Bolten steunt De Witburger Diensten in Limmen Jeugdbond voor natuur- en milieustudie KVG St. Monica Senioren vakantie Heiloo Excursie Batavia Zomerbraderie en ringsteken in Akersloot T.V. Limmen Bibliotheek gesloten Nieuw kantoor Li-Ak Zondagavond zang in de Grote Kerk Tennisclub Hogedijk Het eerste jaar van de baby..... Superloterij Conquista Deep River Quartet in de Slotkapel Inleveren kopij voor de Uitkijkpost Meervogels Handbal Merkkoffers Limmer IJsclub start trainingsseizoen Politieberichten Schaken in Limmen Jeugd visclub Samen Beet Frits Bangert exposeert in gemaal in Akersloot Palingtour Joeb organiseert zevende Hemelpop Hortus Bulborum volop in bloei PAGINA 14 UITKIJKPOST 11 MEI 1994 Het team van HZV De Witburger in de kleding van sponsor Bol ten. HEILOO - Het le team van HZV de Witburger heeft de competitie afgeslo ten met een 5-5 gelijkspel tegen Macro. Een competitie waarin redelijk ge presteerd werd. De afgelopen 2 jaren werd telkens onderin de topklassen af gesloten. Coach Ruud de Boer heeft, met zijn inbreng, het team naar een middenmootpositie gebracht. Met zeer aanvallend voetbal (meevoetballencle keeper) werd menig team verrast. Vorige maand werd het le team door Jan Bolten verrast. Hij schonk het team truien en tassen. Jan Bolten, bekend in de voetbalwereld als sponsor bij bijv. ook Foresters, was de laatste wedstrij den regelmatig op vrijdagavond in spor thal het Vennewater te vinden bij de thuiswedstrijden van HZV de Witbur ger. Jan, wilde het le team steunen wat resulteerde in tassen en truien voor de warming up. Een zeer leuk gebaar waar HZV de Witburger zeer blij mee is. HEILOO - De Jeugdbond voor Natuur- en Milieustudie (JNM) is een vereniging voor jongeren tussen de 12 en 25 jaar. Alle activiteiten worden zowel voor als door leden georganiseerd. De JNM or ganiseert elk weekend een excursie in een natuurgebied, meestal hebben deze excursie een thema, zoals planten, vo gels, zoogdieren, enz. Maar er worden ook algemene excursies gehouden. Er woden ook vaak interessante lezing ge houden. In de schoolvakanties zijn er kampen in het hele land met verschillen de thema's. Op deze kampjes worden vaak belangrijke onderzoekjes gehou den, die van belang zijn voor de toe komst van het onderzochte gebied. Deze kampjes kosten slechts 12,50 per dag. De landelijke bond is verdeeld in ver schillende afdelingen. Afdeling Heerhu- gowaard heeft zo'n 40 leden uit Heerhugowaard, Alkmaar en de directe omgeving hiervan. Afdeling Heerhugo waard organiseert veel excursies in de omgeving en organiseert ook regelmatig kampjes en lezingen. En geeft een afde lingsblad uit met informatie over de af deling en over natuur- en milieuzaken uit de omgeving. Mocht je interesse hebben in de JNM dan kan je naar Lonneke Wisman bel len voor meer informatie: 072-121906. Ohja, het eerste jaar kan je kennis ma ken met de JNM voor slechts 15,-! De JNM afdeling Heerhugowaard orga niseert op zondag 14 mei een Hommel excursie in het Zwanenwater en wij ho pen op mooi weer. Mathijs de Boer laat ons zien hoe je de hommels met een vlindernet kan vangen. Mathijs doet op het moment een onderzoek naar hom mels en kan dus veel over deze zoemen de beestjes vertellen. Om 9.00 uur vertrekken we van het Raadhuisplein in Heerhugowaard. (Fiets en brood mee nemen). Voor meer informatie over de ze excursie kan je Hanneke de Bruin bellen 02207-15487 (eventueel ook voor een vertrekpunt uit Alkmaar).' HEILOO - Woensdag 27 april vertrok ken 's morgens om 09.00 uur, ongeveer 25 dames van het K.V.G. naar Haar lem, voor onze jaarlijkse uitgaansdag. In Haarlem werden we ontvangen met koffie en cake, en onder begeleiding van een V.V.V. gids kregen wij een rond vaart door de mooie grachten van Haarlem. Na een goed verzorgde lunch gingen wij 's middags een stadswandeling