Foresters tegen Ajax Gepensioneerd vliegenier Geo de Kruijk loopt van Toscane (Italië) naar Heiloo Pianoconcert in Witte Kerk l)c IwcUfa, AmelS v.h. v.d. Ridder Makelaardij o.g. CU A C14IV/IA M fZ dakdekker - loodgieter rl«\.nm«niVJ Holleweg19 072335085 MAKELAARDIJ O.G. ^n-enverkoop Programmaboekje Culturele Raad Strandspektakel Rommelmarkt in Vrieswijk Gemeente organiseert woningmarkt in najaar Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 UITKIJKPOST 3 AUGUSTUS 1994 |59e JAARGANG NO. 31 Geslaagd Vervoerregio op weg naar definitieve status Top basketbal in de regio •V.V.V.'.V Zeeweg 20,1852 CR HeilOO ASSURANTIËN BS Tel 072 331895. Fax: 072 338209 TAXATIES £^3 LIMMEN - In september verschijnt we derom het programmaboekje van de Culturele Raad Limmen. Net als vorig jaar is er in dit boekje ruimte voor vere nigingen en stichtingen uit Limmen om zich te presenteren. Stukjes hiervoor kunt u tot 15 augustus 1994 inleveren bij Marcel Rommel, Vislaantje 4 te Limmen. In het programmaboekje zal ook een aktiviteiten-agenda worden opgeno men. Om deze nu zo compleet mogelijk te maken, verzoeken wij alle verenigin gen en stichtingen in Limmen hun akti- viteiten waarvan de data nu al vaststaan aan ons door te geven. Dit kan tot 15 augustus bij P. van der Heijdt, 't Kief- tenland 23 te Limmen, telefoon 1977. Het eerste team van De Foresters, dat zaterdag aantreedt tegen Ajax. kom dan op donderdag 11 augustus naar de Europahal aan het Molenweidt- je no. 3 in Bergen. Op zaterdag 13 augustus bent u welkom in Heiloo in de sporthal het Vennewater aan het Zevenhuizen. De topwedstrij den beginnen op beide dagen om 20.00 uur. De voorwedstrijden beginnen om 18.30 uur. De wedstrijd in Heiloo werd mogelijk gemaakt door de 60-jarige Uit kijkpost, Aris d,e Wit en Johan Jansen. EGMOND - Op vrijdag 5 augustus pre senteert Radio 80 het eerste Egmondse Strandspektakel bij strandpaviljoen Het Zeepaardje op het strand van Egmond aan Zee. Vanaf 10.00 uur komen alle radio-programma's van Radio 80 live vanaf het Noordzee strand. De gehele dag zal er een groot spring kussen aanwezig zijn, waarop alle kin deren de gehele dag gratis mogen springen, 's Middags is er voor de kin deren schatgraven. Ook daaraan is deel name gratis. Op een afgezet stuk strand is het de bedoeling, dat de kinderen een bordje opgraven. Op dit bordje staat een nummer. Als men een bordje heeft opgegraven krijgt men een leuke prijs. HEILOO - Komende zaterdag zal een selectie van Ajax spelen tegen de "red and white devils" van de Egelshoek. Gezien de speelstijl van beide ploegen, die zeer aanvallend genoemd mag wor den, is deze wedstrijd een must voor ie dereen die van voetbal houdt in Heiloo en omstreken. Kan Bart Moleman de verradelijke schoten van afstand onschadelijk ma ken en zal het centrale duo van Fo resters Paul Fahrenhorst en Collin Wilvers de Ajax-spitsen aan banden leg gen? Kunnen de backs Iwan van de Vel den en Sander van Rijnsoever of Paul Leguyt de rushes van de snelle bui tenspelers bijhouden? Is er veel balcon tact op het middenveld van Foresters? Daar waar Rits van der Lee, Bas van Duivenbode, Robert Kemmere, Mare Abcouwer of Vincent Doesburg elkaar bijna blindelings kunnen vinden. Kan er een vuist gemaakt worden door de spitsen van Foresters? De dribbels van Walters Hoeben, het sterke balcon tact van Dennis Dijkhuis of de linke schoten van Jeroen Haanstra of zal Fo resters de jeugdige Tom Leguyt opstel len? Wie weet speelt Martin de Vré wel, Rob Niesten? Zijn er hele goede A- junioren bijgekomen? Is het sterke col lectief van Foresters bestand tegen het frivole spel van Ajax, is er sprake van een goed spelconcept? Wie wordt er op geofferd aan een tegenstander en komt daardoor niet aan voetballen