Wear Ever /Mascotte Uitwisseling Heiloo-Swietochlowice: muziek, emotie en 'n heel apart gevoel J.KUYPER Wat zijn ze weer lekker. t sa A.J.VOS C. HACHMANG Opnieuw zomeravondconcerten in de Heilooër Witte Kerk OPEN DAG AANBIEDING: LOVE JEANS 51, 1851 LJ HEILOO TELEFOON 072-330068 Makelaardij o.g. 59e JAARGANG NO. 22 Hobby- en Vrijetijdsmarkt in winkelhof 't Loo MAKELAARDIJ O.G. aan-enverkoop Zeeweg 20, 1852 CR HeilOO assurantiën K Nationale collecte epilepsiebestrijding Slotconcert door Zingen Houdt Jong MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Nu ook zonnebank in Het Baafje DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072335085 Beslissende Promotiewedstrijd H.S.V.-DEN HELDER Zondag 5 juni '94 om 14.30 uur op het sportpark van Alcmaria Victrix Hockeyvereniging DE TERRIËRS zaterdag 4 juni a.s. van 10.00-12.00 uur Jeugd v.a. 6 jaar WELKOM! SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap - Eerlijk advies en kosteloze offerte Ingezonden Hollandse nieuwe haring, per stuk Aanbieding is geldig t/m zaterdag 4 juni as. Albert Heijn, Winkelhof 't Loo 50, Heiloo. Amels v.h. v.d. Ridder Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 DRUKKERIJ UITKIJKPOST v Aostastraat 28 tel. 072-339400 HEILOO - Voor de thuisblijvers onder de vakantiegangers organiseert winkel hof 't Loo op zaterdag 16 juli een hobby- en vrijetijdsmarkt. Een markt, uitsluitend bestemd voor particuliere hobbyisten en creatievelingen, die in hun vrijetijd van alles en nog wat zelf maken en dat graag eens aan een wat groter publiek dan alleen de eigen familie- en vriendenkring willen laten zien. Wie dus z'n vrij uurtjes graag vult met tekenen, schilderen, borduren, boetse ren, breien, origami vouwen, beren of andere knuffels maken of op een andere manier creatief bezig is, krijgt tijdens deze markt de kans die creaties te tonen en te koop aan te bieden. Voor inlich tingen over het huren van een kraam kan men tijdens kantooruren bellen naar nummer 079-165541 (PMS; vragen naar Joke van Akkeren of Nel Wijnmalen). Voorwaarde voor het huren van zo'n kraam is dat alles wat die zaterdag ge presenteerd wordt echt zelfgemaakt is en dat de kraam er die dag gezellig ogend en goed gevuld uit komt te zien. Wie dus te weinig artikelen heeft om zo'n kraam (afmeting 1 bij 3 meter) te vullen, zal zelf op zoek moeten gaan naar één of twee even enthousiaste mede-hobbyïsten. Het aantal beschik bare kramen is beperkt, dus wie het eerst komt, die het eerst maalt: vol is vol. De Hobby- en Vrijetijdsmarkt wordt op zaterdag 16 juli gehouden van 10.00 tot 17.00 uur. Tel. 072 331895, Fax: 072 338209 TAXATIES b? HEILOO - Van 30 mei tot en met 4 juni vindt dit jaar de collecte voor de epilep siebestrijding plaats. Veel mensen uit onze gemeente zijn hier actief mee bezig. Meer dan honderdduizend mensen heb ben epilepsie. Voor die menseh is het Nationaal Epilepsie Fonds actief. In 1994 wordt wederom aandacht geschon ken aan de kinderen met epilepsie. Kin deren hebben de toekomst. Werken met kinderen met epilepsie is daardoor wer ken aan de toekomst. Met uw financiële steun kan onder an dere onderzocht worden wat de gevol gen zijn van langdurig medicijngebruik en of kinderen met een lager medicijn gebruik kunnen worden geholpen. Daar naast blijven andere zaken de aandacht vragen, zoals voorlichting aan epilepsie- patiëntjes, hun ouders en omgeving; ontspanning en recreatie, kindervakan ties en speciaal onderwijs. Al deze activiteiten kosten meer geld dan de overheid kan bijdragen. Daarom is het Nationaal Epilepsiefonds afhan kelijk van giften en