Activiteiten in De Ypsalon Het was gezellig in De Oude Herberg Zo zeyryeo c/at ben Jo Heijnis en Chris Smit: Open Dag bij de Volksuniversiteit ALKMAAR - Op zaterdag 10 septem ber houdt de Volksuniversiteit Alkmaar en Omstreken, kortweg VUA genoemd, haar traditionele Open Dag in het ge bouw van de openbare Scholengemeen schap Willem Baeu College, Robons- bosweg 11, Alkmaar. Ruim 50 ervaren docenten zijn aanwezig om belangstel lenden te woord te staan. De VUA orga niseert cursussen, lezingen en excursies. Er is een keuze uit 75 talencursussen en 68 overige cursussen. Er worden 20 le zingen gehouden, 8 in Alkmaar en 12 in Schagen. Daarnaast worden nog 2 dag excursies georganiseerd. Vele mensen kunnen moeilijk een keuze maken uit dit grote aanbod, daarom staan de do centen van 10.00 tot 16.00 uur klaar om vragen van geïnteresseerden te beant- woorden. Naast ons talenaanbod hebben wij een uitgebreid assortiment in onze overige cursussen: zoals o.a. antiek herkennen; astrologie; bridge; communicatie; filo sofie; fotografie; informatica; (win dows en W.P.); kalligrafie; kantklos sen; kunstgeschiedenis; moderne ge schiedenis; muziek; portret- en modelte kenen; psychologie; regionale geschie denis; schilderen en tekenen; sieraden van metaal; Tai Chi; videofilmen; we reldgodsdiensten; wijn leren kennen en zelf kleding maken. Het afgeloepn seizoen bezochten 1.868 mensen onze cursussen. Ongeveer de helft hiervan kwam uit Alkmaar. 33% van de cursisten is ouder dan 50 jaar. Ruim een kwart van de cursisten zit in Ingezonden Aanslagbiljet HEILOO - Vanmorgen viel het aanslag biljet voor het riool-afvoerrecht 1994 door de brievenbus. Bij opening hiervan was ik vreselijk verontwaardigd: weer 82 gulden meer dan in 1993. Moet dat nu, moeten wij alsmaar betalen voor de grillen van de gemeente Heiloo? Wij moeten onze uitgaven toch ook aanpas sen aan onze inkomsten? Ik kan me niet voorstellen dat ik de eni ge ben, die zich ergert aan al deze verho gingen. We worden gewoon verplicht deze te betalen en daar hou ik niet zo van. Wat gaat het ons volgend jaar kosten? Gemeente Heiloo, zorg nu eerst eens dat u een goede boekhouder krijgt, die zorgt dat de uitgaven gelijk of onder de inkomsten blijven, en niet alsmaar de burgers lastig vallen om de tekorten te dekken. J.J.A. van Exter-ter Horst, Heiloo de leeftijdsgroep van 45 - 55 jaar. De VUA is een ongesubisdieerde stichting, die met vele enthousiaste vrijwilligers werkt. Gezien het maximaal aantal cur sisten per groep wordt aanmelding voor 15 september dringend aanbevolen. Op deze datum is namelijk beslissingsverga- dering voor het al dan niet doorgaan van een cursus. De werkgroep lezingen en excursies is op de open dag met een eigen stand aanwezig. Alle gewenste in formatie kan hier worden ingewonnen. Buiten de schuur was een hele grote houtmijt opgestapeld, keurig in blokjes gezaagd. Het hout was afkomstig van elzebomen die in die tijd tussen de akkers stonden en wel eens vernieuwd werden. In latere jaren hebben mijn broers en ik dagen, zo niet weken, moeten zagen om ook zo'n stapel te maken. schijnt dat niet te mogen. En als je na een gezellig muziekfeest op weg naar huis nog eens de leukste liedjes van de avond door de stra ten laat klinken, dan is het com mentaar nietvan de lucht. Tja, zo zijn er tal van voorbeelden te ge ven van wat wel mag en wat niet. En uit alles blijkt, dat wat het ene moment niet door de beugel kan op een ander moment juist gesti muleerd