2/ zeqye/i c/at lA/aeA Zelfverdediging en weerbaarheidsworkshop voor vrouwen Dit waren de huizen op de oude foto: Zomerexcursie Gevonden voorwerpen Vakantie door en voor ouderen Heiloo Hoogzomer Harde feiten over stieregevechten Gemeente Egmond sluit overeenkomst met horecabedrijven Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. TV "Het Vennewater" huldigt kampioenen Veilig en verantwoord zonnen in zwembad 't Baafje Stem en dans workshop 8, 9 en 10 juli P.V. Luchtpost Straatartiestenfestival Toerclub Le Champion AV Trias V ennewater-team kampioen N.H.N. V oorlich tingsavonden over bevallen E.H.B.O.-kursus Heiloo PAGINA 6 UITKIJKPOST 29 JUNI 1994 -/vim tHW c/er //torst Ze zeggen dat ik gek ben, omdat ik liever niet naar Alkmaar ga om bood schappen te doen. Natuurlijk is het voor de dagelijkse boodschappen niet nodig om buiten het dorp te gaan kij ken of de zeeppoeder, de melk of het brood in de Kaasstad goedkoper is. Maar voor dingen als kleren en origi nele cadeaus gaan velen toch naar het noorden. Dat doe ik dus niet of nau welijks; vanzelfsprekend zijn er uit zonderingen die de regel bevestigen, maar dan moet het gewenste produkt echt niet in Heiloo te koop zijn. Maar het gaat me niet eens zozeer om de produkten die ik in Heiloo wel of niet kan kopen of goedkoper in Alk maar kan aanschaffen. Ik ben gewoon geen fan van Alkmaar. Nu niet en nooit geweest. Met verbazing hoor ik de verhalen aan over wilde stapavon den of gigantische feesten. Dan moet ik bekennen, dat we in Heiloo niet zo rijk voorzien zijn van gelegenheden om de avonden te spenderen. Maar de kroegen die er zijn, tja, daar vermaak ik me toch zeker! Dan hoor je over het 8 Oktober-feest, de grote kermis, de halve marathon en zelfs de kaasmarkt: 'Dat hebben we in Heiloo niet en daarom gaan we naar Alkmaar'. Het wordt gezegd, ik heb het gehoord. Maar op die woor den heb ik een uitstekend antwoord: 'Heiloo heeft feest op Koninginnedag, inclusief Oranjebal. Er is een Tien Mijl van Heiloo en het Ypestock Pop festival overtreft de muziekfestivals van Alkmaar'. Kijk, daar hebben ze niet van terug, die Alkmaar-fans. Ze zeggen dat ik gek ben, omdat ik wel naar Amsterdam ga om een dagje te 'stattenLekker met de trein, kop je koffie in De Bijenkorf, Kal- verstraat, Leidseplein, Waterlooplein, Rembrandtsplein, Nieuwe Dijk. Niet spectaculair, maar wel gezellig met De Slegte en een klein restaurantje tussen de grachten, 's Avonds film of thea ter, een kroeg of een plein, en dan met de laatste trein naar huis. Dwars en af, maar voldaan. Uit in Amster dam, thuis in Heiloo, verloren in Alkmaar. De Kaasstad heeft het misschien wel, maar mag het van mij houden. Soms ga ik erheen, bijvoorbeeld voor een voorstelling in De Vest. Maar dan krijg je de theatergids van De Beun in de bus en dan lees je dat er weer tal van leuke voorstellingen op loo pafstand zijn in het seizoen 1994-1995. De foyer is weliswaar niet je van het, maar je kan altijd nog naar het Ópen Huis of één van de Heilooër café's. Vooraf kan je op be scheiden schaal uit eten, Italiaans of Chinees. Als je wat anders wilt, kan je altijd nog richting Egmond rijden: keuze genoeg in de dorpskernen nabij de zee. Ja, naar Egmond of Bergen gaan, dat mag wat mij betreft. Dat zijn gezellige dorpen. Je kan in dit stukje bij wijze van spreken Heiloo vervangen door Bergen en een Bergenaar zou er wei nig bezwaar tegen maken. Ik ben dus niet zo chauvinistisch om te zeggen dat alleen Heilop deugt. Bergen, Eg mond, Haarlem of Amsterdam: het is