Garage Zander bestaat zestig jaar AÈi 30 - 40 - 50% KORTING Wear Ever /Mascotte K 1 ©J.KUYPER Muziek-weekend in La Strada met The Porcupines en Sowieso Fancy-fair M0G0J0K0 geslaagd evenement Amnesty wil nu actie voor de situatie in Rwanda en Burundi Beslissingswedstrijd kan HSV alsnog kampioenschap brengen WEEKAANBIEDING DRUKKERIJ UITKIJKPOST 18 MEI 1994 REKEN 59e JAARGANG NO. 20 Senioren Info Centrum Schoolschaken bij jubilerend Oppositie CDA-Info-uur Radio 80 M ODE M A N LUMBERJACKS BERTONI STATIONSWEG 61, 1851 LJ HEILOO TELEFOON 072-330068 SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken,-wandafwerking - Kwaliteit en vakmanschap - Eerlijk advies en kosteloze offerte zie adv. PAGINA 13 Black Music luilak in Buk Buk AmelS v h v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 CUArUR/IAMr. DAKDEKKER - LOODGIETER riMV-niVlMIMVJ Hollewen 19 072335085 Finale penalty-bokaal bij De Foresters H.S.V. - W.S.V. MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Al \tr\C* MAKELAARDIJ O.G. ^^nv|rnkoop J VOS Zeewe9 20-1852 CR Heiloo assurantiën B Schelden, schoppen en slaan door peuters Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl BTW) Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte! Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115. 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 HEILOO - Vrijdag 20 mei is het dan zo ver! In de Freinetschool (naast de bibli otheek) vindt voor het eerst onder leiding van schaakclub Oppositie het schoolschaakkampioenschap van Hei loo plaats voor de basisscholen. Het toernooi zal om 17.00 uur een aanvang nemen en gaat tussen bijna alle basis scholen van Heiloo. Iedere schaker krijgt 15 minuten per partij. De jubilerende vereniging Oppositie bestaat 60 jaar en is verheugd om dit toernooi te mogen organiseren. Direc teur W. Blom van de Freinetschool stel de ogenblikkelijk enthousiast zijn school beschikbaar voor dit evenement, en hoopt uiteraard op een behoorlijk 'thuisvoordeel' voor zijn sterke schaak- ploeg. De 5-tallen van elke school heb ben misschien best wat steun nodig van enkele supporters. De eindstand van de interne competitie over twee schaakhelften is: 1A. Slob 2342 pt. 2. C. van Etten 2178 pt. 3. R. Groot 2162 pt. 4. Bosma 1912 pt. 5. C. Jongkind 6. Folkertsma 7. van Hoek 8. Heeringa 9. de Jager 10. M. Al leman 11. Maas 12. F. v.d. Werff 13. J. Kerst 14. Langereis 15. Ligthart 16. P. Nlanni 17. Ebregt 18. H. Reyersen van Buuren. HEILOO - Veel vrije dagen en mooi weer zetten de dagelijkse beslommerin gen wat opzij. Toch gaan de zaken door. 't Loo wordt verbouwd, Poolse gasten worden ontvangen en MoGoJo- Ko houdt zijn fancy-fair. Het dorp bruist van de activiteiten! Ook politiek Heiloo gaat weer volop draaien. De CDA-fractie wil graag uw mening ho ren. Donderdag 19 mei om 19.30 uur zijn George Borst, Martin groot en Eva- lyn Schoutsen in het Open Huis. De eerste afspraak is al gemaakt, dus vanaf 20.00 uur kunt u terecht! Als u van te voren even wilt bellen kan dit naar tel. 334319. rr HEILOO - Deze maand is het 60 jaar geleden dat de heer J. C. Zander sr. de garage overnam van de heer van Geme- ren van de Oude Herberg. Door de cri sistijd was hij zonder werk gekomen en wilde daarom proberen iets voor zich zelf te gaan doen. Niet eenvoudig want ten eerste reden er nog niet zoveel auto's en zijn klantenbestand bestond uit twee. Wel was er veel te repareren aan.de gas generators die in de oorlog