9 Frédérique Spigt uitblinker van een zomers Ypestock Dagkliniek Willibrord roept oud-cliënten op voor feestdag Agenda Open Huis Heiloo Folder 'Veilig Varen 1994' is verschenen Nationale collecte epilepsiebestrijding Expositie Ad Opdam heeft nieuwe bezorgwagen T.V. H.S.V. Topatletiek in Heiloo WK-Bol van de Echte Bakker sfeermaker voor bij de buis Erlinde Kramer wint ontwerpwedstrijd Beko Interieurs Verkoop tweedehands boeken en inschrijving cursussen op dinsdag 21 juni a.s. bij: Stichting, Ouderenwerk Heiloo Café-Bar Aris de Wit Heiloo, tweede bowling team van N-H YPESTOCK 94 HEILOO - De 80 vrijwilligers konden zondagochtend hun ogen niet geloven. De weergoden waren Ypestock goed ge zind. Tijdens de voorbereidingen liepen de noeste werkers nog tot hun knieën in de modder, maar uitgerekend de enige mooie dag van de week viel op de festi valdag. Rock domineerde dit keer de enige mooi dag van de week viel op de festivaldag. Rock domineerde dit keer de altijd weer vrije sfeer van het jaar lijks terugkerende popfestival. Voor de vierde keer in successie werd in de wijk Ypestein een popfeestje gebouwd, waar Heiloo e.o. nog lang over zal praten. De Big Buk Buk Battle is al een aantal jaren een prima hofleverancier van ope- ningsats voor het festival. De winnaar van deze popwedstrijd maakte zondag een uitstekende indruk en liet tijdens een spontane en onstuimige show zien dat zij heel wat in hun mars heeft. Jong en veelbelovend zetten de vijf musici een volwassen show neer vol "jungle- funk". Het enige wat ontbrak was de eeuwige grijns van saxofonist Martijn Zeeman. Hij vertoefde in het buiten land, maar had voor dit optreden een prima vervanger geregeld. Het Zuidhollandse Sans Rancune is ook al zo'n winnaar van vele popprijzen en een band die zich niet zo makkelijk in een hokje laat plaatsen. Zij probeerden zondag het publiek met een vrolijke show en lekkere feestmuziek aan het dansen te krijgen. Hoe hard Charles Helleman en zijn mannen ook hun best deden, het in grote getale toegestroom de publiek liet zich niet zo gemakkelijk in beweging zetten. Jammer want aan de band lag het niet. Was het vorig jaar Rowwen Hèze die de caun en zydeco muziek uit het Noord- Amerikaanse Louisiana met verve mocht vertolken. Dit jaar viel die eer te beurt aan Captain Gumbo. Deze door de accordeon gedomineerde muziekstijl hoort bij voorkeur gespeeld te worden tijdens broeierige zomerfeesten en was tijdens het zonnige festival volledig op z'n plaats. Met een zeer dansbare show vol eigen werk en een enkele meeslepen de cover, sloten zij perfect het feestge- deelte van het festival af. De Heilooër formatie Between vormde de voorbode van een heftig avondje rockmuziek. De band gaf een stampend concert voor eigen publiek. Lekker on gecompliceerd uit je dak gaan was het motto en dat ze dat niet tegen dovemans oren zeiden bleek al snel. De band speel de voor de tweede keer op het festival, maar maakte verpletterend duidelijk het optreden niet als een herhalingsoefening te beschouwen. Binnen een mum van tijd stond de tent op z'n kop. Publiek en bandleden genoten zichtbaar. Onbetwist hoogtepunt van het festival was echter zangeres Frédérique Spigt van A girl calles Johnny. Met een stem waar menig rock zanger(es) jaloers op is wist zij binnen korte tijd het publiek aan haar voeten te krijgen. Met gere nommeerde rockmusici als Erwin van Ligten en Rudie Engelbert wist zij een show neer te zetten die stond als een huis. Een puur staaltje rock en blues van hoog gehalte, terecht beloond met een toegift. De New Adventures vormde de afsluiter van het festival. Dat de band niet echt "New" genoemd kan worden