Beko vernieuwt interieur I Voorjaarsnota en meerjarenplan gemeente Heiloo financieel rond DRUKKERIJ UITKIJKPOST Ingezonden Radioprogramma voor tieners en jongeren Wie weet meer? Go Down Moses niet in Buk Buk Politieberichten Dierenbescherming Tentoonstelling Veranderd landschap Zeeman textielSupers start handdoekenactie voor Oost-Europa Nederland is momenteel voetbalgek. En dus is men ook in Heiloo voetbalgek. En bij Drukkerij Uitkijkpost is het niet minder. 'Doe effe normaal' is alweer uit de gratie: 'Schop de bal naar voren' klinkt het uit de kelen van de fans. Maar er was ook geen ontkomen aan. De se lectieteams van HSV en De Foresters trak teerden hun supporters op een wel zeer spannend verloop van de verschillen de competities. Beslissingswedstrijden moesten er aan te pas komen. Iedere week was het weer anders: Jantje lacht, Jantje huilt! En of het resul taat de ene keer goed en "de andere keer slecht was, de Heilooër teams hebben laten zien dat voetbal ab soluut niet saai hoeft te zijn. moeten we afwachten. De tegenstanders van ons Oranje-team heten dan geen Schotland of Hongarije. Maar kort daarna is er in ieder geval een reden voor een voetbalfeestje. Want op zaterdag 6 augustus a.s. komt het tweede team van landskampioen Ajax naar Heiloo. Op de Egelshoek spelen de Amsterdammers 's middags een vriendschap pelijke wedstrijd tegen De Foresters. Of er tijdens de wereldkampioenschappen in de Verenigde Staten gelachen of gehuild zal worden, Drukkerij Uitkijkpost biedt deze wedstrijd in samenwerking met de ABN-AMRO in Heiloo aan. Noem het een verjaardags feest van het 60-jarige bedrijf uit Heiloo voor iedereen, die van voetbal houdt. Noem het een kadootje voor de Heilooër voetballers als blijk van dank voor de spanning op de velden in het seizoen '93-'94. Maar de naam is van minder belang: het gaat op 6 augustus om de sport. Iedereen is bij deze alvast uitgenodigd. PAGINA 8 UITKIJKPOST 8 JUNI 1994 Regionale functie HEILOO - Bij het "feestelijk" slaan van de eerste paal voor de uitbreiding van het winkelcentrum 't Loo is namens de ondernemersvereniging bij monde van de heer Blom van het KNOV gezegd "dat 't Loo een wat sterkere regionale functie zal krijgen". Een van de argumenten van de Stichting Heiloo Houden zo! bij de Raad van Sta te op 22 februari 1994 was juist daar te gen gericht. De burgemeester van Heiloo, de heer N.P.M. Schoof heeft ook daar en meerdere malen gezegd, dat dat niet de bedoeling was. Onder andere op die gronden heeft de Raad van State het schorsingsverzoek afgewezen. De toespraak van de heer Blom laat aan duidelijkheid niets te wensen over en hieruit blijkt onomstotelijk, dat de ge meenteraad verkeerd is voorgelicht over de plannen tot uitbreiding en op on juiste informatie een uitspraak heeft ge daan. Overigens was dat al zeer naief, omdat een kind kon voorrekenen, dat en interne verbouwingskosten en huur verhoging voor de winkeliers alleen maar kunnen worden opgebracht door meer kopers aan te trekken, dus uit de regio. Wij zijn benieuwd naar de volgende "aap" die uit de mouw gaat komen en eveneens zijn wij benieuwd welke poli tieke partij op de regionale functie durft terug te komen. Men zal zich wel moe ten realiseren dat de bewoners in de wij de omgeving het kind van de rekening zijn. Stichting Heiloo Houden zo! HEILOO - Half juni beginnen radio 80, Tendenz en Buk Buk, in samenwer kingsverband, aan de voorbereidingen van een radioprogramma. Dit