'We kijken terug op een tevreden leven' A.S. Zaterdag 11 juni Vijverwater-testdag per computer ipl AGRARISCH CENTRUM NU YENS BV w Echtpaar Kaandorp-Blokker 65 jaar getrouwd: m O V SI. jijvetsuDstmaf velda 14,95 19,85 6,25 Bi I IVI IVI N Open-lucht basketbal aan het Achtkant Dames Meervogels overtuigend kampioen Superloterij Conquista Succes voor T.I.O.S. T.V. Limmen Inleveren kopij voor de Uitkijkpost IÏSV Limmen rv> Breng ongeveer 0,5 liter water uit uw vijver mee. Neem hiervoor water uit de gehele diepte, dus niet alleen van bovenaf. Voor slechts 7,50 testen wij uw vijverwater en krijgt u een zeer uitgebreid verslag. Bij inlevering van uw water op 11 juni kunt u enkele dagen daarna uw uitslag ophalen en krijgt u 10% korting op de Velda vijverartikelen, (geldig t/m zaterdag 18juni 1994) CRYSTAL G CUE A r' JS 'JS I25ml/ 8,10 Wk SEIZOENS AANBIEDING (C bef02205 2484 VOOY alles ivat OYOett eTl bloeit maandagt/mvrijdag Politieberichten Spreekuur wethouders: achterom! Verplaatsing stembureau 2 Nieuws van B&W Ouderenhuisvesting in Noord-Holland Reconstructie Rijksweg Aangevraagde bouwvergunningen/ meldingen Verleende bouwvergunning/ bouwtoestemmingen Vrijstelling UITKIJKPOST 6 JUNI 1994 PAGINA 17 LIMMEN - Zaterdag 11 juni zal basket balvereniging Dunking Limmen als eerste vereniging een buitenprogramma organiseren op het onlangs gerealiseer de sport/speelplaats aan het Achtkant. Uitgenodigd worden de naast jeugd uit Limmen ook de buurtbewoners aan het Achtkant. De doelstelling is tweeledig: in de eerste plaats wil de plaatselijke basketbalvere- niging graag de jeugd en omwonenden enthousiast maken voor het basketbal zodat die het veldje na vertrek van de "echte" basketballers ook optimaal ge bruikt gaat worden. Daarnaast is het evenement prima geschikt om de bas- ketbalsport en het 11-jarige Dunking Limmen eens wat meer bekendheid te geven in sportminnend Limmen. Op plaatselijk Limmens niveau is ge probeerd zoveel mogelijk mensen mid dels een advertentie- en posteraktie, "opgehangen" aan de Nederlands NBA ster Rik Smits, te interesseren voor het evenement. Afgaande op de telefoont jes die bij de organisatie zijn binnenge komen is dit nog gelukt ook; er wordt een grote opkomst door de jeugd verwacht. Programma 11 juni (bij slecht weer 18 juni): 13.00 uur: basketbal 11-14 jaar, oefe ning praktijk. J4.30 uur: jeugdbasketbal 14-18 jaar, oefening praktijk. 16.00 uur: demonstratiewedstrijd Dun king Limmen heren 1-???. 17.00 uur: instuif wedstrijd voor omwo nenden vanaf 17 jaar samen met Dun king Limmen dames sen. 1. AKERSLOOT - Alleen winnen was het devies van trainer/coach Arie Verduin die het succes van de dames completeer de door ook, de laatste en tevens beslis singswedstrijd tegen Nijenrode overtui gend met 16-8 te winnen en daarmee kampioen werd en promoveerde naar de hoogste klasse veldhandbal van onze vaderlandse competitie. De openingstreffer werd door Jolanda Kaptein vanuit de hoek gescoord, Meer vogels pakte in de tiende minuut een 4-0 voorsprong waarna tot de rust de aan ballen strandden op paal en lat en een goede keepster van Nijenrode. Rust stand 5-2. Na de thee werd er vooral door passeerbewegingen regelmatig ge scoord; 16-8 werd de eindstand en kon den de champagneflessen ontkurkt worden en in het bijzijn van de sponsors Akerbouw en gebr. Beentjes weg en wa terbouw werd lang doorgefeest. Ook werden de dames junioren B door de beslissingswedstrijd tegen Tornado met 16-3 te winnen kampioen en er werd met de sponsor bouwbedrijf Tiebie een culinair festijn aangeboden. Voor coach Jeroen Duijvestein een mooie afsluiting van dit seizoen. LIMMEN - Zaterdag 11 juni wordt de zesde trekking voor de Conquista Su perloterij gehouden