ZONNEVELD i-MM ZONNEVELD OPTIEK PROBLEMEN MET DE KLEINE LETTERTJES ZWAAR WERK OGEN BRILLEGLAZEN EN MONTUREN Heerenweg 151 - Heiloo - Tel. 072 - 33 12 75 'Een nieuwe bril ko, ezichtsbepalend Met een weer dus hij passen', ersoo Zonnev Door een gevende <i e.v.a., rtiment van toon Brendel, Ar een perfect a.: Silhouette, Look, wij voor jpng en oud bril in alleorffsklassen. Uiteraard is de benodigde ~apparatÜufom exacte metingen te verrichten aanwezig. komt u eens vrijblijvend langs BRILLEN CONTACTLENZEN Opticien - optometrist - contactlensspecialist - Lid A.N.V.O. O? M\VJL m-S CC' 'tCuM-N UITKIJKPOST 6 APRIL T994 PAGINA 9 00 GEWOON UNIEK DA 'S ZONNEVELD OPTIEK heeft mode, kwaliteit en service hoog in het vaandel staan. Met een zeer uitgebreid assorti ment en wekelijks nieuwe modellen kunnen we garant staan voor een goede keuze. Uniek is onze nieuwe still-video presentatie sy steem, waarmee u zelf kunt zien hoe een be paald montuur u staat. De oogafwijking die daarvoor verantwoor delijk is, noemt men presbyopie. Sommigen spreken (foutief) over ouderdomsvérziendheid, omdat de gezichtsscherpte voor dichtbij af neemt. Presbyopie ontstaat rond midden 40. Bij degenen die altijd al enigszins verziend waren, ontstaat het iets vroeger; leen maar dai men wat sneller moe wordt bij het lezen. Reeds dan is het de hoogste tijd om de ogen van deze last te bevrijden. Het oog met leesproblemen, oftwel presbyopie zonder korretie. De 'oudere' ooglens is minder flexibel waardoor de invallende stralen achter het netvlies vallen. Hierdoor ontstaat een onscherp beeld. bij degenen die enigszins bijziend zijn, iets la ter. Altijd, wanneer we de blik op dichtbij rich ten - bijv. om een nummer in het telefoonboek op te zoeken - wordt onze ooglen6 boller, waar door wij een scherp beeld kunnen waarnemen. Bij de blik in de verte mag de lens zich ontspan nen en wordt weer vlakker. De instelling op dichtbij noemen we akkommodatie. Zonder moeite akkommodeert onze ooglens, zolang deze zacht en flexibel is. Doch in de loop van de tijd neemt de flexibiliteit af - weliswaar heel langzaam en geleidelijk. Men merkt eerst al- Het oog' met een plus-kovektie. De invallende stralen bundelen zich nu wèl op het netvlies. Het beeld is weer scherp. Met Multifokaalglazen moeiteloos scherp zien - van veraf tot dichtbij. Dat kunt u van ons aannemen. De High- Tech optiek die dat mogelijk maakt, noemen wij 'verlopende' ofwel 'multifokale' glazen. Bij de ze glazen lopen de verschillende sterkten 'vloeiend' in elkaar over en dankzij een exakte aanpassing kijkt u in de verte, op de tusse nafstanden en bij het lezen automatisch door de daarvoor bestemde delen van het glas. Daardoor krijgt u de natuurlijke manier van kij ken weer terug. Het is alsof het leesprobleem niet meer bestaat én... niemand kan het aan u zien! Glassterkten naar wens gekombineerd. We hebben ontelbare mogelijkheden en u zult zien, dat de- keuze van het glas zeker zo spannend is als die van het montuur. Met een bril ter korrektie van' de leesproblemen kunnen we natuurlijk gelijktijdig andere oogafwijkingen korrigeren, zoals bijziendheid en verziendheid. Ook als er een hogere sterkte vereist is, kan de ze tegenwoordig met elegante glazen gekorri- geerd worden. Wij zijn daarin gespecialiseerd en laten u graag de ongelooflijke vooruitgang zien van de moderne produktietechnologieën die mogelijk werd gemaakt door onze partner RODENSTOCK. Deze oogafwijking wordt vaak niet opge merkt, omdat men deze. op jonge leeftijd, meestal onbewust, door een konstante inspan ning korrigeert. Over het algemeen kunnen vér- zienden zonder problemen goed in de verte kijken. De ooglens is hierbij iets gebold, zoals bij normaalzienden tijdens het lezen. Om te kunnen lezen hebben zij een nog sterkere bol ling van de lens nodig en daarvoor moet nog. meer inspanning geleverd worden. Een ont spannen toestand ontstaat praktisch alleen tij dens het slapen of door de juiste bril. Vaak lijden vérzienden aan hoofdpijn, kwellende ner vositeit, brandende ogen en andere sympto men, tot ze op ca. 40-jarige leeftijd echt aan een leesbril toe zijn en dan eindelijk