Culinair Nieuws Nü alles goed regelen... Straks een onbezorgde vakantie. Politieke ontwikkelingen? gaat de zon(nebril) op... ...compleet in eigen sterkte! ZONNEVELD Natuurlijk bij uw Vakman-Opticien ZOMERDIJK KEUKENS Lees het elke week in de UïtitijkpOSti hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken! Multifocaal f 289,-, Bifocaal f 189,- Hogere sterkte tegen geringe meerprijs. Ophalen grof vuil Raadsvergadering Onkruid vrijhouden straten en trottoirs Aangevraagde bouwvergunning/melding Verleende bouwvergunnin- gen/bouwtoestemmingen Wet milieubeheer Nieuws van B&W VOOR ALLE Bakkummers, Castricummers, Egmonders, Boeren, Burgers en Buitenlui! Maandmenu juli 42,50 Buitenlands geld, Reisverzekering, Reischeques, Rabocard, Europas, InterHelp Protectieplan. Rabobank. Aangenaam. Rabobank Heiloo - Limmen Uw Vakman-Opticien heeft de zomer in 't hoofd! Want nu is de aanschaf van een zonnebril in uw eigen sterkte wel heel aantrekkelijk. Uw zonnebril wordt voorzien van échte Essilor-glazen. Dus: kwaliteit verzekerd, praktisch onbreekbaar, vederlicht en geschikt voor zowel jong als oud. Gun uw ogen comfort in de zon. Er is keuze uit veel modieuze monturen. Voor sterkte: S6, C 200, S 600, C-200 BRILLEN CONTACTLENZEN m I b I' Actief en creatief in keukens Reünie 25 jaar Rowans Limmen Jaarmarkt in Limmen Inleveren kopij voor de Uitkijkpost HSV Limmen Nieuws Informatie over NLP Lissabon in de bibliotheek Burgerlijke stand Bollenpeldemonstratie en oude ambachten markt Asbest UITKIJKPOST 6 JULI 1994 PAGINA 13 BAR-BISTRO-RESTAURANT Gevogelte-bouillon met reepjes ei Parelhoenboutje uit het pannetje met frambozensaus of Gestoomde zeewolf met tijmsaus Mokkaparfait Koffie met surprise Uw gastheer en -vrouw: Patrick en Corinne van Oldenbanteveldtweg 6, Bakkum, Tel.: 02518 - 51705 le Baron is dagelijks geopend vanaf 16.00 uur (woensdag gesloten) Een welverdiende vakantie moet ook een onbezorgde vakantie worden. Kom daarom eerst naar de Rabobank voor een goed advies. De Rabobank helpt u graag op weg met het gemak van de Europas met pin code voor gebruik in 70.000 geldauto maten in Europa, of het wereldwijd betaalgemak van de Rabocard. Maar ook voor buitenlands geld, reischeques en een passende reis verzekering bent u natuurlijk aan het goede adres. En bent u toch bij de bank, vergeet dan vooral niet te vra gen om het boekje "RaboKompas", een handige reiswijzer in het buitenland. U krijgt het gratis van de Rabobank. U bent van harte wel kom. Rabobank fS Kennemerstraatweg 143 Westerweg 244, 072-335344 Kerk weg 2, tel. 02205-2044 VAKANTIETIP Al voor f 89f- Uw Vakman-Opticien: OPTICIEN - OPTOMETRIST CONTACTLENSSPECIALIST Lid A.N. V.O. parkeergelegenheid HEERENWEG 151 - HEILOO - 072-331275 voor de deur 02205-3838 ZOMERDIJK KEUKENS l'". Sv-. limmen I E&V-d h'-' Vrijdag koopavond Rijksweg 35-37 Limmen 02205-3838 LIMMEN - Afgelopen weekend heeft Scouting Limmen weer een ouderwets gezellig feestje gevierd. Dit naar aanlei ding van het feit dat de rowan groep RA 209 25 jaar bestond. Menig oud rowanlid kon dit weekend zijn hart ophalen bij het zien van hun oude kampfilms, vele dia's en fotoboe ken. Dit gebeuren leverde weer een hoop sterke verhalen op. Een aantal van hen werd zelfs weer zo enthousiast dat zij van plan zijn om weer een trektocht te gaan lopen. Er werden vele herinneringen opgehaald en het was ook een goede gelegenheid voor de vrouwen en kinderen om de sfeer van de rowans eens te proeven. Er kon namelijk gekampeerd worden op het scouting terrein en natuurlijk was