I vr Kastanje bij 't Loo krijgt nieuwe plaats \i na /Mascotte MoGoJoKo houdt fancy-fair ten bate van de 'Bobshop' C. HACHMANG Voor de elfde keer grootse Geraniummarkt nabij station Wear Ever Ruud van Haneghem laat veel moois voor de tuin zien 59.95 -3 CHECK MARK KORTE MOUW POLO'S FfSIÊjl Grote Geranium- en stekkiesmarkt in het Stationscentrum op zaterdag 14 mei. 59e JAARGANG NO. 19 DRUKKERIJ UITKIJKPOST 11 MEI 1994 Uitvoering dameskoor DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072 335085 Amels v h. v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 Hemelvaartsdag 12 mei Vrijdag 13 mei Zaterdag 14 mei wegens vakantie Kantoorvakhandel Drukkerij Uitkijkpost is GESLOTEN op donderdag 12 mei en vrijdag 13 mei Cowboy Party met de Neukteugels in Buk Buk Nationale collecte epilepsiebestrijding 'ij* i aJ? **4r M O D E M A N van 79.95 nu STATIONSWEG 61, 1851 LJ HEILOO TELEFOON 072-330068 U kunt met uw eigen stekkies van planten op de markt staan en ze aan de man brengen. Tegen een kleine vergoeding kunt u hiervoor een kraam of een grondplaats huren. Heeft u interesse, dan kunt u dit tot vrijdag 13 mei tot 12.00 uur telefonisch opgeven onder Al if/NA MAKELAARDIJ O.G. VERK00P J. VOS Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo ASSURANTIËN E Drumles in Tendenz Houseparty Buk Buk Natuurwandelingen in' Heiloo Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8 30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! De verplaatsing van de kastanje, onder het toeziend oog van vele nieuws gierigen, slaagde pas na drie pogingen. Met veel precisie wordt een (tweede) gat in de stam geboord voor een cen timeters dikke stalen pen. Het huisje van Dirk Greeuw en Maartje Greeuw-Knap met geheel rechts 'Tinie's Kastanje'. Links is nog net het pand van kruidenier De Vries zichtbaar. HEILOO - De boom werd geplant in 1931 door Tinie Coolegem-Greeuw in de tuin van haar ouders, Dirk Greeuw en Maartje Greeuw-Knap. Het huisje aan de Heerenweg, wat achteraf gele gen, moest wijken voor de realisering van winkelhof 't Loo. Maar de kastanje kon behouden blijven: De kruin stak net langs de gevel van het Open Huis ter hoogte van de winkel van Braam. Nu de uitbreiding en verbouwing van 't Loo van start is gegaan, moest ook de bijna 63-jarige kastanje onder handen genomen worden. Blijven staan was niet mogelijk en kappen was uit historisch oogpunt bepaald niet gewenst, zo liet wethouder Tom ten Hoope weten. Na zorgvuldig vooronderzoek, waarbij vooral het dubbele wortelstelsel van de HEILOO - Zondag 15 mei is er op het plein bij de Moeder Godskerk een grote fancy-fair. De organisatie hiervan is in handen van het Moeder Gods Jongeren Koor (MoGoJoKo), dat dit jaar jubi leert. Enige weken geleden hebben de vele plannen van de koorleden in de krant gestaan, van loterij tot galabal. En met al die activiteiten wil MoGoJo Ko niet alleen het eigen feest vieren, maar vooral ook zoveel mogelijk geld verzamelen ten bate van de Bobshop. De Bobshop is begin 1984 ontstaan. Op de afdeling oncologie van het toenmali ge Emma Kinder Ziekenhuis werden kinderen tot 18 jaar met kanker behan deld. Velen brengen hier de laatste maanden van hun leven door. De be handelingen zijn zwaar, de kinderen zijn misselijk van de bestraling en che motherapie. Vaak liggen ze gedurende lange tijd in geïsoleerde boxen. De Bobshop bestond in eerste instantie uit een videorecorder op een verrijdbare kast en een