Bibliotheek aan Kapel- weg sluit zijn deuren Falkland verplaatst Molière naar de twintigste eeuw Cursus Thuiszorg voor aanstaande ouders Inleveren kopij voor de Uitkijkpost Uniek concert Byzantijns Koor f, frciq o- rjnrrrrar? Twee teams van Oranje Wit kampioen Pax Christi Kinderhulp zoekt gastgezinnen Fancy Fair in Conquista Body Centre Limmen Playbackshow in Conquista SV De Vrijheid Katholiek Vrouwengilde Kleurwedstrijd PvdA Springkussenfeest in d'Enterij Perfecte Johannes Passion door Scola Cantorum Spaanse middag bij Vereniging van Huisvrouwen Palmpasen Sterren wereldwijd Zilveren Kreeft PAGINA 16 UITKIJKPOST 30 MAART 1994 AKERSLOOT - Het krijgen van een ba by is voor aanstaande ouders een ge beurtenis, die veel veranderingen geeft in hun leven. Welke verwachtingen heb je als ouder over de verzorging van de baby? Verzorgen van de baby....wat komt daar allemaal bij kijken? Zal ik borst- of flesvoeding geven? Over dit onderwerp organiseren de wijkverpleeg kundigen van de Regionale Thuiszorg een themabijeenkomst. De bijeenkomst wordt gehouden op woensdag 13 april van 15.00 tot 17.00 uur aan de Mozart- laan la in Akersloot. Deelname kost 5,- Voor aanmelding en informatie kunt u tussen 8.30 en 9.00 uur tussen 12.30 en 13.00 uur bellen met 072- 331073 (Heiloo), 02205-4275 (Limmen) of 02513-12711 (Akersloot). In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij N. Admiraal. Kennemerstraatweg 429. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 17.00 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost, Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. AKERSLOOT - Voor een bomvolle Rooms Katholieke Kerk heeft zaterda gavond het Utrechts Byzantijnse Koor een uniek concert verzorgd, dat door Stichting Akersloot Promotie op een prima manier werd georganiseerd. Dat kerkgebouwen zoals deze zich uitste kend lenen voor evenementen dat wisten we al, maar de kerk in Akersloot is uniek omdat iedereen een prachtig uitzicht heeft op het koor door een aflo pende vloer. Voor de pauze werden verschillende Slavisch-Byzantijnse gezangen gebracht met een zuiverheid zoals je mag ver wachten van een koor met deze reputa tie. Onder gedreven leiding van de nog jonge dirigent Grigori Sarolea bracht het koor uitstekende in het gehoor lig gende stukken met als absoluut hoogte punt de gezangen Mylostj Myra en het slotnummer Ektfnie. Na de pauze ver tolkte het koor diverse volksliederen uit de Oekraine met verschillende hoogte punten zoals Zoloti Zori, Kozak Konja Wyssokyj en het prachtige Zakuwala. Dat de sfeer prima was, bewezen wel de twee toegiften die het koor deze avond het publiek schonk, dankbaar ontvin gen zij dan ook na afloop de staande ovatie van de ruim 750 toeschouwers die dit concert bezochten. Met het halen van een koor van dergelijke omvang is Stichting Akersloot Promotie haar sei zoen meer dan goed begonnen. De ver wachtingen waren hoog gespannen, maar na afloop kon voorzitter Henk Levering niets anders doen dan tevreden zijn. Ook werd deze avond duidelijk dat de Stichting voor volgend jaar graag weer zo'n seizoenstart maakt en zullen zo spoedig mogelijk contacten worden gelegd met andere toonaangevende ko ren in Nederland om een van hen vol gend jaar naar Akersloot te halen. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-52800522. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: tel. 072-334316. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Stichting Regionale Thuiszorg Noord-Kennemerland Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkgebouw, Middenweg 26a, 1906 AR Limmen. Ouder- en kindzorg: spreekuur ma. t/m vrij. 8.30-9.00 en van 12.30-13.30, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: spreekuur ma. t/m vr. 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedeisende gevallen kunt u de alarmcentrale bellen: tel. 072-619818. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder telefoon nummer 1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. Afdeling sociale zaken: open spreekuur op maandag en donderdag van 9.00- 12.00 uur. Buiten deze tijden kan men terecht na een telefonische afspraak (tel. 1456). Gezinsverzorging, Ouderenhulp en Alphahulp Stichting Regionale Thuiszorg. Hoofd- Voor de laatste maal boeken uitkiezen in de 'oude' bibliotheek. LIMMEN - Mevrouw van der Wissel was één van de laatste bezoekers van de Bibliotheek aan de Kapelweg. De deu ren gaan daar voorgoed dicht, om aan de Zonnedauw 2 (naast het nieuwe Ge meentehuis) op 15 april weer open te gaan. Maar voor het zover is, moet er door de zes vrijwilligers nog heel wat werk verzet worden. Vandaar dat de Bi bliotheek twee weken dicht gaat. De laatste tijd werd de lezers aangeraden veel boeken mee te nemen. ,,Dan helpt u ons verhuizen" was de kreet. De rest van de boeken wordt verhuisd in een soort kasten op wielen. De boeken kunnen in de juiste volgorde in rekken geplaatst worden, de originele kasten kunnen uit elkaar gehaald worden en weer in elkaar gezet in de nieuwe ruimte. De verplaatsing heeft vóór en tegenstan ders. Velen vinden het jammer omdat dit het laatste gebouw aan de Westkant was. Voor de één is het verder weg ge worden, voor de ander juist dichter bij. Een ding is zeker: de parkeergelegen heid wordt een stuk beter. Tevens zal er over gegaan worden op het automatiseringsysteem. Tot nu toe werd er gewerkt met een gewoon kaart systeem, vanaf 15 april gaat men met de streepjescode werken. Het voordeel is ook dat gezien kan worden qf een be paald boek in een andere bibliotheek voorradig is. Denkt iedereen er wel om dat er een nieuwe lenerspas is gekomen. Wie deze nog niet heeft kan die vanaf 15 april op halen. Op 30 april is de ,,bieb" altijd open, zo ook nu en kan iedereen even komen kijken hoe mooi het geworden is. Het kampioensteam van Oranje-Wit uit Limmen. LIMMEN - Na een jaar van feesten was het wat rustig rond om volleybalvereni ging Oranje-Wit. Op dinsdag 15 maart kwam er een einde aan deze rust. Het was de laatste competitiewedstrijd voor dames 3. Ze speelden in Limmen, tegen de Schulp 2 uit Egmond-Binnen. Oranje Wit had nog maar 1 westrijdpunt nodig om kampioen in de 3e klasse-B te worden. De eerste set was érg spannend. Toch wisten de dames van Oranje-Wit deze set naar zich toe te trekken 15-13. De tweede set ging het helemaal mis. De da mes van de Schulp hadden niet veel moeite met Oranje Wit en wonnen deze set dan ook duidelijk, 4-15. De derde set was 't Oranje-Wit dat zich van haar sterkste kant liet zien. Deze set was met overmacht voor de Oranje-Wit dames, 15-5. Hierna volgde er een onderbreking in de wedstrijd, waarin de dames de beker en de medailles kregen uitgereikt door de heer Bankert, de competitieleider. Na de nodige felicitaties over en weer, moest er nog een vierde set worden gespeeld. Dit werd een set die lekker ontspannen kon worden gespeeld. Oranje-Wit won ook deze set 15-10 en sloot dan ook als een echte kampioen haar seizoen winnend af, 3-1. Hierna werden de dames door het bestuur in de bloemetjes gezet. Een week later, op dinsdag 22 maart was het de beurt aan heren 1Ze hadden 2 wedstrijdpunten nodig om zich kam pioen te mogen noemen van de 2e klas se. De heren moesten het opnemen te gen Effect 3 uit Heiloo, die op de vijfde plaats stond. Het kon dus nog wel eens een moeilijke wedstrijd voor de heren van Oranje-Wit worden. Maar dit bleek al snel niet het geval te zijn, want Oranje-Wit was duidelijk sterker dan Effect. De eerste set werd binnengehaald met 15-5. De tweede set waren de heren van Oranje-Wit niet meer te stuiten. Na een 6-0 voorsprong hielp ook geen time-out van Effect meer en zo won Oranje-Wit ook.de 2e set, 15-3. De heren roken nu het kampioenschap en waren niet meer te houden. Ook de derde set bleven ze geconcentreerd spelen en