er een mooi kampvuur. LIMMEN - Het is al bijna een traditie, dat in de laatse schoolweek een avond- markt wordt gehouden aan de Dussel- dorperweg/Kerk weg/Vuur baak, dit keer op woensdag 20 juli van 18.30-21.30 uur. Zoals ieder jaar, belooft het ook dit jaar weer een gigantisch festijn te worden met de nodige attracties, demonstraties, standwerken en natuurlijk muziek. Er is voor iedereen wel iets te zien of te doen. Naast de gebruikelijke stands van onze Limmer middenstanders, komen er veel evenementen. Er zijn dan ook meer dan 80 kramen. Ook voor de kin deren zijn er diverse attracties. Er is weer een mini-markt voor de kinderen. Haal de spulletjes uit de kast en probeer ze te verkopen op de mini-markt. Ze kunnen zich opgeven bij de C.V.B. Bank, Mw. Meijer-Koot, Dusseldorper- weg 65, tel. 2435. In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij N. Admiraal. Kennemerstraatweg 429. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 17.00 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost, Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. LIMMEN - Voor de diverse Limmer hengelaars staan er twee wedstrijden op het programma. Allereerst wordt don derdag 7 juli de vijfde wedstrijd om de Uitkomst - All Round - Trofee gevist. Deze vindt plaats in de noordelijke vij ver van het Maalwater in Heiloo. Verza melen voor loting bij het parkeerterrein aldaar om 18.30 uur, aanvang wedstrijd 19.00 uur, einde 21.30 uur. Er wordt ge vist op gewicht, alle wedstrijdtechnie ken toegestaan, inschrijfgeld 5,-. Dit is de laatste kans voor nieuwkomers in de competitie om een geheel klassement te vissen. Zondag 10 juli zal in Limmen de jaar lijkse bestuurswedstrijd tussen Limmen en DVW-Heiloo plaatvinden. De deel nemers hebben reeds een formulier ont vangen, maar toeschouwers zijn van harte welkom aan het Stet, van 8.30 tot 11.00 uur. Vindt u dit te vroeg, dan kunt u 's middags vanaf circa half twee komen kijken bij de grote open jeugd wedstrijd, die in de omgeving van eetca fé De Uitkomst wordt gevist. Een paar helpende handen is altijd welkom. LIMMEN - Het Nederlands Training sinstituut voor NLP (Neuro- Linguïstisch Programmeren) in Lim men organiseert informatie-avonden op dinsdag 13 september in Alkmaar en op dinsdag 20 september in Castricum. De avonden beginnen om 19.30 uur en du ren tot 22.30 uur. De toegang is gratis. Opgave en tevens verdere informatie is verkrijgbaar bij Bouke de Boer en Do- rien Groot, tel. 02205-3501. LIMMEN - In de maand juli staat in de bibliotheek van Limmen de stad Lissa bon in de belangstelling. Er is een pre sentatie te zien over Lissabon, dit jaar culturele hoofdstad van Europa. Er hangen posters en er liggen verscheidene boeken en folders klaar die u kunt mee nemen. Belangstellenden kunnen de presentatie van Lissabon tijdens de ope ningsuren bezichtigen. LIMMEN - Geboren: Anna Ursula, dochter van René N. Commandeur en Monica C.M. Groot. Abel Jacobus Martinus, zoon van Jacobus J. Kaan dorp en Divera E.M. Metzelaar. Chan- tal, dochter van Enrico H. Erkamp en Margaretha C.M. Castricum. Laurens Just, zoon van Fredericus J.A. Koop- mans en Anna E. Kooijman. Roos Lot te, dochter van Roland H. Witkamp en Ftma G. Gündöner. Jeffrey Ricardo, zoon van Stefan Kets en Linda H.E. Morcus. Jort, zoon van Gerardus P. Min en Albertina M.J. Vos. EGMOND - Op zaterdag 16 juli geven de Egmondse bloembollenkwekers op het Pompplein in Egmond aan Zee een bollenpeldemonstratie. Tegelijk is er op en in de omgeving van het Pompplein een oude