Politieberichten 'Ze- zeelten c/at (A^yeA Gebruik geld- en betaalautomaat in buitenland bespaart kosten 'MET Z'N ALLEN NAAR DE ZON' fa- Black Music Café Buk Buk BukEnd-concert: Valley of Hinmon Be Glad met "Teenagers in action" Ponyclub Heiloo e.o. Inloopochtend Freinetschool Groot feest in Tendenz "Lenny" een aparte bloemenzaak Kasteeltuinen-tocht rondom Doorn, huis en tuin kasteel Amerongen zaterdag 25 juni 1994 Jeugd H.S.V. sluit seizoen af Ringsteken stationscentrum Heiloo Eindelijk het programma van de Filmliga Heiloo op zondagmiddag Bedrijvenviswedstrijd PAGINA 6 UITKIJKPOST 15 JUNI 1994 afb-Wi/// (Hi/t (/er fA/orwf door Jaap- Wim van der Horst. Ze zeggen dat ik gek ben. Bij verkie zingen stem ik bijvoorbeeld al vanaf de eerste keer dat ik mocht meedoen aan het democratisch besturen van Nederland en Europa op de eerste vrouw van de lijst van mijn favoriete partij. Vaak weet ik niet eens precies wie dat is of waar zij voor staat, wel licht met uitzondering van de plaatse lijke verkiezingen. Maar het is nu eenmaal een feit dat mannen nog steeds een meerderheid hebben als het om de politiek gaat. Neem nu de on derhandelingen voor een nieuw kabi net. Drie informateurs en drie partijleiders: allemaal mannen; en dat van partijen die zich laten voorstaan op hun visie op emancipatiebeleid. Als vrouw zou ik me daaraan toch 'paars' kunnen ergeren! En als man doe ik dat ook. In de Heilooër politiek was het in de vorige raadsperiode binnen het college van burgemeester en wethouders mooi verdeeld: twee vrouwen en twee man nen. Nu hebben de mannen weer een absolute meerderheid. In dat opzicht jammer, maar ja, de kiezer heeft het zo gewild, 'zullen we maar zeggen. In andere opzichten ben ik ook wel weer tevreden over het nieuwe college, al is het natuurlijk nog veel te vroeg om te oordelen: daar zijn daden voor nodig en die zijn er nog niet in grote aantal len. Of je moet het behoud van de kastanje bij winkelhof 't Loo de 'rich tingaanwijzer' noemen voor het nieu we beleid. Maar dat heeft niet echt veel met emancipatie te maken of je zou het opkomen voor het erfgoed van Heiloo tegenover alle vernieuwin gen een vorm van emancipatie - gelij ke rechten, gelijke plichten - moeten noemen. Ik betwijfel of er zover doorgedacht is over het verplanten van de kastanje. Ze zeggen dat ik gek ben, 'wanneer ik weer eens als een blinde reageer als voor mij de diepte van een grote val kuil gaapt. Dan lanceert iemand bijna onverschillig één of andere stelling over een minderheidsgroepering in on ze samenleving. Iedereen kijkt al in mijn richting, want iedereen weet dat de opmerking bedoeld is om mij een uitspraak te ontfutselen. Ik zie de pre toogjes en hoor het voorzichtig zacht jes lachen en pats boem: ik slinger een serieus verwijt in de richting van de spreker. Bovenop de kast zit ik als een kat te blazen, het is niet anders. Maar wat moet je dan? Het feit dat er beledigende opmerkingen worden gemaakt over nogmaals minderheden in ons land of waar dan ook door lie den die dat serieus menen, is een zeer kwalijke zaak. Dat soort kreten en de mensen die ze slaken moeten altijd - met woorden - bestreden worden. Maar het feit dat mensen zulke op merkingen maken als grap en dus la ter zeggen dat ze het niet zo bedoelen, is dat op zich ook niet een kwalijke zaak? Natuurlijk moet er zo nu en dan gelachen worden en de basis voor humor is in vele gevallen het verschil tussen mensen. Maar lachen is her kennen en goede humor bevat in mijn ogen dan ook een grote mate van zelfspot: jezelf uitlachen brengt je een enkele keer, niet altijd weer met beide benen