in café-bar De Lan taarn. De aanvang is 21.00 uur. De hoofdprijs van deze trekking is een dames- of herenfiets ter waarde van 900 gulden bij de firma Kroone-Liefting. Wie dat wil kan natuurlijk bij de trek king aanwezig zijn. Op vrijdag 17 juni organiseert Con quista een houseparty voor jongeren van 16 jaar en ouder. De entree be draagt f 2,50. Er is een uitgebreide lichtshow en de muziek wordt gedraaid door twee bekende dj's uit Amsterdam. De zaal gaat open om 20.00 uur. Kaar ten voor deze avond zijn verkrijgbaar bij E. Kuijper, Visweg 5 te Limmen. Heb je geen kaart, kom dan op tijd, want vol is vol. LIMMEN - De selectie ploeg en kern ploeg van T.I.O.S. hebben in IJmuiden meegedaan met de Meerkamp groeps wedstrijden onder leiding van Carolien Welboren en Els Lemmens. De selectie- ploeg deed voor het eerst mee. De ploeg bestond uit: Ilse, Janine, Lenette, Chantal, Ellen en Lisette. Van de 10 ploegen haalden zij maar liefst de derde plaats. Een prima prestatie! De keur- ploeg ging met goud naar huis! De ploeg bestond uit: Jorine, Yolanda, Martina, Marije, Ila, Sandra, Daisy, Chantal. De meisjes konden maar héél kort oefenenen werden buiten verwach ting eerste. We zullen ongetwijfeld in de toekomst nog meer van ze kunnen horen! LIMMEN - Op devoorlaatste competi tieronde moest Linmen Heren 1 in en tegen Assendelft aantreden. Het zou een zware strijd worden, want Assen delft had de punten nodig ter voorko ming van degradatie »n Limmen juist om in de race te blijvenvoor het kampi oenschap. Frits Zandlergen beet de spits af en had in de set nog wat moeite om zijn spel aan'e passen aan het kunstgras. In de 2e en3e set kwam Frits beter in zijn spel zodavhij Limmen op een 1-0 voorsprong zett. Lex Kie- bert kon zijn stijgende lijn v,n de afge lopen weken niet voortzette. Tegen Ronald de Jonghe kon Lex he\niet bol werken: 7-5, 6-2. In de 3e partq van de dag moest Perry Meijer probeen om Limmen weer op een voorsprong^ zet ten. In eerste instantie leek dat er a\et in te zitten, maar na 3 setpoints te htbben overleefd pakte hij toch de le setmet 7-5. In de 2e set liet Perry zijn teen stander alle hoeken van de baan zta: 6-2. Sander Valkering speelde in zi^ partij uitstekend tennis en gaf zijn t<. genstander geen kans om in zijn spel t* komen. Op overtuigende wijze won Sander met 6-3, 6-2. Door de slechte weersomstandigheden konden de dub bels niet gespeeld worden, welke vol gende week zondag ingehaald worden. Volgende week zaterdag speelt Limmen uit tegen 'buur' Castricum en hopen dat dit een prachtig "gevecht" kan worden. De heer en mevrouw Kaandorp-Blokker. LIMMEN - Ze hebben elkaar gewoon op straat ontmoet. „Ik hielp m'n zuster, die TBC had en een eindje ver derop diende mijn vriendin en we gin gen wel eens wandelen, toen kwamen we een paar jongens tegen en daar was Willem bij", vertelt mevrouw Kaan dorp. ,,Ik was toen 15 jaar". Maar zo makkelijk ging het allemaal niet want "hij" was katholiek en "zij" niet. Bo vendien was Willem Kaandorp een uit- gaangstype en Jantje Blokker niet. Maar als de liefde je te pakken heeft dan bedenk je wat, dus ging je te dansen in Alkmaar, in de hoop dat je elkaar te gen kwam. Na anderhalf jaar is Jantje Kaandorp katholiek geworden. Toen ze al in ondertrouw was werd er samen met haar zuster en haar man gezamenlijk ringen gekocht. Weer thuis gekomen zei vader: „Was dat nu nodig?" „Ik wist het zelf nief'zei Jantje Blokker verrast. Maar er was in het gezin een goede ver standhouding en op 4 juni 1929 trouw den Jantje en Willem Kaandorp, lopend, onder de parapluie. Het echtpaar kreeg dertien kinderen, drie zijn er overleden. Vervelen heeft het echtpaar Kaandorp zich nooit ge daan wel altijd werken maar beiden