2 J "i 25 jaar 'De Stolp' BELBUS HEILOO: 331 344 Tr 1 PAGINA 10 UITKIJKPOST 22 JUNI 1994 Vervolg informatierubriek Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Werken aan de weg Door het college van burgemeester en we thouders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen en positief bevonden meldingen verleend: Baetenburg 47, J.C. Bartman - vergroten woonhuis Goodeslaan 63, H.R. Smit - vergroten woonhuis Van Aostastraat 3, Gemeentebestuur van Heiloo - plaatsen fietsenberging Stationsweg 48, L.G. de Vos - vergroten woonhuis Pastoor van Muijenweg 12, Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo - verfraaien voorgevel Arklaan 18, K.J. van Leeuwen - vergroten woonhuis Hoogeweg 73a, A.C. Kweldam - vergroten woonhuis Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. De gemeente Heiloo is voornemens ten overstaan van notaris mr. R.H.C. Winter te Hei loo over te gaan tot verkoop bij inschrijving van a. een kavel grond, gelegen aan de Westerweg te Heiloo, naast het perceel nummer 21 uitmakende een ter plaatse behoorlijk aangeduid gedeelte ter grootte van ongeveer 7 are van het perceel, kadastraal bekend gemeente Heiloo, sectie A nummer 5695, en b. een kavel grond, gelegen achter het hiervoor omschreven object, uitmakende een ter plaatse behoorlijk aangeduid gedeelte ter grootte van ongeveer 31 are 73 centiare van het perceel, kadastraal bekend gemeente Heiloo, sectie A nummer 5695. Kavel A wordt als bouwkavel aangeboden. Indien de koper de kavel daadwerkelijk wenst te bestemmen voor de bouw van een woning cum annexis dient door koper een zoge naamde artikel 19-procedure (ex de wet Ruimtelijke Ordening) te worden gestart. De ge meente Heiloo zal daaraan haar volledige medewerking verlenen. Kavel B heeft een agrarische bestemming. Gegadigden die wensen in te schrijven, dienen het inschrijfbiljet, volledig ingevuld en on dertekend, gesloten in te leveren op de daartoe te houden zitting op maandag, juli 1994 van 15.45 tot 16.00 uur op het gemeentehuis te Heiloo. Bedoelde inschrijfbiljetten en verdere veilingvoorwaarden, alsmede voorschriften met be trekking tot de realisatie van de bouw van een woning cum annexis op het onder A om schreven object zijn verkrijgbaar op het gemeentehuis (tel. 072 - 313 131). Opening van de enveloppen zal geschieden op maandag, 4 juli 1994 om 16.00 uur, tij dens genoemde zitting ten gemeentehuize. Mr. R.H.C. Winter, notaris, Kennemerstraatweg 83, 1851 BB Heiloo, 072 - 337 800. J AAP; 19 9 4 M Tl T Informatieavond: Rotonde Kennemerstraatweg Op donderdag 30 juni a.s. van 20.00 tot 22.00 uur zal in het Wijkgebouw De Ypsalon aan De Hucht 4 een plantekening van de geplande rotonde Kennemerstraatweg, op de kruising met de Vennewatersweg en de aan te sluiten Ypesteinerlaan-Zuid worden gepresenteerd. Daarbij zal een toelichting worden gegeven. Ook zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Hebt u inte resse dan bent u op deze avond van harte welkom. Het verkeersgebeuren op de Kenne merstraatweg baart het gemeentebestuur grote zorgen. De hele problematiek en de richting van de oplossing staan beschreven in het Verkeersplan Heiloo 1992 en het Her inrichtingsplan Kennemerstraatweg, die bei de door de gemeenteraad zijn goedgekeurd. Het doel is vooral te komen tot het treffen van voorzieningen, die de rijsnelheden verla gen en het oversteken veiliger maken. De verkeersrotonde is een voorbeeld, die aan dit doel beantwoordt. Daarom komt er ook een rotonde op de Kennemerstraatweg. Gekozen is voor de kruising van de Kennemerstraatweg met de Vennewatersweg en de aan te sluiten Ypesteinerlaan-zuid. De afbeelding laat schetsmatig zien wat de bedoeling is. Wat opvalt is, dat de fietser via een vrijliggend fietspad 'buitenom' wordt geleid en 'uit de voorrang' wordt gehouden. De fietser blijft dus gescheiden van het autoverkeer en moet bij het oversteken van de rotonde via het vrijliggende fietspad ook wachten als er auto's en motoren passeren; de zogenaam de 'haaietanden' op het fietspad geven dit ook aan! Kenmerkend is verder de verhoog de middengeleider op de aansluitende we gen: een soort vluchtheuvel midden op de weg, die de fietser niet alleen bescherming maar ook gelegenheid geeft om veilig en ge faseerd over te steken. Het hart van de ro tonde zal bestaan uit een groen plein. Tot slot is het van belang