op de grond. Je hoeft echt niet gek te zijn om jezelf eens flink uit te lachen. Ik lach mezelf vaak genoeg uit. Niet dat ik dan in m 'n eentje op de bank zit te schateren tot de tranen over m'n wangen biggelen en ik er buikpijn van krijg, maar meer dat ik tegen mezelf zeg: 'Doe niet zo belachelijk. Stel je niet zo aan!' Het gaat dan vaak om dingen, die velen wel eens hebben meegemaakt. Bijvoorbeeld je gaat naar een feest en zakt verschrikkelijk door. Eigen schuld, dikke bult: gratis kater in je kop. Als je dan de volgen de dag heel zielig doet, omdat je ver giftigd bent en de man (of vrouw!) met het hamertje blijft slaan, dan is het de hoogste tijd om jezelf ver schrikkelijk uit te lachen. Er zijn hier van vele voorbeelden te noemen en ik zou willen zeggen: lach je maar te barste! Ze zeggen dat ik gek ben, omdat ik veel te serieus ben en het me op het oog nog wel eens aan gevoel voor hu mor ontbreekt. Ik moet bekennen dat een dag die met een lach begint door gaans leuker is dan een dag die door een verkeerd been uit bed, een och tendhumeur en slappe koffie met een scheut schiftende melk bepaald min der opgewekt van start gaat. Maar ik ken maar weinig mensen die altijd vrolijk zijn in de ochtendspits: opstaan, ontbijt, naar het werk en aan het werk. Ik ben dat zeker niet. Als het me eens goed afgaat, dan kan ik het niet nalaten om anderen met een slome start daarmee te pesten. En gelukkig vormen de mensen met een ochtendhumeur niet echt een minder heidsgroepering, dus is het volgens mij niet discriminerend wat ik doe. Een dag later ben ik bovendien zelf weer aan de beurt: gelijke rechten, ge lijke plichten, nietwaar? Terug bij af: emancipatie, daar moest dit stukje over gaan, en over vrouwen in de politiek. Om dat laatste op gro tere schaal te bereiken werd ook in Heiloo een aparte werkgroep ingesteld in de loop naar de gemeenteraadsver kiezingen. Men mag aannemen, dat ik het met het doel volledig eens ben. Of men er ook in geslaagd is, dat laat ik maar in het midden. Misschien zou er - net als in het geval van de ouderen - een aparte vrouwenpartij moeten ko men. En vervolgens een jongerenpar- tij, een sport par tij, een club van Audi-bezitters, enzovoort. Als ik dit serieus zou menen, dan mag iedereen tegen me zeggen dat ik gek ben. Maar gelukkig was het maar mijn gevoel voor humor, die me deze woorden liet schrijven. Want door alle belangen apart onder te brengen in groeperin gen schieten we natuurlijk niets op. Emancipatie van welke groep ook is een kwestie van integratie: samengaan en samenwerken door iedereen. Uto pie? Misschien wel. Maar je bent toch niet meteen een gek als je nog idealen koestert? Dierenbescherming Htiho Limmen— Castricum HEILOO - Wel zin om te dansen maar geen zin in ultramoderne muziek zoals house en clubdance? Ook geen zin om ver weg te gaan? Dan zit je deze avond gebakken in het café van Buk Buk. Black Music Café stopt van alles in je oren om het er vervolgens met je voeten weer uit te swingen; muziek die vooral op zwarte leest geschoeid is. Door deze activiteit in het café te houden ontstaat er in ieder geval een knus sfeertje. Za terdag 25 juni om 21.00 uur. De entree bedraagt 5,-. HEILOO - De afsluiter van de reeks BukEnd-concerten van dit seizoen ligt in handen van Valley of Hinmon. De BukEnd-concerten worden georgani seerd om de nog prille bandjes een kans te geven zich te profileren voor het pu bliek. Dit houdt echter niet in dat er met het programmeren niet naar de kwaliteit wordt gekeken. Ook dit keer zal iede reen de smaak te pakken krijgen van het ware live-werk uit de omgeving. Zondag 26 juni om 15.30 uur zijn wij geopend. De entree bedraagt 5,-. ALKMAAR - Be Glad mag een bijzon der tienerkoor genoemd worden. 