J.KUYPER BOSCH Eigen flat of appartement? Sta even stil bij de verzekering Cfl Jazzdance voor 55 Kalligrafie Schaken leren Poppen maken Gezellige ochtend in Overkerck Bloemschikken Fiets van Jamin Open huis bij Instituut De Wester Victoriegroep begint weer Geslaagd middenstandsdiploma Nivon Heiloo Levensverhalen schrijven Inleveren kopij voor de Uitkijkpost Hedendaagse psychologie Zen Shiatsu massage Stem in beweging Computerruilbeurs HEILOO KANAALWEG 18 KOOPSOM: f 275.000,- k.k. Voor een goed en eerlijk advies voor al uw verzekeringensparen en pensioenen PAGINA 14 UITKIJKPOST 31 AUGUSTUS 1994 kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Zaterdag 3 september: maandelijkse verkoop tussen 10.00 - 14.00 uur in het pand aan het Victoriepark 2 te Alk maar. De opbrengst is bestemd voor een landbouwgereedschap-project in Mas- bong, Filipijnen. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dins dag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30-17-00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kenne- merstraatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Nederlands Kachelmuseum Permanente tentoonstelling van onge veer 80 kachels van vroeger en nu. Bier kade 10, Alkmaar. Openingstijden: zondag en vrijdag (tot 1 oktober) 12.00-16.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Vrijdag 2 september: Educatieve Markt van 14.00 - 20.30 uur in de bibliotheek (in samenwerking met de Stichting Ou derenwerk Heiloo). Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 18 september: een expositie van schilderijen uit de 16de en 17de eeuw uit de eigen collectie van en in het Stedelijk Museum, Doelenstraat 5 te Alkmaar tijdens de openingsuren: dins dag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur. Beeldentuin Akermare Tot en met 11 september is in galerie beeldentuin Akermare, Uiterdijk 2 te Akersloot een expositie te zien van beel den en schilderijen van diverse kunste naars tijdens de openingsuren: vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Speciale aandacht daarbij voor het 75-jarig bestaan van de Kring van Ne derlandse Beeldhouwers. Programma Radio 80 Dinsdag: Baksteen 20.00 Woensdag: Easy to listen 22.00 Donderdag: Zeeroute 19.00 Alle remmen los 21.00 Vrijdag: Het weekend in 20.00 Zaterdag: Rob in de morgen 7.00 Te vroeg voor woorden 8.00 Kleintje Koffie 10.00 De boer is troef 12.00 Radio 80 Musicbox 14.00 Lukraak 16.00 Weekje Radio 80 18.00 Kroniek der muziek 20.00 Radio 80 Musicbox 22.00 Zondag: De Vroege start 8.00 Ronde van Egmond 10.00 Zeg je zegje 12.00 Zondagsport 14.00 Happy Hour 17.00 Radio 80 Music Box 18.00 Classics 20.00 HEILOO - Met ingang van donderdag 6 oktober van 13.30 - 14.30 uur organi seert Aktief trefpunt voor 55 weke lijks in wijkgebouw de Ypsalon, de Hucht 4 te Heiloo een beginnerscursus Jazzdance voor 55 Jazzdance is beweging op swingende en vitale muziek, geen keiharde muziek, zodat horen of zien je vergaan, geen akrobatische danssprongen in een hoog en afmattend tempo. Iedere les wordt rustig opgebouwd: begonnen wordt met korte loop- en bewegingsoefeningen, daarna vinden spiervestevigende oefe ningen plaats, afgewisseld met grond en stretchoefeningen. Deze zijn ter voorbe reiding op de dans zelf. En het is echt heerlijk om op levendige muziek de ge leerde passen tot een dans te zien worden. Belangrijk is daarbij, dat iedereen met zijn eigen mogelijkheden zowel oefenin gen als dans doet. Wil je even rusten, nou dan laat je de volgende dans een keer voorbij gaan. Want je doet mee voor jezelf, om met elkaar lekker een uur lang ontspannend èn inspannend bezig te zijn. Om je daarna heerlijk fit en vitaal te voelen. De beginnerscursus jazzdance kost 130,00 