Andere adressen Barbershop Kwartet Sergei Fedosjeenko Z& zegufen c/at iA aeA Ruudvindt dat jij ook moet gaan Geslaagd, VWO en Havo en Mavo Bonhoeffer College Geslaagd Geslaagd Agrarische School 'Noord Kennemerland' Castricum Geslaagd voor het Mavo-examen aan de St. Jan Mavo te Heiloo Geslaagd Jac. P. Thijsse College Politieberichten Prijswinnaars WK-actie Texaco bij pompstation „Boha" te Heiloo Geslaagd Laatste examenkandi daten Kennedey-Mavo Nieuwe cursus basiskennis calculatie (BKC) ook bij Praehep Uitbreiding logeerprojekten Zomeravondconcert in de Witte Kerk Openingsconcert Zomeravondconcerten Witte Kerk te Heiloo MoGoJoKo op televisie MUZIEKSCHOOL HEILOO Freinetonderwijs in Heiloo PAGINA 6 UITKIJKPOST 22 JUNI 1994 tfaa/)-Wün (Hm (/er fflors, Ze zeggen dat ik gek ben en het zijn echt geen onbekenden, die deze woor den in de mond nemen. Laatst nog vertelde ik één van m'n vrienden dat ik bijna elke dag een half uur of lan ger ga rennen. Een stukje Oosterzij weg, richting kapel op de grens met Limmen en dan met een grote boog om sportpark Het Vennewater heen naar de Zuiderneg. Afhankelijk van m'n uithoudingsvermogen van het moment buig ik vandaar af naar het oosten of pak ik er nog een kilometer of wat bij. 'Jij bent gek', zei de betreffende vriend, terwijl we nog een biertje dronken en een sigaret opstaken. Het was een mooie voorjaarsavond en we zaten na een heerlijk maal onderuit gezakt in de kamer. Een groter con trast kan je bijna niet bedenken: het fanatieke trainingsprogramma en de luie, lome en aangename last van een gezellige avond, die zonder twijfel tot diep in de nacht zou voortduren. Ik had er zo gauw geen antwoord op en had daar eigenlijk ook geen be hoefte aan. Sommige dingen gebeuren gewoon. Het valt je in om gericht iets aan je conditie te doen, wat alom aanbevolen wordt, en als je de daad dan bij het woord voegt, dan zeggen ze dat je gek bent. Natuurlijk ben ik wel meteen fanatiek aan de slag ge gaan. Al eerder heb ik op deze plaats geschreven over mijn 'alles of niets'- neiging. En of het nu om eten koken of hardlopen gaat, dat maakt echt niet uit. Ik beleef aan een dergelijk fanatisme nu eenmaal veel plezier. Je zou het bijna een vorm van medite ren, een trance, kunnen noemen: ren nend langs de straten of door het groen van Heiloo passeren allerlei ge dachten de revue. En een enkele keer zijn daar gedachten bij, die minder vluchtig zijn dan het zweet dat als een zoute waterval uit mijn lichaam stroomt. Ze zeggen dat ik gek ben, wanneer ik met zoveel enthousiasme vertel over mijn loopervaringen. En als ik op m'n praatstoel zit, dan kan ik het ook niet laten anderen over te halen om het zelfde te gaan doen. Ik weet nog een feest, waar het alcoholische vocht rij kelijk stroomde. Op een zeker mo ment raakte ik in gesprek en maakte een afspraak voor de volgende dag: samen een stukje rennen om de voch tige calorieën weer kwijt te raken. Ik blij, want het is niet altijd leuk om al leen met je eigen gedachten onderweg te zijn. De volgende dag, na een veel te korte nacht, meldde ik me toch op tijd. M'n loopmaat niet: hij hield het nog even bij zijn eigen gedachten en keerde terug naar dromenland. Tja, wie is er nu gek, kan je vragen. Ik verbeterde die morgen m'n beste prestatie tot dat moment en dat was echt zo gek nog niet. Ik wil toch nog even terugkomen op mijn gedachten tijdens het rennen (of een andere bezigheid die me in z'n greep houdt). Ik zal ze echt niet open baren - ik ben niet gek! - maar ik wil in dit verband een boek noemen, wat mijn gedachten nogal heeft bezigge houden de laatste weken: 'Zielsver wanten van Thomas Moore. Geen roman, geen wetenschappelijk werk pur sang, maar zeg maar een verhan deling over relaties, waarbij de schrij ver de menselijke ziel als uitgangspunt