I I Ans Willemse Prijs Enquête Senioren 50 Rijden op aardgas BELBUS HEILOO: 331 344 6 HEILOO luis Informatiebijeenkomst 'Stationsomgeving' Nieuwe bouwplannen Ingediende bouwaanvragen Werkbezoeken 't Beestenboetje meer open! Aanleg Oosterbos De chemokar staat op 12 en 13 juli 1994 in het dorp Bekendmaking vaststelling Huisvestingsverordening Algemene wet bestuursrecht. Welzijnszaken en Burgerij Verleende sloopvergunningen Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Bestuurszaken Grondgebiedzaken Raadhuisplein I Postbus I I850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 I 3289 Open van 8.00 tot I2.30 uur PAGINA 4 UITKIJKPOST - 6 JULI 1994 Informatierubriek :®:SSï Op 6 juli is de Ans Willemse Prijs uitgereikt aan de Stichting Jeugd en Jongeren. Uit han den van mevrouw Willemse-van der Ploeg ontving de Stichting het geldbedrag. De tieners van Tendenz en de jongeren van Buk Buk ontvangen deze prijs voor hun plan nen een eigen tiener-en jongerenprogramma te gaan maken bij de lokale radio 'Radio 80' uit Egmond. Dit programma wordt ingevuld met 50% muziek en 50% informatie. De aan geboden informatie bestaat uit thema's die aansluiten bij de belevingswereld van tieners en jongeren. Bij het afscheid van mevrouw A.A.M. Willemse-van der Ploeg als wethouder van Heiloo heeft zij voorgesteld een prijs beschik baar te stellen van f 1.250,-- Deze prijs is bestemd voor een plaatselijke instelling/vere niging, werkzaam in het Sociaal Cultureel Werk. Om in aanmerking te komen voor deze prijs moet deze instelling zich onderscheiden van anderen door een nieuwe en stimuleren de aktiviteit. Naar de mening van de jury, bestaande uit mevrouw Wilfemse-van der Ploeg zelf, oud wethouder mevrouw Annemarie Worm-de Moei en een medewerker afdeling Welzijns zaken, voldoet deze inzending aan de gestel de eisen. In opdracht van de Stichting Ouderen Werk Heiloo heeft er een onderzoek plaatsgevon den naar de behoeften van oucfpren onder de senioren 50 in de gemeente Heiloo. De resultaten van dit onderzoek zijn ver werkt. Het rapport zal op maandag 11 juli om 12.15 uur worden aangeboden aan bur gemeester N.P.M. Schoof en wethouder ou derenbeleid mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom. In oktober 1993 kwam het voorstel te komen tot uitvoering t/an een onderzoek naar de be hoeften van de ouderen in Heiloo. Het onderzoek vond plaats van 31 januari tot 10 juni 1994 en is uitgevoerd door de heer W. Blom in samenwerking met de Enquête begeleidingscommissie. Deze commissie bestaande uit vertegenwoordigers van de Ouderenbonden (ANBO en KBO) en de Stich ting Ouderenwerk Heiloo, zijn ook de op drachtgevers. Doel van het onderzoek was om de wensen en behoeften van de senioren aan activitei ten, voorzieningen en ondersteuning nu en in de toekomst te peilen. Dit met name gezien in het licht van het zo lang mogelijk zelfstan dig functioneren van de ouderen. Er zijn in totaal 973 enquêteformulieren ver zonden. Er kwamen 660 formulieren ingevuld retour, zo'n 68%. De vragen betroffen o.a. sociaal-culturele ac tiviteiten, informatieverstrekking, huisvesting, dienstverlening, vervoer, sociale veiligheid, vrijwilligerswerk, contacten met anderen, be langenbehartiging. Vanaf vandaag, 13 jhli 1994 rijden twee au to's van de gemeentelijke buitendienst op aardgas. Tijdens een bijeenkomst op het Ro- sendaal zal de start van deze twee omge bouwde auto's feestelijk worden ingeluid. Hierbij aanwezig zullen zijn de portefeuille houder A.T.M. ten Hoope, de opzichters van de betreffende buitendienst en niet te verge ten de twee gebruikers van de wagens. Van het Gasbedrijf Kop Noord-Holland zullen ook mensen aanwezig zijn. In nauwe samen werking met dit gasbedrijf is e.e.a. van de grond gekomen. De gemeente Heiloo heeft om verschillende redenen gekozen voor het rijden op aardgas. In de eerste plaats is het voor het milieu be ter. Er komen minder schadelijke stoffen vrij. Ten tweede is het in het verbruik ook voorde liger. Daarnaast wil de gemeentedienst graag een voorbeeldfunctie vervullen, in de hoop dat niet alleen de overheid, maar straks ook burgers dit idee zullen gaan volgen. Op het gemeentelijk terrein van de buiten dienst aan het Rosendaal is een vulstation