MARTIEN HOEBE FIETSEN Culturele uitwisseling Heiloo-Swietochlowice ■BOSCH Bowlen Bowlen Steengrillen i Kinderen en aansprakelijkheid Batavus Comanche: fiets van '94 Beja Schoonmakers viert 20-jarig bestaan in nieuw onderkomen Fiets van het jaar 1994 Beeldengieterij O Batavus Comanche Alphenaar f 42,50 DE KONKELBOET ASSURANTIËN I Oergezellig uit! IETS TE VIEREN? 331713 Stationsweg 2, Tel. 072-335596. Tweede fase van onderzoek relatie burger-gemeente Damclub Heiloo Politieberichten Gevonden voorwerpen Noordhollands Kamerkoor Unicefdag in de Montessorischool Voor een goed en eerlijk advies voor al uw verzekeringensparen en pensioenen. AV Trias mi?FrTklussEnü( b Modernisering zwembad Baafje Debiteurenbewaking PAGINA 8 UITKIJKPOST 30 MAART 1994 Slootenslaan 26 Heiloo Tel. 072-333463 d Restaurant Catering en Party service HEILOO - Nadat de telefonische en quête is uitgevoerd, staat nu de tweede fase van het project Bestuurlijke Ver nieuwing met als thema 'de burger' in Heiloo op het programma. In de perio de 29 maart tot en met 6 april zullen er vier bijeenkomsten worden georgani seerd waarbij vertegenwoordigers van diverse maatschappelijke organisaties worden uitgenodigd. De resultaten van deze avonden zullen na afloop van deze vier gesprekken bekend worden gemaakt. Het doel van de gesprekken is niet om de inhoud van beleid te bespreken. Het gaat in deze gesprekken veel eerder over de manier van met elkaar omgaan, om de spelregels in het plaatselijk verkeer. Hierbij kun je denken aan gesprekspun ten als: is er een communicatieprobleem in Heiloo? Is het gemeentebestuur te ak- tief of juist te passief? Of laat de uitvoe ring van gemeentebeleid te wensen over? De eerste bijeenkomst was dinsdag 29 maart in wijkgebouw De Oostkanter met de Buurt- en wijkverenigingen. De volgende bijeenkomsten zijn op woens dag 30 maart 20.00 uur, bovenzaal Sporthal met de beroepsmatige Welzijn- sinstellingen, gezondheidsinstellingen etc.; dinsdag 5 april om 20.00 uur, bo venzaal Sporthal met de vrijwilligersor ganisatie (inclusief sportverenigingen) en: woensdag 6 april om 20.00 uur, Open Huis met Middenstandsorganisa ties, Winkeliersverenigingen en Belan genorganisaties. De bijeenkomsten staan onder leiding van een medewerker van de Vereniging van Nederlandse ge meenten. HEILOO - Het is de Damclub Heiloo niet gelukt om het kampioenschap van de Kennemer Damkring te behalen. In een zeer spannende strijd moest Heiloo met 11-13 in de damvereniging De Broeikas haar meerdere erkennen. Hier door bereikte Heiloo een toch wel ver dienstelijke tweede plaats. Uitslagen onderlinge competitie: N. Ligthart - L. Koersen 1-1, F. Schouten - de R. de Boer 1-1, A. Valkering - C. v. Lieshout 0-2, C. Bijwaard - M. Hou- tenbos 1-1, N. Ursem - R. Koch 0-2, P. Heijne - G. Hollewand 2-0. HEILOO - De bestuurder van een auto werd gecontroleerd nadat hij met grote snelheid en defecte verlichting over de Kennemerstraatweg had gereden. De man werd aangehouden nadat bleek dat een ander politiekorps op zoek was naar hem. Zijn auto werd onderworpen aan een technisch onderzoek. Bij een verkeerscontrole stuitte de poli tie op een auto die was voorzien van een vals kenteken. De eigenaar van de auto was al eens eerder bekeurd voor een der gelijk vergrijp. Tegen de eigenaar wordt proces verbaal opgemaakt. Voor de zoveelste maal is er weer een te hoge auto, tegen de hoogtebalk bij de ingang van Ypestein gereden. Het ge volg was dat de balk aan een zijde los schoot en op het wegdek terecht kwam. De gemeente heeft de vernielde balk