HELP DE SLACHTOFFERS NÜ Damesteam 't Vennewater niet te stuiten VVV heeft ook inwoners van Heiloo veel te bieden Wao-Aaw Belangen Bowling-titel weer naar Heiloo Ponyclub Heiloo 't Meest gelezen In Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden Tennisvereniging Heiloo Ponyclub Heiloo e.o. Tijdelijke oplossing mestproblematiek de Woude Tennisclub Hogedijk Schaken met Vredeburg Politieberichten Dunking Limmen start ambitieus jeugdproject Lezing Wet Voorzieningen Ouderen en Gehandicapten Sieraden van zijde en zilver bij Galerie Amber Opening galerie Hoever dorpsfeest T.V. Limmen Yankee Rose in Storey Club Jeugdvisclub Samen Beet Frank van Rijn in bibliotheek Inleveren kopij voor de Uitkijkpost PWN-excursie PAGINA 12 UITKIJKPOST 18 MEI 1994 HEILOO - Dinsdag damesdag: bij ten nisvereniging Het Vennewater kijken ze deze competitie uit naar het moment waarop Joyce Nijland, Diane Engels man, An van Staveren, Simone Bech- thold en Jouke Boerhoeve de rackets te voorschijn halen. Want als er een team is, dat dit seizoen van zich doet spreken, dan is het dit wel. Uitkomend in de tweede klasse van het district, wint Da mes I tot dusverre alle wedstrijden en dat bovendien met grote overmacht. Afgelopen week speelde Vennewater I thuis tegen het tweede van Uitgeest. En gelsman en Nijland wonnen hun enkel partijen in twee sets. Van Staveren had een derde nodig. Na verlies van Bech- thold ging het in de dubbels weer,goed: 5-1. Met negentien punten lijkt het team in de tweede klasse regelrecht op het kampioenschap af te stevenen. In de kringcompetitie op woensdag walste Vennewater I over de "jonkies" van het derde team heen. Els Rijnbeen c.s. hadden geen mededogen: 4-0. In de Egmondse zon won het tweede van Nel Kersten met 3-1. Het gemengde zondagteam valt terug. De vier enkelspelen tegen Joy Mozaiek 6 verliepen welliswaar spannend, maar werden allemaal verloren. En zelfs Marc van Tuin kon niet voorkomen ook de herendubbel verloren ging. In de da- mesdubbel leek de ommekeer ingezet, maar na weer een driesetter kwam Het Vennewater op een troosteloze 0-6 ach terstand. De gemengde partijen tenslot te werden allebei in twee sets door de Heilooërs gewonnen. Na deze 2-6 ne derlaag moet Gemengd I nog oppassen niet al te laag te eindigen. Heren I wist uit bij Krommenie goed bij te blijven. Leo Dijkstra en Robert Jan sen speelden goede enkels en ind e dub- belpartijen presteerden Arthur Ram en opnieuw Jansen goed, zodat uiteinde lijk een 3-3 gelijkspel mee terug geno men kon worden. Regen deed gemengd 35+ uitwijken naar de overdekte Blokkerhof. En juist daar behaalde het Vennewater-team zijn eerste overwinning. Gerard Zijlstra (herenenkel), Tineke van Vliet en Tiny Oude Essink Nijhuis (damesdubbel) en het echtpaar Nijhuis (gemengd dubbel) haalden de punten binnen. In de zaterdagcompetitie verspeelde He ren III zijn kampioenskansen bij Groe- tincke II. Heren V daarentegen kruipt langzaam maar zeker naar de eerste plaats na de 5-1 winst tegen neck VI. Ron van Zomeren won weer zijn en kelspel. Het gemengde vijfde team ver loor met 0-5 van Obdam I. Maar het team was minder kansloos dan de uit slag aangeeft: met name de damesdub bel Van Etten/Waiboer hield lang stand. HEILOO - Niet alleen voor de toerist, maar ook voor de inwoners van Heiloo heeft de VVV van Heiloo heel wat in haar dienstenpakket. Graag geeft de VVV hieronder een overzicht van het geen u allemaal aan informatie en der gelijke kunt halen: geschenkbonnen, hotelreserveringen, duinkaarten, fiets kaarten, telefoonkaarten, autokaarten, plattegronden, kamerverhuur, huizen- verhuur, gids voor vakantie en vrije tijd, cultureel jongeren paspoort en do cumentatie van musea, attractieparken, bungalowparken. Uit het bovenstaande mag blijken, dat een bezoekje aan ons kantoor aan de Stationsweg beslist de moeite waard is. Aarzel dan ook niet en stap één dezer dagen eens bij ons binnen. De informa- trices zijn u graag van dienst. Het info- kantoor is geopend tot eind mei op maandag, woensdag en vrijdag van 15.00 tot 17.00 