neemt. Het heeft geen zin om precies uit te leggen wat onder 'ziel' verstaan wordt. Het ging bij het lezen soms letterlijk en figuurlijk mijn verstand te boven, maar wat ik wel begrepen heb is goed te luisteren naar jezelf. En dan kom ik bij alle vluchtige en blij vende gedachten tijdens het hardlo pen, het mediteren, zoals ik het hierboven al noemde. Ze zeggen dat ik gek ben, maar wie herinnert zich nog de kreet 'in gesprek gaan met het ijs', zoals door de schaatsende jongens en meiden van de nationale kernploegen zo veelvuldig wordt gebruikt? Een ritme vinden in de bewegingen van het lichaam, daar over controle krijgen en je lekker voe len. Het klinkt zo eenvoudig en als je het zonder al te ingewikkelde theo rieën opvat, dan is het eenvoudig. Want eenmaal in beweging - zeg maar met een grote omweg weer terug naar huis - bereik je het punt dat je niet meer bezig bent met het controleren van je ademhaling of het wegvegen van het prikkende zweet. Dan vallen die zorgen van je af en is de beweging iets vanzelfsprekends. Dan heb je alle ruimte voor de gedachten, die komen en gaan, voor de impressies onder weg, voor de groet van een passant; dan ben je vrij als een vogel en zweef je als het ware 'de paden op en de la nen in'. Het klinkt prachtig en het is, wat mij betreft, ook waar. Maar elke medaille heeft een keerzijde. Op ieder tijdstip van de dag kom je in het groen van de gemeente mensen tegen, die hun hond uitlaten. En wat is er prachtiger voor zo'n beest om even een stukje mee op te lopen met de honden vre zende renner, die ik ben. Laatst stopte ik abrupt: de neus van een zwarte dog zo groot als een kalf halverwege m 'n rug. 'Hij doet niks hoor!' klonk het. Ja, de groeten! En een dag eerder vond m 'n maag het na een uur eigen lijk wel genoeg en stuurde wat zure signalen naar boven. Het ging net goed, ik was op tijd thuis. Op die momenten is er geen sprake van mooie gedachten. Dan is het wer ken en zweten. En als het altijd zo was, dan zou ik wel gek zijn om door te gaan. Maar aan de andere kant, had de Vlaamse Nederlander Stef Bos niet een klein succes met zijn wat be treft de titel in dit verband toepasselij ke liedje 'Gek zijn is gezond'? Het is balanceren op het koord, grenzen ver leggen en luisteren naar jezelf. En als men daarom zegt dat ik gek ben, tja, dat zij dan zo, maar ik voel me er per saldo wel lekker bij. CASTRICUM - Aan het Bonhoeffer College te Castricum zijn de volgende leerlingen geslaagd voor het VWO: Heiloo: Yvonne de Boer, Arne Bult man, Stef Kaandorp, Anke Slagter, Leanne Slingerland, Desmond de Vries en Judith Wagter. Limmen: Ramon van der Aar, Kim Bakker, Nienke de Boer, Danielle Dekker, Petra Eijgenhuijsen, Eveline Gelsing, Loes Hanck, Carel Hes, Ruud Huisman, Jelle van der Schaaf en Jacqueline Smit. Egmond: Pieter Groot en Sigrid Valckx. Akersloot: Sandra van Dijk, Fedde Germans, Jan-Willem Handgraaf en Erik Sweep. Havo: Heiloo: Tineke Kaandorp, Je roen Mosselaar, Lize Musch, Geeske Punt, Niels Schuurman, Janneke Sinke en Kiki Smit. Limmen: Martijn Bloed jes, Gerbert Kaandorp, Onno Kaan dorp, Carel Kuijper, Nicole Roos. Egmond: Danielle Huiberts, Ramon Orij, Gabor Roozen en Robert de Vries. Akersloot: Anna Cornelisse en Esther Klijnstra. Mavo'; Heiloo: Rob Aelbers, Sybrina Borst, Koen Groot, Jorgen Hofstra en Sonja Kooy. Limmen: Leonie Admi raal, Marieke Boer, Barry Kerssens, Heidy Koot, Felix Kramer, Mare Lief- ting, Elsa Liewes, Sylvia Punt, Zeger Ruijter, Daan de Wit. Egmond: Dewi de Vries en Maaike Wiebenga. Akersloot: Carolien Opdam, Machiel Pouw, Mieke Putter, Rina Veldt. CASTRICUM - Afgelopen zaterd, 11 juni, behaalde Piet Vessies uit Castri cum het diploma Schola-leider Gregori aans. Dit diploma betreft de afsluiting van de cursus Gregoriaans, paleografie