Vi prijs /l/bscotte /Mode AANBIEDING ZOMERJACKS Regels bezorging Uitkijkpost gewijzigd Vrijwilligersmarkt in de Openbare Bibliotheek HSV naar de tweede klasse zie advertentie pagina 9 normaal 398,- nu 159,- 8 JUNI 1994 9e JAARGANG NO. 23 AmelS v h v.d. Ridder Makelaardij o.g. Cu A /-Li A Kir" DAKDEKKER LOODGIETER HACHIVIANVJ Holleweg 19 072335085 Stationsweg 85 - 1851 LJ Heiloo 072-335465 Ai \ir\ o makelaardij o.g. ^0fKEVKERNK00il J.VOS Zeewe920'1852CRlHeii0° assurantIn S DRUKKERIJ UITKIJKPOST Circus Harlekino in Heiloo en Akersloot Voorbereiding Timmerdorp 1994 in volle gang Avond over psychometrie Heiloo, dertien eeuwen na Willibrord Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 Ontheffing GS voor reconstructie kruispunt Kennemerstraatweg Jan Braam slaat eerste paal voor vernieuwing winkelcentrum 't Loo Boodschappenservice bij Albert Heijn v. Aostastraat 28 tel. 072-339400 INTERIEURVERZORGING Zie voorwaarden in onze winkel. In Bergen op zondag open van 13.00 tot 18.00 uur met gratis koffie met gebak bij aankoop! Alkmaar De Mare Alkmaar Zilverstraat Bergen Dorpsstraat Heerhugowaard Middenwaard w Tel 072 331895'Fax: 072 338209 TAXATIES 1 Adverties en administratie Uitkijkpost: Recht(J,ndsbossche'aan 22 Postbus 68 1850 Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 OperVst'iden: maarO ,/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.0<°-45 uur vrijd van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Rec<tie: De redactie is tijdens kantooruren te ber>6n onder nummer 072-330175. Reictie-adressen: Bjjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) H/Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Cen Uitkijkpost -ntvangen? pi donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Het is al weer het zesde jaar dat het Nederlandse circus Harlekino, uit Brabant, op pad is. Met nationale en internationale a'rtiesten wordt een ruim twee uur durend programma voor grote en kleine mensen gebracht. Circus Har lekino, het grootste "kleine Nederland se circus", is er in geslaagd een wervelende voorstelling te bieden met daarin o.a. roofdieren, beren, clowns, akrobatiek, magie, enz. Dit alles met begeleiding van een "live" circus orkst. "Ondanks dit spectaculaire familiepro gramma heeft circus Harlekino de toe gangsprijzen laag kunnen houden (mi nimum prijs: voor kinderen 10,- vol wassenen 12,50) In 1989 heeft Peter Verberk, na jaren in andere circussen te hebben gewerkt, de stoute schoenen aan getrokken en zijn eigen circus Harlekino opgestart. Aan vankelijk met een 20 meter tent die al gauw te klein bleek te zijn. In 1992 besloot hij deze te vervangen door de nu in gebruik zijnde 26 meter ronde tent. Ieder jaar wordt er uitgebreid, zodat er nu een wagenpark is dat, voor transport van de ene plaats naar de andere, in tweeën moet geschieden omdat het overige verkeer anders last zou hebben van de grote lengte. Een greep uit het programma: David Davidson: Magic show"Hoe laat ik m'n vrouw verdwijnen". Alla Albina: dochter van het Russisch staatscircus met intelligente beren, die meer kunnen dan broodjes smeren. Alexandra: Onze charmante fakir....zij speelt met vuur englasscherven. Tom Dieck: Huma ne (8) leeuwen dressuureen act van wereld niveau. Alexander: Wervelende borden balansmaar dan op de één- wiel fiets. Chicolino's: Onze clowns in volle aktie. In het totaal heeft Circus Harlekino ruim 20 medewerkers. Het feest begint al bij aankomst van het cri- cus op het terrrein. Want kinderen zijn, vanaf de aankomst tot het vertrek, wel kom en mogen alles bekijken. Voor de zesde achtereenvolgende keer trekt circus Harlekino door Nederland. Hierbij brengen we ook een bezoek aan: Heiloo (Noorderneg) za. 11 juni 1994, aanvang: 15.00 en 19.30 uur. Heiloo (Noorderneg) zo. 12 juni 1994 aanvang: 14.0Q uur. Akersloot (Roemersdijk) ma. 13 juni 1994, aanvang: 16.15 en 19.30 uur. Akersloot (Roemersdijk) di. 14 juni 1994 aanvang: 16.15 uur. HEILOO - Vrijdag 10 juni wordt in de bibliotheek Heiloo tijdens de normale uitleentijden van 's middags twee tot 's avonds half negen een vrijwilligers markt georganiseerd. Deze markt is voor iedereen die wel eens overweegt om naast zijn of haar andere activiteiten zich op vrijwillige basis voor anderen of andere doelen in te zetten. Want op de vrijwilligersmarkt zullen zich een grote verscheidenheid aan or ganisaties welke met vrijwilligers wer ken presenteren, zoals: Stichting Gered Gereedschap, Psychiatrisch Centrum St. Willibrord, Praktische Thuiszorg de Algemene Nederlandse Bond voor Ou deren, Rode Kruis, Unie van Vrijwilli gers, Amnesty International, Nivon, Boekendienst aan Huis, Terminale Thuiszorg. Tevens zal er tijdens de markt veel in formatie van het Nederlands Centrum voor Vrijwilligerswerk verkrijgbaar zijn bij de stand van de Senioren Vacature Bank. En natuurlijk een zogenaamde Gele Gids met een overzicht van organi saties en instellingen in en rond Heiloo y'tyie vrijwilligerswerk aanbieden. De opening wordt om 14.00 uur verricht door wethouder mevr. J. Wuijster- Schuddeboom. De Senioren Vacature Bank is samen met de Stichting Open bare Bibliotheek organisator van de vrijwilligersmarkt. De normale uitleen van boeken gaat vrijdag 10 juni gewoon door. Tussen de boekenstellingen zijn kraampjes geplaast met daarbij mensen die het leuk vinden u te woord te staan. Voor eventuele informatie: Senioren Vacature Bank, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo. Telefoon 331297. Dit is te vens het nummer van de Stichting Ou derenwerk Heiloo. HEILOO - Na het vorig jaar zeer suc cesvol verlopen timmerdorp, zijn de ve le enthousiaste vrijwilligers al weer volop bezig met de voorbereiding van het volgende timmerdorp. Het evene ment zal dit jaar van 30 augustus tot en met 2 september plaatsvinden op het vertrouwde terrein aan de Omloop (na bij zwembad het Baafje). Voor alle jeugdige timmeraars van 6 tot en met 12 jaar ligt dan weer een stapel hout klaar waar met gemak een complete stad van gebouwd kan worden. Onder het toe ziend oog van vrijwilligers, EHBO en misschien wel de burgemeester, kunnen ruim 400 kinderen zich weer naar harte lust uitleven met hamer, spijker én na tuurvriendelijke verf. Natuurlijk kan de prijsbewuste koopjesjager donderdaga vond weer uitgebreid onderhandelen met alle inventieve jonge middenstan dertjes. Als afsluiter zal dit jaar een spectaculaire, maar nu nog geheime feestmiddag georganiseerd worden, waar de kinderen nog lang over zullen napraten. Binnenkort zullen in deze krant aankondigingen geplaatst worden met daarin informatie over hoe en waar de kinderen zich voor het timmerdorp kunnen opgeven. Tot dan blijven alle medewerkers flink oefenen op dakka pellen, bijkeukens en schuttingen, zodat ze 30 augustus volledig getraind en voorbereid alle jonge timmerlieden kun nen ontvangen! HEILOO - Op uitnodiging van de Stich ting voor Natuurgeneeskunde Arbor Vi- tae verzorgt Simon Bakker op maandag 13 juni in de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo een avond over psychometrie. De aanvang is om 20.00 uur en de entreeprijs be draagt tien gulden per persoon. Psychometrie is een onderdeel van hel derziende waarnemingen, te weten, het zien van gebeurtenissen met behulp van een voorwerp. De aanwezigen worden verzocht een kettinkje, ring, horloge, foto of iets dergelijks mee te brengen van degen waarover men iets wil weten. Voor inlichtingen kunt u bellen met 072-330523. HEILOO - Met bewonderenswaardige inzet, na alle slopende nakompetitie wedstrijden heeft HSV ook het laatste karwei geklaard. Afgelopen zondag speelde het vlaggenschip haar alles- beslissende wedstrijd tegen Helder dat nog geen tegendoelpunt in de nacompe- titie had opgelopen. De ontvangst op het Alcmaria veld was weer keurig verzorgd. Vanaf het beginsignaal probeerde het li chamelijk sterke Helder de HSV veste stormenderhand te veroveren maar