i i Dorpsvernieuwing Geluid en de buren Ontwerp-Besluit Wet milieubeheer Monumentencommissie Ingediende bouwaanvragen Nieuwe bouwplannen Wet milieubeheer Voorbereidingsbesluiten PAGINA 4 UITKIJKPOST 22 JUNI 1994 6 HEILOO Een drietal lokaties in de Stationsomgeving in een nieuw jasje Met de bouw van een vijftiental aanleunwo ningen bij Overkerck is de uitvoering van het proces van dorpsvernieuwing in het gebied, dat wordt aangeduid als 'Stationsomgeving', van start gegaan. De 'Stationsomgeving' om vat globaal het gebied begrensd door het Stationscentrum, omgeving van het huidige Trefpunt, Kerkakkers, Geestakker, De Kloosterhof en Pastoor van Muijenweg. Daar in ligt een drietal (school)lokaties, dat in een nieuw jasje wordt gestoken. Allereerst de twee terreinen aan de Pastoor van Muijen weg, waar de gesloopte Agnes- en Maria Lidwinaschool hebben gestaan. Verder de omgeving van het Trefpunt aan de Wester- weg. Deze drie plekken, die op loopafstand van het station en winkelvoorzieningen zijn gelegen, vormen een ideale plaats voor het bouwen van woningen. Dit is dan ook de re den, dat voor deze drie lokaties een woning bouwprogramma wordt voorbereid, dat in fasen zal worden uitgevoerd. De dorpsvernieuwing strekt zich uit over meerdere jaren. Om deze vernieuwing op de drie lokaties in de 'Stationsomgeving' te kun nen uitvoeren moet het eerst stedebouwkun dig worden ingepast. Dat gebeurt in een bestemmingsplan, dat voor de 'Stationsom geving' wordt voorbereid. Nadere informatie in deze rubriek hierover zal nog volgen. De eerste bouwfase. Allereerst gaat er gebouwd worden op de plaats van de vroegere Agnesschool aan de Pastoor van Muijenweg bij De Kloosterhof. Het terrein ligt er - keurig geëffend - klaar voor! Uit de ontvangen reacties is duidelijk geworden, dat bij velen de vraag leeft 'wat' daar nu komt. Welnu het antwoord op die vraag kan worden gevonden in het volkshuis vestingplan, dat de gemeenteraad in 1991 heeft vastgesteld. Het hiervoor gehouden on derzoek wees namelijk uit, dat er grote be hoefte bestaat aan woningen voor ouderen nabij centrale voorzieningen zoals onder meer winkels en openbaar vervoer, en goed kope woningen voor 'jonge starters'. Daarom is voor de plaats van de vroegere Agnes school een plan gemaakt voor de bouw van ongeveer 40 goedkopere huurwoningen voor jongeren. Het is de bedoeling een aantal hiervan te bestemmen voor begeleid-wonen van bewoners van De Stolp. De start van de bouw is gepland in het komende najaar. Een klein jaar zal nodig zijn voordat de toekomsti ge bewoners hun appartement kunnen be trekken. De tweede bouwfase Als de eerste bouwfase klaar is - en, als het even kan direct aansluitend - zal worden be gonnen met het bebouwen van het terrein, waar de Maria Lidwinaschool heeft gestaan. Er zal een bouwplan worden ontwikkeld, dat samenhangt met de eerste fase en past in de omgeving. De gedachten gaan uit naar een 'nieuw' Trefpunt in combinatie met wo ningbouw in de hoek van de Pastoor van Muijenweg/Het Wielemakersland bij het Dreb- belcollege. De Heilooër Monumentencommissie (HMC) is een door de Gemeenteraad ingestelde com missie, met als taak burgemeester en we thouders op aanvraag of uit eigen beweging te adviseren over toepassing van de monu mentenwet 1988, de Heilooër Monumenten verordening 1994 en andere zaken aangaande monumenten. In de monumentencommissie hebben zitting de heer drs. F. Vooren, voorzitter; mw. drs. A.van Breugel, architectuur-historica; van de Vereniging Oud Heiloo de heer A. Bakker en mw. M. de Groot en van Stichting Heiloo Houden Zo mw. G. Zwirs-Maijer. Nu de Heilooër Monumentencommissie geïnstalleerd is, gaat zij als eerste een advies opstellen ten aanzien van de inventarisatie van gemeentelijke panden en elementen en een selectie hieruit aanwijzen als beschermd gemeentelijk monument. De leden van de commissie zullen hiervoor de komende tijd regelmatig de gemeente in trekken om gebouwen en elementen ter