m Oude postkantoor huistvest nu Makelaardij Rietveld Bewoners Het Achtkant bouwen nieuwe speelplaats Help het hart wat langer meegaan COLLECTE Nationale Hartweek Nederlandse Hartstichting Meervogels handbal Raadsvergadering Meervogels heren in de herkansing Ingezonden Nieuws van Tintoretto Gemeente Heiloo steunt regio-indeling Bedrijfsopvolging Titelstrijd badminton Kamers streven naar volledige fusie De landelijke fietsdag: je kunt er niet omheen Minplackshow in Ypestein Raadsvergadering DRINGEND VERZOEK Shine in Buk Buk Vrienden van de Hartstichting PAGINA 14 UITKIJKPOST 20 APRIL 1994 '...j t' Vader en zoon Rietveld voor het nieuwe bedrijfspand. Met vereende krachten werden de oude speeltoestellen en de talrijke tegels verwijderd aan Het Achtkant. AKERSLOOT - Met halverwege eerste helft een 1-5 voorsprong leken de dames op een grote overwinning af te stevenen, doch al voor de rust kon men merken dat Graftdijk elk foutje van Meervogels afstrafte en met een 5-8 ruststand was alles nog mogelijk. Direct na rust een hattrick van Wendy Zandbergen en hal verwege de tweede helft (7-12) leek de strijd beslist. Veelvuldig balverlies van Meervogels en vechtlust van Graftdijk, die zoals alle tegenstanders wilde win nen van de koploper, brachten de tegen stander langszij (13-13). In de laatste minuut uit een onmogelijke situatie scoorde Ellen Tiebie het winnende doel punt (13-14). De Blinkert heren moeten alles uit de kast halen om aan degradatie te ontko men. Al snel kreeg een Blinkertspeler wegens een kopstoot uitgedeeld aan Theo Krom, definitieve uitsluiting en moest met zes man verder. Dit ondertal werd door Meervogels niet benut. Ruststand 9-9. Na rust werden er door Meervogels veel kansen gemist maar verdedigend zat het goed. In de hekti- sche eindminuten was het Meervogels, dat het hoofd er bij hield en de strijd in hun voordeel besliste (15-16). In het bijzijn van de toekomstige trainer Sander v.d. Vlugt hebben de dames ju nioren flink uitgehaald en geen tegen doelpunt toegestaan. Dit dankzij goed verdedigen en keepster Kim Lute. Voor al verdedigend stond Chantal Onderwa ter haar mannetje en pakte evenals Jeannette Krom haar doelpunten. Lili an Veerman zette de lijnen uit in de op bouw en als de goalgetter Mariska Hope binnenkort weer terugkomt kunnen we nog goede wedstrijden tegemoet zien. Eindstand 11-0. Het gemis van de geblesseerde Jacco Kerssens bij de heren junioren liet zich in de beginfase duidelijk voelen. Meer vogels had snel een 3-0 achterstand. CSV leed daarna veel balverlies, wat door de vogels werd afgestraft. Door de vrijheid die Ruud Out kreeg, scoorde hij vanaf cirkel en tweede lijn en legde daarmee de basis voor een 3-7 rust stand. Na rust een Meervogels dat gede gen handbal liet zien maar vooral verde digend duidelijk maakte dat zij recht hadden op deze ruime overwinning (10-16). AKERSLOOT - Morgenavond vergade ren de leden van de gemeenteraad van Akersloot in de raadzaal van het ge meentehuis. De aanvang van deze open bare vergadering is om 20.00 uur. Naast enkele zakelijke punten, zal er onder meer gesproken worden over de VNG- nota 'Toekomstige positie van de ge meenten'. De volledige agenda als ook de hierbij behorende raadstukken kun nen tijdens kantooruren worden inge zien bij de secretarie in het gemeente huis. AKERSLOOT - Door wijzigingen in de indeling krijgen de nummers twee van derde divisiepoules een herkansing voor promotie. Twaalf verenigingen zullen zondag in drie poules van