gebruikt werden i.p.v. benzine. Bovendien werd het laatste jaar van de oorlog de garage door de Duitsers ge vorderd en kreeg de familie inkwartie ring. Zander werd gemobiliseerd en mevrouw Zander zette het bedrijf met behulp van een knecht verder. En zo kwam splinter door de winter, of liever gezegd, de oorlog. Toen keerde het tij, er kwam veel werk los vooral op het gebied van vrachtwa gens. Zoon Nico kwam in de zaak en aan het einde van de jaren vijftig vond de eerste uitbreiding plaats, het dak moest verhoogd worden want er was een hefbrug aangeschaft. Aan het eind van de jaren zeventig vond er een grote verbouwing plaats en kwam er een zij ingang aan de Van Aostastraat bij. Een van de personeelsleden weet dat nog goed want de heer Zeeman is al 34 jaar in dienst bij garage Zander en Rob Zan der is alweer de volgende generatie die in het bedrijf werkzaam is. Mevrouw Zander doet nog atijd de boekhouding. Toch gaat er iets heel vertrouwds bij Zander verdwijnen. De oude vertrouw de benzine pompen die voor het bedrijf staan gaan weg. Reden hiervan is de strenge milieuwetgeving en de gedwon gen modernisering van het pompstation eist te hoge investeringen. De andere ak- tiviteiten blijven gewoon doorgaan zo als u dat van Garage Zander gewend bent. Een groot feest komt er niet, maar de service inzet en persoonlijke benade ring die al 60 jaar het advies van garage Zander is, gaat gewoon door. HEILOO - Het Senioren Info Centrum is bezig aan een Rondje Heiloo. Dins dag 17 mei staan Ineke Peitsman en Si- ny Meinen van 10.00 tot 12.00 uur met informatie voor 50-plussers in de hal van de bibliotheek aan het Malevoort 13. Er wordt informatie verstrekt over bij voorbeeld vervoer, de Senioren Vakatu- re Bank en Weg van Heiloo, een zo mers aktiviteiten-programma voor 55- plussers, georgansieerd in samenwer king met Stichting Ouderenwerk Heiloo en de Ouderenbonden ANBO en KBO. Een goede gelegenheidook voor senio ren die in de omgeving wonen van de bi bliotheek, om kennis te maken met het Senioren Info Centrum. Inlichtingen over deze en andere activi teiten zijn te verkrijgen bij het: Senioren Info Centrum, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. EGMOND - Het populaire radiopro gramma 'Alle remmen los' is vanaf aan staande donderdag weer terug op de radio. Jan de Boer en Erik Hoogland zullen weer de prestatie voor hun reke ning nemen. In het programma wordt uitgebreid aandacht besteed aan de on derwerpen die de jeugd bezig houdt. Ook is er aandacht voor verzoekplaten. Deze kun je doorbellen naar 02206- 7580. Het programma wordt uitgezon den op Radio 80, in de ether te ontvan gen op 107 fm, op de donderdagavond tussen 21.00 en 24.00 uur. kleuren: kit, oker, blauw, van 239,- nu INTERIEURVERZORGING tapijten - gordijnen - zonweringen - meubelstoften - laminaat v Aostastraat 28 tel. 072-339400 INVM De fancy-fair van M0G0J0K0 trok afgelopen zondag veel belangstellenden naar de Moeder Godskerk HEILOO - De drukbezochte fancy-fair van M0G0J0K0 afgelopen zondag was, ondanks de slechte weersomstandighe den, een succes. Dankzij de welwillende medewerking van de pastores was het mogelijk de fancy-fair in de kerk onder te brengen. Tijdens de fancy-fair heeft de trekking van de grote jubileumloterij plaatsge vonden. Van de bijna 1400 loten, die verkocht zijn, werden door notaris Winter, geassisteerd door dr. Kleyn- geld, de volgende winnende nummers getrokken: le prijs Sharp