lliil WmÊÈÈÊÈÊÊËÊmÊ 1 pim ik*** 'Onkruid' bij Winkelhof 't Loo de laatste drie dagen de laatste restanten de laagste prijzen AÈi ii ra O J. KUYPER m m Japanse designprijs voor Heilooër ontwerper René Fleur Boordevol aanbiedingen Egmond-Binnen zet zich in voor nieuwe muziektent Tenniscircus komt langs bij TV Heiloo j m I 59e JAARGANG NO. 34 SvXjXyXyX*, NIEUWSBLAD VOOR HEILOO E M OMSTREKEN DRUKKERIJ UITKIJKPOST 24 AUGUSTUS 1994 Alle registers open in de Witte Kerk Mensendieck conditie-training ÉÉÉ*van de ridder 8 1 Tiener-zomer-spelen Stationsweg 85 - 1851 LJ Heiloo 072-335465 Geslaagd AmelS v.h. v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 CEES HACHMANG LOODGIETERS Al WAO MAKELAARDIJ o.g. J v OS Zeeweg 20, 1852 CR HeilOO assurantiën 58 Open dag Ontmoetingsruimte Middenstandsdiploma wordt vestigingsdiploma Waterpolotoernooi De Spetters SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 - Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte (Ufihm J\rt Ponyclub Heiloo MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Artiesten voor Ruanda I* Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 .v. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. SS5S Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Hendrik Timmerman, onder meer organist in de Grote Kerk van Alk maar, en Gerard Leegwater, cantor organist van de Witte Kerk in Heiloo verzorgen gezamenlijk op vrijdag 2 sep tember het concert, waarmee de serie zomeravondconcerten in de Witte Kerk van Heiloo zal worden afgesloten. Deze serie, die zich kenmerkt door de ver scheidenheid aan muziek, blijkt ook dit jaar weer een sucses te zijn. Afgelopen vrijdag concerteerde het Multatuli strijkkwartet uit Den Haag met een programma, dat door de talrij ke aanwezigen zeer werd gewaardeerd. Ook nu werd weer uitstekend gemusi ceerd, waarmee de hoge kwaliteit van deze concerten nog weer eens werd on derstreept. De slotavond moet uiteraard iets bij zonders zijn en dat wordt het ook. Want - hoewel het orgel centraal staat - het wórdt geen "gewoon" orgelconcert, maar een concert voor en op twee or gels. Gelijktijdig worden namelijk het "grote" Flentrop orgel en een zoge naamd "kistorgel", dat op het podium aan de andere kant van de kerk is ge plaatst, bespeeld. Het publiek bevindt zich tussen deze twee orgels en hoort de muziek dus stereo "in optima forma". Een avond, die de muziekliefhebber ze ker niet mag missen. Aangezien in verband met het "stereo effect" het publiek tussen de orgels zal moeten plaatsnemen, kunnen de zit plaatsen op het balkon ditmaal niet worden gebruikt. Daardoor zullen er voor dit concert minder plaatsen be schikbaar zijn. Wilt u zeker zijn van een plaatsbewijs, dan kunt u tevoren uw plaatsbewijzen kopen 10,00 7,50) bij de VVV Heiloo (hoek Hee- renweg/Stationsweg) of telefonisch re serveren via tel. 334804. HEILOO - Donderdag 8 september be gint de conditie-training volgens de Mensendieckmethode. Deze training bestaat uit oefeningen die bewust wor den uitgevoerd en als doel hebben het aanleren van een goed houdings- en be wegingspatroon met daarbij de juiste ademhaling. Dit heeft tevens een verbe tering van de algehele spierconditie tot gevolg zonder dat daarbij het lichaam te zwaar wordt belast. De training wordt gegeven door een oefentherapeut- Mensendieck. Lokatie: Heiloo: Oude Hofdijkschool, Mariënstein 178, woensdagavond: 19.00 - 20.00 uur en 20.00 - 21.00 uur. Open Huis, boven winkelcentrum 't Loo, donderdagochtend; 9.00 - 10.00 uur. Alkmaar: sporthal de Meent (Dojo-zaal), donderdagavond: 20.00 -21.00 uur. Voor inlichtingen: praktijk voor Oefentherapie-Mensendieck te Heiloo, tel. 072 338114. liippr ff HEILOO - Tussen alle bouwaktiviteiten door ziet men op de kale zandgrond om de winkelhof 't Loo allerlei plantjes en bloemetjes staan, die zich door niets en niemand laten afschrikken en hun uit erste best doen zo mooi