Aii na Veel activiteiten tijdens Zwemvierdaagse M f Afscheid Rehobothschool Van der Steen Autobedrijf opent moderne spuit- en plaatwerkerij wamm BBI1RBKBfl 59e JAARGANG NO. 27 DRUKKERIJ UITKIJKPOST EUWSBLAD VOOR HEILOO OMSTREKEN Feest op de Springschans Topbasketbal in Heiloo Amels v.h. v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 Nivon-cursussen 1994-1995 VVD Heiloo i - -» Jubileum De Stolp Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Ans Willemse Prijs Zomeravondconcert in Witte Kerk HSV tennistournooi '94 Stationsweg 85 - 1851 LJ Heiloo 072-335465 Nederlandse kappers geknipt voor de Nederlandse selectie Avondfietsvierdaagse Willibrordschool Al MAKELAARDIJ O.G. HYfefHEKEN°°P J VOS Zeewe9 2d. 1852 CR Heiloo ASSURANTIËN wtSf. CU A/- MMAMr DAKDEKKER - LOODGIETER MMV-rllVIMIMVJ Holleweg 19 072335085 Egmond organiseert eerste Nederlandse bollenpelwedstrijd Open middag bij de Boscrossers Open Dorstoernooi 1994 Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte! HEILOO - Waarom feest op de Spring schans? Omdat de fusie voorbereidin gen afgerond zijn en het fusieplan klaar is. Dat betekent dat we de komende ja ren verzekerd kunnen zijn van openbaar onderwijs in plan Oost en het centrum van Heiloo. Wij vieren dit heugelijke feit met een grote fancy fair en fusie- feest op vrijdag 8 juli op het schoolplein van de Springschans aan de Breedelaan. Wat is er allemaal te beleven? Vanaf 17.00 uur kunnen de kinderen: penalty schieten met een echte keeper, autope drace, kaarsen uitschieten, ponyrijden, zich laten schminken, taartjes versieren en nog veel meer! Dit spelletjesfeest duurt tot ongeveer 19.00 uur. Natuur lijk is er ook aan de inwendige mens ge dacht. Hapjes en drankjes zijn volop verkrijgbaar. Vanaf ongeveer 20.00 uur begint een groot feest met een echte band voor kin deren, ouders, leerkrachten en iedereen die dit feest met ons mee wil vieren. Dus tot ziens op 8 juli op de Springschans! HEILOO - Basketbal van ongekend ni veau in Heiloo. Mustang Jeans Den Helder, het laatste decennium de top- ploeg van Nederland, doet in de sei zoenvoorbereiding Heiloo aan. Op zaterdag 13 augustus om 20.00 uur wordt in sporthal Het Vennewater een wedstrijd gespeeld tegen Hapoel Herzli- ya uit Israël. Deze ploeg eindigde vorige seizoen, ondermeer achter het legenda rische Maccabi Tel Aviv, op de vierde plaats in de sterke Isralische competitie. De ploeg uit Den Helder bereidt zich va naf eind juli serieus voor op de Europa cupwedstrijden tegen Kiev Basket uit de Oekraïne. Deze wedstrijden worden gespeeld op 6 en 13 september. Bij winst volgt in de tweede ronde het sterke Brandt Hagen uit Duitsland. Mustang Jeans heeft toegezegd om volledig, dus met de twee gecontracteerde Amerika nen, in Heiloo te verschijnen. Voor deze in Heiloo te spelen oefenwedstrijd zul len populaire toegangsprijzen gelden. NVM HEILOO - Vorige week vrijdag werd de Zwemvierdaagse in zwembad Het Baaf- je afgesloten met vele bijzondere activi teiten. Twee keer een indrukwekkende goochelshow, een prachtige kunst- zwemdemonstratie van De Spetters en poffertjes voor alle deelnemers. En na afloop kon iedereen zijn of haar medail le in ontvangst nemen. Veel jongens en meisjes hebben zich la ten sponsoren ten behoeve van het Ro nald McDonald Kinderfonds. In totaal werd f 1.512,10 voor dit goede doel bij elkaar gezwommen. De grootste geldin zamelaarster was onze plaatsgenote Katja Andeweg. Enkele deelnemers mochten van de me dewerkers van Het Baafje een bijzonde re attentie in ontvangst nemen. Bloemen en een felicitatie van burge meester Schoof