uur. Vanaf 1 juni tot eind augustus van maandag t/m zater dag van 10.00-13.00 uur en van 14.OO IT.00 uur. Telefonische informatie is te verkrijgen onder nummer 072-331969. HEILOO - Binnenkort houdt de Stich ting Wao-Aaw Belangen Heiloo en om streken weer een rommelmarkt. Daarvoor kan men nog de nodige spul len gebruiken, bij voorkeur kleingoed, zoals boeken en platen. Andere spullet jes zijn natuurlijk ook welkom. Wan neer u iets wilt beschikbaar stellen, kunt u zich in verbinding stellen met tel. 331840, 334861 of 340418, liefst na 18.00 uur. HEILOO - In bowling- en snookercen ter Heiloo aan de Kennemerstraatweg 341 werden op zondag 15 mei de finales gespeeld van het, door bowlingvereni ging Heiloo voor het 17e jaar georgani seerde, Pro Set Heiloo Trio Toernooi. De wisselbeker van de hoofdsponsor Pro Set Sportshop van Raymond van Diesen, bleef dit jaar in Heiloo. Het team van Woodpeckers uit Heiloo met de spelers Eelko Pel, Hans Bongers en Willem Cretier, behield hun eerste plaats uit de voorronden, na een felle strijd te hebben geleverd met de teams Fivekas uit IJmuiden en de Giganten uit Enkhuizen. In de individuele klasse heren legde J.K. Anjewierden uit Opdam beslag op de eerste plaats, na in de voorronden de hoogste game van 245 op zijn naam te hebben genoteerd. De finales bij de da mes werd elk game spannender. Het verschil tussen de nr. 8 en nr. 1 uit de voorronden bedroeg slechts 37 pins. Uiteindelijk wist A. Langedijk uit Enk huizen, de hoogste plaats te behalen, door met 2 prachtige games van 231 en 233 alle concurrentie van zich af te schudden. Uitslagen: Trio's: 1. Woodpeckers Hei loo 4333, pinfall handicap 2. Fivekas, IJmuiden, 4296 Pinfall handicap 3. De giganten, Enkhuizen 4252, pinfall handicap Heren: 1. J.K. Anjewier den, Opdam 1482 Pinfall handicap 2. H. Bongers, Wormerveer 1460 Pinfall handicap 3. P.J. Veldhuizen, IJmui den 1458 Pinfall handicap. Dames: 1. A. Langedijk, Enkhuizen 1522 Pinfall handicap 2. Y.A van Lint, Diemen, 1474 Pinfall handicap 3. Y. van de Kommer, Uitgeest, 1451 Pinfall han dicap. HEILOO - Uitslagen Sterneo 12-5: B.dress. 3e Paul van 't Veer 123 pnt., LI. dress. Ie Wendy de Koning 122 pnt., 2e Renske v. Vliet 120 pnt. L.2 dress. 3e Renske v. Vliet 116 pnt. Uitslagen wedstr. Midden-beemster 14-5: Rijb. 1. B. dress. 2e Tanja Hou- tenbos 124 pnt., 3e Brigit Walta 113 pnt. Rijb. 2. 2e Lonneke Nowee, 125 pnt. 5e Monique Hoogland 121 pnt. Rijb. 3 LI. dress. 4e Chantal Huisman 125 pnt. Rijb. 4 L2. dress. 3e Susan Groot 122 pnt. Rijb 5. B. dress. 2e Ka rin Kaptein 128 pnt. B. springen le Tan- ja Houtenbos, winstpunt viertal Heiloo. Uitslagen le onderlinge wedstrijd 15 mei: Rijb. 1 2 dress, le Janneke Peéters 175 pnt. 58,33%. Ml. dress, le Jolanda Tehupeiory 118 pnt. L2. dress.- le Jeani- ne Luybé 120 pnt. 2e Suzanne Groot 118 pnt. LI dress, le Wendy de Koning 129+ pnt. 2e Renske v. Vliet, 129 pnt. Rijb. 2 B. dress, wedstr. ruiters: le Ja- nou de Hart 125 pnt. 2e Caroline Bonte koe 123 pnt., 3e Karen Kaptein 119 pnt. Rijb. 3 B. dress, recr. ruiters: le Joyce de Haan 123 pnt. 2e Renate Roskam 121 pnt. 3e Marleen v. Diest 121 pnt. HEILOO - Competitieuitslagen van: damesdistrictcompetitie van 10 mei: Heiloo 1-Zeswielen 1 6-0, Heiloo 2-Castricum 3 5-1, Heiloo 3-K.Z.T.V. 1 4-2, Heiloo .4-Zijpken 2 5-1, Heiloo 5-K.L.T.V. 2 1-5. Zaterdagdistrictcompetitie van 14 mei: Heiloo Heren 1-Castricum 2 4-2, Heiloo Heren 2-Zijpken 1 6-0, Heiloo Heren 3-Juliana 7 3-3, Heiloo Vet. 1-H.S.V. 2 2-2, Heiloo Vet. 2-Neck 13-1, Heiloo Vet. 3-Juliana 3 4-0, Heiloo Vet. 4-Warmenhuizen 1 0-4, Heiloo Vet. 50 1-Anna Paulowna 2 1-3, Heiloo Vet. Gem. 50 1-Wimmenum 1 2-2. Zaterdagjeugdcompetitie van 14 mei: Jeugd t/m 16 jr. Heiloo 1- Egmond 2 0-6, Meisjes 12 t/m 15 jr. Heiloo 1-Hoorn 1 3-3, Jongens 12 t/m 15 jr. Heiloo 1-Apollo 15-1, Jongens 12 t/m 15 jr. Heiloo 2-Julianadorp 1 3-3. Landelijke Zondagcompetitie van 15 mei: Heiloo Gem. 2-Crommebal 1 5-3, Heiloo Jun. 1-Vennewater 1 3-5. Zondag Districtcompetitie van 15 mei: Heiloo Heren 18+ l-'t Oghe 1 