15 Jongens en 15 meisjes in de leeftijd tus sen 12 ea 17 jaar brengen swingend in schitterende concertkleding liederen ten gehore. Live wel te verstaan, want ook het combo bestaande uit piano, synthe sizer, gitaar, bas en dwarsfluit wordt door de tieners zelf bemand. Dat de mu ziek aanslaat bij andere tieners blijkt uit het feit dat het koor een wachtlijst heeft van inmiddels van 15 aspirantleden. Het koor heeft een gevarieerd repertoire, van ingetogen gospelliederen tot heuse rap. Een optreden met Be Glad ken merkt zich door liederen met duidelijke teksten en een stukje schitterende chore ografie. Verschillende solisten maken een optreden tot een afwisselend gebeu ren. Be Glad treedt veelal op in concer ten en verleent ook medewerking aan jeugd en tienerdiensten. Pinkstercentrum Alkmaar, Helderse- weg 32, Alkmaar. Zondag 19 juni, aan vang 10.00 uur, info. 072-152545. HEILOO - Uitslagen wedstrijd Purme- rend 11 juni 1994. Rijb. 1 LI dress. 3e Renske v. Vliet 122 pnt. Rijb. 2. LI dress. 3e Lonneke Nowee 124 pnt. Rijb. 3 L2 dress. 2e Jenny Beukeveld 135 pnt. 4e Renske v. Vliet 128 pnt. HEILOO - Op woensdag 22 juni is er weer een inloopochtend. Geïnteresseer de ouders kunnen die ochtend een kijkje komen nemen. Het programma is als volgt: 9.15 uur ontvangst, 9.30 uur in leidend praatje over het type onderwijs, 10.00 uur: rondkijken in de verschillen de groepen. Tot slot is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Graag tot de 22e! HEILOO - Aankomende vrijdag en za terdag zal het groot feest zijn in Ten denz. Allereerst zal er op vrijdagavond 17 juni om 19.30 uur een spectaculaire Teenage Party zijn waar iedereen weer helemaal uit z'n dak kan gaan op de dansvloer. Deze party zal eindigen om 22.30 uur. Ten tweede zal er de dag daarop, zater dag 18 juni, een Eindfeest zijn voor de groepen acht van alle basisscholen uit Heiloo. Twee medewerkers van Ten denz zijn in de afgelopen week langs alle basisscholen geweest om iedereen in te lichten. Voor degenen die het nog niet gehoord hebben. Iedereen die in groep acht zit van de ba sisschool is van harte welkom op het eindfeest. Dit zal beginnen om 19.30 uur en zal eindigen om 22.00 uur. De bedoeling is dat iedereen gezellig kan dansen op de nieuwste top-40 muziek en tussen de muziek door zal er ook een groot spel gespeeld worden. De non-alcoholische drankjes zullen 1,- kosten en de verschillende soorten chips 0,75. We hopen dat jullie alle maal komen en een te gekke avnd zullen krijgen. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en cfe opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dins dag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30- 17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kennemer- straatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. TC Hogedijk Vrijdag 17 juni: racketavond voor be ginners en (ver) gevorderden; aanvang 19.00 uur. Nederlands Kachelmuseum Permanente tentoonstelling van onge veer 80 kachels van vroeger en nu. Bier kade 10, Alkmaar. Openingstijden: zondag en vrijdag (tot 1 oktober) 12.00- 16.00 uur. Galerie Dijk 1 Tot en met 17 juli is in Galerie Dijk 1 aan Dijk 1 te Alkmaar een expositie van Fé Bazelmans te zien tijdens de ope ningsuren op donderdag tot en met za terdag 12.00-17.00 uur en zondag 14.00-17.00 uur. De Galerie is van 18 juli - 17 september gesloten. Openbare Bibliotheek Heiloo Tentoonstellingen in de maand juni: in de vitrine van Huize de Loet 'Zomer en Vakanties' en in de bibliotheekafde ling van Huize Overkerck 'Vakantie Spanje'. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 31 juli: 'Perfect gemeten', getekende kaarten uit de 16de en 17de eeuw, in het Stedelijk Museum, Doe lenstraat 5 te Alkmaar tijdens de ope ningsuren: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Bibliotheek Akersloot In de maand juni is in de hal van de openbare bibliotheek Akersloot kant- kloswerk met verschillende thema's te zien, gemaakt door An Holtkamp en Coba Stern-Admiraal. Beeldentuin Akermare Tot en met 10 juli is in galerie beel dentuin Akermare, Uiterdijk 2 te Aker sloot een expositie te zien van beelden en naars en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Programma Radio 80 Vrijdag: Baksteen Het weekend in Het Duinrijk Zaterdag: Rob in de morgen Te vroeg voor woorden Kleintje Koffie De boer is troef Clapman Lukraak Weekje Radio 80 Kroniek der muziek Je kan altijd nog schaapjes tellen22.00 Zondag: De Vroege start 8.00 Ronde van Egmond 10.00 Zeg je zegje 12.00 Zondagsport Woordfratser 17.00 Classics 19.00 Nighttime 22.00 Buiten de gepresenteerde programma is er non-stop muziek. Radio 80 is te be luisteren op 107 FM. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Tref punt, Westerweg 294, tijdens kantooru ren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. Sociëteit Alleenstaanden Maandag 20 juni: slotavond (kienen), aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Inlichtingen: 333218 of 335652. Expositie Saskia Sengers Tot en met 26 juni zijn acrylschilderij- en, tekeningen en gemengde grafische technieken van Saskia Sengers uit Hei loo te zien in de Noordeinder Verma ning te Noordeinde op zaterdag en zondag van 11.00-17.00 uur. Pakketten voor Polen Donderdag 16 juni: geleenheid voor het inleveren van pakketten voor vrienden of familie in Polen bij de familie Vel thuis, Zeeweg 17 te Heiloo tussen 13.00-20.00 uur. Inlichtingen: 331802. Expositie Van 8 juni tot en met 4 juli a.s. heeft A. Stemfoort een expositie van aquarellen en olieverfschilderijen in Sociaal Cen trum 'De Clinghe' van het Provinciaal Ziekenhuis Duin en Bosch te Castri- cum. Dagelijks te bezichtigen van 12.30-16.30 uur. Volop natuuractiviteiten bij het Noord hollands landschap in Castricum op 18 juni. Het Noordhollands Landschap, dé pro vinciale natuurbeschermingsorganisatie in Noord-Holland, nodigt iedereen uit om op zaterdag 18 juni naar het cen trum van Castricum te komen. Dan is er in en rond het kantoor van de Stichting Het Noordhollands Landschap, Dorps straat 65 van alles op het gebied van na tuur en landschap te beleven: dia-lezin gen, tentoonstelling, Noordhollandse natuurliederen, natuurmarkt, verkoop tweedehands natuurboeken, braakbal- lenpluizen, uitproberen van verrekijkers en kindertheater. Aanvang 10.00 uur. Orgelconcert in de Hervormde kerk in Castricum. Woensdag 15 juni a.s. zal Bas Wester hof het kabinetorgel in de Hervormde kerk in Castricum bespelen. Dit gevarieerde concert op woensdag 15 juni begint om 20.00 uur. De toe gangsprijs bedraagt 6,- voor volwasse nen en 4,50 voor houders van passen 65 en CJP. Kaarten, tevens programma zijn vóór aanvang aan de kerk verkrijgbaar. Cursus Engels voor 55-plussers. Hoewel de zomer in aantocht is, willen wij nu al de aandacht vestigen op de cursus Engels voor ouderen. Deze cur sus wordt georganiseerd door de Stich ting Ouderenwerk Heiloo. Op een aangename en tevens nuttige wijze wordt overdag Engelse les gegeven. In september komen er plaatsen vrij voor cursisten op diverse niveau's. U kunt zich opgeven of inlichtingen krij gen onder