vier in een toernooi proberen een plaats te verwer ven in de tweede divisie. Meervogels speelt in poule B met Jupiter uit Frane- ker Apollo 70 uit Wehl en het Drunense Avanti. De eerste wedstrijd begint om 10.00 uur en afhankelijk van resultaat is de laatste wedstrijd om 16.00 uur. Het toernooi vindt plaats in sportcentrum Valkenhuizen te Arnhem. Nemen Egmondse ouders een noodlottig besluit? EGMOND - De Openbare basisschool de Zonnehoek aan de Herenweg moet, zoals het er nu naar uitziet zijn deuren sluiten met ingang van schooljaar 1996/7. Burgemeester Brommet sprak onlangs de ouders toe tijdens de oudera vond op 11 april. We kunnen nog twee jaar genieten en profiteren van deze school! De Zonnehoek, met plaats voor zo'n 65 kinderen, verdient het predikaat van een kleinschalige, neutrale, kreatie- ve, veilige en leerzame school. Vele Eg mondse kinderen zullen straks de sfeer en benadering van deze bijzondere ba sisschool moeten missen en zij zullen ex tra kilometers moeten fietsen om nog te kunnen profiteren van een gelijkwaardi ge vorm van onderwijs. Het doet me echt pijn als mijn ogen langs de klassen, de grote groepsruimte en de gang gaan, waar de creativiteit en speelsheid van de kinderen te zien is in werkstukken, maquettes, foto's en pro- jekten. Ik sta stil bij de gezellige inrich ting die helemaal is ingesteld op de kleuter en het kind. Wat zonde van al die materialen en dit prachtige gebouw en welke toekomst is er weggelegd voor het team van de Zonnehoek. Het z.g. Freinet-onderwijs wat op de Zonnehoek vaak wordt gebruikt, is ont staan in FRankrijk. Freinet was een on derwijzer die geen grip kreeg op de kinderen van zijn klas. Hij nam ze mee naar buiten, maakte 's morgens lange tochten in de natuur en liet de kinderen 's middags door middel van een druk pers woordjes maken. Op die manier kregen de kinderen er plezier in en leer den door de inspiratie van de natuur le zen, rekenen en schrijven. Op De Zonnehoek leren kinderen niet alleen de lessen van een basisschool, er gebeurt veel meer. De kinderen leren ook vaardigheden zoals samenwerking, organisatie, communicatie, expressie, verantwoordelijkheid, improvisatie, problemen met elkaar oplossen en zorg te hebben voor de school, de natuur, het milieu, de wereld en voor elkaar. Kinderen die de Zonnehoek bezochten kunnen dankbaar terugkijken 'op een onbezorgde lagere schooltijd. En ook wij, ouders, hebben dat goede gevoel waar je als ouders recht op hebt, dat je kind niet alleen op zijn plek is en in goe de handen, maar ook genieten kan van een optimale vorm van onderwijs. Op de Zonnehoek is ruimte voor de per soonlijke groei en begeleiding van het kind. Zoiets moois laat je toch niet door je vingers glippen. I.M. de Smet L1MMEN - Vrijdag 22 april vindt de of ficiële opening plaats van makelaardij Rietveld. Voorheen was deze gevestigd aan de Dusseldorperweg 137. Toen ech ter het postkantoor leeg kwam aan de Kerkweg 13, wist Jaap Rietveld wat hem te doen stond. ,,Het ligt zo mooi centaal en het is een goed gebouw. Bovendien hebben we, met het oog op de toekomst, hier meer ruimte". Jaap Rietveld heeft vier zoons, één, Hans zit al in de zaak en twee anderen hebben ook wel be langstelling in deze richting. Nummer vier is totaal iets anders gaan doen. Jaap Rietveld heeft z'n sporen op het gebied van de makelaardij al lang ver diend. Hij heeft in west Nederland ge werkt en kent daar de markt op z'n duimpje. Zijn laatste standplaats was Almere. Zes jaar geleden