4-2. HEILOO - Op 23 mei (tweede pinkster dag) organiseert Ponyclub Heiloo e.o. een Uitnodigings Wedstrijd waarbij 16 ponyclubs uit de provincie deelnemen. Ongeveer 100 ruiters en amazones zul len vanaf 09.30' uur om de ereprijzen strijden. Er zullen deze dag verschillen de onderdelene van de paardesport aan bod komen. In de dressuur zijn er verschillende klas sen, deze variëren van de B (beginners) tot en met Z (zwaar). Deze proeven klimmen op in moeilijkheidsgraad en door winstpunten te halen kan men steeds een klasse verder komen. Het on derdeel springen wordt verreden in de klassen B, L en M. Dit belooft, zoals al tijd, een zeer spannend onderdeel van de wedstrijddag te worden. Er wordt ook afdelingsdressuur (viertal len) gereden. Bij dit onderdeel is het de bedoeling dat vier ruiters of amazones achter of naast elkaar verschillende fi guren rijden. Deze vier moeten zeer goed op elkaar letten zodat alle figuren precies gelijk uitgevoerd worden. De dag worden afgesloten met een tra ditionele parade waarbij alle ruiters en amazones zich nogmaals presenteren aan het publiek. Burgemeester Schoof van Heiloo reikt na afloop van deze pa rade de prijzen uit. De wedstrijd belooft een zeer sportief evenement te worden waarbij vele toeschouwerd van harte welkom zijn. De toegang is gratis. Po nyclub Heiloo e.o. kunt u vinden aan de ZeeWeg naast woonheuvel De Wester zij. AKERSLOOT - Op grond van de mi lieuregelgeving is het momenteel ver plicht om bij het uitrijden van dierlijke mest op grasland dit emissiearm aan te wenden. Dit houdt in dat de mest alleen op het land gebracht mag worden door middel van bijvoorbeeld het injecteren van de mest in de bodem. Voor een tweetal veehouders op het eiland De Woude, gemeente Akersloot levert deze verplichting ernstige problemen op. De veehouders kunnen door de specifieke eiland situatie niet beschikken over de benodigde apparatuur om de mest emissie-arm aan te wenden. Dit komt mede' doordat de pont naar De Woude slechts een beperkt draagvermogen heeft. De gemeente Akersloot heeft deze pro blematiek voorgelegd aan de (milieu)of- ficier van justitie, de heer mr. J.P. Scheffer. In een overleg met de officier van justitie, de gemeente Akersloot, een vertegenwoordiger van de westelijk land- en tuinbouw organisatie (WLTO) en de veehouders van De Woude, is een tijdelijke noodoplossing voor het emissie-arm aanweden van mest be reikt. De veehouders mogen tussen 13 mei en 1 juni 1994 bovengronds de mest uitrijden, dus zonder het verplichte in jecteren van de mest in de bodem. De officier van justitie heeft toegezegd niet over te zullen gaan tot vervolging. De aanleiding voor deze noodoplossing is gelegen in }iet feit dat het terrein niet be reikbaar is voor de injecteermachines. Omdat de veehouders van de Woude in de toekomst wederom met deze proble matiek gekonfronteerd zullen worden, zoeken de partijen naar een structurele oplossing. In het eerstkomende "drie hoeksoverleg" (een geregeld overleg tussen justitie, politie en de gemeente) zal deze problematiek aan de hand van een nota, die door de W.L.T.O. op gesteld zal worden, aan de orde komen. Deze problematiek zal daarna doorge seind dienen te worden naar de Ministe ries, zodat in de toekomstige regelge ving rekening gehouden kan worden met specifieke situaties, zoals die bij voorbeeld op het eiland De Woude voorkomen. EGMOND - Competitie-uitslagen. Za terdag 14 mei: Heren, Anna Paulowna 1-Hogedijk 1 3-3, Vennewater 2-Hoge- dijk 2 3-3, Groetincke 3-Hogedijk 3 0-6, Hogedijk 4-DEM 8 3-3, Hogedijk 5- DEM 7 3-3, Hogedijk 6-Overdan 2 3-3, Hogedijk 7-Schagen 6 4-2. Gemengd: Hogedijk 1-Wester kogge 1 3-2, Anonymus 1-Hogedijk 2 2-3, Ho gedijk 3-Oudorp 2 5-0, Hogedijk 4- Schagen 2 3-2, Bergen 5-Hogedijk 5 4-11 Juliana 3-Hogedijk 6 4-1. Vet. Heren 35+ Hogedijk-Castricum 1 1-3. Vet. Heren 50+ Hogedijk-Hoog Op 2 2-2. Gem. Jeugd t/m 14, Wester hout 1-Hogedijk 6-0. Meisjes 12 t/m 15, Atlas 1-Hogedijk 1-5. Zondag 15 mei (5e competitiedag) Gemengd: Elckerlyc 5-Hogedijk 4 0-8. Heren: Hogedijk 