getreden. Deze nieuwe wet is een belangrijke wet op het gebied van bestuursrecht. Het bestuursrecht regelt de verhouding tus sen de burger en de overheid. Dat klinkt nogal ingewikkeld en lijkt ver van u af te staan, maar in de praktijk komt iede reen daar wel eens mee in aanraking. Als u een paspoort of een vergunning aanvraagt, een uitkering of huursubsidie, dan heeft u met bestuursrecht te maken. Het bestuursrecht is in Nederland over een groot aantal bijzondere wetten en verordenin gen verspreid. In de loop der jaren is de een heid en de duidelijkheid van de regelgeving door de verspreiding daarvan over zoveel wetten wat verloren gegaan. De nieuwe Algemene wet bestuursrecht is nu bedoeld om de eenheid en duidelijkheid van regelgeving weer te herstellen en te verbete ren. Dus: MEER EENHEID EN DUIDELIJKHEID VAN REGELGEVING. De nieuwe wet geeft een algemene regeling voor diverse Onderwerpen die tot nu toe ver spreid waren over verschillende wetten. Voorbeelden hiervan zijn de uniforme voor schriften voor de behandeling van aanvragen en de uniforme termijn van 6 weken voor het indienen van bezwaar- of beroep. Intussen zijn al ruim 200 wetten aan de Alge mene wet bestuursrecht aangepast. Ook de gemeenteraad is druk bezig de eigen veror deningen met de nieuwe wetgeving in over eenstemming te brengen. Deze gelegenheid is meteen te baat genomen om verordenin gen die verouderd bleken te zijn of nauwe lijks meer werden toegepast, in te trekken. Ook de organisatie van de gemeente moet worden aangepast omdat de nieuwe wet nieuwe procedurevoorschriften geeft voor be handeling van aanvragen, bezwaar- en be roep. De behandeling van aanvragen vraagt met name meer aandacht in de fase van de voor bereiding. MEER AANDACHT VOOR DE BURGER Het invoeren van het nieuwe bestuursrecht is zo'n omvangrijke operatie dat dit in een aan tal stappen 'tranchesgenoemd, gebeurt. De inwerkingtreding van de Algemene wet bestuursrecht is nu beperkt tot de eerste twee tranches. De 1e tranche gaat hoofdzakelijk over de be handeling van aanvragen, de totstandkoming van besluiten en de behandeling van be zwaar en beroep. De 2e tranche regelt het uniform proces recht. De invoering daarvan valt samen met de herziening van de rechterlijke organisatie. Dit betekent bijv. dat men voor beroep in het algemeen niet meer naar de Raad van State in Den Haag hoeft, maar bij de sector bestuursrecht van de rechtbank in Alkmaar terecht kan. De komende jaren zullen er meer tranches komen waarin nog meer zaken uniform gere geld zullen worden. Wat betekent de Algemene wet bestuurs recht in de praktijk voor u? Belangrijk is te weten dat deze wet met na me bedoeld is om de relatie tussen de bur gers en de overheid te verbeteren en de regelgeving op dat gebied te vereenvoudigen en duidelijker te maken. Over de betekenis van de wet voor u in de praktijk zal de komende weken een reeks artikelen verschijnen onder de kop 'De algemene wet bestuursrecht en..., Hoe werkt dat, wat wordt er van u ver wacht en wat kunt u van de gemeente verwachten Achtereenvolgens zal informatie worden ge geven over: a *de behandeling van aanvragen om een beslissing het beslissen op een aanvraag bezwaar en beroep. de AWB-lijn 313 120 313 226 MEER INFORMATIE? In dit artikel zijn alleen de hoofdlijnen van de nieuwe wet weer gegeven. Wilt u hierover meer in formatie dan kunt u te recht bij de afdeling Bestuurszaken, kamer 015 in het gemeen tehuis. Op vrijdag 1 april is het gemeentehuis in ver band met Goede Vrijdag gesloten. Alle gemeentelijke diensten zijn Eerste en Tweede Paasdag gesloten. Wijziging ophaaldag huisvuil De grijze rolemmers die normaal op maan dag worden geleegd, zullen niet op maandag 4 april (Tweede Paasdag) maar op dinsdag 5 april worden geleegd. Op vrijdag 8 april 1994 zal de heer J. Bors jes zijn funktie als wethouder neerleggen. Na 20 jaar raadlidmaatschap, waarvan 12 jaar als wethouder neemt de heer Borsjes afscheid. Tijdens een receptie van 17.00 - 18.30 uur in het gemeentehuis kunnen de inwoners van Heiloo en genodigden persoonlijk afscheid van de heer Borsjes komen nemen. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken Meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Het Zevenhuizen 26, J.P. v.d. Laan - vergro ten woonhuis Kennemerstraatweg 576, T.N. van Noort - plaatsen garage Fontein Verschuirlaan 3, G.M. Baltus - ver groten garage Lage laan 5-7, H.P.J. Rotteveel - oprichten bedrijfswoning en wagenberging en uitbreiding veestalling. Op 1 april a.s., Goede Vrijdag, is de knuffelhoek 't Beesten boetje in het hertenkampje ex tra geopend. Van 10.00 - 16.00 uur kan iedereen die dat wil, terecht om met de dieren te spelen, ze te aaien of om iets over ze te leren. 'T Beestenboetje is verder altijd open op de woensdagmiddag van 13.00 - 16.00 uur. Burgemeester en wethouders van Heiloo ma ken bekend, dat zij op de hieronder vermelde aanvragen voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer, positief hebben beschikt: A.J. van der Steen, namens Van der Steen B.V., Hoogeweg 26 D, 1851 PH HEILOO, REVISIEVERGUNNING voor het inwerking hebben van een inrichting voor het schoonspoelen van witlofpenen, c.q. het stallen van vrachtwagens t.b.v. het ver voer van agrarische produkten, op het perceel Hoogeweg 26 D, 1851VH te HEILOO. H.J.M. Koopmans (namens Milan Industriële- Handelsonderneming), Maas Geesteranusweg 6, 1851 BP HEI LOO, voor het inwerking hebben van een inrichting voor het vervaardigen van on derdelen voor het assembleren van imita tie houtvuren op aardgas, op het perceel Westerweg 198 D, 1852 AP te HEILOO. C.F. Ranzijn, Middenweg 160-162, 1702 HE HEERHUGOWAARD, voor het inwerking hebben van een dansschool, op het per ceel Schuine Hondsbosschelaan 45, 1852 HR te HEILOO. Orthopedie Techniek Heiloo B.V., Wester- weg 88 A, 1852 AK HEILOO, voor het in werking hebben van een inrichting voor het fabriceren van prothesen, orthesen, het maken van kunst- en hulpmiddelen en levering van steunkousen en bandages, op het perceel Westerweg 88 A, 1852 AK HEILOO. Heijne Reklame, De Wagenmaker 10, 1851 PX HEILOO, voor het oprichten en inwer king hebben van een inrichting voor het fabriceren van kaasdummy's en reklame- schilderobjecten, op het perceel De Wa genmaker 10, 1851 PX te HEILOO. Omega Neon Products B.V., De Wagenma ker 12, 1851 PX HEILOO, voor het oprich ten en inwerking hebben van een inrichting t.b.v. de assemblage van neon- signs, opslag van onderdelen alsmede kantoorruimte, op het perceel De Wagen maker 12, 1851 PX te HEILOO. Jack Zoon Constructie B.V., Handelsweg 4, 1851 NX HEILOO, voor het inwerking hebben van een las- en constructiebedrijf, op het perceel Handelsweg 4, 1851 NX te HEILOO. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht. Indien gedurende die termijn met toepassing van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan, én be roep is ingesteld, wordt de beschikking niet van kracht, voordat op dat verzoek is beslist. Het verzoek van schorsing of het treffen van voorzieningen moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van state, Postbus 20019, 2500 AE 's Gravenhage. Beroepstermijn: Vier weken na datum van deze kennisgeving. Het beroepschrift moet in twee-voud worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE 's Gravenhage. Ingevolge artikel 6:8 van de Algemene wet bestuursrecht staan tegen deze beschikkin gen beroep open voor: a. de aanvrager; •b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de bovengenoemde ontwerp-beschikkingen bezwaren hebben ingebracht; d. degenen, die bezwaren hebben tegen wij zigingen, die bij het geven van de boven genoemde beschikkingen t.o.v. de ontwerp-beschikkingen zijn aangebracht. e. belanghebbenden, die aantonen redelijker wijs niet in staat te zijn geweest tegen bo vengenoemde ontwerp-beschikkingen bezwaren in te brengen. De beschikkingen en andere ter zake zijnde stukken liggen op het gemeentehuis van Hei loo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, terJnzage en wel van 31 maart 1994 t/m 28 april 1994 iedere werkdag vanaf 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraat weg 356, alhier, op vrijdagavonden van 1 april 1994 t/m 22 april 1994 van 18.00 tot 21.00 uur. Door het college van burgemeester en we