'Werken tot je tachtigste jaar en dan nog tien jaar andere leuke dingen doen' OJ.KUYPER Kinderen uit Swietochlowice op vakantie in Heiloo Nico Akkerman 80 jaar it Tinus van Zaal (74) uit Heiloo: Makelaardij o.g. 59e JAARGANG NO. 30 DRUKKERIJ UITKIJKPOST NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN 27 JULI Meer kansen voor Heilooër werkzoekenden MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Wilt u weer gaan leren? Het CDC biedt u de mogelijkheid! Rectificatie SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 - Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte CM&fUMANf: DAKDEKKER - LOODGIETER nnV.niVIHIVV3 Holleweg 19 072335085 i'"v W HEILOO .V. $%- AmelS v.h. v.d. Ridder Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 SHORTS IN LEUKE KLEUREN EN MOOIE PRIJZEN STATIONSWEG 61, 1851 LJ HEILOO TELEFOON 072-330068 A I WAO MAKELAARDIJ O.G. aan- en verkoop A-J.VOS Zeewe920-1852CRHeil0° assuranÏiên BS \|L Heilooër Salon Orkest verlaat Trefpunt Verkoop afgeschreven materialen bibliotheek Pianoconcert in Witte Kerk Sietze Piersma Nederlands kampioen Geslaagd Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Dit was de lijfspreuk van Ti nus van Zaal (74) bollenkweker, maar hij is toch maar eerder aan de andere leuke dingen begonnen. Van Zaal heeft in z'n leven twee grote hobbies, z'n werk, de bollen, en fietsen. Eigenlijk is er nog een hobby en dat is het biljarten. Tinus werd geboren in Bennebroek in "de glip", maar toen hij drie maanden oud was, verhuisde het gezin naar de Oosterzijweg in Heiloo en woonde daar 56 jaar. Toen de gemeente de grond no dig had voor de uitbreidingsplannen verhuisde Tinus van Zaal met zijn gezin naar de Hoge weg en woont daar ook al weer 18 jaar. Op z'n veertiende verjaardag ging hij met z'n vader werken op de kwekerij. Eigenlijk vond hij dat wel fijn want op school was hij niet zo gelukkig. Uitdaging Tinus van Zaal is een man die van uitda gingen houdt. "Als mijn gezondheid het toeliet en ze zouden .vragen of ik mee ging naar de noordpool, dan deed ik dat!". Maar Tinus heeft zich toch niet onbetuigd gelaten en sinds 1985 is hij vijf maal op de fiets naar Engeland geweest. Daarvan kan hij mooie verha len vertellen. Waarom nou juist naar Engeland? Tinus heeft een vriend, Dirk Kos, die was beheerder van de begraafplaatsen in Bergen, daar liggen veel Engelse en Canadese vliegers begraven uit de oor log. Regelmatig worden deze graven nog bezocht en Kos raakte met een En gels echtpaar bevriend. Deze wilden graag eens een bollenbedrijf bezoeken, dus lag het voor de hand dat ze bij Ti nus van Zaal terecht kwamen. ,,Het was mijn eerste kennismaking met Engelsen. En hoe gaat het, je geeft wat bloemen mee voor op de graven. En zo heb je dan toch een contact met deze mensen. Bij het afscheid nodigden ze mij uit om eens naar Engeland te komen. Dat wilde ik graag, maar dan ging ik wel eerst wat Engels leren, dus naar de volksuniversiteit. En op een dag, heb ik de stoute schoenen aangetrokken en ben naar Engeland gegaan, maar dat was wel met de bus hoor! Toen ik eenmaal daar was werd ik zeer gastvrij ontvan gen. De volgende dag ging ik toch eens informeren of je daar ook een fiets kon huren. Het fietsen werd me sterk afge raden, het is er veel te steil, maar" dacht Tinus, „na iedere klim komt toch weer een afdaling". Het huren van een fiets bleek niet mogelijk. Maar iemand bood hem een fiets te leen aan, de rem men werkten niet en de banden deugden ook niet, maar op kosten van Van Zaal werd de fiets in orde gemaakt. In het weekeinde werd er veel gefietst en zo steil was het er nou ook weer niet. Besloten werd het jaar erop met de fiets naar Engeland te gaan, want zoals ge zegd, Tinus houdt van een uitdaging! Bagage „Dat was toen nog een heel gedoe, want ik had wel zo'n 15 k 20 kg bagage mee. Het zondagse pak en schoenen en een woordenboek, dat alleen al een kilo woog. Later heb ik dat pak maar thuis gelaten," lacht van Zaal. „En ik nam natuurlijk ook wat bollen mee, maar ook dat doe ik niet meer. Wat ik