illustreer de een mid-twintiger met de opmerking "Hee die band stond in mijn Rijam- agenda, toen ik in de brugklas zat". De band kende dan ook z'n grootste suc cessen in 1979 tot 1982. Daarna was het een tijd lang stil rond Peter Bootsman, Harry de Winter en Henk Torpedo. Dat het trio in de tussentijd niets aan energie verloren had bleek wel tijdens hun stampende optreden. Tijdens hun ver tolking van hun grootste hit "Come on" ging het dak van de tent en vormde het publiek één deinende massa. En zo kan Ypestock 1994 weer in anna len bijgeschreven worden en kunnen de vele vrijwilligers en het naar schatting 4500 man tellende publiek terugzien op een zeer geslaagd festival. "11 juni 1995 zal het festival voor de vijfde keer geor ganiseerd worden en initiator Marcel Keet belooft dat dit lustrum niet onop gemerkt zal blijven. Ook volgend jaar zal Ypestock een dijk van een festival worden. PAGINA 10 UITKIJKPOST 15 JUNI 1994 HEILOO - De dagkliniek van Psychia trisch Centrum Willibrord te Heiloo bestaat tien jaar en dat wordt gevierd. Op dinsdag 21 juni a.s. wordt voor de mensen die thans gebruik maken van de dagkliniek en voor al degenen die dat de afgelopen tien jaar gedaan hebben, een feestdag georganiseerd. Dat feest wordt bijzonder: omstreeks 13.00 uur worden de belangstellenden ontvangen en na een kopje koffie met een lekkernij, gaat men aan de slag. Er wordt een zeskamp gehouden, met zo wel binnen- als buitenactiviteiten. De activiteiten zijn zodanig bedacht dat er voor elk wat wils is, zowel voor ouderen als voor jongeren. Sportiviteit, behen digheid, samenwerking, denkwerk, maar vooral veel plezier zijn de elemen ten van deze middag. Daarvoor worden teams van zes personen samengesteld. Natuurlijk mogen mensen ook zelf een team samenstellen. Ze moeten er echter op letten dat zo'n team een of meerdere teamleden voor iedere activiteit moet kunnen leveren. De zeskamp wordt rond half zes afgerond en vanaf dat mo ment staat er een geweldige barbecue te wachten. Langs deze weg roept de staf van de dagkliniek oud-cliënten op om zich voor deelname te melden. Natuurlijk mag men ook gewoon de anderen ko men aanmoedigen. Misschien komt u alleen om nog eens enkele oude beken den te ontmoeten. Aanmelden moet vóór 16 juni a.s. ge beuren. Dat kan door een briefje te stu ren naar het secretariaat van de dagkliniek, Ypesteinerlaan 2, 1851 WG te Heiloo. Wilt u meer inlichtingen, dan zijn deze te verkrijgen bij het cluster- hoofd van de dagkliniek, mevrouw Wil- ma Kater-Schavemaker, telefoon 072-312300. Donderdag 16 juni H.O.V. Operettever.rep. 20.00-23.00 H.B.C. bridge 20.00-23.00 C.D.A. spreekuur 19.30-21.30 "de Beun": Adr.Rol.Holstschool20.15 Vrijdag 17 juni s.o.h. Volksdansen v.oud. 11.00-12.00 Begel.orkest v.NH. rep. 20.00-22.00 Zaterdag 19 juni Kindernevendienst NHK 10.00-11.00 Maandag 20 juni Gem. Heiloc 10.00-12.00 N.v.v.H. zang 14.00-15.30 Rode Kruis Welfare 14.00-16.00 Falkland toneel rep. 20.00-23.00 Soc.Alleenst. soos 20.00-22.00 Dinsdag 21 juni G.T.H. gym 09.00-11.00 Nieuw Leven zang 20.00-22.00 Woensdag 22 juni Falkland toneel 20.00-23.00 J.V.O. bijeenkomst 20.00-23.00 Rotaryclub Heiloo 19.00-21.00 Eurecom 19.30-22.30 HEILOO - De provincie Noord- Holland heeft deze week de folder 'Vei lig Varen' uitgebracht. Watersporters vinden in de folder, die ieder jaar ver schijnt, gedragsregels en wenken voor de recreatievaart. Met het verspreiden van de folder wil de provincie bijdragen aan de veiligheid op het water. Aan de hand van twee kaartjes krijgt de lezer inzicht in de maximum vaarsnelhe- den op de verschillende wateren en mo gelijke, alternatieve vaarroutes. Een apart ovezicht