Sport en Spel HSV begint aan een nieuw avontuur Geslaagd regio-toernooi bij HSV Perspectief voor ouders en kinderen '«wwmen Vèjf} Beginnerscursus karate Foresters is er klaar voor Jeu de Boules Nieuw tapijt Tennis- centrum 't Goede Veld Open dag badminton vereniging 't Vennewater Trampolinespringen bij gymnastiek en turnvereniging Heiloo Schaakclub Oppositie houdt open huis P.V. Luchtpost Pony-Paardenkeuring Aerobics, callanetics en bewegen op muziek CDA Heiloo ontvangt Staten fraktie Nieuwe kunst-cursussen in Heiloo PAGINA 8 UITKIJKPOST 31 AUGUSTUS 1994 HEILOO - De karatevereniging Funa- koshi start op vrijdag 9 september weer een nieuwe cursus voor beginners in de gymzaal aan de Dors, aanvang 19.00 uur. Wie op verantwoorde wijze kennis wil maken met de beginselen van deze boeiende vorm van zelfverdediging is van harte welkom voor een gratis proe fles. Inlichtingen 072 616979. HEILOO - Komende zondag begint de amateurcompetitie, een seizoen waar Foresters 22 wedstrijden wil mee doen met de bovenste plaatsen. Na een voor bereiding met wedstrijden tegen Ajax tot HSV met wisselende resultaten, gaat het vanaf zondag 4 september om de punten, iedere wedstrijd strijd tot de laatste minuut. Zaterdag 3 september is er een barbe cue-avond voor de A-selectie en zater dag 1 ter inluiding van het nieuwe sei zoen aangeboden döor de VIP-spon- sors, die op deze avond iets zullen over handigen, aan de spelers. Deze nieuw in het leven groep, bestaande uit vrienden bedrijven die de voetbalclub de Fores ters een warm hart toe dragen, deze mensen zorgen voor de krenten in de pap, de extra's bijvoorbeeld voor de jeugd die bij Foresters zeer belangrijk zijn. Heeft u ook voor deze VIP-groep belangstelling dan kunt u altijd Netty van Hogen bellen op nummer 338043, zij kan u precies vertellen wat één en an der inhoudt. Na zondag 4 september als de onze te gen de koninklijken uit Haarlem heb ben gespeeld zal blijken of de verdedi ging hecht genoeg was en of de opbouw goed verzorgd was en de aanval creatief en doeltreffend is geweest. Vanaf de eerste thuiswedstrijd op de Egelshoek kunnen de supporters teven genieten van een programmablaadje met daarin een interview met spelers "in de hoofd rol" waarin zij een tipje van de sluier zullen oplichten over hun gedachten en bezigheden die Heiloo en omstreken da nig in hun greep zullen houden. Zal deze derde klasse B Foresters net zo veel geluk gaan brengen als dat het onze buurman HSV heeft gebracht, wie zal het zeggen. Dat de speler er zin in heb ben staat als een paal boven water, het antwoord is aan de spelers, maar de ver eniging Foresters is er van jong tot oud helemaal klaar voor. HEILOO - De zomer is zo goed als voorbij. Op de jeu de boules-baan nabij de scholen aan de Ypesteinerlaan zijn maar weinig mensen actief geweest met deze sport. Daarom zoek ik een aantal gezellige mensen, jong en oud, die va naf september elke zaterdag met goed weer rond een uur of vier 's middags daar een balletje willen gooien. Bent u niet bekend met de spelregels, kom dan eens kijken hoe het spel gespeeld wordt. Een netje met de beno digde drie ballen is verkrijgbaar bij Sporthuis Johan Jansen aan de Kenne- merstraatweg (bij inlevering van dit ar tikel 10% korting). Bij voldoende animo zal er een club worden opgericht onder de naam Mo- rus. Voor meer informatie kunt u bellen met Bep, tel. 072 334629. ALKMAAR - Deze zomer is de 6-baans tennishal totaal vernieuwd met DLW top tennisvelours tapijt. Tom de Goede heeft 2 jaar lang binnen- en buitenland bezocht om een perfect tennistapijt te zoeken. Het is een