Senioren Info £3ir/wffri rt?ïZ..<rr%frzc Noordhollandse Natuurweek Ponyclub Heiloo Biologie-cursus voor 50-plussers Ledenvergadering Anbo Gezellige 50+ reizen voor de zomer van '94 Ouderenweek krijgt bijdrage van Fonds Zomerpostzegels Forumdiscussie tussen Jong en Oud Tok Tok festival Stem - dans - drama Damesbridgeclub Sans Atout Prijsuitreiking Intratuin ontwerpwedstrijd Voorverkoop Shine Whisky Priests en Pigmeat in Buk Buk Jamsession Nieuws van Tendenz T.V. Wimmenum Paulusschool druk bezocht restaurant h Live muziek in café d'Oud Inn Bridgeclub Sans Atout Zwembad Loos Paaspop Akersloot met Ruud Jansen Band en For 2 Night Cut the Crap in De Lantaarn Obs Meander helpt school in Guatemala Heilooër Bridgeclub PTT Post wijzigt busluchtingstijden V reemdelingendienst Noord-Kennemerland PAGINA 6 UITKIJKPOST 30 MAART 1994 Poppentheater Dibbes Akersloot In april zijn er voorstellingen op 6, 9, 20 en 27 april, aanvang 14.30 uur, entree 6,00. Zaterdag 23 april: jeugdfilm 'No worries' (vanaf 8 jaar), aanvang 19.00 uur, entree 5,00. Inlichtin gen/reserveringen: Poppentheater Dib bes, Wilhelminaplein 3, Akersloot, tel. 02513-13447. Agenda sporthal 't Vennewater Woensdag 30 maart: KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Donderdag 31 maart: Sportinstuif ouderen 14.00-15.30 Effect volleybal 16.30-17.45 KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Vrijdag 1 april: Sportdag St. Jan Mavo 8.30-13.30 KNVB zaalvoetbal 18.00-23.15 Zaterdag 2 april: Zaalvoetbal div. clubs 10.30-15.30 Zondag 3 april: Geen programma. Maandag 4 april: Geen programma. Dinsdag 5 april: Nevobo volleybal 18.30-23.00 Woensdag 6 april: Volleybal gem. Heiloo 16.30-17.30 KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Agenda sporthal d'Enterij Donderdag 31 maart: Volleybal Oranje Wit 18.00-22.00 Vrijdag 1 april: KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Zaterdag 2 april: Badminton 10.00-11.30 Zondag 3 april: Handbal CSV 9.30-11.30 Maandag 4 april: Paastoernooi. Dinsdag 5 april: Paastoernooi. Woensdag 6 april: Badminton 19.30-22.30 Openbare Bibliotheek Heiloo Tot en met 25 april zijn in de biblio theek de volgende tentoonstellingen te zien: 'Natuurmonumenten: vogelreser vaat De Putter bij Schoorl' (volwasse nen) en 'Vogels in de natuur' (jeugd). De bibliotheek is gesloten op vrijdag 1 april (goede vrijdag) en geopend op 2 april van 10.00-12.30 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 24 april is in het Stedelijk Museum, Doelenstraat 5 te Alkmaar de expositie 'Cultuurmonumenten in plati- nadruk' van de fotograaf Siebe Swart te zijn tijdens de openingsuren: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, za terdag en zondag 13.00-17.00 uur. Galerie Amber Tot 10 april kan men in Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen het werk van Geert Kortleve (schilderijen), Irene Maas (keramiek) en Roos Buiten- werf (zilveren sieraden) zien tijdens de openingsuren: donderdag tot en met za terdag van 14.00-17.00 uur. BERGEN - Voor het vijfde opeenvol gende jaar organiseert VHS Bergen in de zomerperiode een natuurweek in sa menwerking met natuurbeherende orga-' nisaties. Het thema is dit jaar: "Hoe Staat de natuur ervpor?'' De week wordt gehouden van zondag 24 juli tot zaterdag 30 juli op lokatie 't Oude Hof. Er staan die week maar liefst 15 activi teiten op het programma, variërende van fiets- en wandeltochten in het Zwa- nenwater, het Noordhollands Duinre servaat, de