me allemaal om het even. Ik voel me gewoon geen Kaaskop, heb niets met Alkmaar. De meeste bezoeken bracht ik er omdat ik er vroeger op school zat en daarna - gelukkig niet al te vaak - om een arts of specialist te be zoeken of om een sportwedstrijdje te spelen. Ze zeggen dat ik gek ben. Maar wie dat zegt, moet eens naar zichzelf kij ken: hoeveel plezier kan je niet in je eigen dorp beleven! Volgend jaar een groots dorpsfeest vanwege het zoveel- jarig bestaan van Heiloo. Voor de jeugd vakantiespelen, een Timmer- dorp, een zwembad enzovoort. En dan al die sportclubs en recreatiege bieden; bovendien is het strand van Egmond toch ook een beetje van ons? Als je eerlijk bent, is er elke dag wel iets te beleven in ons dorp. En je moet wel gek zijn om daarvan geen gebruik te maken. ALKMAAR - Wanneer je niet in staat bent om een wekelijkse cursus te volgen of gewoon van de snelle manier houdt dan is dit je kans om in drie dagen een basiscursus zelfverdediging te leren. Het doel van zelfverdediging is een realisti scher inzicht te krijgen in gevaarlijke si tuaties en daar adequaat op te reageren. Je leert eenvoudige vechttechnieken, die je kunt gebruiken wanneer je lastig ge vallen wordt. Je leert je te bevrijden uit allerlei grepen, omklemmingen en ver wurgingen. Je oefent ook met kracht op kussens. We beginnen met een warming-up waarin vooroefeningen zit ten die je conditie op zelfverdedigings- gebied vergroten. Je leert door stemoefeningen het maximale uit je stem te halen. Aldoende leren we een weerwoord te hebben op ongewenste intimiteiten en een vuist te maken tegen sexueel geweld. Deze workshop is 11, 12 en 13 juli. We werken in Gré 's nieuwe centrum aan de Karei van Manderstraat 13a te Alk maar. Informatie en opgave Gré Braaksma tel. 072-124014. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dins dag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30- 17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kennemer- straatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. TC Hogedijk Vrijdag 1 juli: racketavond voor begin ners en (ver) gevorderden; aanvang 19.00 uur. Nederlands Kachelmuseum Permanente tentoonstelling van onge veer 80 kachels van vroeger en nu. Bier kade 10, Alkmaar. Openingstijden: zondag en vrijdag (tot 1 oktober) 12.00- 16.00 uur. Galerie Dijk 1 Tot en met 17 juli is in Galerie Dijk 1 aan Dijk 1 te Alkmaar een expositie van Fé Bazelmans te zien tijdens de ope ningsuren op donderdag tot en met za terdag 12.00-17.00 uur en zondag 14.00-17.00 uur. De Galerie is van 18 juli - 17 september gesloten. Openbare Bibliotheek Heiloo Tentoonstelling in de kleuterafdeling tot en met 22 juli over 'Water om in te zwemmen en op te varen'. De openbare bibliotheek aan Het Male- voort is gesloten op alle zaterdagen in de maanden juli en augustus. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 31 juli: 'Perfect gemeten', getekende kaarten uit de 16de en 17de eeuw, in het Stedelijk Museum, Doe lenstraat 5 te Alkmaar tijdens de ope ningsuren: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Beeldentuin Akermare Tot en met 10 juli is in galerie beel dentuin Akermare, Uiterdijk 2 te Aker sloot een expositie te zien van beelden en schilderijen van een achttal kunste naars tijdens de openingsuren: vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Bijententoonstelling U kunt de gehele maand juli in het in formatiecentrum Vreeburg van het re creatiegebied Spaarnwoude (Kerkweg 15) een bijententoonstelling bezichti gen. De