culturele uitwisseling Heiloo-Swi^tochlowice 00 0 GROS P. ZONNEVELD Burgerlijke stand? MarkT BIJ ZIT JE GOED! AUTOVERHUUR Autoproblemen in het buitenland PINKSTER- AANBIEDING ASSURANTIËN Telefax 072-339172 melkunie8 Z7 Jaarvergadering dierenbescherming TV HSV Flashing Heiloo open geslaagd basketballfeest De Vroegte Wint Foresters nieuws Vissen, meer dan je denkt Hypotheek nodig? Bezoek ons hypotheekcentrum aan de Oosterzij NEEM DE PROEF OP DE SOM... HENK VAN DER HAM al 15 jaar een begrip in ASSURANTIËN ANT00RADRES: OOSTERZIJWEG 122, HEILOO TEL.: 072 -335477 FAX: 072-33754 Voor een goed en eerlijk advies voor al uw verzekeringensparen en pensioenen De Polen kwamen. En hoe! De Culturele Uitwisseling met Polen is een groot succes geworden! 150 inwoners van Swietochlowice waren onze gast in Heiloo. Dankzij de medewerking van velen kwam dit succes tot stand: Bedankt! De Stichting Stedenband dankt allen die hebben bijgedragen aan het grote succes van de Culturele Uitwisseling, alle medewerkers voor hun nimmer aflatende inzet, alle gastgezinnen voor hun liefde en zorg aan onze Poolse gasten besteed, de kerken en instellingen die hun accomodaties ter beschikking stelden, dank aan Houtenbos Bloemenshop voor de aankleding van de zalen, Team de Haas voor hun creatieve ondersteuning en de Uitkijkpost voor alle medewerking. De hoofdsponsors Melkunie Heiloo, Anema Tïucks, Bosman TVveewielers, de Grosmarkt en G.P. Groot. De co-sponsors: Beja Schoonmakers b.v., Buro van Duin 'financiële dienstverlening', Drankengroothandel Loek Schoorl, Horecagroothandel Laan en Installatiebedrijf A.BORST/Guus de Jong. Hoofdsponsors: ANIEMA TRUCKS BOSMAN GROOT BV AUTOSCHADESPECIALIST ifhVV Frleseweg 48-52, Alkmaar/Tel. 072 122322. PAGINA 8 UITKIJKPOST 18 MEI 1994 HEILOO - In april hield de Afdeling Castricum-Heiloo-Limmen-Akersloot van de Dierenbescherming, evenals vo rig jaar, de jaarvergadering in haar kan- toorruimter aan de Runxputteweg te Heiloo. De avond werd besloten met een interessante lezing met dia's over het gedrag en de biotopen van de diver se soorten uilen en andere vogels in onze Noordhollandse duinen. De eigen kantoorruimte wordt nog steeds als een aanwinst gevoeld en kan node meer gemist worden gezien allerlei verenigingsactiviteiten, het archief e.d. De kantoorruimte kan overigens tegen een geringe vergoeding ook door ver wante organisaties gebruikt worden voor hun activiteiten. De voorzitter schetste een overzicht van de voornaamste activiteiten van het af gelopen jaar en bedankte met name de ca. 200 collectanten, die evenals vorig jaar weer een groot bedrag voor de Af deling bijeen wisten te brengen. De op brengst van de collecte blijft een belangrijke bijdrage aan het financiële reilen en zeilen van de afdeling. Uit het financiële verslag van de penning meester bleek, dat ondanks de grote col lecteopbrengst de boeken over 1993 toch met een negatief resultaat afgeslo ten moesten worden. Verreweg het grootste deel van de kosten ging, zoals ieder jaar, weer naar de kattenopvang en wel bijna 13.500. Verder draagt de Afdeling bij in de kosten van het asiel te Alkmaar en geeft ze subsidie aan de vogelasielen in Ber gen en Krommenie, waar de gewonde vogels en egels uit 't werkgebied van de afdeling naar toegebracht worden. Ook gaat er jaarlijks een bedrag naar stich tingen en werkgroepen waarin de Die renbescherming vertegenwoordigd is, zoals de Stichting Bont voor Dieren, de werkgroep Scharrelprodukten, 't Comi té Anti-Stierenvechten en de Stichting Buitenlandse Asielen. De Afdeling wordt zelf niet gesubsi- diëerd en heeft haar inkomsten hoofd zakelijk uit de contributie van de ruim 800 leden, de jaarlijkse collecte en een enkel legaat. Van de contributie moet een deel worden afgedragen