maken. De rondgang langs de 18 hofjes die Haarlem nog rijk is, duurde ongeveer twee uur. De eerste hofjes bestaan al va naf de 12e eeuw, en waren bestemd voor weduwes en arme ongehuwde vrouwen. De hofjes werden van de straat afgeslo ten gebouwd, rond een tuin met een ge meenschappelijke pomp. Wonen in een hofje was (en is) heel aantrekkelijk. We kunnen terug zien op een mooie wel bestede dag. De bedevaartsavond is op donderdag 19 mei, aanvang 19.30 uur bij de kapel van O.L.V. ter Nood. Voorganger is vicaris Geukers. Hiermede sluiten we ons jaar af. HEILOO - De Stichting Vakantie Door en Voor Ouderen organiseert ook deze zomer weer drie prachtige reizen. In de maand juni vertrekt op zaterdag 11 juni een 10-daagse reis naar Karin- thië in Oostenrijk met als standplaats St. Egyden, omgeving Wörthersee. We maken op de heen- en terugreis een overnachting in Duitsland. Ons hotel in St. Egyden beschikt over een lift. Alle kamers beschikken over douche en toi let. Er zijn nog drie 2-persoonskamers vrij. In de maand juli vertrekt op zaterdag 23 juli een 7-daagse reis naar Haaksbergen in Nederland. Hotel Morsinkhof is een uniek hotel voorzien van alle moderne gemakken, met een hedendaags uiterlijk en een ouderwets gezellige sfeer. Alle kamers beschikken over douche en toi let. Lift aanwezig. Er zijn nog zes 2-persoonskamers vrij! In de maand september vertrekt op za terdag 10 september een 7-daagse reis naar de Ardennen in België met als standplaats Beauraing. In een rustige straat aan de rand van het centrum ligt ons hotel. Alle kamers beschikken over douche en toilet. Lift is ook aanwezig. Er zijn nog vijf twee-persoonskamers vrij. Genoemde reizen zijn op basis van vol pension. We maken mooie excursies in de omgeving. Mocht u overwegen ook eens met onze stichting Vakantie afge kort D.V.O. (door en voor ouderen) op reis te gaan, laat dit even telefonisch we ten en draai 072-334213, W. Otte, Mid delhof 31, Heiloo. U krijgt dan een uitgebreide folder vol informatie over de geplande reizen. HEILOO - Op zaterdag 21 mei organi seert de Culturele Compagnie een ex cursie naar Lelystad en Urk. In Lelystad wordt een bezoek gebracht aan het unie ke cultuurhistorische project: de re constructie van de "Batavia", een bewapende koopvaarder van het type VOC-retourschip. In het meer dan 1000 jaar oude vissersdorp Urk wordt de lunch gebruikt en aansluitend maakt het gezelschap een Ginkiestogt. Een Gin- kiestogt is een rondwandeling door de oude straatjes en steegjes van Urk. Vertrek: 8.45 uur. Aankomst: 18.00 uur, achterzijde station Alkmaar. Kosten: 127,50 p.p. Inlichtingen: De Culturele Compagnie, Obriglaan 9, 1852 KA Heiloo, telefoon: 072-333731. AKERSLOOT - Zondag 15 mei de eer ste buitenaktiviteiten van Stichting Akersloot Promotie en wel een giganti sche grote zomerbraderie en het inmid dels zeer populaire oer-Hollandse ringsteken. Door de steun van een groot aantal sponsors en natuurlijk de ver koop van de donateurskaarten is de Stichting er ook voor dit jaar in geslaagd om een leuk en gevarieerd pro gramma samen te stellen. Na het zeer geslaagde optreden van het Utrechts Byzantijns Koor nu de tweede aktiviteit. Een gigantische Zomerbrade rie, die maar liefst 200 kramen gaat tel len en waarop werkelijk van alles verkrijgbaar zal zijn. Naast deze brade rie volop vermaak voor de kinderen op het Wilhelminaplein. Zo zal er een kin dermolen en een springkussen een plaatsje krijgen op het plein en als grote klapper een zogenaamde Dessert Show en een complete Moon Walk. De Zomerbraderie begint om 13.00 uur en zal duren tot J8.00 uur. Ondertussen kan men genieten op de Kerklaan van een oer-Hollandse traditie, namelijk het befaamde ringsteken. Een twintigtal mooie aanspanningen zullen proberen zoveel mogelijk ringen te steken, met prijzen voor het grootste