Jan Admiraal heeft één wens: 'Laat Vredeburg behouden blijven' LIMMEN 1 BLOEMENDAGEN IN LIMMEN Equipe Coiffures SPORTCENTRUM 'DE ENTERIJ' r e/Ae c/uji een/ i&// an& /et> Zaterdag 30 april, de nacht van de bloemen met: (Bfoemsierlqinst Irene de formatie Good Luck en de Delta Music Show Chemocar weer in Limmen Middenweg 3, 1906 AR Limmen. i.s.m. Aanvang 20.00 uur, Entree: f 7,50. Voorverkoop: Albert Heijn Limmen. Sportcentrum 'de Enterij'. Vakantie? Vernieuw tijdig uw paspoort! Stille Tocht op 4 mei Vertrouwen uitgesproken Spreekuur wethouders Portefeuille rond Gemeentediensten gesloten Kaasdragers bij opening op de Rijksweg Hortus Bulborum volop in bloei Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Expositie Tinekes Atelier Limmers Joffers exposeren hun werk Inleveren kopij voor de Uitkijkpost Katholiek Vrouwengilde UW KERASTASE-KAPPER Tot ziens bij: PAGINA 15 UITKIJKPOST 27 APRIL 1994 LIMMEN - Als de bloemendagen voor bij zijn sluit Jan Admiraal een periode in zijn leven af, dan heeft hij 20 jaar in Vredeburg gewerkt. Met weemoed in het hart neemt hij afscheid van Vrede burg, laat het alsjeblieft behouden blijven. Twintig jaar geleden verkocht de toen malige eigenaar en raadslid Pepping zijn boerderij en land aan de gemeente. Er moesten straten en woningen, ge bouwd worden o.a. de Cameren. Zelf zette Pepping 250 meter naar achteren zijn bedrijf op kleinere schaal verder. Burgemeester Molhoek, die toen burge meester van Limmen was, zag Vrede burg als een verlengstuk van het (oude) gemeentehuis, dat immers als noodge bouw was neergezet. Maar er moest ook iemand komen om Vredeburg te runnen. Dat was het mo ment waarop Jan Admiraal ten tonele verscheen. Jan had Horeca ervaring en het leek hem wel wat. Er was van alles te doen bollen, museum, bibliotheek, voltrekkingen van huwelijken, de har monie oefende er regelmatig, er waren raadsvergaderingen en wat een belang rijke rol in nam was de culturele Raad Limmen. Voor de tijd die er nog over bleef mocht Admiraal er van de ge meente mee doen wat hij wilde, mits het maar leuke dingen voor de Limmer be volking waren. „En zo kwam er steeds meer werk en moest ik de hulp van mijn vrouw inroepen", vertelt Admiraal. „Later kreeg ik twee assistentes, Wil Kroone en Els Siyjder. Ruim elf jaar hebben we met elkaar gewerkt en in een fantastische harmonie". Op maandag werd er een werkbespre king gehouden en de rest van de week liep het vanzelf. „Ik gaf samen met Jan Tuin ook rondleidingen in het bollen- museum" zegt Admiraal. Hierover is een leuke annekdote: verle den jaar heeft Prinses Margriet de bloe mendagen geopend. Jan Admiraal had er alles aangedaan zoals altijd, dat alles tot in de puntjes verzorgd was. Ook van de kant van het koninklijk huis was al les gecontroleerd. Admiraal wilde persé niet dat er gerookt werd, want mis schien hield de Prinses er niet van. Toen het officiële gedeelte achter de rug was, volgde er een rondleiding door het bol- lenmuseum. Het eerste wat Prinses Margriet vroeg was „Mag ik een siga- Het echtpaar Admiraal voor hun geliefde Vredeburg, geflankeerd door Els Snijder en Wil Kroone (rechts). retje roken"? Nu mag er in het bollen- museum helemaal nooit gerookt wor den, maar wie weigert een echte Prinses iets? Admiraal schiet bij de herinnering nog in de lach. Maar niet alleen bij koninklijk bezoek worden alle registers open getrokken ook van de trouwerijen wordt veel werk gemaakt. In die twintig jaar zijn er zo'n 