wordt een programma voor tieners en jonge ren door tieners en jongeren. Misschien kennen julli radio 80 al, want deze zen der is in Heiloo op 107 FM via de ether te ontvangen. De bedoeling van dit unieke project is, dat tieners en jonge ren gezamenlijk een radioprogramma leren maken. Dit programma gaat ver volgens vanaf september wekelijks uit gezonden worden. Elk programma duurt twee uur. De inhoud staat voor een gedeelte vast, het overige deel hangt af van de creativiteit van de deelnemers. Voor dit project zijn drie verschillende 'soorten' deelnemers nodig, namelijk: technische deelnemers, redactionele deelnemers en deelnemers die het pro gramma willen presenteren. Als je denkt, dat dit wel wat voor jou is, geef je dan op. Als je er eerst nog wat meer ove wil weten, bel dan naar 072-335242 en vraag naar Margreth of Ellen. Tot slot is er nog een belangrijk ding dat je moet weten: ervaring is niet vereist! HEILOO - Onlangs ontving de redactie van de Uitkijkpost de hierboven afge drukte ansichtkaart. De foto hiervoor werd gemaakt in Heiloo, naar schatting zo'n zeventig jaar geleden. De eigenaar van de kaart is nu op zoek naar mensen, die informatie kunnen geven over de af gebeelde woningen, de precieze plek er van in Heiloo en het jaar, waarin de foto gemaakt kan zijn. Reacties kunnen gestuurd worden naar: W. van der Park, Van Henegouwenstraat 31, 1561 VV Krommenie. Wanneer er meer dui delijkheid is, zullen wij hiervan melding maken in de Uitkijkpost. HEILOO - Zaterdag 11 juni zou de band Go Down Moses spelen te Buk Buk. Helaas en voor velen een te leurstelling gaat dit echter niet door. Doordat de drummer een blessure heeft opgelopen zou de band de percussie moeten missen. Ze zouden een invaller kunnen regelen, maar dan is Go Down Moses natuurlijk Go Down Moses niet mee. Houseparty Raven, raggen, zweten en jumpen. Dit keer zal het er helemaal spectaculair aan toe gaan. DJ Marcello (bekend van de It) zet alle schuiven open om het te laten knallen. Dus Mellow-freaks, laat deze avond je niet ontglippen. Vrijdag 10 ju ni om 21.00 uur is het zover. De entree bedraagt 12,50. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dins dag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30- 17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kennemer- straatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. Galerie Nu Tot en met 12 juni: expositie met werk van Piet Zanstra (olieverfschilderijen) en Irene Zinsmeester (plastiek) in Gale rie Nu, N. van der Veenstraat te Castri- cum, geopend donderdag tot en met zondag van 13.00-17.00 uur. TC Hogedijk Vrijdag 10 juni: racketavond voor be ginners en (ver) gevorderden; aanvang 19.00 uur. Nederlands Kachelmuseum Permanente tentoonstelling van onge veer 80 kachels van vroeger en nu. Bier kade 10, Alkmaar. Openingstijden: zondag en vrijdag (tot 1 oktober) 12.00- 16.00 uur. Galerie Dijk 1 Tot en met 12 juni is in Galerie Dijk 1 aan Dijk 1 te Alkmaar een expositie van Ben Veer (installatie en tekeningen) te zien tijdens de openingsuren op donder dag tot en met zaterdag 12.00-17.00 uur en zondag 14.00-17.00 uur. Poppentheater Dibbes Akersloot In juni zijn er voorstellingen op 11 en 15 juni; aanvang 14.30 uur, entree 6,00. Inlichtingen/reserveringen: Poppen theater Dibbes, Wilhelminaplein 3, Akersloot, tel. 02513-13447. Openbare Bibliotheek Heiloo Vrijdag 10 juni in Overkerck: een pro gramma van voorlezen en muziek rond het thema 'vakantie'. Vrijdag 10 juni in de bibliotheek van 14.00-20.30 uur: vrijwilligersmarkt i.s.m. Stichting Ouderenwerk Heiloo. De openbare bibliotheek aan Het Male- voort is gesloten op alle zaterdagen in de*maanden juni, juli en augustus. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 31 juli: 'Perfect gemeten', getekende kaarten uit de 16de en 17de eeuw, in het Stedelijk Museum, Doe lenstraat 5 te Alkmaar tijdens de ope ningsuren: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Bibliotheek Akersloot In de maand juni is in de hal van de openbare bibliotheek Akersloot kant- kloswerk met verschillende thema's te zien, gemaakt door An Holtkamp en Coba Stern-Admiraal. Politiek Café Vrijdag 10 juni: politiek café in de raad zaal van het gemeentehuis te Alkmaar (ingang Langestraat), van 17.00 tot 20.00 uur, entree gratis; onderwerp: 'Discriminatie op de arbeidsmarkt'. Beeldentuin Akermare Tot en met 10 juli is in galerie beel dentuin Akermare, Uiterdijk 2 te Aker sloot een expositie te zien van beelden en schilderijen van een achttal kunste naars tijdens de openingsuren: vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Programma Radio 80 Vrijdag: Baksteen 18.00 Het weekend in 20.00 Het Duinrijk 22.00 Zaterdag: Rob in de morgen 7.00 Te vroeg voor woorden 8.00 Kleintje Koffie 10.00 De boer is troef 12.00 Clapman 14.00 Lukraak 16.00 Weekje Radio 80 18.00 Kroniek der muziek 20.00 Je kan altijd nog schaapjes tellen22.00 Zondag: De Vroege start 8.00 Ronde van Egmond 10.00 Zeg je zegje 12.00 Zondagsport 14.00 Woordfratser 17.00 Classics 19.00 Nighttime 22.00 Buiten de gepresenteerde programma is er non-stop muziek. Radio 80 is te be luisteren op 107 FM. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Tref punt, Westerweg 294, tijdens kantooru ren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. Sociëteit Alleenstaanden Maandag 20 juni: slotavond (kienen), aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Inlichtingen: 333218 of 335652. Vogelvereniging Kleurenpracht Maandag 13 juni: contactavond van vo gelvereniging Kleurenpracht Heiloo in het clubgebouw van de postduivenvere niging naast sporthal Het Vennewater, aanvang 20.00 uur. Keurmeester J. van Valkenburg uit Utrecht verzorgt een di alezing over tropenvogels. Leden en be langstellenden zijn welkom, toegang gratis. Expositie Saskia Sengers Tot en met 26 juni zijn acrylschilderij- en, tekeningen en gemengde grafische technieken van Saskia Sengers uit Hei loo te zien in de Noordeinder Verma ning te Noordeinde op zaterdag en zondag van 11.00-17.00 uur. Pakketten voor Polen Donderdag 16 juni: geleenheid voor het inleveren van pakketten voor vrienden of familie in Polen bij de familie Vel thuis, Zeeweg 17 te Heiloo tussen 13.00-20.00 uur. Inlichtingen: 331802. HEILOO - Op de parkeerplaats aan het Malevoort tussen Het Zevenhuizen en de Vennewatersweg werd een personen auto opengebroken. Het portierraam werd vernield en uit de auto werd een tas gestolen. Er werd ingebroken in het clubgebouw van A.V. Trias aan het Maalwater. Na het forceren van een raam kwam men binnen. Er werd wat kleingeld ont vreemd. Op de Kennemerstraatweg werd een 25-jr. Heilooënaar bekeurd, daar hij onder invloed zijn personenauto bestuurde. De ademanalyse wees dit uit. Tijdens een verkeerscontrole op de Ken nemerstraatweg werden een aantal be keuringen uitgeschreven. O.a. voor het niet dragen van de autogordel, het niet dragen van