zijn altijd heel tevreden. De heer Kaandorp heeft 20 jaar bij Van 't Hof en Blokker gewerkt, maar in zich had hij aldoor het gevoel dat hij iets voor zichzelf wilde doen, maar wel in de bollen en zo ge zegd zo gedaan. Het was zwaar, want er waren toen al negen kinderen. Ze heb ben veel armoe geleden. „Maar we wa ren altijd tevreden" verteld Jantje Kaandorp. We woonden toen in een huis aan de Oosterzijweg. We maakten zelf de slaapkamers, we plaatsten kar ton tegen de balken en deden daar een behangetje op". Tot in 1975 werd er in de bollen gewerkt, 4.30 uur op en de handen laten wapperen. Alle kinderen hebben daar ook bij geholpen. Maar Willem Kaandorp was eigen baas! Moe der Kaandorp was heel handig en maak te van oud weer nieuw; wel was ze veel ziek in die tijd. „Maar ik had zulke beste buren, vooral Jo Kuys die heeft me zoveel geholpen". Het was geen vet pot in huize Kaandorp, maar met elkaar waren ze heel tevreden, het was een har monieus gezin en dat is het tot op de dag van vandaag. Nu is het in de bollen zo dat je 's winters niet zo veel te doen hebt, dus ging Wil lem Kaandorp te werken bij de Hoogo vens, het was toen zo geregeld dat er 's winters bij de Hoogovens werd gewerkt en zomers op z'n land. Maar na acht jaar moest er gekozen worden, of hele dagen Hoogovens of weg. De keus laat zich raden. Er kwamen wat koeien en vaarsen bij en hier en daar nog een stuk je land. En zo wist de familie Kaandorp altijd het hoofd boven water te houden. Nu genieten ze van huft wel verdiende rust. Moeder Kaandorp is nog steeds aan het handwerken, ze haakt prachtige spreien en velen hebben dan ook een werkstuk van haar op bed liggen „en" zegt ze wijs „als de laatste sprei niet af is, mag degene die hem afmaakt hem houden". En zaterdag was het feest met alle kinderen kleinkinderen en achter kleinkinderen. In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij N. Admiraal. Kennemerstraatweg 429. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 17.00 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost, Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. LIMMEN - Zondag 5 juni trokken slechts vier vissers erop uit om punten te verzamelen voor de Uitkomst-allround- competitie. Gezien de gedraaide wind waren de verwachtingen laag. Toch hadden de vier vissers vanaf het begin redelijk beet. De vis was helaas klein van stuk, waardoor hoge gewichten uit bleven. De uitslag: G. Tuyn, 2250 gram; 2. W. Krom, 1750 gram; 3. P. van de Heijdt, 1550 gram; 4. J. Jak, 650 gram. We zijn pas halverwege de competitie. Er zijn nog geen duidelijke koplopers en we hopen daarom nog op wat meer deelname, vooral omdat er nog twee avondwedstrijden aankomen. velde Velda Chrystal Clear: maakt groene troebele vijvers glashelder. Velda All Clear: verwijdert lastige draad- en slijmalgen. I 25 ml 8,35 andbepla*t"*S om de vijver 1°ciUU'l "to"' 'o bt«I" '"•wins RuucnxiuVfcna!», Baiimmiuhmll-jr Oeversubstraat S|\ Vochthoudend 1 bodemmateriaal voor een natuurlijke beplanting. Zak van 10 kg Ubbink vijverpompen Met mogelijkheden van veranderen van sproeikop Vanaf ƒ99 - I nc BIOLOGISCHE VOEDINGSBODEM I VOOR TU1NVUVER8 j l nEB BIOLOGISCHE mAHRBODE* FURGAirreNTEICHE I SOL RICHEPOUK BASSINS D'EAU Vijversubstraat Voor een biologische voedingsbodem. Zak van 7 kg. DCM Vijvergrond extra zware kwaliteit. Zak van 20 liter Een stabiel vijvermilieu met goede plantengroei is alleen j mogelijk indien de water hardheid voldoende hoog is Het is aan te bevelen om 4x per jaar de waterwaar den op te meten. zaterdag Uitgeesterweg IB, 1906 NW Limmen, tel. 02205 2484 koopavond vrijdag 8.00- 18.00 uur 8.00 - 16.00 uur 19.00-21.00 uur LIMMEN - Op 31 mei werd een 50-jari ge inwoner uit