ambachtenmarkt. Deze activi teiten vinden plaats van vier uur 's mid dags tot negen uur 's avonds. Hiermee worden de Tulp 400 festiviteiten in de gemeente Egmond afgesloten. In het kader van de festiviteiten rond de 400-jarige Tulp (Tulp 400) organiseert de Koninklijke Algemeene Vereniging voor Bloembollencultuur (K.A.V.B.) in nauwe samenwerking met de VVV en de gemeente Egmond een bollenpelde monstratie. Deze demonstratie wordt gehouden op het Pompplein te Egmond aan Zee. Tevens vindt er een kleinscha lige verkoop plaats van bloembollen. De opbrengst van deze verkoop zal gaan naar een nader nog te bepalen goed doel. Verder is er een kleine tentoonstel ling te zien van (antiek) gereedschap. De bollenpeldemonstratie zal worden omlijst door een oude ambachten markt. Er zullen ongeveer 20 kramen op en in de omgeving van het Pompplein worden geplaatst. In de gemeente Egmond is dit jaar aan dacht geschonken aan de vierhonderd jaar oude tulp. De grote bolbloemens- how in het dorpshuis De Schulp in fe bruari van dit jaar stond in het geheel in het teken van Tulp 400. Verder is er een bollenfietsroute georganiseerd in com binatie met een beeldenexpositie. De beelden die men in het voorjaar her en der verspreid op de bollenvelden kon aantreffen waren het werk van de Ber gense kunstenaar Marinus Klap. De ge meente Egmond heeft een informatie paneel langs de Van Oldenborgweg ge plaatst waarop de Egmondse geschiede nis van het kweken van bloembollen is af te lezen. 0 C fff B. B ft t B Informatierubriek van de gemeente Limmen. ir|m y j Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, Limmen. Telefoon 02205-1456 Elke laatste donderdag van de maand wordt er in de gemeente Limmen grof vuil opgehaald. Dit gebeurt na telefonische melding bij G.P. Groot, telefoon 072 413533. Ook het snoeiafval uit de tuin kan hierbij opgegeven worden. Over de vraag wat tot grof vuil gerekend mag worden bestaat nogal eens wat misverstand. De term 'grof vuil' kan het best als volgt worden omschreven: grof vuil is grof huishoudelijk afval dat verhuisbaar is. 'Afvoeren van asbesthoudende materialen'. Asbesthoudend materiaal Huishoudelijk afval zoals plantenbakjes en warm- houdplaatjes verpakt u dubbel in plastic (huis- vuil)zakken met een sticker of vel papier met de tekst 'Pas op asbest'. Niet bij het (grof)huisvuil aanbieden, maar aanleveren op het terrein van gemeentewerken op de manier zoals verderop aangegeven. Voorts gaat het veelal om golfplaten van asbestce- ment, zoals die op (schuur)daken gebruikt worden. Verpak de platen goed in 'big bags' (verkrijgbaar bij G.P. Groot aan de Kanaaldijk te Heiloo) en lever deze in op het terrein van gemeentewerken. Denk er wel om dat u met hoeveelheden boven de 50 kg (2 a 3 platen van 2 bij I meter) niet meer naar het terrein van gemeentewerken kan gaan. Daarmee kunt u alleen terecht bij G.P. Groot aan de Kanaaldijk te Heiloo. Hier kan asbest aangeleverd worden uitslui tend verpakt in z.g. 'big-bags'. Spelregels Voor het aanbieden van grof vuil geldt een aantal spelregels: - grof vuil wordt opgehaald uitsluitend na telefonische melding bij G.P. Groot, telefoon 072 413533 - losse spullen goed verpakken of bundelen (maximale lengte 2 meter en hooguit 3 m3) - het pakket mag niet zwaarder zijn dan 12 kg - takken dienen netjes in één richting te liggen en gescheiden van het grofvuil aangeboden te worden - bouw- en sloopafval, materialen vrijgekomen bij tuinrenovaties, asbest en koelkasten worden niet geaccepteerd. Bouw- en sloopafval Hiertoe moeten bijvoorbeeld