is hij zelfstan dig geworden en vestigde zich aan de Dusseldorperweg. Zelf zegt hij: ,,Ben ik vanuit de achterkamer begonnen". Het verkrijgen van het oude postkan toor was niet eenvoudig. „Toen ik ver- HEILOO - De teken- en schildervereni ging Tintoretto in Heiloo heeft het vol gende programma vastgesteld voor het seizoen 1994/1995, dat begint met de openingsavond op 8 september. Op donderdagavond van 19.30-22.00 uur is er elke week, vrij tekenen en schilderen, met bevoegde begeleiding: stilleven, bloemen, portret. Modeltekenen één keer per maand. Daarnaast zijn er de volgende instruc tie-bijeenkomsten, om de 14 dagen: maandagmorgen 9.30-12.00 uur; aqua rel gevorderden, 16 keer. Maandagmor gen 9.30-12.00 uur, .olieverf gevorder den (extra kosten) 16 keer. Maandaga vond 19.30-22.00 uur, basistechnieken beginners en gevorderden, 16 keer. Dinsdagavond 19.30-22.00 uur: ba sistechnieken beginners en gevorderden, 16 keer. Dinsdagavond 19.30-22.00 uur: olieverf beginners en gevorderden, 16 keer. Woensdagmorgen 9.00-12.00 uur; etsen en linosnede beginners en gevor derden, 14 keer. Na betaling van de contributie heeft men toegang tot de wekelijkse algemene bijeenkomsten voor vrij tekenen en schilderen, met bevoegde begeleiding. Tevens heeft men de mogelijkheid zon der bijbetaling deel te nemen aan één instructie-cursus, uitgezonderd het olie ver fschilderen op maandagmorgen, waarvoor een extra-bijdrage geldt. De instructie-bijeenkomsten hebben een groepsgrootte van 15 personen en wor den geleid door bevoegde docenten; ze zijn soms snel volgeboekt. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de secretaris van de vereniging A. Zoon, Oosterzijweg 4, Heiloo, tel. 331191. HEILOO - Al enige tijd speelt in bestuurlijk Nederland de discussie om trent de bestuurlijke reorganisatie. Na Besturen op Niveau deel 3 (BoN 3) van het kabinet heeft de provincie op grond van de Wet gemeenschappelijke regelin gen aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland een voorstel gedaan voor herindeling van de Wgr-regio's (Wgr Wet Gemeenschappelijke rege lingen). In BoN 3 heeft het kabinet een aantal uitgangspunten voor bestuurlijke vorm geving gegeven. De belangrijkste zijn: taak en schaal van een regio zijn op el kaar afgestemd; democratische dekking van de huidige functionele gebiedsinde lingen (politie, brandweer en ambulan ce); bestuurlijke helderheid voor de burger; niet meer dan drie bestuursla gen. Het ontwerp-besluit van provinciale sta ten tot indeling van de provincie in sa menwerkingsgebieden gaat uit van een voorlopig voortbestaan van de huidige drie regio's Kop van Noord-Holland, samenwerkingsorgaan West-Friesland en het samenwerkingsorgaan Noord- Kennemerland. Tot die tijd kan via hulpconstructies op bepaalde gebieden alvast worden samengewerkt. De ge meente Heiloo heeft besloten tegen dit ontwerp-besluit geen formeel bezwaar aan te tekenen, maar wel enige opmer kingen te plaatsen naar aanleiding van het ontwerp. De gemeente Heiloo is van mening, dat voor een dergelijk standpunt ingeno men kan worden allereerst een taak- en nam dat de P.T.T. de kleine postkan toortjes ging afstoten heb ik meteen te kennen gegeven dat ik er wel belangstel ling voor had, maar ik hoorde nooit iets van ze", aldus Rietveld. Het pand heeft vrij lang leeg gestaan, wat jammer is, want vandalen hebben er flink huis ge houden. Toen kwam het bericht van de P.T.T. dat Rietveld niet de enige geïn teresseerde was en besloot men het op