Schoorlse duinen en Eendenkooi 't Zand tot aan kanotoch ten en bezoeken aan een vogelopvang centrum, een biologisch-dynamische boerderij en een begrazingsproject met runderen. Elke dag kan uit drie verschil lende programma's gekozen worden. Een groot aantal organisaties verleent medewerking. Natuurmonumenten, Stichting Het Noordhollands Land schap, Staatsbosbeheer, NV PWN, Hoogheemraadschap Uitwaterende Sluizen in Hollands Noorderkwartier, Stichting Duinbehoud, Natuur- en Mi lieueducatiecentrum Damland, en ande ren. Voor kinderen is er een speciaal programma. Voor uitvoerige informatie en aanmelding kunt u contact opnemen met VHS Bergen, tel. 02208-94541. HEILOO - Zondag 27 maart werd de eerste onderlinge wedstrijd voor recreatie-ruiters verreden in het groene seizoen. Uitslagen: le Thelma Stolwijk 131 pnt., 2e Stephanie Brand 128 pnt., 3e Renata Roskam 126 pnt., 4e Joyce de Haan 125 pnt., 5e Brechtje Hopman 123 pnt., 6e Nina Hofer 119 pnt.. Tevens kon de ponyclub deze zondag het 50e lid verwelkomen: Melanie de Graaf. Zij ontving als aardige attentie een wedstrijdschabrak met emblemen. De volgende officiële wedstrijd is op 22 april. ALKMAAR - Wilt u inzicht krijgen in de natuurlijke processen die van invloed zijn op plant en dier? Wilt u zien welke invloeden planten en die ren op elkaar hebben en op hun om geving? Dan is de cursus biologie ,Wat groeit en bloeit er om ons heen' iets voor u. De cursus is voor iedereen van 50 jaar en ouder woonachtig in de re gio Noord-Kennemerland en geïnte resseerd in de natuur. Deze cursus is een onderdeel van de Senioren Zo merschool welke georganiseerd wordt op vier dinsdagen: 14, 21 28 juni en 5 juli 1994. De cursus bestaat uit 's ochtends een lesgedeelte en 's middags een ac tief gedeelte. Aanvang 10.00 uur tot 16.00 uur. De lessen vinden plaats in de dependance van het Cornelis Drebbel College aan de Hobbemalaan 150 in Alkmaar. De cursus staat onder leiding van de bi- ologiedocente Agnes van Straaten. Voor de gehele cursus betaalt u 90,00 exclusief lunch- en excur- siekosten. Voor informatie en opga ve kunt u tijdens kantooruren bellen met SKWO Ouderenwerk Alkmaar, tel. 072-124344. HEILOO - De jaarlijkse Algemene Ledenvergadering zal dit jaar wor den gehouden op donderdag 7 april in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a; aanvang 14.00 uur. De afdeling Heiloo van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen, die zich in een groeiende belangstelling mag verheugen, bestaat in 1994 20 jaar. Dit jubileum zal niet groots gevierd worden, omdat het bestuur van me ning is, dat de beschikbare midde len met voorrang gebruikt dienen te worden voor het verbeteren van de deskundigheid, de uitbreiding van het kader en de dienstbaarheid aan de leden. Over 5 jaar hopen we oitó zilveren jubileum passend te vieren, hopelijk in een nieuwe accommoda tie. Wel zal tijdens de vergadering van 7 april de koffie 'extra aange kleed' worden en kunnen de deelne mers na afloop gratis deelnemen aan het Rad van Avontuur met tal rijke aantrekkelijke prijzen. Voor elke deelnemer zal bovendien een bloemetje klaarliggen. In een intermezzo geeft mevrouw R. Terol een inleiding over het project 'preventie eenzaamheid' dat op ini tiatief van ANBO en KBO is opge zet en waarbij de Stichting Ouderenwerk Heiloo professionele ondersteuning biedt. Ook zal infor matie worden verstrekt over een on derzoek naar de actuele behoeften van 50-plussers in Heiloo in het