donaties. Steun de tegenaanval op het onverwachte en help ons door te collecteren. Voor informai- te: mw. J. Verbeek, organisator, tel. 072-333625. HEILOO - Op vrijdag 10 juni zal het gemengd koor Zingen Houdt Jong een slotconcert geven onder leiding van diri- gente Machteld Mersckens in de zaal van Het Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Aan het concert, dat om 20.15 uur be gint en gratis toegankelijk is, werken verder Daniëlle de Wit (sopraan- en alt blokfluit) en Marcel de Wit (gitaar) mee. Tijdens deze avond wordt tevens een loterij gehouden. Consumpties zijn verkrijgbaar voor de normale 'soosprijs'. Heererweg 167.1851KN Heüoo.Tü: 072-331716. HEILOO - Bij zwembad Het Baafje is er dit jaar het nodige veranderd. Nieu we openingstijden bijvoorbeeld en extra activiteiten, zoals aqua-joggen, trim- en conditiezwemmen. De belangstelling is tot dusver goed te noemen. Nieuw is ook de zonnebank, die vanaf deze week beschikbaar is voor de bezoekers. Voor een bedrag van vijf gulden kan men aan de kassa een muntje kopen om vervolgens tien minuten te genieten van de bruinende lampen van de moderne zonnebank, die in een aparte cabine na bij de kleedhokjes is geplaatst. Het per soneel van Het Baafje geeft desgewenst de nodige informatie. Na een verfrissen de duik en desgewenst een warme dou che is het heerlijk ontspannend om het zwembadbezoek af te ronden met de zonnebank. HEILOO - Met vier volle bussen kwa men ze op vrijdag 6 mei aan in Heiloo. Zo'n 150 inwoners van de Poolse zustergemeente Swietochlowice, die een kleine week konden kennismaken met het leven in Nederland en de inwoners van Heiloo en mochten laten horen wel ke muzikale kwaliteiten zij in huis heb ben. Want muziek stond zes dagen centraal tijdens deze editie van de Pool se week in Heiloo. Met twee orkesten (Polska en Florian) en het jongens- en mannenkoor Slask leverden de muzi kanten immers het leeuwendeel van de delegatie. Daarnaast waren ook twëe voetbalteams, enkele exposanten en een aantal begeleiders meegekomen naar Heiloo. Ruim drie weken na datum is Kees Borst, voorzitter van harmonie-orkest Caecilia, nog steeds onder de indruk van de zes dagen durende uitwisseling tussen Heiloo en Swietochlowice. Als spreker namens de muziekverenigingen van Heiloo benadrukt hij de vele (nieu we) persoonlijke contacten die tot stand zijn gekomen. En dan echt niet alleen via de officiële gebeurtenissen, maar vooral dankzij het onderbrengen van de Poolse gasten bij gastgezinnen in Hei loo. Geen geringe klus, gelet op het aan tal, maar wel de ideale werkwijze om een uitwisseling bij wijze van spreken al op voorhand te doen slagen. De uitwisseling stond onder supervisie van de Stichting Stedenband Heiloo- Swietochlowice, een club mensen, die diverse stromingen binnen de gemeente Heiloo vertegenwoordigen, zoals sport, cultuur, middenstand, politiek en kerk. De Stichting Stedenband organiseerde dit keer ondermeer de verwelkoming op vrijdag 6 mei in zorgcentrum De Loet en de afscheidsavond in de aula van psychiatrisch centrum Willibrord. Het leeuwendeel van de activiteiten echter werd geregeld door de betrokken Hei looër verenigingen: HSV, Tintoretto, Caecilia, Eensgezindheid, Nijenburg en FSH. Maanden voorbereiding Namens de muziekverenigingen was er een soort 'centraal comité' van vier per sonen, waaronder een vijftal werkgroe pen actief was: muzikale activiteiten, niet-muzikale activiteiten, sponsoring, huisvesting en accommodaties. Bij el kaar een man of twintig, die al vele maanden geleden begonnen met de voorbereiding. Zo reisde in april *93 een