i i Rekening In Een Oogopslag 1993 Wij gaan weer naar school Nieuws uit de regio G ^£*4 T HEILOO Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Wij gaan weer naar school 't Beestenboetje a.s. zaterdag weer open! Nieuwe bouwplannen Verleende sloopvergunningen Avondopenstelling gemeentehuis en stand bestemmingsplan Stationsomgeving Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur ima Hier ett Dear Expositie Slotkapel: 90 jaar Lamoraal BV Xinix Beddenrace Amak Rabo-loop Voorlichting over bevallen Badmintonclub Egmond aan Zee PAGINA 4 UITKIJKPOST 31 AUGUSTUS 1994 I nformatieru briek De rekening in één oogopslag 1993 (RIEO) van de gemeente Heiloo is uitgebracht. De rekening gemeentelijk grondbedrijf en de gemeenterekening, het huishoudboekje van de gemeente zijn op 14 juli jl. besproken in de raadscommissie onderzoek gemeentereke ningen. Met deze rekeningen legt het college van burgemeester en wethouders verantwoording af aan de gemeenteraad. De rekeningen worden met de RIEO ter vaststelling aangeboden in de raadsvergade ring van 5 september 1994. Deze vergadering is openbaar, ledereen is dus van harte welkom. Na de raadsvergadering moeten de rekenin gen volgens de gemeentewet vóór 15 sep tember worden aangeboden aan de Provincie. Heiloo voldoet hiermee aan één van de voorwaarden .voor zogenaamd ver minderd financieel toezicht zoals dat aan de Provincie is opgedragen. Het financiële resultaat van de gemeentere kening, het huishoudboekje van de gemeen te, is een tekort van f 414.000,-. Het tekort was in de loop van 1993 al ge raamd op rond f 300.000,-- Op de totale re kening van f 48.000.000,- is het verschil van rond f 100.000,- dus slechts 0,25%. Het tekort wordt gedekt uit de reserve nader te bepalen bestemmingen. In de RIEO is kort en bondig aangegeven waar interessante verschillen zowel plus als min zijn opgetreden. In de onlangs vast gestelde voorjaarsnota en meerjarenbe- leidsplan is met de verwachte effecten voor de komende jaren al rekening gehouden. Het grondbedrijf heeft een batig saldo van rond f 165.000,- dat wordt toegevoegd aan de afzonderlijke reserve van het grondbedrijf. De rekeningen die volgens de voorschriften bestaan uit gedetailleerde verantwoording met uitgebreide specificaties en bijlagen, worden de laatste jaren in Heiloo vertaald in een RIEO. Deze RIEO is een moderne vorm van ver slaglegging met de bedoeling de rekeningen voor de raadsleden en de bevolking beter leesbaar en toegankelijk te maken door in hoofdlijnen de belangrijkste zaken aan te geven. De RIEO is gratis af te halen bij de balie van het gemeentehuis. De rekeningen van het grondbedrijf en de gemeenterekening 1993 zijn ter inzage gelegd en eventueel in onder delen verkrijgbaar tegen de in de legesveror dening opgenomen bedragen. Volgende week beginnen de meeste scholen weer. Scholieren geven het goede voorbeeld door de fiets als transportmiddel te gebrui ken. Dit betekent dat het 's morgens en 's middags weer drukker zal zijn met fietsende scholieren, die soms meer aan hun hoofd hebben dan alleen fietsen. De jeugd moet weer wennen aan de dagelijkse gang van za ken en voor de 1e klassers zal de te fietsen route nieuw zijn. Ook de andere verkeersdeelnemers, met na me automobilisten moeten wennen aan meer fietsers en onverwachte situaties. Daarom wordt ook dit jaar weer de actie 'Wij gaan weer naar school' gevoerd. Door mid del van spandoeken en raamposters wordt het verkeer eraan herinnert rekening te hou den met de scholieren. De politie houdt extra toezicht op de schoolroutes en let op het ge drag van alle verkeersdeelnemers. Overigens is het een goede zaak om als ou der met uw kind eens de schoolroute te fiet sen, zodat lastige situaties uitgelegd kunnen worden. Liefst vóór de eerste schooldag. _aa: c-?