De Foresters Handbal kampioen Z& zeggen c/at iA ge/ Geslaagd debuut jth is Beheernota Wimmenummer Duinen Toernooi der toernooien Vluchtelingenwerk in Heiloo Geraniummarkt in Stationscentrum Politieberichten AV Trias Vogelnestje van Molenmeel, een traktatie van de Echte Bakker Hemmer P.V. Luchtpost Barbecueworst met goud bekroond Rumly Poplin' in de Buk V rijwilligersmarkt in bibliotheek Pinkster-rondvaart Expositie in gemaal René Froger in Turbo 2000 PAGINA 6 UITKIJKPOST 18 MEI 1994 -Wüh (hui (/er ffioref Ze zeggen dat ik gek ben, omdat ik verslaafd ben. Verslaafd aan lezen bijvoorbeeld. Met gemak verslind ik twee tot drie boeken per week. Nou, verslinden: dat vinden mensen die veel minder lezen of helemaal niet. Ik kan me dat laatste weer niet voorstellen, maar we leven in een vrij land, dus ieder z'n meug. Er zijn nog veel te veel landen, waar de boeken van bekende en uitste kende schrijvers op de zwarte lijst staan. Die mogen niet eens gelezen worden. Er zijn nog vele landen, waar lang niet iedereen kan lezen. Dan ben je toch blij dat je in Ne derland woont! Om even door te gaan over mijn leesverslaving, ik hoor ook wel eens scholieren van de middelbare school klagen, omdat ze in een jaar tien of twintig boeken moeten lezen voor hun literatuurlijst. Zweten noemen ze het zelf. Er is een levendige han del in uittreksels. Aan dat laatste heb ik zelf even hard meegedaan. Want ik zou een leugenaar zijn, wanneer ik nu, zoveel jaren later, zou beweren, dat ik alle boeken voor school daadwerkelijk heb gele zen. Natuurlijk niet! Al was het al leen maar omdat niemand dat deed in mijn klas. En heb ik er nu wel eens behoefte aan uitzondering op een regel te zijn, toen was dat zeker niet het geval. Nog een laatste opmerking over le zen, waarin collega-verslaafden zich zeker zullen herkennen. Familie en vrienden zijn op de hoogte van mijn behoefte aan letters en woorden. Anderhalf jaar geleden kreeg ik daarom op mijn verjaardag drie boeken, samen goed voor 1800 bladzijden. Steeds maar stelde ik het uit om eraan te beginnen, we tend dat ik dan door zou willen le zen tot de laatste punt van deel drie. Op een zeker moment kon ik me niet meer inhouden en binnen twee weken had ik mijn trip door de fantasiewereld van de schrijvers gemaakt. Tijdens het eten, tot diep in de nacht: ik leefde om te lezen. Een paar maanden na deze aanval kwam deel vier uit, vorige week ver scheen deel vijf. Ik kwam de boek winkel binnen om een krant te ko pen en de kaft van het boek lachte me toe. Ik had niet genoeg geld bij me, dat moest ik nog scoren, maar ik hield het boek wel alvast in mijn handen. Een dag later kocht ik het met de opmerking: 'Ik heb de eerste vier delen gelezen, dus moet ik deel vijf ook hebben'. De boekenver koopster vond het prima, natuur lijk: 'Deel zes komt ook nog wel, en deel zeven!' Als verslaafde ben je bang voor zo'n opmerking en te gelijkertijd wil je niets liever horen! Ze zeggen dat ik gek ben. Want be halve het lezen ben ik bijvoorbeeld ook nog verslaafd 'aan een andere bezigheid: 'Bandje kijken, biertje drinken'. Insiders weten waarover ik praat. Een avondje uit naar jon gerencentrum Buk Buk, als daar be kende of nog onbekende popgroepen optreden. Heel gemoe delijk met vrienden in de zaal staan luisteren, meedeinen op het ritme en ondertussen natuurlijk een biertje drinken. Dat is soms heel 'heftig', maar meestal is er niks mis mee. Alles onder controle, vee! te laat naar huis en de volgende ochtend al afkick-verschijnselen. Moet kunnen. Maar soms word je verrast. Bij voorbeeld afgelopen weekend. Het waren lange dagen geweest vol zon en vrijetijd. Maar ook vol activitei ten. Een verhuizing op donderdag met een uitgebreid maal toe. Vrij dag helpen met een scriptie. Zater dag geraniummarkt, een duik in zwembad Het Baafje en weer een heerlijk diner. En dan 's avonds nog 'Bandje kijken, biertje drin ken'. Vijf idioten in cowboy-kledij met fluit, viool, contrabas, trom, gitaar en krakende stemmen trac- teerden onder de naam De Neukteu- gels de