delegatie van de Heilooër muziekvereni gingen naar Swietochlowice om de eerste afspraken te maken: deze vereni ging was in 1992 te gast in de Poolse zusterstad, had al een aantal contacten opgebouwd en nam het voortouw na mens de samenwerkende muziekvereni gingen uit Heiloo. In het algemeen kan gezegd worden, dat de Poolse week in Heiloo een enorm succes is geweest. De belangstelling voor de talrijke concerten en concertjes was goed tot zeer goed. In de persoon lijke contacten tussen gasten en gastge zinnen heeft menigeen ervaren dat er meer talen bestaan dan Pools en Neder lands. Een man vertelde dat hij tijdens het praten met zijn twee Poolse gasten bij voorkeur ging zitten: dan had hij zijn handen en voeten vrij om duidelijk te maken waarop hij doelde. En hij was niet de enige! Daarnaast was het bijzon der attent, dat enkele van de organisato ren van de muziek korte toespraakjes in het Pools hielden. Op het gebied van de taal was vervolgens ook de beschikbaar heid van enkele tolken weer onmisbaar; hun inzet was enorm en werd zeer ge waardeerd. v ui verwacnug en nieuwe indrukken arriveerden de ruim 150 inwoners van Swietochlowice in Heiloo. met enkele voor Polen-kenners voor spelbare zaken. Bijvoorbeeld kregen de muzikanten tijdens hun eerste excursie op zaterdag een lunchpakket mee. Maar de Polen hadden deze zelf nog over van hun reis naar Holland en gaven de 'ver se' pakketten 's avonds weer terug aan hun gastgezin. Handdoeken waren niet nodig: men had deze zelf mee. Een hap je en een drankje werd soms pas na lang aandringen geaccepteerd. Het zijn voor beelden van de instelling van met name de oudere Poolse gasten: bescheiden, zuinig en beleefd. Tijdens de duur van het verblijf veranderde dit wel iets, maar het verschil in aard en cultuur bleef natuurlijk bestaan. Voor de orkesten Florian en Polska stond een aantal excursies op het pro gramma: een strand- en duinwandeling nabij Bakkum met pannekoeken toe in Johanna's Hof en vervolgens naar Mar ken en Volendam, een rit door de Kop van Noord-Holland, een rondwande ling en een rondvaart (met 80 man in één schuitje) in Alkmaar met vervolgens een bezoek aan Ursem, Schermerhorn en de Beemster. Alles was tot in de puntjes georganiseerd. Ook de andere Poolse gasten maakten diverse trips, zo als een bezoek aan Ajax voor de voet balteams. Anekdotes nomen. Zij werden 's ochtends om ne gen uur in Heiloo verwacht, in uniform en met instrument voor een ingelaste se renade. Lopend gingen zij op weg naar het Raadhuisplein, waar de groep verza melde voor één van de excursies: niks geen serenade! Halverwege hun wande ling werden ze onderschept en naar hun gastvrouw terug gebracht om zich te kleden in hun gewone kloffie. *lbr% Na de intensieve dagen - ondanks alle goede voornemens toch weer een vol programma en iets te weinig tijd voor individueel contact tussen gasten en gastgezin - beleefde iedereen op donder dag 12 mei een emotioneel afscheid. Op z'n Pools moet je zeggen, want de kus en handdruk die wij in Nederland ge wend zijn werden vermorzeld door krachtige omhelzingen. De (nieuwe) vrienden uit Swietochlowice verlieten Heiloo met gemengde gevoelens. Met name de jongeren wilden eigenlijk 'nooit meer terug naar Polen'. Enkele ouderen vertrokken met soms vreemde souvenirs: twaalf pakken vanillevla bij voorbeeld, die je hier zo kunt kopen, maar in Polen niet verkrijgbaar is. Katterig gevoel Nadat de bussen uit het zicht verdwenen Lunchpakket De gastgezinnen werden geconfronteerd Natuurlijk zijn er in de loop van het be zoek ook tal van gebeurtenissen ge weest, die