Wear Ever OJ.KÜYPER Vierde lustrumfeest Mogojoko in teken van activiteiten van Stichting Bobshop fe A.J. VOS Forumdiscussie van jong en oud Rotary-actie voor pater Borst DIRECT KtusSERV'CE C. HACHMANG HYPOTHEEK? Amels v.d. Ridder Makelaardij o.g. MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Hartstichting zoekt collectanten HEILOO TEL.072-559124 Programma Ypestock zo goed als rond Radio 80 zoekt presentatoren Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 59e JAARGANG NO. 14 6 APRIL 1994 Afscheid wethouder J. Borsjes (PvdA) DRUKKERIJ UITKIJKPOST M'.V>KW>W!< INTERIEURV ERZORGING1 1 MOOUTTttlM I ItZIM Heerenweg 167,1851KN Heiloo,Tel.: 072-331716. HEILOO - Tijdens de Nationale Hart- week van 17 t/m 23 april vragen duizen den collectanten van de Nederlandse Hartstichting om uw gift voor de strijd tegen hart- en vaatziekten. Het comité van de Hartstichting in Heiloo zoekt nog enkele vrijwilligers voor de collecte. Hart- en vaatziekten zijn nog steeds volksvijand nummer één. Jaarlijks wor den 65.000 mensen getroffen door een hartinfarct of beroerte. Vooral door het werk van de Hartstichting, gesteund door een grote groep Vrienden van de Hartstichting, loopt het in vele gevallen goed af. Door de resultaten van steeds verder gaand wetenschappelijk onder zoek, gezondheidsvoorlichting en pa tiëntenzorg zijn we op de goede weg. Maar we zijn er helaas nog lan'g niet. Wilt u het werk van de Hartstichting steunen door een paar uurtjes te collec teren bij u in de buurt? U kunt zich op geven bij de heer J.J.M.E. van Zeist, tel. 335388. HEILOO - Na twintig jaar raadlidmaat- schap, waarvan twaalf jaar als wethou der, neemt de heer Borsjes afscheid van de Heilooër politiek. De laatste vier jaar behartigde hij als PvdA-wethouder de portefeuilles openbare werken en be plantingen (het beheersdeel), sociale za ken en kabeltelevisie. Het programma ter gelegenheid van zijn afscheid ziet er als volgt uit: op 7 april is er in Het Varnebroek een bijeenkomst met het gemeentepersoneel om 15.00 uur. Op 8 april is er om 15.00 uur een bijzondere raadsvergadering voor geno digden. Tijdens deze vergadering nemen tegelijkertijd zeven raadsleden afscheid die in de volgende raadsperiode niet meer terug zullen komen. Dit zijn de van het CDA de heren van Dijk, Swart, Veeninga en Vrugt. Van de VVD zijn het de heren Knijff en Post en van D'66 de heer Noort. Vanaf 17.00 tot 18.30 uur is er een receptie in het gemeente huis. Dan kunnen inwoners van Heiloo en genodigden persoonlijk afscheid ko men nemen van de heer Borsjes. Stationsweg85 Heiloo 072-335465 - INBRAAKPREVENTIE - ONDERHOUD/REPARATIE - VERBOUW-EN TIMMERWERK Makelaars Taxateurs o.q. hypotheken0 Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN i Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES Alle activiteiten van het jubilerende Mogojoko zijn er op gericht om geld bijeen te brengen voor een goed doel. Gekozen is voor de Stichting Bobshop. Deze is ontstaan in 1984. Op de afdeling oncologie van het toenmalig Emma Kinder Ziekenhuis werden kinderen tot 18 jaar met kanker behandeld. Velen brengen hier de laatste maanden van hun leven door. De behandelingen zijn zwaar, de kinderen zijn misselijk van bestraling en chemotherapie. Vaak lig gen ze gedurende lange tijd in geïsoleer- Het Moeder Gods Jongeren Koor kort na de sfeervolle paasviering afgelopen zaterdag. de boxen. De Bobshop bestond in eerste instantie uit een videorecorder op een verrijdbare kast en een verzameling voorbespeelde videocassettes. Geleidelijk aan is er voor. iedere box en zaal een eigen, per