imker zal u graag iets meer over deze kleine bezige beestje vertellen. Zaterdag 2 en zondag 3 juli vindt er om 14.00 uur een diavoorstelling plaats. Hierin kunt u zien hoe de bijen leven. Het informatiecentrum is in de maan den juli en augustus alle dagen geopend van 13.00 tot 17.00 uur en in de weeken den vanaf 11.00 uur. Orgelconcert A.s. vrijdag 1 juli in 'Orgelzaal Booy', Daalmeerpad 13 Alkmaar. Aanvang 20.00 uur, toegang 6,-. Wijnanda Burger zal deze avond het or gel bespelen. Zij is de enige vrouwelijke organist in deze serie. A.s vrijdag zal v.n.l. in het teken van romantische orgelmuziek staan. Programma Radio 80 Vrijdag: Baksteen Het weekend in Het Duinrijk Zaterdag: Rob in de morgen Te vroeg voor woorden Kleintje Koffie De boer is troef Clapman Lukraak Weekje Radio 80 Kroniek der muziek 18.00 20.00 22.00 7.00 8.00 10.00 12.00 14.00 16.00 18.00 20.00 Je kan altijd nog schaapjes tellen22.00 Zondag: De Vroege start 8.00 Ronde van Egmond 10.00 Zeg je zegje 12.00 Zondagsport 14.00 Woordfratser 17.00 Classics 19.00 Nighttime 22.00 Buiten de gepresenteerde programma is er non-stop muziek. Radio 80 is te be luisteren op 107 FM. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Tref punt, Westerweg 294, tijdens kantooru ren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. Expositie Van 8 juni tot en met 4 juli a.s. heeft A. Stemfoort een expositie van aquarellen en olieverfschilderijen in Sociaal Cen trum 'De Clinghe' van het Provinciaal Ziekenhuis Duin en Bosch te Castri- cum. Dagelijks te bezichtigen van 12.30-16.30 uur. Expositie bij Merlet In Restaurant Hotel Merlet in Schoorl kunt U de komende weken genieten van een aantal schitterende schilderijen van Compile. De expositie is van 20 juni - 7 augustus. Openingstijden VVV Van maandag t/m vrijdag van 10.00-13.00 uur en van 14.00-17.00 uur. Van 1 juli ook vrijdagavond van 19.00-21.00 uur. Zaterdags van 10.00-17.00 uur. HEILOO - In de Uitkijkpost van 8 juni stond deze zeventig jaar oude foto ge publiceerd met de vraag of iemand wist waar deze huizen in Heiloo stonden. De heer van der Park, die de oproep plaatste, kreeg veel leuke reacties en weet nu precies wat wat is. Het grote huis links is Blokhuis ,de Specht', Hee- renweg 2 en was een pension. Het huis met het rietendak wat op de foto lijkt of het aan het eerste huis vast zit is .Schou tenbosch', Kennemerstraatweg 59. Het huis helemaal rechts is Kennemerstraat weg 61. De foto is gemaakt vanaf de kruising Heerenweg/Kerkelaan, met de rug naar het Witte Kerkje in noordelij ke-oostelijke richting. Het weiland er voor is nu helemaal vol gebouwd. CASTRICUM - De NV PWN organi seert in de zomerperiode gedurende de maanden juli en augustus elke dinsda gavond vanaf 19.15 uur en een aantal zondagen vanaf 9.00 uur (maximaal 25 personen per keer) wandelexcursies. Een beperkt aantal keren wordt er een fietsexcursie georganiseerd. Vanaf Be zoekerscentrum De Hoep tegenover restaurant Johanna's Hof, gaan de per sonen die zich aangemeld hebben, on der leiding van een toezichthouder zo'n anderhalf uur langs een aantal specifie ke plekjes in het Noordhollands Duinre servaat. Op bepaalde dinsdagavonden te weten 5 juli en 2 augustus en op zon dag 17 juli en 21 augustus, betreft het een fietsexcursie naar het waterwinge bied in de duinen van Castricum. De deelnemers dienen voor hun eigen fiets te zorgen. De deelnamekosten bedragen 2,50 per persoon, kinderen tot 6 jaar, kunnen mits onder begeleiding van ou ders of verzorgers, gratis mee. De