geeft de gebieden aan waarop snelle watersport is toe gestaan en de plaatsen waar met toestemming van de beheerder snel ge varen mag worden. De folder is ver krijgbaar bij gemeenten, waterschappen, bruggen, sluizen en jachthavens. Meerdere exemplaren van de folder zijn te bestellen bij bureau Communicatie van de provincie Noord Holland, Post bus 123, 2000 MD Haarlem, tel. 023-144452. HEILOO - De collecte van het Natio naal Epilepsie Fonds-De Macht van het Kleine, die van 30 mei tot en met 4 juni 1994 plaatsvond, heeft in uw gemeente 11524,95 opgebracht. Met de op brengst van deze collecte kan daadwer kelijk aan de toekomst van kinderen met epilepsie worden gewerkt. Op we tenschappelijk gebied kunnen zaken na der worden onderzocht. Extra voor lichtingsmateriaal, speciaal gericht op kinderen, kan worden ontwikkeld en bijgedragen kan worden aan zaken als ontspanning en recreatie, kindervakan ties en speciaal onderwijs. Namens deze kinderen hartelijk dank aan alle gevers! Org. mw. Verbeek, afd. Heiloo, tel. 072-333625. GRAFT - Afgelopen zaterdag 11 juni was ik in het kerkje van Noordeinde bij de opening van de expositie van onze plaatsgenote Saskia Sengers. Saskia is derde jaars studente aan de lerareno pleiding tekenen. Er wordt geëxposeerd met acrylschilderijen, tekeningen, aqua rellen en gemengde grafische technie ken. Allemaal werken waaraan je kunt zien dat er met veel enthousiasme en ge voel aan is gewerkt. Er is gewerkt met verschillende technieken, waardoor een grote verscheidenheid is aan stijlen. De reacties die ik opving waren dan ook zéér positief. Ook is er de mogelijkheid de werken te kopen. Kortom een exposi tie die zeker de moeite waard is om te gaan bekijken. Het adres is Noordein der Vermaning, Noordeinde 18, 1485 ET Noord Einde (Graft de Rijp). De ex positie is gedurende drie weekenden (t/m 26 juni) op zaterdagen en zonda gen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Ad Obdam in aktie bij z'n nieuwe bestelwagen. HEILOO - Al enkele jaren brengt Ad Obdam vers brood en banket bij u thuis of u haalt het zelf aan de wagen. Elke dag komt hij op een vast tijdstip bij u in de straat. Nu heeft Ad Obdam een nieu we bezorgwagen en daar is hij apetrots op en hij laat u in de vreugde delen. Hij biedt een assortiment dat bestaat uit 125 verse brood en banket produkten en al les vers. Ook taarten met teksten erop kunnen verzorgd worden. Al uw bestel lingen kunnen dagelijks gratis voor 10 uur bij u thuis gebracht worden en voor elke klant is er een leuke attentie. En nu iets voor de kinderen, elk kind dat jarig is mag gratis een krente bol of kadetje komen halen en vanwege de nieuwe wagen is er een kleurwedstrijd. De kleurplaat kan worden afgehaald en weer worden ingeleverd (voor 25 juni). Per leeftijdsgroep zijn verjaarstaarten te winnen die je kunt bestellen als je ja rig bent. Voor iedereen een leuke atten tie, alle reden dus om even naar de nieuwe wagen van Ad Opdam te gaan kijken. HEILOO - Uitslagen competitie. Kring dames: Zeswielen 2 - H.S.V. 5 3-1. District zat. heren: Egmond 2 - H.S.V. 1 3-3, Parnassica 4 - H.S.V. 2 1-5, Eg- mond 6 - H.S.V. 3 3-3, H.S.V. 4 - Wim- menum 3 4-2. Sen. gem. H.S.V. 1 - Langedijk 1 2-3. Vet. heren 35+ H.S.V. 1 - Driekan 1 3-1, H.S.V. 2 - Oudorp 2 3-1, Heerhu- gowaard 1 - H.S.V. 3. Meisjes 12-15 H.S.V. 1 - Elckerlyce 1 3-3. HEILOO - Komende zondag is het zo ver: topatletiek op de prachtige accom modatie aan het Maalwater. De Heilooër atletiekvereniging Trias orga niseert dan een wedstrijd van de eredivi sie van de clubcompetitie. Daarin zijn de twaalf beste mannen- en vrouwen- ploegen van ons land vertegenwoor digd. In de