en duurt tot mei volgend jaar. Docente is mevrouw C. Bakker. Voor aanmelding en/of nadere informatie kunt u terecht bij: Aktief, Trefpunt voor 55 Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 072 331297. HEILOO - Met pen, inkt en verf wor den in oude en moderne schriftsoorten teksten voor bijvoorbeeld verjaars- en kerstkaarten ontworpen. De cursus om vat 8 lessen die eens per 14 dagen wordt gegeven. Gestart wordt op donderdag middag 6 oktober van 14.00 tot 16.00 uur in het Trefpunt aan Westerweg 294 in Heiloo. De kosten voor deze cursus bedragen 53,50. Voor inlichtingen en opgave bij de docent de heer Han Dijkstra tel. 331194 of bij Aktief 55 tel. 331297. HEILOO - Schaken is een sport die vo lop in de belangstelling staat. Veel 55 plussers zouden best in de regels van dit spel ingewijd willen worden. Aktief Trefpunt voor 55+ biedt hen daartoe de mogelijkheid. Op dinsdag 4 oktober a.s. zal onder leiding van de heer de Ja ger in het Trefpunt een cursus schaken voor beginners worden gehouden van 10.30 - 12.00 uur. De kosten voor de ge hele cursus van oktober tot mei bedra gen slechts 75,00. Voor opgave/of inlichtingen Aktief Trefpunt voor 55 Westerweg 294, telefonisch bereikbaar onder nummer 331297. HEILOO - Voor de cursus poppen ma ken, in het atelier van Roos Musch, blijft grote belangstelling bestaan. Re den voor Aktief 55+ om voor de ko mende winter weer een cursus te organiseren. De cursus is toegankelijk voor beginners en gevorderden poppen- maaksters. Men moet het leuk vinden om zelf een creatie te ontwerpen. Roos Musch leert u hoe hoofden, handen, voeten en lijf van poppen worden ver vaardigd. Daarna wordt de kleding ge maakt. De cursus wordt op donderdagochtend gegeven en omvat 10 lessen, en start op 6 oktober. De kosten bedragen 119,00. Voor inlichtingen en opgave Aktief 55 Westerweg 294, Heiloo, tel. 331297. HEILOO - 'Drie veren droeg zij slechts en soms geeneens geen drie'. Bo venstaande tekst was de aankondiging van het liedjesprogramma van W. Bijlsma en C. Nieuwenhuizen. In sa menwerking met de bibliotheek werd dit programma gepresenteerd in verzor gingshuis Overkerck. De liedjes afkomstig van Wim Sonne- veld, werden op een fantastische manier gezongen door W. Bijlsma. Te beluiste ren waren "Margootje", "Zij kon het lonken niet laten", "Tearoom Tango" en "Het Dorp". Er werd een aantal ge dichtjes voorgedragen van Annie M.G. Schmidt, W. Wilmink en K. Stip, dit al les op een zeer sublieme wijze, vol hu mor en met ook wel een serieuze onder toon. Voor het pianospel tekende Cees Nieu wenhuizen, die op een voortreffelijke wijze begeleidde en tussendoor stukjes speelde van o.a. Schubert, Mozart, Si- beluis en eigen composities. Voor de be woners en omwonenden van Overkerck was het een heel gezellige ochtend. HEILOO - Op woensdagmiddag 21 sep tember gaat er weer een cursus bloem schikken van start. In zes lessen, die eens per 14 dagen worden gegeven on der leiding van Astrid Wesselius, leert u zelf fraaie bloemstukken maken. Ook wordt aandacht besteed aan hoe ver schillende soorten bloemen gecombi neerd kunnen worden tot meer dan een bos in een vaas. Per les worden er twee arrangementen gemaakt. De cursus wordt gehouden in het Trefpunt aan de Westerweg 294 van 14.00 tot 16.00 uur. De kosten voor deze cursus bedragen 45,00 waar per les ongeveer 12,50 voor het materiaal bijkomt. Aanmel ding of nadere informatie, Aktief, Tref punt voor 55 Westerweg 294, Heiloo, telefoon 331297. HEILOO - Bianca Weeteling uit Egmond-Binnen is in de prijzen ge vallen bij de landelijke kleur- wedstrijd van Jamin. Er moest een Boony-ijsje ingekleurd worden. Elk filiaal mocht de tien mooiste kleur platen naar het hoofdkantoor stu ren en