stof leverden voor anekdotes. Zo belandde één van de Poolse bussen op weg naar Heiloo voor een deel boven het Noordhollands Kanaal, toen de chauffeur uitweek voor een vrachtwa gen. De inzittenden kwamen derhalve niet wit van de lange reis, maar wit van de schrik aan in Heiloo. En de dirigent van het orkest Florian heeft zich bij een aantal mensen onvergetelijk gemaakt: uit ieder instrument dat hij in handen kreeg haalde hij een lied of deun. Voor al op de gitaar was hij bedreven, zozeer dat hij na een lange nacht muziek ka potte vingers had van het indrukken van de snaren. Muzikaal waren de Poolse gasten overi gens zeer capabel. Goed geschoold en met gevarieerde programma's onder hielden zij hun publiek. Een zekere vorm van competitie tussen Florian en Polska typeerde de start van de concer tenreeks. Polska kwam aanvankelijk met een zwaar, serieus en klassiek reper toire, maar paste dit tijdens het verblijf hoorbaar aan. Florian speelde wat licht voetiger werken, maar blies nagenoeg de longen uit het lijf: met dertig man hadden ze meer volume dan het twee maal zo grote Caecilia! In alle gevallen vielen de uitvoeringen goed in de smaak: op zaterdag in de zaal van de gereformeerde kerk, zondagoch tend in de Witte kerk en de Moeder- godskerk, gevolgd door korte sessies op de tribune van HSV. Maandagavond was het Brunogebouw vol en dinsdag bood de aula van psychiatrisch centrum Willibrord een goed decor voor de uit voering. Serenades Individueel lieten enkele Poolse muzi kanten zich ook niet onbetuigd. Wat dacht u van 'II Silenzio' op trompet om twee uur 's nachts en diverse serenades in de vroege morgen? Twee in Alkmaar ondergebrachte muzikanten werden door hun landgenoten in de maling ge- kleuren: groen, beige, marine, van 129,95 voor J 99t' waren, hielden de thuisblijvers een wat 'katterig gevoel' over, aldus Kees Borst. Natuurlijk had iedereen tastbare en emotionele herinneringen aan de zes 'Tropen-dagen'. De talrijke sponsors bijvoorbeeld ontvingen op dinsdaga vond van de organisatoren een beeldje met de toepasselijke titel 'De Vriend schap'. Voor de dirigenten van de or kesten Polska en Florian was er de toezegging dat zij elk twee complete partituren krijgen voor hun muzikale troepen, een gift van de Heilooër mu ziekverenigingen en Muziekcentrale Molenaar uit Wormerveer, aan welk be drijf op woensdagmorgen een 'verras- singsbezoek' werd gebracht. „Maar wij, de muziek, doen het een volgende keer weer", aldus Kees Borst. „We hebben de know-how en kunnen heel veel zelf regelen. Natuurlijk onder houden wij onze persoonlijke en muzi kale contacten met de mensen in Swietochlowice. Het was een zeer geslaagde uitwisseling, dat hoor ik van alle kanten. En daar draait het toch om? Dat je dan emotioneel bent bij het vertrek, dat laat je over je heen ko men". Gevraagd naar een korte type ring van de Poolse week in Heiloo zegt de Caecilia-voorzitter: „Geweldig! Een heel apart gevoel!" Stationsweg 85 Heiloo 072-335465 HEILOO - Na de succesvolle serie van voorgaand jaar is besloten ook dit jaar in de Witte Kerk te Heiloo een serie zo meravondconcerten te organiseren. Met ook nu als doel heel gevarieerde muziek ten gehore te brengen. Maar schrik niet meteen van het woord klassiek, want op zomeravonden moet het niet zo zwaar zijn en daar wordt in het programma re kening mee gehouden. De concerten, zes in totaal, worden dit maal om de veertien dagen gehouden en allemaal op de vrijdagavond te begin nen op vrijdag 24 juni. Gezien de erva ringen vorig jaar (het Russisch meisjeskoor was onder meer op vrijdag en druk