vele bezoekers op een 'wilde' avond in het 'westen' van Heiloo. Stro vloog tenslotte in het rond, de temperatuur werd tropisch. Voor een verslaafde als ik een bele venis, waarop ik weer maanden kan teren. Ze zeggen dat ik gek ben. Dat ik in middels toch wel eens een weekend je mag thuisblijven. Dat ik toch wel wat beters te doen heb dan boeken lezen. Maar ja, wat dan? Keurig in de kring op verjaarsvisite? Hangen op de bank en naar 'Papillonkij ken? Nee, dan liever mijn verslavin gen, waar ik tenslotte toch zelf voor kies. We leven in een vrij land, met dien verstande dat mijn verslavingen natuurlijk niet ten koste mogen gaan van anderen. En bovendien, is het avondje thuis voor de buis niet ook een ernstige verslaving? Wie zegt dat ik gek ben, kan beter eerst zelf in de spiegel kijken. Want ieder een is op zijn of haar manier wel een beetje gek. En daar is volgens mij niks mis mee. HEILOO - "Groetjes uit het Hierna maals", de eerste musicalvoorstelling van de nieuwe Jeugdtheatergroep 18 uit Heiloo. Gezien op de premièreda tum vrijdag 13 mei voor een redelijk ge vulde Beun. Het verhaal is niet zo gecompliceerd en EGMOND - Gedeputeerde Staten heb ben een aanvulling vastgesteld op de Be heernota 1991-1995 van het Noordhol lands Duinreservaat. Deze aanvulling heeft betrekking op de Wimmenumer Duinen, tot aankoop waarvan eind 1992 geeft daarmee de spelers alsmede de kij- werd besloten. Nu het gebied in beheer kers een vaste rode draad, waardoor het komt bij de NV PWN, moeten de doel- goed te volgen bleef. Na de openings- stellingeii van datJjeheer worden vast- scene, waarbij het busongeluk middels een geluidsband met daverende effek- ten, zien wij een groep scholieren ont redderd tussen de rookslierten staan. HEILOO - Menig Heilooënaar was afgelopen zaterdag vroeg uit de ve ren om van de voordelen van de Ge raniummarkt gebruik te maken. Het was trouwens de hele dag druk. Overal zag je mensen met gekleurde bakken plantjes lopen. Het was een stralende dag voor de verkoop van planten. De regen van zondag zal er zeker voor zorgen dat ze ook goed groeien. HEILOO - Een snelheidscontrole op de Vennewatersweg leerde, dat van de 125 gecontroleerde auto's er 15 zodanig veel te te hard reden dat zij hiervoor bekeurd zijn. De hoogst gemeten snelheid be droeg 84 km/u. Een auto aan de Stationsweg werd open gebroken. Uit de auto werd de radiocas setterecorder ontvreemd. Uit een bouwkeet aan de Ypesteinerlaan werd een 1-assige aanhangwagen ont vreemd, van het merk Henra. De aan hangwagen was voorzien van een groe ne houten opbouw. Tevens werd een aantal bekistingsplaten gestolen. Er deed zich een aanrijding voor op de Kennemer straat weg. Een 24-jarige bestuurder uit Alkmaar moest plotse ling remmen voor een voor hem rijden de personenauto. Hij kon dit niet beremmen en week uit naar links. Hier bij kwam hij in aanraking met een uit tegenovergestelde richting naderende personenauto. De bestuurster hiervan raakte aan haar arm gewond doordat de spiegel door het geopende raam tegen haar arm kwam. Vanaf een perceel land aan de Kenne- merstraatweg, tegenover Motel Heiloo, waar tulpen in bloei staan, worden de laatste tijd regelmatig tulpen geplukt. De eigenaar verzoekt dit niet meer Je doen, daar bepaalde proeven die uitge voerd moesten worden nu niet meer ge daan kunnen worden. Uit een auto aan het Zandstuk werd een radio/cd speler gestolen. Het slot van de auto wéfd geforceerd. In de periode van 9 mei t/m 16 mei wer den er 4 fietsen ontvreemd. HEILOO - Zondag was de eerste wedstrijddag van de atletiekcompetitie voor de dames en heren van Trias. Na de promotie van vorig jaar acteren de dames op het hoogste landelijke niveau, de eredivisie. Doel dit jaar is om zich proberen te handhaven en dat zal een zware klus worden. Ondanks uitsteken de prestaties in Vught, staan de Trias dames op een elfde en voorlaatste plaats. Nelleke Koppelaar was snel op de 100 meter horden in 14.48 sec. en Annet van der Tholen liep een prima 3000 meter in 10.14.73 min. Petra Nie- rop Groot