de PAGINA 6 UITKIJKPOST 20 APRIL 1994 Regen en wind spel breker bij damestennis Elfde race Akersloot - Alkmaar P.V. Luchtpost Competitiestart voor Vennewater-tennissers Flashing Junioren kampioen Competitiestart Vennewater-jeugd Vervolg informatierubriek Koninginnedag 1994: Vrijmarkt in Heiloo Op Koninginnedag 30 april a.s. wordt er een grote vrijmarkt in Heiloo gehouden. Net als vorig jaar is de vrijmarkt op het Raad huisplein. Dit jaar zal er een groter gedeelte van het parkeerterrein worden gebruikt om iedereen aan een plekje te kunnen helpen. De organisatie is in handen van de Ouder raad van de Sint Radboudschool in samen werking met afdeling Welzijnszaken. De vrijmarkt is op zaterdag 30 april 1994 van 10.00 - 13.00 uur en is bedoeld voor alle kinderen van de basisscholen in Heiloo. Dus jongens en meisjes: haal de zolder leeg, ruim je kamer op (ook leuk voor je moeder) en verdien op de markt alvast een zakcentje voor de vakantie. Je kunt ook gewoon muziek komen maken of lekkere eetwaren, die je natuurlijk zelf ge maakt hebt, verkopen. Er is limonade en snoep voor iedereen en koffie voor de ouders. Natuurlijk is er ook muziek. Het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia zal van 10.00 - 12.00 uur zorgen voor een goed stuk muziek. Het belooft een gezellig feest te worden. Kom dus allemaal, al is het maar eventjes, kijken op het Raadhuisplein. Tot zaterdag, 30 april 1994. Nieuwe expositie in gemeentehuis Vanaf donderdag 21 april is er een nieuwe expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Dit keer hangt er werk van Gerrit Ary Sla venburg en Willy Naessens. In de vitrines staan beelden van Ida Tijssens. Gerrit Ary Slavenburg (1899-1978) woonde en werkte de laatste 28 jaar van zijn leven in Heiloo. Zijn olieverfschilderijen, aquarellen en etsen hangen op deze tentoonstelling. Uit zijn werk blijkt dat hij gefascineerd was door bomen. Maar menselijke figuren ontbreken bijna geheel in zijn werk. Ook interieurs kon den hem boeien en daarbij vooral dat van de Grote- of St. Laurenskerk te Alkmaar. Mevrouw Slavenburg heeft de wens te ken nen gegeven de eventuele opbrengst van de Grote Kerk-werken te bestemmen voor de restauratie van de Grote Kerk. Willy Naessens (1919) woont in Heiloo. Het tekenen begon tijdens de vakanties en er werden vervolgens wat lessen genomen, o.a. bij Ineke Watzema. De nu getoonde werken zijn gemaakt in allerlei tekentechnie ken. Het gaat de tekenaar altijd om de men sen, wat ze doen en denken, hoe ze hun stempel drukken op hun omgeving en zelfs op de natuur. Tijdens het tekenen komen deze gedachten steeds sterker bij hem naar voren, zodat de tekening er vaak heel an ders uitziet dan hij het zich vooraf voor stelde. Ida Tijssens (1951) volgde boetseerlessen op de Vrije Hogeschool in Driebergen en leerde diverse technieken op de Hogeschool van de Kunsten in Utrecht. Zij werkt intuïtief, maakt semi-figuratieve beelden. Het gaat haar erom dat de toeschouwer de vorm van het beeld meebeweegt om de taal en het verhaal te herkennen. Ida Tijssen had al ex posities in Alkmaar, Heiloo en Driebergen. Wethouder Roelof Bos zal op 21 april 1994 om 16.00 uur de tentoonstelling openen. De expositie in het gemeentehuis duurt van 21 april tot en met 17 juni en is te bezichtigen op werkdagen van 08.00 - 12.30 en van 13.30 - 16.30 uur. V.V. Effect Bridgeclub Sans Atout H.S.V. Tennis VSB school voetbaltoer nooi spannender dan ooit Fancy Fair bij HSV Tennisvereniging Heiloo Damesbridgclub Sans Atout HSV onderuit bij WSV Heilooër Bridgeclub Collecte voor gehandicaptensport 't Meest gelezen In Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden Ruiterbewijs Ponyclub Heiloo HEILOO - De moed zonk ze in de ten nisschoenen, vorige week dinsdag. De dames van Vennewater