poule in Heiloo komen daarvan zes mannen- en vrouwenploe- gen in actie. Trias zelf is bij de vrouwen een van de deelnemers. Diverse Nederlandse topatleten zullen zondag voor hun club in actie komen. Zo heeft ADA uit Amsterdam olym pisch kampioene Ellen van Langen in geschreven op de 1500 meter en Christien Toonstra (11e op de O.S.) op de 800 meter. Het Groningse ARGO kent Jacqueline Poelman onder haar le den. Zij behaalde brons op de Europese indoorkampioenschappen en heeft de li miet voor de Europeses kampioen schappen in Helsinki al gehaald. Dat laatste geldt ook voor Esther Goossens van Hellas uit Utrecht. Verder zien we bij de dames de snelste hordenloopster van dit moment Ine Langenhuizen. Bij de mannen doet de snelste sprinter van HEILOO - VoetbalNederland ver schiet van kleur. De vertrouwde Hol landse "rood, wit, blauwe" nuchter heid wordt tijdelijk ingeruild voor een oranje soes. Je hoeft geen voetbalfan te zijn om de tinteling te voelen die in de lucht vi breert. De spanning, die, naarmate het WK voetbal nadert, als een machtige "wave" om zich heen grijpt. Gezellig heid troef de komende weken. Samen met vrienden, kennissen en familie rond de buis gekluisterd. Maar zoals de bruidstaart het hoogtepunt is op een bruiloft, zo is een voetbalfeest pas echt compleet met een echte WK-bol. De WK-bol is een creatie van de Nederland se Echte Bakkers. De WK-bol is bij de Echte Bakker ver krijgbaar als broodbol en als banketbol. De vorm van beide bollen is gelijk: hal frond. De oranje broodbol heeft een vulling van rozijnen, sinaasappelsnip pers en cashewnoten en is hongerstiller en sfeermaker tegelijk. De banket WK- bol is een zoete lekkernij voor tussen door. Het bolvormige taartje heeft een vulling van sinaasappel-bavaroise en is afgewerkt als "vijfje" met tweekleurig marsepein. De Wereldkampioenbol is uitsluitend bij de "gele" bakkers verkrijgbaar. Nu al staat vast dat de "oranje" aanmoedi ging van de Echte Bakker de sfeermaker is op elk WK-feestje. HEILOO - Afgelopen vrijdag was het dan zover, de prijswinnaars van de Be ko ontwerp wedstrijd waren allemaal uitgenodigd voor de prijsuitreiking. Mevrouw Ans Koomen van Beko had samen met Mattijs Beentjes van recla mebureau Team de Haas een zware klus gehad aan het jureren van de ruim 170 inzendingen. Jongens en meisjes uit de hele omgeving hadden prachtig werk ge leverd met stiften, kwasten, plak en knipmateriaal en noem maar op. Om ieders werk zo eerlijk mogelijk te beoordelen werden er drie leeftijdsgroe pen samengesteld. In de leeftijd t/m 5 jaar wonnen Rob Hoogland uit Heiloo en Nanei Zentveld uit Egmond Binnen. In de groep van 5 t/m 10 jaar gingen de prijzen naar Sylvia Buur uit Akersloot, Chris Kool uit Egmond Binnen en Stef Conijn en Leontine Warmer uit Heiloo. In de laatste groep van 10 t/m 15 jaar was het heel spannend. Kim Jonlaer en Jorine Koenderman uit Limmen, Floor van de Wind uit Heiloo en Bianca Wete- ling uit Egmond waren op grond van de; hoge kwaliteit van hun werk de terechte prijswinnaars. De hoofdprijs van de Beko ontwerp wedstrijd was Linoleum vloerbedekking met decoratie naar keus voor je eigen slaapkamer ter waarde van 750,- Er- linda Kramer uit Egmond a/d Hoef werd de winnares met een geweldige kijkdoos van haar eigen slaapkamer. Alle prijswinnaars gingen met een prachtig spel tevreden naar huis en bij Beko kijkt men met veel plezier terug op 5 de heropening van de schitterend ver-j bouwde zaak. De "ontwerp je eigen droomslaapkamer wedstrijd" is een groot succes geworden. HEILOO - Dinsdag 21 juni a.s. organi seert Stichting Ouderenwerk Heiloo een tweedehands boekenverkoop van 09.00 t/m 17.00 uur. De