wierp de speer 38.46 m. ver en de discus van Jolande Brasser landde na 36.08 m. Jantina Vos overtrof zich zelf met 10.99 m. bij het kogelstoten en op de 800 meter waren Barbara Kou- wenhoven en Marja van der Hulst op dreef met resp. 2.25.16 en 2.28.07 min. De heren van Trias hadden hun wed strijd in de eerste klasse van het district in Amsterdam. Henkjan Thoes en Jorg van der Wel liepen beiden een zeer snel le 100 meter in 11.1 sec. Henkjan ging ook van start op de 400 meter die hij beëindigde na 51.6 sec. Paul Rood was snel op de 110 meter horden in 15.9 sec. en Ariejan Vennik behaalde bij het speerwerpen een afstand van 48.28m. Zij vragen zich dan af, waar zijn wij beland? Er blijkt echter een wachtkamer bij de hemelpoort te zijn. Sommigen realise ren zich dat, anderen niet, en de laatsten gaan dan ook gewoon door met "aard se" zkaen. Verwarring ontstaat ook als een concierge-achtig figuur als Petrus (Martijn Zeeman) aardig nonchalant met zijn klanten blijkt om te springen. Twee godinnen Afrodite (Madelijn van Amstel) en Venus (Mariska Blokker) verlenen hierbij op rolschaatsen hulp. Onverwacht mooi en gevoelig waren de liedjes van afscheid. Het eigen huis en haard waren van boven uit de wachtka mer te zien door een Earth-window, een raam in de vloer met een gezicht op de aarde. Leuke theatervondst! Maar ver der ging het met de muziek en dans er behoorlijk van langs. Via verliefdhe den, zombies, drugs en voroordelen, ontrolde zich een werkelijk plezierig luister- en kijkspel. Alle spelers, op één na, belanden in de hemel, terwijl Trees (Anneke Keijsper) terug gestuurd werd, en dus op aarde uit de coma bijkwam, om verder haar Jehova's predikingstaak te doen. Prettig was het geluid en de belichting, die de voorstelling op de juiste wijze on dersteunde, hoewel het gebruik van de volgspot wel wat minder had gekund. De spelers apart te vermelden is wat moeilijk, omdat er ook gedubbeld werd, maar ik vermeldt ze met de be langrijkste rol: Vincent Affourtit (Paul, tekt en muziek), Timo Bakker (Kees, tekst en muziek), Frans Boerhave (Joh. de Doper), Madou Bualda (Wilhelmina en choreografie), Stephanie Elten (Els en tekst), Laura Martin (Femke), Kar lijn Sengers (Anita en Choreogr.) Jorret Sengers (Mieke en Choreogr.) Lonneke Sengers (Alice), Friso van Vemde (Mike en decors). HEILOO - Op 23 mei is het weer zover. Dan zullen zes Heilooër families, te we ten Kraakman, De Waard, De Wit, Hoetjes, Van Velzen en Van Lienen, wederom met elkaar wedijveren op het gebied van voetbal. Zoals andere jaren belooft dat weer een groots spektakel te worden. Ook zal er weer een rad van avontuur zijn onder leiding van Jan Schoten. Ook voor de kinderen zal er genoeg te doen zijn. Allereerst mogen zij tussen circa 12.30 en 13.00 uur hun talenten tonen aan vader, moeder, opa, oma, etc. Verder zijn er weer de nodige spelletjes waaraan zij mee kunnen doen. Dit toernooi staat onder de arbitrale lei ding van de heren P. Hanraads en G. Robert. Dit toernooi begint om 10.00 uur en duurt tot 15.00 uur. Plaats van handeling is de sporthal het Vennewater te Heiloo. HEILOO - De Echte Bakkers blijven verbazen. Keer op keer worden de heer lijkste broodjes en lekkernijen uit de oven getoverd. Het "Vogelnestje", één van de Echte Bakkers voorjaarsbak- creaties, is hierop geen uitzondering. Met ingrediënten als bloem en gekneus de tarwe van de molen is het "Vogel nestje" een combinatie van voorjaars symboliek en licht en luchtig 'puur natuur'. Mei is niet zonder reden dé bloeimaand, dé maand waarin de natuur zich haar al lerbekoorlijkste kant laat zien. Het 'in mei leggen alle vogels een ei' principe roept associaties op met een tintelend voorjaarszonnetje, pril voorjaarsgroen en tsjilpende vogels die af en aan vliegen naar hun nest en hongerige kroost. Het vitaminerijke meel van de molen dat gebruikt wordt voor het Echte Bak kers "Vogelnestje", staat garant voor een hoogwaardige kwaliteit. Op am bachtelijke wijze wordt het bekende wiekenbroodmeel (70% molenbloem en 30% gebroken