en sefniologie van de Stichting Samen werkende Korenorganisaties en de Ne derlandse Sint Gregoriusvereniging en is erkend door de landelijke stichting Kwaliteitsbewaking Kunstzinnige Vor ming en Amateurkunst. HEILOO - Vanessa van Arkel, Nanda v.d. Cingel, Eveline Elsinga, Ike Hop man, Dennis Kaandorp, Maarten Rede- ker, Sandra Smit, Guido Stoop. Limmen: Frans Könst, Martin Meijer. Egmond: Judith de Baar, Arjan Baltus, René Beentjes, Hedwich de Groot, Kees de Wit. Akersloot: Kim Pothof. HEILOO - Adriënne Apeldoorn Lim men, Ilse Bakker Heiloo, Sandra Bak ker Heiloo, Yvonne Bakker Heiloo, Peter Baltus Heiloo, Edwin Beentjes Limmen, Rick Belleman Heiloo, Dave Blakborn Heiloo, Dennis Btankendaal Heiloo, Astrid de Boer Egmond aan Zee, Fred Bout Egmond aan Zee, Mar cel Brandenburg Heiloo, Esther Dekker Egm. a/d Hoef, Rob Dekker Limmen, Annekatrien den Engelsen Heiloo, Vivi an Epskamp Heiloo, Hester Evenblij Heiloo, Tjeerd de Graaf Heiloo, Debbie Gravestijn Heiloo, Mirella Groot Egm. aan Zee, Ron Groot Heiloo, Henry de Groot Egm. aan Zee, Joost Hoetjes Heiloo, Hugo Houtenbos Heiloo, Petra Houtenbos Heiloo, Jeroen Huits Hei loo, Jaap Kaan Heiloo, Pascal Kaan dorp Egm. a/Zee, Sander Kaandorp Heiloo, Jasper Kers Heiloo, Rob Kraakman Heiloo,-Michiel Kriele Egm. aan Zee, Dennis Krijger, Egm. aan Zee, Jerry Krijger Egm. a/Zee, Mieke Laan Bakkum, Femke de Lange Heiloo, Je roen Langkemper Heiloo, Dave Lief- ting Egm. a/d Hoef, Paul Mak Heiloo, Sander Meijer Egm. a/d Hoef, Eefje Pieterse Heiloo, Rafaella Podda Hei loo, Felicia Reussien Heiloo, Jelle Rog geveen Heiloo, Patrick Salèh Egm. a/d Hoef, Sabrina Schaaper Heiloo, Paul Schenk Heiloo, Madeion Schomaker Heiloo, Irene Schoof Heiloo, Mark Schoorl Heiloo, Björn Schram Castri cum, Mireille Sengers Heiloo, Jeroen Smit Heiloo, Charlotte Snel Egm. aan Zee, Nathalie Starink Heiloo, Maurien Stuifbergen Heiloo, Nynke Tulp Hei loo, Ramon Vader Heiloo, Christel Veld Heiloo, Lia v.d. Velden Limmen, Merel Verweel Heiloo, Ted Zoon Hei loo, Marloes Zoon Heiloo. CASTRICUM - Geslaagd aan het Jac. P. Thijsse College te Castricum voor het mavo diploma met 7 vakken: Akersloot: Rogier Goed en Jeroen Kap- tein. Egmond Binnen: Claudia Schuit. Geslaagd met 6 vakken: Akersloot: Mi chiel Klein Schiphorst. Egmond- Binnen: Niels Baltus, Nynke v.d. Hei de, Miranda Kramer, Peter Levering, Julian Molenaar, Rosalie Schoehuijs. Egmond a/d Hoef: Faiënne Groot, Jon van Wielink en Roderick Witkamp. Eg mond aan Zee: Nils Dekker, Mark Gra- vemaker, Siebe Posthuma dè Boer, Suzan Wijker. Heiloo: Jurriaan Bloem berg, Klaas Brander, Maartje Dekker, Nanda de Lange, Tom Leguijt, Mirjam van Splunter en Lisette Zomerdijk. Limmen: Inge Admiraal, Martine Ad miraal, Ester Al, Nienke de Jong, Wen dy Kerssens en Anita Mooij. Rode Kruis afd. Heiloo Rode Kruis-gebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 333399. Secretariaat: ir. J.H. Brinkhorst, Maas Geesteranusweg^20, 1851 BP Heiloo, tel. 332545. Welfare: mevr. S. Louweret-Huizenga, Goodeslaan 24, 1852 ET Heiloo, tel. 334467. Speel-o-theek regio Heiloo: Slimpad 16c, Heiloo, tel. 333399. Openingstij den: donderdag 15.00-17.00 uur, zater dag 10.00-12.00 uur. Telefooncirkels: mw. J.C. Gankema, Boswinde 3, 1852 XE Heiloo, tel. 330161, of mw. H. Verheggen, Harre- laers 41, 1852 KT Heiloo, tel. 339173. Vakantiewerk: mw. A.G. Vonk-van Steenis, De Laghe Weijdt 62, 1851 SM Heiloo, tel. 332620. Stichting Ouderenwerk Heiloo Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. Activiteiten overdag: sport, creatief, ta len, educatief. Ontwikkeling en ondersteuning. Dienstverlening: Graag Gedaan, coör dinator J. Bruijn, tel. 333921, b.g.g. C. van Ginkel, tel. 334133; Vrijwilligers Vervoer, tel. 331390; Tafeltje Dekje, aanvragen tel. 313183. Senioren Info Centrum. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50 in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: secretariaat R. Terol, Zevenhuizerlaan 91, 1852 MT Heiloo, tel. 331825. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsacti viteiten, educatieve en culturele bijeen komsten in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: B. Oud (voorz.), To renlaan 31, 1851 TA Heiloo, tel. 332105, of mw. A. Schaap-Kamper (se cretariaat), De Driestal 40, 1852 RC Heiloo, tel. 331134. Gemeente Heiloo afdeling sociale zaken Spreekuren: iedere werkdag van 8.30- 12.00 uur, tel. 313131. Maatschappelijk werk: maandag t/m vrijdag 8.30-10.30 uur, tel. 313184. Stichting Rolstoelbus Heiloo e.o. Inlichtingen en afspraken: tel. 333695. De Rolstoelbus is dagelijks be schikbaar. Stichting Onderdak Alkmaar Opvangcentrum voor acuut dakloze mensen. Koelmalaan 196, Alkmaar, tel. 072-400234. Werkgroep Kind en Ziekenhuis Secretaris: mw. L. van der Valk, Tulpstraat 7, 1'738 CA, Waarland. Con tactpersoon: mw. A. Pereboom, tel. 02260-17448. Woningbouwvereniging Willibrordus De Kloosterhof 23, 1852 LA Heiloo, tel. 072-332872. Geopend op werkdagen van 8.30-11.30 uur. Spreekuur: le woensdag van de maand van 19.00- 20.00 uur (met uitzondering van de maanden juli en augustus). Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Eerste maandag van de maand: thema avond. Derde maandag van de maand: kreatieve avond..Het Open Huis, zaal 5, aanvang 20.00 uur. Inl. tel. 335652. Regionale Thuiszorg Gezinsverzorging, praktische thuishulp, dagverzorging en intensieve thuiszorg: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, tel. 072-127066. Telefonisch spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur. Alarmnummer: 072-619818. Openbare Bibliotheek Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 330670: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Zaterdag 10.00-12.30 Uitleenpost voor ouderen in De Loet, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30-11.30 uur. Uitleenpost Overkerck, bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geo pend op dinsdag- en vrijdagochtend van 9.30-11.30 uur. HEILOO - Bij de wijk Marienstein vond een vernieling van een platte grondsbord plaats. Onbekenden ver nielden het plexiglas. Op de Rijksweg A9 vond een eenzijdig ongeval plaats. Een 20-jarige bestuur der van een personenauto verloor de macht over het stuur en vloog daardoor over de kop. Er was gelukkig alleen ma teriële schade. Op de kruising Oosterzijweg met de Warmoezierslaan vond een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bedrijfsauto. De 36-jarige bestuurder van de bedrijfsauto verleende geen voorrang. Op de kruising Zeverhuizerlaan met de Hogeweg heeft er een aanrijding plaats gevonden tussen een fietster en een per sonenauto. De 73-jarige fietster verleen de geen voorrang aan de 23-jarige bestuurder van de personenauto. Deze kon daardoor een aanrijding niet meer voorkomen. In het ziekenhuis werd ge constateerd dat de fietster haar enkel had gebroken. In een pand aan de Kerkelaan werd in gebroken. Om binnen te komen werd het slot van de achterdeur geforceerd. De buit bestond uit een grote hoeveel heid kleding. Dezelfde nacht werd er ingebroken in een winkel aan de Heerenweg. Hier werd echter niets weggenomen. Op de Bayershoffweg reed een 64-jarige bestuurder van een personenauto tegen een afrastering van een tuin. Tijdens het onderzoek bleek dat hij teveel alcohol had genuttigd. Van de bestuurder werd het rijbewijs ingevorderd en zijn auto inbeslaggenomen. Uit een op de Dors geparkeerde auto werd een frontje van een autoradio gestolen. Om binnen te komen werd een raampje van de auto vernield. Bij de Hema werd een winkeldief be trapt. Een 76 jarige man rekende diver se goederen