te weten, dat u als au tomobilist of motorrijder altijd voorrang hebt zolang u op de rotonde rijdt. Deze rotonde is ook voor het vrachtverkeer, waarvoor ex tra ruimte beschikbaar is, goed berijdbaar. Naar verwachting zullen medio september de werkzaamheden voor de aanleg van deze rotonde starten. Nadere informatie Wilt u mëer weten? Dan kunt u terecht bij de heer P. Aalders, telefoon: 313 206. Overi gens kunt u dit plan ook na deze informatie avond nog tot en met 15 juli bekijken in de bovenhal van het gemeentehuis. Spoorwegovergang Schuine Hondsbosschelaan nacht dicht De spoorwegovergang Schuine Hondsbos schelaan wordt in de nacht van zaterdag 25 juni op zondag 26 juni afgesloten voor alle wegverkeer. Dit wegens noodzakelijke werk zaamheden van de Nederlandse Informatieavond Oosterbos Op donderdag 23 juni a.s. van 20.00 tot 22.00 uur zal in het Wijkgebouw De Ypsalon aan De Hucht 4 in Heiloo een informatiea vond worden gehouden over de inrichting en aanplant van het niet-bebouwde gedeelte van het Oosterbos. Op deze informatieavond wordt een tweetal schetsontwerpen gepresenteerd over de in richting en de aanplant van het Oosterbos. Het Oosterbos zal als een groene zoom de bebouwing in het zuid-oostelijke deel van de gemeente af gaan ronden. Aan de hand van een diaserie zal een beeld worden gegeven hoe dit gebied eruit kan ko men te zien. In de pauze zijn er medewerkers beschik baar voor het geven van een toelichting en kunt u schriftelijke vragen indienen. Na de ruime pauze zullen de ingediende vragen zoveel mogelijk worden beantwoord, waarna de bijeenkomst wordt afgesloten. De mogelijkheid om te reageren kan niet al leen op deze avond,maar kan ook schriftelijk of mondeling gebeuren tot 1 juli a.s. Na de ze periode maakt het gemeentebestuur een keuze welk schetsontwerp uitgewerkt zal worden tot een definitief plan. Uw reacties worden hierbij betrokken. U kunt de schetsontwerpen ook na de infor matieavond nog bekijken in de bovenhal van het gemeentehuis. Heeft u belangstelling voor de inrichting van het Oosterbos, dan bent u van harte welkom op 23 juni a.s. vanaf 20.00 uur in het Wijk gebouw De Ypsalon. De avond zal worden begeleid door de heer P. van Loon van het Adviesburo Holland schap en van gemeentewege door de sec tordirecteur Grondgebied, de heer J.C. Geerlings. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de voorlichter, mevrouw R. Roos, telefoonnummer 313 289. Spoorwegen. De overgang gaat van zaterdag 25 juni 23.00 uur tot zondag 26 juni 10.00 uur dicht, of zoveel korter of langer als nodig mocht blijken. Vergunningen Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna vermelde perioden: Nederlandse Lever Darm Stichting: 19 t/m 25 juni 1994. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij be voegd zijn te collecteren. Burgerzaken Burgerlijke stand, informatie tot en met 15 juni 1994 Geboorten David V., zoon van M.H.J. Koenders en M.C. Geul. Michel, zoon van E.M. van Essen en J.A. Kerssies. Tristan R., zoon van R. Kuiper en E.M.B. Rokebrand. Nikki M., dochter van R.H.W. van Reems en R.M.B.T. van der Linden. Elders geboren Robert A., zoon van C.A. Helder en C.D. Williams. Naomi M., dochter van C. Mostaard en M.D.M. Mast. Iris, dochter van A. Dekkers en A. Geertsma. Thijs J., zoon van M. Lesterhuis en I.P.C. Hoefmans. Nuith G.M., dochter van I. Linthorst. Prescilla, dochter van R.J.M. Klumper en M. Lute. Fleur A.M., dochter van P.F. de Haan en A.J.M. Ruiter. Wouter, zoon van J.P. Pieters en I. de Graaf. Anthonius J.M., zoon van J.M.G. van Dam en M.J.A. Keijzer. Iris R., dochter van M. Rijs en J. Rozema. Mart, zoon van J.M. Smits en E. Brouwer. Esmee E.M., dochter van R.A.M. Hageman en M.T.G. Baltus. Dirk, zoon van R.E. Leeuwenburgh en A. Jansen. Huwelijksaangiften F.W. Plat en M. Kos. G. Adrian en M.M. Neefjes. W. Bosschaart en M.C. Bakker. Huwelijken P.F.J. Boerlage en S. Vos. O.E.G. Kempenaar en M.H. Bakker. A.A.M. Meeuse en T.M. Meijer. T.R. Hoenders en C.E. Rijneveld. W. Jorritsma en E.V.A. Rood. G. Adrian en M.M. Neefjes. H.E. Smit en I.C.D. Bruin. B.J. Jansen en E.H.B. Jongen. Overleden C. Kaandorp. W.T.M. de Vries, echtgenoot van Linzell. A. Egmond. M. Heeringa. G.P. Groot. Elders overleden F. Stap, weduwe van Marks. T. de Boer. M. Staartjes, weduwe van Stooker. C.F. Buijs. R. Pirovano. Groen afval... Groene rolemmer