deelnemers dienen in het bezit te zijn van een geldig toegangsbewijs voor het Noordhollands Duinreservaat. Infor matie en aanmeldingen minimaal één dag voor de excursiedag bij bezoeker scentrum De Hoep telefoon 023^8 62235. HEILOO - Gevonden: Sleutels, kettink je goud met naamplaatje, dameshorloge zilver met vierkante wijzerplaat, ringet je zilverkleurig met klein steentje, bruin konijntje, zilveren ringetje met klein steentje. HEILOO - Uitgaande van de stichting "vakantie door en voor ouderen" D.V.O. Heiloo, vertrok zaterdagmor gen 11 juni jl. een groep van 45 perso nen, in een splinternieuwe touringcar van reisbureau Hippo, voor 10 dagen naar Karinthië-Oostenrijk met bestem ming St. Egyden aan Wörthersee. Op de heenreis werd overnacht in Schlüschel- feld een dorpje in de omgeving van Nurnberg. Zondagmiddag om half zes kwamen we in St. Egyden aan. Maandagmiddag zijn we rond Wörthersee gereden en be zochten we de badplaats Pörtsach. We hebben een mooie wandeling gemaakt langs de oever promenade. Dinsdag maakten we een dagtocht door een schitterend beschermt natuurgebied de Turracher Höhe en de Nockalmstrasse. Woensdagmiddag bezochten we de ou de bisschopstad S.Veit. Drie monumen ten sieren het langgerekte hoofdplein, mede met bloemen en terrasjes. Donderdag maakten we een dagtocht door het mooie Gailtal, Hermagor en Weissensee werden voor de middag- en Spittal met kasteel Portcia na de mid dag bezocht. Vrijdagmiddag werd Klagenfurt, de hoofdstad van Karinthië aangedaan. Zaterdagmorgen nog heerlijk "gewan deld langs de oever promenade van Vel de. Zondagmorgen vroeg moesten we St. Egyden verlaten voor de terugreis. Het zijn mooie dagen geweest door zon overgoten en een prima hotel. De reis werd geleid door de heer W. Otte, ter wijl we in de heer Piet Tesselaar een pri ma chauffeur hadden. Iedereen was dan ook zeer voldaan. Op zaterdag 23 juli a.s. vertrekt de 7-daagse reis naar Haaksbergen in Ne derland. Er zijn nog enkele kamers vrij. Mocht u hiervoor belangstelling heb ben, bel dan 072 334 213, de heer W. Otte of bij geen gehoor, 072 332 528 mevr. R. Dekker-Idema. U krijgt alle informatie. Astilbe, een dankbare plant. Voor wie van de tuin wil genieten is juli een heerlijke maand, de zomer op z'n best. Veel vaste planten staan in bloei of zitten vol knoppen. Bij de heesters zijn veel late bloeiers te vinden. Ze zijn be langrijk voor kleur in de nazomer. Vaste planten en heesters die in pot wor den verkocht, kunnen de hele zomer door worden geplant. Voor juli stellen we er twee aan u voor: Astilbe en Hibiscus. Beide zijn - weliswaar tijdelijk - ook geschikt voor potten, bakken of manden. Geniet van de zomer. In de tuin, maar zeker ook op het balkon of (dak)terras. Astilbe Een echte zomerbloeier onder de vaste planten is Astilbe, in de wandelgangen bekend als 'Spirea'. De wetenschappe lijke naam Spirea is echter voorbehou den aan houtige soortgenoten. De 'vaste plant spirea' heeft karakteristieke, losse bloempluimen en decoratief blad. De bloemkleur varieert van wit tot donker rood, met allerlei tinten daar tussenin. In huis Van oudsher worden ze af en toe als potplant aangeboden. Op een zo koel mogelijke, lichte (maar niet zonnige) plek blijven ze in huis een paar weken mooi. Ze hebben elke dag water nodig. Buiten In de tuin - of in een pot of mand op het terras of balkon - houdt Astilbe van een plekje met wat schaduw. In vochthou- dende, veenachtige grond groeien ze 't beste. Naarmate de grond beter vocht vasthoudt, verdragen ze meer zon. Nat