telefoonnummer 333872. HEILOO - Inspectie Heiloo e.o.: 072 335642. Vermiste en gevonden katten: 072 616106. Honden en katten Heiloo en Limmen 072 - 334316. Knaagdieren: 072-119998. Honden en katten Akersloot: 02513 10079. Vakantie advies: 072-336180. Asiel (óók voor een adoptiehond oir mee te wandelen): 072-114861. Goed tehuis gezocht voor: Tijger, een forse cyperse kater met witt« bef en pootjes. Hij is 2 jaar, lief en aan hankelijk en wil graag een huis mei tuin. Tijger kan bij andere katten, maai hij is wel dominant. Tiddles, een witte poes met grijs cyperse vlekken. Zij is 3 jaar, wat bang, maai wel heel lief, zij wil veel aandacht. Tidd les zoekt een huis zonder andere poe zen, zij wil wel ^raag een tuin. Vooi meer informatie: tel. 072-334316. Vermist: Lapjespoes met witte sokjes, 16 jr., ro de vlooienband, Hogeweg, Limmen. Zwarte ongec. kater, 3 jr., Westerweg, Limmen. Zwarte gec. kater, IVz jr. bruine vlooienband met metalen ko kertje, Snoeckenburg, Egmond Binnen. Middelgroot bruin konijn met donker bruine oren (schuw) van Merlenlaan, Heiloo. Zwart poesje met witte pootjes en staartpunt, 8 weken, De Sonneveld, Heiloo. Inlichtingen: 072-616106. Gevonden: Volwassen gec. kater, wit met rode staart en rode vlekjes op de rug, blauw bandje, Zevenhuizerlaan, Heiloo. In lichtingen: tel. 072-616106. Met de slechte zomer van vorig jaar in het achterhoofd hebben miljoenen Ne derlanders een zonvakantie geboekt naar Zuid-Europa. De reisorganisaties spreken van een ware 'stormloop'. De populairste landen zijn Spanje, Portu gal en Griekenland. Werd voorgaande jaren nogal lang ge wacht met het vastleggen van een reis, dit jaar nemen de meesten het zekere voor het onzekere. Al vroeg in het voor jaar was het opvallend druk bij de reis bureaus. En allemaal willen ze zon! Ook al is de vakantie maanden geleden geboekt, veel mensen hebben toch de neiging om de 'financiën' en de reisver zekering op het laatste nippertje rege len. Toch zou het goed zijn als vakantiegangers niet vlak voordat ze weggaan, maar juist een paar weken eerder bij de bank zouden binnenlopen. Hierdoor kunnen ze profiteren van ex tra service en diensten. Zo kunt u er terecht voor praktische in formatie over 'pinnen' in het buiten land. Nog steeds denken veel vakantiegangers dat het nodig is om een flink bedrag aan buitenlands geld mee te nemen. Maar dankzij de Europas met pin-code is dat verleden tijd. Voordeel Doorgaans goedkoper dan het van huis uit meenemen van buitenlands geld, is het gratis opnemen van geld via de gel dautomaat op de vakantiebestemming. Ook is de omwisselkoers die wordt doorberekend, gunstiger. Ook het beta len via betaalautomaten in het buiten land levert voordelen op. Een ander pluspunt van 'pinnen' is dat u niet gebonden bent aan de beperkte openingstijden van banken in het bui tenland. Bij geldautomaten -in totaal nu 70.000 in Europa- kunt u 24 uur per dag terecht. Gratis informatie Om te weten te komen hoe het nou pre cies zit met 'pinnen' in het buitenland is het goed om -op tijd- bij een bank bin nen te lopen. Een goed adres hiervoor is de Rabobank (dit is niet alleen een van Nederlands grootste banken, maar te vens ook het grootste reisbureau dat ons land kent!) Bij deze bank kan iedereen terecht -dus ook mensen die geen klant zijn- voor gratis informatie en advies. Zo ligt er een handige reiswegwijzer voor u klaar. Dit boekje, de RaboKompas genaamd, geeft antwoord op vele praktische vra gen van de vakantieganger zoals: hoe zit het met geldautomaten in mijn vakan tieland? Hoeveel zijn er? Hoe betaal ik daarginds met mijn creditcard? Wat