mogelijk te bloeien. Het zaad hiervan is aangebracht om het stuiven van het zand tegen te gaan. Eerst wilde men alleen maar gras zaai en, maar met een beetje meer fantasie, is het resultaat nu, veel aardiger gewor den en menigeen kijkt z'n ogen uit. Wat zagen we zoal? We geven zowel de Hollandse als de la- tijnse naam: Bijenvoer Phacèlia; Klaproos Papaver; Rodeklaver Trifolium; Teunisbloem Oenothera; Slangekruid Echium; Zandblauwtje Jasione; Kokardebloem Gaillar- dia; Slaapmutsje Escholtzia; Koren bloem Centaurea; Bolderik Agrostemma; Zonnebloem Helian- thus; en tot slot nog siergras en zuring. (Met dank aan Ank Blankendaal). HEILOO - Tijdens de laatste week van de zomervakantie vinden in Heiloo voor de eerste maal Tiener-Zomer-Spelen plaats. Gedurende een aantal avonden vinden allerlei spetterende activiteiten plaats: een avond fietscrossen, een zes kamp (met natuurlijk een zeephelling) en een hindernisbaan staan op het pro gramma. De spelen worden op vrijdaga vond feestelijk afgesloten, waarbij natuurlijk de officiële prijsuitreiking plaats zal vinden. Natuurlijk sta je hier niet alleen voor, maar doe je dit in teamverband. Je kan je individueel opgeven of met je eigen team, wat bestaat uit maximaal 4 perso nen. Bedenk zelf een originele naam voor je team. De Tiener-Zomer-Spelen is een initiatief van tienerwerk Tendenz samen met fietscrossclub de Boscros- sers, Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo en Sportvereniging DoJo 't Loo. Voor wie: voor alle tieners in de leeftijd van 12-16 jaar. Wanneer: maandag avond 29 augustus, woensdagavond 31 augustus en vrijdagavond 2 september (en afhankelijk van het aantal deelne mers mogelijk dinsdagavond 30 augus tus). Kosten: 2,50 per persoon. In schrijven: op maandag 29 augustus tus sen 18.45 - 19.00 uur bij fietscrossclub de Boscrossers. Voor het fietscrossen geldt het volgende kledingadvies: broek en shirt met lange pijpen en mouwen. INVM KENNEMERSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOOR HOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR HEILOO - Onze plaatsgenoot M. van den Brug heeft onlangs met succes de studie medische biologie voltooid aan de Universiteit van Amsterdam. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. HEILOO - Tijdens dit tennisseizoen doet de Estusa Xylifresh Tour talloze tennisverenigingen in ons land aan en op 30 augustus is T.V. Heiloo aan de beurt. De formule is inmiddels al een groot succes gebleken. Het tennis- entertainment programma waar ieder een welkom is, blijkt ook niet-tennissers een aangename middag te bezorgen. Huub van Boeckel (34) is in tennisland bepaald geen onbekende. Hij schreef liefst 12 nationale titels op zijn naam en vocht met alle internationale sterren overal ter wereld menig robbertje uit. Tevens was hij jarenlang lid van ons Davis Cup team, waarmee hij aan de zijde van Tom Okker in 1980 zijn de buut maakte. Na zijn carrière als proftennisser, waar bij hij erin slaagde de top honderd te be reiken en toppers als Emilio Sanchez en Miloslav Mecir versloeg, bleef Van Boeckel actief in de tennissport. Hij speelt nog steeds in het A-circuit en maakt deel uit van het team van de Met selaars. Daarnaast is hij initiatiefnemer en organisator van het Challenger tour- nooi in Scheveningen, dat dit jaar een prijzengeld van 100.000 kent. Boven dien startte hij met het importeurschap Tel 072 331895, Fax 072 338209 TAXATIES Het ontwerp waarmee René Fleur een prijs won in Japan. HEILOO - Met zijn houten attachékof fer 'Penguin' heeft industrieel ontwer per René Fleur uit Heiloo de 'Silver Award' veroverd in de International Luggage Design Competition. Deze prijsvraag is uitgeschreven door o.a. de Luggage Manufacturers Association in Japan. Aan de prijs is een geldbedrag verbonden van 9.000,-. René Fleur nam op 9 augustus'in Toy- ooka, Japan, zijn prijs in ontvangst en exposeerde daar op