ter waarde van 17,60 niet af. Tijdens een verkeerscontrole op de Ken- nemerstraatweg werd een aantal keren verbaliserend opgetreden terzake onder meer te veel vermogen en niet goed wer kende rem bromfiets. Er zijn deze week vier fietsen gestolen. HEILOO - Van de 50 WK-reizen voor twee personen naar de voetbalwedstrijd Nederalnd-Saudi-Arabië op 20 juni 1994 in Washington, een drie-daagse volledig verzorgde trip, is er een geluk kige winnaar die regelmatig tankt bij het pompstation van Boha Oliemaat- schaapmij B.V. aan de Hoogeweg te Heiloo. De heer J.L.M. Kapteijn en zijn zoon Simon uit Castricum (deze vulde het formulier goed in met een juiste slagzin) kregen de reis uit handen van de bedrijfsleider, Ton de Weerd, van Bo ha, Oliemaatschappij BV overhandigd met een boeket bloemen voor mevr. Kapteijn. Wij wensen de heren een fijn verblijf een een sportieve wedstrijd. Geslaagd voor het HAVO diploma met 8 vakken: Akersloot: Roland van Broekhoven en Dries Olgers. Heiloo: Kim de Smet. Limmen: Xandra Laan en Robin Rommel. Geslaagd met 7 vakken: Akersloot: Lisa v.d. Aakster, Lisette v.d. Berg, Jasmijn Klein Schiphorst en Niels Putter. Eg mond a/d Hoef: Martijn Groen. Hei loo: Niël Dresmé, Sjarlie Dresmé, Simone Koopman, Ernst van Oostrom, Erno Oudejans en Thekla v.d. Voet. Limmen: Marijke Dirkson, Barbara Kooistra en Bart Min. Uitgeest: Lianne Auen, Marcel van Gooi, Ilse Lingg en Jaap Tock. Geslaagd met 6 vakken: Akersloot: Bi- "anca Dekker. Egmond Binnen: Anne- marie Sluijs. Heiloo: Marte Faas, Simone Koopman en Barry Smit. Lim men: Vanessa van Duin, Terry Hout, Joost Jongbloed, Arne de Jonge en Su- sanne v.d. Ven. Geslaagd voor het VWO diploma met 10 vakken: Limmen: Jan Willem van der Vegte. Geslaagd met 8 vakken: Limmen: Rem- co de Haas en Merel Krijn. Egmond Binnen: Mark Twisk. Geslaagd met 7 vakken: Heiloo: Nicky Trijssenaar. Limmen: Myra Limmen en Roos Tesselaar. HEILOO - Onlangs is aan het Swee- linck Conservatorium te Amsterdam, de uit Heiloo afkomstige Carmen Keij- ser geslaagd voor haar diploma U. M. (uitvoerend musicus) piano. HEILOO - Alle eindexamenkandidaten van de Kennedy-mavo zijn geslaagd. Alle vijfentwintig kandidaten die zijn opgegaan voor het eindexamen mavo, zijn in de eerste ronde al geslaagd. Een resultaat waar de school erg tevreden mee is, temeer daar dit de laatste groep leerlingen van de Kennedy-mavo is die eindexamen heeft gedaam De diploma uitreiking zal plaatsvinden op woens dag, 6 juli a.s. om 20.00 uur in het schoolgebouw aan de Laan van Muys. Familieleden en vrienden van de geslaagden zijn van harte welkom. De geslaagden zijn: Diane de Beer Hei loo, Kristel Bolten Heiloo, Jelle Bos man Heiloo, Biana Daas Heiloo, Susanne Dekker Schoorl, Tessa Deutsch Heiloo, Joël Fransen Daalmei- jer Heiloo, Paulien Gmelig Heiloo, Se- bastiaan Graas Heiloo, Nicole Gul Egmond aan Zee, Dennis Groen Eg mond aan Zee, Sandra Hammi'nk Hei loo, Merel Izaks Heiloo, Cunera Kelderman Heiloo, Tanya Koeman Hei loo, Maaike Meijer Heiloo, Marleen Mol Heiloo, Bianca Mosch Heiloo, Marloes Petram Heiloo, Cindy Pilkes Heiloo, Monica Schagen Heiloo, Kirsten Stoffers Heiloo, Iris Stoopman Heiloo, Otto Vennik Egmond aan de Hoef, Raymond Visser Egmond aan Zee. WK-Prijs bij BOHA aan de Hoogeweg. HEILOO - Een prima start voor een carrière in de administratieve sector. Zo kan de nieuwe opleiding Basiskennis Calculatie (BKC) worden omschreven. Instituut Praehep, marktleider op het gebied van bedrijfseconomische en - administratieve opleidingen start in sep tember 1994 met deze nieuwe opleiding. De nieuwe cursus BKC leidt op voor het officiële BKC-examen, dat in januari 1995 voor het eerst zal worden afgeno men door de Stichting Nederlandse As sociatie voor Praktijkexamens. De korte BKC-opleiding (13 lessen) is