te voeten is echter te veel van het goede, het zijn geen möerasplanten. Hibiscus syriascus Van de nazomerbloeiende heesters is Altheastruik, Hibiscus syriacus, een van de mooiste. De struik bloeit tussen eind augustus en eind oktober. Deze Hibiscus-soort is voldoende winterhard in ons klimaat. Stelt geen speciale eisen, wil wel wat zon. Fraaie, kleinere cultivars, zijn de 'Red Heart' (wit met rood hart) en de lichtro de 'Woodbridge' die grote bloemen heeft. Een prachtige blauwbloeiende is 'Oiseau Bleu'. Omdat deze struiken niet zo groot wordën en in het voorjaar ook nog eens flink kunnen worden inges- noeid, zijn ze geschikt voor kleine tui nen. In groepen hebben ze in een grotere tuin het meeste effect. SPANJE - In Spanje worden jaarlijks 35.000 stieren gedood bij het stieren- vechten. Ook in Portugal en Zuid- Frankrijk komt stierenvechten voor; hier vinden nog eens een paar duizend stieren de dood. Buiten Europa vinden stieregevechten plaats in Midden en Zuid-Amerika. Een stieregevecht duurt circa 20 minuten: Eerst wordt de stier uitgeput door de bewegingen met de rode lap. Dan worden zijn nekspieren zwaar bescha digd door er een centimetersdikke ijze ren lans in te steken tot ongeveer 15 centimer diep. Dit gebeurt door de pica dor die, te paard gezeten, met zijn volle gewicht op de lans gaat hangen. Daarna orden 6 banderillas in de stie- renek gestoken. Banderillas zijn de vro lijk gekleurde stokken, die een meter lang zijn en waaraan vlijmscherpe, ijze ren weerhaken zitten. Uiteindelijk maakt de matador het karwei af door een zwaard tussen de ruggewervels door tot in het hart te steken. Als afsluitng worden met een dolk de ruggemergze- nuwen doorgesneden, waarna de dode en verminkte stier de arena wordt uit gesleept. Per gevecht worden er meestal zes stieren gebruikt, die vrijwel de gehe le periode vreselijk bloeden en daardoor liters bloed kwijtraken. De bij een stie regevecht gebruikte paarden lopen re gelmatig letsel op door de hoorn van de stier. Ook voor het gevecht worden de stieren al afgemat. Dit gebeurt om de matador bijna 100% kans te geven het gevecht te winnen. Zo worden stieren soms met zandzakken op de nieren geslagen; door de inwendige bloedingen betreedt de stier .dan al ernstig verzwakt de arena, terwijl dit niet zichtbaar is voor het publiek. Een stier, die een uit gebluste indruk maakt, wordt soms met elektrische stoomstoten in de testikels opgepept. Het opsluiten van een stier in een donkere, schuingeplaatste kist be hoort ook tot de vprmen van uitputting vooraf; een stier wil van nature horizon taal staan en krabbelt in de kist uur na uur tevergeefs om deze stand te be reiken. EGMOND - De gemeente Egmond en de horecaondernemers rond het Pomp- plein en het Westeinde te Egmond aan Zee ondertekenen op vrijdag 24 juni op het gemeentehuis een overeenkomst. In deze overeenkomst is onder andere het toezicht geregeld rond de sluitingstijden van de daar gevestigde horecabedrijven. De overeenkomst gaat in op 24 juni en geldt tot 1 oktober 1994. Reeds enige tijd overleggen de horeca ondernemers in de directe omgeving van het Pompplein en het Westeinde te Eg mond aan Zee, de Koninklijke Horeca Nederland en de politie met de gemeen te over een gezamenlijke aanpak van de overlast rond de sluitingstijd van de ho recabedrijven op en rond dit gebied. Met de horecabedrijven zijn afspraken gemaakt over het toezicht houden tij dens het weekeinde op het Pompplein en in de directe omgeving daarvan. Het toezicht wordt uitgevoerd