de International Luggage Design Fair. René Fleur stu deerde vorig jaar af aan de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht, richting 3D- Design. Hij is ontwerper bij Lumiance Display en werkt daarnaast free-lance. HEILOO - Op zondag 4 september wordt in het Bedevaartsoord Onze Lie ve Vrouw ter Nood in Heiloo een open dag gehouden in de nieuw gebouwde ontmoetingsruimte. Aanvang na de Hoogmis van 10.30 uur, sluiting 16.00 uur. Iedere bezoeker krijgt gratis een kopje koffie met cake. Tegelijkertijd wordt er een loterij gehouden. Prijs per lot 5,00 én prachtige prijzen. Dit ten bate van de ontmoetingsruimte. Ieder een is van harte welkom. Informatie: 02205 1288. HEILOO - De Tweede Kamer heeft eind maart de nieuwe vestigingswet be handeld. Gevolg is dat Nederland op 1 januari 1996 wéér een vestigingswet zal hebben. Dat betekent dat het Midden standsdiploma voldoende is voor vesti ging in ambacht, detailhandel en hore ca. Het Middenstandsonderwijs wordt erkend en gesubsidiëerd door het Rijk. Het is de afgelopen jaren een succesvol le vorm van volwassenenonderwijs ge bleken. Het Middenstandsdiploma vormt een goede basis voor zelfstandige vestiging, het verhoogt de kansen op de arbeidsmarkt, het biedt een gerichte al gemene ontwikkeling en een goede basis voor verdere studie, b.v. het praktijkdi ploma Boekhouden. De Middenstands opleiding omvat de volgende vakken: bedrijfsadministratie, bedrijfseconomie en bedrijfseconomisch rekenen, ver koopbevordering, rechts- en wetskennis en Nederlands. In Heiloo verzorgt de Middenstands avondschool al meer dan 25 jaar de opleiding voor het Middenstandsdiplo ma. Deze opleiding kan in 1 of 2 jaar gevolgd worden: 1 jaar betekent 2 avon den per week, 2 jaar houdt in 1 avond per week. Deze laatste mogelijkheid bestaat nog maar sinds kort. In 1993 zijn alle cursisten van 1 avond geslaagd. Het resultaat van 1994 is nog niet be kend. Cursisten, die 2 avonden per week volgen en tijdens het studiejaar ontdekken dat de opleiding te zwaar is, kunnen dan terug naar 1 avond per week. De Middenstandsavondschool geeft haar lessen op maandag en/of donder dagavond, van 19.00 tot 21.45 uur, in de St. Jan Mavo, de Dors 2 in Heiloo. Iedereen, ongeacht leeftijd of voorop leiding kan aan de cursus deelnemen. U hoeft dus niet over specifieke voorken nis of ervaring te beschikken. Op maan dag 5 september en donderdag 8 sep tember zijn er informatieavonden van 19.00 tot 20.30 uur in de St. Jan Mavo. Op die avonden krijgt u persoonlijk in formatie over deze cursus. Wilt u meer weten, dan kunt u contact opnemen met A. Boerhave, Boswinde 24, 1852 XH Heiloo, tel. 072 332768. HEILOO - Op zondag 28 augustus wordt weer het jaarlijkse waterpolo toernooi van Zwem- en Poloclub De Spetters gehouden in Het Baafje te Hei loo. Vanaf 11.30 uur zullen naast de teams uit Heiloo/Egmond diverse teams uit de regio in twee poules strij den om de toernooizege. Wij hopen u graag als toeschouwer te mogen verwel komen in Het Baafje. van Estusa-rackets, waarmee onder an dere ook Jimmy Connors triomfen vierde. Vorig jaar trok Van Boeckel langs ruim dertig tennisverenigingen in ons land, waarbij de combinatie van "clinic" en entertainment een groot succes bleek. Dat inspireerde hem tot een nieuwe tour die nog veel grootser van opzet is, mede dankzij de inbreng van sponsors als Xy lifresh en Lotto. Na een uitgebreide clinic voor de leden van de vereniging start een entertain- ment-programma, dat voor iedereen gratis toegankelijk is. Van Boeckel en zijn collega's, waaronder de bekende voormalig nationale topper Marcella Mesker, gebruiken al hun ervaring en balvaardigheid om de aanwezigen te vermaken, waarbij de trukendoos wa genwijd wordt opengetrokken en waar ook de aanwezigen op ludieke wijze bij betrokken worden. Voor de deelnemers aan de clinic valt er een deelname-bewijs aan de Grand Fi nale te verdienen: tijdens