verzameling voorbespeelde videocasstettes. Geleidelijk aan is er voor iedere box en zaal een eigen, per manente, videoplayer aangeschaft en is de collectie videofilms zeer uitgebreid. Er wordt intensief gebruik van gemaakt en het helpt de kinderen bij hun behan deling. Uitbreiding Bij de fusie met de kinderafdeling van het AMC is de videotheek mee overge gaan. Enkele jaren geleden is besloten ook de andere kinderafdelingen van het Emma Kinder Ziekenhuis het Kinder AMC te voorzien van een eigen video theek en wederom zijn videoplayers op iedere zaal c.q. kamer geplaatst. Weer later kwam het verzoek van de afdeling dagverpleging voor kinderen, waar kin deren gedurende één dag chemotherapie krijgen, een afdeling die ver verwijderd is van de afdeling oncologie, een eigen filmcollectie te geven, waarmee de der de videotheek tot stand kwam. In het* voorjaar van 1993 is de nieuwe kinde rafdeling van het Medisch Centrum Alkmaar voorzien van de vierde Bobs hop: 29 spelers en veel videocassettes. Voortdurend worden de bestaande vide otheken voorzien van de nieuw versche nen videofilms, terwijl van tijd tot tijd de videospelers vervangen moeten worden. Financiering De Stichting Bobshop, een initiatief van de Heilooënaar dr. H.P. Kleyngeld, is tot nu toe gefinancierd middels herhaal de giften van de stichting De Zonnige Juegd alsmede middels incidentele gif ten uit acties en van bedrijven en indivi duen. Daarnaast hebben de videofilmdistributeurs veel cassettes ge schonken en leveren ze, nu alles in veel voud moet, vaak tegen lage prijzen. Het bestuur van de stichting heeft beslo ten voor zover de beschikbare middelen het toelaten geleidelijk het aantal video theken uit te breiden, echter eerst bij de afdelingen oncologie van de gespeciali seerde kinderziekenhuizen. Als eerste staat nu op de lijst het Wilhelmina Kin der Ziekenhuis in Utrecht. Het blijkt echter niet zinvol alleen oncologie een Bobshop te geven; het gehele ziekenhuis zal dan ook worden ingeschakeld. Aangezien dit ziekenhuis ook nauwe lijks over tv-toestellen beschikt en over twee locaties verdeeld is, is een bedrag van ongeveer 75.000 gulden nodig als initiële uitgave. Dankzij de Hansje Sille- vis Stichting en de Stichting Kinderpost zegels is reeds een bedrag van 35.000 gulden beschikbaar, zodat met de uit voering reeds is begonnen. MoGoJoKo Het jubilerende MoGoJoKo wil, zoals gezegd, een bijdrage leveren voor het slagen van de actie van de Bobshop in Utrecht. De fancy-fair met daaraan ge koppeld de loterij, die al enige tijd terug startte, is de eerste activiteit. Tijdens de fancy-fair is er van alles te doen. Er zijn Oudhollandse spellen, be schikbaar gesteld door Ben Sierhuis En tertainment en een springkussen van Fiat Auto Nederland BV. Voorts een Rad van Avontuur met fantastische prijzen, allemaal belangeloos beschik baar gesteld door de hele Heilooër mid denstand. Verder biedt het programma: poppenkast, schminken, ballen gooien, sponzen gooien, pijltjes werpen, worst hakken, pannekoeken, drinken, ijs, snoep en nog meer. Bovendien zal disco Martino de hele middag muziek ten ge hore brengen. Zoals te lezen is, is er voor elk wat wils. Voor iedere activiteit zal een geringe bij drage gevraagd worden. Aan het begin van het plein komt een centrale kassa te staan, waar speciale strippenkaarten te koop zijn. Met de strippen op deze kaarten kunnen de activiteiten betaald worden. Gemakkelijk, ook voor