aan het Landelijkbureau van de Dierenbescher ming in Den Haag ten behoeve van lan delijke activiteiten en het Blad Dier. Een voortdurende bron van zorg voor het Bestuur blijft door de jaren heen het tekort aan bestuursleden en vrijwilli gers. Er is noch steeds te weinig man kracht om alle afdelingstaken uit te kunnen voeren, waardoor er noodged wongen nog teveel belangrijke plannen en zaken blijven liggen. Een oproep aan de leden om een bijdrage te leveren aan de afdelingstaken heeft vorig jaar wel enige nieuwe bestuursleden en vrijwilli- Schade in het buitenland: zorg voor een goede verzekering. HEILOO - Wie met de auto naar het buitenland gaat voor vakantie of zaken reis zorgt er natuurlijk in de eerste plaats voor dat de auto en de eventuele aanhanger, een caravan bijvoorbeeld, in prima conditie verkeren. Maar ook al is de voorbereiding van een rit naar het buitenland nog zo goed, pech kan na tuurlijk altijd voorkomen worden. Technische problemen zijn al heel ver velend als je op onbekend terrein bent, maar hoe zit het als je bij een ongeval betrokken raakt? Europees schadeformulier In ieder dashboardkastje hoort een exemplaar van het Europees Schadefor mulier te liggen. Dit formulier is ervoor bedoeld om de situatie van een aanrij ding in kaart te brengen en de schade- afhandeling te bespoedigen. Het formu lier wordt in vrijwel alle Westeuropese landen gebruikt. De taal verschilt naar de vorm en de inhoud zijn precies het zelfde. U mag het schadeformulier ook altijd in het Nederlands invullen. Heeft u geen Europees Schadeformulier, vraagt u er dan een aan bij uw verzeke ringsmaatschappij of assurantietussen persoon. Groene kaart Net als in Nederland is in het buitenland een WA-motorrijtuigenverzekering ver plicht. Het document waarop uw verze- keringsgegevens staan vermeld en dat u voor een aantal landen als grensdocu- ment nodig heeft, is de groene kaart. Neem deze dus mee. Op de groene kaart staat aangegeven in welke landen uw verzekering dekking biedt. Kijk dus voor vertrek even na of de kaart gedu rende de hele reis geldig is voor de lan den waar u naartoe gaat en doorheen reist. Aanrijding in het buitenland Wie in het buitenland met een aanrij ding te maken krijgt, doet er altijd ver standig aan om de politie in te schakelen en een rapport te laten opmaken. Neem ook direct contact op met uw verzeraar of tussenpersoon. Daarbij kunt u even tueel ook gebruik maken van de alarm centrale waarbij uw verzekeraar is aangesloten. Niet altijd is de politie be reid een rapport op te maken als het gaat om allen blikschade. U moet dan zoveel mogelijk gegevens verzamelen. Vul het Europees Schadeformulier vol ledig in, maak foto's van de situatie en zorg ervoor dat u de verzekeringsgege- vens van de tegenpartij heeft. Als u in het buitenland een aanrijding veroorzaakt, biedt uw WA-verzekering dekking. Wie buiten zijn schuld wordt aangereden, kan geen beroep doen op zijn eigen WA-verzekering, maar is aan gewezen op de WA-verzekering van de tegenpartij. U heeft dan ook te maken met de aansprakelijkheids- en verzeke ringswetgeving van wat in Nederland geldt. Terwijl in Nederland een verze kerde som van minstens 2 miljoen gul den verplicht is, geldt in Griekenland bijvoorbeeld een bedrag van slechts 250.000 gulden. Dat kan, vooral als het om letselschade gaat, veel te laag zijn. Om te voorkomen dat u daardoor fi nancieel ernstig gedupeerd raakt, kunt u zichzelf verzekeren. Dat kan op twee manieren: de traditionele ongevallenin- zittendenverzekring, die een van te vo ren vastgesteld bedrag uitkeert bij invaliditeit of overlijden of de Schade verzekering Inzittenden (SVI). Deze verzekering vergoedt (ongeacht de vraag wie aansprakelijk is) de werkelijk geleden schade van de