I I r~ DE ALGEMENE WET BESTUURSRECHT EN de behandeling van aanvragen Forumdiscussie tussen Jong en Oud Tienerwerk 'WAAR BEGINT EEN BETER MILIEU, EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF BELBUS HEILOO: 331 344 O Ans Willemse Prijs! Nieuwe bouwplannen Ingediende bouwaanvragen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen PAGINA 4 UITKIJKPOST 6 APRIL 1994 G HEILOO Hoe werkt dat, wat wordt er van u verwacht en wat kunt u van de gemeente verwachten? De aanvraag In de Algemene wet bestuursrecht staan zo wel voor u als voor de gemeente een aantal spelregels voor het indienen en behandelen van aanvragen. Als u een beslissing wilt vragen van de ge meente, bijv. een uitkering of huursubsidie of een bouwvergunning, dan moet u dat schrif telijk doen. In sommige gevallen heeft de gemeente daar aanvraagformulieren voor (bijv. voor het aanvragen van een bouwver gunning). U kunt in het gemeentehuis infor meren of dat het geval is. Zijn er geen formulieren voor het onderwerp waarvoor u een aanvraag wilt indienen dan moet u een brief schrijven. In deze brief moet u in ieder geval de volgende gegevens vermelden: uw naam en adres de datum waarop u de aanvraag indient een duidelijke omschrijving van wat u wilt aanvragen (bijv. een vergunning) verder moet u de nodige gegevens mee sturen die van belang zijn voor de aanvraag (bijv. tekeningen). Als u niet zeker weet of u meer gegevens moet verstrekken, infor meert u dan in het gemeentehuis welke ge gevens nodig zijn voor de behandeling van uw aanvraag tenslotte moet u uw aanvraag ondertekenen Als uw aanvraag niet aan deze eisen voldoet en de gemeente daardoor onvoldoende gege vens heeft om uw aanvraag te beoordelen, kan besloten worden deze niet in behande ling te nemen. Als besloten wordt uw aanvraag niet in be handeling te nemen, moet de gemeente u daarvan binnen 4 weken in kennis stellen. U wordt overigens eerst in de gelegenheid gesteld de nodige gegevens alsnog te ver strekken. U bent verplicht alle gevraagde gegevens te verstrekken. U kunt dit alleen weigeren indien daardoor uw privacy wordt aangetast of als u bedrijfsgeheimen zou moeten prijsgeven. Wettelijk verplichte gegevens moet u altijd verstrekken. De behandeling van uw aanvraag U heeft een aanvraag ingediend en aan alle eisen voldaan. Wat gebeurt er dan? De gemeente is verplicht alle feiten en gege vens te verzamelen die van belang zijn voor de behandeling van de aanvraag. De ge meente moet ook nagaan of er belangen van andere mensen bij uw aanvraag betrokken zijn. Als dat zo is moeten die ook hun me ning kunnen geven. De gemeente moet alle belangen meewegen om een juiste beslissing te kunnen nemen. Uw aanvraag toelichten Soms is het nodig dat u uw aanvraag nader toelicht. U kunt dan worden 'gehoord' zoals de wet dat noemt. De gemeente moet u daarvoor in ieder geval de gelegenheid geven: v. *als de gemeente uw aanvraag wil afwijzen omdat deze over andere gegevens beschikt of vermoedt dat de gegevens niet juist of onvolledig zijn; als er meer mensen bij uw aanvraag be trokken zijn. Voor een juiste belsissing kan het nodig zijn dat iedereen zijn mening heeft gegeven. Dit 'horen' kan schriftelijk of telefonisch ge beuren. U kunt ook worden uitgenodigd voor een gesprek. Dit kan met een bestuurder (bijv. wethouder) zijn, maar meestal zal dat de behandelende ambtenaar zijn. De gemeente is niet altijd verplicht om u te horen. Dit hoeft bijv. niet als: het om een spoedgeval gaat *u en anderen (als deze erbij betrokken zijn) al eerder de gelegenheid hebben gehad om