I hadden al veel horen praten over de sterkte van tegen stander TC Alkmaar. En toen ze die op het Alkmaarse park in o.a. Ans v.d. Zee én Loth Loosbroek ook nog in persoon ontmoetten, was de hoop op een goed resultaat wel erg ver te zoeken. Maar hoe anders was de stemming een paar uur later: na de driesetters van mini maal 2 uur hadden de Vennewater- dames o.l.v. Jouke Boerhave (ver vangster van Joyce Nijland) een 4-2 overwinning binnen! Woensdag was de score van de dames van aanvoerder Els Rijnbeek goed, maar iets minder positief: in de uit wedstrijd tegen Schoorl werd het, mede door het niet beschikbaar zijn van Dina Leeuwerik 2-2. De wind was bij veel partijen nogal spelbreker, maar Nel Kersten en haar Vennewater 2 trotseer den die wat beter dan de speelsters Lim- men I (3-1). Het derde verloor met 1-3 van Alkmaar, Vennewater 6 versloeg Egmond 5 met 4-0! Vennewater 12 deel de bij HSV 5 de punten. Donderdag was er behalve wind ook re gen en dat maakte het tennissen niet al tijd makkelijk. Vennewater 7 kreeg van Oudorp II zoveel tegenstand dat na de 4-0 nederlaag volgens de wedstrijdrap porteur zelfs het koken van het avonde ten erbij inschoot. Het achtste klaagde minder en zette in de hagelbuién TC Alkmaar met dezelfde cijfers aan de kant. Ook het negende boekte die uit slag tegen Langedijk. Vrijdag nog meer regen en nog meer koffie- en taarton derbrekingen door de vele regen. Ven newater 10 bleef de moed erin houden en speelde 2-2 tegen Heerhugowaard 6. AKERSLOOT - Zondag 24 april orga niseert de Alkmaarsche Roei- en Zeilve reniging de elfde Akersloot Alkmaar race. Deze lange-afstand wedstrijd over 5 en 6,5 km wordt bezocht door een re cord aantal ploegen. Naast de Neder landse deelnemers nemen 39 roeiers uit de zusterstad Bath en 5 roeiers van de zusterstad Darmstadt deel aan deze in ternationale roeiwedstrijd. Door het grote aantal deelnemers is besloten te starten in twee heats. De start van de eerste heat vindt plaats om 12.00 uur bij de betoncentrale. Als eerste varen de damesploegen en de mixed-teams met een startverschil van 15 seconden richting de finish, de 5 km verder gelegen Voormeer nabij de Ac cijnstoren. Enige minuten later starten de herenteams voor hun race van 6.5 km bij het pontje van Akersloot. De fi- nishtijden van de ploegen zijn om streeks 15.20 en 15.45 uur. HEILOO - Wedvlucht Kapellen (B), 140 km, deelname 359 duiven, lostijd 10.30 uur. Snelheid eerste duif, 67 km per uur. Comb. Molenaar, 1-8-9-14-27- 34-35-41-52-64. Hein Schouten, 2-4-7- 11-29-36-58-60. Edwin Maat, 3-20-23- 30-40-42-43-65. Sjaak Bakker, 5-12-13- 15-16-50,-54-55-56-57-62. Paul Hop man, 6-32-46-51-59. Comb. Oosterveer, 10-28-37-38-39-66-68-69. Fred Kaan dorp, 17-18-19-22-31 -45-48-49-53-70. Jan Teileman, 21-33-63. Johan Pep ping, 24-25-47-67. Comb. Ranzijn, 26-44-61-72. Kees van Schooten 71. HEILOO - Een gelijke stand na de en kelpartijen, ook nog gelijk na de dub bels tenslotte gelijk in de einduitslag:, spannender kon het niet in de wedstrijd waarmee Vennewater I de tenniscompe- titie opende. In Heemskerk was Mar quette zondag de eerste tegenstander van het Heilooër team. De partij van Paul Duijvenstein zette meteen de toon, een driesetter die pas in de tiebreak in het voordeel van de Vennewater-speler werd beslist. Peter Keeman volgde zijn voorbeeld wel in het aantal gespeelde sets, maar hij moest in de beslissende fase met 6-4 buigen. Ook de vrouwen wisselden elkaar in succes af: Darinka Boulonois won haar partij, Inge van Soest verloor. Met een 2-2 tussenstand begonnen de dubbelspe lers aan hun langdurige karwei. Daarbij scoorden Mark van Tuin en Paul Duij- vestein voor het Vennewater het volgen de punt, maar de damesdubbel ging in ook weer drie sets ^erloren. De mixed partijen moesten