inzittenden, zoals loonderving, medische kosten, juridi sche kosten en zelfs smartegeld. Het verzekerd bedrag van de SVI is meestal 2 miljoen gulden. Als uw auto door een aanrijding in het buitenland beschadigd raakt, kunt u een beroep doen op uw cascoverzekering. Wie alleen verzekerd is tegen WA zou voor de periode van de vakantie een zo genaamde korte termijn cascoverzeke ring kunnen afsluiten. Alarmcentrale Krijgt u in het buitenland een ongeluk en kan de auto niet binnen enkele dagen worden gerepareerd, dan kan de alarm centrale van uw autovezekeraar voor gratis vervoer terug naar Nederland zor gen, niet alleen van de beschadigde au to, maar ook van u en uw passagiers. Deze service verleent de verzekeraar op grond van de WA-verzekering. Wie een volledige cascoverzekering heeft af gesloten, heeft in het buitenland boven dien recht op hulp van de alarmcentrale bij pech onderweg. Ook reisverzeke- raars bieden de mogelijkheid om de reisverzekering uit te breiden met hulp bij vervoersproblemen. Deze en andere verzekeringszaken die van belang zijn tijdens een reis naar het buitenland, kunt u nalezen in de folder "Vakantie Verzekering". U kunt de ze gratis folder aanvragen door een briefkaartje te sturen aan: Bureau Voorlichting Verzekering, postbus 990, 2501 CS Den Haag. Voor meer infor matie kunt u ook terecht bij verzeke ringsagent René Bosch te Heiloo (zie advertentie elders in de Uitkijkpost). gers opgeleverd maar toch te weinig om het werk goed aan te kunnen en het ver loop op te vangen. Een vereniging draait nu eenmaal op zijn bestuursleden en vrijwilligers. Zo is er bijvoorbeeld dringend behoefte aan een redacteur van het afdelingsblad .Dieren Bode' en iemand, die contacten met de plaatselijke gemeentebesturen en politieke partijen wil opnemen en on derhouden om hen b.v. te informeren over de nota van de Dierenbescherming ten aanzjen van het Gemeentelijk Wel zijnsbeleid voor dieren. Ook voor de verkoop van de Dierenbe schermingskalender zijn vrijwilligers nodig, te meer daar mevrouw I. van Beek-Nicolaï met de kalenderverkoop en haar overige aktiviteiten voor de Die renbescherming is gestopt. Voor haar zeer gemotiveerde inzet gedurende meer dan 30 jaar voor het werk van de Die renbescherming reikt de voorzitter, de heer A. J. Dekker haar namens het hoofdbestuur de ere-medaille van de Dierenbescherming uit. Voor 1994 is van belang te vermelden, dat er een jeugdledengroep van start is gegaan, die allerlei aktiviteiten gaat or ganiseren voor jeugdleden. Verder is het de bedoeling dat in de komende tijd een begin gemaakt gaat worden met gehoor zaamheidscursussen voor huishouden. Voor meer informatie over het werk van de Dierenbescherming kan contact wor den opgenomen met mevr. H. Dekker, tel. 072-332879. HEILOO - Uitslagen competitie: Dames Kring TC Alkmaar 3 - H.S.V. 1 0-4, H.S.V. 2 - Heiloo 1 1-3, H.S.V. 3 - Egmond 4 1-3, Vennewater 12 - H.S.V. 5 2-2, H.S.V. 6 - Akersloot 11 4-0, T.C. Ursem 3 r H.S.V. 7 2-2, H.S.V. 8 - Vennewater 16 2-2. Dames District: H.S.V. 1 - Ursem 1 3-3. Heren District zat. S.T.C. 7 - H.S.V. 2 0-6, H.S.V. 3 - Monnickendam 1 4-2, H.S.V. 4 - L.T.V.Z. 4 1-5, zat. vet 35 4- Heb Durf 1 - H.S.V. 1 4-0. Gemengd: meisjes 15-18 TV. Wagnum - H.S.V. 1 5-1, jongens 12-15 H.S.V. 1 - Medemblik 1 2-4. HEILOO - Donderdag 12 mei en vrij dag 13 mei stonden voor Basketball Vereniging Flashing Heiloo geheel in het teken van het zevende internationale toernooi in haar bestaan. Aan het toer nooi deden in het totaal 22 teams mee welke verdeeld waren over vier poules. Er werd gestreden in de klasses junioren meisjes en jongens, dames en heren. De verwachtingen met betrekking tot de prestaties van de teams van Flashing Heiloo waren vooraf hoog gespannen. Het eerste damesteams