waren er voor mevrouw Warmer, die vanaf de opening alle Zwemvierdaagsen (20 keer) in Het Baafje heeft meegzwommen. En voor de jongste deelnemers, de 5-jarige twee ling Ingmar en Marsha Koot, was er een prachtige pop als aandenken. Op de fo to ziet u mevrouw Warmer en Ingemar en Marsha Koot, geflankeerd door bur gemeester Schoof en mevrouw Adam en de heer Imminga van Het Baafje. HEILOO - Voor het seizoen 1994-1995 heeft de afdeling creativiteit van het Nivon-Heiloo opnieuw een gevarieerd programma samengesteld. Ten eerste de vanouds bekende en gewaardeerde cur sussen zoals aquarelleren, boekbinden, calligrafie, kunstgeschiedenis, tekenen, origami, pergamano en zonnekind poppen. De cursussen encaustic painting en het maken van dozen en van beren die vorig jaar voor het eerst werden gegeven, staan ook nu weer op het programma. 'Encaustic painting' is schilderen met behulp van verwarmde bijenwas. 'Per gamano' is een techniek waarmee door middel van schilderen, perforeren en ci seleren (drukken/wrijven) tekeningen worden gemaakt. Geheel nieuw is de cursus "Tri-chem" (spreek uit: trisjèm). Met behulp van een bijgeleverd materialenpakket kan op allerlei ondergrond -textiel, papier, glas, enz.- worden geschilderd; er zijn naar keuze patronen voor baby's, kleu ters en volwassenen. De advertentie die elders in dit nummer van de Uitkijkpost is afgedrukt ver meldt alle cursussen en de dagdelen waarop zij worden gegeven. Als gevolg van de verbouwing van het Open Huis zijn er minder zalen beschikbaar dan andere jaren. De cursus Kunstgeschie denis moet als gevolg daarvan uitwijken naar Het Trefpunt aan de Westerweg en ook plaats en tijd van de overige cursus sen zullen wellicht nog moeten worden aangepast. Wijzigingen zullen van zelfsprekend steeds zo snel mogelijk aan de deelnemers worden bekend gemaakt. Het cursusprogramma biedt een volle dig overzicht van de cursussen en cur susleiders, kosten, data en tijden, materiaalpakketten en eventueel bijko mende kosten. Alle Nivon-leden krijgen dit programma binnenkort thuisbe zorgd; overige belangstellenden kunnen het programma aanvragen bij een van de volgende contactadressen: Reina Mulder, Het Veld 12, Heiloo, tel. 072-333127 of Lineke Muller, Poort- weijdt 4, Heiloo tel. 072-334576. Opga ve voor deelname aan de cursussen is eveneens reeds mogelijk. HEILOO - Met het aantreden van de nieuwe fractie in de gemeenteraad van Heiloo is het secretariaat van de VVD- fractie veranderd. Fractiesecretaris is G.J. Stokreef, Het Zandstuk 71, 1851 RP Heiloo (tel. 338445). •iimim'lhilj i'l Vltt.or HEILOO - Het 25-jarig bestaan van het gezinsvervangend tehuis De Stolp is uitbundig gevierd. Dankzij het mooie weer kon een deel van het feest buiten plaatsvinden. HEILOO - Op 6 juli werd de Ans Wil lemse Prijs uitgereikt aan de Stichting Jeugd en Jongeren in Heiloo. Uit han den van rrtevrouw Willemse-van der Ploeg ontvangt de Stichting een geldbe drag van 1.250,-. De tieners van Ten- denz en de jongeren van Buk Buk ontvangen deze prijs voor hun plannen een eigen tiener- en jongerenprogram ma te gaan maken bij de lokale radio "Radio 80" uit Egmond. Dit program ma wordt ingevuld met 50% muziek en 50% informatie. De aangeboden infor matie bestaat uit thema's die aansluiten bij de belevingswereld van tieners en jongeren. Bij het afscheid van mevrouw A.A.M. Willemse-van der Ploeg als wethouder van Heiloo heeft zij voorgesteld een prijs beschikbaar te stellen van 1.250,-. Deze prijs is bestemd voor een plaatselijke instelling/vereniging, werkzaam in het Sociaal Cutureel Werk. Om in aanmerking te