toe? Wie slaat er een bres in de verdediging van Ajax? Allerlei vragen waar Bert Onclin, de nieuwe trainer van Foresters, een pas send antwoord op hoopt te geven. Hij zal in ieder geval een zeer gemotiveerde ploeg binnen de lijnen brengen. Er wordt een programmaboekje ver strekt, informatieboekjes uitgedeeld. Er zijn loten te koop voor 2,50 per stuk waar echte Ajax relikwieën mee zijn te winnnen. Een heuse prijsvraag waar je een mountain-bike mee kunt winnen. Kom uit die luie ligstoel en laat het alle maal over je heen komen zaterdag 6 au gustus om 15.00 uur op het sportcom plex van de Foresters de Egelshoek. De toegang is gratis. De wedstrijd wordt aangeboden door Drukkerij Uitkijkpost BV in samenwerking met ABN-AMRO Heiloo. Kinderen moeten wel hun eigen schep meenemen. Ook is het Radio 80 promotieteam de gehele dag aanwezig. Zij delen folders, uit van Radio 80 en zullen alle radio's op 107 FM afstemmen onder het motto: Radio 80 klinkt zoals het hoort. Het Egmondse Strandspektakel 1994 wordt mede mogelijk gemaakt door Ra bobank de Egmonden, VVV Egmond en Strandpaviljoen Het Zeepaardje. Mocht u niet in staat zijn om langs te komen stem dan uw radio of op Radio 80, welke in de ether te ontvangen is op 107 FM en op de Egmondse kabel op 96.5 FM in stereo. B O U T/ I QU BERGEN HEILOO HOORN TELEFOON: 072 - 330550 HEILOO - Op zaterdag 27 augustus houdt de wijk vereniging van Vrieswijk de jaarlijkse rommelmarkt. Deze wordt gehouden op het pleintje voor de Nic. Greeuw Flat in de wijk. Wie een plaats je op de markt wil hebben, betaalt een vergoeding van vijftien gulden voor de gehele dag. De vrijmarkt voor de kinde ren is gratis. Ook instellingen»voor ge handicapten of ouderen kunnen een gratis plaats op de markt krijgen. Een plaatsje reserveren kan via het secretari aat van de vereniging, van maandag tot en met donderdag tussen 19.00 en 20.00 uur, telefoon 334436. Ook wanneer u nog spullen heeft, die u voor de markt beschikbaar wilt stellen kunt u dit via het genoemde telefoonnummer doorge ven. Ze worden dan gratis opgehaald. Zelf brengen kan ook en wel op het adres Vrieswijk 156 (op de genoemde dagen en tijden). HEILOO - In het najaar wordt in Hei loo de gebruikelijke woningmarktdag georganiseerd. Op deze dag presenteert de gemeente Heiloo, in samenwerking met Bouwfonds Woningbouw en de Stichting Eigen Woningbezit de bouw plannen voor koopwoningen in de ge meente. De dag is tevens het startsein voor de inschrijving op de diverse typen koopwoningen. In de Uitkijkpost van eind september/begin oktober wordt nadere informatie gegeven over de wo ningmarktdag. Belangrijk voor de (toekomstige) in schrijvers is de wijze waarop de wonin gen worden toegewezen. Het college van burgemeester en wethouders heeft op basis van het volkshuisvestingsbe leid, aanvullend onderzoek en ervaring tijdens de vorige woningmarktdagen criteria vastgesteld, zoals die zullen gel den voor de toewijzing van nieuwe koopwoningen. Deze criteria komen op het volgende neer. Dertig procent van de woningen is beschikbaar voor woningzoekende star ters uit Heiloo, waarbij prioriteit wordt gegeven aan degene die het langst staat ingeschreven. Vijfenveertig procent is voor doorstromers afkomstig uit Hei loo, die een huurwoning vrijmaken met een huur tot 963 gulden. Een kwart van de woningen tenslotte is beschikbaar voor doorstromers uit Heiloo, die een koopwoning vrijmaken en verklaren de ze te verkopen aan een inwoner van Heiloo. Binnen deze groep vallen ook de mensen, die een huurwoning vrijma ken met een hogere huur dan'963 gulden per maand. Als er na toewijzing aan de drie genoemde categorieën nog wonin gen beschikbaar komen, dan komen ook anderen in aanmerking. Bij het toe wijzen van sociale koopwoningen geldt bovendien een inkomenscriterium. Meer informatie over het toewijzingsbe leid kunt u lezen in de gemeentelijke voorlichtingsrubriek op pagina 4 van deze Uitkijkpost. KANTOOR HOU DE NO: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263. 