leverde de beste prestatie door als tweede te eindigen achter het geroutineerde team uit het Engelse Doncaster. Doncaster dat als enige buitenlandse club alles zes eerder georganiseerde toernooien heeft meege maakt, was dit jaar bijzonder gebrand op een overwinning in Heiloo. Met sterk spel wist dit sportieve team dan ook terecht al haar wedstrijden te win nen en voor de neus van de Flashing da mes de hoofdprijs weg te kapen. Bij de heren was de strijd ongemeen spannend, want afgezien van het tweede heren team van Flashing Heiloo konden alle teams in de laatste speelronde nog de toernooizege pakken. De uiteindelij ke winnaar bij de heren werd het Hel der se WGW die slechts tegen één nederlaag opliepen, tegen het eerste her enteam van Flashing Heiloo werd het namelijk 38-40 in het voordeel van Hei loo. Flashing 1 verloor echter eerder met 32-33 van het Duitse Schwelm. Om dat ook de wedstrijd tegen het Engelse Doncaster na een gelijk spel op straf- worpen werd verloren wist Schwelm met drie gewonnen wedstrijden beslag te leggen op de tweede plaats terwijl Flashing Heiloo en het Schager Re bound, met een gelijk aantal punten als Schwelm, op doelsaldo respectievelijk derde en vierde werden. Bij de junioren jongens ging het goud naar het Amstelveense 3-Es Piranhas. Deze jongens die het afgelopen seizoen op landelijk niveau acteerden wisten op superieure wijze beslag te leggen op de eerste plaats. De tweede plaats was voor Rebound uit Schagen en de derde plaats voor Flashing Heiloo. Bij de Junioren Meisjes was het wederom een team van WGW dat ging strijken met de hoogste eer. Alkmaar Guardians werd in deze poule tweede terwijl de meiden van Flashing Heiloo voor het Duitse Schwelm op de deerde plaats toch nog in aanmerking kwamen voor eremetaal. Terugblikkend op het verloop van het toernooi mag de driekoppige toernöoi- commissie van basketballvereniging Flashing Heiloo bestaande uit Andrea de Vries, Mark Zwaan en Robin Burge ring zeer tevreden zijn. De reacties van de deelnemende teams waren bijzonder positief en de eerste aanmeldingen voor het 8e Flashing Heiloo Open zijn reeds genoteerd. HEILOO - De dames hebben hun eerste wedstrijd vervist in de P-vijver aan de Ringweg. Twaalf dames wisten in totaal 170 visjes te vangen. De prijsuitreiking vond plaats in 't Kroegje waar allemaal bekers klaarstonden, geschonken door de sponsor. In de A-klasse werd: 1. Vronie Becker, 32 stuks; 2. Diny Becker, 18 stuks 3. Stien Bos, 13 stuks. En in de B-klasse: 1. Tiny Kuilman 25 stuks 2. Gré Dek ker, 15 stuks 3. Truus van Willigen, 15 stuks. De volgende wedstrijd heeft plaats in Ypestein op woensdagavond 25 mei. Verzamelen om 18.45 uur bij Karwei. Voor informatie: H. Beentjes, telefoon 336762, of H. de Jong, telefoon: 337239. Ook voor de heren zit de eerste wedstrijd erop. In de vroege, regenach tige morgen van zondag 16 mei werd best gevangen: 1. N. Bakker, 9850 gram; 2. S. Blokker 5700 gram; 3. J. Walta, 3000 gram 4. D. Sanchez, 2950 gram; 5. P. Welp, 2100 gram. Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. HEILOO - Groot was de teleurstelling bij spelers en supporters toen afgelopen zondag de wedstrijd tegen WGW uit Den Helder in de slotfase toch nog met 2-4 werd verloren. Immers bij een 2-2 stand was er voor de Egelhoekers geen vuiltje aan de lucht en met een groot speloverwicht en diverse kansen leken zij de wedstrijd volledig in handen te hebben. Door twee doelpunten van WGW enkele minuten voor tijd veran derde de situatie echter compleet. Direc te degradatie had al het gevolg kunnen zijn als EVC bij Texel niet gelijk had gespeeld. De Foresters kan zich nog in de derde klasse handhaven door het winnen van de beslissingswedstrijd te gen EVC. Deze wedstrijd wordt vana vond (woensdag) gespeeld