thouders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen en positief bevonden meldingen verleend: Fontein Verschuirlaan 22, F.M.A. Hemmer - veranderen en vergroten woonhuis Droonecampstraat 18, C.J. de Graaf - plaat sen schuur Fontein Verschuirlaann 14, J.F. v.d. Blij - ver groten garage Groenelaan 36, B.J. Gerrits - vergroten woonhuis (dakopbouw) Groenelaan 10, R.A. Duinmeijer - vergroten dakkapel De Kuilenaar 44, F. Ooms - vergroten woonhuis Het Zevenhuizen 40, A.J.A. Zoon - plaatsen woonhuis Kennemerstraatweg 97, ABN/AMRO bank - veranderen bankgebouw Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Westerweg 280 - uitbreiden woning De Omloop 15 - uitbreiden woning De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken va naf donderdag 31 maart 1994 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het ge meentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren in dienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De Oude Werf 8, Bouwbedrijf Ammeraal - plaatsen bedrijfsgebouw Heerenweg 100, A.P.M. Winder - vergroten woonhuis Kerke laan 56, C.M. Ewing - vergroten woonhuis Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Met ingang van de nieuwe raadsperiode zal de gemeente starten met een avondopenstel ling van het gemeentehuis, voor een proefpe riode tot aan het einde van dit jaar. De raadsvergaderingen zullen met ingang van mei 1994 worden gehouden op iedere eerste maandag van de maand vanaf 20.00 uur. Hieraan voorafgaand zullen verschillende gemeentelijke afdelingen van 18.00 - 20J0O uur open zijn voor het publiek. De komende weken krijgt u meer informatie over de avondopenstelling. De raad Raadsvergadering 7 april 1994 De eerstvolgende raadsvergadering vindt plaats op donderdag 7 april 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwer pen op de agenda: - Benoeming mevrouw A.M. Worm-de Moei tot ambtenaar van de burgerlijke stand. - Vaststelling verordening Wet Voorzieningen Gehandicapten. - Vaststelling Regionaal Verkeers- en Ver voerplan. - Vaststelling rioolbeheerplan. - Verlenen eervol ontslag aan de heer R.F. Lijnsvelt als directeur van de John F. Kennedy-mavo met ingang van 1 november 1994. - Evaluatie minimabeleid 1993 uitvoering 1994. - Vervroegde aflossing woningbouwleningen en garantie geldlening Woning stichting Heiloo. - Herziening grondprijs bedrijventerrein De Oude Werf. - Aankoop grond van erven Kuiper ten be hoeve van woningbouw in bestemmings plan Zuid-Oost. - Voorbereidingskrediet voor het ontwerpen van het Oosterbos. - Krediet verwijderen en vervangen houten loopbrug en ruimtenet in Noorder neg. - Krediet ten behoeve van aanpassingen zwembad 't Baafje. - Ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 7 april 1994 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openba re bibliotheek en op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur in de leeshoek van de centrale hal bij de receptie in het gemeen tehuis. Commissie Milieu en Educatie De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Milieu en Educatie vindt plaats op woensdag 6 april 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: - Financiering Onderwijs Begeleidingsdienst - Logopedie Basisonderwijs - Evaluatie Verkeerscommissie Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van artikel 6, lid B II en III onder 1 a van het bestemmingsplan 'Buitengebied' een bestaand bebouwingsvlak aan de Hoogeweg 44 in zuidelijke richting te vergroten ten behoeve van en vrijstelling te verlenen voor de bouw van een tweede agrarische bedrijfs woning. Het bovengenoemde plan ligt met de daarbij behorende stukken met ingang van 31 maart 1994 gedurende twee weken voor een ieder ter Inzage bij de afdeling VROM tussen 08.00 en 12.30 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden tegen bedoeld voornemen van het college schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij voornoemd college, Post bus 1, 1850 AA te Heiloo. Heiloo, 30 maart 1994. Raadhuisplein I Postbus I I850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek AWB WEGWIJZER

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 14