I I Uitwerking inrichting omgeving Winkelhof 't Loo Bestemmingsplan stationsomgeving Veni, Vedi, Vini Nü alles goed regelen... Straks een onbezorgde vakantie. kt 10.95 &75 15. 21.95 19. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Verleende sloopvergunningen Nieuwe bouwplannen Ingediende bouwaanvragen Expositie in gemeentehuis «DE guO-E «BOTTELIER, G HEILOO Op 19 mei j.l. is er in het theater de Beun een voorlichtingsavond gehouden over de in richting van de omgeving rond Winkelhof 't Loo. Het gemeentebestuur is ingenomen met hetgeen er allemaal is ingebracht. Het resultaat van de inbreng Tal van vragen zijn gesteld, opmerkingen en suggesties gemaakt. Allereerst is daarbij opgevallen, dat er een zekere voorkeur bestaat voor het eerste van de drie gepresenteerde modellen: het zoge naamde centrumplan, dat uitgaat van een met bomen en bankjes omcirkeld plein in de Heerenweg, waar 'het verblijven' centraal staat en de auto 'te gast' is. Verder is er aandacht gevraagd voor de meer praktische kanten van de inrichting, zo als voor de plaats en omvang van het milieu park (afvalbakken en containers), sociale veiligheid en voor de handhaving van bomen. De bestratingssoort en de trappartij moet goed begaanbaar zijn voor in het bijzonder minder-validen, ouderen en mensen met kin derwagens. Ook kwesties op het gebied van verkeer, zoals snelheidsremmende maatrege len, aantal parkeerplaatsen voor auto 's en het tegengaan van sluipverkeer, vinden velen van belang. Verder wordt gewezen op vol doende stallingsruimte voor fietsen en een behoorlijke route voor fietsers en voetgan gers. In dat verband denkt menigeen, dat het behoud van het huidige schuine pad tussen Albert Heijn en de Beun een goede zaak zou zijn. Keuzebepaling Het gemeentebestuur kiest voorlopig voor het 'Centrum-ontwerp'. Het terras en de trappartij in de noord-oost-hoek (omgeving de Konkel- boet), zoals dat in model 2 ('Verbinding') is opgenomen, benadrukt het verblijfselement. Reden om te trachten dit element ook bij het centrum-ontwerp te betrekken. Deze combi natie sluit het meest aan bij de omgeving -en bij het dorpse karakter van Heiloo, zo meent het gemeentebestuur. De bijgaande tekening geeft de toekomstige situatie schetsmatig aan. Verdere gang van zaken Het is de bedoeling om het centrum-ontwerp in combinatie met het terras en de trappartij in de omgeving van de Konkelboet verder in detail uit te werken. Daarbij krijgen de ge maakte opmerkingen en gedane suggesties de nodige aandacht. Waar mogelijk zal hier mee rekening worden gehouden. Als dit uit werkingsplan klaar is kan het worden ingezien op het gemeentehuis. Daarna volgt behandeling in de raadscommissie voor Grondgebiedzaken en vervolgens in de ge meenteraad. Vermoedelijk respectievelijk in oktober en november. Vervolgens zal gele genheid worden geboden het definitieve plan in het gemeentehuis te bekijken, hetgeen eind van dit jaar is te verwachten. In de Uit kijkpost volgt hierover te zijner tijd nadere in formatie. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Kerke laan 27, P.J.M. de Haan - vergroten woonhuis Butterlaan 24, fam. Jellema - vergroten garage Holleweg 65, R. Beintema/J.v. Aken - vergro ten dakopbouw Schuine Hondsbosschelaan 34, R.G.J. Bur gering - bouwen schuur Kennemerstraatweg 348, J.M. Groenland - vergroten woonhuis Westerweg 139, S.N. de Moor - vergroten woonhuis Holleweg 35, R.J. Klaver - vergroten woonhuis Runxputteweg 30, R. Oud - bouwen woonhuis De Oude Werf 7, Facet Interieurbouw - oprichten bedrijfspand De Oude Werf 10, Bowling Service Noord- Holland