ka der van ouderenbeleid, dat binnen kort zal worden uitgevoerd en over de nieuwe Werkgroep Senioren Huisvesting. Deze bijeenkomst is uitsluitend toe gankelijk voor leden en speciale ge nodigden. Ook degenen, die zich voor aanvang van de vergadering nog inschrijven als lid zijn welkom. De toegang is uiteraard gratis. HEILOO - Al gedurende 13 jaar geeft de Stichting Vakantie door en voor Ou deren aan 50+ de gelegenheid tijdens het zomerseizoen een goed verzorgde meerdaagse vakantiereis te maken in ei gen land of daarbuiten. Tevens is het de gewoonte om in het najaar met diege nen die in het afgelopen seizoen met ons op reis zijn geweest, een reünie te hou den. Voor het zomerseizoen 1994 heeft D.V.O. drie prachtige reizen op haar programma staan. Een 10-daagse reis naar Karinthië/ Oostenrijk met als standplaats Egyden omgeving Wörthersee. We vertrekken zaterdag 11 juni en keren terug 20 juni. Een 7-daagse reis naar Twente/Neder land met als standplaats Haaksbergen. We vertrekken zaterdag 23 juli en ko men terug op 29 juli. Een 7-daagse reis naar de Ardennen/België met als stand plaats Beauraing. We vertrekken zater dag 10 september en keren terug op 16 september. Mocht u bverwegen ook eens met D.V.O. op reis te gaan, laat dit even te lefonisch weten en draai 072-334213 (W. Otte, Middelhof 31, Heiloo). U krijgt dan een folder in de bus met uit gebreide informatie over de geplande reizen. HEILOO - Het bestuur van het Fonds Zomerpostzegeld heeft be sloten om aan de Stichting Oude renwerk Heiloo een bijdrage toe te kennen in de vorm van een symboli sche cheque. Het bedrag is nog een grote verrassing voor de Stichting Ouderenwerk Heiloo. De bedoeling is om het van het te verwachten be drag expositiemateriaal aan te schaffen. De plaatselijke afdeling van het Fonds Zomerpostzegels/ouderenze- gels zal dit symbolische gebaar ver richten op maandag 11 april in het gebouw van 't Trefpunt van de Stichting Ouderenwerk Heiloo aan de Westerweg 294. Mevrouw M. Op den Kelder en mevrouw A. Stennë- berg van deze regio Fonds Zomer- postzegels/ouderenzegels zullen de symbolische cheque overhandigen en de Stichting Ouderenwerk Hei loo zal dit gebaar in dank aan vaarden. De landelijke opbrengst wordt ver deeld over allerlei ouderenprojec- ten. Nadat er een aanvraag inge diend is kan deze gehonoreerd wor den uit de landelijke pot. Dit initia tief is genomen in het Europees Jaar van de Ouderen in 1993. De Zo- mer/ouderenpostzegels zullen op 26 april verschijnen en vanaf die da tum gaan vrijwilligers weer van start met de verkoopactie. HEILOO - Zondag 10 april van 12.45 - 16.00 uur wordt bij Stichting Jeugd en Jongeren (Buk Buk) in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg 12 een forumdiscussie georganiseerd tussen jongeren en ouderen. Iedereen is welkom mee te praten. Deze discussie vormt de af sluiting van het Europese Jaar van de Ouderen 1993, dat in het teken stond van solidariteit tussen genera ties. Hoe wordt in verschillende leeftijdsfasen gedacht? Een tiener, een jongere, een volwas sene, een oudere en een hoogbejaar de gaan met elkaar in discussie over onderwerpem die op dit moment voor hen belangrijk zijn. De onder werpen waarover gediscussieerd wordt zijn onder andere: huis vesting in Heiloo, relaties, sociale zekerheid en werkgelegenheid, ge zondheidszorg. De middag wordt geopend en af gesloten met een muzikaal optreden 'van de Kift, een eigentijds en een beetje eigenzinnig optredende