manente videospeler aangeschaft en is de collectie videofilms zeer uitgebreid. Er wordt intensief gebruik van gemaakt HEILOO - Zondag 12 juni staat in Heiloo de popmuziek weer een dag lang in het middelpunt van de be langstelling. Die dag immers wordt de inmiddels vierde editie van het Ypestock Festival gehouden. Een kleine honderd vrijwilligers zijn dan, onder auspiciën van de Stich ting Festival Heiloo, in touw voor het gezellige muziekfeest, dat in de afgelopen jaren steeds meer be langstelling trok. Het festival zal dit jaar voor het eerst niet op het bedrijventerrein De Oude Werf gehouden worden. Bouwactiviteiten aldaar noopten de organisatoren om te zien naar een andere locatie. Die is in nauw over leg met de gemeente Heiloo gevon den aan de zuidkant van de jonge wijk Ypestein, waarmee het festival een hechte band heeft. De eerste editie van Ypestock vond namelijk plaats in het kader van de promotie van Ypestein. De nieuwe plek zal in de toekomst deel uitmaken van de wijk en het is dus nog niet te zeggen of het eerste lustrum van Ypestock (in 1995) op exact dezelfde locatie kan plaatsvinden. In verband met de nieuwe dan wel tijdelijke locatie heeft de Stichting Festival Heiloo gekozen voor een bescheiden opzet. Dit keer geen na tionale toppers als Rowwen Hèze en The Bob Color. Maar wel degelijk is er kwalitatief uitstekende muziek geselecteerd. The Ne we Adventures en Between zorgen voor het roek- element, terwijl Captain Gumbo (foto) met tex-mex en polkas voor veel dansbare klanken zorgt. Ver volgens staat ook A Girl Called Johnny in de line-up,- een nieuwe band rond de voormalige zangeres van I've Got The Bullets. De ope ning van Ypestock 1994 is voor Yu- cah, de band die onlangs de Big Buk Buk Band Battle won. Met een zes de band wordt nog onderhandeld. Het festival, dat gratis toegankelijk is voor een ieder die van muziek en gezelligheid houdt, begint om 14.00 uur. Evenals de voorgaande jaren wordt ee£ grote tent op het festival terrein geplaatst. en het helpt de kinderen bij hun behan deling. Na het Emma Kinder Ziekenhuis - nu gefuseerd met de kinderafdeling van het AMC - zijn er nog drie Bobshops bijge komen, het meest recent in het Medisch Centrum Alkmaar (voorjaar 1993), waar 29 videospelers en vele cassettes geplaatst werden. Op dit moment is de Stichting Bobshop, een initiatief van de Heilooënaar dr. H.P. Kleyngeld, bezig met de inrichting van een Bobshop in het Wilhelmina Kinder Ziekenhuis in Utrecht. De Stichting Bobshop is tot nu toe gefi nancierd middels herhaalde giften van de stichting De Zonnige Jeugd alsmede middels incidentele giften uit acties en van bedrijven en particulieren. Daar naast hebben de videofilmdistributeurs veel cassettes geschonken en leveren ze vaak tegen lage prijzen. Het bestuur van de stichting heeft besloten voor zover de beschikbare middelen het toelaten gelei delijk het aantal videotheken uit te brei den. De acties van Mogojoko in het jubileumjaar zijn hierop gericht. Festival in bos Zoals gezegd is de loterij de eerste acti viteit, op de voet gevolgd door de fancy fair op zondag 15 mei (12.00-16.00 uur). In juni, op zondag de 26ste, is het Koor-In festival, dat gehouden zal wor den in het bos bij Onze Lieve Vrouw ter Nood. Het terrein wordt volledig omge bouwd tot festivalterrein, waar niet al leen een twaalftal koren zich van hun beste kant zullen laten horen, maar waar ook diverse andere activiteiten en vele stands een plaats in het programma hebben. Het thema van het festival is 'Back to the Sixties'. Het is aan het ju bilerende Mogojoko om op de haar be