met name bestemd voor hen die graag een administratieve functie op een boekhouding willen (gaan) bekleden. De cursus Basiskennis Calculatie leert cursisten verschillende calculatietech nieken die voor een administratieve functie onontbeerlijk zijn. De nieuwe opleiding geeft een prima inzicht in on derwerpen als renteberekeningen, ken getallen, grafieken, indexcijfers en kredietkosten. Het nieuwe BKC- diploma is een daardoor een goede basis voor het hoog gewaardeerde Praktijkdi ploma Boekhouden (PDB). De opleiding voor dit diploma bestaat uit drie vakken: 'Boekhouden', 'Be- drijfscalculatie en Statistiek' en 'Handels- en Wetskennis'. Het in 1988 geïntroduceerde diploma Basiskennis Boekhouden (BKB) bereidt voor op het vak Boekhouden van de PDB- opleiding. Met het diploma Basiskennis Calculatie op zak heeft men geen pro blemen met het vak Bedrijfscalculatie en Statistiek. Grootste instituut Sinds 1930 is Praehep het grootste insti tuut voor mondelinge en schriftelijke opleidingen op bedrijfseconomisch en - administratief gebied. Jaarlijks stude ren bij Praehep maar liefst ruim 15.000 cursisten voor officiële examens die worden afgenomen door of onder toe zicht van de Staat. Met 31 lesplaatsen verspreid over het hele land kan Prae hep de service bieden van een plaatselijk instituut. Het grote aantal geslaagden dat Praehep elke jaar weer 'aflevert' vormt het beste bewijs van de kwaliteit die het instituut levert. Ook voor de opleiding BKC lijkt Prae hep dus het aangewezen onderwijsinsti tuut. De opleiding wordt zowel schriftelijk als mondeling gegeven. Men kan dus die opleidingsvorm kiezen die het beste uitkomt. Wie Praehep kiest als opleider kiest voor kwaliteit. In de afgelopen jaren hebben vele tienduizenden cursisten hun carrièremogelijkheden aanzienlijk ver groot door te kiezen voor een opleiding bij Praehep. HEILOO - het Logeerprojekt Noord- Kennemerland, dat bemiddelt tussen ouders die thuis een kind met een ver standelijke handicap verzorgen en lo- geergezinnen, die tijdelijke opvang kunnen bieden aan deze kinderen, heeft twee soortelijke projekten als "buren" gekregen. Er zijn nu namelijk ook zulke projekten van start gegaan in de regio Noordkop en de regio West-Friesland. Dit betekent dat alle ouders van ver standelijk gehandicapten in de hele kop van Noord-Holland nu gebruik kunnen maken van verschillende logeermoge- lijkheden voor hun kind. Een logeerprojekt geeft de ouders de ruimte om maximaal zeven dagen per maand los te zijn van de voortdurende zware zorg voor het gehandicapte kind, terwijl het kind op een vaste, vertrouw de plek opgevangen wordt en het daar prima naar de zin heeft. Voor het opvangen van de kinderen zijn nog wel een aantal gezinnen nodig. Het hoeft niet beslist te gaan om traditionele gezinnen, ook gezinnen zonder kinde ren, alleenstaanden en eenoudergezin nen kunnen zich aanmelden. Voorwaarden zijn: een goede motivatie en ervaring in de zorg voor verstande lijk gehandicapten. Er is ook vraag naar opvang van kinde ren die tevens een motorische handicap hebben en gebruik maken van een rolstoel. Gezinnen die een slaapkamer en badkamer gelijkvloers met de woon kamer hebben zijn dus extra welkom. Voor volwassen verstandelijk gehandi capten die nog bij hun ouders/familie wonen bestaat ook de mogelijkheid tot logeren in een gezinsvervangend tehuis. Voorwaarde is wel dat zij in principe in aanmerking komen voor wonen in een gezinsvervangend tehuis. Aanmelding kan telefonisch en schrifte lijk, voor de regio Noord- Kennemerland, bij: Logeerprojekt Noord-Kennemerland, p/a S.D.G., Postbus 9416, 1800 GK Alkmaar, tel. 072-152768. Folders zijn te vinden bij de huisartsen en bij de gemeentelijke in formatiecentra. t L. HEILOO - De serie zomeravondconcer ten in de Witte Kerk te