commentaar te geven. Iemand meenemen naar de hoorzitting of u laten vertegenwoordigen AWB-WEG WIJZER U mag altijd iemand meenemen als u wordt gehoord. Dat kan iemand zijn die meer ken nis van zaken heeft over het onderwerp van uw aanvraag. U mag ook iemand anders namens u naar de hoorzitting laten gaan. Als u dat doet en u bent zelf niet bij het horen aanwezig dan moet u degene die u vertegenwoordigt een schriftelijke volmacht meegeven. Als u zich door een advocaat laat vertegen woordigen hoeft u geen volmacht te geven. De kosten van een advocaat moet u zelf betalen. In het volgende artikel wordt verder ingegaan op de beslissing op uw aanvraag. Hoe moet de gemeente dat doen, wanneer en hoe kunt u antwoord op uw aanvraag verwachten Dus volgende week het artikel DE ALGEMENE WET BESTUURSRECHT EN... het beslissen op aanvragen. Hoe werkt dat, wat kunt u van de gemeente verwachten? de AWB-lijn meer informatie? In dit artikel zijn de hoofdlij nen van het onderwerp van deze week weergegeven. Wilt u hierover meer infor matie dan kunt u terecht bij de afdeling Bestuurszaken, kamer 015 in het gemeen tehuis. De ministeries van Justitie en Binnenlandse Za ken hebben over dit onderwerp de brochure 'Een beslissing vragen, hoe gaat dat uitge geven. Deze brochure is bij de gemeente en de openbare bibliotheek te verkrijgen. 313 120 313 226 Zondagmiddag 10 april van 12.45 - 16.00 uur wordt in Stichting Jeugd en Jongeren (Buk Buk), Pastoor van Muijenweg 16, een forum discussie georganiseerd tussen jongeren en ouderen. ledereen is welkom mee te praten. Deze discussie vormt de afsluiting van het Europese Jaar van de Ouderen 1993, die in het teken stond van solidariteit tussen gene raties. Hoe wordt in verschillende leeftijdsfasen gedacht? Een tiener, een jongere een volwassene, een oudere en een hoogbejaarde gaan met el kaar in discussie over onderwerpen die op dit moment voor hen belangrijk zijn. De onderwerpen waarover gediscussieerd wordt zijn onder andere: huisvesting in Heiloo, relaties, sociale zeker heid en werkgelegenheid, gezondheidszorg. De middag wordt geopend en afgesloten met een muzikaal optreden van 'de Kift' een ei gentijds en een beetje eigenzinnig optreden de fanfareband voor alle generaties. Deze middag wordt georganiseerd door Stichting Ouderenwerk Heiloo, Stichting Jeugd en Jongeren en de Ouderenbonden in Heiloo en is een initiatief van de Stuurgroep Europees Jaar van Ouderen 1993 Heiloo. De zaal is open vanaf 12.30 uur. De toegang is voor jong en oud gratis. De Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo on derscheidt twee werksoorten, te weten: - het jongerenwerk (Buk Buk) wat zich richt op jongeren vanaf 16 jaar - het tienerwerk (Tendenz) wat zich richt op tieners (12 tot 16 jaar) Buk Buk en Tendenz huizen in het Brunoge- bouw aan de Pastoor van Muijenweg. Beide beschikken over een eigen ruimte met een ei gen entree. Belangrijk te vermelden is dat de tienerruimte alcoholvrij is. De gemeente Heiloo vindt het belangrijk dat er in Heiloo activiteiten voor tieners in een speciaal voor hen bestemde ruimte georgani seerd worden. Dit blijkt uit het feit dat de ge meente Tendenz subsidie geeft ten behoeve van de ruimte, activiteiten en organisatie en professionele ondersteuning (een tienerwer ker voor 25 uur per week). Taken van de tienerwerker (Margreth Rosloot) zijn o.a. ontwikkelen van activiteiten, aantrekken en begeleiden van vrijwillig(st)ers, opzetten en uitvoeren samen met de vrijwil- lig(st)ers van de activiteiten. Activiteiten die georganiseerd worden, zijn naast