kende wijze het klapstuk van het festival te verzorgen. Na de zomer staan nog drie evenemen ten op de feestkalender van het jonge renkoor. Spannend daarbij is natuurlijk de opname van een eigen cd, die in ok tober gepland is. Compleet met mobiele studio wordt de Moeder Godskerk een dag lang het domein van geluidstechni ci, zangers, zangeressen en muzikanten. Nieuw en oud repertoire van het koor zal worden vastgelegd. De cd zal aan belangstellenden verkocht worden voor twintig gulden per stuk. Voorinschrijving is mogelijk vanaf 15 mei, de dag van de fancy fair. Bij de verkoop van de cd is er enige samenwer king met de Rotary Club Heiloo. Niet zo'n gekke combinatie. De Rotary Club stond immers haar inkomsten van het benefietconcert in 1993 eveneens af aan de Stichting Bobshop. Grootse gala-avond In november 1994 staan de laatste twee bijeenkomsten op het programma. Alle reerst op 12 november een plechtige eu charistieviering en aansluitend een reünie. Een week later is er een grootse gala-avond gedacht, geheel in stijl, waar Mogojoko een uitvoering zal geven van het op de cd vastgelegde werk. De kerk als theater, zo lijkt het op dit moment te worden. Maar meer over het gala en de andere activiteiten later dit jaar in de Uitkijkpost. Als eerste is de loterij aan de orde. Le den van Mogojoko kunnen u hiervoor benaderen en gelet op het doel van alle acties - geld voor de Stichting Bobshop - is de aanschaf van een lot meer dan de moeite waard. Dat de koper ook nog kans maakt op een fraaie prijs, dat is in dit geval mooi meegenomen. Dat zal ook de mening zijn van de leden van het comitee van aanbeveling, dat de actie van het jubilerende Mogojoko van harte ondersteunt. In het comitee heb ben de volgende personen zitting: vica ris G.P.M. Geukers, Th.R. Groot, pastor H. Helsloot, F.A.M. van Kem pen (directeur Rabobank), dr. H.P. Kleyngeld (voorzitter Stichting Bobs hop), burgemeester N.P.M. Schoof, pastor G.A.M. Walstra-Bosma, re ka merlid A.A.M. Willemse-van der Ploeg, notaris mr. R.H.C. Winter en wethouder A.M. Worm-de Moei. Opmerkelijk detail is overigens dat de viering van het vierde lustrum voor een flink aantal leden van Mogojoko tevens het eindpunt van hun zangloopbaan bij het jongerenkoor is. Zo'n dertig man en vrouw houdt het na de gala-avond op 19 november voor gezien, inclusief het combo. Over hun opvolging hoeven ze zich niet druk te maken: dat zit wel goed. Reden te meer en tijd genoeg der halve om er een fantastisch afschëid van te maken, wat tevens een hoogtepunt in de geschiedenis van Mogojoko zal worden. EGMOND - Radio 80 maakt sinds de cember vorig jaar als lokale omroep ra dioprogramma's voor Nde Egmonden. Tot nu toe wordt er alleen nog in het weekend uitgezonden, maar binnenkort 24 uur per dag! Om deze zendtijd te vullen is Radio 80 druk op zoek naar presentators. Heeft u in het verleden wel eens een radiopro gramma gemaakt, of lijkt het u leuk om met het medium radio kennis te maken, schrijf dan even een briefje naar Radio 80 t.e.v. Betina Vroegop, Postbus 80, 1935 ZH Egmond-Binnen. Wilt u eerst een indruk krijgen van Radio 80. Stem uw radio dan af op 107 FM in de ether of, als u in de Egmonden woont, op de kabel op 96.5 FM in stereo. - tapijten - gordijnen - zonweringen meubelstoffen - laminaat v Aostastraat 28 tel. 072-339400 De leden van het forum, dat zondag discussieert in jongerencentrum Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg. HEILOO - Op 10 april zal de officiële afsluiting van het jaar van de Ouderen (Heiloo), dat als themavroeg 'Solidari teit tussen generaties' plaatsvinden. In