Kwart eeuw Blom Herenmode in Heiloo MODESHOWS Unieke afsluiting van reeks zomerconcerten in Witte Kerk Onderwijs- en cursusmarkt voor volwassenen in de bibliotheek woensdag 7 september a.s. u bent welkom in onze zaak 14.00 en 19.30 uur DRUKKERIJ UITKIJKPOST 31 AUGUSTUS 1994 59e JAARGANG NO. 35 Amels v h v.d. Ridder Makelaardij o.g. CEES HACHMANG LOODGIETERS Een zieke thuis verzorgen DRINGEND VERZOEK In winkelhof 't Loo blijven ze lachen 'En zo is het gegaan...' in de Uitkijkpost reserveringen 072 335465 Slotavond in zwembad Het Baafje Geslaagd Veilige oversteek Vakantiespelen Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 63, HEILOO TELEFOON: O72 - 330550 KANTOOR HOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR Aanleq - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Hollewég 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. HEILOO - Op 29 augustus is het precies 25 jaar geleden dat vader en moeder Blom een herenmodezaak zijn begon nen. Een datum om even bij stil te staan en het, met u, te vieren. Wie in de maand september bij Blom Herenmode iets koopt krijgt 25% van het bestede bedrag in waardecheques. Deze kunnen van 1 oktober t/m 15 de cember worden besteed in de zaak van Blom. Vader en moeder Blom zijn hun zaak in Heiloo klein begonnen in een gedeelte van het pand waar nu De Schrijverij zit. Vader Blom had in Beverwijk bij een herenmodezaak gewerkt, die ook Blom heette. Blom was daar ook Jansen, om verwarring te voorkomen. Maar hij wil de graag iets voor zichzelf en met een bescheiden beginkapitaaltje werd de sprong gewaagd. Er werd keihard gewerkt en de bedoe ling was de „betere" merken te gaan verkopen, maar in het begin werd er ook wel wat goedkoper goed verkocht. Er moest tenslotte wat verdiend wor den. Zoon Ruud zegt: „Ik kan me uit die begintijd nog heel goed herinneren dat er nog niet zo heel veel in de rekken hing, maar vader wist het net zo ver uit elkaar te hangen dat het rek vol hing en het niet kaal leek". Als kind van twaalf had zoon Ruud al te kennen gegeven dat hij graag in de zaak van zijn vader wilde komen wer ken. Na de lagere school ging hij dan ook naar de detailhandelschool en daar kreeg je automatisch je middenstands diploma en dat kwam goed van pas. De oudste zoon, Marcel, had eerst geen belangstelling voor de zaak, maar wilde etaleur worden. Maar van lieverlee werd z'n belangstelling voor de herenmode gewekt en na eerst ervaring bij anderen te hebben opgedaan begon hij op de hoek Heerenweg/Stationsplein (waar nu de speelgoedwinkel zit) een zaak in jeans e.d. De zaak kreeg de toepasselij ke naam De Blompot. Ruud zegt: „Ik coördineerde beide za ken een beetje en daar heb ik veel van geleerd o.a. vloeken en zaken doen". Maar er kwamen steeds meer van dit soort zaken in de buurt en na vier jaar hield Marcel het voor gezien. HEILOO - Zelf zorgen als het om ge zondheid gaat? Dat wil Regionale Thuiszorg graag stimuleren. Daarom organiseert Regionale Thuiszorg de cur sus een zieke thuis verzorgen. De cursus bestaat uit 5 bijeenkomsten en is niet al leen bedoeld voor mensen die nu in hun familie te makeif hebben met ernstige of langdurige zieken, maar voor iedereen die te maken kan krijgen met zieken in zijn of haar omgeving, familie, buurtge noten, vrijwilligers enzovoort. De deelnemers leren de grondbeginselen die nodig zijn om een zieke thuis te ver zorgen. Het is van groot belang dat men deze zorg -eventueel met hulp van de wijkverpleging- aandurft, want het komt maar al te vaak voor dat zieken die graag thuis willen blijven bij gebrek aan familiezorg toch moeten worden opgenomen. De cursus zal van de deel nemers geen verpleegkundigen maken, maar alle zaken die nodig zijn voor een goede verzorging komen aan de orde: verzorging van een zieke in bed, het oe fenen van tiltechnieken, uitleg/de monstratie van hulpmaterialen etcetera. De cursusdata zijn: de dinsdagmidda gen 20 