Limmen betrapt op het besturen van zijn auto terwijl hij onder invloed van alcoholhoudende drank verkeerde. Hij viel omstreeks 23.00 uur op door zijn gevaarlijke rijgedrag. Na de ademanalyse werd zijn rijbewijs in gevorderd. Op 1 juni vond er op de Dusseldorper- weg een aanrijding tussen een bestelau to met aanhangwagen en een fietsster plaats. Doordat de fietsster niet vol doende rechts hield werd zij door een haar passerende bestelauto met aan hangwagen geraakt en kwam zij ten val. Als gevolg hiervan liep zij enkele schaafwonden en blauwe plekken op. Op 4 juni reed de bestuurder van een personenauto bij de kruising Kerkweg- Middenweg, omstreeks 00.30 uur bijna tegen een politieauto aan. De man, een 45-jarige inwoner uit Limmen, trachtte nog uit zijn auto te vluchten, doch kon na een korte achtervolging aangehou den te worden. Hij bleek teveel alcohol houdende drank gedronken te hebben, na de ademanalyse werd zijn rijbewijs ingevorderd. Op 2 juni werd er vanaf het voetbalter rein een grijs/witte herenfiets gestolen. Op 5 juni werd een 21-jarige inwoner uit Castricum door de politie gecontro leerd. Hij reed omstreeks 02.00 uur met hoge snelheid door de bebouwde kom van Limmen. Bij de controle bleek hij ook teveel alcoholhoudende drank ge dronken te hebben. Na de ademanalyse moest hij zijn auto laten staan en zal er tegen hem proces-verbaal worden op gemaakt. Gevonden voorwerpen: een afstandsbe diening voor een garagedeur, sleutelbos (4). Openingstijden bureau Limmen: Maan dagmorgen van 09.00 tot 12.00 uur en donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten deze uren kunt u het beste even bellen om een afspraak te maken. Tel. 072-337676 of tijdens openingsuren 02205-3086. G N Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4. Limmen. Telefoon 02205-1456 Het spreekuur van de wethouders is gewoonlijk op dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur. In het nieuwe gemeentehuis kunt u hiervoor terecht in de leeskamer en in de kleine commissiekamer. Deze kamers zijn te bereiken via de achteringang (personeelsingang, nr. 4A). V Voor de Europese verkiezingen op donderdag 9 juni a.s. is stembureau 2 (voorheen in Vredeburg) verplaatst naar het gemeentehuis, Zonnedauw 4. Nieuws over de gemeente Limmen kunt u elke woensdag van 18.30 tot 19.00 uur beluisteren in het radioprogramma van de OSU: 'Gemeentevoorlichting Limmen'. In dit live-programma bespreekt telkens één lid van het Limmer college de belangrijkste agendapunten van de laatste collegevergadering. Tijdens de uitzending kunt u bellen (02513 14519) voor een nadere toelichting over een van de onderwerpen. De OSU zendt uit op de FM; via de kabel op 89.0 Mhz en via de ether op 106.7 Mhz. De concept-beleidsnota 'Ouderenhuisvesting in Noord-Holland' ligt ter inzage bij de receptie van het gemeentehuis. In deze nota geeft de provincie aan op welke wijze zij het ouderenhuisvestingsbeleid in Noord-Holland de komende jaren gestalte wil geven. Eventuele opmerkingen over deze concept-beleidsnota kunt u tot uiterlijk 31 juli 1994 sturen aan: het college van Gedeputeerde State, postbus 123, 2000 MD Haarlem. De reconstructie-werkzaamheden aan de Rijksweg te Limmen, bestaande uit o.a. het aanbrengen van asfaltverharding op rijweg en fietspaden, het aanleggen van parkeerstroken, voetpaden en groenstroken, het verwijderen en aanplanten van bomen, het vervangen van verkeerslichtinstallatie en verbetering van de openbare verlichting, zullen worden uitgevoerd door de aannemerscomibinatie NBM Noord- WEST b.v., J.G. Nelis Grond, Weg- en Waterbouw b.v. en G.P. Groot b.v. De werkzaamheden zullen starten op 13 juni a.s. aan de noordzijde van Limmen nabij de Nieuwelaan. Rooien van