tennistapijt gewor den, dat in samenstelling, zoals dicht heid van het tennisoppervlak en vooral zijn rubber onderrug, zeer bijzonder is. Het balgedrag is zeer plezierig en het lo pen, starten en remmen gaan heel soepel door de bijzondere ondervloer. Het zal het tennisspel op alle nivo's ten goede komen. De twee kleuren, te weten don kergroen en lichtgroen geven de speler een goed zicht op de-bal. Op dit tapijt is het aanbevelenswaardig om tennisschoenen te gebruiken met een gladde zool. Vanzelfsprekend zal zo'n zool ook bevordelijk, preventief werken op uw spieren en gewrichten. Carla en Tom de Goede zijn dan ook zeer ver heugd om op de le september het Ten- niscentrum te openen voor de winter- tennissers, die dan weer terecht kunnen om een vaste baan te huren, deel te ne men aan de lessen of aan de dames- of herencompetitie, waar nog plaatsen voor vrij zijn. Tom zal zich wederom gaan bezighouden met de opleidingen van de KNLTB voor tennisleraar en nieuw dit seizoen is de intensieve com petitietraining, eventueel gecombineerd met huiswerkbegeleiding. De tennisles- sen worden weer verzorgd door Harry, Leo, Ruud, Paul en Jascha. In het ge zellige restaurant zien wij weer de be kende gezichten van Karin en Frank Vink. Informatie kunt u krijgen in het Tenniscentrum (naast de kunstijsbaan te Alkmaar): tel. 072 124667. HEILOO - Terwijl we een prachtige zo mer grotendeels achter ons hebben lig gen, begint thans het badmintonsei- zoen. Badmintonvereniging 't Venne water ('t Zevenhuizen 46, Heiloo) orga niseert daarom ook dit jaar weer een open dag. Uiteraard is iedereen welkom! Badminton is tenslotte een snelle en enerverende sport die door iedereen in zijn of haar tempo beoefend kan wor den. U kunt puur voor uw plezier spelen op een vaste avond, ochtend of middag, als recreant. Voor diegenen die hier be hoefte aan hebben bestaat er de moge lijkheid om training te volgen. Het Vennewater badminton begint het seizoen goed. Onlangs is er geïnvesteerd in een totaal gerenoveerde vloer in de specifieke badmintonhal. Delen in de vloer die niet voldeden aan de eisen zijn vervangen en de gehele vloer is voorzien van een nieuwe toplaag met een speciale coating. Dit alles heeft "tot resultaat dat het blessures helpt te voorkomen, betere prestaties en meer speelplezier. Wie langs wil komen op de open dag van het Vennewater Badminton is zon dag 4 september vanaf 11.00 uur wel kom, om 13.00 uur is er een demonstratie - wedstrijd en bestaat er de mogelijkheid om zelf te badminton nen. Leenrackets zijn aanwezig welke beschikbaar zijn gesteld door Sipro Sporting Goods. Voor meer informatie over badminton kurit u contact opnemen met Jacqueline van der Vliet, tel. 072-339255. (niet tus sen 17.00 en 20.00 uur). HEILOO - Bij de GT Heiloo staat men niet stil. De vereniging heeft een echte trampoline aangeschaft en start nu op donderdag 8 september van 18.00 - 19.00 uur in het gymnastieklokaal aan het Slimpad aan trampoline springuur. Tot en met december zal dit uur als proef blijven draaien en als de be langstelling groot genoeg is dan zal dit onderdeel van de gymnastiek bij GTH blijven bêstaan. Dit springuur staat open voor jongelui vanaf 10 jaar. De kosten zijn 15,00 per maand. De deel name is beperkt tot 12 personen dus als er belangstelling is: snel reageren. Als het een en ander slaagt en men wil blij ven dan is uiteraard het lidmaatschap van GTH vanaf januari verplicht. Het is mogelijk om vooraf aan te melden bij mevr. Jannie Kuiper, tel. 336166. HEILOO - Het eerste team van voetbal vereniging HSV staat aan de vooravond van een nieuw