kinderen. Daarnaast is het mogelijk om tijdens de fancy-fair nog loten te kopen voor tien gulden per stuk. Dit kan tot 14.55 uur, want om 15.00 uur zal de trekking van de prijzen verricht worden door notaris Winter uit Heiloo. Ook is het mogelijk om alvast bij voorintekening een CD van MoGoJoKo te bestellen, die dit na jaar op de markt gebracht zal worden. Alles bij elkaar wordt het een aangena me middag op het plein bij de Moeder Godskerk aan de Holleweg, waar de ac tiviteiten duren van 12.00 tot 16.00 uur. Het netto-resultaat van dit alles komt, zoals gezegd, ten goede aan de Stichting Bobshop. HEILOO - Op zondag 29 mei zal het parochiële dameskoor "Mater Dei" om 11.00 uur in de Moeder Gods Kerk aan de Holleweg te Heiloo naast de gebrui kelijke liturgische gezangen van de dag en het "Wees gegroet Maria" van Jan Vermulst ook uitvoering de ordinarium- mis "Wees gegroet, o sterre" van Piet Vessies alsmede het gelijknamige lied dat tevens is bewerkt en samen met de genoemde mis een hechte eenheid vormt. Organiste is Anke Buzing- Dijkgraaf en het geheel staat onder lei ding van de componist. i NVM MAIflAAft Stationscentrum Heerenweg 140 Heiloo Telefoon: 072-334955 Telefax: 072-338354 boom zorgen baarde, werd besloten de boom te verplaatsen: een meter of tien in de richting van de Hema. De firma Stoop uit Waarland werd in de arm genomen om de klus te klaren. Dat bleek makkelijker gezegd dan gedaan. Op donder dag 5 mei hield de 'Tinie's Kastanje' urenlang stand tegen de kracht van een telekraan. De stalen stang door de stam, waaraan de kabels bevestigd werden, boog tweemaal krom. De vele toeschouwers deden tus sen de pogingen door hun boodschap pen of dronken een kopje koffie. Maar aan het begin van de middag, met een trekkracht van 23 ton, kwam de kastanje los van de grond. Even was er paniek voor het uiteenvallen van de kluit, maar snel ingrijpe«--voorkwam- alsnog een te vroeg einde van de boom. Voorzichtig werd de kastanje verplaatst en voorzien van veel water. De deskun digen verwachten dat de boom weer zal aanslaan. Tinie's broer Nic. Greeuw en diens zoon Bertil volgden de verplaatsing van de kastanje nauwlettend. De laatste maak te de nodige foto's voor het familie archief: ook al staat de kastanje niet meer in de eigen tuin, het blijft een beet je familiebezit. HEILOO - Once upon a time....verwis selde de Buk van gedaante. Een heftige wervelwind toverde het café om tot Sa loon Buck Buck. De mysterieuze sfeer van het wilde westen is er ruimschoots te proeven. De entree is voor deze ene keer met een knaak verhoogd, maar de ze zal je zeker terug verdienen. Hoe, dat blijft nog een raadsel. De hoofdact van deze avond is uit besteed aan de Heilooër formatie De Neukteugels. Een stelletjes Cow-lollers die met veel plezier menig hengst en/of merrie op hol laat slaan. Het reportoire is opgebouwd uit onstofte country en western-hits, lacherige ballades en vro lijke meebrulliederen. De publieke hila riteit is groot als schunnige teksten zonder schaamte worden afgewisseld met onverwachte muzikale bloopers. Voor een complete chaos draaien De Neukteugels hun hoeden niet om. Velen zullen deze avond verkleede ko men om de pret nog meer te deugen. Jij toch ook? Dus ruwe bolsters, spring in de stijgbeugels "en rep je in galop naar deze Cowboy Party. Zaterdag 14 mei: de klapdeuren gaan open om 21.00 uur en de entree bedraagt 7,50. HEILOO - Van 30 mei tot en met 4 juni vindt dit