wel doe is foto's van m'n bedrijf meene men. De mensen vinden dat leuk en ik heb wat te vertellen." En zo ging Tinus van Zaal bepakt en be zakt op de fiets naar Hoek van Holland en over met de boot. Toen eerst een paar dagen naar North Hampton, bij bekenden van de vorige reis, en toen naar Wales. Dat viel een beetje tegen, want dat was bijna van kust tot kust en dat is 700 km. „Ik heb er drie dagen over gedaan." Bed breakfast Het gaat op die tochten zo; overdag fietsen en 's avonds een adres zoeken voor bed breakfast. Die dag was het weer niet te best en nergens een adres waar ze een bed voor me hadden. Ge lukkig, daar liep een man met een kind, even vragen, maar die wist ook niets. „Kom maar even mee naar huis en die man bellen en bellen, maar geen onder komen voor een vermoeide fietser. Ein delijk werd er, 10 mijl (16.8 km) verderop een adres gvonden. Nou dat kan ik nog wel fietsen", dacht van Zaal, maar daar kwam niets van in. De man had een bestelwagen, daar ging de fiets in en Tinus werd keurig afgeleverd. De dag erop naar Carrigan, in mijlen lijkt het niet zo ver, omdat je toch kilometers leest, maar dat viel tegen. Brood en fruit Onderweg leeft van Zaal op brood en fruit en zo nu en dan een warme maal tijd. Nou eten de Engelsen niet veel groente en Tinus kreeg ineens trek in een krop sla, maar hij moest z'n lust nog wat bedwingen want waar'haal je zo maar ineens een krop sla vandaan? Maar, eindelijk daar was een huis waar ze bloemen en sla verkochten. Er komt een mevrouw naar buiten en verkoopt hem een krop sla. Gretig zet Tinus zijn tanden erin. Zal ik hem niet even voor u wassen?", vraagt de mevrouw. Zo ge zegd, zo gedaan. „De Engelsen waarde ren enorm dat je de moeite neemt hun taal te spreken". Na wat over en weer gepraat bleek deze mevrouw ook bed breakfast te hebben en Tinus bleef een paar dagen. Bij het afscheid moest er toch wel even een foto gemaakt worden, maar de schrik sloeg van Zaal om het hart! Waar was het fototoestel? Toen bedacht hij zich, dat hij bij het vorige adres z'n tas sen had overgepakt en daar het toestel had laten liggen. „Hét bleek inderdaad zo te zijn, dus bereidde ik me voor op een fietstocht van 40 km. Niets ervan, de man kwam het wel even brengen. Toen heb ik hem later maar een pak bloembollen gestuurd." Tinus van Zaal op de fiets voor de bollen: naast het biljarten de grote lief hebberijen van de 74-jarige Heilooënaar. Alleen Dat is zo aardig als je alleen bent, je maakt altijd contacten. Met kerstmis merkt van Zaal dat overduidelijk, want hij krijgt eindeloos veel kerstkaarten. „Ik schrijf ze ook allemaal terug, met een persoonlijk woordje erbij, maar dat kost erg veel moeite en tijd". Nog een mooi verhaal is toen Tinus van Zaal via Snowdon in N-Wales doorging naar Huil om daar de boot naar Neder land te nemen. „Maar ik kwam daar drie dagen te vroeg aan, dus besloot ik nog maar wat te gaan fietsen". En dan te weten dat hij op zo'n tocht 1800 km. rijdt. Het was een beetje saaie om geving. 's Avonds weer een bed breakfast adres en de volgende dag was het zondag. Ik wilde wel naar de kerk, maar 't liefst een rooms-katholieke. De mevrouw wist misschien wel waar dat was. Dat wist ze niet, maar ze ging zelf ook naar de kerk, maar een andere. Als hij zin had kon hij met haar mee. Nou dacht Tinus: 't Zal toch wel om de zelfde God gaan" en ging met haar mee. „Het was die dag oogstdankdag. We kwamen bij een heel klein kerkje, van de methodisten, waar misschien honderd mensen in konden. Ik had nog nooit zo'n sober kerkje gezien. Maar deze dag namen de mensen bloemen en geschenken mee. Tijdens de dienst werd ik in de preek hartelijk welkom geheten en dat was hartverwarmend. Na de kerkdienst had die mevrouw een uitno diging om bij kennissen langs te komen. Ik mee, we hebben daar thee gedronken en vanwege de dankdag, daar heerlijk gegeten". Tinus van Zaal zit vol met verhalen, over een nieuwe fiets, die hij in Holland had gekocht en waar hij alleen maar pech mee had, maar ook weer alle me dewerking van de Engelsen. Hij