Viewcam: lot 1266, Tonny Koopman uit Heiloo; 2e prijs Sharp videorecorder: lot 832, Gien Bakker uit Heiloo; 3e prijs stereo radio- cassette-cd-speler: lot 226, L. van Wie- ringen uit Heiloo; 4e - 8e prijs stereo- cassettespeler: lot 1226, J. Bolten- Kamer uit Heiloo; lot 270, L.G. Riet veld uit Alphen aan den Rijn; lot 136, dhr. Nielen uit Heiloo; lot 893, P.P.M. Bakker uit Heiloo; lot 297, J. Klein te Haarlem; 9e prijs Sony walkman: lot 795, Willie Stammis te Heiloo. De prijs winnaars kunnen zich binnen één maand in verbinding stellen met Joyce Ribbering (tel. 339256, na 18.00 uur). HEILOO - Amnesty International roept de internationale gemeenschap op on middellijk in actie te komen teneinde een uitbarsting te voorkomen in Rwan da's buurland Burundi. Sinds de massa le moordpartijen in oktober en novem ber 1993, waarbij naar schatting hon derdduizend mensen zijn omgebracht, loopt de spanning in Burundi steeds ver der op. Ook nu worden nog steeds on schuldige burgers gedood. De spanning wordt nog vergroot door de terugkeer van tienduizenden Burundi's die naar Rwanda warén gevlucht en Rwandezen die nu het geweld in hun land ont vluchten. In Burundi vinden al tientallen jaren massamoorden plaats, zoals nu in Rwanda. Vaak worden deze toegeschre ven aan de etnische strijd tussen de Hu tu en de Tutsi. In werkelijkheid blijven deze moorden plaatsvinden omdat de verantwoordelijke personen door geen der partijen worden berecht en interna tionale verontwaardiging niet wordt ge volgd door daden. Het is met name de machthebbende elite onder de Hutu en de Tutsi, die een on derlinge haat aanwakkeren en de bevol king aanzetten tot geweld. Hiermee proberen zij tevens de verantwoorde lijkheid voor het daarop volgende ge weld van zich af te schuiven. Moedwillig wordt het meest fundamen tele principe van het humanitaire recht genegeerd: dat gevangenen en niet bij de gevechtshandelingen betrokken perso nen niet mogen worden gedood. Zo zijn inmiddels talloze onschuldige burgers op gruwelijke wijze om het leven ge bracht. In Rwanda zouden sinds 7 april 1994 tweehonderdduizend mensen zijn gedood en meer dan driehonderddui zend mensen zijn gevlucht. In het naburge Burundi zijn er van oudsher grote spanningen tussen de uit Hutu en Tutsi bestaande bevolking. Dit leidde in 1965, 1969, 1972, 1988 en 1991 al tot massamoorden. Amnesty International is van mening dat het mensenrechtendrama in Rwan da had kunnen worden voorkomen als de internationale gemeenschap tijdig en krachtig had opgetreden. Er waren ge noeg noodsignalen afgegeven door VN- waarnemers en hulporganisaties ter plekke en in rapporten van Amnesty In ternational. 'Opnieuw staat de wereld toe te kijken. Rwanda staat in brand en Burundi staat op ontploffen. Daarom moet er nu actie komen', aldus de orga nisatie. Van 17 tot 24 mei organiseert de organi satie wereldwijd een speciale actieweek waarin zij een dringend beroep zal doen op de internationale gemeenschap zo HEILOO - Je mag gerust van een tradi tie spreken, wanneer het over het muzi kale pinkster-weekend in café La Strada aan de Kennemerstraatweg in Heiloo gaat. Al een aantal jaren achtereen is er dan minimaal twee avonden levende muziek in het sfeervolle café. En het zal niemand verbazen, dat het die avonden dan ook goed druk en vreselijk gezellig is. Met de bands, die voor het aanstaan de weekend op het muzikale menu staan, kan dat bijna niet missen: The Porcupines op zaterdag