fan fareband voor alle generaties. Deze middag wordt georganiseerd door Stichting Ouderenwerk Heiloo, Stichting Jeugd en Jongeren en de Ouderenbonden in Heiloo en is een initiatief van de commissie Euro pees Jaar van Ouderen 1993 Heiloo. De zaal is-open vanaf 12.30 uur. De toegang is voor jong en oud gratis. HEILOO - Niet te spreken over de line up van Pinkpop? Geen zin in drie uur in de rij staan voor een lauwe pils? Buk Buk's eigen paaspopfestival, het Tok Tok festival, dat is pas gaaf! De Buk be schikt immers over een overdekt festi valterrein met centrale verwarming, en de bands zijn er zeker niet minder om. Waren het de vorige keren vooral veel bands die je op Tok Tok te zien kreeg, deze keer springt Tok Tok eruit dor zijn steengoeie bezetting. Stuk voor stuk gaat het hier'om ijzersterke bands die weliswaar in hun genres zeer divers zijn, maar een zijn in waar ze voor staan: kwaliteit. Op deze vierde jaargang zul len zij jou een onvergetelijke paasmid- dag bezorgen. De groepen die dit karwei voor hun re kening gaan nemen zijn in willekeurige volgorde: Nuclarity (hip hop), La La Limited (spacerock), the Firebirds (ga- ragesurfpunk) en Latuka Barki (gitaar- dance). Zondag 3 april. De aanvang is om 15.00 uur en voor een droog onder komen betaal je 10,-. ALKMAAR - Uit de drie elementen stem, dans en drama zijn vele, schitte rende creaties te maken. In onze cultuur is de stem het belangrijkste instrument om met anderen te communiceren. We gebruiken er echter maar een klein deel van, waardoor een aantal aspecten te weinig aandacht krijgen. Dans en stem groeien door geluid en stilte. De bewegingen die hieruit voort vloeien worden in de ruimte geplaatst en vormen zo een verbindingslijn met de ander. In dat spel (drama) vallen de drie elementen in een rol samen tot een per sonage zodat kleur en beweging, attri buten en geluid samenvallen. Deze rol gaan we in een kader plaatsen en met het personage gebeurt iets, waar bij jouw rol ontmoetingen aangaat met anderen. Je speelt en hebt plezier sa men. Je geeft en je neemt. Zo zijn we in tensief aan en met elkaar bezig. Deze cursus voor jongeren van 17 t/m 25 jaar start op woensdag 20 april van 17.00 -18.30 uur. Informatie en opgave Gré Braaksma, tel. 072-124014. HEILOO - Zaterdag 2 april zal om 10.00 uur de prijsuitreiking plaatsvin den van de ontwerpwedstrijd bij Intra tuin Heiloo. Enige tijd terug konden klanten van In tratuin Heiloo hun droomtuin op papier zetten. Er was een compleet ontwerp- pakket gratis te verkrijgen. Wat heeft, ieder voor zich, z'n eigen droom goed op papier weten te zetten. Er kwamen 25 inzendingen binnen, elk naar eigen inzicht, kunnen en vermogen. Maar ie dereen had er duidelijk veel plezier aan beleefd. De originaliteit van het ont werp, de uitvoerbaarheid en de motiva tie bij "de ideale tuin" waren de belangrijkste selectiecriteria. Er waren mooie prijzen te verdienen t.w. 500,- aan Intratuin kadobonneh. Deze werd gewonnen door de familie Rutgers met de "perspektief tuin" als thema. De tweede prijs t.w.v. 250,- aan kadobonnen is gewonnen door de familie E. Waagenaar en de derde prijs 100,- kadobonnen door de familie M. Koning. De landelijke prijs van 5.000,- kwam terecht in Rosmalen. Dit ontwerp is tot 1 april bij Intratuin Heiloo te bezichtigen. La La Limited. HEILOO - De formatie Shine speelt op 23 april in jongerencentrum Buk Buk. De voorverkoop begint op 4 april en de prijs voor een kaartje is 12,50. Kaar