® eerste schooica* ">e? ce aatste r 2,5 miljoen schoolkinderen WÊmÊÊ*/// NeOerland Op zaterdag 3 september is 't Beestenboetje weer geopend van 10.00 - 15.00 uur. De kin deren kunnen dan weer terecht in de knuffel hoek van het Hertenkamp. Werken aan de weg Verkeersmaatregelen De gemeente heeft het plan om in Kleijn Barlaken, ter hoogte van de basisschool Be- nedictus zogenaamde verkeerspaddestoelen te plaatsen. Dit zijn hobbels om de snelheid van het autoverkeer te verlagen. Fietsers en rolstoelgebruikers kunnen langs de hobbels rijden. Het plan ligt vanaf 12 september tot en met 23 september in het gemeentehuis bij afde ling Civiel en Reiniging ter inzage. Belang hebbenden kunnen in deze periode hun ideeën over het plan naar voren brengen. Voor informatie: Arjen van der Veer, tel. 313 208. Door het college van burgemeester en we thouders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen en positief bevonden meldingen verleend: Westerweg 118, C. van der Bult - vergroten dakkapel Wilgenlaan 1, T.J. v.d. Zee - overkapping met schutting Ken nemerstraatweg 258, E. Oly/J. van Lith - veranderen en vergroten woonhuis. Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Breedelaan 17 - uitbreiden woning Op de Wieken 1 - uitbreiden woning Ewisweg 60 - uitbreiden woning Nic. Beetsweg 49 - bouw woonhuis na sloop oude woning. De ontwerp-besluiten liggen met de bouw plannen en de daarbij behorende stukken va naf donderdag 1 september 1994 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het ge meentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Door het college van burgemeester en we thouders zijn de hieronder vermelde sloopver gunningen verleend: Holleweg 98, Gemeentebestuur van Heiloo - slopen Rehobothschool Bergeonstraat 22B, Gemeentebestuur van Heiloo - slopen noodlokaal. Deze sloopvergunningen met de bijbehoren de tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 (op andere tijden alleen na telefonische af spraak, nummer 313 217 of 313 216). Burgerzaken De gemeenteraad heeft op maandag 5 sep tember a.s. haar volgende vergadering. Voorafgaand aan deze raadsvergadering zul len verschillende afdelingen van het ge meentehuis van 18.00 - 20.00 uur geopend zijn voor de inwoners van Heiloo. In verband met de grote drukte gelijk om 18.00 is het raadzaam, indien u in de gelegenheid bent, wat later tijdens de openingsuren naar het gemeentehuis te komen. De volgende afdelingen zijn open voor het publiek: Burgerzaken Sociale Zaken en Huisvesting Bouw- en Woningtoezicht: - inzien van bouwplannen - indienen van bouwaanvragen - informatie over bouwplannen etc. Voorlichting Zoals al is meegedeeld op de inspraak-en informatie-avond in De Beun op 20 juli jl., bestaat op maandagavond 5 september tijdens de avondopenstelling van 18.00 - 20.00 uur de gelegenheid de informa tiestand over het bestemmingsplan Stati onsomgeving te bekijken. De stand bevindt zich op de eerste verdieping in de hal voor de afdeling Bouw-en Woningtoe zicht. De stand zal tot en met 9 septem ber blijven staan. Overdag gelden de gebruikelijke openingstijden. Uw schrifte lijke reactie kunt u tot maandag 12 sep tember richten aan de gemeente Heiloo, t.a.v. van de heer B.R.M. van Leeuwen, tevens telefonisch bereikbaar op nummer 313 215. Indien u graag met leden van de raad en/of van het college zou willen spreken tijdens de avondopenstelling, wordt u verzocht voor afgaand aan deze avond persoonlijk contact met hen op te nemen. De raad De eerstvolgende raadsvergadering vindt plaats op maandag 5 september 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadshuisweg. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwer pen op de agenda: - Wijziging Drank- en Horecaverordening. - Vaststelling meerjarenbeleidsplan 1995-1998 Politie Noord-Holland-Noord, District Noord-Kennemerland-Oost. - Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van bouwrijp maken asielzoekerslocaties Bergeonstraat en Nic. Beetsweg en vaststelling convenant met Woningstich ting Heiloo. - Beschikbaarstelling extra krediet ten be hoeve van aanschaffing onderwijsleer pakket voor fusiescholen De Zuidwester en De Springschans in verband met uit breiding