inschrijving te verkopen. „En daar heb ik best slapeloze nachten van gehad", biecht Rietveld op. Maar nu is het leed geleden, alles is opgeknapt en het ziet er prachtig uit. Makelaardij Rietveld is een onafhankelijk hypotheek adviseur, stap voor stap kan men de mensen adviseren over hun hypotheek. Voor verzekerin gen kunt hier ook terecht. Makelaardij Rietveld houdt zich hoofdzakelijk bezig met de bestaande bouw en taxaties, ook bedrijfsmakelaardij is een onderdeel van het pakket. Aanstaande vrijdag zal het nieuwe kantoor, door het oudste kleinkind, Koen Rietveld (2) worden geopend. ALKMAAR - Op dinsdagavond 17 mei organiseert de Kamer van Koophandel in samenwerking met de notarissen Kring Alkmaar een voorlichtingsbijeen komst over het onderwerp Bedrijfsop volging. Om een Bedrijfsopvolging soepel te doen verlopen is het zaak tijdig de nodige maatregelen te nemen. De praktijk leert, dat daarmee nog vaak tè lang wordt gewacht, omdat het moment van - al dan niet gedwongen - stoppen ver weg lijkt ofwel men helemaal niet aan stoppen denkt. Spreker tijdens de bijeenkomst is de Alkmaarse notaris mr. Th.L.Th. Wes terhuis. Behandeld zullen worden zaken van erfrecht en huwelijksvermogen- recht, overname van een B.V. en de gang van zaken bij uitgifte en over dracht van aandelen. Vanzelfsprekend wordt de gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de Ka mer, afdeling Handelsvoorlichting, me vrouw A. Kerssens, tel. 072-195761. EGMOND - Badmintonclub Egmond aan Zee houdt op zondag 24 april haar clubkampioenschappen in de sporthal aan de Watertorenweg. Vanaf 9.30 wor den de voorrondes gespeeld, om 13.15 uur gevolgd door de kruisfinales. Na de finales, welke om 15.30 uur beginnen, volgt de prijsuitreiking in het restaurant van de sporthal. De toegang voor be langstellenden is gratis. ALKMAAR - De Kamers van Koop handel van Alkmaar, Hoorn en Zaan dam hebben besloten te streven naar een volledige fusie. Vooruitlopend daarop zal op 30 mei 1994 een federatie overeenkomst worden getekend tussen de drie Kamers. De samenwerking in de vorm van een federatie is te beschouwen als een aanloop naar volledige fusie. De besturen van de Kamers streven er naar dat de volledige fusie per 1 januari 1997 zijn beslag zal krijgen. De drie kamers herkennen elkaar in de opdracht de economische ontwikkeling in het gebied benoorden het Noordzee kanaal en het IJ te stimuleren door het versterken van de vestigingsvoorwaar den voor het bedrijfsleven. Dit zal er onder meer toe kunnen bijdragen dat de regio duidelijker op de landkaart kan worden geplaatst. Tevens zal vanuit de ze interregionale samenwerking de ei gensoortige problematiek van het gebied duidelijker en met meer kracht voor het voetlicht kunnen worden ge bracht. Dit zal er onder meer toe kun nen bijdragen dat meer dan tot nu toe het geval is geweest, fondsen kunnen worden aangeboord die dienen ter ver sterking van de regionale structuur en ontwikkeling. Door fusie ontstaat een geïntegreerd én onderling nauw samenhangend Kamer- gebied. Het gebied omvat Noord- Holland benoorden het Noordzeeka naal en het IJ, met uitzondering van Amsterdam-Noord, Landsmeer en het IJmondgebied. Het telt 'ongeveer 850.000 inwoners terwijl er ca. 280.000 arbeidsplaatsen zijn. Een gebied ook dat uitstekend in staat is de eigen belan gen te behartigen. Nauwe samenwer king zal worden gezocht met de Kamers te Amsterdam en Haarlem. Vooruitlopend op de beoogde fusieda tum, 1 januari 1997, willen de drie Ka mers