boeken zijn te koop voor 1.00 en de opbrengst van de boe ken zal worden besteed aan o.a. het aanschaffen van nieuw materiaal. Tevens kunt u zich nu reeds opgeven voor de cursussen en sportactiviteiten die de Stichting Ouderenwerk Heiloo organiseert en welke in de maand sep tember van start zullen gaan zoals: astrologie, grafologie, badminton, beurs en beleggen, bloemschikken, En gels, fitness mannen, fitness vrouwen, Frans, geheugentraining, gymnastiek, kalligrafie, papierarchitectuur, perga- mano, poppen maken, schaken, Spaans, sportinstuif, t'ai chi, tekenen, tennis, trimmen, video, volksdansen, wandelen, yoga, zang en zwemmen. Voor nadere informatie: Stichting Ou derenwerk Heiloo, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon (072) 331297. Mevrouw Koomen van woninginrichting Beko bekijkt winnend ontwerp. HEILOO - Zondag 12 juni jl. werd in bowlinghuis Waarland het bowlingsei zoen 1993/1994 van de Nederlandse Bowlingfederatie Afdeling 5, afgesloten met de jaarlijks terugkerende strijd tus sen de kampioenen Huisleague Handi cap van alle Bowingverenigingen uit Noord-Holland. Gezamenlijk met de op nummer 2 geëindigde teams in die Huisleague's kwamen 11 bowlingverenigingen met in totaal 20 teams, in 4 games uitmaken, wie zich van de afd. 5 van Noord- Holland "Afdelingskampioen Huislea gue Handicap" mocht gaan noemen. Het thuisspelende Waarland mocht, de verleden jaar behaalde titel, verdedigen, door zich met 3 teams te laten vertegen woordigen. Het door Bowlingvereni ging Heiloo uitgezonden kampioensteam van "Cafe-Bar Aris de Wit Heiloo", bracht deze keer alleen dé dames van het team op de baan. On danks de hoogste serie van de dag bij de dames van Nicole Hoetjes van 810, een tweede hoogste serie van Trudy van Diesen van 800 en de dames Marieke Hommes en Trudy Pos, met respectie velijk gemiddeld 194 en 178, kwam het team 39 pins te kort voor het Eindkam- pioenschap. Een prachtige tweede plaats werd hun aandeel, terwijl de titel ook dit jaar weer naar Waarland ging. Uitslagen: 1. Waarland 3 2395, 2. Cafe- Bar Aris de Wit, Heiloo 2357 3. Waar land 1 2346 4. Hoorn 1 2345 5. Baan brekers, Heemskerk 2335 6. Venhuizen 1 2303 7. Waarland 2 2288 8. Jack's Pro Shop Purmerend 2272 9. Hoorn 2 2270 10. Volendam 1 2267 11. Egmond 1 2235 12. Schagen 2 2233 13. Schagen 2 2233 13. Schagen 1 2186 14. Allycats Spierdijk 2176 15. Baanbrekers 1 H'kerk 2171 16. de Rovers, Zaandam 2165 17. Egmond 2 2152 18. Pin Action Purmerend 2110 19. Chemtech.Heiloo 1981 20. Volendam 2 1980. dit seizoen mee, Miquel Janssen van AAC. Tevens is oud-tienkamper Robert de Wit van de partij en steeple loper Marcel Laros. Naast genoemde atleten zullen nog vele (sub)toppers aan de start verschijnen. De aanvangstijd van de wedstrijden is 12.00 uur en alle gangbare atletiekon- derdelen zullen verwerkt worden. Zon dag 19 juni is dus een prima mogelijkheid om eens naar goede atle tiek te komen kijken, zeker omdat de toegang geheel gratis is. Met het verkrijgen van de organisatie van deze wedstrijd bewijst Trias dat ze op de goede weg is en dat de atletiekunie dat ook ziet. Vorig jaar verliep bijvoor beeld de organisatie van de nationale fi nale van de veteranencompetitie uitstekend. Het organiseren van een wedstrijd als deze kost altijd wat extra geld. Sponsors zijn dan ook van harte welkom, (tel. 072-126254). De eersten hebben zich al gemeld: bouwbedrijf Hink levert de steiger voor de electronische tijdwaar neming en Hogeschool Alkmaar heeft een bijdrage toegezegd. Iedereen is dus aanstaande zondag van harte welkom op de atletiekbaan aan het Maalwater!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 10