zon der enige schroom leverde de HSV ach terhoede geduchte tegenstand. Geleidelijk kreeg ook HSV meer vat op het spel waardoor er ook voor de man nen uit Heiloo scoringskansen kwamen. Echter zonder resultaat. Juist in die si tuatie was het Helder dat tot scoren kwam en haar supporters reden tot jui chen gaf, 1-0. Dat HSV gewend is uit achterstand terug te komen bleek al spoedig want met technisch goed ver zorgd spel werd het doelgebied van Hel der steeds meer bezoch door HSV. Na een half uur spelen kreeg René Tromp de gelegenheid de stand weer recht te trekken 1-1. Zo bleef het tot de rust. In de 2e helft straalde Helder onbegrijpe lijk steeds meer onzekerheid uit. HSV rook de prooi en sneed steeds gemakke lijker door de Helderse defensie. Een voorzet van Bert Kosters vanaf de ach terlijn werd op magnifieke wijze door wederom René Tromp ineens op de slof genomen en deed de bal tot eigen verba zing in het net belanden. Dit was de be kroning van een hard werkend elftal. Met nog een kwartier te spelen gooide Helder alle registers open maar HSV bleef overeind en het feest kon begin- nén. Dat moest Heiloo weten en om half zes begon de zegentocht door het dorp. Voorafgegaan door het tamboer en marjorettenkorps Nijenburg dat spontaan haar medewerking hieraan had toegezegd, trokken de spelers op een praalwagen van J. van der Veen en vele volgauto's door de straten op weg naar het HSV sportpark. Daar brak 's avonds het feest los en genoot iedereen van een schitterende afsluiting van het seizoen '93-'94, waaraan René Buur, Frank Koppes, Ron Agasi, Ronald de Waard, Joost Borst, Bert Kosters, Ed ward Geeskens, Fons van Haastrecht, René Tromp, John Oosterling, Dennis Koppes, Rocco van Velzen, Mare Niesten, Ron Koppes, Harry van Wijk, Jan Zoon en Dennis kaandorp hun steentje hadden bijgedragen. HEILOO - Sinds vorige week geden er voor de bezorging van het hüs-aan- huisblad Uitkijkpost nieuwe regis. Uit gangspunt is nu de landelijke rchtlijn, waarvoor de 'NEE-NEE' en 'NEE-JA' stickers zijn ontworpen. Alle bzorgers en bezorgsters van de Uitkijkp)st heb ben inmiddels de nieuwe instrictie ge kregen. Enige jaren geleden kwamen e: diverse stickers 'op dc markt' met als bedoeling het ongeadresseerd drukwerk, folders en huis-aan-huisbladen 'buitei de bus' te houden. Drukkerij Uitkijkpost heeft vanaf het eerste moment gëracht zo goed mogelijk rekening te hcuden met de wensen van de ontvangeis van het weekblad. Uit reacties bleek cat vele in woners van Heiloo, Lirnmm, Aker sloot, Egmond-Binnen en Egnond aan den Hoef graag de Uitkijkpost ontvan gen en lezen. Op basis hiervan werd besloten bij de bezorging van de Uitkijkpos. een eigen regeling in te stellen. De krant werd bij iedereen in de bus gestopt, ongeacht een eventuele sticker op de brievenbus. De bezorging betrof zowel de krant als eventuele folders. Wie de ontvangst niet op prijs stelde, kon dit doorgeven aan Drukkerij Uitkijkpost, waarna de be zorging gestopt werd. Slechts enkele mensen reageerden. Na verloop van tijd echter kwamen er meer en andere reacties. Veel mensen willen wel de Uitkijkpost, maar niet de (in principe maximaal drie) bijgesloten folders. Ook bij de afdeling Voorlich ting van de Gemeente Heiloo werden dergelijke reacties ontvangen. Na intern beraad is daarom besloten de bezorging van de Uitkijkpost met ingang van 1 ju ni jl. als volgt te wijzigen: - Adressen zonder sticker op de brieven bus ontvangen de Uitkijkpost met even tuele folders. - Adressen met de 'NEE-JA' sticker ontvangen wel de Uitkijkpost, maar geen folders. - Adressen met de 'NEE-NEE' sticker ontvangen geen Uitkijkpost en geen folders. Deze wijze van bezorgen is conform de landelijke regeling, die ondermeer door de Reclame Code Commissie wordt ge hanteerd. De belangrijkste consequentie van de wijziging betreft de mensen met een 'NEE-NEE' sticker. Zij krijgen sinds vorige week geen Uitkijkpost meer in de bus. Willen zij onze