wordt. Een winkelplein vql muziek en gezelligheid is toch heerlijk, vooral wanneer daar op een zonnige dag veel mensen hun boodschappen doen in rok en kor te broek: zomerse taferelen vol van bruine benen en vrolijkheid, ontdaan van alle vooroordelen, die in ieder hoofd huizen. Ze zeggen dat ik gek ben, omdat ik meestal maling heb aan voor schriften en regels. Niets moet, al les kan. En als ik iets doe, dan kies ik er dus zelf voor. Dat laatste is de kern. Als je een keu ze maakt, dan weeg je belangen af. Je laat het één ten gunste van het ander. En bij die keuze houd je vanzelf rekening met de belan gen van een ander. Soms wegen die laatste zwaarder dan het eigen belang, soms kan je wederzijdse belangen perfect combineren, soms is het ook in het belang van een ander dat je voor jezelf kiest. Je moet je ervan bewust zijn, dat je kiest: wees daar blij en gelukkig mee. Er zijn mensen in onze sa menleving, die - door welke oor zaken ook - niet bewust kunnen kiezen. Min of meer toevallig las ik enke le maanden geleden een rapporta ge over arbeidsrehabilitatie. Dat wil zoveel zeggen als iemand in de gelegenheid stellen om weer een plekje te krijgen op de ar beidsmarkt, iemand een vorm van eerherstel bieden. In het verhaal werd een pleidooi gehouden voor het creëren van plaatsen op de 'vrije arbeidsmarkt', waar iemand, die al een lange weg heeft afge legd om zijn problemen de baas te worden, temidden van anderen ook z'n draai als werknemer weer kan vinden. En dan gaat het echt niet om beschermde arbeidsplaat sen, maar om reële werkgelegen heid met eventueel uitzicht op een permanente baan. Toen ik dat las, vond ik het helemaal niet zo gek. In tegendeel! Ze zeggen dat ik gek ben. En tole rant en sociaal bewogen, net als mijn vroegere werkgever. Ik weet als de dag-van gisteren dat bij de Uitkijkpost een jaar of wat gele den enkele mensen een tijdelijke arbeidsplaats kregen. Om te reha biliteren. Toen het verzoek kwam, werd kort overlegd en nauwelijks gediscussieerd. Iedereen verdient een kans in de maatschappij, vond mijn werkgever, en als ik me daar op dat moment nog niet van bewust was, dan is het me sinds dien in ieder geval heel goed bij gebleven. Twee keer zes maanden intensief met iemand omgaan, een leerproces voor beiden. Integratie gaat immers niet vanzelf: je moet er open voor staan, er je best voor doen. Die twee mensen hebben later el ders een baan gevonden. In het begin was er nog wel eens contact. Na een jaar verloren we elkaar uit het oog. Maar ik denk er vaak aan terug. Je beleeft het 'incident' bij de supermarkt, je ontmoet mensen in winkels of bij een con cert, van wie gezegd wordt dat ze gek zijn. Zij doen ontzettend hun best, soms zo zeer dat ze fouten maken en zelfs in paniek raken. En wat doen wij? We draaien het hoofd af, lopen snel door of bel len de politie. Spiegeltje, spiegelt je, aan de wand... Op vakantie in de wintermaanden 'LEKKER EVEN Ze zeggen dat ik gek ben. En on der die noemer durf ik natuurlijk van alles te schrijven: wat maakt het tenslotte uit wat ze van je zeg gen! Maar het blijft oppassen. Het is al te gemakkelijk om je te gedragen op de manier waarop je jezelf beschrijft of zoals anderen jou beschrijven. De grens is zo snel overschreden. Als ik me voorstel met m 'n eigen naam, is het prettig om een glimlach van herkenning op het gezicht van de ander te zien. Maar als daarna de opmerking 'O, vqn die rübriek in de Uitkijkpost' klinkt, is het opletten geblazen. In