een helm op een bromfiets en het rijden op een onverzekerde bromfiets. Van een auto aan de Pastoor van Muij- enweg werd een spiegel vernield. Tevens ontstond hierdoor schade aan de car rosserie. Op het station werden van het stations- Bedden in soorten en maten: nu ook bij Beko. gebouw twee ruiten vernield. Tevens werd er een houten spoorboom afge broken. Zowel bij de Vondelschool als bij de St. Jan-Mavo werden ruiten vernield. Aan de Westerweg werd een tuinlamp vernield. In de perdiode van 23 mei t/m 30 mei werden er 2 fietsen ontvreemd. HEILOO - In tegenstelling tot voor gaande jaren wordt het accent van de politieke algemene beschouwingen ver legd van de begrotingsbehandeling in het najaar naar de zomer, bij de behan deling van de voorjaarsnota en het meerjarenbeleidsplan. Een logisch ge volg van het steeds belangrijker worden van de ontwikkelingen op langere ter mijn. De voorjaarsnota 1994 en het meerjarenbeleidsplan 1995-1998 voor Heiloo worden in één boekwerkje ge presenteerd en geven een beeld van de financiële positie van de gemeente voor 1994 en de komende jaren. Dankzij forse ombuigingstaakstellingen en terughoudendheid bij het aangaan van nieuwe uitgaven gebaseerd op het door de (nieuwe) raad onlangs vast gestelde beleidsprogramma 1994-1998, is het financieel perspectief sluitend. Is er in 1994 en 1995 nog een tekort, dat door aanvullende maatregelen kan wor den weggewerkt, in 1996 en volgende ja ren onstaat zelfs een financiële ruimte van enkele tonnen per jaar. Een gunstig perspectief zo lijkt het. Wat echter als een zwaard van Damocles bo ven het hoofd van Heiloo en veel andere gemeenten hangt is het gevreesde effect van de wijziging van de verdeelsleutel van het gemeentefonds met ingang van 1997. Volgens de laatste berichten gaat het voor Heiloo om totaal ruim 2,6 miljoen minder uitkering. De komende regeringsafspraken zullen bovenop die herverdeling ook nog wel extra bezuinigingen voor de gemeenten betekenen. Daarover wordt pas na de zomer duidelijkheid verwacht. Voorlopig rekent het college van B en W alvast op gefaseerde invoering van de herverdeling van het gemeentefonds. De rijksuitkering uit het gemeentefonds is totaal ruim 15.000,000,- voor Heiloo. Het college gaat uit van over vijf jaar gefaseerde invoering van die herverde ling. Het kabinet gaat op dit moment zelfs uit van 3 jaar! Met een groot aan tal andere gemeenten wordt druk uitge oefend om de pijn van de herverdeling te verzachten. Het laatste woord hiero ver is aan de landelijke politiek. Ieder jaar, vanaf 1997, wordt in het nieuwe meerjarenbeleidsplan van Hei loo rekening gehouden met 520.000,- minder rijksuitkering. Over vijf jaar, in het jaar 2002, is die korting dan opgelo pen tot rond 2.600.000,-. Dat is voor Heiloo een flinke aderlating op een to tale begroting van rond de 45 miljoen. Bij de collegebesprekingen dit voorjaar, met als resultaat het vastgestelde be leidsprogramma 1994-1998, heeft die herverdeling ook een belangrijke rol gespeeld. Het college stelt in het meerjarenbe leidsplan voor om, zoals ook in de coa litieverklaring bij het beleidsprogram ma al is aangegeven, een strategie- /kerntakendiscussie te voeren. Ondanks de in het aangeboden meerja renbeleidsplan al opgenomen extra om buigingen zal naar verwachting door de komende herverdeling van het gemeen tefonds en verdere rijksbezuinigingen, niet kunnen worden ontkomen aan het of verder snijden in de voorzieningen