avontuur. Na de promo tie het afge lopen jaar komt de selectie van trainer Van Wijk in het seizoen 1994-1995 uit in de tweede klasse KNVB. Dat levert weer een portie span nende wedstrijden op, waarvan de helft wordt gespeeld op het HSV Sportpark aan de Bayershoffweg. De thuis wedstrijden, waarvan de eerste op 4 sep tember tegen WSV afgewerkt worden, beginnen steeds om 14.00 uur. Trainer Harry van Wijk, 41 jaar oud, opzichter van beroep en sinds het sei zoen 1990-1991 als trainer in dienst bij de hoofdselectie van HSV, wil aan de vooravond van het nieuwe seizoen nog best even kwijt, dat zijn seizoen eigen lijk nog niet klaar is om aan het nieuwe avontuur in de tweede klasse te begin nen. ,,In de afgelopen jaren was een stijgende lijn te zien, die van het elftal een goede eenheid maakte", aldus Van Wijk. „Het afgelopen jaar hebben de jongens uitstekende wedstrijden gespeeld en naarmate de beslissingen moesten gaan vallen, toonden de spelers zich fysiek steeds sterker. Het resultaat was dan ook alleszins verdiend". Nu baart Van Wijk zich echter zorgen, omdat vooral de organisatie in het veld wat zoek lijkt. In een wedstrijd tijdens het eigen HSV- toernooi afgelopen weekend werd dui delijk de licht geblesseerde Fons van Haastrecht gemist. Ze - 'de spelers' - zullen er aan moeten wennen dat het tempo in de tweede klas se hoger ligt en dat betekent snellere balbehandeling. Aan de trainingen ligt het niet, die worden uitstekend bezocht. Toch verwacht Van Wijk dat in het ver loop van de competitie het gewenste spel zal terugkeren en, laat hij tenslotte voorzichtig volgen, „als we als goede middemoter eindigen, dan ben ik te vreden". De selectie van HSV voor het seizoen 1994-1995 bestaat uit: (op de foto staand van links naar rechts) Kees Bol- ten, grensrechter; Dennis Kaandorp, verzorger/fysiotherapeut; Ruud Baltus (3-3-75), spits; Joost Borst (23-6-73), voorstopper; Frank Koppes (29-5-71), rechtsachter; Rocco van Velzen (9-5- 70), middenveld; Edward Geeskens (10-2-66), spits; Jan Schoorl (26-12-74), spits; Jan Zoon, elftalleider; (gehurkt van links naar rechts) Harry van Wijk, trainer; Ron Koppes (20-8-74), link sachter; Fons van Haastrecht (4-8-65), middenveld; Ronald de Waard (20-4- 63), verdediger; René Tromp (5-11-67), middenveld; Bert Kosters (3-10-66), middenveld; René Buur (21-8-66), kee per; (afwezig) Mark van Twuyver (6-5- 72), verdediger. Iedereen moedigde op zijn eigen manier zijn favorieten aan. Geen twijfel mogelijk: HSV verliest de finale met 2-3 van Foresters. HEILOO - Het tweedaagse HSV voet baltoernooi kende afgelopen zondag een spannend hoogtepunt. Het publiek dat in grote getale was gekomen zag Fo resters in een echte Heilooër finale met uitstekend voetbal het organiserende HSV met 3-2 verslaan. In de strijd om de derde en vierde plaats zegevierde Zeevogels over ZAP dat als invaller fungeerde voor de afwezige voetbalclub Limmen. Vrijdagavnd waren de eerste en tweede elftallen enthousiast aan het toernooi begonnen. ZAP stond bij de rust met 3-0 achter tegen het sterk spelende Fo resters. Na de wissel bleek echter de veerkracht van de tweede klasser. De 3-3 eindstand gaf de verhoudingen juist weer. Foresters was koelbloediger in de penaltyreeks en schoof dus door naar de finale. Op het hoofdveld speelde HSV tegen Zeevogels. De trainer van de Egmondse vierdeklasser is gestart met de renovatie van zijn elftal. Eerst zorgen dat het ach ter dicht zit en dan pas aanvallen be heerst het Egmondse denken. Tegen HSV liep het nog heel anders. Na bijna de hele wedstrijd achter te hebben gestaan kwam Zeevogels