tarwe) gemalen tussen de molenstenen. Door een speciaal procédé blijven de volle geur- en graansmaak van meel en tarwe intact terwijl er geen afbreuk wordt gedaan aan vitaminen en mineralen. In tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht is het molenmeel licht en luchtig. Het meelmengsel, in combina tie met gewelde rozijnen, wordt als basis gebruikt voor het "Vogelnestje". Het nestje wordt gevuld met Zwitserse room, op smaak gebracht met een vleugje Cointreaulikeur, en vervol maakt met meloenbolletjes. Het fraai uitziende broodje is een lekker en verantwoord tussendoortje voor bij de koffie of thee, maar ook bijzonder smakelijk en decoratief tijdens de brunch of picknick. Het vogelnestje is verkrijgbaar bij alle 600 Echte Bakkers verkooppunten van Nederland. De Ech te Bakkers zijn aangesloten bij Stichting Echte Bakkersgilde. In Heiloo kunt u terecht bij de vestigingen van Echte Bakker Hemmer. HEILOO - Er wonen nu in Heiloo on geveer 60 vluchtelingen. Deze mensen komen uit verschillende landen: Bosnië, Kroatië, Rusland, Irak, Iran, Vietnam, Somalië, Eritrea en nog enkele andere landen. De vluchtelingen wonen in 17 huizen in Heiloo. Heel bewust worden deze mensen verspreid in Heiloo onder gebracht om ghetto-vorming te voorko men. De meeste vluchtelingen zijn 'uitgenodigde vluchtelingen' die een verblijfsvergunning hebben. De Internationale Vluchtelingenorgani satie van de Verenigde Naties heeft alle landen gevraagd om aan te geven hoe veel vluchtelingen zij willen opnemen. Nederland heeft zo ook vluchtelingen uitgenodigd. Eerst worden deze mensen dan ondergebracht in opvangcentra. Daarna worden ze via een centrale in stantie verdeeld over verschillende ge meenten, o.a. ook Heiloo. Wie er dan komt, is telkens een verrassing, want de gemeente heeft daarin geen zeg genschap. Een klein d$el van de vluchtelingen zijn nog asielzoekers, van wie het onderzoek of ze in Nederland mogen blijven, nog niet is afgesloten. Door een nieuwe wet geving is het moeilijker geworden om ons land binnen te komen. De asielzoe kers worden ondergebracht in zoge naamde ROA (Regionale Opvang voor Asielzoekers)- woningen, waarvan er in Heiloo vijf zijn. De werkgroep Vluchtelingenwerk Hei loo is in september 1987 opgericht en heeft nu 22 vrijwilligers. De Gemeente Heiloo heeft destijds het initiatief geno men en daarvoor allerlei organisaties, kerken, politiek partijen en privé- personen benaderd. De werkgroep heeft een bestuur van drie vrijwilligers; een voorzitter, een vice-voorzitter, een se cretaris en vanuit de gemeente een ROA-ambtenaar die de financiën be heert en die de vrijwilligers informatie geeft over de mensen die hier geplaatst worden. Het doel van de werkgroep is het begeleiden van de vluchtelingen naar net zelfstandig functioneren in on ze samenleving. HEILOO - Zaterdag 14 mei was er een wedvlucht vanuit Strombeek 190 km. De duiven werden om 9.45 uur gelost met een Oostenwind. Aantal duiven 255 stuks, de eerste duif maakte een snel heid van 75 km p.u. Hier volgt de uitslag: Comb. Molenaar 1-6-10-17-31-34-37-41-45-49. H. Schou ten 2-3-5-8-9-11-15-16-28-29. E. Maat 4-7-20-27-32; Comb. Oosterveer 12-13- 14. R. Meijer 18. Comb. Wittebrood- Groenland 19. S. Bakker 21-24-38. J. Pepping 22-4 6-47. J. Teileman 23-40- 43. P. Hopman 25-33-51. F. Kaandorp 26-30-36-39-50. Comb. Ranzijn 35-42- 48. H. Lases 44. Volgende week nog een vitessevlucht en dan begint de midfont en eendaagse- fond. Het zwaardere werk. Voordat de vluchtelingen in Heiloo aan komen, zorgen de vrijwilligers ervoor dat er een woning wordt ingericht. De werkgroep probeert om zoveel mogelijk complete gezinnen onder te brengen. Per gezin worden meestal twee contact personen aangewezen, als het kan een vrouw en een man. Wanneer de mensen in Heiloo aankomen, worden ze van het station afgehaald en naar hun aangewe zen woning gebracht. Gedurende de eerste veertien dagen worden zij door de contactpersonen dagelijks bezocht. De werkgroepleden helpen de vluchte lingen met boodschappen doen, met