bezocht) verwachten de organi satoren dat de vrijdagavond voor velen een wat gunstiger avond is om naar een concert te gaan. In verband met de koopavond beginnen de concerten om 20.30 uur. ben hapje en een drankje voor de gasten en hun gastgezinnen. KENNEMERSTRAATWEO 65, TELEFOON: 072 - 330550 KANTOORHOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR Een dansje tijdens de slotavond in psychiatrisch centrum Willibrord. M'n opa de vampier HEILOO - Als moeder van een kind op de basisschool wil ik mijn ongerustheid uitspreken over de film die onlangs aan alle leerlingen van de groepen 5 tot en met 8 is getoond in De Beun. Ik heb ook in die zaal gezeten en ik vind dat iede reen best mag weten dat ik reuze ge schrokken ben van deze film. Ik zou hier zelf nooit naartoe gaan, om dat ik in geen enkel geval bij m'n kind angst zou willen opwekken, zeker als ik van te voren zoiets vermoed. Als ik als ouder met m'n kind naar een dergelijke film wil gaan dan is dat mijn keuze. Maar hier wordt mijn kind iets opge drongen, wat ik gewoonweg beslist niet wil en waar ik niet achter kan staan. Die film wekt absoluut angst op, is luguber en niet geschikt voor kleine en grote kinderen. Ik weet zeker dat ik hierin niet alleen sta. Angst werkt verwoestend op mensenlevens. Liesbeth Lawant De toegangsprijs mag ook nu weer geen belemmering vormen, vandaar dat deze gesteld is op 10,- per avond (CJPers, 65 en kinderen tot 12 jaar 7,50). En wat nieuw is, is dat er ook een abonne ment kan worden genomen. Natuurlijk voor de hele serie van zes concerten, maar bijzonder is -en dat heeft natuur lijk te maken met uw vakantieplannen- dat u ook een kaart voor 4 of 5 concer ten naar eigen keuze kunt bestellen. U betaalt voor resp. 6, 5 of 4 concerten het bedrag van/ 40,-35,- of 30,-(voor CJP, 65+ en kinderen tot 12 jaar resp. 30,-26,- en 22,50). Kaprten tele fonisch te bestellen via telefoonnummer 334804, 332882, 332598 of 331721. Uiteraard bent u benieuwd wat u te ho ren krijgt. Wel, de opening op 24 juni zal geschieden door het Alkmaars Symphonie Orkest, met na de pauze een optreden van het Barbershop kwartet (close-harmony). Op 8 juli is de folklo ristische avond. Dan "concerteert" het bekende Roemeense ensemble "Nicole Pirvu". Voor ons hebben zij hun va kantie naar Roemenië enige dagen uit gesteld. Dat wordt een heerlijke avond. Op 22 juli concerteert het uit Twente af komstige duo Hofmeyer/Doctor en dat betekent orgel en hobo. Vrijdag 5 augustus is de avond van Rus sische virtuosen. Het in deze regio in middels bekende Russische echtpaar Elena en Leonid Minkin zullen ons een onvergetelijke avond bezorgen door zo wel solistisch als gezamenlijk een prach tige Bosendörfer vleugel te bespelen. Plet Multatuli-kwartet (strijkkwartet) uit Den Haag heeft een breed program ma. Zij zullen op 19 augustus een goed in het gehoor liggend programma ver zorgen. En als klap op de vuurpijl zal op 2 sep tember door Hendrik Timmerman en Gerard Leegwater een concert worden gegeven op twee orgels. Het "grote" or gel op de galerij en een klein orgel in het koor. En u als toehoorder bevindt zich daartussen. Een redelijk unieke gebeur tenis en een waardige afsluiting van de ze serie. De serie is zeker voor de toch meestal wat rustige concertmaanden in de zo mer een zeer welkome aanvulling van het uitgaansprogramma. De Uitkijk post ondersteunt het initiatief dan ook van harte en zal voor elk concert u uit gebreid informeren over wat u te wach ten staat. NVM MAXlLAAA Advertenties en administratie Uitkijkpost Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1