R ac w ËÊÊÈÊS3S N D O Wat is er gebeurd in en om winkelhof 61 loo? De eerste paal voor de uitbreiding en renovatie is nu alweer bijna 2 maanden oud. Er is in die tus sentijd hard en stevig doorgewerkt. Een tussen stand levert de volgende resultaten op. De nieuwe en fors vergrote omvang van de 'Albert Heyn supermarkt' tekent zich al af dank zij de versgestorte vloer en muren. Gescheiden door een (tijdelijk) ontmantelde toegang laat ook de' Konkelboet' al iets zien van de nabije toekomst. Dit rustpunt 2jal straks in een behuizing die ruim tweemaal zo groot is, een konditorei-achtige uitstraling hebben. Een lust voor oog en mond. Aan de andere kant van het centrum wordt al even driftig gewerkt. Het plein voor de 'Hema' ondergaat een ware metamorfose. Zeer prominent zal daar binnen af zienbare tijd een roltrap de verbinding met de bovenliggende etage onderhouden. Speelgoedgigant 'Bart Smit' zoekt het hogerop en dat is duidelijk te zien. Weer met beide benen op de begane grond valt waar te nemen dat de vrijgekomen ruimte van slijterij "Gall en Gall' wordt vergroot met die van de vervallen toegangspartij ernaast. Dit tezamen zal het nieuwe onderkomen gaan worden van de vergrote ijzerwaren- en gereed schapswinkel 'Doen'. Vlagvertoon feestelijk maar vooral nuttig Tijdens een verbouwing als in Winkelhof 't Loo kan het voorkomen dat een toegang tijdelijk niet benut kan worden. Is dat het geval dan geven zo wel buiten als binnen verwijzingsborden de kort ste route naar de verschillende lokaties aan. Er hangen dan geen vlaggen in de masten. Er valt niets te wapperen. Is de toegang gewoon en normaal te gebruiken dan wordt er in zo'n mast die daar in de omge ving staat, een vlag gehangen. Bij 'Coen Doen' doen ze goed... 'Doen' winkelt momenteel nog op een opper vlakte van 90 vierkante meters. Als te zijner tijd de vervangende ruimte gereed is betekent dat een uitbreiding tot maar liefst 240'vierkante me ters. De oude behuizing komt ten goede aan het 'Hema' warenhuis. Wordt er nu nog gewinkeld op twee etages, in de nieuwe situatie zal dat niet meer zo zijn. Alles op de begane grond. Boven rest dan alleen nog maar een etalage. Coen Ouweltjes en zijn mensen zijn trots op de aangekondigde uitbreiding van het assortiment. Die omvat de artikelgroepen verlichting, tuinarti- kelen, ijzerwaren en sleutels. Voor die laatste groep wordt zelfs een extra machine ingezet. Speciale aaandacht wordt geschonken aan de mogelijkheden om huis en haard te beveiligen. En dat niet alleen via degelijk hang- en sluit werk, maar ook met behulp van rolluiken en zelfs brandkasten. Wat bovendien nog blijft is de vertrouwde hulp bij montage en reparatie. Geheel nieuw zijn de afdelingen met verf en loodgietersmaterialen. Bij 'Doen' blijft dus niet alles bij het oude. Sterker nog: een heleboel wordt nieuw. w 7~Fp Open Huis nog opener... Een .lange rij hekken aan de Heerenweg om sluit de bouwaktivitei- ten onder ontmoetings centrum hetOpen Huis'. Het onbebouw de sombere deel zal worden ingericht met een vrolijker aandoend winkelgebiedje. Het 'Open Huis' weet zich daarna verzekerd van een entree die past bij het karakter van het project. Een lift ter plaatse zal de toegankelijkheid compleet maken. De Hoek van de Hema Niet alleen 'Doen' zorgt voor de nodige ver- bouwaktiviteiten op en om het pleintje waaraan ook 'Sport Fashion' en 'De Kleuver Interieurs' gesitueerd zijn. Een roltrap brengt binnen afziënbare tijd de klanten naar een pro menade waaraan 'Speelgoedpaleis Bart Smit' is gelegen. Ook de vertrouwde 'Hema' onder gaat zowel in- als extern een drastische verjon gingskuur. Deze vernieuwingsnoodzaak resul teert erin dat het warenhuis dankzij een nieuw interieur weer helemaal bij de tijd is. De uitbrei ding draagt ook bij tot voldoende ruimte om te winkelen, maar maakt het ook mogelijk dat een gezellige koffieshop wordt toegevoegd. Wie - wat - waar na de verbouwing! Een tiental winkels zal in de nieuwe situatie van Winkelhof 't Loo óf een stukje opschuiven óf echt naar een ander deel verschuiven. Ijzerwaren- en gereedschapswinkel 'Doen' schuift dus enige meters op en wordt de directe buurman van 'De Kleuver Interieurs'. Nog enkele opschuivers zijn: 'Etos Beautycase', 'Livera', Kadoboetiek 'Yes Yes', 'Juwelier Strego', en rookshop/postagentschap 'Braam'. Opticien 'John Moen' en bloembinderij 't Loo' verwisselen van plaats terwijl ook Disco Heiloo 'n stukje verhuist. Slijterij 'Gall en Gall' komt tegenover de 'Konkelboet' aan de zijde van 'Albert Heyn'. Tijdelijke huisvesting verschillende winkels. Drankenhandel 'Gall en Gall' is momenteel te vinden in een tijdelijke behuizing aan de zijde van de 'Konkelboet' en 'Albert Heyn'. Over enige weken zal ook rookshop en posta gentschap 'Braam' zich daar vestigen. Dit in af wachting van het gereedkomen van .de nieuwe definitieve lokatie in Winkelhof't Loo. UITKIJKPOST 27 JULI 1994 PAGINA 9 E

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 9