wonnen deze met 15-6. Hierna werden de beker en de medailles weer uitgereikt door de heer Bankert. Vervolgens werden de heren in de bloe metjes gezet door hun aanhang en door het bestuur. Na één jaar afwezig te zijn geweest in de le klasse, keren de heren van Oranje-Wit hierin terug. LIMMEN - Na een geslaagde actie voor de Armeense kinderen, die inmiddels weer huiswaarts gekeerd zijn en vast en zeker nog vaak zullen denken aan Alk maar en haar gastgezinnen, gaat een volgende actie van start. Het is voor de toekomst van deze kinderen van belang te weten dat er heel ver in Nederland mensen van hen houden, die aan hun denken en hen nooit zullen vergeten, zij staan er niet meer zo alleen voor. Dat is dezelfde gedachte welke achter onze Berlijn-actie staat. Het is alweer voor het drieëndertigste jaar dat 'Pax Christi Kinderhulp' kansarme kinderen uit de wereld stad Berlijn naar Nederland laat komen. Weer doet Pax Christi Kinder hulp een beroep op de gastvrijheid, van de Noordhollandse gezinnen om deze zomer een Berlijns kind liefdevol op te nemen. De val van de "Muur" is alweer uit onze herinnering weggezakt. De muur zelf is verdwenen, maar de litte kens zijn goed zichtbaar. Voor de Ber- lijners is het nog steeds wennen. Zij spreken van "de andere kant" alsof de tweedeling nog bestaat. Ook de econo mische gevolgen zijn goed merkbaar: de werkloosheid is groter dan ooit. Steeds meer kinderen uit ontwrichte gezinnen komen dan ook terecht in kinderte huizen. 'Pax Christi Kinderhulp' heeft met 20 tehuizen afspraken gemaakt over de zo mervakantie van 1994. Het principe van herhaalde uitnodigingen in hetzelfde ge zin is belangrijk voor het kind en voor de gastgezinnen. Ook de kindertehuizen ervaren deze vorm als waardevol. Ook nu weer zijn er contacten gelegd met kindertehuizen en probleemgezinnen uit het voormalige Oost-Berlijn. Omdat er elk jaar gastgezinnen om verschillende redenen moeten bedanken wordt er elk jaar geprobeerd nieuwe gezinnen te wei- ven. We zoeken gezinnen die een Ber lijns kind vier weken in huis willen opnemen. Het gaat om jongens en meis jes in de leeftijd van 7 tot 12 jaar. De kinderen komen dit jaar van 24 juli t/m 20 augustus. Gezinnen die menen te kunnen bieden wat zo'n kind zo nodig heeft en bereid zijn om zonder vergoeding een kind gastvrij op te nemen, kunnen zich bij ons aanmelden. Voor nadere inlichtin gen en aanmelding kunt u terecht: Tine ke Tuk, tel. 072-624733, of Agaath van Veen, tel. 02205-4184. LIMMEN - Op maandag 4 april, tweede paasdag, wordt in Conquista een fancy fair/rommelmarkt gehouden. Deze be gint om 12.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Voor de rommelmarkt hebben wij al veel spullen opgehaald. Er zitten hele mooie dingen tussen, dus het is zeker de moeite waard om even te komen kijken. Wanneer u spullen heeft voor de rom melmarkt en vergeten bent te reageren op de oproep in ons info-boekje, kunt u alsnog contact opnemen met Jolinda van Diemen 's avonds tussen 19.00 en 21.00 uur (tel. 02205-2962). U kunt ook spullen langsbrengen in Conquista op zondag tussen 14.00 en 18.00 uur en maandagmorgen tussen 9.00 en 12.00 uur. Naast de rommelmarkt is er de fancy fair met allerlei leuke spelletjes waaron der natuurlijk een Rad van Avontuur met mooie prijzen. Wij hopen u te zien op maandag tweede paasdag 4 april in Conquista. Voor iedereen staat gratis koffie, thee of limonade klaar. 