bomen Er zal begonnen worden met het rooien van alle bomen langs de Rijksweg. Tijdens de voorbereiding en de planvorming van het werk is onderzocht of er mogelijkheden waren de huidige bomen te handhaven. Het is gebleken dat dat niet mogelijk en niet wenselijk was. Door de nieuwe vormgeving van de weg, o.a. door het creëren van parkeerplaatsen, groenstroken e.d., staat een groot deel van de bomen in de weg. Zij kunnen dus niet gehandhaafd blijven. De huidige bomen zijn door invloeden van wind, veel zout strooien, slechte groeiomstandigheden en slecht en achterstallig onderhoud van zeer slechte kwaliteit. Er staan bomen die qua soort niet geschikt zijn voor beplanting langs deze weg .bijvoorbeeld omdat zij windgevoelig zijn of wortelgroei aan de oppervlakte hebben, die schade aan de verhardingen geeft. Er is nu een kans om de boombeplanting langs de Rijksweg te saneren en geheel nieuw op te zetten. Hierbij kunnen de nieuwe bomen op de juiste plaats geplant worden. De plantgaten kunnen voorzien worden van goede grond, kortom de groeivoorwaarden zullen optimaal zijn. Bovendien zullen er aanmerkelijk meer bomen teruggeplant worden dan er stonden. Er staan nu 161 bomen terwijl er 350 worden teruggeplant. Ook zal er nu eenheid gebracht worden in de soort welke ook geschikt is voor wegbeplanting. Het is om bovenstaande redenen dat is besloten alle huidige bomen te rooien en nieuwe te planten. De asfaltwerkzaamheden zullen, zover mogelijk, 's nachts plaatsvinden. Door middel van verkeersmaatregelen zal getracht worden de overlast voor bewoners en verkeer zo beperkt mogelijk te houden. Voor nadere informatie en specifieke vragen kunnen de bewoners zich wenden tot de directie van het werk, die wordt gevormd door Rijkswaterstaat Dienstkring Haarlem en Gemeente Limmen, in de Directiekeet nabij de Valkeyhal aan de Rijksweg, tussen 9.00 en 10.00 's morgens, telefoonnummer directiekeet is 3491. Gemeente Limmen: mw. I.N. Overweg, telefoon 3491 Gemeente Limmen: de heer H.J. de Leeuw, telefoon 02513 14253 Rijkswaterstaat: de heer De Waal Malefijt, telefoon 023 300700. De volgende bouwaanvragen c.q. meldingen van bouwvoornemens zijn ingediend: - Dusseldorperweg 65 - aanbrengen raamkozijn in oostgevel - Rijksweg 54 - bouwen opslagruimte met kantoor - Vuurbaak 28 - plaatsen schuur - Brugstraat 21 - bouwen keuken - Vuurbaak 36 - plaatsen schuur - Dusseldorperweg 84 - plaatsen kap op garage - Kapelweg 46 - vergroten clubgebouw - Westerweg 56 - verbouwen garage/hobbyruimte - Rijksweg 127a - plaatsen rolkas. De aanvragen liggen niet ter inzage. Op dit moment kan tegen de aanvragen geen bezwaarschrift worden ingediend. Burgemeester en wethouders hebben besloten bouwvergunning/bouwtoestemming te verstrekken voor: - Wieken 67 - bouwen bijkeuken en vergroten garage - Theebos 34 - bouwen bijkeuken - Molenweg 24 - plaatsen dakkapel en intern verbouwen bovenverdieping - Schoolweg 15 - bouwen serre - Enterij 1 - bouwen berging. Burgemeester en wethouders zijn van plan om (met toepassing van de vrijstellings mogelijkheid, als omschreven in artikel 18A.van de Wet op de Ruimtelijke Ordening), medewerking te verlenen aan: - de bouw van twee bijkeukens, Gele Prins 18 en 20 te Limmen. Dit bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Medewerking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellings mogelijkheid. Het bouwplan ligt vanaf 9 juni 1994 gedurende veertien dagen voor eenieder in het gemeentehuis ter inzage. Tijdens deze inzageperiode kunnen bezwaarschriften worden ingediend bij burgemeester en wethouders, Zonnedauw 4,1906 HA Limmen. 8 juni 1994, Burgemeester en wethouders van Limmen I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 17