1 800 AG ALKMAAR Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: 'van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. HEILOO - Zesentwintig jaar had hij als vliegenier bij de KLM gevlogen en dan ineens is het zover, je moet met pensi oen, nog maar 56 jaar. Al een jaar lang liep Geo de Kruyk met de gedachte rond een voetreis te maken om weer vaste grond onder de voeten te voelen. Dan is eerst het afscheid van de KLM. ,,Dit is werkelijk onvergetelijk geweest. Met een eigen samengestelde crew ben ik met mijn vrouw Harmke naar San Francisco gevlogen. Er wachtte me daar een grote verrassing. Daar stonden een aantal open auto's klaar in de kleuren rood, wit en blauw. Vervolgens werden we naar een klein vliegveld gereden. Hier kreeg ik de gelegenheid om in een dubbeldekker (een Boeing Stearman) te gaan vliegen. Dit was het type vliegtuig waar ik 26 jaar geleden m'n eerste vlucht mee maakte". Geo de Kruyk had als herinnering voor alle stewardessen een keramiek zwaan laten maken, die als broche gedragen kan worden. De zwaan is voor De Kruyk altijd al een symbool geweest. Hij gelooft in symbolen. Vertrek En dan is het zover en komt het moment dat je het plan, dat een jaar lang in je hoofd zat, waar je veel met je vrouw over gesproken hebt, daar is. Voor je vertrekt bezorgen je vrienden je eerst nog een mooi afscheidsfeestje. Verkleed als bergbeklimmers heeft elk van hen een origineel kadootje voor je, een op blaasbaar wasteiltje, een spiegeltje om onderweg eens naar jezelf te kijken, een kompas, een miniatuurboekje met ver halen van Bertus Aafjes (o.a. Voetreis naar Rome). Maar één stel gaf een klein doosje, dat mocht pas open gemaakt worden op het moment dat je onderweg wanhopig bent en het even niet meer ziet zitten! Toscane Dan ga je samen op pad, naar Toscane, de eerste 70 km zou zijn vrouw met hem meelopen. ,,Dit waren gouden tijden voor mij. Ook de laatste vliegtocht naar San Francisco, ik heb er volop van ge noten", zegt ze. Harmke de Kruyk wan delt zelf ook graag, maar niet die afstanden die haar man loopt. Maar dan komt toch het moment van afscheid nemen. In Venetië stapt ze op de trein, voor beiden is het niet makkelijk. Te snel Het is 3 mei en enthousiast begint De Kruyk aan zijn eenzame voetreis. „Ik begon te enthousiast, ik ging te snel, ik kreeg pijn, moest vaak rusten om mijn benen te zalven en te masseren. Maar na een paar weken was alles over en de rest van de reis heb ik me uitstekend ge voeld", aldus De Kruyk. Een tentje mee en een rugzak, zo een die in de taille steunt. Twee paar schoenen werden ver sleten, nieuw en niet ingelopen, maar geen blaartje. De Kruyk beschikte over grote over zichtskaarten waar de benodigde stuk ken uitgeknipt waren en geplastificeerd en wandelkaarten. Europa is bezaaid met een groot aantal lange afstands wandelpaden. Per dag werd er gemid deld zo'n 28 km afgelegd. De ene nacht werd er in het tentje geslapen, de andere nacht werd er gebruik gemaakt van "Zimmer mit Frühstück". Op drie weken na was het weer uitste kend, soms wel wat warm, boven de 30 graden. Op deze manier reizen is een vrij eenzame bezigheid. Je reageert pri mair, het einddoel van die dag staat voor ogen. Natuurlijk lopen er geen mensen mee, het is niet relaxed vakantie houden. Het wandelen is het doel op zich. Jarig Begin juni is Geo de Kruyk jarig en in Salzburg komt zijn echtgenote over om dit heugelijke feit even samen te vieren en om te kijken hoe Geo het maakt. Ze vertelt hierover: ,,De reactie