aantal gesto ken ringen, het mooiste geheel en na tuurlijk voor de mooiste Ring Lady. Het ringsteken zal om 14.00 uur aan vangen, zodat men de gehele middag kan genieten in de oude dorpskern van Akersloot. Na afloop van het ringsteken zal in café De Vriendschap de knotsgekke nieuwe kermisformatie "Bert en de Rest" zijn eerste optreden in Akersloot verzorgen en wie deze band eenmaal aan het werk gezien heeft zal zich niet verbazen dat dit meerdere keren zullen worden. Zo wel de braderie als het Ringsteken en ook nog het optreden van Bert en de Rest zijn gratis toegankelijk. De plaat selijke café's zullen door middel van ge zellige terrassen bijdragen aan deze feestelijke dag en als de wergoden Akersloot gunstig gestemd zijn kan het evenals voorgaande jaren druk maar oergezellig worden in Akersloot. De volgende aktiviteit van Stichting Akersloot Promotie zal op zaterdag 11 juni zijn. Op deze avond de spectaculai re Solexrace, waaraan zo'n kleine veer tig Akerslootse coureurs mee zullen doen, met daarnaast deelname van een groot aantal coureurs uit het gehele land. Tevens die avond een hele mooie Oldtimershow met auto's van 1916 tot en met 1975. Het eerste team van TVLimmen in de nieuwe kleding van Univé; v.l.n.r. Sander Volkering, Frits Zandbergen, Lex Kiebert en Perry Meijer. LIMMEN - Het eerste herenteam van Limmen moest in Beverwijk aantreden tegen D.E.M. dat in het vorige competi tiejaar als tweede was geëindigd. Frits Zandbergen beet de spits af tegen Rob Hak, en begon heel sterk 6-4. Helaas kon Frits het hoge tempo daarna niet volgen en verloor de tweede en derde set. In de tweede partij speelde Lex Kie bert tegen Ton Buhre bij vlagen schitte rend tennis, maar kon op de belangrijke momenten de punten niet pakken (3-6, 3-6). Perry Meijer had het tegen Simon de Graaf wat makkelijker en kon het eerste punt voor Limmen binnenhalen (6-0, 6-4). In de laatste singlepartij van de dag trok Sander Valkering de stand ge lijk door van Mark Veldhuis te winnen (6-1, 6-3). De eerste dubbelpartij van Lex en Perry was van hele hoge kwaliteit. Zij wonnen dan ook op overtuigende wijze (6-4, 6-4). De grootste verrassing van de dag kwam van Frits en Sander, die na een kansloze 1-6 zich prachtig terugknokten en de overwinning aan Limmen bezorg den (1-6, 6-4, 6-3). Zodoende boekte Limmen een hele knappe en onverwach te overwinning op D.E.M. Volgende week spelen zij tegen Dijkzicht uit Vo- lendam. Het begint om ongeveer 16.00 uur en u bent van harte welkom. LIMMEN - De openbare bibliotheek is vrijdag 13 mei, na Hemelvaartsdag, gesloten. Ook op maandag 23 mei, tweede Pinksterdag, is de bibliotheek gesloten. Op andere dagen gelden de normale openingsuren. Nog niet alle leden van de bibliotheek hebben hun nieuwe lenerskaart opge haald. Op vertoon van uw geldige gele abonnemet krijgt u de nieuwe pas. Bent u deze oude kaart kwijt, dan betaalt u 2,50 administratiekosten. Alleen met de nieuwe pas is het mogelijk om boe ken te lenen. AKERSLOOT - Op 11 april heeft de Woningstichting Li-Ak een nieuw kan toor betrokken aan De Kwekerij 1 te Akersloot. Medio mei zal de heer J.J. van Dijk, oud-administrateur en vice- voorzitter van de stichting, het kantoor officieel openen. Voor de huurders, be woners en andere belangstellenden wordt op vrijdag 20 mei een open huis gehêuden, zodat men het nieuwe kan toor kan bezichtigen. Dit open huis duurt van 16.00 tot 18.00 uur. ALKMAAR - Nog één keer wordt men in de gelegenheid gesteld om de Grote- of St. Laurenskerk aan de binnenzijde te bewonderen en wel in de vorm van een zondagavondzang op 15 mei. Daar na gaat de kerk defenitief dicht voor de interieur-restauratie tot medio 1996. Er wordt gezongen naar aanleiding van be langrijke historische momenten uit de geschiedenis van de St. Laurenskerk. Zo wordt stilgestaan