verzekeringen, ziekenfonds, naar de bank gaan, inschrijven voor cursus Ne derlands, bezoek aan huisarts, tandarts, school, enz. De werkgroepleden probe ren de vluchtelingen bij een (sportver eniging te krijgen. Men leert ze fietsen en gaat met ze naar de bibliotheek en naar de spelotheek. De vrijwilligers ge ven ook informatie over het leven in Heiloo en in Nederland. Vaak hebben vluchtelingen een verte kend beeld van Nederland: een aards paradijs waar in de winkels van alles te koop is en waar bijna iedereen in een auto rijdt. Maar dat hiervor hard ge werkt moet worden, ontgaat ze dan. Omgekeerd is er bij de Nederlanders vaak het misverstand, dat men denkt dat de vluchtelingen maar van alles toe gestopt krijgen. De mensen die een ver blijfsvergunning hebben, krijgen een uitkering op bijstandsniveau. Zij kun nen een rentelozelening krijgen, maar die moet dan wel binnen drie jaar afge lost worden met 100,00 per maand. Asielzoekers ontvangen een bedrag net voldoende om voedsel te kopen. Een vrijwilliger die vluchtelingen wil helpen moet vooral goed kunnen luiste ren, want elke vluchteling heeft zijn ei gen verhaal dat hij kwijt wil. Ze vertellen over wat ze hebben meege maakt, over martelingen, gevangenis sen, verkrachtingen en oorlogsgeweld. Een vluchtelin maakt een soort rouw proces door met drie fasen: 1) Men is opstandig over wat er gebeurd is. Men zit nog met zijn gevoel in het moederland, maar nu is men alles kwijt, familie, huis, land. 2) Men is depressief. 3) Men aanvaardt de nieuwe situatie. Ook al is het helpen van vluchtelingen vaak moeilijk werk, toch geeft het bege leiden van deze mensen ook veel voldoe ning. Het is goed te weten dat er in ons dorp Heiloo vrijwilligers zijn, die zich inzetten voor hun medemensen die als vluchtelingen tussen ons wonen. Onze samenleving is voor eigen mensen al niet eenvoudig, laat staan voor hen die uit andere culturen bij ons komen wonen. De Heilooër werkgroep vluchtelingen bestaat nu ruim zes jaar en werd in gesteld door het gemeentebestuur van Heiloo. De groep staat nu onder leiding van mw. A.A. Bakker-Zut, die onlangs de hr. A. Brandsma opvolgde. Mevr. Bakker is bereikbaar onder tel. 02205-1584. Secretaris is mevr. M.J. Zorg-Groen, tel. 072-337846. HEILOO - Het eerste team van de hor- esters Handbal heeft het veldseizoen als kampioen afgesloten. Na het vorig sei zoen van de afdeling naar de derde divi sie te zijn gepromoveerd, zijn de dames nu door gestoten naar de 2e klasse. Een grandioze prestatie, vooral als men weet welke problemen er geweest zijn. Het was niet gelukt om een trainer te vinden en dus hebben twee leden uit de vereniging de zaak op sleeptouw geno men. Ingrid Vos verzorgde de training en coaching en Piet Oud nam de condi tietraining op zich. Dit enthousiasme gekoppeld aan de inzet van de speelsters leverde dit prachtige resultaat op. gelegd. De terreinbeheerder heeft daar toe in deze aanvulling een aanzet gegeven. Samen met de Wimmenummer Duinen beslaat het Noordhollands Duinreser vaat een gebied van ca. 5.000 ha. Om de meerwaarde daarvan als grote ecologi sche eenheid tot haar recht te laten ko men, is het noodzakelijk -aldus de nota dat een goede aansluiting tussen het duingebied ten noorden en zuiden van Egmond aan Zee tot stand komt. Een van de doelstellingen van de provincie (en het Rijk) in de ecologische hoofd structuur, is het versterken van de na tuur. Dit beleid heeft in de Wimme nummer Duinen vooral consequenties voor de particuliere 'aardappellandjes' en voor ver blij fsrecreatie die momenteel op verschillende plekken voorkomt. Voortzetting van het duinlandgebruik in enkele dicht bij Egmond aan Zee ge legen valleien zal men onder bepaalde voorwaarden toestaan. Die voorwaar den sluiten aan bij de publikatie "Eco logisch tuinieren in het zeedorpenland schap". Bescherming van bodem en grondwater staat hierbij voorop, alsme de het uitzicht op deze landjes. De be heerder wil de noordelijke valleien vrij maken en het gebruik van valleien con centreren dicht bij het dorp. De