jaar de collecte voor de epilep siebestrijding plaats. Veel mensen uit onze gemeente zijn hier actief mee bezig. Meer dan honderdduizend mensen heb ben epilepsie. Voor die mensen is het Nationaal Epilepsie Fonds actief. In 1994 wordt wederom aandacht geschon ken aan de kinderen met epilepsie. Kin deren hebben de toekomst. Werken met kinderen met epilepsie is daardoor wer ken aan de toekomst. Met uw financiële steun kan onder an dere onderzocht worden wat de gevol gen zijn van langdurig medicijngebruik en of kinderen met een lager medicijn gebruik kunnen worden geholpen. -DaarnaasL-bliiven andere zaken de aan dacht vragen, zoals voorlichting epilepsiepatiéntjes, hun ouders en om geving; ontspanning en recreatie, kin dervakanties en speciaal onderwijs. Al deze activiteiten kosten meer geld dan de overheid kan bijdragen. Daarom is het Nationaal Epilepsiefonds afhan kelijk van giften en donaties. Steun de tegenaanval op het onverwachte en help ons doof te collecteren. Voor informa tie: mw. J. Verbeek, organisator, tel. 072-333625. v,- m Alkmaor De More Alkmaar /Jvenfoat Bergen Dorpsstraat Heerhugowaard Middenwoard HEILOO - Het zal aanstaande zaterdag weer geuren en kleuren dat het een lust is op het Stationsplein. Voor de elfde keer in successie wordt namelijk op za terdag 14 mei de Geraniummarkt aldaar gehouden. Behalve enkele tienduizen den planten zal er op de markt ook een grote hoeveelheid andere produkten te koop worden aangeboden door de win keliers van het Stationscentrum. Een aantal daarvan is - voor vroege vogels (tussen 7.00-10.00 uur) - extra aantrek kelijk geprijsd. Centraal op de markt staan natuurlijk de geraniums. „Vooral de Oostenrijkse hanggeraniums zullen er in vele variëtei ten zijn", vertelt organisator Jan Ran- zijn. Zijn firma Tuin Dier is nadrukkelijk van de partij. Naar schat ting 20.000 geraniums worden aange voerd. En wie daarvoor op zoek is naar een passende pot of bak, kan evenzeer uit een ruim aanbod kiezen. Naast de geraniums wordt ook veel aan dacht besteed aan diverse soorten zo- pierbloeiers en kuipplanten. Chrysan- tenstekken, waarvoor het nu de tijd is om ze te planten, zijn er vele variëteiten. Een kweker uit Boskoop biedt een rui me keuze aan boomkwekerijprodukten, zoals heesters en coniferen. Een collega uit Aalsmeer neemt een keur aan vaste planten mee. Vakmensen, die samen met de medewerkers van Tuin Dier borg staan voor een deskundig advies. Zoals vorige week reeds vermeld, wordt een deel van het marktterrein beschik baar gesteld aan inwoners van Heiloo, die hun geraniumstekken aan de man willen brengen. Wie alsnog aan deze stekkiesmarkt wil deelnemen, moet zich wel vandaag (woensdag) nog melden bij de secretaris van de winkeliersvereni ging, G. Rozing, tel. 335588. Met alle groene en anders gekleurde planten, de accessoires op tuingebied en de aantrekkelijke vroege vogels-aanbie dingen belooft het zaterdag een vrolijke markt te worden in het Stationscen trum. KENNEMERSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOOR HOU DE ND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 BOO AG ALKMAAR VIA INTERIEURVERZORGING tapijten - gordijnen - zonweringen - meubelstoffen - laminaat v. Aostastraal 28 tel. 072-339400 Stationsweg 85 Heiloo 072-335465 Tel 072 331895. Fax: 072 338209 Vaxatips HEILOO - Op de binnenplaats 't Ven- negroen aan de Vennewatersweg 17 is het momenteel goed toeven. Een plek om inspiratie op te