vervangen door een andere. Niet be kend is wie de balk eraf gereden heeft, gezien de verfsporen was het een blauwe auto. Onder de kop: "Misselijke streek" valt dit bericht. Twee ouderparen zijn ge beld door een man met de mededeling dat: "Als zij niet zouden luisteren, er iets met hun dochter zou gebeuren". Ook werden onzedelijke opmerkingen door de man in de richting van de ou ders uitgesproken. De ouders konden hun dochters in eerste instantie niet be reiken en vreesden voor het ergste. La ter bleek dat de meisjes het uitstekend maakten en dat niets te vrezen viel. Tijdens een verkeerscontrole op de Ken nemerstraatweg zijn een groot aantal auto's gecontroleerd. Hierbij kwamen de volgende gebreken aan het licht: de fecte remmen, gebrekkig werkende kop lampen, onjuiste banden, niet werkende kentekenplaatverlichting, niet werkende richtingaanwijzing. Gezien het grote aantal gebreken dat werd geconsta teerd, zullen de controles de komende tijd enkele malen worden herhaald. Ook deze week werden weer enkele win keldieven betrapt bij het stelen van rookwaar en snoepgoed. Zij werden in deze gevallen aangehouden door het winkelpersoneel en overgedragen aan de politie. Bij de diefstal uit een bedrijf op het in dustrieterrein Ypestein werd divers computermateriaal gestolen. De daders hebben de spullen via een vernield ther- mopaneruit naar buiten weten te krijgen. Tijdens een inbraak in een woning wer den de dieven gestoord door de bewo ner. De bewoner was wakker geworden van gestommel en heeft de dieven ver jaagd. Er is een signalement bekend. De politie is een onderzoek gestart. Ook werd er dezelfde nacht in- en om winkelhof 't Loo diverse malen ingebro ken. De daders kwamen binnen door de achterdeur. De buit betrof in hoofdzaak geld maar ook etenswaren konden de daders wel gebruiken. Tijdens het verscherpte onderzoek naar woninginbraken zijn de laatste tijd di verse personen aangehouden en ver hoord. Hierbij zijn een aantal woning inbraken opgelost. De slachtoffers van de inbraken zijn inmiddels op de hoogte gesteld van het feit dat de dieven in de kraag zijn gepakt. In Heiloo is op 25 maart een scharen sliep bij mensen aan de deur geweest. Na het slijpen van een paar voorwerpen was de rekening zeer hoog. Advies: eerst prijsafspraak maken en daarna pas laten slijpen of in het geheel niet met deze mensen in zee gaan. Inbraak gedurende de avonduren in een woning aan de Kuilenaar. Weggenomen werden' twee televisies en een geldbe drag. Men kwam binnen door de ach terdeur open te breken. HEILOO - Bij de rijkspolitie Heiloo zijn tussen 18 en 24 maart de volgende gevonden voorwerpen ingeleverd: sleu tels, rode kater, zwarte labrador, paar bruine handschoenen, voorwiel van een racefiets, goudkleurige armband en een O V-jaarkaart. Spelende kinderen op straat: opletten voor de automobilist. HEILOO - Een drukke straat in een woonwijk, veel geparkeerde auto's langs de stoeprand. U rijdt met uw auto langzaam door de straat. U kijkt goed uit want u weet dat er tussen de auto's vaak kinderen spelen. Kinderen die on verwacht de rijweg op kunnen komen. Plotseling hoort u een klap tegen de zij kant van uw auto, u stop en stapt uit. Tot uw schrik is een kind met z'n fietsje tegen uw auto aangereden. Het jonge tje, hevig geschrokken, is gelukkig niet echt gewond, alleen maar een flinke schram. De materiële schade bestaat uit een kapotte broek en een verkreukeld fietsje. Ook u bent hevig geschrokken en in uw auto zit een forse deuk. U had 'm helemaal niet gezien, u had die aan rijding dan ook echt