gerekend worden alle materialen die vrijkomen bij een verbouwing, hoe klein ook. Ook schuurtjes en kippenhokken behoren hier toe. Dit afval dient door en voor eigen rekening van de aanbieder(s) zelf afgevoerd te worden naar de stort plaats. Indien de burgers hun bouw- en sloopafval toch naar de vuilverbranding te Alkmaar brengen, zullen zij hiervoor een rekening van de gemeente ontvangen. Deze kosten zullen aanmerkelijk hoger zijn dan als men het afval naar de stortplaats brengt, f210,-/ ton bij de vuilverbranding tegen f 152,75 ton bij de stortplaats van G.P. Groot aan de Kanaaldijk te Heiloo. Kleine hoeveelheden schoon puin (tot 100 kg) kunnen worden aangeleverd op het terrein van gemeentewer ken aan de Hogeweg, uitsluitend op werkdagen tussen 10.00 en 10.45 uur. Tuinafval Snoeihout, vrijgekomen bij normaal tuinonderhoud, kan worden aangeboden op de eerder omschreven manier. Zaken, vrij gekomen bij een tuinrenovatie, zoals bielsen, schuttingen, boomstammen en stronken, worden niet tot het grof vuil gerekend. Men dient hiervoor de afvoer zelf te verzorgen en voor eigen rekening. Koelkasten en diepvriezers Deze worden na telefonische melding bij G.P. Groot of de gemeente door gemeentewerken, telefoon 02205 1630, opgehaald. Het verwijderen van asbesthoudende materialen IDoor particulieren Particulieren kunnen deze materialen onder bepaal de voorwaarden aanleveren op het terrein van ge meentewerken aan de Hogeweg, zie onder het kopje 2. Door bedrijven Bedrijven dienen bij het verwijderen van asbest zich te houden aan een aantal daarvoor geldende wette lijke regelingen. Voor hen is het aanbieden bij gemeentewerken niet toegestaan. Zij kunnen terecht bij de stortplaats van G.P. Groot aan de Kanaaldijk te Heiloo of bij de stortplaats Nauernasche Polder te Assendelft. Aan de verpak king worden overigens dezelfde eisen gesteld als die gelden voor particulieren. Het afvoeren van asbesthoudende materialen - Asbesthoudende materialen mogen nooit bij het (grof) huisvuil worden aangeboden - Asbesthoudende materialen mogen niet bij de deel nemende detaillisten aan de inzameling van pro- bleemstoffen of bij de chemocar worden aangebo den. - Asbesthoudende materialen mogen alleen na vooraf gaande telefonische melding bij gemeentewerken worden aangeleverd op werkdagen uitsluitend tus sen 10.00 en 10.45 uur. - Asbesthoudende materialen mogen alleen verpakt het terrein van gemeentewerken op. Deze maatregelen zijn nodig om het risico voor de gemeentemedewerkers te beperken. In tegenstelling tot u kunnen zij veel vaker met asbest in contact komen. Voor u gaat het om slechts enkele malen in een heel leven, voor hen om vele keren per dag. Denkt u maar eens aan asbest in vuilniszakken, rolemmers of als zwerfvuil. Vandaar een strak beleid. Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij J.W. Kruizinga, telefoon 02513 14253. tijdstip: donderdag 7 juli 1994, om 20.00 uur plaats: gemeentehuis, Zonnedauw 4 agenda: 1/2 Opening, Ingekomen stukken en eventuele mede delingen 3 Openbaarmaking nevenfuncties van de burgemees ter 4 Verordening commissie voor bezwaar en beroep 5 Collegeprogramma 6 Financieel Meerjaren Perspectief 1995-2000 7 Uitbreiding formatie sector AZ 8 Produktbegroting 1995 van het SNK 9 Krediet automatisering bureau Weg- en Water bouw 10 Krediet stedebouwkundige werkzaamheden be drijventerrein 11 Krediet vervanging meubilair Pax Christi basis school 12 Benoeming ambtenaar burgerlijke stand 13 Convenant Alkmaar en SNK gemeenten inzake werkgebied HALT-bureau