komen voor deze prijs moet deze instelling zich onderscheiden van anderen door een nieuwe en stimulerende activiteit. Naar de mening van de jury, bestaande uit mevrouw Willemse-van der Ploeg zelf, oud-wethouder mevrouw Annema- rie Worm-de Moei en een medewerker van de afdeling Welzijnszaken, voldoet deze inzending van de Stichting Jeugd en Jongeren aan de gestelde eisen. m HEILOO - Zoals vorige week al is me degedeeld wordt vrijdagavond, 8 juli, in de Witte Kerk van Heiloo het 2e concert in de reeks zomeravondconcerten ver zorgd door het Roemeens ensemble Ni- colae Pirvu. Dit professionele uit 5 personen bestaande ensemble zal volksmuziek uit de Balkan en met name uit Roemenië ten gehore brengen. Het belooft een zeer gezellige en muzikale avond te worden. Echt voor de zomera vond. Daarom van harte aanbevolen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het VVV Heiloo en telefonisch te reserveren op telefoonnummer (072) 334804. Het con cert begint om 20.30 uur. De kerk is vanaf 19.45 uur open voor publiek. HEILOO - Zaterdag 9 juli is het weer zover. De start van het H.S.V. Dubbel- toernooi voor B-, C- en D spelers."Na het zeer succesvolle jubileum toernooi van verleden jaar wordt het deze keer de elfde maal dat er op de banen aan de Bayershofweg strijd geleverd zal wor den. De inschrijvingen waren zoals ver wacht weer talrijk en helaas moesten er ook dit jaar weer mensen teleurgesteld worden. De overgebleven dubbels zul len echter voor het nodige vuurwerk zorgdragen. Met name in de heren B valt er weer genoeg te genieten. Koppels als: Peter Bruin/Erik Jan Andrea, Ron Verschoor/Rob Hak, Frits Zandber- gen/Lex Kiebert, zijn altijd de moeite waard om een bezoek aan het ten nispark te rechtvaardigen. De finale van dit alles vindt plaats op zondag 17 juli en uiteraard is de toegang gratis. Voorafgaand aan de finaledag is er zaterdagavond nog een grootse feestavond. De groep Paperclip zal een spetterend optreden verzorgen en menig voetje zal van de vloer gaan. Ook zal er de trekking van de loterij plaatsvinden. Aan de voetballiefhebbers is ook ge dacht. In de kantine staat een groot scherm waar alle wedstrijden van het W.K. in de verenigde staten op gevolgd kunnen worden. Al me al redenen ge noeg om van 9 t/m 17 juli een bezoekje te brengen aan de tennisbaan. HALVE PRIJZEN HEILOO - De uit Amsterdam afkom stige kapper Coos de Joode, met salons in Oostzaan, Heiloo en Amsterdam, en collega-kapper Andy Uffels uit Amers foort, vertrokken vrijdag 24 juni naar het WK-voetbal in Amerika met een bij zonder doel. Afgelopen dagen werden zij ontvangen op Lake Nona en hebben daar de Nederlandse selectie van een nieuw kapsel voordien. De uitnodiging kwam naar aanleiding van minder goe de ervaringen met de Amerikaanse kap perswereld. De selectie vroeg vervolgens naar goede kappers uit Nederland om meer verknipte kapsels te voorkomen. EGMOND - Het evenementencomité van Egmond-Binneii heeft ook voor dit jaar weer een viertal prachtige routes uitgezet voor de avondfietsvierdaagse, die van maandag 11 tot en met donder dag 14 juli wordt gehouden. Inschrij ving en start zijn bij café 't Haasje aan de Herenweg 66 te Egmond-Binnen. De routes gaan door de duinen en het pol dergebied en zijn elk 25 km lang. Het zijn derhalve tochten, die aan Egmon- ders, vakantiegasten en anderen plezie rige verkenningen van de omgeving bieden. Inschrijving op maandag 11 juli tussen 18.00 en 19.00 uur. De start is elke avond om 19.00 uur. De kosten van deelname zijn voor kinderen tot 14 jaar vier gulden; iedereen van 14 jaar en ou der betaalt vijf