Vijf maal koninklijke onderscheiding in Heiloo OJ.KUYPER eva 4 TULP HORTUS BULBORUM Avondvierdaagse in Heiloo Groots programma tijdens Poolse week in Heiloo LOUIS ESTERE De landelijke fietsdag: je kunt er niet omheen HEILOO - Op 14 mei is het voor de 21e keer Landelijke Fietsdag. Evenals voor gaande jaren zullen zich tussen 9.00 en 13.00 uur vele duizenden Nederlanders melden bij één van de driehonderdvij fenveertig startpunten. VVV - Heiloo is één van deze startpunten. De startpun ten zijn verdeeld over 212 verschillende fietsroutes. De fietsers kopen bij de startpunten een routebeschrijving met kaartje en maken zich op voor een leuke dag uit. De route, die de VVV - Heiloo speciaal voor de Landelijke Fietsdag heeft uitgezet heeft een recreatief karak ter. Het aantal kilometers ligt tussen de 30 en 35. Deze afstand hoeft echt niet met de stopwatch in de hand te worden verreden. Integendeel, hoe langer u ero ver doet hoe leuker het wordt. De route gaat door weide-, bos- en duingebieden. Ontdek de natuur in uw eigen omge ving, o.a. de schitterende baltsvluchten van de weidevogels of de roep van de koekoek en de nachtegaal, die deze tijd te horen is in het duingebied. Stap ook eens af en geniet van de bloeiende heesters in de natuur, want het voorjaar is zo mooi maar ook zo voorbij. KORTE MOUWEN SHIRT, rood, groen es zwart van 65.00 nu 49.90 Aktie geldig tot 11-5-1994. STATIONSWEG 61, 1851 LJ HEILOO TELEFOON 072-330068 Loodgietersbedrijf Baltus stoot showroom af HEILOO - Het loodgietersbedrijf Bal tus aan de Heerenweg 131 sluit vanaf vandaag zijn showroom. De andere werkzaamheden waar het bedrijf zich mee bezighoudt - verwarmingsinstalla ties, vervanging ketels, badkamers, kor tom het burgerwerk - dat gaat gewoon door. Voor meer informatie kan men bellen met nummer 072-331430. Het hebben van een showroom kost heel veel tijd. Mensen informeren uitge breid naar wat ze willen hebben, dat spreekt voor zich. Maar daarvoor heeft Baltus geen tijd meer: het andere werk is teveel geworden en daarom gaat (al leen) de showroom dicht. Er zijn nog dingen die opgeruimd moe ten worden. Daarom is er zaterdag 7 mei vanaf 9.00 uur een garageverkoop aan de Holleweg tegenover de Moeder Godskerk. (Dus niet aan de Heeren weg). U vindt hier naast sanitair ook wat antiek en curiosa. De heren A. Alberts, J. Zijlmans, B. Bonnewit en burgemeester N. Schoof. HEILOO - Op vrijdag 29 april heeft burgemeester Nico Schoof in de raad zaal van het gemeentehuis een driet koninklijke onderscheidingen aan inwoners van Heilnieters on vingen nog twee Heüpètëhaars e< der scheiding. De heer A. Alberts ontving^re ereme-, daille in zilver, verbonden a»de.orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg deze on derscheiding voor zijn meer dan veertig jarig dienstverband bij Drukkerij Uit kijkpost BV. De heer Alberts, die begin 1994 in de Vut ging, is van grote beteke nis geweest voor het bedrijf. Na gestart te zijn Th het lood' heeft hij met grote inze^nétgeholpen bij het realiseren van ntvfekkelingen tot aan het fotogra- isch zetfen. Er waren zelfs jaren dat de heer Alperts de hele krant - Uitkijkpost aakte. Hij verzorgde zowel het zetteMfvan redactionele teksten als ad- ies, inclusief het opmaken van de t. onnewit ontving de ereme- ïlle in ggtid, verbonden aan de orde Oranje-N^ffStfr *A1 ruim veertig jaaris»deJiee;KBonnewTbbestuurslid van de NeaSïfenffs IsrllliPsche Gemeente Alkmaar, flier is hij onder andere be- Wet voorzieningen ouderen/gehandicapten HEILOO - De wet, die de voorzienin gen voor gehandicapten/ouderen