onder verant woordelijkheid van de horeca ondernemers zelf. Zij dragen de kosten daarvan. In de overeenkomst zijn afspraken op genomen over het ten gehore brengen van muziek, het toelaten van nieuwe be zoekers en het niet meer tappen vanaf een bepaald tijdstip. Verder worden de sluitingstijden aangepast waardoor de bezoekers de gelegenheid krijgen het horecabedrijf rustig en geleidelijk te verlaten. De overeenkomst geldt tot 1 oktober 1994. In augustus vindt met de betrokken partijen een evaluatiegesprek plaats. Het resultaat van dit gesprek is bepalend voor het verlengen van de overeenkomst. MMMM Tennisvereniging Vennewater. HEILOO - Met een waarderend woord, een herinneringstrofee en een heuse al coholische cocktail heeft tennisvereni ging "Het Vennewater" zijn kam pioensteams gehuldigd. Dat waren er dit jaar dertien en daarbij viel op dat vooral de dames in de kringcompetitie goed scoorden. Het eerste onder leiding van Els Rijnbeek werd in de competitie voor de zesde keer eerste en in de daar op volgende strijd om het kampioen schap van Noord-Holland voor het liefst vierde keer winnaar. Maar ook het eerste districtsteam onder leiding van Joyce Nijland presteerde dit tennisseizoen geweldig. Met grote over macht werd het kampioen met als belo ning promotie naar de eerste klasse. In de zondagcompetitie kon "Het Venne water" het succes vieren van het eerste damesteam onder aanvoering van Ma- riëlle Oude Essink Nijhuis. Op de huldigingsbijeenkomst in het Vennewater-clubhuis was nog niet dui delijk hoe het met de kringdames zou aflopen in het kampioenschap van Noord-Holland. Dina Leeuwerike, Lu cy Tournier, Coco van Schagen, Ria Hogeslag, Els Timmens en Els Rijnbeek moesten in Wormer nog aantreden te gen de kampioenen uit de andere delen van de provincie. En dat was behalve een strijd tegen lastige tegenstanders ook een strijd tegen de wind die op de finale dinsdag hardnekking waaide. De Heilooër dames wonnen in hun pou le van Poelstar (Beemster) en Schagen en kregen daarna in de eindronde het Westfriese Santana als tegenstander. Na een eerste 2-2 sloeg "Het Vennewater" onverbiddelijk toe: 4-2. Daarmee werd voor de vijfde keer in zes jaar het kam pioenschap binnengehaald en daarmee definitief de wisselbeker! Veel Vennewater-spelers richten hun aandacht nu op de open toernooien. Met deze week als hoogtepunt het eigen Tannes-toernooi. Ook toeschouwers zijn van harte welkom op het Vennewater-park, waar zaterdag en zondag a.s. de finales worden gespeeld. Ook zonder zon lekker bruin in zwembad 't Baafje. HEILOO - Wilt u een sportieve bruine kleur waardoor uw huid op natuurlijke wijze zichzelf beschermt tegen de zo mervakantie dan kan dat in zwembad 't Baafje waar de professionele snelbrui- ner zonnebank met vier gezichtsbrui- ners voor u klaar staat. Een zonnekuur heeft een vitaliserende werking en verhoogd uw weerstand, hierdoor voelt u zich aktiever, opgewek ter en ziet u er gezond uit. Ouders die met hun kinderen naar zwembad 't Baafje gaan kunnen nu dus genieten van deze allernieuwste super zonnebank voor maar vijf gulden per 10 minuten. De gemakkelijk te reinigen voorgevormde acrylplaat garandeert optimaal komfort en hygiëne. Veiliger bruin dan in de zon. Het personeel van het zwembad geeft u graag advies over het gebruik van de zonnebank. U kunt gewoon langsko men of even bellen voor een afspraak naar nummer 072 333909. ALKMAAR - De dans van ons lichaam stelt vragen, de stem probeert te ant woorden! Drie dagen lang bezig zijn met je lijf