merken dat ze al langer een bril nodig: hadden. Vérziendheid treedt echter ook in sterkere vorm op. Dat is natuurlijk niet meer zelf te ko/n- penseren. Het vérziende oog; zonder korrektie. De invallende stralen komen niet' op het netvlies, er ontstaat een orischerp beeld-. Vérziendheid - het resultaat van een te ondiepe oogbol. Om scherp te kunnen- zien-, moeten- de uit de verte invallende lichtstralen; exakt op het netvlies samenkomen-. Dat kunnen ze slechts wanneer de oogbol niet van- de norm afwijkt. Maar dat komt wel regelmatig; voor. Men kan de oogbol niet aanpassen - wél de brekende werking, van de lens. En dat gebeurt in geval van vérziendheid: met plusglazen, die de stralengang verkorten, zodat deze eerder in een punt gebundeld op- het netvlies komt. Voor de exaktheid zorgen'wij,, o.ai door de individue le glassterkten, oftewel korrektiewaardendie in dioptrieën gemeten worden. Het met een pius-brilleglas gekorrigeerde oog. De invallende stralen bundelen zich nu op het netvlies. Kenmerken van bijziendheid: dichtbij scherp, in de verte wazig. Bijziendheid of myopie treedt in- alle geval len reeds in; de vroege jeugd op. De aanleg daartoe is erfelijk. Heel vaak wordt deze afwij king veroorzaakt doordat de oogbol in een wat langere vorm groeit. Daarom; komen de uit de verte invallende lichtstralen, die door de oogr lens gebundeld worden, reeds vóór het net vlies tezamen. Hierdoor ontstaat een onscherp beeld. Min-glazen zwakken deze bundeling, (het naar elkaar toebrengen van de lichtstralen) via het oogstelsel af, zodat de stralengang langer wordt en niet meer vóór het netvlies, maar op het netvlies in een punt (brandpunt) samenvalt. De trend naar chique, met de nadruk op design en - dankzij hoogontwikkelde techniek - vaak zeer fijngevormde monturen, zet zich steeds verder door. Hierdoor moeten de brille- glazen ook volgens een speciaal proces ver vaardigd worden. Daarom is het voor iemand die waarde hecht aan kwaliteit een voordeel, dat Zonneveld Optiek zich in beide produkten gespecialiseerd heeft. Hij kan voor ieder mon tuur glazen aanbieden, die geen gram zwaar der en geen tiende millimeter dikker zijn dan noodzakelijk. Ontspiegeling Zoals ieder spiegelend oppervlak produ ceert ook een brilleglas reflexies. Aan de voor kant van het brilleglas beïnvloeden zij het uiterlijk (spiegelen) en aan de achterkant het zien. Deze onplezierige bijwerkingen worden bij ontspiegelde brilleglazen sterk gereduceerd en verdwijnen bij een superontspiegeling nage noeg geheel. Bovendien realiseert de ontspie geling een verhoogde helderheid van het brilleglas: dat is vooral bij autorijden in de sche mering en in het donker zéér belangrijk. Voor een eveneens zeer aangenaam effekt kan een lichte tint in het glas zorgen - niet alleen kosme- tisch, maar ook voor het komfort want hierdoor wordt het kontrast verhoogd en de nadelen van de 'kille' TL-vqrlichting weggenomen. Het bijziende oog zonder korrektie. De invallende stralen bundelen zich voor het netvlies, er ontstaat een onscherp beeld. Zolang het lichaam groeit, groeit ook het oog. Dat betekent: de ter korrektie van de bij ziendheid benodigde sterkten kunnen snel ver anderen. Daarom is een regelmatige kontrole 'of uw bril nog wel klopt' zo belangrijk. Stoei-sterke kinderbrillen zijn er in alle soorten, kleuren en maten. Met kunststof-glazen die bijzonder stoeibestendigzijn. Er zijn zelfs bril len voor de hele kleintjes (bij ons betaalt u alleen het montuur). Kom eens kijken naar de modieu ze, kwaliteits-zonnebrillen. Een goede zonnebril is niet alléén maar een donker glas. Ons assorti ment bestaat o.a. uit Ray-Ban, Car- rera, Polaroid, Serengetti. Kortom, ga de zomer in met een nieuwe bril van Zonneveld Optiek. Zonnebril op sterkte vanaf 89 Vakkundige oogmeting Gratis computer-oogmeting Gratis oogdrukmeting 2 jaar garantie op monturen Zeer goede service Verrekijkers Ontwikkelen en afdrukken van uw foto's. -> IMS - Het met een min-gias gekorrigeerde oog. De invallende lichtstralen bundelen zich nu wet op> het netvlies, er ontstaat een scherp beelöi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 9