niet kunnen voor komen. En toch bent u aansprakelijk voor alle schade. Motorrijtuigen en aansprakelijkheid Dit is vastgelegd in artikel 31 van de Wegenverkeerswet: Als een voetganger of een fietser ten gevolge van een onge val met een motorrijtuig schade lijdt, is EGMOND - Op 31 maart zal het Noordhollands kamerkoor onder lei ding van .l.v. dirigent Klaas Venneker een concert geven in de Slotkapel te Eg- mond. Het concert zal geheel in de sfeer zijn van Witte Donderdag en er zullen a capella werken te beluisteren zijn van o.a. Poulenc, Rachmaninoff, Rheinber- ger en Wolff. De toegangsprijs bedraagt 15,00 inclusief koffie en koek. Het concert begint om 20.00 uur. Voor in formatie en reservering: tel. 02209-2459 of tel. 02206-2387. CASTRICUM - Op donderdag 31 maart verzorgt de Montessorischool een Unicefdag in het teken van het schilderij 'De Kinderspelen' van Pieter Bruegel de oude (1525-1569). Middels deze oude kinderspelen, een sponsorloop en een fancy fair proberen de kinderen geld bijeen te brengen voor Unicef. Op de fancy fair kunt u spelletjes, stekjes en boeken kopen. De opbrengst is voor de straatkinderen in Brazilië. U bent van harte welkom 's middags van half twee tot half vier. Wilt u meer informatie dan kunt u bellen met de Montessori school te Castricum, Koekoeksbloem 55, tel. 02518-54888. de eigenaar of de houder van het motor rijtuig aansprakelijk, Tenzij deze over macht kan aantonen. Nu is het aantonen van overmacht so wieso al moeilijk en wordt er door de rechter een steeds beperkter uitleg aan het begrip overmacht gegeven, in dit voorbeeld is het zelfs helemaal niet mo gelijk. Kinderen tot 14 jaar worden na melijk gezien als een bijzonder kwets bare groep verkeersdeelnemers. De eni ge vorm van overmacht die geaccep teerd kan worden als er jonge kinderen bij betrokken zijn, is als er sprake is van opzet of "aan opzet grenzenden roeke loosheid". Maar toon dat maar eens aan. In de praktijk heeft een beroep op over macht door de eigenaar of bestuurder van een motorrijtuig dus niet zo veel kans. In dit geval wordt de schade van het kind vergoed door de verplichte WA-verzekering voor motorrijtuigen. Voor de schade aan de eigen auto kan eventueel een beroep gedaan worden op de uitgebreide cascoverzekeringen. Particulieren en aansprakelijkheid Ook buiten het verkeer kunnen kinde ren schade aanrichten: een omgestoten vaas, op de stoep tegen een voorbijgan ger aan fietsenBij kinderen onder de 14 jaar zijn de ouders altijd aansprake lijk voor de schade. Bij kinderen van 14 en 15 jaar zijn de ouders ook aanspra kelijk tenzij ze het gedrag van hun kind niet hadden kunnen voorkomen. Als uw zoon van 15 jaar, zonder dat u het wist, honkbal gaat spelen voor de etalage van een winkel en de bal door de ruit slaat, dan had u dat niet kunnen voorkomen en bent u als ouders niet aansprakelijk. Een kind van 16 jaar of ouder is altijd zelf aansprakelijk, Zo zit dat volgens de wet en volgens rechtspraak, maar maakt dat financieel eigenlijk wat uit? Nee, want inwonende kinderen zijn meeverzekerd op de ge zinsaansprakelijkheidsverzekering voor particulieren (AVP). Dus ook al is uw 16-jarige zoon of dochter volgens de wet zelf aansprakelijk, dan nog kunt u voor schadevergoeding een beroep doen op de gezins-AVP. Pas als uw meerder jarige kinderen (18 jaar of ouder) "de deur uit zijn" en qp eigen benen staan, zullen zij een eigen AVP moeten afslui ten. Zij kunnen nog wel op de gezinspo lis meeverzekerd blijven als zij uitwo nend zijn en studeren of in militaire dienst zijn. Meer