van de mensen was heel wisselend. Toen we van zijn voetreis vertelden, kreten als, waanzin, super, hij is gek en leuk waren niet van de lucht. Maar hij wilde dit doen, moest dit doen. Geo, die altijd ge vlogen heeft, kan daar niet zomaar mee ophouden, dat moet afgebouwd worden om zo weer vaste grond onder de voeten te krijgen". Doosje Onderweg is De Kruyk nooit wanhopig geweest of zag het niet meer zitten. Op een dag wilde hij toch wel eens weten wat er nu in dat doosje zat. Hij ging er gens zitten en maakte het open. Daar zaten, van heel dun ijzerdraad, twee wat grotere en twee kleine poppetjes in, voorstellend de vriend plus vrouw en hun twee kinderen. Je reist nooit alleen, we denken altijd aan je, was de achter liggende gedachte. ,,Een wandelaar hoort in de stilte thuis", zegt De Kruyk. Bang is hij nooit geweest, ook niet in de grote bossen. ,,In het Bayerische Wald kun je alleen maar op de tekens op de bomen letten. Ben je de markering kwijt, dan is het beste terug te keren, naar het vorige punt. Ik ben een keer de weg kwijt ge raakt, maar ben toch verder gegaan met gebruik van m'n kompas. Duitsland is een goed land om te lopen. Ik heb daar veilig gelopen. En overal ontmoet je leuke en minder leuke mensen. Zit je op een terrasje om wat te drinken, dan heb je snel een praatje en zijn de mensen vaak heel erg open". „Dieren zijn ook niet schichtig, ik zag herten en vossen van heel dichtbij. Zwaan Geo de Kruijk met zijn vrouw be ginnend aan de laatste vlucht voor zijn pensioen. „(Natuurlijk) kwam ik ook een broe dende zwaan tegen. Dat is voor een wandelaar niet ongevaarlijk. Maar ik heb een flinke tak gepakt, voor alle ze kerheid, en ben heel voorzichtig langs de zwaan gelopen. Het ging goed, een beetje geblaas, meer niet". Eenmaal in Holland gekomen, rook De Kruyk de stal en had eigenlijk niet zo veel zin meer. De warmte was hier mede schuld aan, maar hij wilde persé één au gustus thuis zijn. Gelukkig sloot zijn vrouw zich in Amsterdam bij hem aan en samen lie pen ze het laatste stuk naar huis. Lo pend door de Eilandspolder, op een stille weg gebeurt het kleine wonder. Een zwaan komt regelrecht op ze aange vlogen, vliegt over hun hoofden, en strijkt een eindje verder weer neer. Een prachtig symbolisch vaarwel van piloot en voetreiziger, Geo de Kruyk. Als verrassing stond daar de dubbeldekker waar De Kruijk z'n eerste vlucht mee maakte. De Kruijk bij één van de terrasjes om even wat te drinken en te praten. HEILOO - Zet twee top-pianisten bij el kaar en je bent nog niet verzekerd van een goed concert. Want je zult deze mu sici toch ook een goed instrument moe ten geven. En dan is nog niet aan alle voorwaarden voldaan. Ook de akoes tiek van de ruimte is medebepalend voor het welslagen. Welnu, bij het ko mende zomeravondconcert op vrijdag 5 augustus is aan alle genoemde voor waarden voldaan. Elena en Leonid Minkin, beiden uit de voormalige Sovjet-Unie afkomstig, zijn de inmiddels bekende pianisten voor de ze avond. Zij hebben beide hun conser vatorium opleiding in Rusland gevolgd en zijn daar ook beide docent aan een conservatorium geweest. Toch hebben beide musici een verschillende benade ring van de muziek en het is juist zo leuk om dat in één concert te kunnen be luisteren. Het instrument, dat zij gaan bespelen is een Bösendorfer concertvleugel. Dat is voor de kenners één van de mooiste vleugels. En het concert zal plaatsvin den in de (koele) Witte Kerk met haar zeer goede akoestiek. Daarom mag weer op een concert van hoge kwaliteit wor den gerekend. Het programma is aangepast aan de zo meravond en bestaat voor een belang rijk deel uit populair klassieke werken. Elkaar afwisselend dan wel "quatre- mains" spelen Elena en Leonid Minkin naast bekende en virtuoze werken van Rachmaninov, Khachaturian, Chopin en Liszt werken van o.a. Moszkowski, Prokofieff en Shchedrin. Het echtpaar Minkin, sinds 19% in de regio woonachtig start in september (opnieuw) met het geven van pianoles sen. Goede reden voor geinteresseerde kandidaten om naar hun eventueel toe komstige leermeesters te luisteren. De vleugel zal op een podium worden ge plaatst, zodat niet alleen het oor wordt gestreeld, maar ook het oog actief bij het concert wordt betrokken. Het con cert begint om 20.