1-Vennewater 4 6-0. Heren 35+ Hogedijk 1-Zeevangspelers 2 2-4, Wijdewormer 1-Hogedijk 3 1-5, De Gouwen 5-Hogedijk 5 5-1. Het schitterende (tennis)weer maakte van de 4e speeldag in de distrikts-/zater- dagcompetitie een dag om in te lijsten. In sportief opzicht voor de hoogste ge mengde en heren teams bepaald geen slechte dag. Gemengd 1 boekte voor de eerste keer winst en wel 3-2 tegen Westerkogge 1. Ook gemengd 2, 3 en 4 wonnen. Daar mee is gemengd 4 van captain Mous Apeldoorn nog steeds ongeslagen. Met name de inval-dames (Saskia van Zoo- nen e.a.) verrichten uitstekend werk. Heren 1 speelde gelijk; hetzelfde deden heren 2, 4, 5 en 6. Heren 3 (aanvoerder Ed Baltus, Charles Eijbergen, Piet Pie- terse, Wim Kooy en Jos Dors van der Voort) won -voor de 4e achtereenvolgen de keer. Nu met de alleszeggende score van 6-0. In de zondagcompetitie een on volledig programma in verband met de regen, die 's morgens overvloedig viel. Gemengd 1 was vrij. Over veertien da gen wacht de zware, waarschijnlijk beslissende uitwedstrijd tegen Elckerlyc 1Hoewel Elckerlyc de betere papieren lijkt te hebben, zullen captain Judith Heddes en haar teamgenoten hun uit erste best doen, om met de zege huis waarts te keren. Het le heren 35 team, dat kampioenskansen leek te heb ben leed onverwacht verlies tegen Zee vangspelers. Het 3e heren 35+ team van aanvoerder Ko de Waard doet het ook dit jaar weer opvallend goed. Met nog twee speeldagen voor de boeg neemt dit team de 2e plaats in; het kam pioenschap behoort nog steeds tot de mogelijkheden. LIMMEN - Het jaarlijkse treffen tussen S.V. Vredeburg en buurman Oppositie uit Heiloo in de traditionele massakamp vond voor de negentiende keer plaats. Dit jaar in Limmen. De seniorengroep bracht twee weken geleden een klinken de overwinning voor de gasten uit Hei loo. Met een eindstand van \2V2SV2 mocht Oppositie de wisselbeker weer voor een jaar verzorgen. Afgelopen vrijdag traden de adspiran- ten aan om aan veertien borden uit te maken wie de beschikbare beker in ont vangst zou nemen. Anders dan bij de se nioren was de strijd meer dan span nend. Met nog één partij te gaan aan bord één had Oppositie een voorsprong van zeven tegen zes. Bram de Waard aan dit eerste bord voor Vredeburg moest dus winnend afsluiten om gelijk te komen en dat gebeurde dan ook. Daar het resultaat aan het eerste bord bij een gelijke stand doorslaggevend is, kwam de jeugdbeker dus enigszins ge flatteerd naar Vredeburg. LIMMEN - Op 11 mei vond er op de Westerweg een aanrijding tussen 2 per sonenauto's plaats. Beide reden in de zelfde richting. De voorste wilde rechtsaf een uitrit in. De auto die daar achter reed had dit te laat in de gaten en botste tegen de afremmende voor hem rijdende auto. Alleen materiële schade. Op de kruising Rijksweg-Kerkweg werd een aangereden dode kat aangetroffen. Het betreft hief een bruin/grijs gestreepte kat. Op 12 mei werd er in de middaguren in gebroken in een woning aan de School- laan. Een raam aan de achterzijde van de woning werd opengebroken. De ge hele woning werd doorzocht. Er is nog niet bekend of er wat gestolen is. Op 13 mei werden er vernielingen ge pleegd aan het oude gemeentehuis aan de Middenwe. Er werd een ruit vernield. De dader(s) was(waren) al gevlogen. In de nacht van 14 op 15 mei werd er door een bestuurder van een Volkswa gen Pick Up, omstreeks 03.00 uur een garagegevel aangereden. Op de Molen weg, ter hoogte van de kruising met de Burg. Nieuwenhuijsenstraat, reed hij om nog onbekende reden tegen de muur van de garage. Deze werd hierdoor flink beschadigd. Na het ongeval reed de bestuurder weg. Een later door de poli tie aangehouden inwoner van Limmen ontkent elke betrokkenheid bij deze aanrijding. De politie is nu op zoek naar twee getuigen die de aanrijding vermoe delijk hebben zien gebeuren of die kort na de aanrijding op de fiets voorbij kwamen. Mogelijk kunnen zij nadere informatie verstrekken. Wij verzoeken deze twee mensen contact op te nemen met de politie, telefoon 072-337676. Er werden gevonden voorwerpen