en 27 september, 4, 11 eri 18 ok tober 1994 van 13.45 - 1415 uur. Plaats: Wijkgebouw Regionale Thuiszorg, Hol- leweg 94 te Heiloo. Voor leden van de Regionale Thuiszorg kost de cursus 32,50 inclusief cursusmateriaal en consumpties. Niet-leden betalen 65,00. Voor aanmelding of nadere in formatie kunt u zich wenden tot bureau Voorlichting van Regionale Thuiszorg, Gasthuisstraat 2 te Alkmaar, telefoon 072 199222, of Wijkverpleging Heiloo, telefoon 072 332753, van 12.30 - 13.30 uur. De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende verzoek doen aan aile schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. HEILOO - Winkelhof 't Loo zit nog steeds volop in de verbouwaktiviteiten. En er wordt heel wat vernieuwd. Dat dit het een en ander aan ongemak met zich meebrengt is logisch. Daaraan valt bij zo'n uitbreiding niet te ontkomeh. Maar de ondernemers van winkelhof 't Loo blijven lachen. En hopen dat iede reen mee lacht! Zaterdag 3 september zal dit niemand veel moeite kosten! Want voor die dag hebben de onderne mers een groep gezellige clowns naar hun winkelcentrum gehaald! En met zo'n vrolijk stel in hun midden is het niet zo moeilijk om te blijven lachen! Om te beginnen is er de schminkclown. Hij is te vinden in z'n schminktheater, waar hij met vaardige hand en met be hulp van vrolijke kleurtjes kindersnoet jes 'n ware metamorfose laat onder gaan! Je ziet ze veranderen in lieve poe- zetoetjes, of olijke berensmoeltjes. Of lachende clownskoppies! Ook de ballonnenclown is present. Hij deelt met gulle hand ballonnen uit. He lemaal gratis en voor niets! Voor de vrolijke muzikale noot zorgt het clown sorkest. Al swingend en vrolijke deunt jes blazend wandelen de muzikale telgen van de clownsfamilie rond in winkelhof 't Loo deze zaterdag. Zaterdag 3 september blijven we lachen, samen met de schminckclown, de bal lonnenclown èn de muziekclowns, in winkelhof 't Loo. Van 11.00 tot 16.00 uur! Verhuizing Toen hoorde vader Blom dat groente boer de Winter, die een paar huizen ver der zat, er mee op wilde houden. Dat zou een prima plek zijn voor een heren modezaak en veel meer ruimte, want dat was intussen wel nodig. „Het was een moeilijke periode, 't Loo kwam op zetten, de banken waren minder gul, maar we vonden een andere oplossing en de stap werd gedaan", aldus Ruud. Het voorfront werd helemaal verbouwd en het werd een prachtige, luxueuze her enmodezaak. Boven was een woning ge creëerd waar vader en moeder Blom hun onderdak vonden. Maar in 1986 kwam de klap, vader Blom overleed ge heel onverwacht. Gelukkig was Ruud goed in de zaak ingewerkt en zijn oudste broer Marcel, waar hij het prima mee kon vinden, kwam ook in de zaak en sa men werken zij nu met heel veel plezier in de herenmode. Verandering Er is in die 25 jaar in de herenmode wel het een en ander verander. Ruud herin nert zich nog dat hij mouwen moest "piepen". Rijen colberts, waarvan de mouwen keurig in de plooi moesten hangen. Dat stond zo steriel dat nie mand er aan durfde te komen, dat is dus wel veranderd, maar als je netjes van aard bent en je hebt het altijd zo ge daan, is het wel even wennen. En dan de kleuren, naast het toch wat saaie blauw, grijs en bruin, kwam er de makkelijke sportieve kleding, die veel kleuriger is. „Het is nu de kunst er goed, maar net even anders, uit te zien", aldus Ruud Blom. De kostuums worden nu grotendeels onder eigen naam Verkocht en in de presentatie brengt Blom een mooie houten kleren hanger met de naam in goud erop ge drukt (een dure investering), maar wie een kostuum koopt, krijgt hem erbij. Maar Ruud en Marcel zijn ervan over tuigd, dat het heel belangrijk is aan je eigen visie vast te houden. „We hebben onze eigen leveranciers en een klant koopt misschien wel een bepaald merk, maar wij moeten daarachter staan, de klant heeft met ons te maken". Damesmode Het kon bijna niet uitblijven, dat de vraag naar damesmode kwam, vooral