Expositie Groenbericht Groen afval... Groene rolemmer en Rest afval... Grijze rolemmer In een groene rolemmer hoort geen afval dat niet gecomposteerd kan worden. Het is alge meen bekend en wordt, op een enkele plastic zak na, goed nageleefd. Maar het komt de laatste tijd steeds vaker voor dat GFT-afval in de grijze rolemmer wordt ge daan. Ook dit is natuurlijk niet toegestaan. De rolemmer wordt dan niet geleegd, met al le nare gevolgen voor de gebruiker. Indien u extra veel tuinafval heeft, dan heeft u de vol gende mogelijkheden: 1. u bewaart het afval in een hoekje van de tuin, en wacht op de eerst volgende le ging van de groene rolemmer, 2. u vraagt de reiniging om een extra groe ne bak (kosten: f 100,00 extra per jaar), 3. u gaat over op het composteren van tui nafval in de eigen tuin, 4. u brengt het afval zelf naar de werkplaats van de reiniging, aan het Rosendaal 2, waar bakken staan voor dit extra afval (kosten: géén). Let op: a. Plastic zakken/dozen e.d. worden niet meegenomen. b. Deksel van de rolemmer moet dicht zijn. c. Wielen van de rolemmer naar de rijweg toe. d. Geen groene rolemmers bij de grijze zetten. e. Geen grijze rolemmers bij de groene zetten. De reiniging heipt u van uw afval af! Helpt u de reiniging daar een beetje bij? Nieuwe expositie in gemeentehuis Vanaf donderdag 23 juni is er een nieuwe expositie te bezichtigen in de gangen en de hal van het gemeentehuis. Er zijn schilderijen te bekijken van Therese Tjhang en Arie-Jan Vennik. Therese Tjhang is geboren in Warffum, in de provincie Groningen. Hierna ging ze in Amsterdam wonen, waar ze haar opleiding voltooide aan de Vrije Academie. Ze kreeg o.a. les van Jan Sierhuis. Na haar verhui zing naar Bloemendaal werd haar interesse in tuinen versterkt. Ze had exposities van haar schilderijen in de regio, o.a. Santpoort en Zandvoort en in het gemeentehuis van Bloemendaal. Momenteel heeft ze haar ate lier in Heiloo. De aandacht voor het landelij ke in de natuur is haar grootste inspiratiebron. Arie-Jan Vennik is geboren en getogen in Heiloo. Hij is werkzaam bij de gemeente Heiloo. Twaalf jaar geleden is hij begonnen met tekenen, en na een korte tussenpauze zo'n drie jaar geleden opnieuw begonnen en is een echte autodidact. Hij maakt penteke ningen en doet dat natuurgetrouw. Arie-Jan Vennik tekent uitsluitend dorpsgezichten van Heiloo. Wethouder Roelof Bos zal op 23 juni 1994 om 16.00 uur de tentoonstelling openen. De expositie in het gemeentehuis duurt van 23 juni tot en met 2 september en is te bezich tigen tijdens de openingsuren van het ge meentehuis. Het gezinsvervangende tehuis 'De Stolp' bestaat 25 jaar. HEILOO - Dit jaar viert het gezinsver vangend tehuis "de Stolp" haar 25 jarig jubileum. Over het reilen en zeilen in de Stolp publiceerden wij reeds eerder een artikel. Het jubileumjaar gaat niet ongemerkt voorbij bij de Stolp. Aan de Pastoor van Muijenweg hebben de bewoners bij de ingang een prachtige erepoort ge bouwd. Een aantal bewoners zitten op de hobbyfarm en onder leiding van Jan Schrama maakten zij zelf deze erepoort met daarbij een schitterend ontwerp, dat ook op de uitnodigingen werd ge bruikt. In april gingen de bewoners een feestreisje maken. Ze hadden hier lang voor gespaard en gingen met z'n allen met de bus naar Eurodisney, bleven daar twee dagen en tot slot nog een dag Parijs. De Stolp heeft negen bewoners die va naf het eerste uur daar wonen. Voor alle negen dus ook een jubileum. Simon Peek heeft hier heel leuk op ingehaakt en maakte voor elke jubilaris een gou den reverspin, voorstellende een 'stolp je'. Een boottocht naar de Zaanse Schans maakte het feest compleet. De bewoners hebben zelf heel aktief meegedacht om ideëen aan te dragen voor dit jubileumjaar. Een groot deel van de bewoners werkt op de sociale werkplaats en verdienen zo een stukje bij om in hun levensonder houd te voorzien. Jammer dat de werk plaats binnen afzienbare tijd gaat verdwijnen. Het loon is laag en de werk druk wordt steeds groter. Op 10 septem ber is het familiefeest, dan komen familieleden en contactpersonen bij el kaar in de Buk Buk. Op 1 juli is er Open Huis van 14.00-18.00 uur. Om 14.30 uur is de of ficiële opening, iedereen is daar van harte welkom. veNNEWM£RSWEG__j j J! ■YPESTEjNERlAat! cc V) a: 21 mlditengeUldtr

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 10