Heiloo gaat op vrijdag 24 augustus, 20.30 uur van start. U kunt die avond voor de pauze luisteren naar het Alkmaars Symphonie Orkest en daarna naar close-harmony zang door het Barbershop kwartet. De toegangsprijs bedraagt 10,- 7,50 voor 65 CJP en kinderen tot 12 jaar). Er zijn ook abonnementen voor 6, 5 of 4 concerten resp. 40,-, 35,- of 30,- (voor 65 CJP enz. resp. 30,-, 26,- of 22,50) Kaarten zijn telefonisch te bestellen, tel. (072) 334804, 332882, 331721 of 332598. HEILOO - Op vrijdag 24 juni a.s. gaan de zomeravondconcerten van start. Het wordt een reeks van zes concerten, die om de veertien dagen op vrijdagavond in de Witte Kerk te Heiloo worden gege ven. Gezien de koopavond beginnen de concerten om 20.30 uur. Het worden zeer gevarieerde concerten, met als hoofddoel vakantiegangers en "thuis blijvers" een prettige een muzikale avond te bezorgen. Hoewel in principe uitsluitend beroepsmusici hun mede werking aan deze avonden verlenen, is voor de opening gekozen voor mede werking van enthousiaste amateurs. Het Alkmaars Symphonie Orkest heeft voor deze avond flink gerepeteerd. Het pro gramma, dat zij bieden is dan ook kwa litatief goed programma, aangepast aan het karakter van deze zomeravond. Gespeeld wordt onder andere het viool concert van L. van Beethoven met als solist Sergei Fedosjeenko. Na de pauze iets geheel anders, namelijk close- harmony-zang door het Barbershop kwartet. Prachtige stemmen in een uit gebalanceerde verhouding. Een lust om naar te luisteren. Met elkaar een uitste kende combinatie om de concertserie mee te beginnen. De toegangsprijs voor dit en de komende concerten bedraagt 10,- (CJPers, 65 en kinderen tot 12 jaar 7,50). U kunt ook een kaart voor 6, 5 of 4 concerten verkrijgen voor de gereduceerde prijs van respectievelijk 40, 35 of 30 gulden (voor CJPers, 65 en kinderen tot 12 jaar resp. 30,-, 26,- en 22,50). Kaarten verkrijg baar aan de kerk, bij de VVV te Heiloo of telefonisch te bestellen (telnrs. 334804, 332882 of 331721). HEILOO - Zoals reeds bij de Uitkijk post bekend viert MoGoJoKo dit jaar haar 20-jarig jubileum. Een jaar waarin veel aktiviteiten worden georganiseerd. Aan deze aktiviteiten is een goed-doel gekoppeld. MoGoJoKo heeft namelijk stichting "De Bob-shop" geadopteerd. Een stichting, naar iniatief van dhr. en mevr. Kleyngeld, die tv's, videorecor ders en kinderfilms aanschaft voor kin deren die ernstig ziek in een ziekenhuis verblijven. De Bob-shop is dus een soort videotheek. MoGoJoKo zoekt in haar jubileumjaar veelvuldig de publiciteit op om aan dacht te vragen voor haar jubileum en "De Bob-shop". Zo is er door het koor een brief gestuurd naar Joop van de En- de waarin uiteen wordt gezet wat Mo GoJoKo allemaal van plan is in 1994. Dit heeft erin geresulteerd dat MoGoJo Ko op vrijdag, 17 juni 1994 aanwezig is geweest bij de opname van het pro gramma "Zondags-kinderen" gepre senteerd door Jos Brink. In het programma, dat 26 juni 1994 zal worden uitgezonden houdt Jos Brink een intervieuw met dhr. en mevr. Kleyn geld over het wel en wee van "De Bob shop". Na dit intervieuw zingt MoGo JoKo het lied "Walk of Life" van de groep Dire-straits. Het Veld 1.1852 GQ Heiloo Tel. 072-332460 HEILOO - De muziekschool gonst van de extra activiteiten. Vorige week vrij dag deden de HAF A-leerlingen examen. Zij behaalden goede resultaten: 5 leer lingen slaagden voor het A-examen, 10 voor het B-examen en 2 leerlingen be haalden hun C-diploma. Helaas moesten drie leerlingen worden afgewe zen. Maandag jl. heeft de muziekschool "de gemeente" een concert aangebo den. Leerlingen en leraren verzorgden het programma. Het geheel was erg suc cesvol. Vanavond, om half acht, sluiten we met optredens de samenspel-periode af. Een aantal ensembles zal zich laten horen. Het grootste