het Jongerencentrum Buk Buk (Bruno- gebouw) aan de Pastoor van Muijenweg heeft daarom van 13.00-16.00 uur een forumdiscussie plaats tussen jongeren en ouderen. Deze forum- middag is ge organiseerd door de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo, de Stichting Ouder- werk Heiloo en de Ouderenbonden. Een forum bestaande uit leeftijdsgroepen t.w. tieners, jongeren van 18 jaar, leer lingen van de opleiding in de gezond heidszorg Nicolaas Beets, zo rond de 21 jaar, een 55-plusser en een 87-jarige be woner van de Loet. Het forum wordt voorgezeten door de heer Arend Plei- zier, oud directeur van de Thuiszorg. Er zal deze middag een aantal stellingen geponeerd worden die alle groepen be- DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 zig houden zoals criminaliteit, gezond heidszorg, relaties, werkgelegenheid enz. De politiek wordt deze middag even buiten beschouwing gelaten. Het is de bedoeling dat de mensen uit de zaal gaan discussieren met het forum. De middag zal muzikaal omlijst worden door De Kift. Men heeft juist voor deze groep gekozen omdat hierin vijf genera ties vertegenwoordigd zijn. M0G0J0K0 zal samen met het ouderenkoor ook voor een muzikale attractie zorgen. Na afloop geeft De Kift nog een volledig optreden. Dat men als locatie juist voor het jongerencentrum Buk Buk heeft ge kozen is, om ouderen de gelegenheid te geven ook eens binnen een kijkje te kunnen nemen. Dit is een unieke gelegenheid waar het hele gezin naar toe kan gaan. Opa, oma, pa, ma en de kinderen, iedereen mag zijn zegje zeggen en kan daar van gedachten wisselen met mensen uit alle leeftijdsgroepen. Dus: zondag, Jonge rencentrum Buk Buk, Pastoor van Muijenweg 12, Heiloo van 13.00-16.00 uur. Het cabaretgezelschap De Papegaai treedt op in theater De Beun. HEILOO - Op vrijdag 29 april komt het cabaretgezelschap De Papegaai naar De Beun en dat zullen de bezoekers van de ze eenmalige voorstelling weten ook. De Papegaai is een onvervalst succesnum mer en het ensemble dat bestaat uit Ma rie Katrien van Grinsven, Verojiique Hofman, Eline Mulder, Han Derijks, Jan Bosch, borduurt samen met het combo Rob Starreveld, Jaap Schutte- vaer en Foeke de Wolf voort op wat Wim Sonneveld ooit bracht vóór zijn fabuleuze one-man-shows, ensemble cabaret. Op dat terrein heeft De Papegaai, in de afgelopen jaren een grote reputatie ver worven. Omdat hier hier gaat om een groep gedreven actrices- en acteurs uit het lommerrijke Gooi, is het Singer min of meer de thuisbasis. Maar ook elders in binnen- en buitenland is op verzoek opgetreden, met groot succes. Waar om? Heel, eenvoudig omdat De Pape gaai veel aandacht voor details, energie en liefde in de teksten stopt, en vooral omdat de groep in staat is professioneel met de actualiteit om te gaan. Bezoekers wordt op vele manieren een spiegeltje voorgehouden. Maar steeds is er sprake van verfrissend en ontspannend enter tainment omdat het programma niet politiek geëngageerd is. Kijken, luisteren en genieten dus in De Beun waar De Papegaai optreedt voor Pater Borst die, zoals vele Heilooënaren wel weten, werkt onder de arme bevol king van de hoofdstad Santiago in Chi li. Om die reden is deze unieke avond in De Beun, die op initiatief van Rotary Club Heiloo wordt verzorgd en georga niseerd, een belevenis op zich. De geboren en getogen Heilooënaar Pa ter Borst werd al weer ruim 30 jaar gele den uitgezonden naar Chili om daar de arme mensen bij te staan in geestelijke en waar nodig, materiële noden. Vooral dat laatste was van groot belang omdat er in het immens grc*e Chili voor deze