informatie over aansprakelijk heids- en andere verzekeringen bij uw assurantie-adviseur (zie advertentie el ders op deze pagina). Iedere donderdag - adviesavond van 19.00 uur lot 21.00 uur FIETS VAN Stap nü op de Batavus Comanche, de exclusieve licht- HET JAAR loper uit het succesvolle tracking-programma van Batavus. Met Reynolds 501-frame, Shimano STX Special Edition on- derdelengroep, verstelbare ErgoSysteem® stuurpen en 21 versnellin gen voor slechts 1.575,-. Hij staat klaar voor een proefrit bij de Batavus dealer! HEILOO - In de periode van 6 tot en met 12 mei zal er in Heiloo een groot schalige culturele uitwisseling gehouden worden tussen Heiloo en haar Poolse zusterstad Swietochlowice. Ongeveer 150 inwoners van deze stad in het zuid en van Polen zullen naar Heiloo komen. Deze grote groep bestaat ondermeer uit leden van de orkesten Florian en Pols ka, een mannenkoor en twee voetbal teams. De voorbereiding van deze uitwisseling, die onder supervisie staat van de Stichting Stedenband Heiloo- Swietochlowice, is al geruime tijd bezig. Inmiddels is de organisatie nagenoeg rond en zijn de betrokkenen er van overtuigd dat zij de Poolse gasten een uitgekiend programma kunnen voor schotelen. Om dit te realiseren is er ook veel ener gie gestopt in het vinden van sponsors. De organisatoren hebben diverse spon sors kunnen vinden om deze grote cul turele uitwisseling tot een succes te maken. Als hoofdsponsors treden op Campina/Melkunie, Anema Trucks, Bosman Tweewielers en de Grosmarkt. Daarnaast zijn ook Guus de Jong/In stallatiebedrijf A.C. Borst, Beja BV, Loek Schoorl en Buro Van Duin bereid gevonden een (financieel) steentje bij te dragen. Blaasorkesten De twee blaasorkesten die naar Heiloo komen hebben een drukke week. Zij zullen dagelijks optreden op diverse lo caties in Heiloo. De muziekverenigin gen van Heiloo hebben hun krachten gebundeld en zullen met de Poolse zusterverenigirtgen drie concerten ver zorgen en een voetbaltoernooi bij HSV muzikaal opluisteren. Ook zullen de Poolse orkesten optreden bij De Loet en Overkerck. In het eerste concert zullen de orkesten Florian en Polska optreden samen met Fanfare Showband Heiloo. Plaats van handeling zal zijn de zaal van de gere formeerde kerk aan de Noorder geeststraat. FSH bestaat sinds 1968 en staat bekend als een zeer actieve vereni ging, waar het 'show' het sleutelwoord is. Men beschikt over een volwaardige fanfare met twirlgirls. Het orkest staat onder de muzikale leiding van dirigent Ruud Peerdeman. Wie meer wil weten over Fanfare Show band Heiloo, die kan eens vrijblijvend langs komen tijdens de repetities. De band repeteert op donderdagavond van 19.00-22.00 uur in het gebouw aan de Kanaalweg 9A. De twirlgirls oefenen op maandagavond van 19.00-20.00 uur in de gymzaal aan De Dors. Voor verdere informatie kan men terecht bij J.W. El ders, tel. 336828. Eensgezindheid In het tweede concert tijdens de culture le uitwisseling in mei is het de vereniging Eensgezindheid, die samenwerkt met Florian en Polska. Ruim 95 jaar bestaat Eensgezindheid reeds en de vereniging heeft een rijke historie, waarin de na men van beroemde dirigenten, zoals Al- bert Meijns, voorkomen. Op dit moment groeit de vereniging weer, vooral door een toename van het aantal jeugdleden. De genres die Eensgezindheid laat horen zijn zeer divers. Van vrolijke klanken tijdens een groots feest tot plechtige muziek tijdens een eredienst iryie kerk. En alles wat daar tussen denkbaar is: walsen, Zuidamerikaans, klassiek, po pulaire uitsmijters, boerenkapelmuziek