de 'dance'-activiteiten (vrijdagavond)' en de meer op ontmoeting en recreatie ge richte zondagmiddag: - vakantie-activiteiten (o.a. creatieve, sport/spel, enz.) die in principe tijdens iede re vakantie georganiseerd worden - het schoolfeest van de St. Jan mavo is dit jaar door Tendenz georganiseerd - de entree van Tendenz wordt samen met een kunstenaar opgeknapt. Op dit moment zijn we hard bezig met de planning en organisatie van: optredens van band(jes) voor tieners, het opzetten van onze eigen tiener-huis/house-band, activiteiten rond of gedurende de zomervakantie, de or ganisatie van een feest ten behoeve van alle basisschoolverlaters uit Heiloo. Zoals vermeld worden de activiteiten georga niseerd en uitgevoerd tezamen met vtijwilli- ger(st)ers, die binnen de tiener- en jongerenleeftijd vallen. Zonder de bereidheid van deze tieners en jongeren zou het tiener werk onuitvoerbaar zijn. Iedere vrijwilliger zit in een werkgroep, die wekelijks of maande lijks bijeenkomt. Binnen tienerwerk Tendenz zijn 3 werkgroe pen te onderscheiden: - beheer, die o.a. kleine klussen opknapt en verantwoordelijk is voor het schoonmaken - publiciteit, die maandelijks de tienerkrant maakt en zorgdraagt voor bezorging bij tie ners en allerlei verenigingen uit Heiloo - programmering. Natuurlijk draaien alle vrijwilliger(st)ers bar dienst. Taken hierbij bestaan uit het heffen van entree, achter de bar staan of zorgdra gen voor de muzikale ondersteuning. Duidelijk zal zijn dat het tienerwerk er voor en door tieners is. Oproep voor suggesties In oktober 1993 heeft mevrouw Ans Willemse-van der Ploeg als wethouder en raadslid afscheid genomen van de gemeente Heiloo. Dit in verband met haar benoeming tot lid van de Tweede kamer der Staten Ge neraal. Bij haar afscheid is haar, op verzoek van me vrouw Willemse zelf, geen cadeau overhan digd. In plaats daarvan heeft zij voorgesteld een Prijs beschikbaar te stellen van f 1.250,- voor het plaatselijk Sociaal Cultu reel Werk, het werkterrein waar zij zich vele jaren voor heeft ingezet. Het is de bedoeling dat de Prijs beschikbaar wordt gesteld aan een plaatselijke instel ling/vereniging die zich onderscheidt van an deren, door een nieuwe en stimulerende aktiviteit. Deze oproep is bestemd voor de bevolking van Heiloo om suggesties aan te dragen. Er kan dan een keus worden gemaakt uit een zo groot mogelijk aanbod van 'nominaties'. In de jury hebben zitting mevrouw Willemse zelf en mevrouw A.M. Worm-de Moei, haar opvolgster als wethouder. Uw suggesties kunt u indienen tot 15 april a.s. bij mevrouw A. Besseling, afdeling Wel zijnszaken, telefoon 313 165. Publicatie in 'De Uitkijkpost' i.v.m. energie- en wateranalyse van het gemeentehuis Heiloo op 6.10.93 en de gevolgen daarvan: Met deze landelijke aktie wordt het Nationaal Milieubeleids Plan kracht bijgezet. Hiermee wordt o.a. getracht een forse aanzet te ge ven tot het terugdringen van het energie- en waterverbruik. In het kader van de bovengenoemde landelij ke aktie is het gemeentehuis van Heiloo doorgelicht op zowel energie- als op water verbruik. Deze energie- en wateranalyse is uitgevoerd dpor deskundigen van het Gasbe drijf Kop Noord-Holland, het waterleidingbe drijf het P.W.N. en het energiebedrijf het P.E.N. doel: Bewustwording van de medewerkers/gebrui kers van gemeentehuis m.b.t. het verbruik van energie in de meest ruime zin van het woord met het doel het energie- en waterver bruik terug te dringen. wat houdt het e.e.a. in In één dag is het gemeentehuis doorgelicht op energie- en waterverbruik, door