plaatse te bekijken. De eerstkomende keer is dat op vrijdag 24 juni a.s. De derde bouwfase. Het is de bedoeling in de omgeving van het huidige Trefpunt aan de Westerweg wonin gen te bouwen. Het programma hiervoor moet nog worden gemaakt. Herinrichting van de Pastoor van Muijenweg. De toekomstige bebouwing aan de Pastoor van Muijenweg zal niet zonder gevolgen zijn. Het beeld van weleer, waarin het element 'school' centraal stond, behoort tot het verle den. Daarvoor in de plaats komt het element 'wonen'. In samenhang met het ontwerpen van de bouwplannen zal ook de herinrichting van de Pastoor van Muijenweg worden-bekeken. Uit gangspunt is vooral om het doorgaande au toverkeer tegen te gaan om hierdoor de fietsers en voetgangers een ruimere en veili ger 'baan' te geven. Nadere informatie Zowel over het nieuwe bestemmingsplan 'Stationsomgeving' als over de komende bouwactiviteiten aan de Pastoor van Muijen weg zullen informatieavonden worden gehou den. Nadere berichtgeving in deze rubriek volgt. Wilt u meer weten, dan kunt u contact opnemen met de heer B.R.M. van Leeuwen, telefoonnummer 313 215. Burgemeester en wethouders van Heiloo ma ken bekend, dat zij voornemens zijn op een aanvraag om een vergunning ingevolge arti kel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) posi tief te beschikken, onder oplegging van een aantal voorschriften in het belang van de be scherming van het milieu aan: U.J. Anema (Anema Trucks) De Hoefsmid 33, 1851 PZ HEILOO, voor het veranderen van de werking van de inrichting met na me opslag tweedehands rijklare persone nauto's en het verrichten van kleine reparatiewerkzaamheden, op het perceel De Hoefsmid 33, 1851 PZ te HEILOO De aanvraag, het ontwerp-besluit en andere op de zaak betrekking hebbende stukken lig gen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling VROM, kamer 110 afdeling Milieu, ter inzage en wel van donderdag 23 juni 1994 tot en met donderdag 21 juli 1994 iedere werkdag van 09.00 tot 12.30 uur alsmede op het bu reau van de Rijkspolitie, Kennemerstraatweg 356, alhier, op de vrijdagavonden vanaf 24 juni 1994 t/m 15 juli 1994 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan op de afdeling VROM (afde ling Milieu) kosteloos een mondelinge toelich ting op de stukken worden verkregen. Na 22 juli 1994 kunnen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep te- Als u regelmatig gehinderd wordt door buren- geluiden bent u bepaald geen uitzondering. Miljoenen Nederlanders hebben er last van. Maar hoe algemeen geluidhinder tussen bu ren ook is, de problemen kunnen van huis tot huis en van mens tot mens verschillen. Voor één bepaald geval van overlast is dus nooit een standaard-oplossing te geven die 100% succes verzekerd. Probeer uw geluidhinderprobleem zo objec tief, mogelijk te beoordelen. Om welke gelui den gaat het precies, wanneer komen ze voor? Zijn ze altijd storend of alleen op bepaalde momenten, leg uw probleem eens voor aan anderen. Bent u misschien uitzonderlijk ge voelig voor bepaalde, op zich heel gewone geluiden? Of hebben andere mensen er ook last van? In hoeverre speelt de veroorzaker zélf een rol in uw ergernis, afgezien van de geluiden op zich? Anders gezegd: zou u zich minder of helemaal niet aan de geluiden sto ren, als ze door andere mensen veroorzaakt worden? Welke hinder zou u zelf kunnen ver oorzaken? Ook dat is een vraag die u zich moet stellen voor u actie onderneemt. Zo goed als uw bu ren misschien niet beseffen welke overlast u van ze heeft, kan dat andersom ook het ge val zijn. Bedenk dat de gevoeligheid voor storende geluiden van mens tot mens heel sterk kan uiteenlopen. Wilt u dat uw buren rekening met u gaan houden, dan moet u daar van uw kant ook toe bereid zijn. Muziek, TV en radio Muziek is de meest voorkomende bron van geluidhinder tussen buren. Er bestaan enor me verschillen in 'muzieksmaak' en in de manier waarop muziek wordt beleefd, 't Is moeilijk om je in te denken