daaruit is Bianca als één van de winnaars te voorschijn gekomen. Zij kreeg in het filiaal Heiloo door één van de medewerksters een mooie mountainbike uitgereikt, waar ze erg blij mee was. Nighttime 22.00 Buiten de gepresenteerde programma is er non-stop muziek. Radio 80 is te be luisteren op 107 FM. Galerie Nu Tot en met 2 oktober is in Galerie Nu, N. van de Veenstraat 48 te Castricum werk te zien van Elisabeth Walstra (olie verfschilderijen) en Marianne Hol (sculpturen) tijdens de openingsuren: donderdag t/m zondag van 13.00 - 17.00 uur. Expositie Frank Gude Tot en met de maand oktober zijn de (sport-)schilderijen van Frank Gude te zien op de afdeling Design Collection van Klercq Woonwereld, Noorderkade 27 te Alkmaar, tijdens de normale win keltijden. Volle Evangelie Zakenlieden Maandag 5 september: koffie-meeting van de afdeling Alkmaar van de Volle Evangelie Zakenlieden in De Alkmaarse Poort, Omval 72 te Alkmaar, aanvang 20.00 uur. Gastspreker: Han Hogen- doorn. Inlichtingen: tel. 121782 of 121939. Sing-in Baptisten Gemeente Zondag 4 september: Sing-in met mede werking van de Victory Singers bij de baptisten gemeente aan de Hofstraat 15 te Alkmaar; voorganger ds. A.J. van de Wetering; aanvang 18.30 uur. Vrouwencentrum Truitje Donderdag 15 september: start van de cursus 'Gezondheid en uiterlijk' voor vrouwen van 18 tot 26 jaar bij vrouwen gezondheidscentrum Truitje, Wielin- genweg 235 te Alkmaar. Inlichtingen: tel. 621903 of 646648 (avond). Orgelconcert Woensdag 7 september: orgelconcert door Rols Wolfensberger uit Amster dam in de Hervormde Kerk te Castri cum, aanvang 20.00 uur; entree f 6,00 f 4,50. Stichting Doorstroom Zaterdag 3 september: verkoop van tweedehands spullen voor een project in Uganda op het adres Koningsweg 36 te Akersloot tussen 9.30 en 15.00 uur. Te vens is de stichting op zondag 4 septem ber aanwezig op de rommelmarkt op het Wilhelminaplein. Inlichtingen: 02513 12778 of 02513 14957. Pakketten voor Polen Donderdag 8 september: gelegenheid voor het inleveren van pakketten voor vrienden of familie in Polen bij de Fam. Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo tussen 13.00 - 20.00 uur. Voor inlichtingen (o.a. over de kosten): tel. 331802. ALKMAAR - Zaterdag 3 september is het weer zover: Instituut De Wester opent zijn deuren. Iedereen die erover denkt het komende jaar een taalcursus Frans, Engels, Duits, Spaans, Italiaans, Portugees, Pools of Nederlands (voor buitenlanders) te gaan volgen, kan vrij blijvend komen binnenlopen. Tussen 13.00 en 16.00 uur zijn alle docenten aanwezig en geven informatie over wat ze gaan doen, en advies over het niveau van de groep waarin u kunt gaan star ten. Kunt u zaterdag niet, dan zijn ook woensdag en donderdagavond de deu ren geopend tussen 19.00 en 21.00 uur. Instituut De Wester is een vertrouwd begrip geworden op het gebied van taal cursussen. Vreemde talen leren spreken en verstaan in een ongedwongen kleine groep, waar je elkaar zo goed leert ken nen dat je durft te spreken. De formule is echt aangeslagen. Toch blijft De Wester in beweging. Het aantal talen dat gestudeerd kan worden is alweer uit gebreid met Pools en Portugees. De sec tie Engels biedt nu ook de cursus First Certificate of The University of Cam bridge. Deze cursus behandelt alle "ins and outs" van het Engels en leidt op tot een internationaal erkend examen. Ook de docenten zelf, enthousiast als ze zijn, blijven zich ontwikkelen. De lesmethodes worden steeds aangepast aan de nieuwste ontwikkelingen: het le ren van een vreemde taal wordt steeds "gebruiksvriendelijker". Na het alom gewaardeerde gebruik van cassetteban den, heeft nu b.v. ook het lesgeven met behulp van actuele videobanden zijn