gulden. De organisatie heeft niet de beschikking over duinkaar- ten, daar dienen de deelnemers zelf voor te zorgen. Het nieuwe pand van Van der Steen Autoschade BV op De Oude Werf. a£AM. HEILOO - Pater Borst (midden) in hoogst eigen persoon gaf het start sein voor de sponsorloop, die de kinderen van de Willibrordschool hielden om geld in te zamelen voor het werk dat Pater Borst in Chili doet. Het was een drukte van be lang rond de school. w> w vw Te| 072 331895, Fax: 072 338209 TAXATIES ii De Rehobothschool aan de Holleweg. HEILOO - Na ruim 45 jaar komt er, door overheidsmaatregelen gedicteerd, een einde aan het bestaan van de Reho bothschool aan de Holleweg in Heiloo. De oprichting van deze school was het begin van het christelijk onderwijs in Heiloo. Gelukkig betekent de sluiting niet het einde van het christelijk basis onderwijs in Heiloo, want zoals u wel licht al gelezen heeft fuseert de Reho bothschool met De Duif. Beide scholen behoren tot de Vereniging voor Christe lijk Nationaal onderwijs, het is dus in- trouwen in een bekende familie. Voor veel Heilooënaars gaat dit afsc heid toch met enige weemoed gepaard. Velen hebben hier hun eerste woordjes leren schrijven en de tafels van 1 t/m 10 uit hun hoofd leren opzeggen. Iedereen kent wel het speciale gevoel dat je hebt als je aan je lagere school denkt. Je weet nog precies hoe het klonk als de bel ging en welke juf of meester je het aardigst vond en waarom. Om alle oud leerlingen, ouders, bestuursleden, leer krachten, buren enz. de gelegenheid te geven om nog één keer in "hun" oude school rond te kijken wordt er op 14 juli van 19.00 - 21.00 uur een inloopavond georganiseerd. U kunt dan onder het ge not van een kopje koffie of thee nog even de sfeer van vroeger proeven en misschien zijn de huidige teamleden ook nog wel uw klasseleerkrachten geweest, zodat u ook nog even met hen kan praten. HEILOO - Mèt een druk bezochte re ceptie werd zaterdag een super moderne spuit- en plaatwerkerij geopend bij Van der Steen autobedrijf aan de Oude Werf. Met deze uitbreiding is het autobedrijf Van der Steen het modernste en meest complete bedrijf uit de regio. Het nieu we deel is uitgerust met een spuit en droogcabine, een wasplaats, een richt- bank met een infrarood meetsysteem. Er is uitlijnapperatuur en een verfmeng- machine. Door deze flinke uitbreiding van het be drijf, 660 vierkante meter, is er boven dien ook nog een stukje werkgelegen heid bij gekomen. Van der Steen auto schade BV, staat onder leiding van Jan Jonker, hij zal er voor zorgen dat alles reilt en zeilt, zoals het moet. „Met betrekking tot het milieu hebben we ook al het mogelijke gedaan", zegt Van der Steen. „Daar hebben we heel wat in geïnvesteerd". De Focwa gaf Van der Steen dan ook het predikaat module I. Het gebouw ziet er mooi en fris uit met de kleuren grijs, wit en geel. Architecten Mühren en Bode gaven vorm aan dit geheel en aannemer C. Bos uit Limmen bouwde het. EGMOND - Op vrijdag 15 juli organi seert het comité Tulp 400 Egmond met medewerking van de Koninklijke Alge- meene Vereniging voor Bloembollencul tuur (K.A.V.B.), afdeling Egmond en Omstreken, de eerste Nederlandse bol lenpelwedstrijd. In totaal zullen 14 be drijven uit Egmond en omgeving strijden om een wisseltrofee. De wedstrijd wordt gehouden in een loods van de heer J. Ory aan de Vennewaters- weg 29 te Egmond-Binnen. Een deskun dige jury zal de gepelde bloembollen beoordelen op exportkwaliteit. De toe gang is gratis. In het kader van Tulp 400 zijn in de^ loop van het jaar in Egmond tal van ac tiviteiten georganiseerd met de jarige