doe ik bij verlies/diefstal? Alles op één adres Prettig is verder dat u bij de Rabobank al uw vakantiezaken in één keer kunt re gelen. U hoeft dus niet naar veschillen- de adressen. Voor passen met pin-code, creditcards, reischeques en buitenlands geld kunt u er terecht, maar bijvoor beeld ook voor een reisverzekering of automobilisten verzekering. En zo zijn er nog meer diensten die de bank aan biedt; diensten die er voor zorgen dat u met en gerust hart op vakantie kunt. Voor meer informatie bent u welkom bij de Rabobank bij u in de buurt. Het aparte bloemenwinkeltje van 'Lenny' n schi|de^ijeq v^n een achttal kpnste- HEILOO - De .bloemenzaak in het aars njdens de openingsuren: vrijdag "Hoekstuk is 18.00 20.00 22.00 7.00 8.00 10.00 12.00 14.00 16.00 18.00 20.00 in^ódere handen overge gaan en het is een totaal nieuwe opzet geworden. Lenny, de eigenares houdt van wat aparte dingen en dat komt zo wel in haar winkel als in het assortiment goed tot uitdrukking. Hoekjes in de zaak met antieke en grenen kastjes met daarin mooi aardewerk en glas, o.a. he le mooie karafjes, gevulde rieten man den, vaak van Hollands fabrikaat, gevuld met bijzondere plantjes en bloe metjes. Lenny maakt ook hele mooie boeketjes, wie wil kan nog wel een bosje uit de em mer trekken, maar zij maakt hele mooie boeketjes in de kleursoort van uw keu ze, leuk. verpakt met kleurig lint. Ook voor de\uin is, op kleine schaal, mooi en apart goed te verkrijgen, allemaal net even anders, en redelijk in prijs. Ook bruids- en grafwerk is een van de specialiteiten van Lenny. „Volgende week moet ik voor een brui loft op een boerderij ook alles versieren, heel veel werk, maar enig om te doen", zegt ze enthousiast. Lenny" is een aanwinst voor het Hoekstuk. HEILOO - Op zaterdag 25 juni 1994 or- 14.00 ganiseert de Culturele Compagnie een excursie naar de historische kasteeltui nen langs de Langbroekerwetering in de provincie Utrecht. Bezocht worden de kasteeltuinen van: -kasteel Walenburg, kasteel Sandenburg, kasteel Lunenburg en kastel Hardenbroek. De tuinen van deze landgoederen zijn normaal niet voor het publiek toegankelijk. Op zater dag 25 juni zijn deze tuinen in particu lier bezit, opengesteld.' Middagprogramma: na de warme lunch te Wijk bij Duurstede staat een bezoek aan huis en tuin van Kasteel Amerongen te Amerongen op het programma. In het laat 17e eeuwse kasteel ademen de diverse kamers sfeer uit van drie eeuwen bewoning en tonen de uitzonderlijk rij ke collectie meubilair, schilderijen, wandtapijten, boeken porselein en glas werk uit de 17e tot en met de 20ste eeuw. Spectaculair is de 15 meter hoge galerij met veel familieportretten. Vertrek: 8.00 uur (achterzijde station Alkmaar). Aankomst 18.00 uur (achter zijde station Alkmaar). De kosten voor deze dag bedragen 125,- p.p. (incl. vervoer, koffie, warme lunch, alle en trees en rondleidingen en exqirsiesbege- leiding) Vrienden van de Culturele Compagnie 122,50. Inlichtingen en aanmelding: de Culturele Compagnie, Obriglaan 9, 1852 KA Heiloo, tel. 072-333731. HEILOO - Afgelopen zaterdag hebben de D-E-F junioren van de voetbalvere niging hun seizoen afgeloten. Het seizoen werd beëindigd met de traditio nele sport- en speldag. Mede dankzij het mooie weer werd het een gezellige dag. 14 spelletjes stond de jeugd te wachten van het honkenspel via sponswerpen en het kussengevecht boven de waterbak naar de reuzenglijbaan. De uiteindelijke winnaars waren niet te achterhalen aan gezien alles en iedereen uiteindelijk, tot grote vreugde van de ouders, drijf nat was. De vreugde onder jongelui was er niet minder om. 