van Koophandel in federatief verband intensief gaan samenwerken. De federatie moet reeds op korte ter mijn inhoud geven aan de doelstelling van de samenwerking. Op het gebied van de belangenbehartiging zal nadruk kelijker samen worden opgetrokken. Ook op andere terreinen zullen taken gezamenlijk worden uitgevoerd. Over de wijze van opereren binnen de federa tie die op 30 mei zal worden gesloten zal, nu de leden van de Kamer het besluit hebben goedgekeurd, in de ko mende tijd worden besloten. Op korte termijn zullen daartoe plannen worden uitgewerkt. Naar verwachting zal de fusie niet tot gedwongen ontslagen leiden. Wel zullen in de komende jaren veranderingen worden doorgevoerd in de werkwijze van de Kamers, zodat tot een verdere optimalisering van de belangenbeharti ging ten behoeve van het Noordholland se bedrijfsleven wordt gekomen. Ook de kwaliteit van de dienstverlening zal hierdoor verder verbeterd kunnen worden. De ontwikkeling waartoe de Kamers hebben besloten sluit nauw aan bij de lijn die door de Minister van Economi sche Zaken wordt voorgestaan op het gebied van de taak en toekomst van de Kamers van Koophandel. In de nota die de Minister aan de Tweede Kamer heeft gezonden worden de Kamers van Koop handel uitgenodigd van onder af te wer ken aan de totstandkoming van een nieuwe gebiedsindeling. HEILOO - Op 14 mei is het voor de 21e keer Landelijke Fietsdag. Evenals voor gaande jaren zullen zich tussen 9.00 en 13.00 uur vele duizenden Nederlanders melden bij één van de driehonderdvij fenveertig startpunten. VVV - Heiloo is één van deze startpunten. De startpun ten zijn verdeeld over 212 verschillende fietsroutes. De fietsers kopen bij de startpunten een routebeschrijving met kaartje en maken zich op voor een leuke dag uit. De route, die de VVV - Heiloo speciaal voor de Landelijke Fietsdag heeft uitgezet heeft een recreatief karak ter. Het aantal kilometers ligt tussen de 30 en 35. Deze afstand hoeft echt niet met de stopwatch in de hand te worden verreden. Integendeel, hoe langer u ero ver doet hoe leuker het wordt. De route gaat door weide-, bos- en duingebieden. Ontdek de natuur in uw eigen omge ving, o.a. de schitterende baltsvluchten van de weidevogels of de roep van de koekoek en de nachtegaal, die deze tijd te horen is in het duingebied. Stap ook eens af en geniet van de bloeiende heesters in de natuur, want het voorjaar is zo mooi maar ook zo voorbij. Goed doel LIMMEN - Hoe moet je het noemen: particulier initiatief, sociale vernieu wing of prima samenwerking tussen ge meente en inwoners? Ach, het maakt niet uit. Zeker niet voor de kinderen die wonen aan Het Achtkant of in de om ringende straten. Afgelopen vrijdag is er voor hen een begin gemaakt met de realisering van een nieuwe speeltuin. Ouders en anderen staken de handen uit de mouwen om dit project te realiseren. Op het veldje komen acht toestellen: een klimtoren, een speeltoestel met klimnet, een vogelzwerm, een schom mel voor de grote als ook een schommel voor de kleine kinderen, drie rioolbui zen, een buitelrek en twee wipjes. De grond wordt ingezaaid met een sterke grassoort en ook is er voorzien in de aanplant van diverse struiken. Ook HEILOO - Het is weer zover. Je kunt je weer gaan voorbereiden op onze eigen miniplaybackshow. Vorig jaar in een veel te volle Ypsalon en daarom nu weer in de grote feesttent. Ook dit jaar is het bedoeld voor kinderen tot ongeveer 12 jaar uit heel Heiloo. Inmiddels weten we wel dat de mini playbackshow