de zotheid van het woord is iedereen een vriend, de gekte wordt met de mantel der liefde bedekt. Maar is dat echt wel zo? Ik was er jaren geleden eens getui ge van dat een bewoner van Psy chiatrisch Centrum Willibrord midden voor een supermarkt in Heiloo uitgebreid z'n behoefte stond te doen. Het was op een drukke zaterdagmorgen, dus er liepen nogal wat mensen in en uit de winkel. Zelf stond ik in de rij bij de kassa en zag de reacties. Boze blikken, geschrokken, aange daan en nog zo wat was te zien op de gezichten van de bood schappers. Men keek, draaide het hoofd af en liep snel door. Op een zeker moment kwam een mevrouw de winkel binnenstuiven en zij begon een tirade over de man voor de winkel tegen de kas sajuffrouw. Alsof zij de schuld had! De politie moest gebeld wor den, het was een schande. Ik schaamde me dood. Een mug werd een olifant, iedereen bemoei de zich ermee. Na enkele minuten besloot de inmiddels opgetrom melde bedrijfschef toch mdar de politie te bellen. Ik keek weer naar buiten. De Willibrord- bewoner knoopte z'n broek dicht en liep verder naar huis, zich niet bewust van de tam-tam zo nabij. De mevrouw, die met haar boos heid eigenlijk haar schaamte ver borg, zag het ook. Met een rood gelaat mompelde ze 'Sorry, laat maar' en verliet de winkel. Ze zeggen dat ik gek ben. Als je gek bent, wijk je af. En een af wijking wordt maar al te snel ne gatief uitgelegd. Het gegeven voorbeeld spreekt voor zich. We hebben met z'n allen een idee van wat kan en niet kan, wat mag en niet mag. Als je kermis viert en je raakt van alcohol danig in de war, dan mag dat, zo lang je maar niet achter het stuur van je auto kruipt. Als je op een zonnige dag op het strand min of meer wille keurige voorbijgangers trakteert op een portie zeewater, dan mag dat. Als je langs de lijn van een voetbalveld staat en je geeft de spelers met luide stem adviezen, dan ben je een beste stuurman en dat mag. Maar als je ambtenaar bent en je verschijnt op een zomerse dag op je werk in een korte broek, dan NAAR DE ZON' HOOFDSTUK I Eén van mijn vroegste herinnerin gen gaat terug naar de tuin. Ik zat in een wagen en vader reed mij rond in een grote tuin. Vader gaf me aardbeien, die ik heerlijk vond. Ook herinner ik me een schopje, een hoop zand en hele grote bladeren. Waarschijnlijk speelde ik daar de hele dag mee. Met vader mee de tuin in werd één van mijn meest geliefde bezig heden. Er was altijd wel iets te beleven en te doen. De eerste ont moeting met een egeltje vergeet je niet gauw. Ik was er wel een beet je huiverig voor, maar vader liet mij zien wat een lief diertje het was. Zo heb ik alle dieren leren kennen die in de tuin te vinden waren, vooral de vogelsoorten. Vader had namelijk ook nog een bunder land tussen de bossen vlakbij de spoorbaan naast de ka pel van Runxputte. Moeder speelde ook een grote rol in mijn leven. Ik herinner mij haar als een hele lieve vrouw. Nooit was haar iets te veel, altijd stond ze voor me klaar. Nog zie ik moeder in de schuur gebogen staan over een teil met wasgoed, naast haar een grote gemetselde stenen vuurpot. Daar mocht ik beslist niet bijkomen, ik moest er voor oppassen. Het was altijd lek ker warm in die schuur. Het hout werd ook gebruikt voor het potkacheltje in de huiskamer. Het was maar wat gezellig en in tiem, zo 's avonds met z'n allen rond de tafel. Dan schilde vader een appel of een peer voor ons, moeder maakte altijd chocolade melk. Wat moet daar een rust van uitgegaan