en Sowieso op zondag. The Porcupines zijn inmiddels al een kleine vijf maanden bezig aan hun Hei- looër toernee in 1994. De Beun, Buk Buk, Ypsalon en Oranjebal waren de voorgaande gelegenheden waar de zes- koppige band uit vooral Heiloo actief was. Ditmaal komen Tanja Noorde loos, Piet Schouten, Sjaak Klaasse, Sjaak Keijzer, Gerrit-Jan van Kampen en Henk-Jan van der Horst dus naar La Strada. Geen nieuw fenomeen, want al eerder zette de band met haar uitsteken de jaren zestig repertoire de zaak op z'n kop. The Porcupines bestaan inmiddels ruim zes jaar. In die periode zijn vele nieuwe oude nummers ingestudeerd en met ge mak kan de band enkele avonden met telkens andere liedjes van hun helden uit het verleden - en natuurlijk van de vele fans - vullen. Uit welingelichte kringen is vernomen, dat The Porcupi nes zich de afgelopen weken weer na drukkelijk hebben gericht op de nummers, die enkele jaren terug vast op de liederenlijst stonden. Met een snel treinvaart werd alles weer eens doorge nomen om er bij La Strada weer mee voor de dag te komen. Zondag 22 mei is het de beurt aan de formatie Sowieso om de La Strada- bezoekers te trakteren op muzikale klanken. Het vijftal bestaat uit zangeres Tanja, drummer Fred, bassist Marcel, toetsenist Kees en gitarist Eric. Toen dit vijftal samenkwam ontstond er een fan tastische band. Er werd uitstekend naar elkaar geluisterd en in tegenstelling tot zoveel andere bands houdt Sowieso - evenals The Porcupines - niet van een zinloos hard geluidsniveau. Sowieso valt op door de goede sfeer die ze uit- snel mogelijk doeltreffende maatregelen te nemen tegen het geweld in beide lan den. Zij dringt daarbij aan op het sturen van deskundige waarnemers naar de rampgebieden, op onderzoek naar het recente politieke geweld en op uitvoe ring van aanbevelingen die al eerder werden gedaan door de Verenigde Na ties en Amnesty International. In diverse kerken in Heiloo, Limmen en Egmond hebt u komend weekend na de dienst gelegenheid een petitie te teke nen, die zal worden aangeboden aan Minister Kooijmans. Mocht u niet in de gelegenheid zijn hieraan mee te doen dan kunt u ook een ansicht- of brief kaart naar de minister sturen met de volgende tekst: "Ik ben diep bezorgd over de steeds terugkerende massa moorden in Burundi en de recente ge beurtenissen in Rwanda. Ik vind dat de internationale gemeenschap verplicht is om een stabiele situatie te bewerkstelli gen waarop kans op herhaling tot een minimum wordt teruggebracht. Ik ver zoek de Nederlandse regering om alles te doen wat mogelijk is om daartoe bij te dragen". Het adres is: Dr. P.H. Kooimans, Mi nister van Buitenlandse Zaken, Postbus 20061, 2500 EB Den Haag. De uiterste datum is dinsdag 24 mei. straalt en aan het publiek weet over te brengen. Het zal een feest van herkenning wor den, wanneer bekende, dansbare, maar toch op eigen wijze gepresenteerde nummers door La Strada klinken. Maar daarnaast richt de band zich met recht steeds meer op de muzikale diepgang van het eigen repertoire, dat de kwaliteit van de covers zeker evenaart. Van melo dieus en humoristisch tot spetterend ko men allerlei genres aan bod en dat is exact de stijl van Sowieso: origineel en veelzijdig. Ervaar dat zelf maar eens op 22 mei aan de Kennemerstraatweg. HEILOO - Als de dance party met oud en nieuw je goed bevallen is, is het aan te raden om ook met luilak de Buk te bezoeken aangezien ook dan het feest niet van de lucht