mantels. In het begin nog wat voorzich tig, maar ook dit groeide uit en vooral dit jaar is er heel veel keus in o.a. loden (ook bij de heren), korte en lange mo dellen en veel kleuren en in licht ge wicht. Er is al een herenjas die nog geen kilo weegt. Vroeger werden de stoffen aan de hand van stalen uitgezocht en deed men wel concessies aan het dessin, als de kwali teit maar goed was. De ontwikkeling hierin is heel groot en het wordt steeds moeilijker, ervaring speelt een belan grijke rol. Ruud: „We hebben in die 25 jaar de no dige tegenslag gehad, maar we zijn er al tijd weer boven opgekomen. Nu hebben we een mooie herenmodezaak met een grote keuze. Je weet wat er om gaat bij je klanten en daar houden we altijd re kening mee". Hendrik Timmerman en Gerard Leegwater geven een uniek concert op twee orgels in de Witte Kerk in Heiloo. HEILOO - Vanaf deze week publiceert de Uitkijkpost iedere week een hoofd stuk uit 'Zo is het gegaan...', geschre ven door Heilooënaar Johan Keijzer. De ruim 70-jarige noteerde in de loop der tijd de herinneringen aan zijn jeugd, die hij in Limmen en Heiloo door bracht. Kleine gebeurtenissen van alle dag, herkenbare situaties en gebeurte nissen zijn kenmerkend voor de verha len. Op een vaste plaats in de Uitkijk post (pagina 6) vindt u vanaf vandaag 'Zo is het gegaan...'. HEILOO - Vrijdag 2 september wordt de serie zomeravondconcerten in de Witte Kerk te Heiloo afgesloten met een zeer bijzonder concert. Orgelconcerten worden er in de zomer veel gegeven. Ook op dit concert neemt het orgel een centrale plaats in. Maar het unieke van dit concert is, dat er niet één maar ge lijktijdig twee orgels worden bespeeld. Aan de ene kant van de kerk (op het balkon) het bestaande Flentrop-orgel en aan de andere kant van de kerk op het podium een zogenaam "kistorgel". Het publiek zit tussen deze twee orgels en hoort de muziek dus van duidelijk ver schillende kanten. En naast beluisteren is ook de organist op het podium te zien. Het wordt een uniek concert. Een waar dige en speciale afsluiting van de succes volle reeks. Solisten zijn Hendrik Timmerman (o.m. organist in de Grote of St. Laurenskerk te Alkmaar en maakt als organist regelmatig concer treizen door Europa en Amerika) en drs. Gerard Leegwater (musicoloog en cantor-organist van de Witte Kerk. Heeft daarnaast onder meer een con certpraktijk als solist en als begeleider. Met hun orgels maken zij een reis door de tijd, te beginnen met muziek van Bernardo Pasquini (1637-1710) en via onder meer werk van Handel en Krebs eindigend bij het "Introduktion und fu- ge in D-moll" van Franz Lachner (1803-1890). Het concert begint om 20.30 uur. Plaatsbewijzen 10,00// 7,50) zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij VVV Heiloo (hoek Heeren weg/Stations weg), dan wel tele fonisch te bestellen via tel. 072 334808. IN «WEAR SANDWICH TURNOVER... B O U T/ I Q U BERGEN HEILOO HOORN Stationsweg 85 - 1851 LJ Heiloo 072-335465 Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiteriijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Wat gaat u doen, komend winterseizoen? Onder dit motto wordt vrijdag 2 september van 14.00 tot 20.30 uur in de bibliotheek Heiloo een onderwijs- en cursusmarkt voor volwas senen georganiseerd. Tijdens deze markt zullen een groot aantal organisa ties hun cursusprogramma voor het ko mend winterseizoen presenteren. De markt is opgezet om degenen die ko mend winterseizoen een zinvolle, leuke of interessante tijdsbesteding zoeken een breed overzicht te verschaffen van wat in en/of buiten Heiloo aan moge lijkheden op het gebied van het niet- verplichte onderwijs bestaat. Mensen kunnen heel verschillende rede nen hebben om aktief te zijn, om te gaan leren. De één streeft naar een be hoorlijke algemene ontwikkeling; een ander wil nu toch eens een daad stellen en aan de hobby beginnen welke al zo lang gekoesterd werd; weer een ander