zijn! Zij leerden ons spelletjes, dammen, schaken en kaarten. En zo kwam je de winter door. We hadden een heel groot erf met in het midden een enorme water put. Naast de put stond een grote vlierboom, die boven alles uitrees. Onder de boom was een potten en pannenrek gezet, waar moeder altijd het eetgerei in afspoelde. De put moet zeer goed water gegeven hebben, want we dronken er allen uit. Aan de vlierboom had vader een schommel bevestigd, waar mijn zusjes en ik veel plezier van had den. Uren speelden we ermee. We hadden daar ook de leeftijd voor. Mijn broertjes waren nog te klein en de buurjongens waren jaren ouder dan ik. Ik speelde dan ook vaak met mijn zusjes en andere meisjes. Die kwamen graag bij ons en kregen altijd een snoepje van mijn moeder. Mijn leven speelde zich niet alleen op het erf af. Ik herinner mij dat ik op een dag met moeder mee mocht naar opa en oma Ruiter, voor het eerst. Het was een hele wandeling voor een kleine jongen. Opa en oma woonden bij de kapel in het buurtschap Runxputte. Van oma werd ik angstig, maar opa en de ooms én tantes waren heel lief voor me. Later ging ik er alleen heen. Toen ik wat ouder was be greep ik dat oma geestesziek was. Ze is nooit meer beter geworden. Wat een zorg moet dat voor opa geweest zijn... (/oor -Wim /hui c/er ff/oret In de wintermaanden op vakantie: lekker even bijtanken aan het strand of in de sneeuw. We doen het steeds vaker. Vooral de zonnige oorden die wat verder weg liggen, zijn in trek. Een verklaring hiervoor is dat het aanbod van dergelijke rei zen sterk toeneemt. Nieuw is bij voorbeeld dat Martinair rechtstreeks op Barbados gaat vliegen. Hierdoor kunnen aantrekkelijke reizen wor den geboekt, niet alleen naar Barba dos zelf, maar ook naar St. Lucia en Grenada. Dat het aanbod zeer gevarieerd is, vindt u ook terug in de 'Leukste Va kantie Krant'. Deze gratis krant vol reis-informatie en vakantie-tips wordt uitgegeven door de Rabo bank, het grootste reisbureau van Nederland. U kunt er terecht voor zo'n zeventig verschillende winter reisprogramma's. "het spul" op zolder een gaatje in de vloei1 had ontdekt, geen groter plezier dan daar steentjes en knikkers door te gooien. Ook gebeurde het een keer dat een Duits echtpaar, dat nu niet een van de makkelijkste klanten was, klaagde dat er zout in de koffie zat. Ook hier waren "de schatjes" verantwoordelijk voor. Ze hadden een suikerzakje losge maakt en de inhoud verwisseld. Artiesten De Oude Herberg was een plaats waar mensen soms elke dag kwamen, op weg naar huis ging menig vertegenwoordiger even langs en veel artiesten hadden de Oude Herberg ook ontdekt. In de pauze bij de Rustende Jager, als het ontluiken de Roosje of Falkland er speelde, ging men in de pauze naar de Oude Herberg. Twaalf jaar heeft de fam. Heynis en de fam. Smit hier gewerkt. Met tranen in de ogen vertelt Jaap Smit nog hoe hij samen en met Cor Schut van de politie, heeft gekeken toen de Oude Herberg in vlammen opging. „Dat doet pijn"! Het Rode Huis In 1960 begonnen Leo en Jo Heynis een pension in Het Rode Huis aan de Ken- nemerstraatweg (waar later de biblio theek gevestigd was). Hier woonden de "notabelen". „Hier hebben we weer zo hard gewerkt. Eigenlijk hadden we het hier te groots opgezet. Ik ging elke och tend de ronde doen en vroeg wat de mensen wilde eten. Wilden ze gebakken paling vooraf. Dan maakte ik dat en ie dereen kreeg waar hij of zij trek in had den. „Hadden ze gasten dan konden die ook mee