uitgave echter blij ven ontvangen, dan zullen zij ofwel de 'NEE-JA' sticker op de bus moeten plakken ofwel een exemplaar van de Uitkijkpost moeten afhalen bij Drukke rij Uitkijkpost, Rechte Hondsbossche- laan 22 te Heiloo. Daarnaast zal getracht worden op een aantal punten in Heiloo wekelijks een aantal exemplaren van de Uitkijkpost uit te zetten, die gratis meegenomen kunnen worden. Op dit moment kan men de Uitkijkpost ook afhalen bij Rookshop Jan-Tine Braam in 't Loo en bij Boekhandel Avis op het Stati onsplein. KENNEMERSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: 072 330550 KANTOOR HOU DE ND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 SOO AG ALKMAAR HEILOO - Op donderdag 9 juni wordt de start gegeven voor het maken van een historisch boekwerk over Heiloo, der tien eeuwen na Willibrord. De heer drs. C. Streefkerk, regionaal archivaris, zal ingaan op de intentie van het boek. Bur gemeester N.P.M. Schoof zal de redac tiecommissie installeren. Heiloo herdenkt in 1995 het feit dat Willibrord 1300 jaar daarvoor zijn wij ding ontving. Welliswaar vond de feite lijke kerkstichting te Heiloo later plaats daain hek jr.ar 695, maar bij gebrek aan een exact jaartal, kan het jaartal van de opdracht tot de kerstening van de Frie zen even zo goed tot herdenking aanlei ding geven. De kerkstichting te Heiloo was immers het gevolg van de missie van Willibrord. De kerstening en de on derwerping van onze streken aan het Frankische koningsgezag was een ge beurtenis van eminent historisch be lang. Heiloo is er trots op de stichting van zijn kerk, de moeder van de paro chies in de "Heilooër kogge", op Willi brord te kunnen terugvoeren. Naast de voorbereidingen voor de eeuw feestviering, zal er dus ook een histo risch boekwerk worden geschreven over Heiloo. Regionaal archivaris, de heerN drs. C. Streefkerk is hiervoor benaderd. Tijdens de persbijeenkomst zal hij een toelichting geven over de intentie en de inhoud van het boek en iets over de schrijvers die er aan zullen werken. Burgemeester N.P.M. Schoof zal de re dactiecommissie installeren. Deze bestaat uit de volgende personen: mr. W.A.M. Admiraal, secretaris Vereni ging Oud Heiloo, Th.P.M. van der Fluit, medewerker Rijksarchief in NH, drs. J.F. Neefjes, oud-rector Petrus Ca- nisius College, J.H.N.W. Raat, lid ar cheologische Werkgroep en drs. C. Streefkerk, regionaal archivaris en voorzitter van de redactiecommissie. Burgemeester Nico Schoof applaudiseert voor Jan en Tine Braam. IwmiLAA* Jan Braam tijdens het slaan van de eerste paal. HEILOO - Begin mei heeft de gemeente Heiloo ontheffing gekregen in het kader van de wet geluidhinder van Gedepu teerde Staten betreffende de reconstruc tie van het kruispunt Ypesteinerlaan- noord/Kennemerstraatweg. In een ad vies aan het college d.d. 17 mei 1994 is dit medegedeeld. Het college stelt zich op het standpunt dat thans tot uitvoe ring van eerdere besluiten van B&Wen raad moet worden overgegaan. Op 1 februari 1994 is er een informatie avond over de reconstructie van het kruispunt Ypesteinerlaan-noord/Ken- nemerstraatweg geweest. Aan de hand van de vragen en opmerkingen, welke op deze avond naar voren zijn gekomen is een verslag gemaakt, waarin zo goed mogelijk deze vragen zijn beantwoord. uil verslag is op 22 februari 1994 in het college behandeld, waarna het verslag aan de betrokkenen is verstuurd. Een enkele individuele vragensteller/be zwaarmaker heeft apart antwoord gehad. Naar een aantal aspecten van de par- keerproblematiek is nogmaals gekeken. Bekeken is of parkeren tussen het fietspad en de rijbaan en op eigen erf ter hoogte van de verkeersgeleiders moge lijk is. Naar onze mening zullen hier verkeersgevaarlijke situaties uit voort komen, zodat hier geen parkeerplaatsen kunnen worden gerealiserd. Ter hoogte van radio Bakker is naar de breedte van de parkeervakken gekeken. Geconsta teerd is dat de breedte van de parkeer vakken voldoende is. Het ligt