ten zijn te koop bij Buk Buk en Center- disc in Heiloo. HEILOO - Pigmeat is zo langzamer hand een onverwoestbaar folkduo ge worden, welke voortgekomen is uit de punkband Kobus gaat naar Appelscha. In juli 1993 is alweer haar vierde CD ui- gekomen - genaamd 'Oomph' - waar ze in oktober ook al wat van hebben laten horen in de Buk tijdens het 25-jarig bestaansfeest. Verder is het Pigmeat ge lukt om bij grote bands in het voorpro gramma te staan, zoals bij Mink de Ville, The Golden Earring en The Po- ques. Pigmeat is een op hol geslagen folkmen country duo, dat met hun uit voering van "I saw the light" zeer zeker iedereen aan het dansen krijgt. Ook zal deze avond de uit Engeland af komstige band Whisky Priests optre den. Deze band past precies naast Pigmeat, het is een feestband met teksten die wel degelijk diepgang heb ben over de politieke situatie in Noor doost Engeland. De muziek beschikt over een menselijkheid en overtuigings kracht die in de huidige popmuziek zeldzaam is geworden. De groep heeft inmiddels al vier CD's uitgebracht, waaronder 'Timeless Street' en de live-CD 'Bloody well Li ve'. The Whisky Priests draait rond de tweelingbroers Gary en Glenn Miller die afkomstig zijn uit de universiteitsstad Durham. De band heeft al in heel wat Europese landen gespeeld en nu is dan eindelijk in Heiloo aan de beurt. Zater dag 2 april. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree bedraagt 10,00. HEILOO - Is de maandag voor jou ook iedere keer weer de rottigste dag van de week? Deze keer kun je daar wat aan doen. Als je een instrument bespeelt of kunt zingen, hebben wij alvast een plek je voor je gereserveerd op het podium. Maar diegene die het allemaal wil aan schouwen kan natuurlijk ook in het café terecht. Drums, begeleidingsband en zanginstallatie zijn ook nu weer van de partij, de rest mag je zelf meenemen. Maandag 4 april om 15.00 uur en de en tree is gratis. HEILOO - Voor deze week hebben we iets heel speciaals in petto: een Teenage Fun Party. Wat er precies gaat gebeuren blijft nog een verrassing. Natuurlijk is er gezellige muziek en alcohol-vrije drankjes. De entree is 2,50. Ben je nieuwsgierig geworden naar de Teenage Fun Party? Kom dan vrijdag 1 april langs en zie zelf wat er gebeurt. De aan vang is 19.30 uur en het duurt tot 22.30 uur. En dan nog iets totaal anders. Deentree van Tendenz willen we opknappen. Dit wordt een speciaal Kunstproject, wat begeleid wordt door kunstenaar Bo Thie. Medewerk(st)ers en tieners zullen dit project gaan uitvoeren. De bedoe ling is dat Bo het ontwerp maakt en dat tijdens de eerste bijeenkomst de mede- werk(st)ers van het project hun eigen in breng hebben. Zoals het er nu naar uitziet zullen we gaan ewrken met ver- lcihting, beton en verschillende kleuren. Ook zal ons eigen Tendenz naambord gemaakt worden. Wil je meewerken, dan kan dit, er is nog plaats voor een aantal tieners. Heb je belangstelling, kom dan naar de eerste bijeenkomst die plaats zal vinden op dinsdag 5 april om 19.00 uur. HEILOO - Uitslagen woensdag 23 maart: A-lijn: 1. dms. Schaap-Zijlstra 60.42 B-lijn: dms. Hommes-v.d. Linden 61.67 C-lijn: dms. Flipsen-Sokkesz 61.25 D-lijn: 1. dms. Dekker-Hoogland 64.58. E-lijn: 1. dms. Tonino-Motta 66.67 2. dms. Dolmans-Leep 59.17 2. dms. Werdmuller-Kuiper 57.92 2. dms. v. Baarsen-v. Dijk 59.17 2. dms. Maas- v.d. Hulst 63.33 2. dms. v.d. Meer- Hellemans 52.60. EGMOND - De wintercompetitie is af gelopen. Vanaf oktober 1993 