in trede gedaan. Nieuwsgierig geworden? Kom kijken in het cursuscentrum aan het Ruusbroe- chof 37 (langs de Vondelstraat) in Alk maar. Zaterdag 3 september 13.00- 16.00 uur, woensdag- en donderdaga vond 7 en 8 september 19.00-21.00 uur. Telefoon 072-405543. Voor de inwoners van Heiloo is er alvast een voorproefje op vrijdag 2 september. Op de onder wijsmarkt voor volwassenen in de bibli otheek vindt u bok Instituut De Wester. HEILOO - Na de geslaagde zomerkam pen van de welpen in Den haag, de zee verkenners in Haarlem en de Wilde Vaart in Luxemburg, beginnen de spel- takken van de scouting Victoriegroep aanstaande zaterdag met de opkomsten. De welpen komen elke zaterdagochtend bijeen van 9.30 tot 11.30 uur in het clubhuis De Bolder op de boek Wester- weg/Kerkelaan. Hun spel staat in het thema van het Jungleboek en met de dieren uit de Jungle beleven zij elke week weer iets nieuws. De zeeverkenners zullen nog enkele ke ren dit seizoen op zaterdag zeilen op het Alkmaardermeer vanaf het scouting- centrum De Stierop, tegenover Marken- Binnen. In oktober gaan de boten uit het water en vermaken zij zich zaterdag 's middags eveneens op De Bolder. De Wilde Vaart en Stam komen vrijdaga vond bij elkaar. Zij maken zelf hun pro gramma. Ben jij enthousiast en wil je ook graag bij de Victoriegroep horen, kom dan eens een kijkje nemen, of neem contact op met B. Swüste, tel. 072-335521, of J. Röling, tel. 072-332749. HEILOO - De Middenstandsavond school uit Heiloo heeft de lijst met geslaagden weer binnen. Het resultaat is dit jaar weer uitstekend. Het middenstandsdiploma is behaald door: C.J.W. Stam-Kraakman en P. Zijp uit Akersloot. J.H.M. Frijn en N.H.K. Hoogendoorn-Buitelaar uit Alkmaar, J. Baard, F.H. Leendertse, G. Limmen en D. Lute uit Castricum, M.C.B. Duinmeijer en A. Stuifbergen uit Egmond-Binnen, C.M. Bruschke, T.S. Keijser, W.J. Limmen en B.J.G. Metselaar uit Limmen, N. van Beek- Bleijendaal, P. Beers-Wielenga, R. de Groot, D. Kuijpers, R. Opdam, C.M.B. Schoof en F.J. Veenman uit Heiloo. De middenstandsopleiding duurt 1 of 2 jaar. Wie er een jaar over doet, volgt de cursus 2 avonden per week. Doet ie mand er 2 jaar over, dan is dat 1 avond per week. Er moet dus voor 2 avonden examen gedaan worden. Voor beide avonden kan men afzonderlijk slagen. De volgende cursisten zijn geslaagd voor 1 avond: S. Dam, M. Hopman, J.P. Houtenbos en J. Zonneveld uit Egmond-Binnen, T. van Andel en T. Peters uit Limmen, M.G. Heijne, C. Rijnders, P. Tesselaar, K.H. Timmer en E. Verwer uit Heiloo. Deze cursisten gaan het komend jaar de tweede avond volgen. Maandag 5 en donderdag 8 september, van 19.00 tot 20.30 uur is er een infor matieavond in de St. Jan Mavo, de Dors 2 in Heiloo. Daar krijgt u per soonlijk informatie over het nieuwe cur susjaar. De lessen beginnen op maandag 12 en donderdag 15 septem ber. Wilt u nu iets weten, bel dan naar A. Boehave, tel. 072-332768. HEILOO - Tijdens de onderwijs- en cursusmarkt op vrijdag 2 september in de openbare bibliotheek Heiloo is het Nivon ook aanwezig. De gehele dag worden er demonstraties verzorgd: van 14.00 tot 15.15 uur tri-chem (schilderen op diverse materialen) en cursusinfor matie creativiteit; van 15.15 tot 16.30 uur zonnekindpoppen maken en cursu sinformatie creativiteit; van 16.30 tot 17.45 uur encaustic painting (bijenwas) en beren maken; van 17.45 tot 19.00 uur geologie informatie; van 19.00 tot 20.15 uur pergamano en cursusinformatie creativiteit. Tijdens deze middag en avond kunt u de leidsters van bovenstaande cursussen om informatie vragen. Tevens zijn er le den van de werkgroep creativiteit en ge ologie aanwezig voor het verstrekken van inlichtingen. Bent u op 2 september verhinderd, dan kunt