zal zijn. De muziek die gedraaid gaat worden zal hoofdzakelijk op zwarte leest geschoeid zijn. Dit bete kent dat alles mag en niets moet zolang het maar swingt. Desalniettemin zal de muziekkeuze uiterst gevarieerd zijn en is er net zo goed ruimte voor de funkmetal van Living Color als voor Ice-T. Zater dagochtend 21 mei om 0.00 uur zijn we geopend en de entree voor dit festijn be draagt 5,-. Stationsweg 85 Heiloo 072-335465 De selectie van HSV gaat morgenavond naar Limmen om de titel te pak ken en niet om zich het gras voor de voeten te laten wegmaaien. KENNEMERSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 HEILOO - Met twee schitterende over winningen heeft HSV aan het eind van de competitie nog even willen laten zien wie er echt bovenaan behoort te staan. De kleine inzinking in de 2e helft van de competitie waarin zelfs werd verloren van het toen op de laatste plaats staande Bloemendaal zou de ambities voor het seizoen 1993-1994 nog flink hebben ver stoord. Daardoor was HSV afhankelijk geworden van het feit of concurrent WSV nog een misstap zou begaan. Precies op de laatste speeldag lachte het HEILOO - Donderdag 19 mei vindt tus sen 19.00 en 20.00 uur op sportcomplex De Egelshoek aan de Laan van Muijs de finale van de penalty-bokaal plaats voor de jeugd van De Foresters. Niemand minder dan Edward Metgod, actief als keeper bij het Rotterdamse Sparta, zal trachten de op hem afgevuurde straf schoppen te keren. Zowel pupillen als junioren van De Foresters komen in ac tie in hun jacht op de fel begeerde bo kaal. Natuurlijk zijn toeschouwers hierbij van harte welkom. De toegang is geheel gratis. De prijsuitreiking vindt direct na afloop plaats in de kantine. Kampioens-beslissingswedstrijd Donderdagavond 19 mei, aanvang 19.00 uur op het sportcomplex van N.V. Limmen „napraten" in de H.S.V. kantine. NVM Heaenweg 157.1851KN Hedoo.ia.: 072-331716. ,W w Tel 072 331895. Fax: 072 338209 TAXATIES geluk HSV toe. Met de 0-1 nederlaag van WSV tegen Velsen verspeelde de haast kampioen zijnde club haar directe kans op promotie. HSV daarentegen greep de laatste kans met beide handen aan en versloeg Velseroord met 1-7, na dat het al op Hemelvaartsdag een monsterzege van 6-1 had behaald. De beslissingswedstrijd donderdag 19 mei tegen WSV op het terrein van Lim men, aanvang 19.00 uur gaat nu uitma ken wie er over gaat naar de 2e klasse. H.S.V. rekent erop dat alle sportlief hebbers uit Heiloo massaal aanwezig zullen zijn in Limmen en hun dorpsge noten over de drempel te helpen. EGMOND - Alle peuters worden wel eens boos, maken iets kapot of worden driftig. Als ouder kun je niet om schel den, schoppen en slaan van je kind heen. Hierover organiseert de Regionale Thuiszorg een themabijeenkomst. De bijeenkomst is op maandag 30 mei van 14.00 tot 16.00 uur in het wijkgebouw in Egmond aan Zee aan de Prins Hen drikstraat 20. Aan bod komen onder andere: drift en koppigheid bij peuters, emoties bij peu ters en straffen en belonen. De deelne mers krijgen informatie van de wijkver pleegkundigen en wisselen onderling er varingen uit. De bijeenkomst kost ƒ5,- U kunt zich aanmelden door tussen 8.30 en 9.00 uur of tussen 12.30 en 13.00 uur te bellen met de telefoonnum mers: (02206) 7297 (op maandag, dins dag, donderdag en vrijdag) of (02206) 1444 (op woensdag). U kunt op deze nummers ook terecht voor meer infor matie over de bijeenkomst.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1