bij de Rooms Ka tholieke periode van het kerkgebouw, de voltooiing van de bouw van de kerk in 1519, de bouw van het koororgel in 1511, de reformatie in Alkmaar in 1572, de oplevering van het grote orgel in 1645, de afschaffing van de stedelijke bemoeienis met de kerk in de 19e eeuw de vorige restauratie-periode gedurende de 2e wereldoorlog en de huidige restauratie. Medewerking wordt verleend door de Schola Cantorum van de Grote- of St. Laurenskerk o.l.v. Hendrik Timmer man, do cantor van de kerk. Het orgel wordt bespeeld door Hans van Nieuw koop. De aanvang is gesteld op 19.00 uur, terwijl de bijeenkomst maximaal drie kwartier zal gaan duren. In princi pe wordt het een staande aangelegen heid echter voor mensen die slecht ter been zijn, zijn stoelen beschikbaar. EGMOND - Competitie-uitslagen zater dag 7 mei: heren, Hogedijk 1-Grootslag 1 4-2, Hogedijk2-Pettenl 3-3, Hogedijk 3 - 't Gouwtjel 4-2, Heiloo 2 - Hogedijk 4 3-3, HH Waard 5 - Hogedijk 5 2-4, 't Gouwtje 3 - Hogedijk 6 3-3, Barsinger- horn 2 - Hogedijk 7 1-5. Gemengd: At las 1-Hogedijk 14-1, Hogedijk 2 - TV de Gouw 1 0-5, Kwadijk 2 - Hogedijk 3 2-3, Westzaan 1 - Hogedijk 4 1-4, Hoge dijk 5 - HH Waard. 10 3-2, Hogedijk 6 - Twiske 6 2-3, Vet.Heren 35 Oudorp 1 - Hogedijk 4-0, Vet.Heren 50+ Bak- kum 1 - Hogedijk 4-0. Gem.jeugd t/m 12 Hogedijk 1 - Alkmaar 15-1, Egmond 2 - Hogedijk 2 5-1. Meisjes 12 t/m 15 Hogedijk - Limmen 2 3-3. Zondag 8 mei: gemengd Hogedijk 1 - T-.N.A. 1 5-3, Hogedijk 3 - Westzijder- veld 1 4-4, HH.Waard 10 - Hogedijk 5 6-2. Gemengd 35 Hogedijk - Drieban 1 4-1, Hogedijk 1 - Julianadorp 2 2-4, Hogedijk 2 - Wings 1 2-4, Koedijk 1 - Hogedijk 3 2-4. Heren 35+ Limmen 1 - Hogedijk 1 1-5, Barsingerhorn 2 - Ho gedijk 2 0-6. Heren 35 Poelstars - Ho gedijk 4 6-0, Hogedijk 5 - Diemen 1 1-5, Junioren Hogedijk - Noordend 1 3-5. Zondag was de 4e speeldag in de lande lijke/zondag-competitie. Hogedijk 1 won ook nu. Maar een royalere onver winning dan de 5-3 tegen T.N.A. zou voor het behoud van de kampioenskan sen wenselijker zijn geweest. Het onder linge verschil met conurrent Elckerlyc is uiterst gering; elk puntje telt zwaar. Het zal toch niet weer gebeuren, dat Hoge dijk het kampioenschap, dus ook de promotie naar de 4e klas, op een haar na mist. In de zaterdagcompetitie zijn nu 3 van de 7 wedstrijden gespeeld. Er was einde lijk winst voor heren 1. De teams, die alle 3 wedstrijden hebben gewonnen zijn heren 3 (aanvoerder Ed Baltus), he ren 5 (captain Kees Holman) en ge mengd 4 (aanvoerder Mous Apel doorn). Helaas verloor gemengd 1 weer met sprekende cijfers: 4-1 van Atlas 1. Hopelijk keert het tij snel en worden de resterende 4 wedstrijddagen voldoende punten vergaard om het vege lijf in de le klasse te redden. EGMOND - Een pasgeboren baby is nog hulpeloos en afhankelijk van de ou ders. Daarna gaat het erg snel. De groei van de baby is indrukwekkend. Dit kan veel vragen oproepen bij de ouders. Hierover organiseert Regionale Thuis zorg een thema-bijeenkomst. De bijeen komst wordt gehouden op donderdag 19 mei van 14.00 tot 16.00 uur in het wijkgebouw aan de Prins Hendrikstraat 20 te Egmond aan Zee. De kosten van de bijeenkomst zijn 5,-. Voor aanmelding en informatie kunt u contact opnemen met de wijkverpleeg kundigen Ouder- en Kindzorg werk zaam in De Egmonden, telefoon 02206-7297 (op maandag, dinsdag, don derdag en vrijdag) of telefoon 02206-1444 (op woensdag). U kunt op dit nummer ook terecht voor meer in formatie over de bijeenkomst. Aan de orde komen onder andere: theorieën over ontwikkeling; huilen, spelen, eten en slapen in de ontwikkeling van de ba by; de ontwikkeling van de relatie met je baby en ouderschap. U krijgt infor matie van de wijkverpleegkundigen en wisselt met elkaar van gedachten over het onderwerp. Tevens wordt er een vi deo vertoond over "spelen