een groot succes is in Ypestein. We rekenen dit jaar weer op vele inschrijvingen. Daarom is het voor de organisatie van belang tijdig te weten hoeveel artiesten hun opwachting zullen worden twee banken geplaatst. Afgelopen weekend zijn de oude toestellen en de tegels verwijderd in sa menwerking met de gemeente. Enkele toestellen hebben een tijdelijke plaats gekregen, zodat er door de kinderen toch nog gebruik van kan worden ge maakt. De komende weken is het rustig: het ingezaaide gras krijgt zo de kans te groeien. Vlak voor de zomervakantie worden de nieuwe toestellen geplaatst. Het gemeentebestuur van Limmen heeft 7.500 gulden toegezegd voor de realise ring van de plannen aan Het Achtkant. De uitvoering ervan is geheel in handen van het buurtcomité. Wanneer de speel tuin voltooid is, beschikken de kinderen van Het Achtkant en omgeving over een pracht van een plek om te spelen. maken. Uiterlijk 22 april kunnen de in schrijfformulieren worden opgehaald en ingeleverd op Rosendaal 40 of De Waard 30, tel. 330739 of 335392. Daar ontvang je verdere instructies. Deelna me is voor leden van de wijkvereniging gratis, voor niet-leden slechts 1,- per deelnemer. Uiteraard zal er weer een verrassende jury aantreden. Voor de winnaar wacht een prachtige prijs en ook de andere kandidaten gaan niet met lege handen naar huis. Bovendien krijgen alle kandi daten 2 consumptiebonnen gratis. Re den genoeg om je snel aan te melden. EGMOND - Op maandag 25 april ko men de leden van de nieuwe gemeente raad van Egmond bijeen voor bun maandelijkse vergadering. Deze wordt gehouden in het gemeentehuis aan de Zwartendijk 1 te Egmond aan Zee en begint om 19.30 uur. De belangrijkste agendapunten voor deze openbare bij eenkomst zijn een nieuw reglement van orde voor de raad zelf en een statuten wijziging voor het WNK. De stukken voor de vergadering liggen voor be langstellenden tussen 9.00 en 12.00 uur ter inzage bij de gemeentevoorlichter J.E. van Woezik. De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende verzoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. HEILOO - 'Bloemen verwelken en schijn bedriegt'. Zo begint de biografie van Shine, het huidige geesteskindje van ex-Fatal Flowers voorman Richard Janssen. Nadat ieder Fatal Flowers-lid zijn eigen weg was ingeslagen en Fatal Flowers niet langer meer fataal zou zijn, is Janssen in z'n uppie de studio ingedo ken om 'wat aan te klooien' en demo's op te nemen. Toen de gelegenheid zich voordeed, is hij samen met enkele ande re muzikanten wederom de studio inge doken. Het resultaat mag er wezen; 'Boys' is een uiterst persoonlijk album geworden en gevarieerder dan al het werk waarbij Janssen ooit betrokken was. Op de door hem zelf geproduceer de CD zijn o.a. percussioniste Joke Hamminga (East Meets West), jazz pianist Leo Bouwmeester en Spo O Dee- zanger Jan Holtman terug te vinden. Een opmerkelijke kanttekening bij de song 'Rock Roll' is dat deze opgeno men is met vier ex-Fatal Flowers leden. Shine bestond dan wel in de studio, voor het podium werd de band pas echt een feit toen de invulling van de forma tie vastgesteld werd. Mare de Reus (bas), Marius Schrader (drums), J.B. Meyers (gitaar) en natuurlijk Richard Janssen himself vormen een stevige band waar de flinke dosis podiumerva ring vanaf spettert. Alle leden zijn dan ook goed voor een veelvoud van het voorvoegsel 'ex' (ex-DIV, ex-Claw Boys Claw, ex-The Charming Children, ex-etc.) Deze maand is Shine alweer een jaar op diverse