dat een an der zich groen en geel kan ergeren aan de muziek waar je zelf gek op bent. Misschien denken uw buren wel dat het met het doorklinken van hun muziek, radio of TV best meevalt, omdat ze die van u nooit horen. Praat er dus over en bekijk met elkaar wat er aan te doen is. Kunnen de bastonen niet minder zwaar wor den ingesteld? Hangen de luidsprekerboxen tegen de muur van uw kamer? Kunnen de deuren en ramen niet dicht, als er muziek aan staat? Staat de draagbare radio op het balkon of in de tuin niet te hard? Is het gebruik van een koptelefoon niet mo gelijk? Moet de TV wel zo hard staan bij ondertitel de programma's? Daarnaast zijn er nog technische oplossingen te bedenken, zoals trillingdempende voorzie ningen en studiepedalen op de piano. Contactgeluid Bij contactgeluid wordt de trilling van de ge luidbron direct overgedragen op een vloer, een wand of een trap. Er zijn zonder veel moeite en hoge kosten oplossingen mogelijk, die buren in goed over leg met elkaar kunnen realiseren. Parket en tegelvloeren hoeven geen overlast voor de buren op te leveren. Loopgeluid wordt voorkomen door het ge bruik van zacht schoeisel. Stukjes vilt onder de stoelpoten maken de hinder een stuk minder (en voorkomt slijtage van uw vloer!). Laat de kinderen op een vloerkleed spelen. Haastige spoed op de trap is nooit goed voor de buren, en zelden nodig. Rustig traplopen en zacht schoeisel voorkomen onnodig lawaai. Knallen van dichtslaande deuren klinken min der hard door het gebruik van rubber dopjes, stukjes vilt of een tochtstrip in de stijlen. Let bij de aanschaf van huishoudelijke appa ratuur op het geluidniveau. Hang huishoudelijke apparaten zo mogelijk niet tegen een woningscheidende muur. Breng rubber doppen aan. Overige geluiden Bij drukke visite en feestjes is het een goed gebruik om de buren ruim van te voren even in te lichten en een tijd af te spreken, waa rop men het rustig aan gaat doen. Harde muziek leidt tot alleen maar nog har der praten om er bovenuit te komen. Houdt het volume en speciaal de bassen, van het begin af aan redelijk. Denk ook aan het dichthouden van de ramen en deuren. 's-Zomers behoren tuinfeestjes op 'n redelijke tijd naar binnen te verhuizen. Huisdieren horen s'nachts binnen. Laat hon den, die gaan blaffen als hun baas afwezig is, niet onnodig alleen thuis. Tegen de zomerse leefgeluiden in de tuin, op het balkon of in de straat zijn helaas geen technische maatregelen mogelijk. Wel kunnen we door geluidbewust gedrag proberen reke ning te houden met de behoefte aan rust van de omwonenden. Voor het maaien van gras en andere lawaaiige buitenwerkjes kunnen we minder hinderlijke tijden kiezen. Een vriendelijk praatje Toegegeven: het valt niet mee om je ergernis te laten wegebben tot dat je weer in een re delijke en rustige sfeer met je buren kunt praten. Maar een kwade klacht aan de telefoon is niet de manier om begrip te krijgen. En daar gaat het om. Daarom blijkt een vriendelijk gesprek bij een kop koffie veruit de beste re medie te zijn. Trakteer uw buren dus niet op verwijten, maar overleg met elkaar om tot een oplos sing te komen. Natuurlijk hebt u meer recht van spreken als u zichzelf in en om uw huis al geluidbewust gedraagt. gen het besluit kan worden ingesteld, wor den ingezien na afspraak met de afdeling VROM (milieu). Ingevolge artikel 3.24, eerste lid van de Alge mene wet bestuursrecht kunnen binnen 4 weken na dagtekening van deze kennisge ving tegen het ontwerp van het besluit schrif telijke bedenkingen worden ingebracht bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo. Diegene die schriftelijke bedenkingen in brengt, kan gelijktijdig in een aparte brief ver zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch/schriftelijk wordt verzocht kan gedurende de terinzagelegging een openbare zitting worden gehouden. Tij dens deze zitting kunnen mondelinge beden kingen worden ingebracht. Men kan dan over de aanvraag en het ontwerp van het besluit van gedachten wisselen met het bevoegd ge zag, de aanvrager en de overige aan wezigen. Alleen zij die tijdig schriftelijk of mondeling bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit kunnen later beroep instellen bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aange toond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het ontwerp van het besluit. Heiloo, 22 juni 1994. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Westerweg 176, R. de Haan - vergroten woonhuis IJpesteinerlaan 63, R.P.H. Boom plaatsen berging en vergroten woonhuis Kennemerstraatweg 383, J.B.M. Dekker - plaatsen dakkapel Stationsweg 29, P. Bijvoet - vergroten woonhuis Boswinde 34, P.J.G. Bakker - plaatsen tuinmuur Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Westerweg 139 - vergroten van de woning; Kerke laan 27 - vergroten van de woning; Runxputteweg 30 - bouw woonhuis na sloop bestaande woning; Kennemerstraatweg 348 - vergroten van de woning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken va naf donderdag 23 juni 1994 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het ge meentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders van Heiloo de len mee dat zij op de hieronder vermelde aanvragen voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben besloten vergun ning te verlenen aan; Facet Interieurbouw, Nijverheidsweg 15, 1851 NW HEILOO, voor het oprichten en inwerking hebben van een productiewerk plaats met kantoor t.b.v. interieurbouw en meubelmakerij, op het perceel De Oude Werf 7, 1851 PW te HEILOO. P. Barnhoorn (camping Heiloo), De Om loop 24, 1852 RJ HEILOO, voor het inwer king hebben van een camping op het perceel De Omloop 24, 1852 RJ te HEILOO. De besluiten/beschikkingen en de daarop be trekking hebbende stukken liggen op het ge meentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van donderdag 16 juni 1994 t/m donder dag 28 juli 1994 iedere werkdag vanaf 08.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdagavonden van 17 juni 1994 t/m 22 juli 1994 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de Afdeling VROM kosteloos een toelichting op de stukken wor den verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden verkregen. De besluiten/beschikkingen zijn ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerpbesluiten niet gewijzigd). Beroepstermijn: De beroepstermijn bedraagt zes weken en vangt aan na datum van deze kennisgeving. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. Tegen een besluit/beschikking staat, volgens art 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de be- roepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State te ver zoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten ver bonden. Natuurlijk persoon f 200,-- verzoek voorlopi ge voorziening, f 200,- instellen beroep Rechtspersoon f 400,- verzoek voorlopige voorziening, f 400,- instellen beroep. Belangstellenden kunnen een folder inzake 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' kosteloos afhalen bij het ge meentehuis. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 6 juni 1994 heeft besloten te verklaren, dat bestemmingsplannen worden voorbereid voor: 1. het perceel Westerweg 125; 2. de percelen Kapel laan 15 en 17; 3. het gebied dat is gelegen aan de zuid- en zuidoostzijde van het bestemmingsplan 'Zuid-Oost II'; 4. voor het gebied gelegen ten noorden van de Kanaalweg tussen de Rijksweg A9 en de Kanaaldijk; 5. voor het gebied, gelegen ten zuiden van de Kanaalweg en oostelijk van de ringsloot tot aan de gemeentegrens. De besluiten liggen met de daarbij behorende tekeningen vanaf donderdag 23 juni 1994 voor een ieder ter inzage in het gemeente huis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 313 152). HEILOO, 17 juni 1994. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 13289 Open van 8.00 tot 12.30 uur 4 Informatierubriek i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4