Alkmaar 14 Voorbereidingsbesluit voormalig bibliotheekperceel Kapelweg 15 Voorbereidingsbesluit perceel Achterweg 34 16 Voorbereidingsbesluit perceel Pageveld 10 17 Groenontwikkelingsplan Noord Kennemerland 18 BOL-verslag over 1993 19 Indienen bezwaar tegen afwijzing verzoek tot aan wijzing pand Visweg 2 tot Rijksmonument 20 I e en 2e begrotingswijziging 1994 SNK 21 Begrotingswijzigingen 22 Sluiting. Bovenstaande raadsvergadering is openbaar. In het gemeentehuis en de bibliotheek kunt u de stukken van deze vergadering inzien. Tijdens het zomerseizoen, zal op die plaatsen waar het niet anders kan, onkruid worden verwijderd met chemische bestrijdingsmiddelen. Wij gaan daar spaarzaam mee om. U kunt ons natuurlijk vanuit milieuoogpunt de helpen de hand bieden door het trottoir rond uw woning onkruid vrij te houden. Op die plaatsen zal dan beslist niet gespoten worden. De volgende bouwaanvraag/c.q. melding is ingediend: - Zomerschoon 67 - plaatsen tuinhuisje. De aanvraag ligt niet ter inzage. Op dit moment kan tegen de aanvraag geen bezwaar schrift worden ingediend. Burgemeester en wethouders hebben besloten bouwvergunningen/bouwtoestemmingen te verlenen aan: - Burg. Nieuwenhuijsenstraat 56 en 58 - bouwen bijkeuken, vergroten woonkamer en garage - Pageveld 33 - uitbreiding woonhuis - naast de Wollewei - aanleggen jeu de boulesbaan - Middenweg 44 - bouwen erker - Molenweg 21 - vergroten woning. Ontwerp-beschikking (art. 13.1 jo art. 3.19 AWB) Bij burgemeester en wethouders is ingekomen de aanvraag van: - De Rijksdienst voor het wegverkeer te Amsterdam - (om een vergunning ingevolge de Wet milieube heer) voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting ten behoeve van een keuringsstation voor voertuigen, gelegen aan de Burgemeester Nieuwenhuysenstraat 16 te Limmen. Ter inzage De aanvraag en de ontwerp-beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen op de gemeentesecretarie ter inzage t/m 4 augustus 1994, elke werkdag van 9.00-12.00 uur, na telefonische afspraak (telefoon 02205 1456) van 14.00-16.00 uur en iedere woensdagavond van 17.00- 20.00 uur. Ook kan op de gemeentesecretarie na telefonische afspraak een mondelinge toelichting worden verkregen. Bezwaren Gemotiveerde bedenkingen tegen het verlenen van de vergunning kunnen t/m 4 augustus 1994 schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingebracht. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage ge legd. De indiener van bedenkingen kan verzoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het ver zoek daartoe moet schriftelijk, tegelijk met het bezwaar schrift, bij burgemeester en wethouders worden inge diend. Voorts kan eenieder, desgevraagd, tijdens een gedachtenwisseling over bovenvermelde stukken mon deling bezwaren inbrengen. Dit moet plaatsvinden voor 5 augustus 1994. Men gelieve (daarvoor) een afspraak te maken met de afdeling Milieu van de technische dienst, telefoon 02205 1456. Nieuws over de gemeente Limmen kunt u elke woensdag van I8.30tot 19.00 uur beluiste ren in het radioprogramma van de OSU: 'Ge- meentevoorlichting Limmen'. In dit live-programma bespreekt telkens één lid van het Limmer college de belangrijkste agenda punten van de laatste collegevergadering. Tijdens de uitzending kunt u bellen (02513 14519) voor een nadere toelating over een van de onderwerpen. De OSU zendt uit op de FM; via de kabel op 89.0 Mhz en via de ether op 106.7 Mhz. 6 juli 1994, Burgemeester en wethouders van Limmen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 13