in de bedoeling om met de uit voering van de werkzaamheden medio september 1994 te starten. De startda tum zal vroegtijdig meegedeeld worden aan bewoners bij en nabij het kruispunt. HEILOO - Het was vrijdagmiddag een emotionele middag voor Jan en Tine Braam. Braam begon met de eerste paal te slaan voor het vernieuwde winkelcen trum 't Loo. De „buitengaatse" werk zaamheden zijn nu klaar nu begint men aan het centrum zelf, dat zal ongeveer een jaar in beslag nemen. Dan kan Hei loo trots zijn, omdat zij dan een van de mooiste winkelcentra in de regio heeft. Braam sloeg de paal er keurig in en ver volgens begaf het gezelschap zich naar de Konkelboet. Daar reikte burge meester N.P.M. Schoof aan Jan Braam de eremedaille in zilver uit. Jaren is Braam voorzitter van de ondernemers vereniging geweest en heeft in 't Loo voor heel wat vuurwerk gezorgd. Het komende jaar zal voor publiek en winkeliers een beetje passen en meten worden. Burgemeester Schoof vroeg dan ook om een beetje wederzijdse be grip. In het kort werd nog even inge gaan op de rumoerige voorgeschiedenis. ,,Wat we willen is een evenwichtig opge bouwd voorzieningenapparaat met kan sen ook voor winkeliers direkt in de omgeving van 't Loo", aldus Schoof. De totale uitbreiding wordt 2200 vier kante meter. De meeste meters zijn voor de Hema en Albert Heijn. In totaal bestaat tachtig procent van de gehele uitbreiding uit bestaande zaken van 't Loo. Bart Smit (speelgoed) en een byou- terie winkel komen er in elk geval bij, de andere winkels zijn nog niet bekend. De heer P. Loeffen van de Dela zei dat de totale verbouwing 12 miljoen gaat kosten. Het gehele gebouw zal veel lich ter worden lichte vloer, wanden en veel daglicht. In het 't Loo is een maquette te zien op het middenplein plus een te kening. Jan en Tine Braam werden ook nog even in het zonnetje gezet, de heer Blom van het KNOV zei: ,,Als er een is die het verdient, is het Jan Braam. Hij heeft een periode afgesloten en is zo juist een nieuwe begonnen". Voor Tine Braam waren ook veel woorden van waarde ring en een mooie bos bloemen. Braam is vanaf 1958 zelfstandig onder nemer. Van 1958 tot 1986 had hij een kappers-/tabakszaak met een verkoop punt van de Staatsloterij. Deze zaak verhuisde in 1979 naar Winkelhof 't Loo te Heiloo. In 1986 verviel de kap perszaak en werd gestart met een rook- shop/tijdschriftenkiosk annex posta gentschap. Ruim 35 jaar vervult de heer Braam bestuursfuncties bij diverse verenigin gen en stichtingen waaronder: 1975- 1985: voorzitter Middenstandsvereni ging Heiloo; 1983-1987: bestuurslid De butantenvereniging Staatsloterij; 1987-1 mei 1994: voorzitter Winkeliersvereni ging 't Loo; 1990 tot heden: bestuurslid Stichting Stedenband Heiloo-Swietoch- lowice. Braam is opgevolgd d oor F. Zonne veld. Deze zei: „Deze eerste paal is een mijlpaal. De consument is veel eisender geworden en mobieler. Wij bieden be taalbare luxe en als straks alle deuren weer normaal functioneren dan hebben we het mooiste centrum". HEILOO - Onlangs is een begin ge maakt met de verbouwing van winkel hof 't Loo. De ingangen zijn daardoor soms moeilijk of helemaal niet te ge bruiken, en u dus soms om het centrum heen moet lopen. Albert Heijn heeft de gehele week vanaf openingstijden tot aan de sluitingstijden diverse medewer kers lopen die u graag assisteren bij het naar uw auto brengen van de bood schappen. Er is ons namelijk alles aan gelegen om u toch ondanks alle perikelen om 't Loo plezierig in uw ei gen vertrouwde Albert Heijn filiaal de boodschappen te laten doen. In het fili aal blijft alles nog zoals u dat van ons gewend bent, en de boodschappenservi ce is daar alleen nog maar een extra ser vice die daarbij komt! U herkent onze boodschappenservice aan hun speciale kleding. Wij hopen dat u begrip voor deze situatie heeft en hopen dat u veel vuldig van onze service gebruik zal gaan uitmaken!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1