's Middags vond de finale plaats van de penaltybokaal. De finalisten mochten proberen de penalty's achter Jaap Schil der, voormalig keeper van de FC Volen- dam, te schieten. Een nachtmerrie hield hij over aan Michel Houtenbos die alle penalty's raak schoot. De laatste aktiviteit die nog op het pro gramma staat is het kamp Texel. In de periode van 20 augustus tot 4 september zullen de C-D en E-F junioren op va kantie gaan naar de Roovershut op Texel; een vakantie die bijna 40 jaar op het programma staat. HEILOO - Op de Van der Veldenstraat vond een aanrijding plaats tussen een personenauto en een motorfiets. De motorfiets reed bij het inhalen van eeri stilstaande auto frontaal tegen de tege moetkomende personenauto. Er was al leen materiële schade. Op Rosendaal vond een aanrijding plaats tussen een vrachtauto met diepla- der en de middengeleider. Daarbij werd de bestrating van de middengeleider ka pot gereden en het verkeersbord bescha digd. De bestuurder van de vrachtauto reed na de aanrijding door. Onderzoek volgt. Bij een supermarkt in het Hoekstuk werd van iemand een portemonnee uit het winkelmandje gestolen. Bij dezelfde supermarkt in het Hoek stuk werd een man betrapt op het stelen van goederen uit de winkel. Hij wist bij zijn auto te komen en weg te rijden. Tij dens het wegrijden reed de man achter- uit tegeri een mart op een fiets, waarbij de man ten val kwam en zijn fiets werd beschadigd. Personeel van de winkel heeft getracht hem te achterhalen. Zij konden wel het kenteken van de auto van de man noteren. Bij controle van het kenteken bleek dat de man zich ver plaatste in een gestolen auto. Er wordt nader onderzoek ingesteld. Bij een bedrijf aan de Kennemerstraat- weg werd een poging tot inbraak ge daan. De daders hebben de kantoor ruimte doorzocht. Er wordt echter niets vermist. Vanaf de Geestakkèr werd een bijna nieuwe bestelbus, merk Mazda, kleur wit met het kenteken VB-SV-45 gesto len. De auto werd de volgende dag te ruggevonden in Akersloot, echter zonder de motor. Deze was gedemon teerd. Vanaf de Ewisweg werd een persone nauto merk Mazda kleur grijs en met het kenteken YH-80-LT, gestolen. Een 37-jr. inwoner van Heiloo bleek als bestuurder van zijn auto op de Waard te veel alcoholhoudende drank te hebben gedronken. De uitslag ademanalyse gaf dit aan. Bij een slijterij bij het winkelcentrum 't Loo is gepoogd in te breken. Men heeft getracht via een raam binnen te' komen. Het is echter bij een poging gebleven. Vanaf de Bosanemoon werd een invali dewagen gestolen. Deze werd later in het park de Zuiderneg teruggevonden en is inmiddels weer bij de eigenaar te rugbezorgd. Op de Rijksweg A9, even voorbij de ro tonde Kooimeer, in de richting Haar lem, verloor een bestuurder de macht over het stuur na een klapband. De auto is tengevolge van de klapband over de kóp geslagen ert in de bermsloOt terecht gekomen. De bestuurder en twee inzittenden kwamen met de schrik vrij. Een andere inzittende moest per ambu lance, voor nader onderzoek naar het ziekenhuis worden gebracht. Op de Rijksweg A9 in de richting Haar lem, ter hoogte van de Nijenburgerweg, was de bestuurder van een Opel station wagen, achter het stuur in slaap geval len. Hij is daarbij tegen een praatpaal van de ANWB gereden en vervolgens een aantal keren over de kop geslagen. Uiteindelijk kwam de auto tot stilstand in dè bermsloot. De bestuurder die in middels weer wakker was had wonder boven wonder slechts een paar schram metjes. Veel plezier op de sport- en speldag bij jeugd HSV. Ringsteken op de Heerenweg. HEILOO - Op zondag 31 juli organise ren enkele paardenliefhebbers