regelt, is gewijzigd. De uitvoering is in handen gegeven van de gemeenten. Voor 50- plussers wordt op donderdag 19 mei om 14.00 uur in gebouw Het Trefpunt voorlichting gegeven over alle verande ringen. De heer A. Haanstra, chef van de afde ling sociale zaken in Heiloo en de heer R. Bos, wethouder Welzijn en Sociale Zaken zetten uiteen wat de nieuwe wet bepaalt over de mogelijkheden van ver voer voor gehandicapten/ouderen, over woningaanpassing, hulpmiddelen en andere voorzieningen, alsmede over de eigen bijdrage*. Ook vertellen zij, wan neer een beroep kan worden gedaan op de bijzondere bijstand. Deze bijeenkomst is niet alleen belang rijk voor gehandicapten/ouderen, maar ook voor 50-plussers, die willen weten, waarop ze recht hebben, als er iets ge beurt. De middag wordt georganiseerd door de Commissie Voorlichting Senio ren van de ANBO, KBO en Stichting Ouderenwerk. Nadere inlichtingen bij Het Trefpunt, Westerweg 294, tel. 331297. De heer B. Jansen Geslaagd HEILOO - Op 25 april is Suzanne Ram uit Heiloo aan de Vrije Universiteit te Amsterdam geslaagd voor het doctoraal examen Cultuur, Organisatie en Mana gement. last met het in stand houden van de joodse begraafplaats in Alkmaar. Daar naast zette hij zich ook in voor het per soonlijk welzijn van de leden van de Gemeente. Als geestelijk verzorger ver richt de heer Bonnewit vrijwilligerswerk in het Sinaïcentrum, een joods psychia trisch ziekenhuis. Anoniem, zonder op hef, steunt hij medeburgers financieel, moreel of anderszins. \ls gevolg van zijn hoge leeftijd en i esse voor men sen heeft hij veel kennis- verzameld over leden van de joodse gemeenschap. De heer Bonnewit wordt dan ook vaak ge raadpleegd door mensen met vragen over hun afkomst. De heer J. Zijlmans ontving de ereme daille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Bijna veertig jaar gelden trad de heer Zijlmans in dienst bij Hoogovens IJmuiden als assistent bij de toen genoemde Sociale Afdeling. Later werd hij belast met de organisatie van vakantiereizen voor het personeel van Hoogovens. Dit is later uitgegroeid tot een interne reisorganisatie met veel keuzemogelijkheden van vakantie bestemmingen voor medewerkers van het bedrijf. Later kwamen daar de za kenreizen bij. Na de uitbesteding door Hoogovens van de cateringzaken werd de heer Zijlmans gevraagd de coördina tie tussen het bedrijf en de nieuwe firma op zich te nemen. Door de uitvoering van deze functie onderhield de heer Zijl mans contacten zowel binnen als buiten het bedrijf. Hij maakt ook deel uit van de Stichting Vakantievreugd. Een stich ting die het beheer voert over een aantal vakantieparken in Nederland. Elders waren er nog koninklijke onder scheidingen voor de heer J.G. Bruines sen: ridder4 in de orde van Oranje-Nas sau. Hij ontving de onderscheiding in de gemeente Zaanstad, waar hij jaren lang, tot voor drie maanden, gewoond heeft. Tenslotte ontving de heer B. Jan sen de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De on derscheiding werd de heer Jansen uitge reikt door ir. Dik van KPN, in aanwe zigheid van burgemeester Schoof, in het Golden Tulip Motel te Heiloo. Goed doel Dat je al fietsend een bijzonder plezieri ge dag kunt beleven, is inmiddels wel duidelijk. Daarnaast is fietsen ook nog een heel gezonde bezigheid. Voldoende lichaamsbeweging zorgt voor een goede conditie van hart en bloedvaten. De Ne derlandse Hartstichting verbindt dan ook graag haar naam aan het evene ment. Zij vormt het goede doel dat tra dition aan deze dag verbonden wordt en waar een gedeelte van de