dus de beslissing bren gen, maar ook hier verdeelden Heems kerk en Heiloo de punten, zodat uiteindelijk de 4-4 eindstand als een rechtvaardige uitslag tot stand kwam. Het tweede gemengde team o.l.v. Niels de Boer speelde eveneens gelijk, thuis tegen Castricum III. In de koude zon dagstart kwamen de Vennewater-teams overigens sterk wisselend voor de dag. De meest succesvolle score was voor het gemengde juniorenteam o.l.v. K. Stof fers: met 7-1 wonnen de Vennewaters van Zeswielen 2. Andere uitslagen: ge mengd 35+ I - Abcoude 1-4; Heren II - Spatters I 2-4; Heren III - Zeswielen III 4-2. Het gemengde zaterdagteam, uitkomend in de tweede klasse, moest wel erg diep buigen voor tegenstander Alkmaar. Invaller Hein Jansen spande zich bijzonder in, maar kon toch ook niet voor een punt zorgen: 0-5. heren III won alle enkelspelen, maar verloor de dubbels (4-2 tegen De Gietling), Venne water V van Fred Hoekstra verloor uit met dezelfde cijfers van Assumburg II. Andere zaterdaguitslagen: Heren 7 - Neck 3-3; Heren 8 - DEM 3-3; Vetera nen gemengd I - KLTV 3-1 en St. Pancras-heren 35+ I 0-4. HEILOO - Het Junioren Jongens A team van Flashing Vlotman is afgelopen zaterdag onder grote publieke be langstelling kampioen geworden in de A-poule van het district Haarlem van de NBB. Flashing heeft hierdoor de moge lijkheid voor de 2e keer in het bestaan van de club het Junioren Jongens team in te schrijven voor de rayoncompetitie. De eclatante thuisoverwinning in de laatste competitiewedstrijd van het sei zoen, de 119-46 overwinning tegen Hoofddorp B, bevestigde overduidelijk dat dit team voor de districtspoule veel te sterk bleek. Alleen concurrent KTC uit Haarlem kon dit team tegenstand bieden, maar dit kostte de Haarlemmers zoveel kracht dat zij de wedstrijd tegen runner- up Akrides verloren. Flashing Vlotman JJA liet, behalve de uitwedstrijd tegen KTC, de rest van de competitie geen ste ken meer vallen zodat overtuigend de ti tel opgeeist werd. Terecht werd het team dan ook door het bestuur en de ouders in de bloemen en op de foto ge zet. De afgevaardigde namens de NBB, stak tijdens zijn speech bij het uitreiken van de kampioensmedaille zijn bewon dering voor het goede team-spel en de mooie passes/assists niet onder stoelen of banken. Zonder twijfel is dit ook de grote kracht van dit team, wat in 5 jaar tijd 3 kampioenschappen opleverde. Het B-team doet het overigens, onder leiding van coach Paul Cevat, erg goed in de competitie. In een laatste alles of niets poging om een beslissingswedstrijd voor het kampioenschap af te dwingen, werd in de laatste minuut van de laatste competitiewedstrijd de voorsprong van 42-41 niet meer uit handen gegeven. Voor deze jongens betekent het nog een spannende week tot de kampioens wedstrijd en mogelijk toch nog de dik vediende medaille en bloemen. HEILOO - De start in de tenniscompeti- tie was in elk geval voor twee Vennewater-jeugdteams succesvol, die in de klasse t/m 16 jaar. Het eerste team van Martijn Ekkes was tegen KLTV 1 goed op dreef. Met name de overwin ning van Ellen van Duivenboode was erg knap en een mooie bijdrage aan de 4-2 eindstand. Ook het tweede onder leiding van Judith Klamer boekte een zelfde winst. De jongens Ary Littooy en Robbert van de Steer maakten een ster ke indruk in hun winstpartijen tegen de tegenstanders van St. Maarten. Bij de jeugd t/m 14 jaar had het tweede moeite met de wat oudere tegenstanders van Heerhugowaard 2 (0-6) en was Ven newater 3 kansloos uit bij Hulstenaar 2, ondanks goede tegenstand van met na me Marloes Helderman. Vennewater I was bij de jeugd t/m 18 jaar weinig suc cesvol: de thuiswedstrijd tegen NTC 1 werd met 1-5 verloren. Expositie HEILOO - De laatste wedstrijd van de competitie moesten de Effect dames aantreden tegen