dit festijn, dat nog dit jaar zal worden georganiseerd met medewerking van vele bekende ster ren uit binnen- en buitenland, wordt ge dongen naar de hoofdprijs die bestaat uit een geheel verzorgde reis voor twee personen naar het Mekka van de ten nissport, Wimbledon. Maar ook tijdens het gratis entertain- ment-programma vallen er prachtige prijzen te verdienen. Bovendien is het een uitstekende manier om kennis te maken met de fascinerende tennissport. Het personeel van Sportzaak Johan Jansen staat klaar om iedereen vrijblij vend van advies te voorzien. De Estusa Xylifresh Tennis Tour komt op 30 au gustus om 14.00 uur op T.V. Heiloo, de Dors 1, Heiloo., De aanvang van het voor iedereen toegankelijke entertain- mentprogramma staat gepland om 17.00 uur. Gratis toegang voor jong en oud! De schets voor de muziektent, die men in Egmond-Binnen wil plaatsen. HEILOO - Uitslagen uitnodigings wedstrijd 21 augustus: Rijb. 1 M2. dress. 2e Renske v. Vliet 119 pnt.; Rijb. 2 L2 dress. Cat. C. Tanja Houtenbos 122 pnt.; Cat. DE le Liesbeth Zonne veld 123+ pnt.; 2e Chantal Huisman 123 pnt. Rijb. 3 L2 dess. Cat.C le Tanja Hou tenbos 116 pnt.; Cat. DE Liesbeth Zon neveld 3e 116pnt.; Rijb. 4. LI. dress. 2e Jan Nowee 122 pnt.; 3e Lonneke Nowee 121 pnt.; B.dress. 2e Linda de Koning 124 pnt.; Rijb. 5. B. dress. 2e Stephanie da Silca Curiël 118 pnt.; 3e Linda de Koning 115 pnt.; LI. dress. 2e Thelma Stolwijk 123 pnt.; 3e Wendy de Koning 121 pnt. Springen kl.B. Cat. D le Jan- neke Kuyper foutloos, 2e Jeanine Luij- bé foutloos. EGMOND - Zoals bij velen nog be kend, heeft Egmond-Binnen in vroeger dagen een muziektent gehad, gelegen aan de Abdij laan. In de oorlog werd de ze tent, bij gebrek aan brandstof, ge woon opgestookt. Nood breekt immers wet. Maar nu, vijftig jaar later, wil men deze muziektent gaan herbouwen, om op de ze manier een stukje dorpssfeer van vroeger terug te krijgen. Er is een comi té samengesteld, dat door verschillende akties geld bijeen wil brengen. Er is o.a. een videoband en het boek "Egmond- Binnen gewoon een dorp" geschreven door Jos Apeldoorn. Het plan is al klaar en men wil de muziektent nu op het kerkplein plaatsen. Geschiedenis Vanaf 1920 tot in de oortegsjaren '40-'45 heeft Egmond-Binnen een vaste muziektent gehad. Deze stond op het Krochtje van Jan Groen aan de Abdij laan. De plek waar vroeger ook de ker mis werd gehouden. In de oorlog is hij echter gewoon "opgestookt", bij ge brek aan andere brandstof. NVM MOOUrtMN IIUM Heerenweg 167,1851KN Heiloo,Tel.: 072-331716. The Gipsy Boys. HEILOO - Op maandag, 29 augustus, wordt er in restaurant Klein Varnebroek een benefietconcert gehouden voor de mensen in Ruanda. Ben Sierhuis Enter tainment en Restaurant Klein Varne broek hebben een avond samengesteld met een keur aan artiesten. De avond begint om 20.00 uur aan de Omloop 22 te Heiloo en eindigt onge veer om 22.45 uur. De toegangsprijs be draagt het Ruanda-bedrag en dat is dus 55,00. Wat staat u alzo te wachten? The Gipsy Boys (tv), Robert Valter (bekend uit Cy rano), Marika Lansen (Phantom of the Opera en Les Misérables), Dirk Jan Ranzijn (behoeft geen nadere toelich ting meer), Frank Lawrence (pianist van top klasse), Pieter Nanne Groot (klas siek gitarist), Han Wellerdieck (liedjes), Elise van Soest (dwarsfluit). Kortom een afwisselend concert van hoog nivo, waarbij de totale opbrengst bestemd is voor Ruanda. Haast u, want er zijn maar 120 kaarten beschikbaar. Al in 1948 werd er tijdens een ledenver gadering van Muziekvereniging Eensge zindheid gesproken over het herplaatsen van een muziektent. De toenmalige bur gemeester M. Niele riep echter op tot "het beoefenen van geduld" en dat werd zo'n 46 jaar op de proef gesteld, maar misschien bestaat nu de mogelijk heid deze muziektent te herbouwen. Steun het Comité Muziektent Egmond- Binnen. Han Wellerdieck.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1