merkt kennis te missen en neemt zich voor deze bij te spijkeren, sommigen zijn 'gewoon' nieuwsgierig' en voor al len geldt, dat het volgen van een cursus of activiteit hen tevens de mogelijkheid biedt nieuwe, gezellige of interessante contacten aan te gaan met mensen die in hetzelfde geïnteresseerd zijn. In de bibliotheek Werd de markt voorafgaande jaren ge houden in het Cornelis Drebbelcollege, het Open Huis en het Winkelcentrum 't Loo, dit jaar voor het eerst in de Open bare Bibliotheek Heiloo aan het Male- voort. En eigenlijk is dit een heel logische plek voor deze markt, want de bibliotheek is op zich al een bron van al lerhande informatie over allerlei onder werpen die u zouden kunnen interesse ren. Tijdens de markt is de bibliotheek gewoon geopend. Hoewel de organisatie van deze markt als vanouds in handen is van de Stich ting Ouderenwerk Heiloo (telefoon 072 331297), is de markt nadrukkelijk be doeld voor alle leeftijden. Dus echt voor iedereen die zich komend winterseizoen met een cursus of activiteit wil bezig houden. Of dit is met een taal of met een creatieve activiteit; met leren tuinie ren of met new age; met cultuur of cou ture; met de computer of met film; met educatieve reizen of met leren notule ren; voor overdag of 's avonds; een ie der zal er zeker 'iets' dat zijn of haar interesse wekt vinden. Filmabonnementen Tijdens de markt zijn in de kraam van 'Aktief, trefpunt voor 55 filmabon nementen a 50,00 verkrijgbaar voor tien zondagmiddagvoorstellingen van 14.00 - 16.40 uur in theater de Beun te Heiloo. Uitsluitend deze maandelijke zondagmiddagvoorstellingen worden georganiseerd door 'Aktief, trefpunt voor 55 dankzij de medewerking van de Filmliga Heiloo die haar films ter be schikking stelt. De markt wordt om 14.00 uur geopend door wethouder mevr. J. Wuyster-Schuddeboom. HEILOO - Zaterdag 10 september is de laatste dag dat het openlucht zwembad Het Baafje dit seizoen geopend is voor het publiek. Het goede weer heeft er voor gezorgd dat ruim 65.000 bezoekers de poort passeerden. Op vrijdag 2 september wordt het zwemseizoen formeel afgesloten met een speciale activiteit. Het bad blijft die dag open tot 22.00 uur. Met verlichting rond het bad, muziek en een hapje en een drankje. Deze avond (vanaf 20.00 uur) is voor een ieder toegankelijk. De entreeprijs is tien gulden per persoon. HEILOO - Onze oud-plaatsgenoot Je roen van der Veer is onlangs aan de Technische Universiteit Delft geslaagd als industrieel ontwerper. Onze oud-plaatsgenoot Martin Goosens heeft vorige week vrijdag het doctoraal examen in de fysische geografie met goed gevolg afgelegd aan de Universiteit van Amsterdam. Plaatsgenote Iris Rietveld is vorige week donderdag geslaagd voor het doctoraal examen Duitse taal- en letterkunde aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. De broers Blom voor hun modezaak aan de Heerenweg nabij de kruising met de Stationsweg. HEILOO - De afgelopen dagen werd er druk gesleuteld aan de elec- tronica voor de nieuwe oversteek plaats op de Kennemerstraatweg. Voetgangers en fietsers kunnen bin nenkort een veilige oversteek maken van Gemeentebosje naar Ter Coul- ster, ofwel van west naar oost v.v. HEILOO - In het kader van de va kantiespelen waren vorige week ruim tachtig kinderen aan het schil deren in de ruimte van de Hobby- Farm in De Hofdijk. Rina Snel, geassisteerd door Gerard van Vel- zen en een aantal vrijwilligers, hiel den het verflustige volkje in toom. Rina Snel liet de kinderen vanuit een geverfd vel papier met sjablo nen werken, maar hadden de kinde ren andere ideeën, dan mocht dat natuurlijk ook. Er is me deze mid dag wat afgeverfd! Men had, van wege het mooie weer, nooit zo'n grétte opkomst verwacht. Al \ir\C* MAKELAARDIJ O.G. S?potheVkeRnKOO« J Zeeweg 20, 1852 CR HeilOO ASSURANTIËN 58 w w w w Tel 072 331895. Fax: 072 338209 TAXATIES

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1