het team van Odin uit Heemskerk. Voor Odin was het een be langrijke wedstrijd omdat zij bij maxi male winst nog aan degradatie zouden kunnen ontkomen. Odin begon de wedstrijd goed door de 1ste set te win nen met 14-16 omdat Effect verzuimde de opgebouwde voorsprong van 14-9 vast te houden. In het begin van de 2de set bouwde Odin een grote voorsprong op van 9-1. Na het inwisselen van Ilona de Jong en Caroline Nanne begon Effect aan een inhaalrace. Bij de stand van 12-11 in het voordeel van Effect maakte Effect een fout bij de serveerbeurt. Dit gaf zoveel problemen door een verkeerde uitleg van de scheidsrechter dat Effect volle dig het spoor bijster was en deze set ver loor met 12-15. In de 3de set na een gemaakt punt van Alie de Jong kreeg zij bij de stand 4-5 de publiekswissel. Alie speelde haar laatste wedstrijd met dames 1 van Effect na 15 jaar onafgebroken in dit team te hebben gespeeld. Na deze wissel leek Effect in spiratie gekregen te hebben en de set winst 15-7 werd binnengehaald door een i veel en sterk aanvallend Effect met op het midden Sylvia de Waart die tot een maximale score kwam. In de 4de set ging de wedstrijd gelijk op tot 7-7, vooral omdat Odin de aanval- sopzet maximaal over de linksvoorposi tie liet plaatsvinden en daar had Effect vooral blokkerend nogal problemen mee. Gaandeweg kreeg Effect daar be ter grip op en wist deze set daarna dan ook moeiteloos te winnen met 15-8. De laatste set bracht weinig strijd van de kant van Odin. Het team was nu al ge degradeerd en Effect bleef het niveau vasthouden en wist deze set en dus ook de wedstrijd te winnen. Door deze winst eindigt Effect op de 4e plaats van boven met 22 gespeelde wedstrijden en 37 punten. Dit is een pri ma resultaat voor een team dat voor het eerst is uitgekomen in de 3de divisie; HEILOO - Uitslagen maandag 18 april: A-lijn: 1. Ds. Bakker-de Waal 58,3% 2. Mw. Pelkman-de Lange 57,5% B-lijn: 1. De Ruyter-de Wildt-Tromp 62,1% 2. d'Armand-de Groot 57,5% C-lijn: 1. Ds. Werdmuller-X 62,5% 2. Heivoort- Haan 59,9% D-lijn: 1. Fam. v.d. Wulp 68,2% 2. v. Linden-Tensen 62% E-lijn: 1. Fam. v.d. Velden 62,9% 2. Ds. v. Toornburg-de Vries 60,8% F-lijn: 1/2 Ds. Hardeveld 58% 1/2 Mw. Doeleman-Nytuin 58%. HEILOO- Uitslagen competitie - Dis trict dames Marquette 1 - HSV 1 4-2, heren 2 zat. HSV 2 - Julianadorp 6-0, heren 3 De Berk 2 - HSV 3 2-4, heren 4 zaterdag Warmenhuizen 4 - HSV 4 6-0. Gemengd HSV 1 - Alkmaar 4-1, vet 35+ HSV 1-Dijkzicht 1 1-3, vet. 35 HSV2 - Grootslag 13-1, heren 1 zondag HSV1 - Assumburg 1 4-2, heren 2 Noord-End - HS^'$ 3-3, heren 3 Giete- ling 1 - HSV 3 f-T. Meisjes 12-15 HSV1- ZAP 1 8-0. Kring Zaan gem. HSV 1 - TZZ 1 8-0. Kring dames HSV 1 - Alkmaar 3 4-0, kring dames Heiloo 1 - HSV 2 2-2, kring dames HSV 4 - Akersloot 5 3-1, kring dames HSV 5 - Vennewater 12 2-2, kring dames Akersloot5 - HSV 6 0-4, kring danjes HSV 7 - Ursem 3 0-4, kring dames Vennewater 16 - HSV 8 2-2. HEILOO - Afgelopen vrijdag startte voor de zesde maal in successie het jaar lijkse basisschool voetbaltoernooi op dé velden van HSV. Twaalf meisjes en elf jongens teams streden enthousiast om een plaatsje in de finaleronde van 22 april. De teams waren verdeeld in pou les van 4. De twee hoogst geplaatste teams plaatsten zich voor de finaleron de, terwijl de andere teams verder strij den in de verliezersronde. In poule A liet de kampioen van het af gelopen jaar, de Hasebroek, duidelijk zien ook dit jaar weer ambities te heb ben voor de hoogste plaats. Het team van de Zeskant B slaagde op grond van een iets beter doelgemiddelde zich te plaatsen voor de finale ronde. In poule B streden de teams van Radboud, Bene- dictus en Vondel om twee plaatsen in de finalepoule. Na spannende strijd plaatsten zich de Radboud en de Bene- dictus, terwijl