B. V. - oprichten opslagruimte/werk plaats/kantoor Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Zoals op de Informatie-avond in De Beun op 20 juli jl. al is aangekondigd, zal er tot en met 15 september gelegenheid zijn tot het geven van een reactie op het concept ontwerp bestemmingsplan 'Stationsomge ving'. Het bestemmingsplan ligt hiertoe ter in zage in de bibliotheek aan Het Malevoort 13, de uitleenpost van de bibliotheek in Over- kerck en in de bovenhal van het gemeente huis. In het gemeentehuis is tevens een tentoonstelling ingericht over het bestem mingsplan en is het- mogelijk om aan de be trokken ambtenaren uitleg te vragen. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: Nico laas Beetsweg 49, Erven C.J. Snip - slo pen woonhuis Deze sloopvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Havercamplaan 15 - vergroten woning Tulpencroftlaan 24 - vergroten woning Stationsweg 105 - vernieuwen en veranderen bijkeuken/berging De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbijbehorende stukken va naf donderdag 28 juli 1994 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het ge meentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen, alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Slimpad 34, S.H. Groothuis - vergroten woonhuis Het Zevenhuizen 40, A.J.A. Zoon - plaatsen garage Heerenweg 258, A.A.M. Kosters - vergroten kantoorruimte Heerenweg 200, R.J.m. Aelbers - plaatsen garage In het gemeentehuis van Heiloo is nog tot en met 2 september a.s. een tentoonstelling te bezichtigen van werken van twee kunste naars uit Heiloo. Er hangen schilderijen van Therese Tjhang en pentekeningen van Arie-Jan Vennik. U kunt de expositie bezoeken tijdens de ope ningsuren van het gemeentehuis. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 13289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Ondernemings- huis Alkmaar ALKMAAR - Al weer voor de derde achtereenvolgen de keer brengt het Onder nemingshuis Alkmaar een cursusbrochure uit met daarin een uitgebreid over zicht van alle cursussen en voorlichtingsbijeenkoms ten die de Ondernemings huis-organisaties het ko mende half jaar voor on dernemers in de regio Hollands Noorderkwartier organiseren. In deze nieuwe brochure treft u het najaarsprogram ma aan van de volgende or ganisaties: Alkwaard Col lege, Hogeschool Alkmaar, Innovatiecentrum Alk maar, Kamer van Koop handel voor Hollands Noorderkwartier, KNOV, Instituut Midden- en klein bedrijf Noordwest-Hol land, NCOV en het Regio naal Opleidingscentrum Kop van Noord-Holland. De brochure bevat een uit gebreid aanbod van maar liefst zo'n 60 cursussen en voorlichtingsbijeenkoms ten over allerlei aspecten van de bedrijfsvoering, waaronder het starten van een bedrijf, management, bedrijfseconomische za ken, administratie, belas tingen, internationale han del, juridische zaken, tech niek en logistiek. Terreinen waarop steeds meer veran deringen en ontwikkelin gen plaatsvinden, waarvan ondernemers op de hoogte moeten blijven om er in hun bedrijfsvoering alert op te kunnen reageren. De cursussen zijn op een overzichtelijke manier per onderwerp ingedeeld en op de meeste terreinen is het aanbod zo groot dat men kan kiezen wanneer en in welke plaats men een cur sus wil volgen. Ook kan men, afhankelijk van de tijd die men heeft, vaak de keuze maken tussen een Ik kwam, ik zag..... Waarschijnlijk lag het op het puntje van Julius Caesar's tong om de wijnen van de heuvels rondom de 'eeuwige stad' Rome te prijzen. De geschiedschrijvers gaven echter iets anders weer. Wat blijft