geniet van die grote fietstochten. "Ik ben maar wat eerder, dan m'n tachtigste aan de andere leuke dingen van het leven be gonnen." Hij werkt nog altijd met veel plezier, maar naast het fietsen is hij ook dol op biljarten, dat doet hij al 52 jaar. Hij heeft getennist, maar de ogen laten hem een beetje in de steek. Hij zwemt tweemaal per week en in september hoopt hij weer op de fiets naar Enge land te gaan. „Als je geen plannen voor de toekomst meer hebt, is het voor mij over". HEILOO - De Gemeente Heiloo gaat uitkeringsgerechtigden (ABW'ers en RWW'ers) begeleiden met als doel hen zo snel mogelijk aan of op weg naar werk te helpen. Om dit te bereiken gaat de gemeente gericht samenwerken met het Arbeidsbureau Alkmaar. Het gaat voorlopig om mensen (maximaal 30 personen) die langer dan één jaar werk loos zijn. De gemeente Heiloo zal extra personeel en financiële middelen be schikbaar stellen. Via Videotex- terminal, de geautomatiseerde vacature bank, kan de werkzoekende het vacatu re-aanbod vanaf heden zelf inzien. Een consulent van het arbeidsbureau en een medewerker van de gemeente zullen de gezamenlijke cliënten begeleiden vanuit één lokatie. De consulent van het arbeidsbureau is op de hoogte van alles wat zich op de arbeidsmarkt afspeelt en van de'beschikbare vacatures. Beide medewerkers kunnen zo bepalen wat de afstand tot de arbeidsmarkt van een cliënt is of dat hij of zij bijvoor beeld nog een opleiding nodig heeft om in aanmerking voor een baan te komen. De heer T.L. Zaat, directeur van het Arbeidsbureau Alkmaar, is verheugd over deze stap in de samenwerking. De informatie-uitwisseling wordt een stuk makkelijker. De dienstverlening aan on ze cliënten wordt hierdoor beter. Heel concreet merkt de werkzoekende in Hei loo dit door het vacature-aanbod via Vi deotex. In het wachtgedeelte van de afdelijig So ciale Zaken staat sinds kort een video tex-terminal. De gemeente huurt deze terminal van het arbeidsbureau. Videotex is een geautomatiseerde vaca turebank. Via dit beeldschermsysteem kunnen bezoekers zelf op een snelle ma nier informatie opvragen over open staande vacatures. De werkzoekende kan niet alleen de vacatures van het ei gen arbeidsbureau bekijken, maar ook van de andere bureaus uit de regio. In het systeem kan de werkzoekende op verschillende manieren een vacature op zoeken: op leeftijd, opleiding of functie. Er wordt informatie gegeven over het soort baan, de leeftijd en opleidings- en ervaringseisen. De naam van de werkge ver wordt echter niet vermeld. Heeft een kandidaat interesse in een baan, dan kan betrokkene met het vacaturenum mer naar het Job Centre van het ar beidsbureau gaan om meer informatie. Als de kandidaat aan de eisen voldoet, krijgt de betrokkene de naam van de werkgever en kan gaan solliciteren. De videotex-terminal kan men inzien tij dens de openingsuren van het gemeen tehuis. Heererawg 167.1851KN Heko.ü: 072-331716. HEILOO - Bij het Cornelis Drebbel College (CDC), afdeling Heiloo, kunt u zich vanaf donderdag 1 september weer inschrijven voor een viertal dagcursus sen. U kunt zich inschrijven voor Enge- landkunde, Frankrijkkunde, Wiskun de: maar dan anders of Correct schrijven. In de eenjarige dagcursussen Engeland- en Frankrijkkunde leert u allereerst En gels respectievelijk Frans beter spreken. Daarnaast komen de geografische en historische aspecten van Engeland of Frankrijk ruim aan bod. Wat is de poli tieke situatie daar, welke landschapsva riëteiten zijn er en hoe is de bevolkingsopbouw? Uitdraard komen ook culturele en toeristische attracties aan de orde en krijgt de kunstgeschiede nis veel aandacht. In de eenjarige cursus wiskunde, maar dan anders, leert u dat wiskunde heel toegankelijk kan zijn. Een wiskundige kijk op alledaagse zaken blijkt heel nut tig te zijn. Sinds de invoering van de ba sisvorming leren uw kinderen met deze nieuwe wiskunde omgaan. Blijft u bij ze achter? Voor informatie en inschrijving kunt u terecht op donderdagochtend van 10.30 - 12.00 uur bij het Cornelis Drebbel College, De