formatie. - Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van vervanging riolering in Van Catsstraat, Van Doornstraat, Slimpad, Hoogeweg en aanpassing riolering in ge deelte Heerenweg door Heilooër Bos. - Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van bestuursopdracht strategie/kerntaken discussie. - Invoering van een spaarloonregeling voor gemeentepersoneel. - Rendementsverbetering theater De Beun. - Aankoop en ontbinding pacht diverse per celen grond. - Delegatie verkoop voormalige gemeente kwekerij Westerweg. - Vaststelling aanvraag ter verkrijging van gelden in het kader van de stads- en dorpsvernieuwing. - Vaststelling voorbereidingsbesluiten voor station en omgeving, voor perceel Vrede- noord 131 en voor terrein voormalige Ma ria Lidwinaschool en Cornelis Drebbel College tussen Pastoor van Muijenweg 17 en De Biender. - Vaststelling rekening gemeentelijk grond bedrijf en gemeenterekening 1993. - Begrotingswijzigingen. - Ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met maandag 5 september 1994 tij dens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en op werkdagen tus sen 08.00 en 12.30 uur in de leeshoek van de centrale hal bij de receptie in het ge meentehuis. EGMOND - In de Slotkapel te Egmond aan den Hoef wordt van 4 tot en met 8 september een expositie gehouden over de geschiedenis van de negentig jarige muziekvereniging Lamoraal van Eg- mont. Op de tentoonstelling wordt met veel foto-materiaal en authentieke attri buten het wel en wee van de Egmondse muziekvereniging belicht. Dit najaar bestaat de vereniging 90 jaar, en deze tentoonstelling is een van de jubileu- maktiviteiten. De muziekvereniging draagt de naam van de graaf Lamoraal van Egmont die eens domicilie had op het Slot op den Hoef waarvan de Slotkapel een onder deel was. Het is dan ook bijna van zelfsprekend dat de geschiedenis van muziekvereniging Lamoraal van Eg mont in de Slotkapel geëxposeerd wordt. De expositie is dagelijks geopend van 14.00 tot 20.00 uur en vrij toegan kelijk. Op woensdagavond 7 september vindt er tevens een concert plaats in de Slotkapel door een speciaal samen gesteld ensemble van de Lamoraal van Egmont het zogenaamde Klein Orkest. Dit ensemble heeft voornamelijk klas sieke kamermuziek op het repertoire staan. Dit concert zal in de geweldige ambiance van de Slotkapel zeer zeker de moeite van het bezoeken waard zijn. Het concert begint om 20.00 uur en is vrij toegankelijk. De jarige muziekvereniging doet tevens een oproep aan alle oud-leden om op zaterdag 3 september aanwezig te zijn bij het inluiden van het jubileumnajaar dat om 16.00 uur zal plaatsvinden in de Slotkapel. AKERSLOOT - Op woensdag 7 sep tember gaat het badmintonseizoen van BV Xinix in sporthal De Lelie in Akersloot weer van start. De speel- en trainingstijden zijn woensdag 19.30- 20.30 uur (jeugd) en 21.30-23.00 uur (senioren), zondag 19.00-20.00 uur (jeugd) en 20.00-22.00 (senioren). Woensdagavond is de trainingsavond en zondagavond is er vrij spelen. Kom gerust eens langs, het is een gezellige en actieve vereniging. Voor meer informa tie: Hans Kos, tel. 02513-14244. AKERSLOOT - Op zondag 4 september organiseert de Stichting Akersloot Pro motie de jaarlijkse Akersloter Bedden race rond het Wilhelminaplein. Dit roemruchte spektakel start dit jaar om 17.00 uur en duurt tot 18.30 uur. De SAP rekent erop dat, evenals in de voorafgaande jaren, weer vele Akerslo- ters zich zullen inschrijven om te strij den om de hoogste eer. Er zijn bekers beschikbaar voor de snelste bedden in de categorieën dames, gemengd en he ren. Tevens is er een prijs voor het meest ludieke bed en wordt er flink met premies gestrooid. Nog even de regels: Een team bestaat uit twee personen fnet een bed. De één zit of ligt op het bed, de ander duwt. Na een hele of halve ronde van 800 meter wisselt men van positie. De race duurt anderhalf uur en het bed met de meeste rondjes wint. Met een beddespiraal, drie of vier ban den, een stuur en een beetje handigheid is een bed zo, in elkaar