I I Geluid en bedrijven Voorlichtingsavond inrichting buitenruimte winkelcentrum 't Loo y verkrijgbaar bij: G HEILOO dag avond nacht 40 35 30 45 40 35 50 45 40 Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Werkzaamheden Winkelhof 't Loo Werkzaamheden Winkelhof 't Loo Stemmen in een stembureau naar keuze Stemmen bij volmacht Nieuw bouwplan Bekendmaking nieuwe brandbeveiligings verordening Ingediende bouwaanvragen Wijziging ophaaldag Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 31 3289 Open van 8.00 tot 12.30 uur PAGINA 4 UITKIJKPOST 18 MEI 1994 Informatierubriek Het komt maar zelden voor, dat we niet door geluiden worden omringd. Als we dat prettig vinden is er voor ons niets aan de hand. We praten, lachen, zingen, maken muziek of luisteren ernaar. De auto maakt geluid, de grasmaaier, de kinderen en de huisdieren. Het blijkt steeds weer, dat als geluid hard is, het daarom niet hinderlijk hoeft te zijn. Hin derlijk wordt het pas als we het eigenlijk niet willen horen. Geluidhinder wordt dus altijd door anderen veroorzaakt. Nooit door ons zelf. De enige goede manier om een probleem als geluidhinder aan te pakken, is: dat er snel en gezamenlijk afspraken worden gemaakt. Industrielawaai Voor lawaai van industriële bedrijven bestaan die afspraken al sinds 1875, samengevat in de Hinderwet. Sinds 1 maart 1993 is deze wet opgenomen in de Wet Milieubeheer. Sindsdien vallen ook alle horecabedrijven en andersoortige recreatie-inrichtingen onder de ze nieuwe Wet. Geluidhinder van bedrijven wordt door allerlei voorschriften en regels aan banden gelegd. De Hinderwet was in feite de eerste landelij ke milieuwet uit onze geschiedenis. Sinds 1875 is deze wet al ettelijke keren gewijzigd. De laatste belangrijke wijziging was het op gaan van deze wet en enkele andere milieu wetten in de Wet Milieubeheer. De Wet Milieubeheer verbiedt het zonder ver gunning oprichten, het in bedrijf houden of veranderen van bedrijven, die in de directe omgeving gevolgen voor het milieu - dus ook voor geluidhinder - kunnen hebben. Zo 'n vergunning wordt meestal verleend door de gemeente. In de vergunning worden voor schriften opgenomen ten aanzien van geluid niveaus, tijdstippen en tijdsduur van de werkzaamheden, met als doel geluidsoverlast voor omwonenden te voorkomen. Blijkt naderhand dat er toch nog overlast is, dan kunnen er aanvullende maatregelen wor den geëist. Het Inrichtingen en Vergunningenbesluit ver meldt precies welke bedrijven een vergun ning moeten aanvragen. Achtergrondniveau Als voor een bedrijf een maximaal toelaat baar geluidniveau moet worden vastgesteld, gaat men meestal uit van het geluidniveau, dat zonder dat het bedrijf in werking is, op een bepaalde plaats (binnen of buiten de wo ning) wordt gemeten. Geluid dat niet boven dit achtergrondniveau uitkomt is immers niet hoorbaar en dus meestal niet hinderlijk. Een kleine overschrijding wordt soms nog toe gestaan. Dit kan net waarneembaar zijn en als hinderlijk worden ervaren. Voor de avond en nacht gelden zwaardere eisen dan overdag. Een richtlijn voor deze achtergrondniveaus vindt u in de volgende tabel. De genoemde getallen zijn de streefwaarden in decibels. 1. Landelijke omgeving 2. Rustige woonwijk, weinig verkeer 3. Woonwijk in de stc (tevens grenswaarden) Grote industriële bedrijven, zoals olieraffinaar- derijen, hoogovens, betonmortelcentrales en melkfabrieken, vallen onder de Wet geluidhin der /en worden daarin A-inrichtingen genoemd. Voor elk industrieterrein, waarop A- inrichtingen gevestigd zijn of toegelaten kun nen worden, geldt een zoneringsplicht. Bin nen zo'n door de gemeente af te perken zone gelden grenswaarden voor geluidgevoe lige gebouwen zoals woningen ziekenhuizen of kantoren. Blijkt bij het zoneren dat de gestelde normen binnen de zone overschreden gaan worden, dan moeten er geluidbeperkende maatrege len worden getroffen: bij de lawaai bron, bij de gebouwen in de buurt (de gehinderden) of daar tussenin. De vergunningverlening aan de gezoneerde bedrijven is een zaak van de provinciale overheid. De situatie in Heiloo In Heiloo zijn op de bedrijventerreinen Oosterzij en Oude Werf geen A-inrichtingen toegestaan. Wel zijn er in Heiloo op andere plaatsen enkele A-inrichtingen gevestigd. Rond deze bedrijven zijn ook zones vast gesteld en indien nodig geluidwerende maat regelen getroffen. Horeca Een van de gevolgen van de wijziging van de wetgeving is, dat alle horecabedrijven en recreatie-inrichtingen onder de Wet Milieube heer vallen. Zoals ook voor andere categorieën bedrijven geldt, is ook voor de horeca een Algemene maatregel van Bestuur (Amvb) van toepas sing. Dit houdt in dat de meeste bedrijven geen