Biender 2, Heiloo. Vanaf 7 september starten de lessen weer. HEILOO - In het artikel over de bij Na tuurmonumenten werkende vrouwelijke boswachter spraken wij van Annemiek Langeveld, maar haar naam is Annieka Langeveld. Dat willen we bij deze even rechtzetten. HEILOO - Woensdag 20 juli zijn 18 Poolse kinderen in Heiloo, na een reis van 18 uur, voor een vakantie van ruim twee weken aangekomen. Goedwillende gastouders geven deze kinderen een gezond- ontspannen en leerzaam verblijf. Ze komen de uit de Zuid-Poolse stad Swietochlowice waar Heiloo een band mee heeft. Het is het zevende jaar, dat de Stichting "Een Hart voor Polen Hei loo" deze vakantie organiseert, met na me voor kinderen die het nodig hebben. Immers hun stad is sterk verontreinigd door de zware industrie en mijnbouw. Na de ontvangst woensdag en de kle- dingbeurs afgelopen vrijdag hebben de kinderen met hun gastouders afgelopen zaterdag genoten van een kermisdag in ponypark Slagharen. Tijdens de kerkdienst zondag 24 juli met medewerking van het kinderkoor Wikiko met als thema: "vijf broden en twee vissen" hebben de Hollandse en Poolse kinderen laten zien en horen Sa men Kerk te willen zijn. Pastor Walstra had bijzondere aandacht voor de gast ouders. Grote waardering had zij voor deze mensen, die daadwerkelijk een bij drage leveren aan een onderdeel van hulpverlening. Deze 18 kinderen hebben geluk gehad, dat ze geselecteerd zijn voor deze bui tenlandse vakantie. Om de thuisblijvers een graantje te laten meepikken is tij dens de dienst een collecte gehouden. Met deze eenmalige collecte wil de Stichting "Een Hart voor Polen" iets gezelligs doen voor de klasgenoten van onze vakantiegangers, die achter moes ten blijven. Indien er mensen zijn, die het leuk vinden om voor dit doel een bijdrage te kunnen leveren kunnen con- A*-', - De kinderen uit Swietochlowice kort na hun aankomst in Heiloo, vorige week woensdag bij de Moeder Godskerk aan de Holleweg. tact opnemen met een lid van de Stichting. Als gezamenlijke activiteiten staan nog op het programma: - een sportdag; - een kerkdienst in Maria ter Nood aan staande zondag met een picknick na afloop. - een ontvangst in het gemeentehuis met een lunch, waarna een verrassing - tot slot een af scheidsmiddag met oud- Hollandse spelen en een Rad van Avontuur. Zaterdag 6 augustus is het voorbij, met een ervaring rijker. Met gezonde longen van de Hollandse lucht zullen zij na een ontspannen vakantie weer vertrekken naar het land, stad en familie, waar ze van houden. De Stichting "Een Hart voor Polen Heiloo", hoopt opnieuw hun doel te hebben verwezenlijkt. Eventueel toekomstige gastouders, die belangstelling heben voor dit project, kunnen informatie inwinnen bij J. Rood, de Moestuin 19, Heiloo, telefoon 335297. KENNEMERSTRAATWEG 6S, HEILOO TELEFOON: 072 - 3305S0 KANTOOR HOU DE ND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263. 1 BOO AG ALKMAAR Ze ZtjfN ER WEER w w Tel 072 331895. Fax: 072 338209 TAXATIES .....ééVhi, Nico Akkerman onder de rozenboog, die de buren in zijn thuis zetten. HEILOO - Met ingang van het komend seizoen zullen op woensdagavonden de klanken van het Heilooër Salon Orkest niet langer in het Trefpunt aan de Westerweg 294 te Heiloo klinken. Het Orkest heeft een nieuwe lokatie gevon den om te repeteren met een wat betere akoestiek en piano. Het lokaal dat als oefenruimte dienst deed staat vanaf september op woens dagavonden leeg, maar de Stichting Ou derenwerk Heiloo verwacht dat zich voor gebruik van deze ruimte zeker nog een geïnteresseerde zal melden.