natuur in de vrij gemaakte valleien wordt hersteld. Er zijn -verspreid over vier groepen- in totaal 193 zomerhuisjes in het gebied. De grootste groep (146) staat in het ter- reindeel De Nollen. Drie kleinere groe pen zijn te vinden in de zgn. Noordlob (9 huisjes), nabij Wimmenum (18 huis jes) en het Woud (20 huisjes). De twee laatstgenoemde groepen zijn niet in het bestemmingsplan aangegeven. Om ver schillende redenen past handhaving van de drie groepen huisjes niet in het toe komstig beheer. Dit houdt onder meer verband met de zonering van de recrea tie en met gebrek aan milieuhygiënische voorzieningen. Bezien zal worden of de huisjes elders een plaats kunnen vinden, zo mogelijk in het Nollenterrein. Ten aanzien van dit gebied noemt de nota namelijk verschillende tarieven. Dc voorlopige voorkeur gaat uit naar handhaving van de bestaande huisjes in het vlakke valleigebied en verplaatsing van de verspreid voorkomende huisjes. Deze zouden kunnen worden verplaatst naar de vallei. Daar kunnen dan alle huisjes van riolering en overige nuts voorzieningen worden voorzien. Ook kan er parkeerruimte worden aange legd. De kosten van deze maatregelen zouden moeten worden gedisconteerd in de huur van de huisjes. Nog een andere optie zal worden onderzocht: naast de hiervoor genoemde concentratie de ont wikkeling van 3,9 ha recreatie-verblijfs- gebied aan de zuidoostzijde van de dui nen en eventueel naastgelegen agrarisch gebied. Er is een idee ontwikkeld om in het noordelijk deel van de Wimmenummer Duinen in samenhang met het aanslui tende terrein Bergen een groot gebied zich op natuurlijke wijze te laten ont wikkelen. Dit gebied zal via eenvoudige paden (voetsporen) bereikbaar zijn voor het publiek. Dit geeft een bijzondere vorm van natuurbeleving, die wezenlijk verschilt van die in andere delen van het Duinreservaat. Nadere uitwerking van deze gedachte zal in de beheernota 1996-2000 worden voorgelegd. Openstelling van het duingebied zal op dezelfde wijze plaatsvinden als voor het huidige gebied van het Noordhollands Duinreservaat, dat wil zeggen gericht op de beleving van natuur en landschap, ruimte en rust. De beheerder zal mee werken aan de aanleg van een recreatief fietspad aan de oostzijde van het ter rein. Dit pad zal de fietsroutes over een grote lengte van de Noordhollandse dui nen met elkaar verbinden. Nu GS met dit ontwerp hebben inge stemd zal de NV PWN het voor com mentaar voorleggen aan betrokken overheidsinstanties, belanghebbende ei genaren/gebruikers van landjes en huis jes, en belanghebbende maatschappe lijke groeperingen. Het ontwerp wordt ook ter beoordeling voorgelegd aan de statencommissies voor NLO, financiën en beleidsplanning. Na verwerking van reacties en commentaar zullen GS een definitieve voordracht doen over de Supplement beheernota aan Provinciale Staten. HEILOO - Tijdens de produktkeuring van de Vereniging van Keurslagers, ge houden op 2 en 3 mei in Houten, heeft keurslager van der Peet Goudkeur be haald voor de uitstekende kwaliteit van zijn barbecuewordt. Om Goudkeur te behalen moet de barbecueworst aan strenge eisen voldoen. In totaal kunnen er 50 punten behaald worden, bij 45 punten of meer ontvangt men het predi kaat Goudkeur. De barbecueworst wordt door een deskundige en onafhan kelijke jury beoordeeld op de volgende punten: uiterlijk, smaak en sa menstelling. Door aan deze keuring deel te nemen toont Keurslager Van der Peet dat hij steeds bezig is met het verbeteren van zijn produkten voor de consument. Juist aan het begin van het barbecuesei zoen kan hij door deelname controleren of zijn barbecueworst aan alle eisen vol doet. Het Goudkeur is dan een extra er kenning. Keurslager Van der Peet behaalde met zijn barbecueworst 48 punten. De Vereniging van Keurslagers heeft 600 leden, die gevestigd zijn door het hele land. Iedere Keurslager moet vol doen aan strenge eisen op het gebied van kwaliteit, versheid, presentatie, as sortiment, hygiëne en service. Voldoet een lid niet aan de door de VSR gestelde normen dan