al weer voor de 3e keer ringsteken in het gezelli ge stationscentrum in Heiloo. We ver wachten weer een groot aantal deelnemers met oud-hollandse rijtuigen en concourswagens, met daarvoor de mooiste paarden en pony's uit de omge ving. Ook wordt er gereden met het los se paard, dat heet onder de man. Dit vereist een grote kunde van de ruiter of amazone. Deze happening begint rond 1 uur 's middags. Voor inlichtingen en opgave voor deelneming kunt u bellen naar: P. Veldt 072-336229, G. Pranger, 072-338233, J. Bolten 072-332035, J. Sprenkeling 335952. HEILOO - Met ingang van komend sei zoen 94/95 zal ook op zondagmiddag het filmprogramma van de Filmliga Heiloo gedraaid worden. De voorstel lingen van de in totaal 10 films vinden plaats in theater de Beun te Heiloo en vangen aan om 14.00 uur. Aanmeldin gen telefonisch: (072) 331297. Wachtlijst Filmliga "Al jaren op de wachtlijst, nu eindelijk een mogelijkheid om de films te zien waar maandelijks meer dan 2000 Hei- looërs voor in de rij staan". Mensen die bij de Filmliga op de wachtlijst staan kunnen nu gebruik maken van deze zondagmiddagvoorstellingen Liever overdag "Ik zou graag (weer) naar de film gaan, maar bij voorkeur overdag, de avond schikt mij vaak toch niet zo". Dus ook voor leden van de Filmliga Heiloo die willen 'overstappen' naar de zondag middag. Zondagmiddag filmmiddag "Heerlijk om straks in het wintersei zoen ongeveer eens per maand op zon dag samen met partner, familie, vriend of vriendin er eens even een middag echt helemaal uit te zijn". Het programma vindt ongeveer eens per vier weken plaats. U houdt dus naast uw maande lijkse filmzondag nog veel zondagen over voor andere afspraken en andere leuke dingen. Een abonnement, anders komt er vaak niets van. "Soms wil je wel een bepaalde film zien, maar komt het er gewoon niet van, terwijl als je weet dat je geboekt hebt, je er gewoon rekening mee houdt". Wan neer de films gedraaid worden, wordt aan het begin van het seizoen bekend gemaakt. U kunt daarmee rekening houden bij de planning van uw andere activiteiten. En mocht je een keer echt niet kunnen, dan is het ook leuk om er die keer een ander een plezier mee te doen! De voorstellingen zijn uitsluitend toe gankelijk voor abonnementhouders. Deze zijn op werkdagen van 08.30-17.00 uur telefonisch te bestellen bij Aktief, Trefpunt voor 55 tele foon 331297, en kosten 50,00 (10 voorstellingen) per persoon. Dat is vijf gulden per voorstelling! Geen parkeerprobleem Bij theater De Beun (naast Witte Kerkje en winkelcentrum 't Loo) is op zondag middag voldoende parkeergelegenheid voor auto's en fietsen. Overleg met Filmliga Heiloo Deze publicatie is in overleg met de Filmliga Heiloo tot standgekomen. De Filmliga stelt de door haar gekozen films ter beschiking voor vertoning op zondagmiddag. De organisatie van uit sluitend deze zondagmiddagen is in handen van Aktief, Trefpunt voor 55 Aanmelding en of nadere infor matie: Aktief, trefpunt voor 55 -I- Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tele- fooïï 331297. HEILOO - Op zondag 26 juni wordt het jaarlijks terugkerende festijn van de be drijvenviswedstrijd weer gehouden in Heiloo. Vanaf heden is het mogelijk om in te schrijven, waarbij wordt aanbevo len hiermee niet te lang te wachten: de organisatoren moeten nog het nodige werk verrichten en willen graag weten hoeveel deelnemers er zijn op 26 juni. Voor inlichtingen en/of opgave tot 18 juni bij J.H. van Willegen, Holleweg 59, Heiloo, tel. 334104, of J. Ooster ling, Patrijsakkers 26, Heiloo, tel. 330934.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6