enzovoort. Het zijn allemaal mogelijk heden die binnen het bereik liggen en die ook zoveel mogelijk worden benut. Momenteel is Eensgzindheid druk bezig met het werven van leden. Verder zijn er behoorlijke investeringen gedaan om het instrumentarium te vernieuwen en wordt er van alles ondernomen om de kas op peil te houden. Dit natuurlijk ook met het oog op de viering van het eeuwfeest, dat in 1998 op de kalender staat. Naast Fanfare Showband Heiloo en Eensgezindheid werken ook Caecilia en Nijenburg mee aan het muzikale deel van de uitwisseling tussen Swietochlo wice en Heiloo. In de komende edities van de Uitkijkpost zal ook aan deze ver enigingen, evenals aan de Poolse gasten en het volledige programma van de cul turele week ruim aandacht worden besteed. INBRAAKPREVENTIE ONDERHOUD REPARATIE VERBOUW EN IIMMERWERK HEILOO TEL.072-559124 De Batavus Comanche: Fiets van het jaar 1994. HEILOO - Tot 'Fiets van het Jaar 1994' is dit jaar de Batavus Comanche uitge roepen. De jury koos unaniem voor de ze hybride herenfiets om het harmoni eus ontwikkeld totaalconcept waarbij alle componenten nauwkeurig op elkaar zijn afgestemd met een eigen vormge ving. De Batavus Comanche is een aan trekkelijk ogende fiets, zowel geschikt voor dagelijks gebruik als voor recrea tie. De fiets rijdt comfortabel, heeft een verfijnde afwerking en is met betrek king tot wat wordt geleverd gunstig ge prijsd. In het kader van deze verkiezing werden tevens twee eervolle vermeldingen toe- kend; aan de Koga Road Tourer Lady, een stadsfiets die zeer geschikt is voor woon-werk verkeer en aan de Scott Boulder, een moderne All Terrain Bike die als echte off roadfiets uitstekend ge schikt is voor de wedstrijdsport. Over het totaal ter beoordeling aange boden fietsen stelde de jury vast dat de kwaliteit ervan goed is en dat aan afwer king, uitrusting en kleurstelling steeds meer aandacht wordt besteed. Innovatie richt zich vooral op onderdelen en ma terialen alsmede op comfort en veilig heid. In het nieuwe aanbod overheersen hybride modellen, die ruime toepas singsmogelijkheden bieden en daardoor een breed publiek aanspreken. Het is voor de zevende maal dat in ons land het predikaat 'Fiets van het Jaar' wordt toegekend. De jury stond deze keer onder voorzitterschap van Otto Beaujon (fietshistoricus en voorlichter Gemeentepolitie Rotterdam) met als le den Menno Grootjans (uitgeverij 'Fiets'), Cobi Haartsen (Fietsvakantie winkel), Hans Kostense (TNO Weg transport), Martijn Kuiper (Fietsers bond enfb), Jack Oortwijn (vakblad 'Tweewieler') en Ferry Smith (ANWB). Secretaris van de jury was Stef Stock (Stichting Fiets!). Het juryrapport 'Fiets van het Jaar 1994' is verkrijgbaar bij Stichting Fiets! te Amsterdam, tel. 020-5491212. HEILOO - Afgelopen zondag organi seerde de atletiekvereniging Trias haar onderlinge veldloopkampioenschappen als traditionele afsluiting van het win terseizoen. Regen had het parcours in het recreatiegebied Noorderneg behoor lijk zwaar gemaakt, maar op de wedstrijddag was het gelukkig mooi weer. Dat zorgde voor een goede op komst in de meeste groepen en een leuke strijd. Peter Hopman was ongenaakbaar bij de heren. Vanaf de start liep hij aan de lei ding, om uiteindelijk met grote voor sprong clubkampioen te worden. Bij de dames was veterane Truus de Maaré duidelijk de sterkste. De kampioenen van 1994 zijn: J. pup C: Jip van Zoonen J. pup B: Joris Abbes J. pup A I: Steve Landman J pup A II: Koen van Weel J jun D: Bart Haazela- ger J jun C: Niels Koppes J jun B: Thijs Donkersloot J jun A: Pieter