met je baby". LIMMEN - Uitslag vijfde trekking: le prijs, 1094: J.A. v.d. Steen; 2e pr. 0631, G.J.H.M. Wolkorte; 3e pr. 1177, M.J. Nuijens; 4e pr. 0993, D. de Winter; 5e pr., 0764, N. Commandeur; 6e pr., 0986, J.P. Huisman; 7e pr., 0949, G.P. Groot weg en waterbouw; 8e pr., 0029, P. Bakker; 9e pr., 0702, P.A. Castri cum; 10e pr., 0445, W. Koreman; 11e pr., 0245, Edwin Baltus; 12e pr., 0758, Zentveld; 13e pr. 0712, Dhr. van Til burg 14e pr. 0910, G.P. Groot weg en waterbouw; 15e pr., 0474, M.C. Zwart; 16e pr., 0502, Peter Lute; 17e pr., 0722, L.H.J. Mors; 18e pr., 0056, M. Rom mel; 19e pr., 1028, Hollandia offset bv; 20e pr. 0965, Boha oliehandel; 21e pr.,' 0808, B. Valkering; 22e pr., 0811, Ger- ton; 23e pr., 0675, Nijman; 24e pr., 0904, B.G. de Ruyter; 25e pr., 1045, M. Schilp; 26e pr., 1086, Gert Meijer; 27e pr. 0484, G. Dirkson; 28e pr., 0130, R. Schefferli, 29e pr., 0714, Gerard Paul Wiersma; 30e pr., 0362, Rinus Paarde- koper; 31e pr., 087Ö, G.P. Groot Re cycling BV, 32e pr., 0107, Nico Zomerdijk; 33e pr., 0095, G.T.C. Min; 34e pr., 0840, H.C. Snel Burgering. Aan deze trekkingslijst kunnen geen rechten worden ontleend. Officiële trek- kingslijsten liggen ter inzage bij dhr. W. Hageman, Hogeweg 121 te Limmen. EGMOND - Op zaterdag 28 mei treedt op in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef The Deep River Quartet, bestaan de uit: Dick Rietveld (tenor), Placido R. Hazel (tenor), Walter Bykel (bariton/ gitaar) en Sybrandus Finck (Bas/cello). Het concert vindt plaats in het kader van Jazz Sail, een groots evenement in Egmond aan Zee. De toegansprijs be draagt 100,00, maar daarbij is inbe grepen een kaas/wijnbuffet. In verband met de grote belangstelling is het raad zaam vooraf te reserveren: 02206-2033, 2387 of 5973. In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij N. Admiraal. Kennemerstraatweg 429. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 17.00 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost, Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. AKERSLOOT - De dames van Meervo gels speelden thuis tegen Quick. Een wedstrijd waarin bewezen werd dat Meervogels terecht de kampioenstitel kan opeisen. Quick altijd een lastige te genstander, kon alleen voor de rust iets doen. De Meervogels verdediging was op een paar foutjes na potdicht. Ruststand 5-2. Silvia Overpelt altijd ge vaarlijk op hoeken wist de verdediging steeds op het verkeerde been te zetten en scoorde viermaal en mede door keepster Boukje Klaver die Quick na rust niet toestond te scoren behaalde de dames een flinke overwinning (10-2). Nadat de heren afgelopen donderdag de punten aan VZV moesten laten traden zij zondag aan tegen het arrogante La ren, die eigenlijk gezien hun houding een afstraffing verdiende. Even leek het erop dat dit zou gebeuren en kwam Meervogels met 6-3 voor. Meervogels speelde te gehaast en onzorgvuldig en stond er met de rust Cen niet geheel ver loren wedstrijd op het scorebord 12-16. Na rust liep Meervogels achter de feiten aan en moest een 17-23 nederlaag ge noegen nemen. LIMMEN - Het kofferproject in Lim men, u wet wel die blauwe koffertjes die door de politie langs de deur werden ge bracht en weer opgehaald, loopt ten ein de. Als het goed is, zijn alle woningen in Limmen bezocht en zijn de bewoners in de gelegenheid gesteld om van de koffer gebruik te maken. In de koffer zitten di verse materialen om uw waardevolle goederen te voorzien van een merkte ken. Ook zit er foldermateriaal in met betrekking tot inbraakpreventie. Het is natuurlijk best mogelijk dat u om wat voor reden dan ook geen koffer ontvangen heeft of niet in de gelegen heid was om van de koffer gebruik te maken. Wij willen u graag in de gele genheid, stellen de komende weken als nog van de koffer gebruik te maken. U dient zich hiervoor dan wel bij de politie aan te melden als belangstellende. U kunt dan het beste even bellen met de politie in Heiloo. Uw naam, adres en te lefoonnummer zullen dan worden geno teerd en u zult dan enkele dagen de beschikking krijgen over een merkkof- fer. Telefoonnummer: 072.