bij de politie in Limmen aangemeld: een sportjack en een tas met dekbed en deken. Openingstijden bureau Limmen: Maan dag van 09.00 tot 12.00 uur en donder dag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten deze uren kunt u het beste even een afspraak maken, tel. 022Q5r3086 of 073-337676. V J I LIMMEN - Zowel het eerste dames- als herenteam van basketbalvereniging Dunking Limmen zijn door een fan tastische tweede seizoenhelft in de bo venste regionen van de competitie geëindigd. Voor de opvolging van het eerste heren seniorenteam start Dun king Limmen een selectieprogramma voor 15 jongens junioren van 14 tot 18 jaar. Het is de bedoeling om via een in tensief en voor Limmen uniek trai ningsprogramma binnen enkele jaren uit te groeien tot een van de beste junio renteams uit de regio. Duidelijk zal zijn dat om dit te kunnen bereiken eisen gesteld worden aan de deelnemers. Ge lukkig is basketbal een 'leersport', wat betekent dat mentaliteit, doorzettings vermogen en veel traningsuren belang rijker zijn dan talent. Het reeds beoefe nen van een andere sport kan een voor deel zijn. Verrassend is bijvoorbeeld dat tennis en basketbal in training erg op el kaar lijken. Voor informatie over dit nieuwe team, telefoon 072-333698. Vanaf begin juni start Dunking Lim men zomertrainingen op de woensdagen op het nieuwe basketbalpleintje aan het Achtkant. Voor huidige jeugdleden, nieuwkomers en jongens en meisjes uit de buurt vanaf 12 jaar zal door trainers van de basketbalvereniging les worden gegeven. HEILOO - Op 1 april is er iets veran derd in de voorzieningen voor ouderen en gehandicapten. De uitvoering van de wet is in handen gegeven van de ge meente. Een verordening bepaalt, hoe Heiloo deze taak gaat uitvoeren. 'Voor zieningen' kunnen zijn: het vervoer voor gehandicapten/ouderen, hoe dat gebeurt en wat zelf moet worden be taald, het aanpassen van de woning, het verstrekken van hulpmiddelen en tal van andere mogelijkheden om het dage lijks leven voor een gehandicapte/oude re wat aangenamer te maken. Het is van groot belang, dat iedere ou der/gehandicapte weet, wat de nieuwe rechten zijn, wat er veranderd is en wat zelf moet worden bijgedragen. Maar ook 50-plussers zonder handicap moe ten weten, waarop ze kunnen rekenen, als er iets gebeurt. Op 19 mei wordt 's middags om 14.00 uur in gebouw Het Trefpunt, Wester weg 294 voorlichting gegeven over de verordening Wet Voorzieningen Gehan dicapten. Sprekers zijn de heer A. Haanstra, chef sociale zaken van de ge meente Heiloo en de heer R. Bos, we thouder van welzijn en sociale zaken, die vanuit de praktijk voorlichting zul len geven. Als u vragen over de uitvoe ring hebt, of met vragen zit, dan kunt u die op de middag van 19 mei kwijt. De toegangsprijs bedraagt 3,00, waar voor u in de pauze een kopje koffie of thee ontvangt. Het Trefpunt is toegan kelijk voor rolstoelberijders. Dit is een middag van de Commissie Voorlichting Senioren van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO), de Ka tholieke Bond van Ouderen (KBO) en de Stichting Ouderenwerk Heiloo. LIMMEN - Van 19 mei tot 19 juni is bij Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen, een tentoonstelling te zien van beschilderde zijde. Thea de Lange uit Castricum, liet zich bij het schilderen inspireren door de natuur: aardkleuren, de tinten van de zee en door de kleurige bollenvelden. De zijde is verwerkt tot shawls, dassen, blouses en zelfs tot jassen. Inspiratie bron voor de jassen is de architectuur- pyramides, Romaanse en hedendaagse architectuur. Dit is te zien aan de strak ke en eenvoudige motieven en vormen. Ook zijn op de expositie twee hoeden te bewonderen van zijdevezel. In de schil derijen is de zijde door middel van ap plicatie tot abstracte kunstwerken getransformeerd. Thea de Lange volgde cursussen bij Ria van Els, de cursus beeldende vorming bij Crejat, en sinds 1989 de docentencursussen zijdeschilde ren, waarbij techniek, ontwerpen en aanverwante vakgebieden aan de orde komen. Ook geeft zij zelf cursussen. Thea de Lange