of Inspectie Heiloo e.o.: tel. 072-335642. Vermiste en gevonden katten: tel. 072-616106. Honden en katten Heiloo en Limmen: 072-334316, Knaagdieren: 072-119998. Honden en katten Akersloot: 02513-10079 Vakantie advies: 072-336180. Asiel (óók voor een adoptiehond om mee te wandelen): 072-114861. Goed tehuis gezocht voor: Tijger, een forse cyperse kater met witte bef en pootjes. Hij is 2 jaar, lief een aanhankelijk en wil graag een huis met tuin. Tijger kan bij andere katten, maar hij is wel dominant. Tiddles, een witte poes met grijs cyperse vlekken. Zij is 3 jaar, wat bang, maar wel heel lief, zij wil veel aandacht. Tidd les zoekt een huis zonder andere poe zen, zij wil wel graag een tuin. Voor meer informatie: 072-334316. Vermist: Kleine ongec. cyperse kater met witte bef en voetjes, 10 mnd., Vrieswijk, Hei loo. Lapjespoes met witte sokjes, 16 jr., rode vlooienband, Hogeweg, Limmen. Zwarte ongec. kater, 3 jr., Westerweg, Limmen. Zwarte gec. kater, Wi jr., bruine vlooienband met metalen ko kertje, Snoeckenburg, Egmond Binnen. Middelgroot bruin konijn met donker bruine oren (schuw), van Merlenlaan, Heiloo. Inlichtingen: 072-616106. Gevonden: Grijs/bruin cyperse kater, gec. oud, mager en blind, Dusseldorperweg, Lim men. Inlichtingen: 072-616106. ve dere verhogingen van de belastingen en heffingen. Een moeilijke keuze waar de politiek voor staat de komende jaien. Htiloo wacht niet tot de herverdeling daadwerkelijk wordt ingevoerd, maar anticipeert op de te verwachten finan- ciëe klappen. Ordanks het financiëel gezien zwaar weer de komende jaren, blijft het nood zakelijk in het beleidsplan ofwel de meerjarenbegroting voldoende midde len op te nemen voor belangrijke zaken als onderhoud wegen, groen en gebou wen. Ook in Heiloo geldt dat onder houd noodzakelijk is om die voorzie ningen op peil te houden. Naast het noodzakelijk vervangen van bedrijfsmiddelen als vuilnisauto's, maaimachines etcetera is er voor nieuwe zaken ook geld opgenomen, zij het zeer bescheiden, waarover door de raad van geval tot geval zal moéten worden beslist. Voorbeelden hiervan zijn: oplossen van verkeersknelpunten; vervanging/ver nieuwing speelwerktuigen; verdere au tomatisering; verder uitvoering geven aan het milieubeleidsplan; extra onder houd aan sociaal/cultureel accommo daties en gemeentelijke gebouwen. De grote vraag ofwel de rode draad door het geheel is: hoe kan Heiloo mooi blijven met minder uitkering van het rijk de komende jaren? Het belooft een interessante meerjarenbegrotingsbehan deling te worden deze zomer in Heiloo. De commissiebehandeling is van 13-15 juni 1994. De behandeling in de Raad is op 4 en 7 juli 1994. HEILOO - Vanaf zaterdag 1 juni tot en met zaterdag 3 september zal in de Oud heidskamer "De Oude Pastory" te zien zijn de tentoonstelling, die zowel de be nedenzaal als de bovenzaal in beslag neemt. De tentoonstelling - samen gesteld door het Drents Museum - bevat een selectie uit de serie van 37 aardrijks- kunsige schoolwandplaten van Schui ling en De Feijter, vanaf 1912 tot 1934 uitgegeven door de voormalige uitgeve rij van lesmateriaal P. Noordhoff te Groningen. Deze platen hadden de be doeling om de schooljeugd in contact te brengen met de verschillende aardrijks kundige aspecten van Nederland in een tijd, dat de schooltelevisie en video nog niet bestonden - de ouderen onder u zul len de meeste platen nog wel herkennen. Daarnaast laat de tentoonstelling door middel van een