tot maart 1994 is er door ongeveer 100 mensen gestreden om de "Winter-titel". Er werd gespeeld in twee poules. Tijdens de feestelijke afsluiting, werden de prijswinnaars in het zonnetje gezet met natuurlijk de gebruikelijke bloemen. Het was dan ook weer gezellig en druk in de kantine waar heerlijk gedanst werd op de goed geselecteerde CD's van Willy Green. HEILOO - De afsluiting van het voe dingsproject op vrijdag 25 maart was een groot succes. Deze avond was de Paulusschool in Ypestein omgetoverd in een sfeervol restaurant. De kinderen en de ouders hadden ervoor gezorgd dat er allerlei heerlijke hapjes en gerechten waren. Deze lekkernijen werden ver kocht om geld te verdienen voor het Foster-parent-kind Rolando uit Bolivia. De opbrengst was ruim 1900 gulden. We bedanken daarom alle belangstel lenden voor hun bijdragen. Zonder de inzet van de ouders en de kinderen, de medewerking van de Grosmarkt in Ypestein en het Psychia trisch Centrum St. Willibrord kon dit alles niet plaats vinden. Tevens was er deze avond een rad van avontuur met veel prijzen, die belangenloos beschik baar waren gesteld door vishandel Schong, de Theeklipper, slager Burger, Sinnige groente en fruit, bakker Ad Ob- dam, Disco Heiloo, De Deel, lie de France, vishandel Edwin Evers, slager Kees Blokdijk, Houtenbos bloemen, Ranzijn, groenteboers Piet en Marco, Sandy's Bloemidee, de Boer Super markt. The Klapband. HEILOO - Zondag 3 april (le paasdag) is er in café d'Oud Inn een optreden door de formatie The Klapband. Het optreden van deze vooral uit Heiloo af komstige band zal Destaan uit nummers van ondermeer The Rolling Stones, Po lice en U2. Daarnaast staan er vele ne- derlandstalige popsongs op het programma, onder andere van Doe Maar^De Dijk en Drukwerk. Het optre den begint om 21.00 uur en de toegang is gratis. HEILOO - Uitslagen maandag 28 maart: A-lijn: 1. Fam. v. Diepen 59,6% 2. Fam. Mak 58,3% B-lijn: 1. v. Toornburg-de Vries 60,4% 2. Ds. v.d. Linden-v. Twuyver 57,5% C-lijn: 1. Mw. Cornelissen-Bakker 61.8% 2. Fam. Schreiber 59,7% D-lijn: Tensen- v.d. Linden 62,9% 2. Bennink- Brugmans 61,8% E-lijn: 1. Ds. Haafkens-de Winter 66,32. Ds. de Jong-de Winter 63,8% F-lijn: 1. Fam. Maas 59% 2. Ds. Hardeveld-Post 58,3%. HEILOO - Op 22 maart hebben de pu pillen van zwembad Loos weer afge zwommen voor hun A- en B-diploma in zwembad de Beeck in Bergen. De geslaagden zijn voor diploma A: Arikan Keskin, Mike Beers, Kimberley Bies- boer, Kasper Boekei, Michael Carst, René Christian Mathieu Corbet, Rob bert Kolles, Adriana Kolijn, Jolanda de Nekker, Koos Neijens, Johannes Nij- huis, Kelly v.d. Maale, Ryan A. Miner, Jacob-Pieter van der Perk, Jesper Smith, Tim Toorop, Arnold Verbeek, Miloud Weijers, Puja Zarbanui. Diploma B: Eddy de Boer, Sjanne de Beurs, Joost de Groot, Shanna Hand- graaf, Carline de Koning, Robin Kosters, Ester Krom, Bart Phaff, Jan- neke Sewalt, Samér Sofan, Renée Tan, Linda Tuinstra, Christian Woodall. For 2 Night. AKERSLOOT - Het heeft lang ge duurd, maar eindelijk weer eens livemu ziek in De Vriendschap en meteen maar goed want le Pqasdag komen twee bands naar Akersloot en wel de Ruud Jansen.band en de Akerslootse formatie For 2 Night. Van de Ruud Jansen Band weten we veel, samen met z'n maatje Henk Haan- raads is Ruud Jansen in staat geweest een dijk van 'n band neer te zetten, die waar zij ook komen overvolle zalen trok. Een breed repertoire, met veel nummers van de Stones en Beatles, als mede de