800 huwelijken in Vredeburg gesloten. Jan heeft er altijd een feestelijk gebeu ren van gemaakt. Muziek als het bruidspaar binnenkomt, een muziekje (piano) tijdens het tekenen en een ver zoeknummer van het bruidspaar bij het verlaten van Vredeburg. Jaap Adrichem was degene .die de huwelijken sloot, sa men probeerden ze er altijd een per soonlijk tintje aan te geven. Limmen had op het gebied van trouwerijen echt een naam opgebouwd, veel bruidsparen van buiten af wilden persé in Limmen trouwen. Er waren in die twintig jaar 150 raads vergaderingen en een groot aantal re cepties, ook hier is er één van die het team Admiraal nooit zal vergeten. Dat was het afscheid van dokter Bremmers: 2200 mensen kwamen op de receptie. Admiraal: „Om iedereen toch een drankje te geven hadden we een heel systeem bedacht. De mensen die kwa men gingen de ene kant op, wie weg ging via de andere kant. En iedereen kreeg z'n natje je en z'n droogje". Natuurlijk is Vredeburg in de loop der tijd enorm veranderd. In het begin was, zoals het bij een boerderij behoort een ventilerend dak. U begrijpt als je dan een receptie of een vergadering hebt, dat dat enigszins fris is. Ook de vloer liet te wensen over. Maar zoals het nu is, is het heel goed te doen. Ook de lift was een hele verbetering. De Culturele Raad heeft heel wat voetstappen in deze mooie boerderij liggen. Een van de grootste evenementen was Creatief Limmen. Met elkaar heeft men een afscheidskado aan Jan Admiraal aangeboden. „Dat heb ik bijzonder gewaardeerd. Ik heb begrip voor het standpunt van de ge meente, het was tenslotte het ver lengstuk van het „oude" gemeentehuis. In het nieuwe gemeentehuis hebben Wil en Els passend werk gevonden en ik ga daar met twee part-timers een nieuwe start maken". „Maar één ding, laten ze Vredeburg be houden. Ik heb er met zo veel plezier ge werkt en de mogelijkheid gekregen de dingen te doen zoals ik wilde. Je moet ook kunnen afsluiten, maar laat het ge bouw staan". Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a, Limmen. Telefoon02205-1456 Geldig en tijdig ledereen die buiten de grenzen van Nederland wil reizen, heeft een geldig reisdocument nodig. De ervaring heeft geleerd dat nogal wat mensen op het laatste moment een nieuw paspoort aanvragen. Maar reisdocumenten kunnen wij nog niet direct afgeven. Om lange wachttijden te voorkomen is het daarom raadzaam om uw aanvraag nu te doen. Beide ouders van het minderjarige kind moeten toestem ming geven voor de afgifte daarvan. Als het kind al staat ingeschreven in het reisdocument van de ouder(s) moet dit laatste document worden ingeleverd. Bij het ophalen van het nieuwe paspoort (door het kind) wordt dit document aan hem of haar mee teruggegeven. Ook bij de aanvraag van een jeugdpaspoort zijn twee zwart-wit pasfoto's nodig. Reisdocumenten kunnen niet meer worden verlengd. Hoe vraagt u een paspoort aan? De aanvrager van een nieuw paspoort moet dat persoonlijk doen en het ook persoonlijk komen afhalen. Bij de aanvraag van een nieuw paspoort moet het oude worden meegebracht. Ook moet u twee zwart-wit pasfoto's meenemen (niet uit een flitsapparaat van bijvoorbeeld het station of een grootwinkelbedrijf). Tot 16 jaar Kinderen kunnen tot 16 jaar worden bijgeschreven in het paspoort van een van de ouders. De andere ouder of voogd dient hiervoor toestemming te geven. Het is ook mogelijk om kinderen te laten bijschrijven in het paspoort van beide ouders, maar alleen als dat