gezet. Café 't Voorom heeft als voorbeeld een 'race- bed' klaar staan, zodat de bouwkunst kan worden afgekeken. Belangrijk is dat het bed gemakkelijk bestuurbaar is. Ook is een ruggesteun voor de bestuur der aan te raden. Tevens heeft de SAP dit jaar een aantal kant en klare race bedden beschikbaar voor mensen die wel graag lopen, maar niet zo goed kun nen lassen. Wie het eerst komt... De eerste teams hebben zich al inge schreven, maar er kunnen er natuurlijk nog meer bij. Heb je geen bed op wie len, wij hebben ze in voorraad! Voor in schrijving en informatie, café 't Voorom, tel. 02513-12120. AKERSLOOT - Dit jaar organiseert de AMAK - Akersloter Marathon Klub - voor de tiende maal de AMAK-RABO- LOOP. Deze jubileumloop wordt ge houden op zondag 2 oktober. Vanwege het tweede lustrum streeft de vereniging ernaar om naast de regionale toppers, ook enkele landelijk bekende atleten naar Akersloot te halen. Ook zullen een aantal atleten van de PEN strijden om het kampioenschap van hun bedrijf. Voor wie een halve marathon te lang vindt bestaat de mogelijkheid te starten op de tien-kilometer-loop. Het parcours van de halve marathon bestaat uit vier ronden van 5.274 meter, grotendeels door de straten van het dorp. Ook het parcours van de tien kilo meter gaat door het dorp. Op beide af standen zijn aantrekkelijke geldprijzen en vele prijzen in natura te winnen voor zowel de dames als de heren. Voor de atleet die het parcoursrecord van de hal ve marathon verbetert, met 1.07.52 op naam van John Duinmeijer, ligt een ex tra premie te wachten. Bovendien ont vangt iedere deelnemer als herinnering een fraai AMAK-lustrum-T-shirt. Hoofdsponsor van het evenement is de Rabobank Castricum-Akersloot. Voor de jeugd wordt weer het open Akersloots kampioenschap gehouden. In twee categorieën zal gestreden wor den om deze titel. Kinderen tot en met acht jaar lopen twee kilometer, voor de jeugd van negen tot en met vijftien jaar is het parcours vier kilometer lang. Op beide afstanden zijn ereprijzen beschik baar voor jongens en meisjes. Ook voor alle jeugdige deelnemers ligt na afloop een T-shirt gereed. Aan de inschrijving is tevens een gratis loterij verbonden. ALKMAAR - Donderdag 8 en dinsdag 13 september houdt het Verloskundig Samenwerkingsverband Noord- Holland Noord een voorlichtingsavond over bevallen. In het Verloskundig Sa menwerkingsverband zijn alle gynaeco logen, huisartsen en verloskundigen uit de regio Alkmaar vertegenwoordigd. De bijeenkomsten vinden plaats in het Medisch Centrum Alkmaar, zaal 2, Wilhelminalaan 12, Alkmaar, van 19.30 tot 21.30 uur. Verloskundigen uit de regio Alkmaar bespreken de poliklinische- en de thuis bevalling. Mw. C. A. R. van Meer- Tilanus, Chef de Clinique afdeling Ver loskunde MCA, vertelt over de klini sche bevalling. Na afloop is er gelegenheid voor het stellen van vragen. Als u wilt komen, kunt u zich aanmel den bij het Informatiecentrum van het Medisch Centrum Alkmaar, telefoon 072 483500. EGMOND - Badmintonclub Egmond aan Zee opent haar speelseizoen 94/95 op 22 september. Wij spelen op donder dag van 19.45-22.30 uur, op acht banen van de sporthal aan de Watertoren weg. Wij zijn een recreatieve vereniging, maar de mogeüjkheid om aan een exter ne recreantencompetitie deel te nemen is aanwezig. Een trainer is aanwezig. Alle leden kunnen op vrijwillige basis ge bruik maken van de trainingsfacilitei ten. Shuttles worden door de vereniging beschikbaar gesteld. Aan opvang en be geleiding van nieuwe leden zal de nodige 3 aandacht besteed worden. Ook jeugdleden zijn welkom. Om jon geren met belangstelling voor badmin ton de gelegenheid te geven lid te worden zal de toegangsleeftijd verlaagd worden naar 13 jaar. Afhankelijk van het aantal aanmeldingen zullen één of twee banen beschikbaar gesteld worden voor de jeugdleden. Voor meer informatie kunt u bellen na 19.00 uur: Nel Jennikens, 072-334606; Bob Wiedeman, 02206-1961, Joop Groot, 02206-1690.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4