- Het adres van de Stichting is: Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon (072) 331297. HEILOO - Op vrijdag 29 juli wordt in de bibliotheek aan het Malevoort weer een zomerverkoop van afgeschreven materialen gehouden. Naast boeken worden ook cd's, tijdschriften, video banden en dergelijke verkocht. De zo merverkoop kenmerkt zich door het grote aantal romans (Nederlands, En gels, Duits en Frans). De verkoop vindt plaats van 15.00-17.30 en van 18.00 tot 20.30 uur in de hal van de bibliotheek. De prijzen zijn f 1,50 voor jeugdboe ken, f 3,00 voor boeken voor volwasse nen en f 5,00 voor cd's. HEILOO - Je ziet hem zijn 80 jaren beslist niet aan. In korte broek, goed bruin, verontschuldigt hij zich over een wat natte hand. „Het is maandag en ik ben aan de was". Dit weekeinde werd hij 80 jaar en dat is, wat je noemt een knalfeest geworden, 's Nachts om vijf over twaalf stonden de buren Stet, de Wit, van Haasten en Smit voor de deur. In de tuin stond een rozenboog, hele maal versierd met groen en ballonnen en daarnaast een portret van St. Ni- colaas. Aangezien Akkerman kort geleden een ballonvaart had gemaakt, hadden de buren er een nagemaakt met alle namen erop. Zij voerden een zelfgemaakt re- vuetje op. Akkerman heeft namelijk een theaterburo, waar hij nog volop ak- tief mee is en zelf nog veel voorstellin gen geeft. U begrijpt, het werd een kort nachtje. Om 9.30 uur stond er veertig man van de trimgroep op de stoep. Akkerman had de koffie met gevulde koeken klaap staan en met hulp van een paar dames werd iedereen voorzien. Er waren een heleboel kadootjes want een van de trimmers, Frits Beers, speelde voor Sint Nicolaas. Ook de voorzitter van Trias, Ben Brouwers was van de partij. Akker man geniet nog na van al die belangstel ling. 's Middags kwam er iemand van de ouderenbond felicitaties brengen en toen kwam de familie. „Daarmee zijn we naar Ares Bouwens in Noord-Schar- woude gegaan, die speciaal voor dit feest z'n vakantie had verzet". „Het is daar niet zo groot, eigenlijk is het bijna een soort museum. Van alle dingen die er staan krijg je in het West fries een uitleg, want boven is er nog een broodwinkeltje, een kruidenierswinkel tje en een sigarenzaak. Alle oude mer ken vind je daar nog en Bouwens vertelt zo inspirerend dat je precies voelt, hoe het in die tijd geweest moet zijn", ver telt Akkerman. Het was een fantastische dag, die 80 vindt Akkerman een beetje jammer. „Maar ik ben blij dat ik het nog op deze manier kan vieren". HEILOO - In de serie zomeravondcon certen in de Witte Kerk van Heiloo was afgelopen vrijdag een schitterend con cert met orgel en hobo te beluisteren. En wij staan niet alleen in die mening, want ook Onno Hoedeman geeft in de Alkmaarsche Courant van maandag jl. een uitstekende recensie van dit concert. Maar inmiddels staat het volgende con cert alweer voor de deur. Op vrijdag 5 augustus concerteert het bekende Russi sche echtpaar Elena en Leonid Minkin op een Bosendorfer concertvleugel. Op de raamaffiches staan zij vermeld als Russische virtuozen en daarmee is niets te veel gqzegd. Het programma - vol gende week krijgt u uitgebreidere infor matie over dit concert - past uitstekend bij het karakter van de zomeravond. Horen is bij een concert wel het belang rijkste, maar toch wil het oog ook wat. Daarom zal de vleugel op een podium worden geplaatst. Kortom, weer een concert om naar uit te zien. Het con cert, dat dus op vrijdag 5 augustus plaatsvindt, begint om 20.30 uur. Kaar ten a 10,-// 7,50 zijn in voorverkoop bij de VVV Heiloo (hoek Heerenweg/ Stationsweg) te verkrijgen of telefo nisch te reserveren via tel. 334804. HEILOO - Vorige week is op het Braa- semermeer het kampioenschap verzeild in de Splash-klasse. Heilooënaar Sietze Piersma werd daarbij eerste over een se rie van negen wedstrijden. Op de achtste plaats eindigde Joep Schoof. Met zeventig deelnemers in de A-klasse en vijfenveertig in de B-klasse mag van een flinke opkomst gesproken worden. De deelnemers kwamen uit zowel Ne derland als België. In de B-groep werd Frederique Rupert uit Ursem kampioen. In deze groep wer den Nienke Piersma en Tom Schoof respectievelijk veertiende en twee en dertigste. HEILOO - Aan de universiteit van Wa- geningen is onze plaatsgenote Lisette Schotvanger geslaagd als ingenieur in de chemie en kwaliteitsborging. Aan de agrarische hogeschool Den Bosch is Sandra Vader uit Heiloo geslaagd voor het diploma levensmidde lentechnologie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1