paspoort nog geldig of nieuw is. Voor jongeren tot 16 jaar bestaat ook de mogelijkheid tegen een goedkoper tarief een eigen paspoort aan te vragen. Toeristenkaart In plaats van een paspoort kunt u ook een goedkopere toeristenkaart aanvragen. Een toeristenkaart is slechts twee jaar geldig en in een beperkter aantal, maar wel in de meeste, landen van Europa. Ook bij de aanvraag van een toeristenkaart zijn twee zwart-wit foto's nodig. Kosten De kosten van een paspoort bedragen f 100,-. Het paspoort voor jongeren tot 16 jaar kost f 70,-. Het bijschrijven van kinderen in een nieuw paspoort is gratis. Bijschrijven in een reeds afgegeven paspoort kost f 6,50. Een toeristenkaart kost f 40,- en een toeristenkaart voor kinderen tot 16 jaar f 30,-. Vragen? Mocht u vragen hebben over reis- en andere documenten, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Bevolking van de gemeente Limmen. Wij zijn geopend: maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur. Telefoon 02205 1456. Ter gelegenheid van de 4 mei herdenking wordt de jaarlijkse Stille Tocht georganiseerd. Vanaf het parkeerterrein bij de sporthal d'Enterij gaat de stoet - voorafgegaan door trommelaars - via de Oudeweg en de Rijksweg naar het oorlogsmonument. Bij het monument vindt de herdenking plaats met om 20.00 uur twee minuten stilte. Wanneer u aan wilt sluiten bij de Stille Tocht, verzoeken wij u om 19.30 uur aanwezig te zijn op het parkeerterrein van de sporthal d'Enterij. De nieuwe gemeenteraad van Limmen is op 12 april jl. geïnstalleerd. Tijdens die vergadering is een motie door het CDA ingediend. Deze motie had tot doel uit te spreken dat de gemeenteraad van Limmen vertrouwen heeft in de burgemeester en de gemeentesecretaris. De motie werd ondersteund door de VVD en de PvdA. De fractie van de Limmer Gemeenschap had geen behoefte aan die motie, omdat er zaken zoals portefeuilleverdeling en externe vertegenwoordigingen bij werden gehaald die niet juist waren weergegeven. Met de eventuele raadsuitspraak inzake het vertrouwen in de burgemeester en de secretaris was de Limmer Gemeenschap het eens. In de raad is door de fractievoorzitter van de LG gezegd het volste vertrouwen te hebben in die beide personen. Er was geen behoefte aan een motie. Niettemin werd de motie in stemming gebracht en door de gemeenteraad verworpen. Nu kan dit worden uitgelegd als dat de gemeen teraad geen vertrouwen heeft in de burgemeester en de secretaris. De weergave in de Alkmaarsche Courant van de dag erna kan die foute indruk bevestigen. Nogmaals dat was niet de bedoeling. Het vertrouwen is onomwonden uitgesproken! Het spreekuur van de wethouders is gewoonlijk op dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur. In het nieuwe gemeentehuis kunt u hiervoor terecht in de leeskamer en in de kleine commissie kamer. Deze kamers zijn te bereiken via de achteringang (de ingang van het politiebureau, nummer 4A). Maar, het eerstvolgende spreekuur is vanavond, woens dag 27 april van 19.00 tot 20.00 uur. Vanwege de verkiezin gen voor de Tweede Kamer is er géén spreekuur op dinsdag 3 mei. 27 april 1994, Burgemeester en wethouders van Limmen De burgemeester en wethouders hebben in de college vergadering van 19 april jl. hun taken verdeeld. Burgemeester E.J.Th.M. Huisman krijgt algemene be stuurszaken, bestuurlijke coördinatie, economische zaken, financiën, politie en brandweer, regionale samenwerking en voorlichting. De burgemeester is voorzitter