allergrootste pophits worden op een bijna angstige manier door deze band ten gehore gebracht. Veel num mers uit de Top 100 aller tijden zullen worden gespeeld. Niet zo verwonderlijk als ie bedenkt dat De Ruud Jansen Band een van de trekkers is van het Top 100 festijn dat medio april in Mid- denmeer zal worden gehouden. De tweede band deze avond is de Aker slootse formatie, For 2 Night, een jonge band die haar sporen ondertussen ruim schoots verdiend heeft. In haar gelede ren een prima zangeres, die veel num mers voor haar rekening zal nemen. Ook deze band heeft een groot repertoire zodat terecht gesproken mag worden van Paaspop in Akersloot. In verband met aanwezig heid van twee bands begint de avond reeds om half acht. De eerste band be gint dan te spelen. Akersloot kan zodoende net als tweede kerstdag weer aardig uit z'n dak gaan, moet trouwens ook niet zo moeilijk zijn met twee van deze superbands en gezien de lange tijd dat de fans van de Ruud Jansen Band en ook natuurlijk de fans van For 2 Night op hun favorierte moesten wachten, kijken vele uit naar deze superavond met twee super bands! Cut the Crap. LIMMEN - De band is in de zomer van 1992 opgericht. In oktober werd gitarist René van der .Schinkel toegevoegd en begonnen we naar het eerste optreden toe te werken. Dat dit in café Swart (Egmond-Binnen) moest wezen was toen al zeker. De recencies waren goed, maar de stem mingen in de band gemengd. Er werden voorlopig geen optredens geboekt en na een paar maanden besloot zanger Bas Lute de band te verlaten. Naarstig ging de band op zoek naar een passende ver vanger maar dit bleek allesbehalve mak kelijk! In oktober kwam het aanbod binnen om mee te doen aan het jaarlijkse pop festival in (weer) Swart te Egmond. In allerijl werd invaller Emiel Prins opge trommeld en met een deadline van am per twee weken moest er een gevarieerd repertoire van 14 nummers geoefend worden. Het optreden sloeg in als een bom en de band wilde Emiel voor vast erbij hebben. Het coverrepertoire werd aangevuld met enkele eigen nummers die we al lan ger speelden maar nooit live gespeeld werden. Het totale repertoire bestaat nu uit het bekende werk van Guns'n Roses, Kiss, Metallica maar wordt afgewisseld met eigen nummer en de nodige rust punten. Recent werk en oude hits zijn allemaal aanwezig. De kracht van de band is dat ze bestaat uit vijf energieke jongens die op het podium alles geven wat ze hebben. Op le Paasdag (3 april) is de band bij café de Lantaarn in Limmen te be luisteren. HEILOO - De scholen in de wijk Ypestein te Heiloo zijn druk bezig ge weest met het project 'Voedsel'. Ook de openbare school Meander heeft er veel aandacht aan besteed. Wij zijn begon nen met een bezoek aan de Grosmarkt te Ypestein. Daar konden op een maan dagochtend we in alle rust eens een su permarkt door middel van opdrachten op een andere manier bekijken. De groepen 2 t/m 8 zijn op excursie ge weest naar de centrale keuken van het psychiatrisch centrum St. Willibrord. Het hoofd van de keuken de heer J. Dérksen, vertelde enthousiast over de wijze, waarop wel 600 warme maaltij den per dag werden klaargemaakt. Toen we ook nog vergast werden op hapjes en iets te drinken, was de excur sie volledig geslaagd. In november zijn groep 6 t/m 8 al op bezoek geweest bij de Melkunie aan de Kanaalweg. Dus u ziet er is genoeg stof om te verwerken en over te praten. Op woensdagavond 6 april willen we het project afsluiten met een hapjes-avond