exposeerde eerder in Winkel en in het Zijdemuseum te Wouw. Komend jaar zal zij in de zomer haar werk tentoonstellen in het museum Varaignes (Dordogne). In de vitrine zijn zilveren sieraden met email van Walther Carpay geëxposeerd. Deze zijn met hun zuivere strakke vor men en hun heldere kleuren van een bij zondere schoonheid. Deze boeiende expositie is te zien iedere donderdag-, vrijdag- en zaterdagmid dag van 14.00-17.00 uur. Donderdag 19 mei bent u van harte welkom op de feestelijke opening van 15.00-17.00 uur en as avonds van 20.00-21.30 uur. LIMMEN - Zaterdagmiddag 21 mei om 15.00 uur zal wethouder de heer B. Hes de geheel vernieuwde galerie 'In de Ge- lucksalighe Conifeer' openen. Kunst broeders die aanwezig willen zijn bij deze happening zijn welkom. De galerie blijft die dag open tot tenminste 19.00 uur. Op andere dagen flexibele ope ningstijden en vrijblijvend bezoek na te lefonisch contact met 02205-1295. Adres: Siem van Bleisem, Visweg 18, Limmen. LIMMEN - Het in de hoogste klasse van Noord-Holland uitkomende eerste team van Limmen moest het in de vier de wedstrijd van het seizoen opnemen tegen Dijkzicht uit Volendam. Frits Zandbergen verloor de openings wedstrijd met 4-6, 3-6 van Louis Kwak man. Lex Kiebert trok de stand heel verrassend gelijk. In een van zijn beste singles van de afgelopen jaren won Lex met 6-3, 6-4 van de veel hoger inge schatte Gerard Burger. Perry Meijer had het in de eerste set heel moeilijk te gen Cor Buys (4-6) maar vocht zich daara goed terug om zijn tegenstander met 6-3 6-2 aan de kant te zetten. San- der Valkering verloor in de laatste sing lepartij van de dag helaas kansloos met 0-6 2-6 van Mark van de Berg. De dubbels zouden de definitieve uitslag brengen. Frits en Sander moesten na hun nederlagen in de singles iets laten zien in de dubbels. Dat deden zij op overtuigende wijze. Met sterk netspel brachten ze hun tegenstanders vaak tot wanhoop en wonnen dan ook met 6-3, 6-2. Perry en Lex konden de overwin ning voor Limmen bezorgen, maar ver zuimden dit door na een bijzonder spannende partij met 7-6, 4-6, 4-6 aan het korste eind te trekken. Zodoende werd het dus 3-3, waar beide partijen heel tevreden me waren. AKERSLOOT - Op vrijdag 20 mei is het podium van jongerencentrum De Storey Club het decor voor een spette rend optreden van de in Noord-Holland bekende glamourrockformatie Yankee Rose. Ondanks het feit dat deze band alweer heel wat jaartjes meedraait, is het de eerste keer dat ze Akersloot aan doet. De Storey Club is dan ook terecht trots op deze primeur. De band Yankee Rose heeft haar goede naam vooral te verworven met het per fecte coverwerk van Van Halen en Da vid Lee Roth. Ook de show die Yankee Rose laat zien is er één van uitzonderlij ke klasse. Videowalls, showgirls, niets is voor deze jongens te gek. Het concert dat 20 mei in de Storey Club plaats vindt wordt dan ook zonder meer één van de toppers van het jaar. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. LIMMEN - Zaterdag 14 mei is de eerste wedstrijd voor de jeugd gevist. Hoewel er zwaar weer was voorspeld, bleven de weergoden ons goedgezind. Om 19.00 uur klonk het startschot, waarna 46 hengelaars het aas in het water lieten zakken. Het bleek al snel dat 't Stet weer één van zijn mysterieuze dagen kende; de vis liet zich maar moeilijk beetnemen. Na Vi uur bleken er slechts 28 vissen te zijn gevangen. De uitslag, A-klasse: 1. Nico Zomerdijk 4 st., 2. Jurriaan Punt, 3 st. 3. Nick Kerssens, Rene de Swart, Jeroen Lute, 2 st. B-klasse: 1. Johan Zomerdijk 3 st. 2. Thijs Nijman 2 st. 3. Ferrie Zomer dijk, Jochem Mors, Mark Zomerdijk, Ron van Straalen, Edo Riedeman, Mar- tijn Punt 1 st. Jochem Mors ving een brasem van 39 cm en staat daarom aan kop bij de strijd om de grootste vis van het jaar. De vol gende wedstrijd is op de landelijke hen- geldag: 28 mei. LIMMEN - Frank van Rijn maakt we reldreizen op de fiets. Inmiddels heeft hij driehonderdduizend kilometer over deze planeet getrapt. Zijn beroep is: we reldfietser. Zelf noemt hij zich liever