u op donderdag 15 september van 20.00 tot 21.00 uur te recht in het Open Huis, als het Nivon Heiloo haar informatie-avond voor het nieuwe seizoen houdt. Voor verdere in formatie: creativiteit: Lineke Muller (334576) of Reina Mulder (333127); ge ologie: Piet Postma (330721); alge meen: J. Klunder (333255). HEILOO - Ieder mens heeft een eigen verhaal. Je zou het kunnen vergelijken met een encyclopedie die van de geboor te af geschreven en vervolgd wordt. Voor mensen die daartoe een poging willen ondernemen start 23 september de cursus (Levens)verhalen schrijven. Het is natuurlijk niet mogelijk om in een enkele cursus een heel leven vast te leggen. Dat is ook niet de bedoeling. In de cursus wordt gewerkt aan de hand van ervaringen, gebeurtenissen en her inneringen. Doormiddel van gerichte schrijfopdrachten wordt geleidelijk toe gewerkt naar het schrijven van kortere of langere teksten. De cursus is bedoeld voor iedereen die van taal, vertellen en woorden houdt, maar vooral voor mensen (jong en ou der) die graag schrijven en delen van hun levensverhaal willen gebruiken voor teksten en verhalen. De cursus wordt gegeven op twaalf vrijdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur. De begeleiding is in handen van Margreet Schouwe- naar, docente en schrijfster. Voor opga ve en/of inlichtingen kunnen belang stellenden na 19.00 uur bellen telefoon 072 332418. In Limmen kan kopij voor de Uitkijkpost ingeleverd worden bij N. Admiraal. Kennemerstraatweg 429. De kopij dient uiterlijk maandag om 12.00 uur aldaar bezorgd te zijn. Tot 17.00 uur kan men met kopij vervolgens nog terecht bij het kantoor van Drukkerij Uitkijkpost. Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo. ALKMAAR - De Federatie van Zelfstandige Psychologie-docenten, FZP, organiseert vanaf 19 september in Alkmaar een (nieuwe) cursus psycholo gie. Deze is bestemd voor de be roepsmatig geïnteresseerde, maar ook anderen kunnen er zeker aan deelne men. Het doel ervan is om te komen tot een inleiding in de psychologie, waarbij vele interessante onderwerpen aan bod komen. In 12 avonden wordt zowel the oretisch als waar mogelijk praktisch een uitleg gegeven aan de hand van een cur susboek. Om maar eens wat onderwerpen te noe men: van kind tot volwassene, dromen, verschillende therapie-methoden, suïci de, conformisme, groepsdenken en col lectief geweld (o.a. de "Holocaust" in WO II). Daarnaast komen ook beroem de mensen zoals Freud en Jung aan bod. De organisator van de cursus, de FZP, is een samenwerkingsverband van psy chologen, die op verschillende plaatsen in het land psychologie-cursussen opzet ten. Eerdere seizoenen zijn er in deze re gio cursussen gegeven op het gebied van de klinische psychologie. Voor alle FZP-cursussen geldt, dat deze ook voor leken met enige ontwikkeling zijn te vol gen (min. Havo/Mulo). Het boek "Hedendaagse Psychologie" wat bij deze cursus gebruikt wordt, is in de reguliere boekhandel verkrijgbaar en moet vooraf door de cursisten zelf aan geschaft worden. Daarnaast zal söms door de docent wat losse literatuur uit gedeeld worden, maar aan de andere kant moet nadrukkelijk gesteld worden dat de cursus geen therapie-groep o.i.d. is. Ook is er voor geïnteresseerden de mogelijkheid om na afloop van de cur sus deel te nemen aan een examen, waa raan een getuigschrift verbonden is. Folder met verdere info bij de docent drs. F. Johann (psycholoog) 02507 19480. Het verzekeren van een flat of appartement verdient de aandacht. HEILOO - Veel inwoners van grote ste den bezitten een flat of appartement. Maar ook in kleinere gemeentes in Ne derland, zoals Heiloo, is dat het geval. Er zijn appartementencomplexen van tientallen woningen. Andere zijn