'De ingebeelde zieke' door Falkland in De Beun. HEILOO - Ruim drie eeuwen na de pre mière van het stuk, in 1673, was Heiloo aan de beurt om kennis te maken met 'De ingebeelde zieke' van Molière. Het stuk was hiervoor door Falkland aange past aan de huidige tijd, waarbij echter Molières bedoelingen niet uit het oog werden verloren. Het publiek was over het algemeen enthousiast en het beloon de de acteurs na afloop met de toch al tijd gehoopte, staande ovatie. Toch waren er ook mensen die het na de pau ze voor gezien hielden en het stuk als brandhout bestempelden. Deze tweede ling zal er drie eeuwen terug ook vast en zeker geweest zijn en is inherent aan welke kunstvorm dan ook. Het eerste dat opviel was het prachtige decor waarin het stuk zich afspeelde. De decorbouwers hadden zichzelf ditmaal overtroffen. De karakters waren al snél duidelijk. De 'doodzieke', Argan en de dienstmaagd Toinette die elkaar steeds in de haren vlogen, de dochter die ver liefd is op de ene man maar door vader is uitgehuwelijkt aan een dokterszoon en de op geld beluste echtgenote die haar man beliegt en bedriegt. Het spel verliep in een fors tempo en het was jammer dat een deel van de monologen en dialogen achter in de zaal moeilijk te verstaan was. De vaak belerende taal was zo nu en dan iets te veel van het goede, maar deze momenten werden ge lukkig weer goed gemaakt door de daar opvolgende scenes. Erg leuk waren de tussenspelen waarmee een duidelijke link werd gelegd naar de tegenwoordige tijd, waarin eigenlijk nog maar bar wei nig veranderd is in vergelijking met drie eeuwen terug. kerbestrijding. Het is prachtig dat er zulke mensen in Heiloo wonen. Mocht u belangstelling hebben voor het vrijwilligerswerk van de Kan kerbestrijding, neemt u dan contact op met Ans Hendriks (tel. 333265 of Annelies Dorenbos (tel. 330516). kantoor: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar. Voor hulp bij problemen in de verzor ging van uw huishouden. Spreekuur da gelijks van 8.30 tot 9.30 uur. Telefoon: 072-127066. Voor acute hulp na 17.00 uur en in het weekend: tel. 072-156400. Dierenartsen Dierenkliniek Castricum, Laan van Al- bertshoeve 140, Castricum, tel. 02518- 54345. Dierenartsen: H. Wolters en mw. S. Asyee. Spreekuur zaterdag 13.00-14.00 uur, verder volgens telefo nische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en W.J.M. van Look, Dotter bloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u even tueel automatisch doorgeschakeld. Be handeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over Kinderopvang Limmen kunt \i terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12, tel. 2817. Spreekuur: iedere dinsdag van 9.15- 10.30 uur in De Wollewei, tel. 2418. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 072-335148. LIMMEN - Body Centre Limmen orga niseert tijdens de open dag een fantasti sche demonstratie van aerobics, steps en callanectics. De zaal waar de demon stratie plaatsvindt wordt beschikbaar gesteld door sportcentrum d Enterij en de geluid en lichtshow wordt verzorgd door Delta Audio uit Castricum. De de monstratie wordt gegeven door Carin Stet-Huijsmans voor wie dit een thuis wedstrijd is, omdat zij van oorsprong Limmenaar is. Iedereen die wil meedoen aan dezé gra tis demonstratie is van harte welkom. Denk er even aan een handdoek mee te nemen en sportschoenen (zonder zwarte zolen) en ben je zelf in het bezit van een step neem die dan ook mee. De demon stratie is van 14.00 tot 15.00 uur. Wilt u meer informatie dan kunt u bellen: 02205-3778. LIMMEN - Komend weekend is er weer genoeg te beleven in Conquista. Zater dagochtend zijn we vanaf 11.00 uur open voor de kinderen van 7 tot 12 jaar. We gaan dan met karton, hout, klei en papier een paashaas proberen te maken. Zaterdagavond zijn we voor de tiener geopend. We hebben op deze avond een playbackshow. Er zijn deze avond leuke prijzen te winnen, schrijf je dus op tijd in. De muziek kan in samenwerking met Conquista geregeld worden. Ook make up wordt via Conquista geregeld. Dege nen die zich inschrijven voor deze akti- viteit betalen 1,00 inschrijfkosten. De entree voor deze avond als bezoeker be draagt 1,50. Verder zijn we voor de jongeren (vanaf 16 jaar) open op: vrijdagavond van 20.00 tot 1.00 uur en zondagmiddag van 14.00 tot 18.00 uur. Verder alvast aandacht voor de house party op 8 april. Voor deze house-party