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt 10,00 (CJPers, 65 en kinderen tot 12 jaar 7,50). HEILOO - Onze plaatsgenoot Richard G.N. Turk is onlangs ge slaagd voor het vinologendiploma aan de Wijnacade mie te Maarn. HEILOO - De Vervoerregio Noord- Holland-Noord i.o. is hard op weg om een definitieve vervoerregio te worden. Onlangs heeft de toenmalige minister van verkeer en waterstaat, mw. Maij- Weggen, de vervoeregio Noord-Hol- land-Noord voorlopig erkend. De mi nister heeft daarbij verklaard dat de vervoerregio op de goede weg is in de richting van definitieve erkenning en dat de vervoerregio nu reeds door de minister als gesprekspartner wordt be schouwd. Nagenoeg alle gemeenteraden in het ge bied hebben inmiddels ingestemd met het regionaal verkeers- en vervoerplan en hebben daarbij suggesties gedaan voor uit te voeren projecten. De ambte lijke projectgroep heeft nu een inventa risatie gemaakt van al die projecten. Daarbij zijn voor de omgeving van Hei loo de volgende projecten vermeld: ver betering van het Kooimeerplein, de aanleg van de rondweg bij Egmond aan den Hoef, de aanleg van een fietspad tussen Heiloo en Castricum, een fietspad tussen Limmen en Akersloot, een goede fietsverbinding van en naar 't Pontje in Akersloot en de verbetering van het fietspad langs de Herenweg naar het Woud in Egmond aan den Hoef. Aangezien niet alle projecten tegelijker tijd ter hand kunnen worden genomen wordt een criteriamodel opgesteld, waaraan de projecten kunnen worden getoetst. Op basis daarvan wordt een ontwerp-uitvoeringsprogramma voor de komende vier jaar opgesteld. Het de finitieve uitvoeringsprogramma zal naar verwachting in het voorjaar van 1995 door het algemeen bestuur van de (opgerichte) vervoerregio worden vast gesteld. Komend najaar krijgen de 33 gemeen ten en de provincie een consept- gemeenschappelijke regeling voorge legd. Hierbij wordt een openbaar li chaam in het, leven geroepen: de Vervoerregio Noord-Holland-Noord. In het algemeen bestuur van de vervoer regio hebben alle 33 gemeenten en de provincie zitting. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115. 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). HEILOO - De eerste voortekenen van het komende basketbalseizoen dienen zich al weer aan. Op 11 en 13 augustus spelen de eerste heren-teams van Mustang-Jeans uit Den Helder en Akri- des uit IJmuiden twee oefen wedstrijden in resp. Bergen en Heiloo. De teams, die in het seizoen 1993/1994 resp. als 3e en 4e eindigden in de hoogste klasse van de Nederlandse competitie, komen op vol le oorlogssterkte. Beide clubs willen met goed ingespeelde teams beginnen aan de zware Neder landse competitie, tevens hebben beide teams begin september enkele Europese wedstrijden op het programma. Op ini tiatief van de gemeentebesturen van Bergen en Heiloo komen de teams in het kader van de vakantie-activiteiten naar onze mooie dorpen. De basketbalvereniging Flashing- Vlotman uit Heiloo is gevraagd om op beide dagen de voorwedstrijd te spelen. Op 11 augustus in Bergen speelt Flas hing tegen Schoorl en op de 13e spelen ze tegen Heerhugowaard. Dus als u een topbasketbal wilt zien in uw eigen regio

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1