-337676 en vragen naar de heer Icke, Van der Maas of Visser. LIMMEN - Vrijdag 13 mei begint de duintraining voor de leden van de Lim mer IJsclub. Aanvang 19.00 uur, pre cies vanaf het parkeerterrein bij Koningsbosch te Bakkum-Noord. Schaatsers in het bijzonder, maar ook lopers, fietsers of andere sporters kun nen aan deze trainers deelnemen. Er wordt gewerkt met niveau- en leeftijds groepen. De jeugdleden krijgen uiter aard bijzondere aandacht. Vervolgtrai- ning is er elke maandag- en vrijdaga vond, zelfde tijd en plaats, de gehele zomerperiode door. Vanaf maandag 16 mei is er voor de fietsliefhebbers van de Limmer IJsclub gelegenheid deel te nemen aan specifie ke fietstraining onder leiding van Piet Bloedjes. Aanvang: 19.00 uur, verza melen aan de Achterweg in Limmen. Het is niet de bedoeling, dat wordt ge wisseld tussen duintraining en fietstrai ning. Of er wordt gekozen voor de duintraining op de maandag of je kiest voor jet fietstraining, eveneens op de maandag. Niet-leden die belangstelling hebben voor de trainingen kunnen zich ter plek ke melden bij de trainers. Inlichtingen over lidmaatschap enzovoort kunt u krijgen bij de secretaris van de Limmer IJsclub, Nic Smit, Visweg 52, Limmen, tel. 02205-2640. LIMMEN - Op maandag 2 mei vond er op de Rijksweg een aanrijding plaats tussen een motorfiets en een fietser. De bestuurster van de fiets werd aangere den toen zij de weg overstak. Als gevolg van de aanrijding liep de bestuurster van de fiets twee gebroken benen op. De bestuurder van de motorfiets had enkele schaafwonden. Op 3 mei werd er 's middags langs de Rijksweg een snelheidscontrole gehou den. Van de ongeveer 1000 passerende voertuigen reden er vier te hard. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 73 ki lometer per uur. In het weekeinde van de bloemendagen werd een Nederlandse vlag op 't Kief- tenland gestolen. Op 4 mei vond er op de Rijksweg een aanrijding tussen drie personenauto's plaats. Het betrof hier een zogenaamde kop-staart aanrijding. Alleen materiële schade. In de nacht van 4 op 5 mei werd er vanaf het terrein van een garagebedrijf aan de Rijksweg een auto gestolen. Op 6 mei werd er langs de Kapelweg een personenauto aangereden. De veroorza ker van de schade vond het echter niet noodzakelijk om zijn gegevens achter te laten en reed door. Eveneens op 6 mei vond er op de krui sing Bogerdlaan-Dusseldorperweg een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Het niet verlenen van voorrang was de oorzaak van deze aanrijding met alleen materiële schade. Gevonden: sleutelbos met Dino-hanger. Openingstijden bureau Limmen: maan dag van 9.00 tot 12.00 uur en donder dag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten deze uren kunt u het beste een afspraak maken. LIMMEN - Vrijdag sloot S.V. Vrede- burg het schaakseizoen af met het snel- schaakkampioenschaf). Acht rondes met in totaal 72 partijen waren nodig om te bepalen wie zich een jaar lang snelschaakkampioen van Limmen mocht noemen. Ronald van der Storm scoorde uit acht partijen volgens een Zwitsers systeem 61/2 punt. Met dit resultaat bleef hij Ge rard de Graaf met een Zi punt voor. Ronals mocht derhalve de wisselbeker uit handen van voorzitter J. Admiraal in ontvangst nemen om deze beker ge durende 12 maanden met poetsen in een acceptabele conditie te houden. Adspirantenkampioen Bram de Waard ontpopte zich ook bij het snelschaken als sterkste adspirant. Zijn beloning bestond uit een fraaie trofee. Vrijdag 13 mei om 19.30 uur wordt de jeugdmassakamp tegen de jeugd