klei ner, bijvoorbeeld met drie appartemen ten. Als huiseigenaar moet u zelf voor een opstalverzekering zorgen. Als eige naar van een flat of appartement moet u daarbij wat langer stil staan. Wie een appartement koopt, koopt ei genlijk het recht om te mogen wonen in het betreffende pand. Gesproken wordt dan ook van een appartementsrecht. Met dat apparteipentsrecht bent u smaen met de andere eigenaars, verant woordelijk voor het onderhoud en her stel van het gebouw, inclusief alle gezamenlijke voorzieningen zoals dak en trappenhuis. Maar ook alle buiten muren, blok verwarming, de lift, etcete ra. Kortom het hele gebouw is geza menlijk bezit. Eigenaars van apparte menten in hetzelfde gebouw zijn dus van elkaar afhankelijk. Bij een appartementengebouw, hoe klein ook, hoort een Vereniging van Ei genaars. Dat is wettelijk verplicht. Deze vereniging, waarvan de eigenaars dus lid zijn en het beleid bepalen, behartigt de gezamenlijke belangen. Zo wordt ge zamenlijk beslist over onderhoud, de kleur van het trappenhuis e.d. Verzekering Maar ook de verzekering wordt door zo'n vereniging beheerd. In de ideale si tuatie is de Vereniging van Eigenaars de verzekeringsnemer van de opstalverze kering. Ook een glasverzekering en een aansprakelijkheidsverzekering kunnen door de vereniging worden afgesloten.' Zo is het hele pand dus gedekt. Alle ei genaars betalen een bijdrage aan de ver eniging. Van de bijdrage wordt de administratie betaald, wordt misschien gereserveerd voor een verbouwing of groot onderhoud en worden ook de ver zekeringspremies voldaan. In de ideale situatie dus, maar helaas zijn veel Verenigingèn van Eigenaars niet actief. Het gevolg hiervan is dat el ke eigenaar toch zelf voor de verzeke ringen raeot zorgen. Hierdoor zullen vaak bij verschillende maatschappijen verzekeringen zijn afgesloten, kan de dekking verschillend zijn, kan de totale verzekerde som onvoldoende zijn en kunnen de kosten ook hoger zijn dan noodzakelijk is. Alle eigenaars tezamen zouden voldoende verzekerd moeten zijn voor de totale waarde van het gebouw. In geval van schade aan het gebouw kan dat tot problemen leiden, want bij de afhandeling van de schade worden al tijd alle eigenaars betrokken. De schade wordt omgeslagen over alle eigenaars. Wie dan onderverzekerd blijkt te zijn voor zijn deel, zal het bedrag dat te kort komt zelf moeten bijpassen. Als de Vereniging van Eigenaars de ver zekeringnemer is namens alle eigenaars, speelt dit probleem niet. De vereniging meldt de schade bij de verzeke ringsmaatschappij waarna de schade vlot kan worden afgehandeld. Ook hier geldt natuurlijk dat de verzekerde som wel voldoende moet zijn. Ook een glasverzekering en een aan sprakelijkheidsverzekering kunnen door de vereniging worden afgesloten. Stel dat een dakpan van het gebouw waait en een geparkeerde auto bescha digt? Het dak is gezamenlijk bezit, de eigenaars kunnen dus ook allemaal aan sprakelijk zijn voor de schade. Een ge zamenlijke aansprakelijkheidsverzekering kan dan veel onverkwikkelijke verwikkelingen voorkomen. Wie van plan. is een flat of appartement te kopen doet er goed aan na te gaan of er een actieve Vereniging van Eigenaars is en hoe het pand is verzekerd. Als u zelf voor een opstalverzekering moet zorgen, laat u dan goed informeren door uw verzekeringsmaatschappij of assurantieadviseur en ga ook na hoe de overige bewoners van uw pand verze kerd zijn. (Zie de advertentie elders op deze phgiria). BERGEN - Voorafgaande aan de in september te starten basiscursussen Zen Shiatsu en Do - In, worden er op maan dag 12 september om 9.30 uur en dins dag 13 september om 19.30 uur intro ductielessen gegeven door Joop van der Meij (gediplomeerd Jokay Shiatsu