opbrengst van de routebeschrijvingen voor bestemd is. Aan het einde van de dag zal de ANWB een "voorlopige cheque" overhandigen met een geldbedrag ter ondersteuning van het onderzoek van de Nederlandse Hartstichting naar een medicijn om de gevolgen van herseninfarcten te be perken. Thuisblijvers Wie, om welke reden dan ook, niet mee kan fietsen op 14 mei hoeft toch niets van deze dag te missen. De Tros zorgt voor live verslaglegging in het program ma "Nieuwsshow", dat in de ochtend wordt uitgezonden op radio 1Ze doet dit vanaf het landelijke startpunt, het archeologisch themapark Archéon in Alphen aan den Rijn. Ook de regionale omroepen zenden reportages uit over de Landelijke Fietsdag. Ze doen dit veelal live vanaf een startpunt of ergens op de route. Kortom, of je nu wel of niet mee fietst: de Landelijke Fietsdag daar kun je niet omheen! Nog even de feiten op een rijtje: route beschrijvingen vanaf 25 april voor 3,00 verkrijgbaar bij uw VVV in Hei loo aan de Stationsweg. Openingstijden op maandag, woensdag en vrijdag van 15.00 tot 17.00 uur. Starten op zaterdag 14 mei tussen 9.00 en 13.00 uur bij het VVV Kantoor. Meer informatie op nummer 072 - 335588. CH Af HM A Mfl DAKDEKKER - LOODGIETER nMV.nmMIMV3 Holleweg 19 072335085 MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN MOOUnHINJ IIOM Amels v h v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 De moeite waard! HEILOO - Ondanks het fantastische aantal wandelaars (1313 deelnemers!) van het vorige jaar, is de plaatselijke wandelcommissie niet haar lauweren gaan rusten, maar heeft ook dit jaar ge tracht verschillende mooie routes samen te stellen, waarin weer enkele verrassen de Heiloose plekjes zijn opgenomen. Vanaf dinsdag 7 tot en met vrijdag 10 juni wordt men in de gelegenheid gesteld om hiervan mee te genieten. Zoals het de laatste jaren gebruikelijk is, wordt er weer gestart vanaf het gezel lige plein van de basisschool St. Rad boud, ingang Breedelaan. De starttijden zijn hetzelfde gebleven: vanaf 18.00 uur 15 km, vanaf 18.15 uur 10 km en vanaf 18.30 uur 5 km. Het geheel zal muzikaal ondersteund worden door de Fanfare showband Heiloo, de harmonie Caeci- lia, muziekvereniging Eensgezindheid en het tamboer- en majorettenkorps Nijenburg. Het inschrijven voor de avondvierdaag se kan vanaf maandag 16 mei tot en met donderdag 19 mei tussen 19.00 en 21.00 uur. Iedereen kan dan terecht bij de vol gende inschrijfadressen: B. de Groot, Paapenhof 13; S. Haazelager, De Kuile- naar 24; J. Kraakman, Boswinde 19 en B. Bos, Werkendelslaan 9, alle adressen in Heiloo. Informatie kan men inwin nen bij het laatste adres, tel. 072- 337426. Het inschrijfgeld bedraagt voor alle deelnemers 5,50. Leden van erkende wandelsportbonden genieten een reduc tie van 1,50 op vertoon van een lid- maatschapsbewijs. Bij het volbrengen van de avondvierdaagse ontvangt iede reen de welbekende medaille. Wordt dit jaar het magische aantal van 1500 wan delaars gehaald? Uitslag verloting creatieve expositie HEILOO - Tijdens de creatieve exposi tie, anderhalve week geleden in 't Tref punt, werd door de Stichting Ouderenwerk en de Hobby-Farm een verloting gehouden. De prijzen zijn hierbij gevallen op de nummers 548, 553, 596, 609, 644, 704 en 879. De win naars hebben hun prijs inmiddels ont vangen. 