van Oppositie uit Heiloo afgewerkt met als inzet een fraaie beker. LIMMEN - Zaterdag 14 mei houdt de jeugdvisclub haar eerste wedstrijd. We verzamelen om 18.30 uur op de parkeer plaats bij het voetbalveld. We vissen van 19.00 tot 20.30 uur. De deelname is, net als vorig jaar, gratis. Na de wed strijd volgt er nog een korte prijsuitrei king. Natuurlijk zijn de ouders van de vissertjes ook weer van harte welkom aan de waterkant. Kinderen die nog geen lid zijn, maar wel mee willen doen aan de wedstrijd, kunnen zich nog snel opgeven bij Rob Jak, tel. 3107. Een jaarlidmaatschap kost slechts een tientje. AKERSLOOT - Vanaf 14 mei exposeert de Akersloter kunstenaar Frits Bangert in de expositieruimte van het gemaal Limmen 1879 aan de Fielkerweg. Frits Bangert is een veelzijdig kunstenaar, ac tief als beeldhouwer, schilder en jazz muzikant. Beelden vormen het grootste deel van zijn werk. Hij werkt hoofdzakelijk in steen en hout of een combinatie van bei de. De menselijke figuur is meestal zijn onderwerp. Eenvoud van vorm en strak heid van lijn versterken de expressiviteit van zijn beelden. De schilderijen van Frits Bangert zijn helder van kleur en evenwichtig van op bouw. De voorstelling is meestal ab stract, dikwijls als abstrahering van een landschap waarin land en water elkaar ontmoeten. Beelden en schilderijen zullen tot en met 12 juni in het gemaal bijzonder tot hun recht komen. Het gemaal is geopend op zaterdag van 13.00 - 17.00 uur en op zondag van 11.00 - 17.00 uur. LIMMEN - Alweer voor de veertiende keer organiseert de Limmer IJsclub op zondag 15 mei de palingtour. Deze fietstourtocht van 100 km en 35 km start zondagmorgen vanf 8.00 tot 9.30 uur (100 km) en 10.30 uur (35 km) bij café de Uitkomst aan de Rijksweg in Limmen. De 100 km is een tocht naar Volendam. Bij de 35 kilometer is getracht zoveel mogelijk toeristische wegen en fietspa den in het traject op te nemen. Deze route leent zich dan ook niet voor de snelle fietsers. De inschrijfkosten bedra gen voor de ouderen met herinnering 5,- en voor de jeugd tot en met 15 jaar 3,50. Voor administratiekosten rijden kost 2,50. Het is een vrije toertocht. Dit betekent dat ieder zijn eigen tempo bepaalt en er niet met specifieke voorrijders gereden wordt. Er wordt dan ook geen tijdlimiet gesteld. Men kan er bij wijze van spre ken de hele dag overdoen. Het is gebruikelijk dat de grote groepen 100 km rijders precies om 8.00 uur ver trekken. Diegenen die dat iets te vroeg vinden kunnen uiteraard ook wat later starten. Inlichtingen over deze tocht, te lefoon 02205-2426 of 1573. EGMOND-BINNEN - Voor de 7e maal in successie wordt traditioneel op He melvaartsdag in J.O.E.B. Hemelpop gehouden. Ditmaal zullen vijf bands op het podium aantreden. Vanaf 15.00 uur zullen achtereenvolgens Raya (Sympho- nische rock), Goat (Metal/Punk), Pad- dington (New quitar rock) en Bart de Klerk Friends (Rock Roll) optre dens verzorgen. De afsluiter van het festival heeft geen verdere introductie nodig want Power- play staat garant voor een onvervalste portie Rock van de bovenste plank. Hits zoals 'Rosie', 'Love can break your heart' en 'Make it alone' zullen onget wijfeld deze dag tot het repertoir beho ren. Maar ook andere hits zullen zeker gespeeld worden. Dit alles mag je toch niet missen. En voor de entreeprijs hoef je het zeker niet te laten want die is namelijk geheel gra tis. Laat je niet ontmoedigen en kom donderdag naar ons toe. J.O.E.B. is te vinden aan de HeerCnweg 69 te Eg- mond-Binnen. LIMMEN - De Hortus Bulborum staat op het ogenblik in volle bloei en daarom is een bezoek de komende tien dagen beslist de moeite waard. In de Hortus kan men tussen de tulpen lopen en ze zelfs even aanraken. Bijzonderheden zijn te lezen op de naambordjes -zoals de ouderdom van de soorten (van 1595 tot 1945) en de