zijn vanaf komende zaterdag kaarten a 2,50 per stuk te koop. Regel de kaar ten op tijd, want op is op. Deze avond begint om 20.00 uur en eindigt om 1.00 uur. LIMMEN - Uitslagen 22 maart: E: 1. Theo Vermolen 100, Jeroen Drenth 99, Kees Hooyboer 99, Frits Zonneveld 97. A: 1Rob Schaft 99, Kees Admiraal 97, Carla Zutt 71. B: 1. Kees Schol 96, Jo- landa Hageman 92, Paul Walbeek 92 3. Willem Alexander 86. C: 1. Bart Ziekte wet 97 2. Ronald Hackman 95 3. Aris Engel 93 Jan van Duin 93. D: 1. Pé Druif 98 2. Freek Bakker 97 3. John Nuyens 94. LIMMEN - Vier dames van het K.V.G. Heiloo zijn op 23 maart bij ons gidle ge weest om ons zandschilderen te leren. Met gekleurd zand en zelf gekozen plaatjes werden er prachtige kaarten ge maakt. Met de nodige kennis kunnen de dames thuis hun creativiteit verder uitle ven. Uit de reacties is wel gebleken dat deze avond een schot in de roos was. Als dank voor hun medewerking werd de dames uit Heiloo een bloemetje aan geboden. LIMMEN - Zaterdag 19 maart zijn de prijzen uitgedeeld van de kleur wedstrijd in de PvdA-verkiezings folder. De PvdA is blij met de vele prachtige en creatief bewerkte kleurplaten. Vooral bij de aller kleinsten waren de inzendingen ver rassend. De prijzen zijn uitgereikt in aanwezigheid van ouders, Harry Snijders en Will Marechél. LIMMEN - Op eerste en tweede paas dag kunnen alle kinderen een gat in de lucht springen. Sportcentrum d'Enterij en Albert Heijn Limmen organiseren samen met Viehoff Entertainment een groots opgezet lucht- en springkus senspektakel. In de sporthal staan spring- en luchtkus sens. Alle kinderen vanaf 4 jaar kunnen hier naar hartelust spelen. Er is deskun dige begeleiding en de ouders kunnen vanaf de tribune de prestaties van hun kinderen aanschouwen. In d'Enterij worden vijf gigantische luchtkussens geplaatst: een groot sprookjeskasteel, een hindernisbaan van dertien meter, een hoge klimwand, kruiptunnels en een hellingbaan. Prima geschikt voor de jongste, maar zeker ook voor de oudere jeugd. De toegangsprijs voor dit springkussen festijn is vijf gulden. Voor dit bedrag kunnen de kinderen zich twee uur lang helemaal uitleven. Zaterdag 26 maart krijgen de eerste honderd klanten bij Albert Heijn aan de Vuurbaak, die meer dan honderd gulden besteden, een vrijkaart voor één kind. Sportcentrum d'Enterij vindt u aan de Middenweg 3A te Limmen. Eerste paas dag zijn er speelblokken om 13.00 en 16.00 uur en op tweede paasdag is dit om 10.00, 13.00 en 16.00 uur. Beide da gen zal om 15.30 uur de Amsterdamse zanger Micha een optreden verzorgen, een artiest in hart en nieren, die al in het voorprogramma bij René Froger stond. De toegang voor dit optreden is gratis. HEILOO - Er was veel publieke be langstelling voor de afgelopen zondag in de Witte Kerk uitgevoerde Johannes Passion van J.S. Bach. En terecht, want zij werden beloond met een werkelijk schitterende uitvoering, waarin de span ning tot op het laatste moment werd vastgehouden en culmineerde in het ma jestueus vertolkte slotkoraal 'Ach Herr, lass dein' lied' Engelein'. Het was dan ook een uitgelezen ensem ble dat deze professionele uitvoering voor haar rekening nam. De Scola Can torum, die thans voor de helft uit aan het conservatorium afgestudeerde zan gers bestaat, werd door een zeer trans parant spelend orkest begeleid. Resultaat was een doorzichtig geheel, goed afgestemd op de akoestische mo gelijkheden van de Witte Kerk. De Japanse top-tenor Yoshifumi, mo menteel voor een kort verblijf in Neder land, zong de evangelisten-partij met een perfect gevoel voor spanning en dramatiek. Hij nam tevens de twee tenor-aria's 'Ach mein Sinn' en 'Erwa- ge' voor zijn rekening. Solistische hoogtepunten beleefde de uitvoering verder in de aria's 'Von den Stricken' door counter-tenor Rob Petri, 'Ich folge dir' door sopraan Jane Oak land, het arioso 'Betrachte, meine Seel' en de bas-aria 'Eilt, ihr