59e JAARGANG NO. 18 DRUKKERIJ UITKIJKPOST 4 MEI 1994 Avondopenstelling gemeentehuis Heiloo HEILOO - Afgelopen maandag was er voor het eerst een openstelling van het gemeentehuis buiten de ge bruikelijke kantooruren, 's Avonds van zes tot acht uur konden inwo ners van de gemeente bij diverse ge meentediensten terecht met hun vragen. Ondermeer was de afdeling burgerzaken (foto) geopend. Direct al bleek deze extra opening voor een aantal mensen in een behoefte te voorzien. De gemeente heeft een proefperiode tot eind 1994 bepaald om vast te stellen of de avond openstelling - iedere eerste maandag van de maand voorafgaand aan de raadsvergadering - daadwerkelijk zin heeft. Jamsessies in de Buk HEILOO - Bedenk jij maar eens een re den waaróm je nog niet bij de maande lijkse jamsessies in de Buk geweest bent! Dat lukt je vast wel, want het is er veel te gezellig, er lopen te veel leuke mensen rond, die net als jij van muziek maken houden, je doet er te veel contac ten op....stel je voor dat je "ontdekt zou worden!" Al met al reden te meer om deze keer ook maar niet te komen, hoewel? Backline en microfoons en zelfs een echte allround begeleidings band: het is allemaal aanwezig! Waar wacht je nog op? Elke eerste zondag van de maand: Jammen! Zondag 8 mei om 15.00 uur, zoals gewoonlijk is de en tree gratis bij de jamsessie. HEILOO - Muziek, zang, sport en kunstnijverheid. Dat zijn de ingre diënten van de Poolse week, die va naf vrijdag 6 mei gehouden wordt in de gemeente Heiloo. Maar liefst 150 inwoners van de Poolse zuster- gemeente Swietochlowice zullen die dag aankomen voor een verblijf van bijna een week. Twee orkesten, een koor, voetbalteams en diverse ande ren zullen via een keur van uitvoe ringen, een expositie en sportieve ontmoetingen laten zien en horen waartoe zij in staat zijn. Een cultureel-sportieve week derhalve, waarbij de inbreng van ^diverse Hei- looër verenigingen en organisaties niet gering is. De supervisie van deze uitwisseling is in handen van de Stichting Ste denband Heiloo-Swietochlowice. Deze stichting zet zich inmiddels al een jaar of drie in voor het aanhalen van de contacten met de Zuidpoolse stad Swietochlowice. De connectie is op zich al ouder: de Stichting Hart voor Polen was al in de jaren '80 actief op dit terrein. Inmiddels is het contact uitgegroeid tot een of ficiële stedenband, welke in decem ber van dit jaar werd ondertekend in Swietochlowice door zowel de wederzijdse gemeentebesturen als de Stichting Stedenband uit Heiloo en de Stichting Vrienden van Heiloo uit Swietochlowice. De uitwisseling die nu voor de deur staat is de grootste tot dusver. Aan de ene kant is men zeer verheugd dat zoveel Polen in het kader van de stedenband naar onze gemeente wil len komen, maar aan de andere kant is het ook wel het maximaal haalbare: het legt een grote verant woording op de organisatoren om voor iedereen onderdak te vinden en een zinvol programma in elkaar te zetten. Volgens de Stichting Ste denband, bij monde van haar voor zitter Ed de Boer, is het niet mogelijk om met een zo grote groep naar Polen te reizen: „Dat durven we niet, het legt een veel te grote claim op de mensen daar". Bij de organisatie van de Poolse week 1994 nemen de gezamenlijke muziekverenigingen in Heiloo een belangrijke plaats in. Caecilia, Nij enburg, Eensgezindheid en FSH dragen elk bij aan de organisatie en spelen één of meerdere keren samen met de Poolse orkesten, die Heiloo bezoeken. De concerten worden door de or kesten Florian en Polskagegeven op zaterdag 7 mei (gereformeerde kerk Noordergeeststraat, 20.00 uur), zondag 8 mei (begeleiding bij kerk diensten om 9.30 uur in de gerefor meerde kerk en om 11.00 uur in de Moeder Godskerk aan de Holle weg), zondag 8 mei (tijdens het voetbaltoernooi bij HSV, Bayers- hoffweg), maandag 9 mei (Bruno- gebouw, Pastoor