Westers Heren: Peter Hopman Heren: Peter Hopman Heren kort: Jeroen v.d. Bo- gaerde Heren vet.: Stef Meijer Heren recr.: René Landman M pup C: Jenni fer Zentveld M pup B: Sky van Hogen M pup A I: Mariëlle Tonkes M pup A II: Jet van Diepen M jun D: Jolande Kate M jun C: Sabine Graas M jun B: Eline Bruin M jun A: Marja van der Hulst Dames: Barbara Kouwenhoven. Dames vet.: Truus de Maaré Dames recr.: Marion Verberne. Vorige week deden een aantal junioren C/D nog mee aan de laatste indoor- wedstrijd van het seizoen in Den Haag. Daarbij werden diverse ereplaatsen be haald. C-jongen Floris Bruin eindigde als tweede bij het kogelstoten met 11.58 m. Bij de jongens D werd Erik Oud tweede op de 60 meter in 8.68 sec. In de zelfde categorie veroverde Menno van Maris zelfs twee medailles. Met 8.45 m. bij het kogelstoten werd hij tweede en de 3.22.4 min. op de 1000 meter leverde hem een derde plaats op. HEILOO - Op 7 april zal de gemeente raad zich uitspreken over een 'opfris beurt' van het gemeentelijk zwembad Het Baafje. Het ligt in de bedoeling dat met ingang van 5 mei de bedrijfsvoering van sporthal Het Vennewater en open- luchtbad Het Baafje zal worden gewij zigd. Niet alleen de bedrijfsvoering maar ook het aanzicht en het aktiviteite- naanbod zullen veranderen. De mede werkers van zowel het zwembad als de sporthal hebben hiertoe een aantal voorstellen ingediend. Deze voorstellen, vastgelegd in het rapport ,Een beter 1994 voor sporthal/zwembad', beogen een aantal veranderingen op korte termijn. Belangrijk uitgangspunt bij de verande ringen is de extra aandacht voor ,de klant'. Zowel het prijskortingen voor bepaalde groepen op bepaalde uren), promotie- (de bevolking moet 't Baafje herontdekken) als het personeelsbeleid (meer gastheer dan 'bewaker') is hier op afgestemd. Voor de langere termijn wordt een voor beide accommodaties te vervaardigen marketing plan afgewacht. Dit plan zal in september 1994 aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo worden voorgelegd. Gelijktijdig zal het college zich uitspreken over de gewenste mate van verzelfstandiging dan wel pri vatisering van öf de sporthal öf het zwembad öf beide accommodaties. Op dit moment wordt onderzoek gedaan naar een aantal zaken die voor dit mar ketingplan van belang zijn (concurren tiepositie, plaatselijke behoefte en verdere produktverbeteringen). Ge noemde onderzoeken worden uitge voerd in eigen gemeentelijk beheer. Wat zal er bij de opening op 5 mei 1994 van zwembad Het Baafje zijn veran derd? De entree (incl. kassa) zal iets worden gewijzigd. Voor de periode dat de kiosk gesloten is kan koffie, fris drank en snoep worden verkregen bij de voormalige personeelsruimte. De ge bouwen zullen zijn opgeknapt en ge schilderd terwijl ook enkele tochtvrije kleedhokjes worden gerealiseerd. Ook zal de rand van het peuterbad worden vernieuwd. Groenvoorzieningen en ver hardingen zullen in de loop van het jaar worden opgeknapt. Op 2 dagen in de week (dinsdag en don derdag) zal het bad al om 7.00 uur 's morgens zijn geopend. Hiermee wordt tegemoet gekomen aan de wens van een grote groep zwemmers die voor ze naar hun werk gaan graag willen zwemmen. In het weekend zal bij mooi weer het zwembad tot 20.00 uur open blijven. Warme douches bij de kleedkamers en banken en kledinghaken bij het diepe bassin zullen het comfort voor het pu bliek vergroten. Alle genoemde werk zaamheden zullen vanaf maandag 11 april gedurende 3 weken worden uit gevoerd. Naast deze bouwkundige veranderingen zal ook het les- en aktiviteitenpakket