op het veld van Purmersteijn in Purmerend. De aanvangstijd is 19.00 uur. Afgelopen zaterdagmiddag is onder werkelijk prachtige weersomstandighe den het traditionele superveteranentoer- nooi gespeeld. Dit toernooi voor 40-plussers heeft inmiddels bij de deel nemende verenigingen een goede naam opgebouwd vanwege de gezelligheid en het respect voor eikaars techniek. Ook de scheidsrechters Van Leeuwen, Vos- kuyl sr. en Calf hebben deze sfeer tij dens het toernooi gemerkt. Zij behoefden nog nauwelijks in te grijpen tijdens het spel. Geheel tegen de traditie in werd De Foresters onder leiding van Wout Voskuyl en met namen als Ooms, Manjoero en de gebroeders Vos, win naar van het toernooi. Op de tweede plaats eindigde de winnaar van vorig jaar, Huiswaard. De derde prijs ging naar de veteranen van Alcmaria Victrix. HEILOO - Vissen is een prachtige sport. Tenminste, wanneer de visser ter zake kundig is en verantwoord heeft le ren omgaan met de vis en haar omge ving. In dit besef organiseren hengelsportvereniging De Vroegte Wint en Handy Fish hengelsport beiden uit Heiloo op zaterdag 28 mei (Nationale Hengeldag) een jeugdvisbeurs. Plaats van handeling is 't Kruispunt, velen be ter bekend als de Kruiskerk op de hoek van de Kennemerstraatweg en de Van der Feen Lilleweg in Heiloo (oost). Ook de nabij gelegen Kruisvijver (ook: Sier- vijver) wordt nadrukkelijk bij de activi teiten betrokken. Wat gaan we allemaal doen op deze jeugdvisbeurs? We gaan het hebben over: visherkenning; instructie over wit- vissen en baarsen; uitleg over water- en visstandbeheer; het maken en het ge bruik van lokvoeders en; het maken van tuigjes. Verder is er een tentoonstelling en worden bij de Kruisvijver vismetho- den uitgelegd en gedemonstreerd door deskundigen. Een climax wordt bereikt als de uitslag bekend wordt gemaakt van de bij deze dag behorende kleurplatenwedstrijd. Wie zullen de nummers 12 en 3 worden in de drie leeftijdsklassen en de mooie prijzen mee naar huis gaan nemen? De 28ste zullen we het weten, een terzake kundige jury heeft dan haar onverbid delijk oordeel geveld. Niet alleen de jeugd is bij deze jeugdvis beurs welkom, ook hun ouders mogen komen (en meedoen). Is één der ouders nog geen lid van DVW? Uitsluitend tij dens de jeugdvisbeurs betaalt u alléén de benodigde contributie, u bespaart dus de 5,00 inschrijfgeld die nieuwe leden normaal gesproken eenmalig be talen. Ook alle overige vergunningsbe nodigdheden zijn tijdens de beurs voorhanden! Door de goede samenwerking van DVW en Handy Fish is het gelukt, de entree prijs beperkt te houden tot 1,50 per persoon. Hierbij is één consumptie in begrepen. 't Kruispunt is vanaf 13.00 uur open. •wij selecteren uit meer dan 25 banken •computer vergelijkingen •de laagste rente door grote omzet •scherpe offertes Vraag een offerte aan en ontvang tevens een leuke attentie, met de tekst, "ik nam de proef op de som" IP iJFt! Heerenweg 234A 1851 KZ Heiloo RECHTS3USTAND PENSIOENEN Lid V.A.K. Iedere donderdag - adviesavond van 19.00 uur tot 21.00 uur Bedankt! 5CIL8© SWlETOCHtOWlCE TWEEWIELERS FOCWA Garantiebedrijven. Erkende auto schadeherstel bedrijven. Voor veilig en vakkundig herstel. Met maar liefst 2 jaar garantie. Met vervangende auto's, dag- en nacht service, een goede afhandeling met de verzekering en een perfekte landelijke spreiding. Er is altijd een FOCWA Garantiebedrijf in de buurt. Zoals; Rijksweg 40 - 1906 BH Limmen - Tel. 02205 - 3300 Stichting FOCWA Cl r nt ill gnd i jt: NtOlMLANOSf VlAtNlClNC VAN ONDERNEMERS IN m£I CARROSSE RiE BEDRIJF 3 dagen v.a. ƒ122,- Incl. BTW, All Risk Verz. en 400 km vrij. GRATIS gezinstoegangskaart t.w.v. 84,- (max. 4 pers.) zolang de voorraad strekt

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 8