reizende schrijver of schrijvende reizi ger. Of misschien wel allebei. Hij heeft inmiddels een aantal boeken op zijn naam staan over zijn wereldfietstoch ten. Onlangs verscheen 'Pelgrims en pe pers', over zijn tocht vanuit Nederland via het Midden-Oosten naar Nepal, In dia en Sri Lanka. Frank van Rijn is tegenwoordig zo'n zes maanden per jaar weg. Net voor hij weer vertrekt komt hij naar Limmen. Op donderdag 26 mei komt Frank van Rijn een lezing geven in de nieuwe bibli otheek van Limmen. Hij vertelt en laat dia's zien van zijn reizen door Afrika. De avond begint om 20.00 uur zaal open 19.30 uur, een toegangskaartje kost ƒ10,00. Kaarten zijn tijdens ope ningsuren verkrijgbaar bij de biblio theek van Limmen, maar ook in o.a. Akersloot, Castricum en Egmond. mw. S. Asyee. Spreekuur zaterdag 13.00-14.00 uur, verder volgens telefo nische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en W.J.M. van Look, Dotter bloem 7, Castricum, tël. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u even tueel automatisch doorgeschakeld. Be handeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis-Jans- sen, Kerkweg 47, 1906 AV Limmen, tel. 02205-1410. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Geen spreekuur in het wijkgebouw te Limmen. Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: S. Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 02205-1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars; privé 02513-15563 (tussen 18.00- 19.00 uur). Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Ned. Hervormde Gemeente Limmen Predikant: ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 072- 331473. Scriba: J.P. Hartog, Kapellaan 11 b, Heiloo, tel. 02205-3403. Kerkvoogdij: Rabobank nr. 33.64.00. 764; Postbank 159571. Diakonie: Crediet Effectenbank Utrecht, nr. 69.97.41.149. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over Kinderopvang Limmen kunt u terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12, tel. 2817. Spreekuur: iedere dinsdag van 9.15- 10.30 uur in De Wollewei, tel. 2418. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21,41906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 072-335148. Uitvaartverzorging Begrafenisondernemning Hoogeboom tel. 02205-3009. In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij N. Admiraal. Kennemerstraatweg 429. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 17.00 uur kan mei\met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost, Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. RWANDA BLOEDT In des* actie werken lament Artsen zonder Grenzen, Memisa, Mensen in Nood, Nederlandse Rode Kruis, Nevib, Stichting Oecumenische Hulp, Stichting Vluchteling, Tearfund, Terre des Hemmes, Unicef Nederland EGMOND - Het comité Hoever Dorps feest en de Stichting Gebruik Slotkapel organiseren op zondag 12 juni een groots dorpsfeest met vrijmarkt in het centrum van Egmond aan den Hoef. De feestelijkheden spelen zich af in het Dorpshuis, op het Hanswijk, in de Schoolstraat, Julianaweg, op de Slot- weg en in de Slotkapel. In het Dorpshuis een expositie van Eg mondse Kunstenaars en hun kijk op de Hoef, tevens zullen de kunstenaars hiin kunnen tonen op het gebied van tekenen en schilderen in het Dorpshuis en op de vrijmarkt. Op het podium bij het Dorpshuis optredens van muziekvereni ging .Lamoraal van Egmont' en de .Kleine Kapel'. Op het Hanswijk gezellig terras met barbecue en stokbroodjes bakken, rad van avontuur, gratis schminken voor de kinderen door Theatergroep Horizon, gratis kindervrijmarkt, autoscooters voor de kleintjes, Stichting Jeugdbelan- gen met Stokkenspel en foto's verkoop, springkussen van MC. Donalds en een gezellige markt van Egmondse zaken, verenigingen en stichtingen. In het centrum van Egmond aan den Hoef groots opgezette vrijmarkt voor particulieren met straatartiesten en straatmuzikanten! Voor slechts vier tientjes kunt u een kraam huren om uw overtollige spulletjes aan de man te brengen. Heeft u nog niet gereser veerd?? Neem dan snel even contact op