deskundigen van de nutsbedrijven. Er is gekeken wat het effekt is op het energie- en waterverbruik van drie bepalende factoren, nl: 1. de organisatie; 2. het gedrag van de gebruikers; 3. de techniek van het gebouw. resultaat: Op grond van de gehouden analyse zijn aan bevelingen gedaan waardoor het energie- en waterverbruik kan worden terug gedrongen, enkele daarvan zijn: - bewegingssensoren aanbrengen in ruimten die niet continue verlichting nodig hebben; - gloeilampen vervangen door energiezuini ge lampen; - aanpassing van de centrale verwarming; - isoleren van diverse leidingen; - aanbrengen waterbesparende douchekop; - gebruiken van de spoelonderbreker van de toiletten; - tijdklokken plaatsen; - apparatuur uitschakelen bij verlaten van het kantoor. - enz. gevolg: Door te investeren in de nodige energie besparende maatregelen én door een goed gedrag van de gebruikers te stimuleren moet het mogelijk zijn om de totale kosten aan energie- en waterverbruik van het gemeente huis van Heiloo met ca. f. 10.000,- terug te dringen, gerelateerd aan de kosten van 1992 van f. 44.000,-. In de loop van 1994 zal de gemeente in regi onaal verband, samen met de nutsbedrijven en de NOVEM (Nederlandse maatschappij voor energie en milieu) een energiebe leidsplan gaan opstellen. Met de uitgevoerde energie- en wateranalyse van het gemeente huis van Heiloo is al een eerste stap gezet naar een lager energieverbruik, ook andere gemeentelijk gebouwen zullen aan bod ko men, immers: 'WAAR BEGINT EEN BETER MILIEU, EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF' Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Goodeslaan 49 - vergroten woonhuis. Haesackerlaan 51 - vergroten woning en plaatsen dakkapel. Fontein Verschuirlaan 24 - vergroten van de woning en het bouwen van een berging/ate lierruimte. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbijbehorende stukken va naf donderdag 7 april 1994 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het ge meentehuis, afdeling /ROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in ditl stadium nog niet bekend is of aan de verzoe ken meegewerkt kan worden. Eventuele, bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verle nen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouw plannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Arklaan 18, K.J. van Leeuwen - vergroten woonhuis Harrelaers 29, M.L. Witkamp - vergroten woonhuis De Ronge 21, J. Brokx - plaatsen dakkapel Westerweg 368, P.C.M. Vermeulen - vergro ten woonhuis Westerweg 194, R. Bruijns - vergroten woonhuis Laan Eindeloos 7, J. Schoor! - plaatsen berg ruimte Door het college van burgemeester en we thouders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen en positief bevonden meldingen verleend: Vossenakkers 23, K. Schipper - plaatsen dakkapel Ewislaan 11, G. Bellekom - vergroten van twee dakkapellen De Sonneveld 126, J.H.A. Bennink - vergro ten woonhuis De Sonneveld 128, G.H. Hoytink - vergroten woonhuis De Sonneveld 132, A.C. Boekei - vergroten woonhuis De Rietvink 7, C.V. Sindhunata - veranderen garageruimte in woonruimte Boekenstein 2, R.J. Genot - bouwen serre Laan van Zeeman 23, P.M. Rijpkema - ver groten woonhuis De Kuilenaar 25, J.K.A. Beers - plaatsen van twee dakkapellen Kennemerstraatweg 504, E.A.M. Manshande - oprichten woonhuis Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw'worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 I 3289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek V.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4