van de commis sie Algemeen Bestuur/Financiën. Wethouder A.C.M. Hes (Limmer Gemeenschap) is verant woordelijk voor onderwijs, personeel en organisatie, sociale en maatschappelijke dienstverlening, sport en recreatie, volksgezondheid, welzijn en ouderenbeleid. De heer Hes is voorzitter van de commissie Welzijn, Perso neel Ónderwijs. In de portefeuille van wethouder C.P.M. Rood (Limmer Gemeenschap) zitten ruimtelijke ordening, grondzaken, milieubeleid, openbare werken en volkshuisvesting. De heer Rood is voorzitter van de commissie Ruimtelijke Ordening Volkshuisvesting. Op vrijdag 29 april 1994 kunt u uw huishoudelijk klein chemisch afval (KCA) weer afgeven bij de chemocar. De chemocar staat dan op de volgende plaatsen: - bij het parochiehuis van 12.35 tot 15.30 uur - op het Achtkant bij de kruising met de Hogeweg van 15.35 tot 17.00 uur Het is niet de bedoeling dat er bij de halteborden KCA wordt achtergelaten. Bedrijven dienen hun KCA rechtstreeks aan een vergunning houder af te geven en niet bij de chemocar. Heeft u vragen, dan kunt u bellen met de Gemeenschappe lijke Technische Dienst Limmen-Akkersloot, bureau Milieu: 02205 1456. De vorige actie met de chemocar leverde 480 kg KCA op. Maak gebruik van deze mogelijkheid om zelf uw bijdrage te leveren aan een schoner milieu! Volgende week donderdag en vrijdag (5 en 6 mei) zijn het gemeentehuis en de dienst Openbare Werken gesloten. LIMMEN - Burgemeester Pop, de Alk- maarse kaasdragers en de kaasvader zullen de opening van de bloemendagen extra kleur geven. Zij zijn op zaterdag 30 april om 11.30 uur aanwezig bij het bouwwerk, voorstellende de Alkmaarse Kaasmarkt aan de Rijksweg 184. Burgemeester Pop zal dan officieel de bel luiden, een handeling die alle vrijda gen plaatsvindt op het Waagplein in Alkmaar, maar nu voor een keer te zien zal zijn in Limmen. Voor alle Limmers een unieke gelegenheid om samen met de kaasdragers op de foto te gaan. Op dit moment worden er nog popgin gen ondernomen om de kaasdragers ook op zondagmiddag naar Limmen te krijgen. Een uniek schouwspel dat u niet mag missen. LIMMEN - Op het ogenblik staat de Hortus Bulborum bijna in volle bloei en daarom is een bezoek gedurende de ko mende tien dagen beslist de moeite waard. Door het weer van de laatste da gen krijgt de collectie van meer dan 1200 historische tulpensoorten snel kleur. In de Hortus kan men door de tulpen lopen en ze zelfs even aanraken. De bij zonderheden zijn te lezen op de naam bordjes, zoals de ouderdom van de soort (de oudste dateert uit 1695) en de oorsprong (van Siberië en Turkije tot in Frankrijk). De vroege tulpen zijn nu op hun mooist en de verdwenen Mendel- tulpen komen in bloei. De Hortus Bul borum aan de Zuidkerkenlaan in Lim men is uniek door haar prachtige kleuren en vormen en door de honder den oude soorten, die alleen hier nog worden gekweekt en gekoesterd. LIMMEN - Tijdens de bloemendagen (30 april tot 8 mei) is in Tinekes atelier een expositie te zien. 400 Jaar tulp heeft Tineke Kramer Pijnappel uitgebeeld met schilderijen, aquarellen en etsen. Zij is geïnspireerd door Judith Leijster en anderen, die omstreeks 1600 tulpen schilderden met vlinders en insekten, welke een symbolische betekenis hadden. Ook in het atelier laat Tónna Lucassen haar prachtige, gevoelige bronzen beel den zien. Buiten in de tuin kunt u abstracte en figuratieve beelden bewon deren van Gerda van Buren en Marian Smulders. Alle vier de exposanten zijn lid van