eten. Het waren bovendien ook hele grote kamers (later heeft men er kleinere kamers van gemaakt). En dat was eigenlijk te veel werk. Toen dit na vier jaar over was had ik daar geen hart zeer van, aldus mevrouw Heynis. Samen Nu genieten broer en zus Smit en Hey nis samen van hun oude dag{ Na een lang ziek bed van Leo Heynis is hij overleden en de vrouw van Smit is er nstig ziek en wordt verpleegd. Maar met elkaar hebben zij het samen heel gezel lig. Het was leuk om over de "goede" oude tijd te praten, met goede herinne ringen en daar kan je lang op teren. Jaap Smit, die eigenlijk kapper van be roep was, heeft nog een klein zaakje, waar hij wat mensen knipt (voor de so ciale contacten) en mevrouw Heynis handwerkt veel voor het Rode Kruis. Johan Keijzer HEILOO - In wijkgebouw De Ypsalon aan De Hucht 2 in Heiloo (tel. 339971) staat voor het seizoen 1994-1995 weer van alles op het programma. Zowel overdag als 's avonds kan men deelne men aan diverse cursussen. De meeste cursussen gaan, bij voldoende be langstelling, in de loop van september van start. Op de maandag verzorgt Iris Fernee (tel. 338223) een cursus beeldhou wen/boetseren van 9.00 tot 11.00 uur, aquarelleren van 13.15 tot 15.15 uur en sieraden maken van 19.30 tot 21.00 uur. Een cursus zelfmaakmode is er van 19.30 tot 21.45 uur onder leiding van Mar ja Boom (331094). Dinsdag is er opnieuw een cursus zelf maakmode, van 9.00 tot 11.30 uur èn van 19.30 tot 21.45 uur; beide cursussen onder leiding van Anneke de Vries (338509). Voor kleutervolksdans kan men tussen 16.00 en 17.00 uur terecht bij Yvonne Klaver (330422). Cursussen Engels voor beginners en voor gevor derden, gegeven door Ilse Scholten (337822) zijn er respectievelijk van 19.00 tot 20.30 en van 20.30 tot 22.00 uur. Op woensdagmorgen is er van 9.30 tot 10.30 uur een afslankcursus van EGA Nederland (Loes Duin, 02205 2706). De kinderinstuif van 14.00 tot 16.00 uur staat onder leiding van Josine Smit (338696). Een cursus haarknippen wordt van 19.15 tot 21.15 uur gegeven door Susan van Gemert (610262). Op de woensdagavond wordt er bovendien va naf 20.00 uur wekelijks bridge gespeeld. De donderdag start met gym voor peu ters van 2 1/2 tot 4 jaar tussen 9.00 en 10.00 uur onder leiding van Patricia Duineveld. De Stichting Ouderenwerk Heiloo (331297) organiseert jazzdance 55+ van 13.30 tot 14.30 uur. De tweede cursus Engels voor gevorderden onder leiding van Ilse Scholten (337822) is er van 19.30 tot 21.00 uur. Tenslotte is er een cursus tekenen/schilderen van 19.30 tot 22.00 uur onder leiding van Francoi- se Buitenrust Hettema (339990). Op vrijdag is er tussen 9.30 en 11.30 uur een cursus vaardigheden voor opvoe ders onder leiding van Atie Visser (336926). Voor inlichtingen en/of opgave voor de genoemde activiteiten kan men terecht bij de vermelde cursusleidsters. Voor al gemene informatie of reserveringen van De Ypsalon kan men bellen met Joke Beers (337818). Klaverjassen Evenals in de afgelopen twee jaar zal er ook het komende seizoen weer iedere maand een klaverjasdrive gehouden worden in De Ypsalon. In principe elke eerste vrijdag van de maand vanaf 20.00 uur worden de kaarten geschud en zijn er na afloop mooie prijzen te verdelen onder de winnaars van de avond. De eerste drive van het seizoen vindt niet op de eerste, maar de tweede vrijdag van september plaats: vrijdag 9 september, aanvang 20.00 uur (inschrijven vanaf 19.45 uur, a f 2,50). Door wat kleine werkzaamheden is de drive een