I Voorjaarsnota en Meerjarenbeleidsplan BELBUS HEILOO: 331 344 PAGINA 4 UITKIJKPOST 8 JUNI 199 T<? oS HEILOO Dankzij forse ombuigingstaakstellingen en te rughoudendheid bij het aangaan van nieuwe uitgaven is het financieel perspectief sluitend. Is er in 1994 en 1995 nog een tekort, dat door aanvullende maatregelen kan worden weggewerkt, in 1996 en volgende jaren ont staat zelfs een financiële ruimte van enkele tonnen per jaar, Wel hangt de gemeente het gevreesde effect van de wijziging van de verdeelsleutel van het Gemeentefonds met ingang van 1997 bo ven het hoofd. Met de vraag 'Hoe kan Heiloo mooi blijven met minder uitkering van het rijk de komende jaren', belooft het een interessante meerja- renbeleidsplanbehandeling te worden in juli. De Voorjaarsnota 1994 en het Meerjarenbe leidsplan 1995-1998 voor Heiloo zijn in een boekwerkje samengevat en geven een beeld van de (financiële) positie van de gemeente op dit moment en de komende jaren. De Raad wordt gevraagd zich daarover uit te spreken in twee raadsvergaderingen van 4 en 7 juli a.s. Het accent van de politieke al gemene beschouwingen wordt hiermee ver legd van de gebruikelijke begrotingsbehandeling in het najaar, naar het begin van de zomer, bij de behandeling van deze voorjaarsnota en het meerjarenbe leidsplan. In de Uitkijkpost van deze week wordt verder op de inhoud van de voorjaarsnota en meer jarenbeleidsplan uitgebreid teruggekomen. De commissiebehandeling is vanaf 13 tot en met 15 juni in de raadzaal. Zie hiervoor de agenda's van de (drie) commissies. De behandeling in de raad is op maandag 4 juli vanaf 19.30 uur en donderdag 7 juli vanaf 14.00 uur. Alle vergaderingen zijn openbaar en u bent hierbij van harte welkom. Verzoek hogere waarde geluidbelasting Burgemeester en wethouders van de ge meente Heiloo maken bekend, dat zij voorne mens zijn een verzoek in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland voor de vaststelling van een hogere waarde inge volge de Wet geluidhinder, i.v.m. de verbouw van de voormalige Doe-het-zelfzaak tot wo ning met een dubbele garage op perceel Westerweg 156. De toegestane geluidbelasting van 60 dB(A) op de uitwendige scheidingsconstructie van de woning zal, vanwege een spoorweg, met 8 dB(A) worden overschreden. Het ontwerp-verzoek voor de vaststelling van een hogere waarde ligt met de bijbehorende stukken, met ingang van 9 juni a.s. gedurende twee weken ter in zage op het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, bij de afdeling 'ROM (kamer 110). Gedurende de termijn van terinzagelegging van dit ontwerp-verzoek kan een ieder ten aanzien hiervan schriftelijke opmerkingen in dienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Op woensdag 22 juni om 10.00 uur zal er een openbare zitting plaatsvinden waarbij een ieder de gelegenheid wordt gegeven op merkingen te maken ten aanzien van het ont werp van het verzoek. Ontwerp-Besluit Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Heiloo ma ken bekend, dat zij voornemens zijn op een aanvraag om een vergunning ingevolge arti kel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) posi tief te beschikken, onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de be scherming van het milieu, Drukkerij Uitkijkpost B.V., Rechte Honds- bosschelaan 22, 1851 HM Heiloo, voor het oprichten en inwerking hebben van een Offset- en hoogdrukkerij, gelegen op het perceel, De Hoefsmid 5, 1851 PZ HEILOO De aanvraag, het ontwerp-besluit en andere op de zaak betrekking hebbende stukken lig gen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling VROM, kamer 110 afdeling Milieu, ter inzage en wel van donderdag 9 juni 1994 tot en met donderdag 7 juli 1994 iedere werkdag van 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdagavonden van 10 juni 1994 t/m 1 jufi 1994 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (afde ling Milieu) kosteloos een mondelinge toelich ting op de stukken worden verkregen. Na 8 juli 1994 kunnen de stukken tot het ein de van de termijn waarbinnen beroep tegen het besluit kan worden ingesteld, worden in- gezien na afspraak met de afdeling VROM (milieu). Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Alge mene wet bestuursrecht kunnen binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisge ving tegen het ontwerp van het besluit schrif telijke bedenkingen worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo. Diegene die schriftelijke bedenkingen inbrengt, kan gelijktijdig in een aparte brief verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting worden gehouden. Tij dens deze zitting kunnen mondelinge beden kingen worden ingebracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisselen met het bevoegd ge zag, de aanvrager en de overige aan wezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Heiloo, 8 juni 1994. Identificatieplicht Waarom een Identificatieplicht? Vanaf 1 juni 1994 is er in Nederland een wet telijke identificatieplicht. Dat is een verplich ting om in een aantal gevallen te bewijzen dat de gegevens die u over uzelf opgeeft, kloppen en goed zijn geschreven. Daarvoor moet u een identiteitsbewijs laten zien. Met de identificatieplicht wordt fraude veel moeilijker, omdat mensen bijvoorbeeld niet meer een verkeerde naam kunnen opgeven. De identificatieplicht geldt voor iedereen in Nederland vanaf 12 jaar. Welke identiteitsbewijzen zijn er? Om u te identificeren hebt u een identiteits bewijs (ID-bewijs) nodig. Voor Nederlanders zijn er vier identiteitsbewijzen toegestaan: het paspoort; 2 jaar geldig; kosten f 95,- prijspeil 1994) de toeristenkaart; 2 jaar geldig; kosten jon ger dan 16 jaar f 36,- en voor 16 jaar en ouder f 50,-. het rijbewijs; 10 jaar geldig; kosten f 42,50 de gemeentelijke identiteitskaart; 5 jaar gel dig; kosten f 32,50. Het gemeentelijke identiteitsbewijs Bij de gemeente, afdeling Burgerzaken, kunt u in het bezit komen van een gemeentelijk identiteitsbewijs. Vooral voor jongeren vanaf 12 jaar die nog geen eigen paspoort, toe ristenkaart of rijbewijs hebben is deze kaart handig. Je kunt het namelijk nodig hebben als je vakantiewerk zoekt, met het openbaar vervoer reist of naar een voetbalwedstrijd gaat. De kaart kost f 32,50. Als je het geld en twee zwart/wit pasfoto's meeneemt naar het gemeentehuis kun je na eventjes wachten de kaart meekrijgen. De foto's mogen niet in een automaat worden gemaakt. Nieuwe bouwplannen Burgemeester en wethouders mabn bekend, dat zij voor de hieronder vermeldebouwplan- nen voornemens zijn bouwvergunjng te verlenen: Oudburgerlaan 8 - vergroten woniig Westerweg 275 - vergroten wonirg De ontwerp-besluiten liggen met <e bouw plannen en de daarbijbehorende .tukken vanaf donderdag 9 juni 1994 gedirende 14 dagen voor een ieder ter inzage ii het ge meentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op anore tijden alleen na telefonische afspraak ni 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen raar voren brengen bij het college van burgmeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Geestakker 32, R. Bos - vergroten woonhuis De Wagemaker, UTBTKrab - plaatsen be drijfspand Rechte Hondsbosschelaan 26, L.F.M. de Jong - vergroten woonhuis Hoogeweg 4, R. Hei no - vergroten woonhuis Westerweg 305, R. van Oort - vergroten woonhuis Trompenburg 17, Th.C.J. Kaandorp - plaat sen dakkapel Commissie Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Grondgebiedszaken vindt plaats op woensdag 15 juni 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Voorjaarsnota 1994/Meerjarenbeleidsplan 1995-1998 - Huisvestingsverordening 1994 Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en we thouders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen en positief bevonden meldingen verleend: De Lag he Weijdt 7, P.F.J.M. Coebergh - ver groten woonhuis (dakopbouw) Fontein Verschuirlaan 3, G.M. Baltus - ver groten garage Groeneweg 8, H. Reijersen van Buuren - ver nieuwen garage/berging De Sonneveld 148, G. Helder - plaatsen serre Ewislaan 31, P.W.S. Bakkum - veranderen en vergroten woonhuis De Waard 105, W.B. Roos - vergroten woonhuis De l^uilenaar 26, M. Slaap - plaatsen blokhut Heerenweg 204, A.T.M. Kosters - vergroten woonhuis Westerweg 194, R. Bruijns - vergroten woonhuis Westerweg 368, P.C.M. Vermeulen - vergro ten woonhuis Winkelcentrum Het Hoekstuk, Aegon - vergro ten supermarkt C1000 Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten Bekendmaking wijziging Bouwverordening Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 139 van de Ge meentewet bekend, dat bij raadsbesluit van 6 juni 1994 een aantal wijzigingen van de Bouwverordening 1992 is vastgesteld. Deze wijzigingen treden overeenkomstig de algemene bepaling terzake in de Gemeente wet in werking met ingang van de 8e dag na die van deze bekendmaking, derhalve op 16 juni 1994. De in de Bouwverordening 1992 aangebrach te wijzigingen hebben betrekking op de sa menloop van bouw- en milieuvergunningen, verplicht bodemonderzoek en parkeer- en brandveiligheidsvoorschriften. Voorts zijn wij zigingen aangebracht in verband met de in werkingtreding van de Algemene wet bestuursrecht, de nieuwe Gemeentewet en het Asbestverwijderingsbesluit. Het raadsbesluit met de wijzigingen van de Bouwverordening 1992 ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het ge meentehuis bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM). Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van de daarvoor verschuldigde leges, een af schrift verkrijgen van deze wijzigingen. Nieuwe spelregels voor de woonruimteverdeling in Heiloo De invoering van de Huisvestingswet in Ne derland maakt het noodzakelijk om de re gels voor de woonruimteverdeling in Heiloo te herzien. De nieuwe spelregels zijn opgenomen in de Huisvestingsverordening. De verordening is als agendapunt opgenomen voor de com missie Grondgebiedzaken van woensdag 15 juni a.s. Belangrijk gevolg van de Huisvestingswet is dat de gemeente niet uitsluitend inwoners van de gemeente als woningzoekende mag inschrijven. Onder de oude wet konden al leen ouderen inschrijven en die inwoners van de gemeente die geen zelfstandige huis vesting hebben. Met de invoering van de nieuwe wet worden de inschrijvingsmogelijk heden aanzienlijk verruimd. Inwoners van Heiloo die al zelfstandige woonruimte hebben kunnen zich voortaan ook als woningzoekende laten registreren. De inschrijving als woningzoekende in de gemeente wordt ook mogelijk voor de inwo ners uit de regio Noord-Kennemerland dat wil zeggen uit de gemeenten Akersloot, Alk maar, Bergen, Egmond, Graft - De Rijp, Heerhugowaard, Langedijk, Limmen, Scher mer en Schoorl. Omgekeerd kunnen inwo ners van Heiloo in deze gemeenten inschrijven. Bepalend voor het tijdstip waarop een wo ning wordt toegewezen is de inschrij vingsduur. Omdat de vraag naar woonruimte onder de eigen inwoners van Heiloo al zo groot is, krijgen inwoners van Heiloo een jaar korting op de wachttijd. In de nieuwe Huisvestingsverordening zijn ook regels opgenomen ten aanzien van huurprijs-inkomen en woninggrootte- huishoudengrootte alsmede extra voorrang, urgentie, vanwege een probleemsituatie. Voor nadere informatie over de Huis vestingsverordening kan men terecht bij het bureau Huisvesting van de gemeente, tele foon 313 180. zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden mopt nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 216 of 313 217. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 13 juni 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude in gang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Voorjaarsnota 1994/Meerjarenbeleidsplan 1995 - 1998 - Convenant Alkmaar - SNK-gemeenten inza ke Halt-buro Burgerzaken Vakantieregeling Schooljaar 1994/1995 Herfstvakantie Kerstvakantie Krokusvakantie Paasvakantie Meivakantie Hemelvaart 2e Pinksterdag Pinkstervakantie •Onderwijs Zomervakantie 24-10-1994 t/m 26-12-1994 t/m 27-02-1995 t/m 14-04-1995 t/m 01-05-1995 t/m 25-05-1995 t/m Openbaar 05-06-1995 t/m 10-07-1995 t/m 28-10- 06-01- 03-03- 17-04- 05-05- 26-05- 05-06- 1994 1995 1995 1995 1995 1995 1995 09-06-1995 18-08-1995 Vakantieregeling RK-scholen op moment van publikatie nog niet bekend. Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 14 juni 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Voorjaarsnota 1994/Meerjarenbeleidsplan 1995-1998 - Woningen voor asielzoekers - Bestedingsvoorstellen Sociale Vernieuwing 1994 - Privatiseringsonderzoek zwembad en sporthal Woningen voor asielzoekers Door de Rijksoverheid is aan de gemeenten, voor wat betreft de opvang van asielzoekers, een bepaalde taakstelling opgelegd. Om aan de taakstelling te kunnen voldoen zal de gemeente Heiloo 41 plaatsen moeten realiseren. Inmiddels zijn 26 plaatsen gerea liseerd, zodat nog 15 plaatsen moeten wor den gecreëerd. Het college van Burgemeester en wethou ders heeft op 31 mei jl. een besluit geno men inzake de lokaties voor woningen voor asielzoekers. Het betreft de lokatie Berge- onstraat en Nicolaas Beetsweg. Tijdens de vergadering van de raadscommissie op dins dag 14 juni a.s. zal hierover worden gespro ken. De spreekrechtregeling is van toepassing. Op woensdag 22 juni is er om 20.00 uur in de raadzaal een informatieavond. De plannen over de woningen voor asielzoekers zullen dan nader worden toegelicht. Excuses: De direct omwonenden van genoemde loka ties hebben persoonlijk een brief ontvangen van het gemeentebestuur. Tot onze spijt is er door een misverstand een verkeerde ant- woordstrook bijgevoegd. De tekst op deze kaart moet zijn: Ik kom/wij komen op woensdag 22 juni a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis met persoon/personen naar de informatie bijeenkomst over de Woningen voor asielzoekers. In de Uitkijkpost van 15 juni a.s. volgt meer informatie over deze informatie-avond. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 I 3289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4