kan hem het K-enbleem worden afgenomen. HEILOO - Rumly Poplin' is al heel wat Jceren in de Buk geweest en iedere keer is het weer een avond met topkwaliteit muziek. Deze band -hoofdzakelijk af komstig uit Egmond- is een band die al aardig aan de weg timmert. In 1992 be haalde ze de tweede plaats in de finale van het Noordhollands Glorie in de Melkweg. Vorig jaar was ze geselecteerd voor de Grote Prijs van Nederland en was toen ook, te zien op het Tok Tok Festival. Rumly Poplin' speelt melo dieuze rock met spetterende funk. De band onderscheidt zich 'door een her kenbare melodielijn en de al even her kenbare harmonieuze samenzang van het duo Van den Bergen en Sneeboer. Rumly Poplin' bestaat uit: Dirk-Jan Van den Berg (zang en gitaar), Mark Bal (drums), Alex Sneeboer (zang en gi taar) en Lex van der Velde op bas. Wat kan een gezellige avond voor het grote Pinkpopfestival nog meer bieden? Kom daarom zaterdag 21 mei langs om 22.00 uur om te genieten en te dansen op de muziek van Rumly Poplin'De entree bedraagt 5,00. HEILOO - Vrijdag 10 juni wordt in de bibliotheek van Heiloo tijdens de nor male uitleentijden van 's middags twee tot 's avonds half negen een vrijwilli- gersmarkt georganiseerd. Deze markt is voor iedereen die wel eens overweegt om op vrijwillige basis zich voor andere of andere doelen in te zetten. Want op de vrij willigersmarkt zullen zich een grote verscheidenheid aan or ganisaties welke met vrijwilligers wer ken presenteren zoals: Stichting Gered Gereedschap, Psychiatrisch Centrum Willibrord, Praktische Thuiszorg (dit is een onderdeel van de Stichting Thuis zorg), de Ouderenbonden, Rode Kruis, UW, Amnesty International, Nivon, Terminale Thuiszorg. Tevens zal er tijdens de markt veel in formatie van het Nederlands Centrum voor Vrijwilligerswerk verkrijgbaar zijn bij de stand van de Senioren Vacature Bank. En- natuurlijk een zogenaamde Gele Gids met een algeheel overzicht van organisaties en instellingen in en rond Heiloo die vrijwilligerswerk aan bieden. De Senioren Vacature Bank is samen met de Stichting Openbare Bibli otheek organisator van de vrijwilli- gersmarkt. De normale uitleen van boeken gaat vrijdag 10 juni gewoon door. Tussen de boekenstellingen worden kraampjes ge plaatst met daarbij mensen die het leuk vinden u te woord te staan. Voor even tuele informatie: Senioren Vacature bank, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 331297; dit is tevens het num mer van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. AKERSLOOT - Zondag 22 mei, le Pinksterdag zijn er twee vaarten met de rondvaartboot, te weten om 11.00 uur en om 15.00 uur. Vertrek vanaf Jach thaven 't Hoorntje, bij Bar 't Voor- om/Achterom, Kerklaan 20 te Aker sloot. Wegens succes op Koninginnedag gaat de vaart wederom het dorpje de Woude, wat uitsluitend per pontje is te bereiken. Inlichtingen: tel. 02513 - 12120. AKERSLOOT - Op zaterdag 21 mei zal de Akersloter beeldhouwer/schilder Frits Bangert in de expositieruimte van het gemaal Limmen 1879 aan de Fiel- halen: tel. 072-117891 (werkdagen van kerweg te Akersloot zelf aan het werk 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op zijn. Hij werkt aan het beeld van een liggende vrouw in arduin (Belgisch hardsteen). Hij verzorgt tevens een rondleiding en beantwoordt vragen over zijn werk. De beelden en schilderijen van Bangert zijn tot en met 12 juni in het gemaal te zien. Het gemaal is geopend iedere za terdag van 13.00 tot 17.00 uur en iedere zondag van 11.00 tot 17.00 uur. UITGEEST - U hoeft niet helemaal naar Ahoy, Carré of een ander groot theater om de populaire Amsterdamse zanger René Froger te zien, want hij komt zaterdag 21 mei naar Tubo 2000 te Uitgeest. René Froger die al vroeg door de Tur bodirectie is ontdekt heeft in het verle den al vele Amsterdamse avonden in Turbo 2000 verzorgd. Op 21 mei a.s. is het de laaste keer dat Froger zal optre den in Turbo 2000, in de toekomst wor den deze optredens namelijks in de nieuwe Bob's Turbosaloon gepland. Inmiddels is René uitgegroeid