van 17.30-19.30 uur bent u van harte welkom in onze school: o.b.s. Meander, de Hucht 2, Heiloo. De kinderen zijn dan druk in de weer met het klaarmaken van allerlei hapjes en drankjes. Helpt u ze met de afname? Om mee te helpen met de stichting van een school in Gua temala (Midden-Amerika) willen we er een kleine vergoeding voor vragen. HEILOO;- Uitslagen dinsdag 22 maart: A-Lijn Brokx-Verhoef 66.00, Moscou- Weehuizen 62.00; B-Lijn fam. Happe 65.30,fm. v. Brunschot 54.90. Donderdag 24 maart: A-Lijn Arnold- Huting 57.00, Ranzijn-Spruit 57.00; B- Lijn Pohley-Post 58.00, Dammann-in 't Veld 55.00; C-Lijn fam. de Winter 57.60, fam. van Os 54.90;D-Lijn v.d. Goot-Oud 65.30, Burgmeijer Laan 59.00. HEILOO - PTT Post voert per 1 mei nieuwe buslichtingstijden in. Vanaf 1 mei geldt: voor 17.00 uur gepost in de rode brievenbus voor streekpost en overige bestemmingen, de volgende dag bezorgd. PTT Post licht met ingang van die da tum in het hele land deze zogeheten 'tweelingbrievenbussen' niet meer voor 17.00 uur. De bestaande lichting van 18.00 uur blijft gehandhaafd. Wie één van die twee tijdstippen niet haalt, kan voortaan op 500 plekken in Nederland ook terecht bij brievenbussen die pas om 19.00 uur worden gelicht. Deze brie venbussen zijn herkenbaar aan een blauw informatiebord. De mogelijkheid om tot 21.00 uur post te deponeren in een rode brievenbus staat aangegeven hoe laat deze aan het eind van de middag wordt gelicht. De brievenbussen verwijzen naar de dichtst bijzijnde 19.00 uur-brievenbus die zich binnen een straal van vijf kilometer bevindt. Onderzoek heeft aangetoond dat de 23.00 uur-lichting slechts 0,5% van de dagelijkse post bevat. PTT Post heeft daarom besloten om deze lichting te la ten vervallen. HEILOO - Met de wijziging van de po litiewet op 1 april 1994 ondergaat ook de vreemdelingendienst van de politie Alkmaar een ingrijpende wijziging. De dienst verhuist per die datum naar het voormalige gebouw van de RABO-bank aan de Kanaalkade 73 te Alkmaar en neemt tegelijkertijd vreemdelingenta- ken van de omliggende gemeenten over. Alle vreemdelingen in Noord-Kenne merland worden vanaf 1 april afgehan deld door één centrale dienst vreemde lingenzaken. Voorheen was de vreemdelingen-admi nistratie in kleine gemeenten in handen van de burgemeester en in grote ge meenten bij de commissaris van politie. Vanaf 1 april is de korpschef van de po litie Noord-Holland Noord verantwoor delijk voor deze taken. In Noord-Ken nemerland betreft dit 11 gemeenten, te weten: Alkmaar, Akersloot, Bergen, Egmond, Graft de Rijp, Heerhugo- waard, Heiloo, Langedijk, Limmen, Schermer en Schoorl. Vreemdelingen wonende in die gemeen ten kunnen zich voor verblijfsvergun ningen, visa en andere zaken tot deze dienst te wenden. Van dinsdag tot en met vrijdag van 8.30 tot 11.30 uur kan men terecht op het adres Kanaalkade 73 te Alkmaar. Na telefonische afspraak is beperkt bezoek buiten openingstijden mogelijk. Indien u vragen omtrent vreemdelingenzaken heeft, kunt u con tact opnemen met deze dienst, telefoon 072-195544. In verband met de verhuizing is de vreemdelingendienst op 28 en 29 maart gesloten. Vanaf woensdag 30 maart 9.30 uur kan men op het nieuwe adres terecht. Behalve de dienst vreemdelin genzaken zal ook de korpsleiding on derdak vinden in het voormalige Rabo-pand. Het postadres en het alge meen telefoonnummer van deze afde ling blijven ongewijzigd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4