the rapeut) in de Shiatsu Studio aan de Stroomerlaan 20 te Bergen. De kosten hiervoor bedragen 10,00. Zen Shiatsu Massage is gebaseerd op 12 energiebanen die verbonden zijn met onze organen. Blokkades in deze ener giebanen (ook meridianen genoemd) veroorzaken pijn, stress en ziekten. Door manupulatie van deze meridianen met onze handen worden blokkades op geheven, zodat klachten verdwijnen. Shiatsu heeft naast een genezende wer king ook een belangrijke preventieve en vitaliserende uitwerking. In tegenstel ling tot andere vormen van massage vindt Shiatsu plaats niet op de huid maar bij voorkeur op katoenen kleding. Voor inlichtingen en aanmeldingen kunt u bellen tel. 02208 97711. ALKMAAR - Veel van de stem kan nog ontdekt worden. Er is vaak ook onge loof en schaamte, wanneer er een con frontatie plaatsvindt met het eigen geluid. Met spreken of zingen gebruiken we slechts een klein deel van onze vocale capaciteiten. Omdat dit deel zoveel ac cent krijgt in onze cultuur, worden de persoonlijke klanken vergeten. Om deze geluiden gaat het bij de cursus stem in beweging. Deze cursus start op donder dag 15 september van 20.15 - 22.15 uur. Plaats: Karei van Manderstraat 13a te Alkmaar. Informatie en opgave: Gré Braaksma, tel. 072-124014. HEERHUGOWAARD - De Regionale Computerclub Noord-Holland, kort weg Compu-club N.H., houdt zaterdag 10 september een grote computer ruilbeurs in buurthuis Anton Bakker te Heerhugowaard. Deze beurs is uniek in de kop van Noord-Holland. De beurs trok voorgaande jaren honderden be zoekers. Vrijwel alles wat met compu ters te maken heeft zal op deze beurs te vinden zijn. Het is de bedoeling dat de Compu-Club 2e hands computerappa ratuur en toebehoren van derden tegen een van tevoren vastgestelde prijs gaat verkopen. Iedereen is op zaterdag 10 september van harte welkom. Dus heeft u nog computerapparatuur en/of toebehoren en wilt u die verkopen? De beurs is daar uitermate geschikt voor. Bent u op zoek naar een uitbreiding of onderdeel, er is alle kans dat u deze op de beurs kan vin den. Tevens is er een speciale stand voor boeken, manuals en tijdschriften. Ook voor de elektronica-hobbyist is er van alles te vinden: van onderdelen tot aan complete computersystemen. Op vrij dag 9 september is er de gelegenheid tot het inbrengen van de computerspullen van 14.00 tot 22.00 uur waarna deze verkocht zullen worden op de beurs. Tevens zal de computervereniging op zaterdag 10 september een open dag houden. De vereniging zal een grote de monstratie geven waar getoond zal wor den welke diensten de vereniging zijn leden biedet zoals computertrainingen, technische dienst, helpdesk, bibliotheek. De ruilbeurs wordt gehouden in buur thuis Anton Bakker, P.C. Hooftlaan 13 (tegenover zwembad De Horst") in Heerhugowaard. De openingstijden zijn van 10.00 tot 16.00 uur. Voor meer in formatie kan men bellen: E. Estoppey, tel. 02207 46934 of AGouw 02261 3182 (na 19.00 uur). Vrijstaand woonhuis geleg. opp. 313 m2 eigen grond, in het centrum nabij scholen en winkels. Fraaie tuin gelegen op het noord-oosten. Ind.: roy. hal, toil., kmr., eetkeuk. en bijkeuk. 1e verd.: overlp., 3 slaapkmrs. en een douche. 2e verd.: vliering. Algemeen: woonkmr. v.v. houten vloer, c.v. op gas, com- by ketel van 1992. Deels dubbelglas, dakisolatie, alles goed onderhouden en licht afgewerkt. Grond opp. totaal 313 m2. Aanvaarding in overleg. MAKELAAR TAXATEUR 0.G EN ASSURANTÏN NVM Heerenweg 167,1851 KN Heiloo,Tel.: 072-331716. Heerenweg 234A 1851 KZ Heiloo Telefoon 072-335285 —--ASSURANTIËN Telefax 072-339172 RECHTSBIJSTAND PENSIOENEN Lid V.A.K Iedere donderdag - :esavond van 19.00 uur tot 21.CC uur

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 14