perspectief Castricum. Tinekes atelier kunt u vinden aan de Rijksweg 176 te Limmen, tegenover Golden Tulip, Heiloo. De openingstij den zijn van 10.00 uur tot 18.00 uur. Komend weekend zijn ze er weer in vele soorten en maten: de traditionele mozaïeken in Limmen. LIMMEN - Voor de 42e maal worden in Limmen de traditionele Bloemendagen georganiseerd van zaterdag 30 april t/m donderdag 5 mei. Het dorp, met onge veer 5500 inwoners, wordt dan omgeto verd in een zee van lentebloemen. Naast de in bloei staande bollenvelden en pr achtig aangelegde tuinen verrijzen circa 125 werkstukken van hyacintenbloem- ,pjes. De hyacinten-bloempjes (nagels) wor den op verschillende manieren ver werkt. Allereerst is er de van oudsher gehanteerde techniek waarbij men de nagels los op een schuin oplopend plan kier legt. Daarnaast kan men ook de na gels één voor één op tempex lijnen of spelden, zodat voorstellingen rechtop kunnen staan. Zo kunnen ook ruimtelij ke objecten vervaardigd worden, waar bij vaak de hulp wordt ingeroepen van gaas, hout, riet en zelfs van elektromo toren om bewegende voorwerpen te maken. In een werkstuk worden tienduizenden bloempjes verwerkt. Omdat deze bloempjes, afhankelijk van het weer, maximaal twee weken goed blijven, moeten ze in een paar dagen (en nach ten) door een groot aantal mensen ver werkt worden. Iedereen helpt een handje mee, want er heerst altijd een ge zellige sfeer tijdens het maken. De uitgebeelde voorwerpen lopen uit een: actualiteiten, lokaal, nationaal en internationaal, zijn altijd een dankbaar gegeven en worden soms op ludieke, soms op ernistige wijze naar voren ge bracht. Ook worden sprookjes uitge beeld, schilderijen nagemaakt, ja zelfs complete bouwwerken op schaal nage bouwd. Welke onderwerpen dit jaar LIMMEN - In de mooiste stolpboerde rij van Limmen, waarin ook het bloem bollenmuseum gevestigd is, exposeren tijdens de Limmer bloemendagen De Limmer Joffers hun werk. De Limmer Joffers zijn vijf Limmer kunstenares sen. Zij tonen schilderijen in olieverf en in acryl, aaquarellen, gouaches, beelden en keramiek met als met als thema de tulp. Greetje Roelofszen maakt grote kleur rijke schilderijen als uiting van een zoektocht naar expressie. Hieruit ont staan impressionistische en expressio nistische beelden met abstracte elementen. Deze keer staan mens en bloem centraal. Greetje Roelofzen werkte voor Limmen mee aan het boek je "Proza, poëzie en pernten". Momen teel hangen er schilderijen van haar hand bij de NOS in Hilversum. Heieen van de Lem schildert al twintig jaar. Zij probeert in haar werk zoveel mogelijk het impressionisme te benade ren. Kleur en gevoel staan voorop. He- leen schildert vooral bloemen in de tuin of in huis. Ellen van der Dussen maakt keramische droomfiguren en fantasievoorstellin gen. Op deze tentoonstellingen laat zij enige tulpvazen zien. In haar beelden werkt ze behalve met klei ook in speksteen en in hardere steensoorten. Zij krijgt steeds meer de neiging tot abstraheren. Nella van Os maakt naast schilderijen met bloemstukken ook aquarellen en bronzen beelden. Nella hoeft haar on derwerpen niet ver te zoeken: als je goed kijkt, zijn de mooiste dingen heel dicht bij te vinden, aldus Nella. Jeanette Coppens exposeerde reeds vele malen in Noord-Holland haar olieverf schilderijen met mensen en portretten. Sinds een half jaar schildert zij ook stil levens. Licht is belangrijk in haar werk. De tentoonstelling van de Limmense Joffers is geopend op Koninginnedag, 30 april van 11.00-17.00 uur, op 1 mei van 11.00-17.00 uur en op 2 mei van 11.00-16.00 uur. In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij N. Admiraal. Kennemerstraatweg 429. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 17.00 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost, Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. LIMMEN - Woensdag 20 april hebben we onze laatste ledenavond gehouden van het winterseizoen. Vice-voorzitter Janny de Groot opende de avond, waar na Jo Neelen een toepasselijk gedicht voorlas. Hierna trad voor ons op de to neelvereniging St. Willibrordus uit Akersloot. Zij speelden het stuk "Je kunt het toch niet meenemen". Om de kosten te drukken werd er nog een ver loting gehouden. We kunnen terugzien op een goed seizoen. zijn gekozen voor de werkstukken is nog niet bekend: traditioneel zijn de onderwerp-keuzes de best bewaarde ge heimen van het dorp. Tijdens de bloemendagen is het cultu reel centrum Vredeburg geopend. Hier in bevindt zich onder andere het Museum voor Bloembollenteelt, uniek in Nederland, waar meer dan 350 jaar bloembollenhistorie bewaard wordt. Ook exposeert hier een groep kunstena ressen, die zich de Limmer Joffers noemt, met schilderijen, aquarellen, beelden en keramiek. De tulp staat cen traal op deze expositie. Door het dorp zijn twee goed bewegwij- zerde routes aangelegd. De eeste begint in het zuiden bij het schilderachtige her vormde kerkje en loopt langs het mu seum voor bloembollenteelt. De tweede begint aan de noordkant van het dorp. De totale lengte bedraagt ongeveer 8 km. Langs de route is volop parkeer gelegenheid, zodat u ook te voet kunt gaan. Aan beide kanten van het dorp worden routebechrijvingen uitgedeeld. Het museum en de werkstukken zijn al lemaal gratis te bewonderen. Bovendien zullen 's avonds vele werkstukken fraai verlicht zijn. Inmiddels is het programma voor het weekend bekend. De zaterdag staat in het teken van de opening en de feesta vond. De opening wordt dit jaar ver richt door de TV bekendheid en vertolker van het lied "Tulpen uit Amsterdam", Herman Emmink. Alle deelnemers zijn 's avonds vanaf 20.30 uur uitgenodigd voor de feesta vond (niet te verwarren met het bloe- menbal) in partycentrum Sint Maarten. Het belooft een geweldige happening te worden met onder andere levende mu ziek door Poker, en de bekendmaking van de uitslag. Ook kunt u deze avond aan de zaal een uitslagenlijst afhalen en, als u in de prijzen bent gevallen, uw prijzenbordje voor bij uw stuk. Zondagochtend om 10.30 uur zal het komité, vergezeld door het promotie team een bezoek aan De Cameren bren gen om onze oudere dorpsgenoten een bloemetje aan te bieden. De middag staat in het teken van muziek. Vanaf 13.00 uur geven drie korpsen een con cert op het terrein naast De Cameren. Het zijn onze eigen Harmonie Excelsi or, de City Guard uit Alkmaar en de Fanfare Showband Heiloo. Daarna gaan ze, vergezeld door het promotie team te voet naar de Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat, waar ook een concert gegeven zal worden. Laten we hopen dat het weer ons dit jaar niet in de steek zal laten en dat de bloemenda gen 1994 voor ons allemaal en onze be zoekers een overgetelijk evenement worden. Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen Bloemenbal 1994 Sugar Lee Hooper ferlijocri 40a, 1906 W\\} limmenk w td: 02205-2173

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 15