zeer groot formaat kleu renfoto's de huidige situatie zien en van enkele schoolplaten zijn de originele schilderijen aanwezig. Tenslotte zijn er fragmenten van topografische kaarten, om de platen te kunnen oriënteren. De officiële opening zal geschieden op zaterdag 11 juni 1994 om 14.00 uur door de heer F.G. van den Beemt, staf functionaris van het Drents Museum en projectorganisator van deze ten toonstelling. Daarna zal de tentoonstel ling te bezichtigen zijn tijdens de gebruikelijke openingstijden, te weten dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Woninginrichting Beko aan de Kennemerstraatweg heeft z'n winkel een flinke opknapbeurt gegeven en is nu een ruime moderne zaak geworden. Het is alweer acht jaar geleden dat in het pand, dat toen bekend stond als B en W, een woninginrichting zaak werd gevestigd. Het was de tweede zaak van het echtpaar Koomen, die twee jaar eer der eenzelfde zaak in Heemstede waren begonnen. In zo'n korte tijd twee zaken is geen sinecure. Aan het pand in Hei loo, dat een jaar had leeg gestaan, was veel op te knappen. Door hard werken werd het een degelijke zaak die snel een goede naam in Heiloo kreeg. Maar nu is het pas echt helemaal een moderne win kel. De grote rollen tapijt die in het mid den van de zaak stonden zijn verdwenen om plaats te maken voor wanden met een groot aantal stalen in vele materia len en kleuren. Nieuw is de beddenafdeling met een compleet aanbod van al het nieuwe dat zich op dit gebied voordoet, lattenbo- dems, spiralen, senioren bedden. Daar bij behoort natuurlijk een goed dekbed in dons, wol of synthetisch met een overtrek naar ieders smaak. Een hoofd kussen is er voor elk hoofd en geloof maar dat u heerlijk slaapt. Ook op het gebied van zonwering is Be ko ruim gesorteed, nieuw is de luxaflex van stof, de lamellen zijn van een lichte textiel en van onder tot boven met een tule verbonden. Hierdoor, ook als het naar beneden is, bijzonder geschikt als raam decoratie. Artoleum is een nieuw soort vloerbedekking een zusje van de marmoleum. Het is een natuurprodukt en milieuvriendelijk. Bij Beko kunt u verzekerd zijn van een deskundig advies. Scholieren opgelet Op de scholen in Heiloo, Limmen, Eg mond en Akersloot zijn kleurplaten uit gegeven. Deze kunnen nog tot 12 juni worden ingeleverd. Er zijn leuke prijzen mee te winnen dus snel doen! HEILOO - Deze week start Zeeman tex tielSupers een actie ten behoeve van een aantal goede doelen in noodlijdend Oost-Europa. In samenwerking met de parochie St. Bonifacius in Alphen aan den Rijn, heeft Zeeman ervoor gekozen om gebruikte handdoeken te verzame len voor diverse goede doelen via een unieke actie in de winkels. Eén van deze goede doelen is de paro chie Moeder Gods in Warschau, Polen. Aan deze parochie zijn twee kinderte huizen verbonden, die van de parochie slechts het hoognodige ontvangen. Elk jaar probeert de Alphense parochie de mensen in Warschau wat goede gaven te bezorgen. Dit jaar heeft men ervoor ge kozen om, naast voedselpakketten en kleding, ook handdoeken te zenden. Zeeman helpt daarbij graag mee. Voor elke oude, maar nog goed bruikbare handdoeken, geeft Zeeman 25% kor ting op een nieuwe handdoek die u bij Zeeman koopt. Voor meer informatie over de actie kunt u bellen met parochie St. Bonefacius, 01720-93240 of 01720-94833. Zie ook de Zeeman advertentie elders in deze krant. Ajax komt naar Heiloo!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 8