vergunning nodig hebben. Wel moeten de bedrijven en recreatie-inrichtingen zich melden bij de gemeente en moeten ze vol doen aan alle voorschriften, die in de Alge mene maatregel van Bestuur zijn opgenomen. Er zijn ook voorschriften met be trekking tot het geluid opgenomen. Voor een aantal speciale gelegenheden, bijvoorbeeld carnaval of een jazzweekend, zijn de geluid voorschriften niet van toepassing. In een gemeentelijke verordening kan voor maximaal 12 van dit soort aangelegenheden per jaar vrijstelling worden verleend. Controle De vergunningvoorschriften van bedrijven worden regelmatig door de gemeente gecon troleerd. Tevens worden naar aanleiding van klachten geluidmetingen verricht. Indien de in de voorschriften gestelde normen worden overschreden, dan is het taak van de ge meente om het bedrijf er toe te bewegen ge luidwerende maatregelen te treffen. Niet alle vormen van overlast zijn echter door het ver richten van geluidmetingen vast te stellen. In dien er bijvoorbeeld overlast ontstaat ten gevolge van laden en lossen, (vracht)autobe- wegingen of het openen van deuren en ra men, is er toch maar één mogelijkheid om tot een oplossing te komen: gezamenlijk afspra ken maken. Heeft u nog vragen over geluid en alles wat er mee samenhangt, neem dan contact op met de afdeling VROM van de gemeente, te lefoon 313 224 (de heer Besseling). Bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen en positief bevonden meldin gen verleend: Goodeslaan 24, B. Louweret - vergroten woonhuis Goodeslaan 49, F.J. Veenman - vergroten woonhuis Haesackerlaan 51C. Pieters - vergroten woonhuis en plaatsen dakkapell Rosendaal 68, K.W. Wit - plaatsen garage/berging Van der Feen de Lilleweg 5, W.S. Duursma - veranderen en vergroten woonhuis Laan Eindeloos 7, J. Schoorl - aanbouwen bergruimte Wentholtlaan 11A. van de Broek - vergro ten woonhuis Zevenhuizerlaan 82, C.L. Oost - plaatsen dakkapel Zevenhuizerlaan 84, B.J.E.M. de Vries - plaatsen dakkapel De Kuilenaar 71, M.G. van Velzen - plaatsen dakkapel Zevenhuizerlaan 11, J.A. Kuijs - plaatsen berging Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tus sen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden al leen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Zoals verleden week is aangekondigd is don derdag 19 mei a.s. van 20.00 tot 22.00 uur in Theater de Beun een voorlichtingsavond voor de inrichting van de buitenruimte ron dom het winkelcentrum 't Loo. De avond zal begeleid worden vanuit het ex terne bureau door, de heer C. van der Goes, en van gemeentewege door de sectordirec teur Grondgebied, de heer J.C. Geerlings. De heer C. van der Goes is de architect ge weest die de bouwkundige plannen heeft ge maakt voor de uitbreiding van het winkelcentrum 't Loo. Daarnaast heeft hij ook zijn sporen verdiend op het gebied van in richtingsplannen voor buitenruimtes. Op deze avond worden drie schetsontwerpen gepresenteerd door de architect, C. van der Goes, van het plan. Deze presentatie zal plaatsvinden middels een diaserie om met perspectieven een beeld te geven hoe de buitenruimte eruit kan komen te zien. In de pauze zijn er medewerkers beschikbaar voor het geven van een toelichting en kunt u schriftelijke vragen indienen. Na deze ruime pauze zullen de ingediende vragen zoveel mogelijk beantwoord worden, waarna de bijeenkomst afgesloten wordt. De mogelijkheid tot geven van reacties kan niet alleen ter plaatse, maar kan ook schrifte lijk of mondeling plaatsvinden tot 4 weken na 20 mei 1994. Na deze periode zal het college een keuze maken welk schetsontwerp uitgewerkt zal worden tot een definitief ontwerp. Uw reac ties worden hierbij betrokken. Heeft u interesse hoe de schetsontwerpen van de buitenruimte van het winkelcentrum 't Loo eruit zien, dan bent u van harte welkom op 19 mei om 20.00 uur in Theater de Beun. U kunt de schetsontwerpen ook na de voor lichtingsavond nog bekijken in de bovenhal van het gemeentehuis. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de voorlichter, mevrouw R. Roos, telefoonnummer 313 289. Zoominnend bloemenmengsel De werkzaamheden rond Winkelhof 't Loo zijn nog steeds in volle gang. In de planning hiervan komt soms wel eens een verande ring. Anders dan was voorzien zijn de werk zaamheden in de hoek Schoollaan-Heerenweg gewijzigd. Het gevolg hiervan is, dat het stuk grond op die plek voor langere tijd braak zou komen te liggen. Dat is allesbehalve een fraai gezicht en ook de grond verstuift. Daarom komt er binnen kort een tijdelijk terras bij de Konkelboet. Om het allemaal nog wat aantrekkelijker te ma ken zal deze week de grond daaromheen worden ingezaaid met een heel gevarieerd bloemenmengsel. Dit mengsel is namelijk sa mengesteld uit inheemse soorten bestaande uit wel 20-25 verschillende planten. Inheems, dat wil zeggen: bloemen, die in Nederland voorkomen, zoals blauwe lupine, klaproos, thijm, margriet, klaver en nog veel meer. Een fleurig gezicht! Het gemeentebestuur blijft streven naar pas send groen rondom 't Loo. Ook bij de verkiezingen van de leden van het Europees Parlement 9 juni aanstaande staan er voor de kiezer die in een stembureau van zijn keuze wil stemmen twee mogelijkheden open: A. Uiterlijk 26 mei 1994 een schriftelijk verzoek daartoe indienen bij de burge meester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kiezer is geregistreerd. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een Ook bij de verkiezingen van de leden van het Europees Parlement op 9 juni aanstaande kan per volmacht worden gestemd. Dit kan als volgt: A. Uiterlijk 26 mei 1994 een schriftelijk verzoek daartoe indienen bij de burge meester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kiezer is geregistreerd. Hiervoor is gratis een for mulier te krijgen op de secretarie van de gemeente. De gemachtigde kan dan een volmachtbewijs (tevens oproepingskaart) krijgen waarmee hij gelijktijdig met het uit brengen van zijn eigen stem kan stemmen. B. Door het overdragen van de oproe pingskaart aan een gemachtigde. Dan moeten zowel de volmachtgever als de gemachtigde de oproepingskaart van de volmachtgever beiden ondertekenen. Bei den moeten wel in hetzelfde stem- district als kiezer staan geregistreerd. De gemachtigde kan de volmachtstem al leen uitbrengen in dat eigen stemdistript en gelijktijdig met het uitbrengen van zijn eigen stem. N.B. Een gemachtigde mag niet meer dan twee volmachten aannemen. Voor meer gedetailleerde informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerza ken, telefoon 313 110. formulier, dat op de secretarie van elke gemeente gratis verkrijgbaar is. B. Uiterlijk 9 juni 1994 mondeling daartoe verzoeken. De kiezer dient zich dan on der overlegging van de ontvangen oproepingskaart, in persoon te vervoe gen op de secretarie van de gemeente, waar hij/zij op de dag van de kandi daatstelling is geregistreerd. De oproe pingskaart wordt dan omgezet in een kiezerspas. De kiezer kan dan nog uitsluitend met de ze kiezerspas gaan stemmen. Wanneer deze pas in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Voor meer gedetailleerde informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerza ken, telefoon 313 110. Bouwplannen Burgemeester en wethouders maken be kend, dat zij voornemens zijn vergunning te verlenen aan C.S. Nooy-Dikkentman te Hei loo voor het slopen van de bestaande ber ging en de bouw van een nieuwe berging op het perceel Westerweg 51a. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 19 mei 1994 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na te lefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester en wethouders van Heiloo, Post bus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 139 van de Gemeentewet bekend, dat bij raadsbesluit van 7 oktober 1993 een nieuwe Brahdbeveili- gingsverordening is vastgesteld. Deze verordening treedt overeenkomstig de algemene bepaling terzake in de Gemeente wet in werking met ingang van de achtste dag na die van deze bekendmaking, derhal ve op 26 mei 1994. De in deze verordening aangebrachte wijzi gingen houden verband met de gewijzigde regelgeving in de Woningwet, het Bouw besluit en de Brandweerwet 1985. De nieuwe verordening ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het ge meentehuis bij de afdeling Bestuurszaken, kamer 015. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van de daarvoor verschuldigde leges, een afschrift verkrijgen van de verordeningen. Heiloo, 18 mei 1994. Vergunningen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zul len te zijner tijd worden gepubliceerd, waar na de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Van Vladerackenlaan 13, A.J. Kleijn - ver groten woonhuis Heerenweg 192, Q. de Winter - plaatsen woonhuis Kanaaldijk 17b, Coöp. Aan- en Verkooporga nisatie voor Land- en Tuinbouw Cavo-Latuco B.A. - plaatsen 4 meststoffensilo's Holleweg 65, R. Beintema/J. van Aken - ver groten woonhuis De Waard 89, F.A. Venk - vergroten woonhuis Kennemerstraatweg 456, J.C.M. Roet - ver groten woonhuis Groenbericht De groene rolemmers die normaal op maan dag worden geleegd, zullen niet op maan dag 23 mei (Tweede Pinksterdag) maar op dinsdag 24 mei worden geleegd. Si DRUKKERIJ UITKIJKPOST B.V. RECHTE HONDSBOSSCHE LAAN 22 POSTBUS 68, 1850 AB HEILOO TELEFOON: 072-330175 TELEFAX: 072-335644

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4