oorsprong (van Siberië en Turkije tot Italië en Frankrijk). De Mendels, Triumf- en Darwin Hybri den staan in volle bloei en de Cottage, Darwins en Breeders tonen ook al hun uitzonderlijke kleuren. De Hortus aan de Zuidkerkenlaan 23A te Limmen is uniek -door de prachtige tulpen, die al leen hier nog worden gekweekt en ge koesterd. Vergeet niet te kijken naar de 'Zomer- schoon' - de tulp die in Alkmaar op 5 februari 1637 werden verkocht "aende meest-biedende in de Sael vande Nieuwe Schutters Doelen - door de heern Wees- Meesteren/ende Voochden". De Hor tus is geopend tot 15 mei van 10.00- 17.00 uur (zondag van 12.00-17.00 uur). Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-52800522. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: tel. 072-334316. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Regionale Thuiszorg Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkverpleging: Wijkgebouw Midden weg 26a, Limmen. Ouder- en Kindzorg: telefonisch spree kuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.00 en van 12.30-13.30 uur, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: telefonisch spree kuur maandag tot en met vrijdag van 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Alarmnummer: 072-619818. Uitleenmagazijn: Middenweg 26a, maandag, woensdag en vrijdag van 17.30-18.00 uur, tel. 02205-1250. Diëtisten: lidmaatschap Regionale Thuiszorg is rtoodzakelijk, afspraken via tel. 072-199222. Kraam verzorging: aanvragen voor kraamhulp maandag tot en met vrijdag van 8.00-17.00 uur via tel. 072-199222. Oproepen van kraamhulp maandag tot en met vrijdag van 8.30-17.00 uur via tel. 02208-90600. Alarmnummer kraam: 072-483790. Gezinsverzorging, praktische thuishulp, dagverzorging en intensieve thuiszorg: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, tel. 072-127066. Telefonisch spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur. Alarmnummer: 072-619818. Gemeente Limmen Openingstij den gemeentesecretarie 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder telefoon nummer 1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. Afdeling sociale zaken: open spreekuur op maandag en donderdag van 9.00- 12.00 uur. Buiten deze tijden kan men terecht na een telefonische afspraak (tel. 1456). Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 02205-2135. Openingstijden: maandag 14.30-17.00/ 19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenartsen Dierenkliniek Castricum, Laan van Al- bertshoeve 140, Castricum, tel. 02518- 54345. Dierenartsen: H. Wolters en mw. S. Asyee. Spreekuur zaterdag 13.00-14.00 uur, verder volgens telefo nische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en W.J.M. van Look, Dotter bloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u even tueel automatisch doorgeschakeld. Be handeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol- - gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Jans- sen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 02205-1410. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Geen spreekuur in het wijkgebouw te Limmen. Telefooncirkels" Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: S. Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 02205-1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars; privé 02513-15563 (tussen 18.00- 19.00 uur). Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus- sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over Kinderopvang Limmen kunt u terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12, tel. 2817. Spreekuur: iedere dinsdag van 9.15- 10.30 uur in De Wollewei, tel. 2418. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 072-335148. Uitvaartverzorging Begrafenisondernemning Hoogeboom, tel. 02205-3009.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 14