weekje verschoven. Cursussen in tuinieren HEILOO - Ook dit jaar worden er weer cursussen in tuinieren georganiseerd. Het programma boekje met het over zicht van de cursussen is verspreid bij biliotheken en tuincentra. Het program ma omvat zeer korte cursussen van 4 tot 6 lessen. In de basiscursus Tuinieren 1 maakt men kennis met vele facetten van het tuinieren. Waar moeten we op letten als we planten kiezen voor de tuin? Kunnen de planten ons vertellen op welk plekje ze het liefste willen staan? Grondsoor ten herkennen, planten en verplanten en snoeien zijn enkele onderwerpen die in deze cursus op een levende manier besproken worden. Nieuw op het pro gramma is de cursus Beplanting Sa menstellen. In deze cursus wordt de moeilijkste kant van het tuinieren: een goede beplanting samenstellen door middel van opdrachten behandeld. De cursussen worden zowel op de och tenden als de avonden gegeven. Dit jaar zijn de lokaties: Heiloo, Sint-Pancras, Castricum en Sanpoort-Noord. Voor informatie en inschrijvingen kan men contact opnemen met Groen Advies Jeanine Jonker, tel. 02205 3646. Geslaagd HEILOO - Oud-plaatsgenote Gabriëlle Waldram behaalde aan de medische fa culteit van de Universiteit van Amster dam het artsdiploma. Onze plaatsgenote Inge Blom is op 26 augustus aan de Vrije Universiteit te Amsterdam cum laude afgestudeerd aan de faculteit psychologie. Aantrekkelijke prijs De 'Leukste Vakantie Krant' bevat praktische informatie over zon- en sneeuwvakanties binnen of buiten Europa. Heel concreet worden aan trekkelijk geprijsde arrangementen besproken; bijvoorbeeld trips voor minder dan 750,- uit en thuis. Ook vindt u in het blad ideetjes voor zonvakanties, bijvoorbeeld een golfvakantie in Portugal of Tu nesië, een Jeep-safari in Marokko, trouwen in Mexico of Sri Lanka en het eiland La Margarita, een nieuwe vakantie-bestemming voor de kust van Venezuala. Voor vakanties dichter bij huis kunt u denken aan Kreta, Malta, Cyprus en Israël. Voor de beoordeling van de vakan tiebestemmingen gebruikt de Rabo bank verschillende informatiebron nen, zoals bijvoorbeeld Toeristiek. Dit is het onafhankelijke instituut dat bestemmingen en accommoda ties heel objectief beoordeelt. Ook hier is in de vakantiekrant een arti kel aan gewijd. Prijsvraag Een prijsvraag naar aanleiding van een verhaal over gedragsregels op de skipiste, biedt u kans op reische- ques ter waarde van 1.000,- en 500,-. Verder kunnen lezers van de 'Leukste Vakantie Krant' ge bruik maken van een speciale aan bieding van reisorganisatie Trans: drie dagen Parijs vanaf 149,- per persoon. De Rabobank biedt klanten die op reis gaan gratis extra's als: - Rabokompas: dé handige reis- wegwijzer vol (financiële) tips voor vakanties in het buitenland. - Winter Vakantie Wijzer; dit is een boekje met praktische informatie- over sneeuw- (hoogte skigebieden, langlaufmogelijkheden, etc.) en Het uithangbord met aan de rech terkant de Kennemerstraatweg. De eetzaal en de schouw van De Oude Herberg. Rond de kerstdagen was het hier afgeladen vol. De Oude Herberg was beeldbepalend voor en een begrip in Heiloo, maar ook in het buitenland. HEILOO - In haar gezellige woning aan de Torenlaan hadden we een ontmoe ting met mevrouw Jo Heijnis en de heer Chris Smit, beiden rond de tachtig, maar het is ze niet aan te zien. Twaalf jaar hebben zij samen met hun echtge notes de scepter gezwaaid in de Oude Herberg. Mevrouw Heijnis is bij de meeste beter bekend als tante Jo. In 1949 