van Muijenweg, 20.00 uur) en dinsdag 10 mei (ont moetingsruimte psychiatrisch cen trum Willibrord, 20.00 uur). Het mannenkoor Slask zal zondag 8 mei optreden in de Moeder Godskerk (11.00 uur) en de Witte Kerk (samen met de Cantory en Die Schaeckel- singhers, 20.00 uur). Voorts staan voor alle muzikanten en zangers nog enkele concertjes op het pro gramma in bejaardenhuizen in Hei loo en Alkmaar. Voetbalvereniging HSV is gastheer voor enkele voetbalteams in de juni orenleeftijd. Wedstrijden tussen de ze ploegen en die van HSV en buurman Foresters worden gespeeld op zaterdag 7 en zondag 8 mei op het sportcomplex aan de Bayers- hoffweg. De rest van de week staan - overigens ook voor de overige Poolse gasten - diverse excursies op het programma. De voetballers brengen op dinsdag een bezoek aan landskampioen Ajax. Op maandag 9, dinsdag 10 en woensdag 11 mei is in De Ze vensprong aan de Ewisweg een ex positie te zien van diverse vormen van kunstnijverheid uit Swietochlo wice. Voor de opening op maandag om 15.30 uur is de Poolse ambassa deur in Nederland uitgenodigd. Men kan die dag tot 19.00 uur te recht. Op dinsdag is men tussen 14.00 en 17.00 uur welkom, woens dag tussen 10.00 en 17.00 uur. De toegang voor alle activiteiten tij dens de Poolse week is gratis. Dankzij de bijdragen van een grote groep sponsors zijn de organisato ren hiertoe in staat gesteld. Wie meer wil weten over de diverse deel nemers, kan hierover meer lezen in het speciale programmaboekje, dat bij de verschillende activiteiten ver krijgbaar is. Een exact overzicht van het programma tijdens de Pool se week kunt u lezen op pagina 9 van de Uitkijkpost van deze week. Een ieder is van harte welkom een kijkje te komen nemen tijdens de activiteiten. Donderdag 12 mei rei zen de gasten terug naar Polen. Ook Stekkiesmarkt op het Stationsplein HEILOO - Op zaterdag 13 mei wordt in het Stationscentrum weer de jaarlijkse Geraniummarkt gehouden. Ranzijns Tuin Dier zorgt hierbij natuurlijk voor een schitterend en uitgebreid aan bod van allerlei soorten geraniums. Maar tevens biedt winkeliersvereniging Stationscentrum de inwoners van Hei loo de mogelijkheid om een markt- plaatsje te verkrijgen. Dat kan tijdens de Stekkiesmarkt: wie stekken heeft van geraniums kan deze dag een markt- plaatsje (grondplaats of kraam) verkrij gen tegen een kleine vergoeding. Wie belangstelling heeft, kan nu al - en uiter lijk tot en met woensdag 11 mei - con tact opnemen met de secretaris, de heer G. Rozing, Zevenhuizerlaan 106 te Hei loo," tel. 335588. Natuurlijk zijn ook de andere winke liers van het Stationscentrum op de markt vertegenwoordigd. Vanaf 7.00 tot ongeveer 16.00 uur zijn er vele kra men met speciale marktaanbiedingen. Een complete markt zou je kunnen zeg gen, met het accent op bont gekleurde geraniums van Ranzijn en natuurlijk de 'stekkies' van dorpsgenoten. l V Aostastraat 28 tel. 072-339400 SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 - Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte KENNEMERSTRAATWEG 6j, HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOORHOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 SOO AG ALKMAAR I XI Heerenweg 167.1851KN Hedoo.lêt: 072-331716. [i i NVM MAAflAA*i Kom naar de met meer dan 1200 historische soorten! Geopend: 18 april - 15 mei, dagelijks van 10.00-17.00 uur. zondags van 12.00-17.00 uur. Ai MAKELAARDIJ OG aan-en verkoop -J.VOS Zeeweg20 1852CRHeiloo ASSURANTIËN M] Tel 072 331895. Fax 072 338209 TAXATIES NVM' Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1