de Vondel samen met de Meander verwezen werd naar de verlie zersronde. In poule C was het team van de Duif duidelijk te sterk voor de Zes kant A en de Willibrord. De laatste plaatste zich voor de finalepoule dank zij een iets beter doelgemiddelde. Op grond van de gespeelde wedstrijden lijkt het team van de Duif de grote favoriet, maar ook Hasebroek is vast van plan haar kampioenschap te prolongeren. Bij de meisjes was iedereen benieuwd of de meisjes van de Vondel hun favorie- tenrol opnieuw kon waar maken. Of dat het geval zal zijn moet nog bij ken, maar op grond van de uitslagen doet dit team in ieder geval weer duidelijk mee. Toch lijkt bij de meisjes het team van de Be- nedictus de favorietenrol voor zich op te eisen. Maar ook de teams van de Hase broek en het verrassend sterke team van de Rehoboth plaatsten zich evenals de Vondel en de Benedictus ongeslagen voor de finaleronde. Verder plaatsten zich de Nieuwe Hoeve en de Duif voor de finale van de meisjes. De teams van de Zeskant slaagde er niet in zich te plaatsen voor de finale, hoewel het jon ge team van de Zeskant B op grond van inzet wel een plaatsje verdiend had. Voor de finaleronde plaatsten zich dus bij de jongens de Hasebroek, Benedic tus, de Duif, de Radboud, Zeskant B, Willibrord. Bij de meisjes waren dat de Hasebroek, Rehoboth, de Duif, Bene dictus, Vondel en Nieuwe Hoeve. De andere teams waaronder de debutanten Paqlus en Meander spelen verder in de verliezersronde. Op vrijdagavond vanaf 16.30 uur vindt de ontknoping plaats van dit spannende en gelukkig zeer sportieve toernooi. Omstreeks half ne gen zullen de nieuwe kampioenen van Heiloo bekend zijn. De wedstrijden worden gespeeld op de velden van HSV aan de Bayershofweg in Heiloo. HEILOO - Het komende weekeod vindt bij de voetbalvereniging H.S.V. de jaar lijkse fancy-fair plaats. Gezien het grote aantal jaren dat deze fancy-fair wordt gehouden hoeft het geen betoog dat het dankzij u ieder jaar weer een succes is. Zaterdag 23 april start het festijn om 19.30 uur en duurt tot 24.00 uur. Dit jaar is er als speciale attractie een sjoel bak van niet mider dan 8 meter lengte. Als rode draad loopt door het hele wee kend het Rad van Avontuur met als super-draaier Jan Scholten. Op de za terdagavond vindt om 22.00 uur een in termezzo plaats in de vorm van een "hapje en een drankje". Op zondag 24 april begint de Fancy- Fair om 14.00 uur en duurt met een on derbreking van 17.30-19.30 uur tot 24.00 uur. Rond de klok van 22.00 uur zal een magnetron als prijs bij het rad van avontuur te winnen zijn. De jaar lijkse bezoekers weten het wel: een stroom van prijzen zijn weer te winnen. Wat denkt u van een parkeermeter maar dan uitgevoerd als een radiocasettere- corder of een dinosaurus van 1.40 mtr hoog, niets is te gek. Op zondagavond vindt tevens om 20.30 uur de trekking plaats van de loterij. De trekking zal verricht worden door een bekend persoon. Wie dat is, dat komt u zondagavond te weten. U bent van har te welkom. De hoofdprijs is een Hi-Fi stereoset, 2e prijs een dames of heren fiets, 3e prijs een Holland Electro stof zuiger en verder nog vele andere prijzen. De opbrengst van dit weekend komt ten goede van de jeugd van H.S.V. Dus als u de jeugd een warm hart toedraagt bent u het hele weekend welkom op het sportpark van H.S.V. aan de Bayers- hoffweg. HEILOO - Onder gunstige weer somstandigheden is de competitie 1994 van start gegaan. De uitslagen luiden als volgt: Damesdistrictscompetitie: Heiloo 1- Limmen 1 4-2, Heiloo 2- Enkhuizen 1 6-0, Heiloo 3 - Obdam 1 3-3, Heiloo 4 - 't Zand 2 2-4, Heiloo 5 - LTVZ 2 2-4. Zaterdagdistrictcompetitie: Heiloo 1-Parnassia 1 0-6, Heiloo 2-Juliana 5 5-1, Heiloo 3-Zaanstad ZD 2 4-2, Hei loo vet. 1-Oudorp 2 3-1, Heiloo vet. 2 - Juliana 2 