tulp als middelpunt. Eén van de laatste activiteiten is het houden van een bol lenpelwedstrijd onder de bolbloemenbe- drijven in de gemeente Egmond en in de regio. De wedstrijd begint om half acht 's avonds. De wedstrijden duren tot on geveer negen uur. Op dit moment nemen in totaal 14 be drijven afkomstig uit Egmond maar ook uit de regio (Bergen, Castricum) deel aan dit bijzondere evenement. Een deskundige jury onder voorzitterschap van de burgemeester van Egmond, de heer Brommet beslist over het geleverde product: de gepelde bol. Het winnende bedrijf komt in het bezit van een wissel trofee, een speciaal ontwerp van de Ber gense kunstenaar Marius Klap. Verder zijn voor de individuele 'pellers' een eerste, tweede en derde prijs beschik baar. Op vrijdag 15 juli zal ook de winnaar van de gehouden fotowedstrijd Tulp 400 worden bekendgemaakt. De inzen dingen zullen dan ook in de loods van de firma Ory te zien zijn. HEILOO - Zondag 10 juli wordt op de fietscrossbaan van F.C.C. De Boscros sers, gelegen op het Vennewater- sportcomplex, een open dag gehouden. Vanaf 14.00 uur kunnen alle jongens en meisjes uit Heiloo en omgeving kennis maken met deze tak van fietssport. Te vens wordt er deze middag een wed strijdje verreden voor alle liefhebbers. Deelname is gratis en er zijn diverse crossfietsen en helmen beschikbaar. De Boscrossers is een vereniging, die openstaat voor iedereen en speciaal voor jongelui die zich verder willen be kwamen in het fietscrossen. Ze kunnen dan ook gerust eens komen kijken op de crossbaan tijdens de trainingen. Deze zijn op dinsdag- en donderdagavond van 18.45 tot 20.15 uur. Of lekker mee doen op de woensdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur. Op deze middagen zijn er crossfietsen en helmen beschikbaar en voor één gulden mag je op de baan cros sen. Voor verdere informatie kan je te recht op het secretariaat, mevr. E. de Groot, tel. 072-334661. HEILOO - Afgelopen zaterdag is onder uitstekende weersomstandigheden het 17e Open Dors Toernooi van Tennisve reniging Heiloo van start gegaan. De re gionale top (categorie B) is zeer sterk vertegenwoordigd en ook de andere speelsterkten (C, Dl, D1/35 D2/ 21 kennen een goede bezetting. Net als vorig jaar mogen de deelnemers en toeschouwers van het Dorstoernooi zich in een fantastische Wimbledonam- biance wanen. Paars-groen overheerst en de stijlvolle tent van sponsor De Boer Tenten brengt weer de nodige gezellig heid. Er staan TV's in de kantine met afwisselend beelden van het WK Voet bal, de Tour de France en... er draait een speciaal Dorstoernooipromotie- filmpje, dat vervaardigd is door een professionele filmer. Tevens is er op alle avonden muziek, met vanavond (woensdag 6 juli) het klapstuk: de band Quasi Modo. Ook aan lekkere hapjes en bijzondere drank jes ontbreekt het de deelnemers en het publiek niet. In de diverse tentjes is van alles verkrijgbaar. De verfrissende aanpak en opzet van het Open Dors Toernooi 1994 is mede mo gelijk gemaakt door: Hoofdsponsor Van der Borden Makelaars sinds 1933 (Alkmaar), de subsponsors De Boer Tenten B.V. (Alkmaar) en Drukkerij Uitkijkpost (Heiloo), alsmede de co- sponsors Croissanterie He de France (Heiloo), Sporthuis Johan Jansen (Hei loo), Transportbedrijf Van Duuren (Amsterdam), Ubink Sportvelden (Dalfsen), Pizzeria Venezia (Heiloo), Ten Hoope Textiles (Heiloo), Rabo bank, Heiloo/Limmen, Bloemenhuis Monique (Heiloo), Groente- en Fruitspecialist Piet Marco (Heiloo), Drankengroothandel Loek Schoorl (Heiloo) en Beheerders Clubhuis T.V. Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1