en je geluid betekent door kunnen gaan op dingen die je tegen komt en de tijd kunnen nemen voor je zelf. Wanneer je een wekelijkse cursus niet zo makkelijk kunt volgen, dan is dit weekend je kans. Veel van de stem kan nog ontdekt worden. Het is vaak heel nieuw om geconfronteerd te worden met het eigen geluid. Met spreken of zingen gebruiken we slechts een klein deel van onze vocale capaciteiten. Om dat dit deel zoveel accent krijgt in onze cultuur, worden de persoonlijke klan ken vergeten. Om deze geluiden gaat het bij stem in beweging. Deze klanken zijn meer verbonden met het vlees' en het innerlijk en minder met de sociale en culturele gewoonten. Dit vlees', dit li chaam wordt wakker geschud door ma nipulatie op het lichaam en leert ons van binnenuit te bewegen. Dit zetten we om in dans, zodat de buitenkant ook beweegt. Deze workshop is op 8, 9 en 10 juli. We weken in Gré's nieuwe centrum aan de Karei van Manderstraat 13a te Alk maar. Informatie bij Gré Braaksma, tel. 072-124014. HEILOO - Zaterdag 25 juni waren er twee vluchten voor de duivenliefheb- bers. Een in de categorie midond en een voor de jonge duiven. De jonge duiven waren naar Roosendaal 120 km. Het aantal deelnemende duiven was 306 stuks. De duiven werd om 9.40 uur ge lost met een variabele wind. De uitslag is als volgt: H. Schouten, 1-3-6-8-42-47- 48. Comb. Jan Ranzijn jn. 2-11-25-44- 49-50-56. Bruin-Buur, 4. Comb. Mole naar 5-9-58. E, Maat, 7-13-15-16-17-26- 27-32-59. F. Kaandorp 10-30-35-37-40- 46-51-52-53. J. Teileman, 12-41-45-55. J. Pepping, 14-21-29-39. R. Meijer, 18-19-20-22-28-31 -34-38-43-57-61H Lases, 23-24-60. Comb. Oosterveer 33-36. Zondag was de uitgestalde vlucht van Chantilly. Door het slechte weer in Frankrijk gingen de duiven terug naar Roye, waar de duiven om 9.45 uur wer den gelost met een zuid-westen wind. Aan dit concours deden 137 duiven mee. De uitslag was als volgt: E. Maat 1-2-7-9-13-14-25. Comb. Molenaar 3-17-19-20-22. H. Schouten, 4-8-12-15-. Comb. Jan Ranzijn, 5-11. Comb. Oosterveer 10. S. Bakker 16-27. J. Pep ping, 18. J. Telleman 21-23. P. Hop man, 24. R. Meijer 26. Dit was een roerig weekend. Mede door het warme weer waren veel duivenmelkers bang dat er grote verliezen zouden vallen, maar gelukkig viel dit alles erg mee. Op naar de volgende week waar weer twee vluch ten gepland staan een fondvlucht en een jonge duiven vlucht. Ook voor UW advertenties HEEMSKERK - Op vrijdagavond 1 juli a.s. zal op het Europaplein in Heems kerk een straatartiestenfestival worden gehouden. Solisten en groepen uit de re gio zullen met elkaar de strijd aanbin den en mededingen naar geldprijzen. Voor de jeugd tot 15 jaar zijn er prijzen van 200,-, 100,-en 50,-. Voor de ouderen zijn er prijzen van 1000,-, 500,- en 250,-. De jeugd speelt van 18.30 tot 20.30 uur, waarna meteen de prijzen worden uitgereikt. De ouderen vanaf 15 jaar spelen van 20.45 jtot 22.45 uur, waarna ook terstond de prij suitreiking plaatsvindt. De deelnemers moeten amateur zijn en op eigen kracht spelen, dus zonder ge luidsinstallatie. Informatie en inschrij ving bij mevrouw Knebel, telefoon: 02518-50198 of de heer van Leeuwen, telefoon: 02510-34832. CASTRICUM - Castricum-Schoorl v.v.v, Toerclub Le Champion: Castricum-Camperduin v.v., Toerclub Le Champion: Castricum-Callantsoog v.v., Toerclub Le Champion. Op zaterdag 2 juli 1994 worden de drie bovengenoemde tochten, vanuit de uit spanning Johanneshof te Castricum ge organiseerd. De afstanden welke gekozen kunnen worden zijn resp. 35, 50 of 85 