staan is de reputatie van de Frascati-wijnen, die Goethe zelfs omschreef als 'hemelse wijnen'. De Frascati die wij u aan bieden is een Superiore. Een wijn die nog meer klasse bezit dan de doorsnee Frascati. Deze wijn bezit een strogele kleur, een typische fijne Frascatigeur en een droge smaak. Frascati Superiore 1993 Piccini kortlopende of langduren de cursus. Kwaliteit van produkten en diensten is van doorslagge vend belang voor de con currentiepositie van bedrij ven. De kennis en vaardig heden van de ondernemer en zijn werknemers spelen hierbij een steeds grotere rol. Scholing van werknemers in nieuwe kennis en vaar digheden is even onont beerlijk als innovatie en onderhoud en even nood zakelijk als het investeren in apparatuur en machines. Ieder individu, zowel on dernemer als werknemer, zal zelf moeten beseffen, dat onderwijs en scholing noodzakelijke investerin gen zijn in zijn of haar toe komst. Noodzakelijke in vesteringen om in de markt te blijven. Een goede relatie tussen het bedrijfsleven en het onder wijs is daarom van groot belang en noodzakelijk om een goede afstemming in het opleidingsaanbod en de behoefte van het bedrijfsle ven te krijgen. Het streven van het Onder nemingshuis Alkmaar is dan ook het aanbod aan cursussen en voorlichtings bijeenkomsten zo goed mo gelijk af te stemmen op de behoefte van het bedrijfsle ven in onze regio. Daartoe worden elke half jaar de aangeboden cursus sen en voorlichtingsbijeen komsten geëvalueerd en wordt bekeken in hoeverre er animo bestaat voor de aangeboden activiteiten. Daarnaast zouden we graag zien dat de onderne mers zelf aangeven over welke onderwerpen ze graag een bijeenkomst zou den willen bijwonen, in wat voor cursussen ze geïnte resseerd zijn en op welke terreinen ze de komende ja ren bijscholing nodig den ken te hebben. Om daar inzicht in te krijgen, he,b- ben we momenteel een en- quete uitgezet onder zo'n 600 bedrijven in onze re gio. De resultaten daarvan nemen we mee bij het vaststellen van het volgen de cursusprogramma voor het voorjaar van 1995. De nieuwe cursusbrochure voor het tweede halfjaar van 1994 is gratis aan te vragen bij het Onderne mingshuis Alkmaar, dat gevestigd is bij de Kamer van Koophandel, telefoon: 072-195777. 5 M PÏNA IsherryI SLIJTERIJ WIJNHANDEL AD0 Heerenweg 242, Heiloo, Tel. 072-330340. Ruime parkeergelegenheid. 95 95 Buitenlands geld, Reisverzekering, Reischeques, Rabocard, Europas, InterHelp Protectieplan. Rabobank. Aangenaam. Rabobank Heiloo - Limmen Kennemerstraatweg 143 Westerweg 244, 072-335344 Kerkweg 2, tel. 02205-2044 PAGINA 4 UITKIJKPOST - 27 JULI 1994 Informatierubriek WILLIBRORDUSWEG WINKELHOF 'T LOO ING BANK mm JONGE 'OLS JSIRFERSM OSBORNE ALLES ONDER DE KURK DARK EBONY BOOTZ VIEUX BOLSIQNCE GRAAN- 1ENEVER BAVARIA 8.6 .1 HALEN 2PETAUEN l&B WHISKY BOOMSMA BRAMENGENEVER Een welverdiende vakantie moet ook een onbezorgde vakantie worden. Kom daarom eerst naar de Rabobank voor een goed advies. De Rabobank helpt u graag op weg met het gemak van de Europas met pin code voor gebruik in 70.000 geldauto maten in Europa, of het wereldwijd betaalgemak van de Rabocard. Maar ook voor buitenlands geld, reischeques en een passende reis verzekering bent u natuurlijk aan het goede adres. En bent u toch bij de bank, vergeet dan vooral niet te Ara- gen om het boekje "RaboKompas", een handige reiswijzer in het buitenland. U krijgt het gratis van de Rabobank. U bent van harte wel kom. Rabobank Q Prijzen zijn afhaalprijzen. Looptijd aanbiedingen van 28-7 t/m 1J-8 1994.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4