aanzienlijk worden uitgebreid. Afhan kelijk van de wensen van het publiek kan een keuze worden gemaakt uit o.a. aquajoggen, trimzwemmen, conditie trainingen, traditionele zwemlessen tot zelfs sportieve aktiviteiten op de zonne- Het nieuwe bedrijfspand van Beja Schoonmakers. HEILOO - Vrijdag 1 april houdt Beja van 16.00 - 17.30 uur Open Huis in het nieuwe pand aan de Oosterzijweg 19. Hiermee wordt tevens het 20-jarig jubi leum gevierd. Het bedrijf van de heer en mevrouw Baltus, dat tot voor kort aan de Wester- weg was gevestigd is de laatste jaren flink gegroeid. Het te goeder naam en faam bekend staande bedrijf kreeg een steeds grotere klantenkring en dat ver eiste de nodige aanpassingen. Om mi lieu technische redenen was het verstandiger naar een andere bedrijfs ruimte om te zien en die werd gevonden aan de Oosterzijweg. Samen met zijn vrouw en het personeel hebben zij hier een goed onderkomen. „Schoonheid en hygiëne zijn vaak het eerste waar klanten naar kijken, ook de prestaties van het personeel zijn meestal beter", zegt Baltus. Om hiervoor te zor gen is de taak van Beja Schoonmakers. Zij hebben deskundig personeel in huis. De tijd van rokende schoorstenen, vroe ger het symbool van welvaart en voor uitgang is reeds lang voorbij. Het punt is nu aan de steeds strengere milieu voorwaarden te voldoen met betrekking tot schoonmaakmiddelen. Beja beschikt dan ook over een doseringsapparaat dat altijd voor de juiste dosering schoon maakmiddel zorgt. Mechanisering en automatisering heb ben ook in het schoonmaakbedrijf een enorme vlucht genomen de tijd van spons en zeem is verdwenen. U kunt Be ja b.v. ook vinden op de Bedrijfcontact dagen in Alkmaar. Het nieuwe gebouw geeft iedereen die daar werkt wat meer ruimte, die er bovendien zeer smaakvol uitziet. Voör het personeel is er een kan tine gekomen, een reparatie afdeling een fraaie kantoorruimte en last but not least de directeurskamer. De familie Baltus kan met recht trots zijn op dit nieuwe onderkomen. weide. Middels regelmatige publicaties in de Uitkijkpost wordt u op de hoogte gehouden over wat er in Het Baafje te doen is. Op bepaalde tijden zal ook de Zwem- en Polovereniging De Spetters voor trai ningen weer gebruik gaan maken van zwembad het Baafje. Behalve betrok kenheid bij het jaarlijkse waterpolo- toernooi (zondag 28 augustus) en de zwemvierdaagse (27 juni tot en met 1 ju li) zal De Spetters ook onderzoeken of er in de maand juli schoolzwemkampi- oenschappen georganiseerd kunnen worden. De medewerkers van het opgeknapte zwembad het Baafje zien in hun nieuwe outfit uit naar uw komst. Goede voor-' uitzichten op een beter zwemseizoen dan ooitslechts ^ïet weer kan de zwempret nog bederven! ALKMAAR - Op woensdag 20 april or ganiseert de Alkmaarse Kamer van Koophandel in samenwerking met Graydon Nederland BV een seminar over Debiteurenbewaking. Het doel van deze bijeenkomst is ondernemers alert te maken op de voordelen van goede de biteurenbewaking ofwel Credit Mana gement. Deskundigen van Graydon behandelen uitvoering en op heldere wijze diverse aspecten van Credit Mana gement en geven daarbij de nodige praktische tips. Vanzelfsprekend is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De kosten van deelname bedragen 95,00 per persoon, inclusief een docu- mentatieset. Voor meer informatie en aanmelding: Kamer van Koophandel, tel. 072-195761, mevrouw A. Kerssens. RECHTSBIJSTAND PENSIOENEN Heerenweg 234A 1851 KZ Heiloo Telefoon 072-335285 Telefax 072-339172 Lid V.A.K.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6