kilometer, zodat dit leuke tochtjes zijn om met het gehele gezin te fietsen. Alle routes gaan via leuke weg getjes door en langs de duinen naar de vermelde keerpunten, zodat van afwis selende routes gesproken kan worden. Fietsend door dit deel van Noord- Holland zult u ontdekken dat onze pro vincie veel te bieden heeft, dijken, pol ders en duinen komt u tegen. Starten vanaf bovengenoemd adres is mogelijk tussen 9.00 en 12.00 uur. Het inschrijf geld voor organisatiekosten bedraagt 2,50. Voor een' gering bedrag extra kunt u tevens in het bezig komen van een leuke, aan deze rit verbonden herin nering. Inlichtingen J. Versteeg, Heemskerk, tel. 02510 35910. HEILOO - Het was weer een druk atle tiek weekeinde, met in Amsterdam de Nederlandse kampioenschappen voor veteranen en in Den Haag de Neder landse kampioenschappen voor A/B ju nioren. In Amsterdam wisten diverse Trias atleten titels en ereplaatsen weg te slepen. Jan Pronk werd in de categorie 55 winnaar bij het discuswerpen met een nieuw Nederlands record van 44.00 m. Daarnaast werd hij kampioen bij het kogelslingeren met 39.70 m. en tweede bij het kogelstoten met 11.75 m. In de zelfde leeftijdsgroep behaalde ook Ro bert Wijker een dubbele titel: op de 800 meter in 2.20.45 min. en op de 1500 me ter in 4.43.00. Jolande Brasser eindigde in de categorie 45 als tweede bij het discuswerpen met 37.42 m. en als derde bij het kogelstoten met 9.02 m. In de jongeste veteranengroep won Marga Otten de 400 meter horden in 72.44 sec. en behaalde ze brons op de 200 meter in 28.74 sec. Dick ten Bruggencate pakte zilver op de 3000 meter steepie in 9.36.16 min. en Jan van de Busse tenslotte liep een nieuw clubrecord op de 400 meter in 54.45 sec. De junioren kwamen uit Den Haag niet terug met medailles, maar er werden wel enkele prima prestaties geleverd. HEILOO - Het eerste team van tennis vereniging Het Vennewater, onder lei ding van Els Rijnbeek bestaande uit de dames Ria Hogeslag, Dina Leeuwerko, Coco v. Schagen, Els Timmens en Lucy Tournier, is er ook dit jaar weer in geslaagd als nummer één te eindigen tij dens het kring-kampioenschap om de N.H.N. trofee. Ditmaal voor de vijfde keer. De prijs werd op 21 juni in de wacht gesleept. De weersomstandighe den waren erbarmelijk. De tegenstand erg groot, maar toch zijn de Vennewa- terdames weer zegevierend uit de strijd gekomen. ALKMAAR - Donderdag 7 en dinsdag 12 juli houdt het Verloskundig Samen werkingsverband Noord - Holland Noord een voorlichtingsavond over be vallen. In het verloskundig samenwerkingsver band zijn alle gynaecologen, huisartsen en verloskundigen uit de regio vertegen woordigd. De bijeenkomsten vinden plaats in zaal 2 van het Medisch Cen trum Alkmaar, Wilhelminalaan 12, van 19.30 tot 21.30 uur. Als u wilt komen, kunt u zich aanmel den bij het Informatiecentrum van het Medisch Centrum Alkmaar, tel. 072 483500. HEILOO - Evenals voorgaande jaren zal er ook dit jaar weer een kursus E.H.B.O. worden gehouden. De kursus bestaat uit 20 dinsdagavonden van 20.00 tot 22.00 uur. De kursus start eind september. De kosten bedragen 250,- (dit is incl. boekjes, hartreanimatie, ver bandleer, examen). De inschrijving gaat in volgorde van ontvangen betaling. Het bedrag kan worden overgemaakt op rabobank nr. 1205.83.194 onder vermelding van naam en adres. Half september krijgen kursisten een bevestiging thuis met daarin de exacte begindatum. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen tel. 337382.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6