kwam tante Jo met haar man Leo in de Oude Herberg te werken. Tante Jo achter de bar en Leo als ober kelner-kok. Voor het restaurant had men echt behoefte aan vakmensen en dit echtpaar bleek er bijzonder geschikt zonbestemmingen (stranden, tem peraturen, etc.); - Interhelp Protectieplan voor di recte hulp bij verlies of diefstal van passen, cards, waardepapieren, sleutels en bagage. Deze service kost normaal gesproken 29,50 per jaar, maar vakantiegangers, die voor 30 november 1994 hun reis boeken krijgen deze service het eerste jaar gratis. Wilt u meer weten? Bij de Rabo bank bij u in de buurt liggen de nieuwe winterreisprogramma's voor u klaar en natuurlijk kunt u de 'Leukste Vakantie Krant" gratis meenemen. voor te zijn, ook de broer van tante Jo, Jaap Smit kwam in dienst ook zo nu en dan bijgestaan door z'n vrouw. Hoewel Chris Jansen de eigenaar was, voelde men het toch als een familiebedrijf. „We hebben het met heel veel plezier gedaan, maar wat was het hard werken. Als je die grote partijen had waren we tot vier uur in de morgen open en dan nog afwassen, glazen poleren en even nazitten". De Oude Herberg genoot in die tijd gro te faam die over de grenzen reikte. Zij waren een van de eerste restaurants die met levende muziek begon. Al gauw ontstond dan ook de behoefte het restaurant te vergroten. Nu was er naast het restaurant een terrasje, waar een vo lière stond, voor velen een geliefd plek je, maar toch besloot men dit maar op te offeren om binnen meer ruimte te krijgen. Met de sluitingstijden nam men het nog niet zo nauw, ook leden van de gemeen te mochten mochten nog wel eens even overwippen om in de Oude Herberg iets te nuttigen. Arie Vennik was in die tijd bode op het gemeentehuis en liep het met de sluitingstijd een beetje erg uit de hand, dan kon hij altijd wel iets "rege len" wat hem dan ook de bijnaam "de loco-burgemeester" bezorgde. Kerstmis Kerstmis behoorde natuurlijk tot de hoogtij dagen. Jaap Smit vertelt: „We hadden alles altijd prachtig versierd. V D had ieder jaar hele mooie kersteta lages. was die tijd dan weer voorbij, dan ging ik naar ze toe en kocht van hun materiaal, wat ik het jaar erop dan in mijn zaak gebruikt. De mensen vonden het prachtig. We hadden in die twee kerstdagen, wel 240 gasten". Wat elke keer weer in het gesprek naar voren komt is, dat de mensen het er zo gezellig vonden, waarschijnlijk ws dit de.uitstra- ling van de mensen, die er zo met hart en ziel werkte. Had men een kerstdiner besteld dan kon je al om 16.00 uur komen. Eerst gezellig een borreltje drinken, wat praten met deze en gene, en om 20.00 uur aan tafel. Ondertussen werd er een dansje ge maakt en men amuseerde zich kostelijk tot in de kleine uurtjes. Mevrouw Hey nis heeft nog een kerstmenu uit die tijd. Diner-dansant bij Candle light: Verse zalm, heldere ossestaartsoep, tongfilets met alles erbij, gebraden kip met com pote, cassata ijs, kaas, fruit en koffie a raison van 23,50. Een borreltje kostte in die tijd 0,40. Kinderen Beide echtparen kregen drie kinderen. „Gelukkig hadden we meestal wel op pas maar als dat niet lukte waren ze op de zaak en sliepen ze op zolder", aldus tante Jo. Maar op een keer roept een van de klanten dat er met stenen werd gegooid, maar men kon niet ontdekken, waar die nu vandaan kwamen. Een uurtje later roept er iemand: „Er zit een knikker in m'n borrel". Toen bleek dat PAGINA 6 UITKIJKPOST 31 AUGUSTUS 1994

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6