doen. Op het gebied van nieuwe tuinontwerpen en hoe daar het werk van Marjolijn de Bruin met haar bronzen en betonnen beelden prachtig in past. Op het gebied van tuinmeubelen laat van Haneghem een bijzonder fraaie col lectie zien. Zware teakhouten meube len, maar ook gietijzeren en alluminium tuinmeubilair. Daarnaast een heel fraaie collectie houten bankjes. Het grot? aantal potten is enorm, van hele kleine tot grote forse, soms fraai gede coreerde, waar met struiken en planten verrassende resultaten mee te bereiken zijn. Ruud van Haneghem, of eigenlijk kun nen we spreken van het team van Ha neghem, want de beide zoons Jan Willem en Martijn zitten ook in het be drijf, zien altijd kans weer met nieuwe ideeën te komen. Neem bijvoorbeeld een hulstboompje op stam, daar onder worden, van dezelfde soort, struiken ge plant en dan vierkant geknipt. Het ef fect is bijzonder leuk. Deze soort hulst bloeit heel mooi en geeft in de herfst veel bessen. Een bezoek aan deze huisshow zal u ze ker ideeën geven voor uw eigen tuin. De openingstijden zijn woensdag 11 mei van 10.00-21.00 uur, donderdag hemel vaartsdag tot 18.00 uur, vrijdag 13 mei van 10.00-21.00 uur en zaterdag 14 mei van 10.00-18.00 uur. HEILOO - Op zondag 15 mei kunnen tieners uit Heiloo (12 tot en met 15 jaar) in Tendenz aan de Pastoor van Muijen- weg 12 te Heiloo (ingang achterom) gra tis meedoen aan een drumles. Herman de Jager (ex-Graduate Love) zal dan zijn zeer uitgebreide drumstel in de tie nerruimte opstellen en ieder die dat wil de eerste beginselen van het drummen bijbrengen. Wie Herman kent, weet dat het een gek ke, muzikale middag kan worden. De aanvang is 14.30 uur en de toegang is gratis. Als je zelf niet de 'lawaaistokjes' wilt hanteren, dan is het ook leuk om te zien - en te horen - hoe anderen het er vanaf brengen: reden genoeg om niet thuis te blijven, maar naar Tendenz te komen. Natuuurlijk kan je ook op de andere tij den terecht in Tendenz. De vaste ope ningstijden zijn vrijdagavond van 20.00 tot 22.30 uur en op de zondagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur. Ook zijn we nog steeds op zoek naar nieuwe vrijwilligers die ons -willen hel pen met bardraaien, het organiseren van nieuwe activiteiten en het maken van ons tienerkrantje. Ben je 12 jaar of ouder en lijkt het je leuk om voor de tie ners uit Heiloo leuke dingen te organise ren, en natuurlijk zelf ook een leuke tijd te beleven, meld je dan aan bij een me dewerker achter de bar. HEILOO - Het zit er voor dit seizoen bijna weer op voor de houseparties. In juni zal er een knallende afsluiting plaatsvinden met niemand minder dan DJ Marcello. Maar voor het zover is, staat ons nog het nodige house-geweld te wachten op vrijdag 13 mei. De aan vang is om 21.00 uur, de entree be draagt 12,50. HEILOO - Het IVN, de vereniging voor natuur- en milieu-educatie, organiseert de komende week weer twee natuur wandelingen in Heiloo. Allereerst op zondag 15 mei in het Heilooër Bos. De start is om 11.00 uur vanaf de Katten- berg. Vervolgens is er op dinsdag 17 mei een avondwandeling in Heiloo-West door de Noorderneg. De start is om 19.00 uur. Iedereen die belangstelling heeft voor vogels, bloemen, vlinders en vissen, mag deze wandelingen echt niet missen. Ze duren ongeveer anderhalf uur, staan onder leiding van ervaren gidsen en deelname is gratis. Voor nadere inlich tingen: tel. 337736.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1