geïnstalleerd om de auto's van gas te voor zien. Nu is het dan zover, de voor aardgas omge bouwde auto's gaan rijden in de gemeente. Vooraankondiging: Op woensdag 20 juli a.s. is er een informa tiebijeenkomst voor belangstellenden en di rect genodigden over het ontwerp-bestemmingsplan 'Stationsomge ving'. De direct genodigden zijn die mensen die reeds in een eerder stadium gereageerd hebben op de plannen. Bouwplannen Burgemeester en wethouders maken be kend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergun ning te verlenen: Rechte Hondsbosschelaan 26 - vergroten woning Heerenweg 192 - oprichten woning met ga rage/berging De bouwplannen met de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 7 juli 1994 gedurende twee weken voor een ieder ter in zage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak tel. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Deze bijeenkomst zal worden gehouden in Theater De Beun, Willibrordusweg 2 in Heiloo en begint om 20.00 uur. Een uitgebreidere toelichting volgt in de Uit kijkpost van 13 juli a.s. Voor de winkeliers in het betreffende gebied is'reeds een aparte avond georganiseerd. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zul len te zijner tijd worden gepubliceerd, waar na de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Heerenweg 181, de Geus-Schonewille - ver groten woonhuis Korte Kapellaan 18, de Jong-Twint - vernieu wen garage Schuine Hondsbosschelaan 18, R.G.J. Bur gering - plaatsen schuur Burgemeester en wethouders zijn begonnen om - met enige regelmaat - werkbezoeken af te leggen. Een of twee keer per maand wordt een be drijf, instelling of vereniging bezocht. Het initiatief van werkbezoeken vloeit voort uit de discussie over bestuurlijke ver nieuwing. Het is één van de maatregelen ter versterking van de relatie burger-bestuur. De werkbezoeken hebben doorgaans dins dagmiddag, aansluitend aan de collegeverga dering plaats. Het initiatief tot werkbezoeken kan zowel van het gemeentebestuur als van het betrokken bedrijf of instelling komen. Toen in december 1993 't Beestenboetje werd geopend is begonnen met openingstij den van 13.00 - 16.00 uur op de woensdag middag. Er is grote belangstelling voor de knuffelhoek in het Hertenkamp. Daarom is er ook ge zocht naar meer vrijwilligers die hun tijd en energie willen geven aan de dieren en de kinderen. De vrijwilligers zijn er gekomen en daarom kan 't Beestenboetje vanaf 2 juli a.s. op de eerste zaterdag van de maand geo pend zijn van 10.00 - 15.00 uur. Om te be ginnen zal dit gelden voor de maanden juli, augustus en september. In de vakantieperiode is 't Beestenboetje op de woensdagmiddagen 24 en 31 augustus al open vanaf 10.00 uur tot 16.00 uur. Wel nog even dit: De dieren horen er op stal; stal er niet de hele dag uw kinderen!! De vrijwilligers willen graag op de dieren passen maar niet de hele dag op uw kind. Burgemeester en wethouders hebben vrijstel ling verleend van de bepalingen van de bestemmingsplannen 'Zuid-Oost II' en 'Bui tengebied' voor de aanleg c.q. aanplant van het Oosterbos met bijbehorende infrastructu rele voorzieningen in het gebied gelegen tus sen de Rijksweg A 9 en het nog te bebouwen gedeelte van het bestemmingsplan 'Zuid- Oost II'. Het besluit en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 7 juli 1994 geduren de twee weken voor een ieder 'ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werk dagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 121). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen genoemd besluit schrif telijk bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Groenbericht Deze maand wordt u weer in de gelegen heid gesteld om uw klein chemisch afval op een milieuvriendelijke manier te laten ver werken. De gemeente zal met eigen personeel en auto op de vaste inleverpunten aanwezig zijn. Bij deze medewerkers kunt u met al uw vra gen over chemisch afval terecht. Wilt u weten waar en op welk tijdstip u de chemokar kunt vinden? Raadpleeg dan de achterkant van de*GFT- ophaalkalender. U kunt hierop overigens ook nog eens beknopt terugvinden welke stoffen tot het klein chemisch afval behoren. Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 139 van de Ge meentewet bekend, dat bij raadsbesluit van 4 juli 1994 de Huisvestingsverordening Heiloo 1994 is vastgesteld. Deze verordening is een gevolg van de in werkingtreding van de Huisvestingswet en komt in de plaats van de Woonruimteveror dening. Vergunningen De Huisvestingsverordening Heiloo 1994 treedt in werking op 7 juli 1994 en ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM). Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van de daarvoor verschuldigde leges, een af schrift verkrijgen van deze verordening. Commissie Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn op een aanvraag om een vergunning ingevolge de gemeentelijke Lozingsverordening riole ring 1994 positief te beschikken; Drukkerij Uitkijkpost B.V., Rechte Honds bosschelaan 22, 1851 HM HEILOO, t.b.v. het inwerking hebben van een offset- en hoogdrukkerij, op het perceel De Hoefsmid 5, 1851 PZ te HEILOO. De aanvraag, het besluit en andere op de zaak betrekking hebbende stukken liggen in het gemeentehuis van Heiloo, afdeling VROM, kamer 110 afdeling Milieu, ter inza ge en wel van donderdag 7 juli 1994 tot en met donderdag 18 augustus 1994 iedere werkdag van 08.00 tot 12.30 uur. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kan een belanghebbende tegen dit besluit bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift bij het gemeentebestuur van de gemeente Heiloo, binnen zes weken na dat het besluit bekend is gemaakt. Het be zwaarschrift dient te worden ondertekend en bevat tenminste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht, alsmede de gronden van het bezwaar. Het bezwaar schorst niet de werking van dit besluit, tenzij bij of krachtens wettelijk voor schrift anders is bepaald. Indien tegen dit besluit bezwaar is gemaakt, kan de President van de Rechtbank te Alk maar, Postbus 251, 1800 BG ALKMAAR, op verzoek een voorlopige voorziening treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrok ken belangen, dat vereist. Van de verzoeker wordt door de griffier een griffierecht gehe ven. Heiloo, 6 juli 1994. Door het college van burgemeester en we thouders zijn de hieronder vermelde sloop vergunningen verleend: Kapellaan 15-17, G.P. Kaay - slopen van 2 cafe's met woning Deze sloopvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overigé stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 (op andere tijden alleen na telefonische af spraak, nummer 313 217 of 313 216). Bouwvergunningen Door het college van burgemeester en we thouders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen en positief bevonden meldingen verleend: Westerweg 275, J.T. Rozing - vergroten woning Boswinde 34, P.J.G. Bakker - plaatsen tuinmuur Oudburgerlaan 8, R.C. van Dijk - vergroten woning Krommelaan 1A. de Ruyter - uitbreiden wo ning met aanleunwoning Kennemerstraatweg/Vennewatersweg, Boha Beheer B.V. - oprichten van een benzinever- koopstation met autowasserette en groothan del in olieprodukten De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 12 juli 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Eindrapportage B.E.A. inzake rende mentsverbetering De Beun - Rapportage B.E.A. 'Ruimte voor Welzijn' (In de Uitkijkpost van 13 juli a.s. zal uitge breid aandacht worden besteed aan dit rapport.) Commissie De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 11 juli 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude in gang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Concept-Meerjarenplanning 1995-1998 Politie Noord-Holland-Noord, district Noord Kennemerland-Oost - Strategie- en kerntakendiscussie - Heffing reinigings-en rioolrecht - Wijziging Drank-en Horecaverordening Commissie De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken vindt plaats op woensdag 13 juli 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Voorontwerp Bestemmingsplan 'Oost' - Woningen voor asielzoekers - Verzoek Camping Heiloo recreatiewonin gen te mogen bouwen aan De Omloop - Concept subsidie-aanvraag Stads-en Dorpsvernieuwing 1995-1998 - Verlaging milieupremie oud papier Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tus sen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden al leen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4