met mevrouw Genet, tel. 02206-2291. Ook een aantal oude ambachten, waa ronder klompen-maken, spinnen en kantklossen, zullen op het dorpsfeest aanwezig zijn! Op de Slotweg zal de Eg mondse Vrijwillige Brandweer een de monstratiemiddag houden, waaronder andere de pas aangeschafte superpomp gebruikt zal worden. In en om de Slot kapel exposeren en demonstreren Eg-1 mondse Kunstenaars kun kunnen op het gebied van tekenen en schilderen. Kor tom, het Hoever Dorpsfeest wordt weer een happening voor jong en oud. Infor matie Vrijmarkt: tel. 02206-2291; Dorpsfeest: tel. 02206-1468. CASTRICUM - De NV PWN organi seert een fietsexcursie ,Van Zeeduin naar strandwal' in de periode 21 t/m 29 mei. Vanuit het bezoekerscentrum De Hoep wordt in de Pinkstervakantie elke ochtend een fietsexcursie, lengte onge veer 15 kilometer georganiseerd. De deelname is beperkt tot 15 personen. Deelnemers dienen hun eigen fiets mee te nemen. De kosten van deelname zijn 2,50, te voldoen in het bezoekerscen trum De Hoep. Kinderen tot en met 14 jaar, onder begeleiding van ouders of verzorgers, gratis. Hiernaast dient elke deelnemer in bezit te zijn van een geldi ge toegangskaart voor het Noordhol lands Duinreservaat. Aanmelding en in formatie: op werkdagen van 9.00-17.00 uur 02518-62811 de heer Klaassen. In het weekend en feestdagen 02518-62235 (bezoekerscentrum De Hoep). Onder leiding van een toezichthouder fietst u door verschillende landschappen met name in het Noordhollandse Duin reservaat. Start- en eindpunt is het be zoekerscentrum De Hoep. Het verhaal begint bij het Bakkummerstrand waar de duinvorming zal worden besproken. Daarna voert de tocht van het buiten duin via middenduin tot de binnenduin- graslanden van het Vennewater. Buiten het Noordhollandse Duinreservaat wordt u langs de St. Adelbertusput, langs de Egmonder Abdij en door de Vennewaterpolder, geleid. Bij de Zand dijk wordt u op de strandvlakte ten westen van Limmen gewezen. Via het uniek ,oude duinlandschap' Konings- bos weer terug in het Noordhollands Duinreservaat waar u door bossen en landbouwontginningen terugkeert bij bezoekerscentrum De Hoep. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-52800522. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: tel. 072-334316. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Regionale Thuiszorg Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkverpleging: Wijkgebouw Midden weg 26a, Limmen. Ouder- en Kindzorg: telefonisch spree kuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.00 en van 12.30-13.30 uur, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: telefonisch spree kuur maandag tot en met vrijdag van 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Alarmnummer: 072-619818. Uitleenmagazijn: Middenweg 26a, maandag, woensdag en vrijdag van 17.30-18.00 uur, tel. 02205-1250. Diëtisten: lidmaatschap Regionale Thuiszorg is noodzakelijk, afspraken via tel. 072-199222. Kraamverzorging: aanvragen voor kraamhulp maandag tot en met vrijdag van 8.00-17.00 uur via tel. 072-199222. Oproepen van kraamhulp maandag tot en met vrijdag van 8.30-17.00 uur via tel. 02208-90600. Alarmnummer kraam: 072-483790. Gezinsverzorging, praktische thuishulp, dagverzorging en intensieve thuiszorg: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, tel. 072-127066. Telefonisch spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur. Alarmnummer: 072-619818. v Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder telefoon nummer 1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. Afdeling sociale zaken: open spreekuur op maandag en donderdag van 9.00- 12.00 uur. Buiten deze tijden kan men terecht na een telefonische afspraak (tel. 1456). Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 02205-2135. Openingstijden: maandag 14.30-17.00/ 19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenartsen Dierenkliniek Castricum, Laan van Al- bertshoeve 140, Castricum, tel. 02518- 54345. Dierenartsen: H. Wolters en

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 12