tot een artiest van wereldformaat. Met zijn single .Winter in America' begon het succes, en de grote doorbraak kwam met zijn single ,Een eigen huis', samen met Het Goede Doel. De ene hit na de andere werd uitgebracht zoals 'You are my everything', .Back on my feet again', ,Say Hello' en het hitnummer .Nobody else'. Op dit moment staat Re né met zijn nieuwste nummers ook hoog in de top 40. René wordt verwacht omstreeks de klok van 01.30 uur. Turbo 2000 gaat open om 22.30 uur en is geopend tot 05.00 uur. De entree voor dit topoptreden is 25,00. Kaarten zijn ook al in de voor verkoop verkrijgbaar voor 25,00 op tel. 02513-15150 of bij de receptie van Partycentrum Bowling Uitgeest. maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Geréd Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dins dag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30- 17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kennemer- straatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. Galerie Nu Tot en met 12 juni: expositie met werk van Piet Zanstra (olieverfschilderijen) en Irene Zinsmeester (plastiek) in Gale rie Nu, N. van der Veenstraat te Castri- cum, geopend donderdag tot en met zondag van 13.00-17.00 uur. TC Hogedijk Vrijdag 20 mei: racketavond voor be ginners en (ver) gevorderden; aanvang 19.00 uur. Vrijdag 20 mei: luilakviering voor de Hogedijkjeugd op het tennispark. Nederlands Kachelmuseum Permanente tentoonstelling van onge veer 80 kachels van vroeger en nu. Bier kade 10, Alkmaar. Openingstijden: zondag en vrijdag (tot 1 oktober) 12.00- 16.00 uur. Stichting Doorstroom Akersloot Zaterdag 21 mei verkoopt de Stichting Doorstroom op het adres Koningsweg 36 te Akersloot tweehandsspullen ten bate van projecten in Uganda tussen 9.30-15.00 uur. Wanneer u hiervoor nog spullen beschikbaar heeft, kunt u contact opnemen met Wil Broersen (02513-12778) of Ben Schagen (02513- 14957). Galerie Dijk 1 Tot en met 12 juni is in Galerie Dijk 1 aan Dijk 1 te Alkmaar een expositie van Ben Veer (installatie en tekeningen) te zien tijdens de openingsuren op donder dag tot en met zaterdag 12.00-17.00 uur en zondag 14.00-17.00 uur. Poppentheater Dibbes Akersloot In mei zijn er voorstellingen op 25 en 28 mei; in juni zijn er voorstellingen op 1, 4, 8, 11 en 15 juni; aanvang 14.30 uur, entree 6,00. Inlichtingen/reserverin gen: Poppentheater Dibbes, Wilhelmi- naplein 3, Akersloot, tel. 02513-13447. Openbare Bibliotheek Heiloo Afsluiting van de kinderjury op woens dag 25 mei met medewerking van de schrijver Sjoerd Kuyper. De openbare bibliotheek aan Het Male- voort is gesloten op alle zaterdagen in de maanden mei, juni, juli en augustus. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 31 juli: 'Perfect gemeten', getekende kaarten uit de 16de en 17de eeuw, in het Stedelijk Museurrt, Doe lenstraat 5 te Alkmaar tijdens de ope ningsuren: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Expositie Alkwaard College Tot 27 mei is in het centraal bureau van het Alkwaard College, Canadaplein 3 te Alkmaar op werkdagen tijdens kantoo ruren een expositie te zien van het wérk van beeldend kunstenaar Bram Bus. Pakketten voor Polen Donderdag 19 mei: gelegenheid voor het inleveren van pakketten voor fami lie of vrienden in Polen bij de fam. Vel thuis, Zeeweg 17, Heiloo tussen 13.00- 20.00 uur. Voor inlichtingen (o.a. de kosten): tel. 331802. Bibliotheek Akersloot In de maanden mei en juni is in de hal van de openbare bibliotheek Akersloot kantkloswerk met verschillende thema's te zien, gemaakt door An Holtkamp en Coba Stern-Admiraal. Fietstocht Anbo en KBO Donderdag 19 mei: jaarlijkse fietstocht van de Anbo en KBO Heiloo; vertrek om 10.00 uur vanaf Bambi tegenover Het Trefpunt. (Lunchpakket en duin- kaart meenemen). Theosofisch Genootschap Maandag 30 mei: lezing en gedachten- wisseling over 'Het pad van mededo gen' bij het theosofisch genootschap in Centrum Zenit, Spoorstraat 62a te Alk maar, aanvang 20.00 uur; toegang gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6