grote bevolkingsgroep zo'n beetje van alles ontbrak. Pater Borst stroopte de mouwen op en ging aan het werk. Dankzij zijn inspanningen kwam een woningcoöperatie tot stand en werd een ziekenhuisje als ook een bejaardenhuis gebouwd in Cabildo. Sinds zeven jaar werkt de innemende pater nu in de hoofdstad en is een van de armste wijken met 75.000 inwoners zijn werkterrein geworden. Er is gebrek aan alles, maar er is in korte tijd en met hulp van velen, ook weer uit Noord- Holland, al veel goeds gerealiseerd. On der meer een opvangcentrum voor kin deren, of beter gezegd, zware probleem gevallen die nergens anders een plaats in de samenleving ten deel is gevallen. De inrichting van dit gebouw is bekostigd door de stichting Kook uit Alkmaar maar er moet nog ontzettend veel meer gebeuren. Mómerteel is Pater Borst bezig een stukje grond te kopen om er woningen neer te zetten zodat alles menswaardiger kan worden. De middelen hiervoor ont breken hem nog en om die reden vond de Rotary Club Heiloo het een uitste kende gedachte daaraan een steentje bij te dragen. De opbrengst van de gezellige cabaretavond in De Beun is dan ook voor dit doel van Pater Borst bestemd. Voor de entreeprijs van 35 gulden wordt 'echter niet alleen het cabaret verzorgd. Na afloop van de voorstelling wordt het feest voor Pater Borst nog enige tijd vrolijk voortgezet in het Open Huis waar The Fifties Five geheel in stijl Zuidamerikaanse muziek zal spelen in een informele en ontspannen sfeer. Dat dit Alkmaarse kwintet vakwerk aflevert moge blijken uit het feit dat al vele ma len zeer succesvol is opgetredeh tijdens onder meer het Heineken Jazzfestival in Alkmaar. In de entreeprijs van 35 gulden zijn drie consumpties inbegrepen. De kaarten kunnen worden verkregen op de ver trouwde adressen in ons dorp, te weten: Avis Boekhandel, Stationscentrum, Jan Braam, 't Loo; Jef Letschert, Station scentrum; Juwelier Simon Peek, Stati onscentrum en telefonisch bij C. Bakker, tel. 333667. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Stichting Bobshop Advertentieprijs per mm 75 cent (excl BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Het wordt een druk jaar voor de leden van het Moeder Gods Jongeren Koor, beter bekend als Mogo joko. Dit koor voor jongeren van 15 tot 30 jaar viert in 1994 namelijk het 20-jarig bestaan. Een uniek jubileum, waarvoor de basis in 1974 werd gelegd door het toenmalige IPAK. Behalve over zangers en zangeressen beschikt Mogojoko ook over een vierkoppig combo en - vanzelfsprekend - een di- rigente. Binnen het kader van het jubileum heeft het bestuur van Mogojoko gemeend een aantal activiteiten op stapel te moeten zetten. Activiteiten, die er mogen zijn en waarvoor inmiddels een aantal com missies in het leven is geroepen. Aan vankelijk werd alleen gedacht aan het organiseren van het jaarlijkse koren festival voor de regio met een bijzonder karakter. Gaandeweg kwamen er meer ideeën en is er een uitgebreid pro gramma. De eerste activiteit is onlangs van start gegaan: een loterij met 1500 loten, die voor tien gulden per stuk door de koor leden aan de man of vrouw gebracht worden. Met als prijzen een viewcam, een videorecorder, een cassette-cd- speler en een zestal walkmans, samen ter waarde van 4.500 gulden, is het een aantrekkelijke actie. De trekking voor deze loterij vindt plaats op zondag 15 mei, wanneer ook een grote fancy-fair wordt gehouden. SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking - Kwaliteit en vakmanschap - Eerlijk advies en kosteloze offerte

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1