evenement van deze week is het "Muziekschool-concours 1994", dat zaterdag 25 juni a.s. om 10.00 uur begint. De jury wordt gevormd door twee pianist/componisten, te weten Bernard van den Boogaard en Roel van Oosten. De deelnemers zijn allen leer lingen van de muziekschool Heiloo. Achtereenvolgens zullen spelen: Marie ke Steenhoek, piano: Nanja Piek, saxo foon; Debora Vrij-Verhage, zang; Helen Dobber, hobo; Tom van Ham, blokfluiten: Ruben Maarsen, piano; Marloes Kaandorp, cello; Yvonne Bak ker, dwarsfluit; Samuël de Lint, saxo foon en Marco Hogerheyde, piano. Het programma wordt onderbroken door twee pauzes. In die onderbrekingen tre den op een dwarsfluit-ensemble onder leiding van Martin Rozema en een vo caal kwartet onder leiding van Kees de Bruijn. De toegang tot alle evenementen is gratis. U bent van harte welkom. HEILOO - Waarom een stukje over het Freinetonderwijs in de krant? Uit ge sprekken met mensen die onbekend zijn met de Freinetschool komen allerlei misverstanden naar voren: het zou een LOM-school zijn, een school voor probleem-kinderen of een "vrije school". In ieder geval een heel aparte school. Niets van dit alles!! Het is een basisschool die deel uitmaakt van het algemeen bijzonder onderwijs, dat wil zeggen dat de school niet de ge meente als bestuur heeft en ook niet ge bonden is aan een bepaalde geloofs richting. Het bestuur wordt gevormd door ou ders en andere betrokkenen. De school wordt, net als de andere scholen in Hei loo, bekostigd door het Rijk en is ge schikt voor alle kinderen van vier tot twaalf jaar. De naam*Freinet is afkomstig van de Fransman Celestin Freinet; hij is bezig geweest met het uitwerken van een ver nieuwend onderwijs, waarbij de erva ringen en de zelfstandigheid van het kind veel centraler staan dan in het tra ditionele onderwijs. De belangrijkste ideëen en werkwijzen, die zijn afgeleid van C. Freinet, worden hieronder uit eengezet. - De kinderen leren hun ervaringen op vele manieren te uiten: middels teksten, toneelstukjes, tekenen, te schilderen, of door erover te vertellen in de kring. - De kinderen leren hun ervaringen te onderzoeken op wetmatigheden die er aan ten grondslag liggen; dit gebeurt in de "werkhoeken", waar experimenten uitgevoerd kunnen worden. - Verder worden er studies gemaakt waarin een zelf gekozen onderwerp wordt behandeld, op het eigen niveau, en waarin geprobeerd wordt vragen te behandelen die door henzelf en de groep zijn opgeworpen. Hiervoor hebben ze de beschikking over een eigen "dokumentatiecentrum", waar informatie wordt bewaard over de meest uiteenlopende onderwerpen. Door deze werkwijze nemen ze hun er varingen niet als vanzelfsprekend aan, maar leren een kritische houding te ont wikkelen ten aanzien van de hen omrin gende wereld. - Voor basiskennis en vaardigheden zo als rekenen en schrijven wordt een vaste leermethode gevolgd, andere delen van de stof worden aangesneden als die een rol spelen bij een onderzoek. Mocht ba sisstof niet ter sprake komen dan brengt de leerkracht dit in, rekening houdend met eigen aard en tempo van het kind. Regelmatig wordt met de gehele klas vergaderd, waarbij veelal het voorzitter schap in handen is van een leerling. Tij dens zo'n vergadering worden felicitaties, klachten, vragen en voor stellen aangedragen en behandeld. Hier door wordt geleerd dat je als kind greep hebt op je eigen leerproces en dat je be wust bezig kunt zijn met je gedrag en de gevolgen daarvan voor anderen. Een vraag die door veel mensen gesteld wordt, is "hoe is de aansluiting met het voortgezet onderwijs?" Kortweg: goed! Verwezen wordt naar onder andere: het Bonhoeffer-, Willem Blaeuw-, J.P. Thijsse-, en het Petrus Canisiuscollege, het Melliusgymnasium en het VBO Groen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6