podia te bewonderen. Met dit heuglijke feitje zal de band wellicht ex tra glimmen in de Buk. Voorverkoop is al begonnen dus wees er als een haas bij om nog enkele kaarten te bemachtigen. Kaarten 10,00. Zaterdag 23 april en de deuren gaan open om 21.00 uur. schaalanalyse moet plaatsvinden. Af hankelijk van de uitkomsten van een dergelijke analyse kan besloten worden tot het voortbestaan van de huidige drie regio's of samenvoeging van de drie tot één regio Noord-Holland-Noord. De gemeente Heiloo vindt het belang rijk, dat er een efficiënte organisatie tot stand komt, waarin taak en schaal met elkaar in overeenstemming zijn. Heiloo verwacht, dat dit betekent, dat de drie regio's Kop van Noord-Holland, Sa menwerkingsorgaan Westfriesland en Samenwerkingsverband dienen te wor den samengevoegd tot één regio Noord- Holland-Noord. Een dergelijke regio dient op zo spoedig mogelijke termijn worden ingesteld. Het handhaven van de huidige drie regio's en Samenwer king middels de voorgestelde hulp constructies wordt gelet op de uitgangspunten van de bestuurlijke re organisatie niet voorgestaan. Juist hulp constructies leiden tot verdichting van de bestuurlijke organisatie, in plaats van tot een voor de burger toegankelij ke organisatie. Een regio als Noord-Holland-Noord kan naar het oordeel van de gemeente Heiloo een sterke regio zijn. Een regio, waarin de burgers van de regio hun ei gen bestuur direct kiezen en niet zoals dat nu nog gebeurt het bestuur van de regio gekozen wordt door de plaatselij ke gemeenteraadsleden. Kortom een re gio, die niet alleen de bestuurlijke dichtheid vermindert en democratische dekking verschaft aan politie en brand weer, maar ook sturing kan geven aan taken van bovengemeentelijk niveau, zoals ruimtelijke ordening, werkgele genheid, economische aangelegenhe den, verkeer en vervoer. Dat je al fietsend een bijzonder plezieri ge dag kunt beleven, is inmiddels wel duidelijk. Daarnaast is fietsen ook nog een heel gezonde bezigheid. Voldoende lichaamsbeweging zorgt voor een goede conditie van hart en bloedvaten. De Ne derlandse Hartstichting verbindt dan ook graag haar naam aan het evene ment. Zij vormt het goede doel dat tra dition aan deze dag verbonden wordt en waar een gedeelte van de opbrengst van de routebeschrijvingen voor bestemd is. Aan het einde van de dag zal de ANWB een "voorlopige cheque" overhandigen met een geldbedrag ter ondersteuning van het onderzoek van de Nederlandse Hartstichting naar een medicijn om de gevolgen van herseninfarcten te be perken. Thuisblijvers Wie, om welke reden dan ook, niet mee kan fietsen op 14 mei hoeft toch niets van deze dag te missen. De Tros zorgt voor live verslaglegging in het program ma "Nieuwsshow", dat in de ochtend wordt uitgezonden op radio 1. Ze doet dit vanaf het landelijke startpunt, het archeologisch themapark Archeon in Alphen aan den Rijn. Ook de regionale omroepen zenden reportages uit over de Landelijke Fietsdag. Ze doen dit veelal live vanaf een startpunt of ergens op de route. Kortom, of je nu wel of niet mee fietst: de Landelijke Fietsdag daar kun je niet omheen! Nog even de feiten op een rijtje: route beschrijvingen vanaf 25 april voor 3,00 verkrijgbaar bij uw VVV in Hei loo aan de Stationsweg. Openingstijden op maandag, woensdag en vrijdag van 15.00 tot 17.00 uur. Starten op zaterdag 14 mei tussen 9.00 en 13.00 uur bij het VVV Kantoor. Meer informatie op nummer 072 - 335588.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 14