1-3, Heiloo vet. 3 - Sluis 1 1-3, Heiloo vet. 4 - Neck 3 4-0, Heiloo vet. 50+ 1 - Anonymus 1 2-2, Heiloo vet. gem. 50+ 1 - Forbo 1 1-3. Zaterdagjeugdcompetitie. Jeugd t/m 16 jr. Heiloo 1- LTVZ 1 0-6, Meisjes 12 t/m 15 jr. Heiloo 1-Julianadorp 15-1, Meisjes 15 t/m 18 jr. Heiloo 1-Zijpken 1 1-5, Jongens 12 t/m 15 jr. Heiloo 1-Balletuin 1 2-4, Jongens 12 t/m 15 jr. Heiloo 2-Daalmeer 15-1. Zondag landelijke competitie: Heiloo gem.l-Drieban 1 3-5, Heiloo Gem. 2-Poelstars 1 2-6, Heiloo Gem. jeugd 1-Bergen 1 4-4. Zondag districtcompeti tie: Heiloo 18+ 1-Waarland 1 4-2. HEILOO - Uitslagen woensdag 6 april: A-lijn; 1. dms. Bolweg-Kaashoek 61.67 2. dms>. Daudey-Mak 57.08 B-lijn: 1. dms Weehuizen-v.d. Vlies 59.58 2. dms. Groen-Boots 57.08 C-lijn: 1. dms. Hoogland-Mulder 65.00 2. dms. Flip- sen-Solkesz 63.33 D-lijn: 1. dms. Wassenaar-Hendrikse 57.92 2. dms. Bruijninge-Kops 55.42 dms. Antonys- sen-Romar 55.42 E-lijn: 1. dms. Tonino-Motta 60.8 2. dms. Koens- Emmelot 58.33 HEILOO - WSV heeft zondag HSV la ten zien dat meer agressie in het spel kan leiden tot goede resultaten, 3-0. Mis schien dat deze les nog net op tijd komt, want de 2 punten achterstand plus een slechter doelgemiddelde zijn zeker geen reden om de handdoek in de ring te gooien. Integendeel, WSV staat zondag voor de moeilijke uitwedstrijd tegen Velsenoord dat zelf ook nog kans op de titel heeft, maar dan moet HSV zich nu al voornemen dat het zondag thuis gaat winnen. Aanvang van deze wedstrijd op het HSV-sportpark, 14.00 uur. HEILOO - Uitslagen dinsdag 12 april: A-Lijn Brokx-Verhoef 589.00, Adams- partner 55.00; B-Lijn fam. v. Halem 56.90, fam. Happe 55.90. Donderdag 14 april: A-Lijn, fam. Neef jes 60.00, Kat-Smit 59.50, B-Lijn Jonker-Vogel 60.00, fam. Nieuwboer 55.50, C-Lijn fam. Brinkhuis 60.50, Leek-Theune 58.50, D-Lijn Schram- Partner 55.50, fam. G. Dijkstra 55.50. HEILOO - Per week raken ca. 450 men sen, in lichte of zwaardere mate, door een (verkeers)ongeval gehandicapt, iets waar je niet zo snel bij stilstaat. Van de ze 450 personen per week willen velen, na een revalidatieperiode, gaan sporten. Ze stuiten dan op problemen van aan passingen zowel van materialen als van sportaccommodatie. Het Nationaal Fonds Sport Gehandi capten probeert zoveel mogelijk finan cieel te helpen met het wegnemen van drempels in de ruimste zin des woords. Sport is voor een gehandicapte vaak de enige mogelijkheid om op sociaal ge bied te kunnen functioneren. Of het nu gaat om wedstrijdsport of recrea tiesport, het Nationaal Fonds Sport Ge handicapten subsidieert verenigingen die de sport voor gehandicapten moge lijk maken. Het Fonds Jceert jaarlijks circa 2.000.000,- uit aan projecten ten behoeve van de gehandicaptensport. Helaas komen er per jaar veel gehandi capten bij en overtreft het aantal subsidie-aanvragen ieder jaar weer de financiële draagkracht van het Fonds. De belangrijkste bron van inkomsten is de jaarlijkse collecte, welke dit jaar ge houden wordt van 24 april tot en met 30 april. Door de inzet van de vele vrijwilli gers, die helpen om deze collecte tot een succes te maken en uw bijdrage wordt het Fonds in staat gesteld de gehandi captensport te blijven ondersteunen. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dins dag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30- 17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kennemer- straatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. Expositie in Ypsalon In wijkgebouw De Ypsalon aan De Hucht te Heiloo (Ypestein) exposeert Jaap-Wim van der Horst (schilderijen) tijdens de openingsuren/inloopactivi teiten. Galerie Nu Tot en met 24 april: expositie van het werk van Yon Nicolas (olieverfschilde rijen) en Etienne Dewulf (keramiek) in Galerie Nu, N. van der Veenstraat te Castricum, geopend donderdag t/m zondag 13.00-17.00 uur. Yrouwengezondheidscentrum Truitje Dinsdag 26 april: start avondcursus as sertiviteit (tien lessen; kosten ƒ75,-) in het gebouw aan de Wielingenweg 235 te Alkmaar. Inlichtingen: tel. 624001 (werkdagen 9.30-12.30 uur). Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 25 april: creatieve avond on der leiding van mw. Jordens in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: I. Nolta, tel. 333218, of W. Jordens, tel. 335652. TC Hogedijk Vrijdag 15 april: racketavond voor be ginners en (ver) gevorderden; aanvang 19.00 uur. Nederlands Kachelmuseum Permanente tentoonstelling van onge veer 80 kachels van vroeger en nu. Bier kade 10, Alkmaar. Openingstijden: zondag en vrijdag (1 april-1 oktober) 12.00-16.00 uur. Stichting Doorstroom Akersloot Iedere eerste en derde zaterdag van de maand verkoopt de Stichting Door stroom op het adres Koningsweg 36 te Akersloot tweehandsspullen ten bate van projecten in Uganda tussen 9.30- 15.00 uur. Wanneer u hiervoor nog spullen beschikbaar heeft, kunt u con tact opnemen met Wil Broersen (02513- 12778) of Ben Schagen (02513-14957). Galerie De Kapberg Tot en met zondag 1 mei is in Galerie De Kapberg, Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef werk te zien van Bea van Huystee en Marjoke Staal. Openingstij den: zaterdag en zondag 13.30-17.00 uur. Pakketten naar Polen Donderdag 21 april: mogelijkheid voor het inleveren van pakketten voor fami lie of vrienden in Polen bij de Fam. Vel thuis, Zeeweg 17, Heiloo, tussen 13.00 - 20.00 uur. Inlichtingen (o.a. over de kosten): tel. 331802. Hotel Merlet Bij Hotel Merlet, Duinweg 15 te Schoorl is momenteel in samenwerking met Galerie Koster uit dezelfde plaats een expositie te zien van schilderijen van diverse bekende Nederlandse schilders met als gezamenlijk thema 'stillevens'. Expositie in Waterschapshuis Tot eind april is in het Waterschapshuis van waterschap Het Lange Rond, Arca dialaan 40 te Alkmaar een expositie van schilderijen van Geert Snijders te zien tijdens kantooruren. Poppentheater Dibbes Akersloot In april zijn er voorstellingen op 20 en 27 april, aanvang 14.30 uur, entree 6,00. Zaterdag 23 april: jeugdfilm 'No worries' (vanaf 8 jaar), aanvang 19.00 uur, entree 5,00. Inlichtin gen/reserveringen: Poppentheater Dib bes, Wilhelminaplein 3, Akersloot, tel. 02513-13447. Agenda sporthal 't Vennewater Woensdag 20 april: KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Donderdag 21 april: Sportinstuif ouderen 14.00-15.30 Effect volleybal 16.30-17.45 KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Vrijdag 22 april: KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Zaterdag 23 april: Zaalvoetbal div. clubs 10.30-20.00 Volleybal RS77 20.00-22.00 Zondag 24 april: Volleybal DSTJ Maandag 25 april: Volleybal Effect Dinsdag 26 april: KNVB zaalvoetbal Woensdag 27 april: Zaalvoetbal gemeente KNVB zaalvoetbal Agenda sporthal d'Enterij Donderdag 21 april: Volleybal Oranje Wit Vrijdag 22 april: KNVB zaalvoetbal Zaterdag 23 april: Badminton Zondag 24 april: Badminton Maandag 25 april: KNVB zaalvoetbal Dinsdag 26 april: Aerobics Body Centre Woensdag 27 april: Zaalvoetbal NSG Badminton Openbare Bibliotheek Heiloo Dinsdag 26 april staat de toekomstbus voor de bibliotheek van 14.00-20.30 uur. Zie voor meer informatie de ru briek op pagina 2 in deze Uitkijkpost. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 24 april is in het Stedelijk Museum, Doelenstraat 5 te Alkmaar de expositie 'Cultuurmonumenten in plati- nadruk' van de fotograaf Siebe Swart te zijn tijdens de openingsuren: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, za terdag en zondag 13.00-17.00 uur. Oude testament in vogelvlucht Vrijdag 22 april: studieseminar in Ou dorp over het oude testament o.l.v. drs. L.J. Wulffraat, uitgaande van de Kring gemeente Vriendschap. Informatie/op gave: 072-331780. Alkmaars Symfonie Orkest Zaterdag 23 april: concert door het Alk maars Symfonie Orkest o.l.v. Otto de Jong in theater De Vest te Alkmaar, aanvang 20.15 uur. Kaarten o.a. ver krijgbaar bij De Vest a 15,00 (cjp/ 65+ 10,00). Expositie Alkwaard College Van 25 april tot 4 mei en van 16 tot 27 mei is in het centraal bureau van het Al kwaard College, Canadaplein 3 te Alk maar op werkdagen tijdens kantoor uren een expositie te zien van het werk van beeldend kunstenaar Bram Bus. Programma Ypsalon Zaterdag 23 april: Ype-disco voor de jeugd van 7-12 jaar; entree 1,00; aan vang 19.00 uur. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 22 april: bingo met prachtige prijzen in 't Oosthonk, aanvang 20.00 uur. 10.00-12.00 17.45-23.00 19.00-23.15 16.30-17.30 19.00-23.15 18.00-23.00 19.00-23.15 10.00-11.30 i 9.30-11.30 19.00-23.15 20.00-22.00 10.00-17.30 19.30-22.30 HEILOO - Op zaterdag 16 april werd er bij Ponyclub Heiloo e.o. het examen af genomen van het ruiterbewijs. In steeds meer gebieden wordt het ruiterbewijs verplicht. Zonder dit bewijs mogen rui ters en amazones met hun paarden en pony's die gebieden niet meer gebruiken voor hun ritten. Het examen bestaat uit een praktisch en een theoretisch gedeel te. Er waren 27 deelnemers en deze wer den door middel van theorielessen vakkundig voorbereid door mevrouw Gré Zonneveld. De theorielessen waren zeer interessant en er is veel geleerd. Dit bleek wel bij het examen want iedereen is geslaagd! Er waren zelfs drie deel neemsters (Thelma Stolkwijk, Liesbeth Zonneveld en Karen Kaptein) die de theorietoets foutloos hadden gemaakt. Uitslagen avondwedstrijd Heemskerk (13 april). Dressuur le prijs Monique Hoogland 130 punten, LI dressuur le prijs Liesbeth Zonneveld 122 punten. M2 dressuur le prijs Janneke Peeters 120+ punten. Vrijdag 22 april wordt er op het terrein aan de Zeeweg door Ponyclub Heiloo e.o. de eerste officiële avondwedstrijd van dit seizoen gehouden. De aanvang is 18.30 uur. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine sportconplex Het Vennewater. Zater dag en zondag 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag 20.00-22.00 uur. Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kandelaar nabij nr. 12. Tussen 13.00- 14.00 uur. Zaterdag 23 april Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00-12.00 uur. Zwem en Poloclub De Spetters, par keerplaats bij zwembad Het Baafje. Tussen 10.00-12.00 uur. Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huis actie plan Zuid. Dozen en/of bun dels gereed zetten langs de kant van de weg voor 10.00 uur. Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aa-huis actie Blockhovepark. Do zen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 10.00 uur (geen plastic zakken). Halen op verzoek: iede re laatste zaterdag van de maand alleen na opgave via tel. 338239 (19.00-20.00 uur). Dinsdag 26 april Meander/Paulusschool, De Hucht 2. Brengen tijdens de schooluren: 8.00-15.30 uur. Iedere woensdag Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container bij flatgebouw in de Kande laar nabij nr. 12. Tussen 18.00-19.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840 of 02206- 3525. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek, iedere laatste zaterdag van de maand. Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 8.45-15.30 uur (in de schuur). De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook gebruikte kleding. Muziekschool Heiloo, Het Veld 1. Tus sen 9.00-12.00 en 14.00-19.30 uur. Alle dagen Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook gebruikte kleding, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6