angefocht'nen Seelen' door Gerard Rooker. Het aan grijpende 'Es ist volbracht' werd door Jan Brink uitgevoerd op een manier zo als alleen hij dat kan. De bas-aria 'Mein teuer Heiland' werd vertolkt door Koen van Stade. Mooi in balans uitgevoerd met het door de aria heen gevlochten en door het koor gezongen koraal 'Jesu, der du warest tot'. Sopraan Margot En- del nam de laatste aria voor haar reke ning, het indringende 'Zerfliesse, mein Herze'. Zij wist daarbij een spanning op te bouwen die een zeer essentiële over gang bewerkstelligde naar de laatste re citatieven en het slotkoor 'Ruht wohl'. Dirigent Hendrik Timmerman mag met recht trots zijn op deze prestatie van ab soluut topniveau. HEILOO - Sinds enige tijd kijkt de NVVH over haar landsgrenzen. Met verve is het thema 'grenzeloos' aange pakt; diverse discussieochtenden zijn in het afgelopen jaar gewijd aan de één wording van Europa, waarbij in het bij zonder de gevolgen hiervan voor de vrouw, werden uitgediept. Donderdag 24 maart werd er uit een geheel ander vaatje getapt! In het Open Huis was door bestuur en enkele leden een Spaan se middag georganiseerd. Voorafgaand aan de bonte middag was een zeer geanimeerde en uitstekend ver zorgde paaslunch georganiseerd, waar veel leden op af waren gekomen. De middag werd geopend door een bijdrage van Coby van Duijvendijk, die geas sisteerd door Carla Israëls en Keetie van 't Veer, ons een blik gunde in de Spaan se literatuur, aangevuld met enkele ge dichten en teksten van Cees Nooteboom, Spanje-kenner bij uitstek. Hierna gitaarmuziek van de kunstena res Lydia Gitana, o.a. een Dance Pay- sanne en een sfeerlied over Cordoba: muziek die je ziel (ot op de bodem raakt. Ons eigen zangkoor liet zich ook niet onbetuigd. Onder leiding van diri gent Thom ten Harkei was een viertal uiteenlopende Spaanse liederen ingestu deerd. Hierna een optreden van onze unieke cabaretgroep met een persiflage op- hoe kan het anders- een groepje Heilooër huisvrouwen, in het vliegtuig onderweg naar de Spaanse zon. De 'massatoerist' werd heerlijk op de kor rel genomen. Een pauze met Spaanse wijn en heerlij ke Spaanse hapjes, waarna het cabaret nog even werd voortgezet en wel aan de Spaanse boulevard. Toen één van de da mes een danspartner had opgedoken (een uiterst volgzaam type) was het la chen niet meer van de lucht. Als slot van de middag nog een voordracht van de gitariste Lydia Gitana; ditmaal met fla- mengo muziek, de z.g. flamengo canto chico (vrolijk) waar we ritmisch met handen- en voetengeroffel mee mochten doen; dit maakte de sfeer helemaal fan tastisch. HEILOO - Op donderdag 24 maart hebben de kinderen van de groepen 1 en 2 van de Willibrordschool een bezoek gebracht aan huize Over ker ck. De kinderen werden met hun palmpaasstok, die zij op school hadden gemaakt, enthousiast ont vangen. HEILOO - Enige tijd geleden be richtten wij in de Uitkijkpost over de bundel 'Ook overdag zijn er ster ren van oudplaatsgenoot Dick Borst. Inmiddels is zijn eigen ster enigszins gerezen: zelf in een boek handel op het Antilliaanse eiland Bonaire is het verkrijgbaar, evenals in de boekhandel bij u in de buurt overigens. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Jans- sen, Kerk weg 47, 1906 AV Limmen, tel. 02205-1410. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Geen spreekuur in het wijkgebouw te Limmen. Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: S. Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 02205-1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars; privé 02513-15563 (tussen 18.00- 19.00 uur). Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. HEILOO - Vorige week kreeg me vrouw R. Haring de zilveren kreeft, het symbool van de Kankerbestrij ding. Zij heeft zich 25 jaar als wijk- hoofd en als collectant met veel enthousiasme ingezet voor de kan-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 16