aan het einde van de 90 minuten aanvallend langszij de kersverse tweede klasser, 2-2. Ook hier penalty's en ook hier een Heilooër overwinning. Finale op zondag: HSV- Foresters. Bij de tweede elftallen haalde Zap met een 4-0 zege flink uit tegen Foresters en maakte zo het verlies van het vlagge- schip weer gedeeltelijk goed. HSV won met 3-1 van Zeevogels en speelde zon dag om de eerste en tweede plaats tegen ZAP. Koning Voetbal presenteerde zich vori ge week in deze krant nadrukkelijk als beschermheer van het Heilooër voetbal. Dat de vorst op goede voet staat met de weergoden kwam met de weergoden kwam zondag prachtig uit. Op het com plex van de organiserende vereniging HSV genoten de vele toeschouwers van een zonovergoten finaledag waarop het dan echt moest gebeuren. De zon en de tweede elftallen waren vroeg op. Zeevogels 2 werd derde door met 4-3 van Foresters te winnen. HSV 2 kwam met 2-1 voor maar verloor de concentratie en de wedstrijd: 3-2 voor Zap, dat kanp eerste werd. HSV-coach Willem Robert, schudde zijn hoofd met nog een week om zijn jongens helemaal scherp te krijgen. Bij de eerste elftallen hielden Zeevogels en ZAP elkaar 90 minuten op 0-0. Ook de strafschoppen gingen gelijk op, 4-4. De spanning werd ZAP teveel en zo ver loren ze voor de derde keer in een week een wedstrijd vanaf de elfmeter stip. Zeevogels werd derde en gaat gesterkt de competitie tegemoet. In de finale wist HSV op voorsprong te komen maar speelde niet het voetbal waar vorig seizoen promotie naar de tweede klasse mee werd afgedwongen. Dat is voor een groot deel de verdienste van Foresters dat de tegenstander domineerde. Na 1-1 en 2-1 kwamen de wit-roden begin twee de helft op 3-1. Smaakmaker Fons van Haastrecht bracht nog wel 3-2 op het scorebord maar lijkt net als de rest van HSV de grote vorm nog niet te hebben gevonden. Foresters won verdiend het uitstekend georganiseerde toernooi. HSV kan terugkijken op een geslaagd evenement dat inmiddels een vaste plaats op de voetbalkalender heeft inge nomen. Wel is er voor trainer Harry van Wijk nog een hoop werk te verrichten. Zowel zijn eerste als tweede elftal lijken nog niet klaar voor de competitie die het komend weekend met de thuiswedstrijd HSV-WSV'30 van start gaat. De deelnemende verenigingen zijn bij zonder gelukkig met de opzet van het toernooi waarin ook de tweede elftallen hun krachten serieus kunnen meten. Door het regionale karakter komen veel toeschouwers mee naar Heiloo om hun favorieten aan te moedigen. Dat beken den elkaar zo in en om het veld tegen komen bepaalt mede de vriendelijke sfeer op het HSV complex. De trotse HSV voorzitter Piet Leek noemde in dit verband ook de belangeloze inzet van de grote groep vrijwilligers en begeleiders. De inbreng van deze mensen achter de schermen zorgt ervoor dat het bij de club allemaal op rolletjes loopt. Verder prees dhr. Leek de samenwerking met de sponsors die door hun medewerking het toernooi op deze wijze hebben mo gelijk gemaakt. Hoofdsponsor Drukke rij Uitkijkpost bv, A.J. Vos makelaar dij O.G. van der Steen autoschade bv./Autobedrijf bv., bloemenshop Houtenbos en Van Os Mode. HEILOO - Oppositie houdt dinsdag 8 september om 20.00 uur open huis (bo ven het winkelcentrum 't Loo). Tijdens het open huis kunt u vrijblijvend mee doen aan een rapid schaakavond (3 par tijen van 25 min. p.p.) Een ideale manier om kennis te maken met schaak vereniging Oppositie. Aan de informa tietafel krijgt u al de informatie betreffende jeugdschaak en competitie schaak. Van september t/m mei op elke dinsdagavond van 20.00 tot 23.30 uur kunt u meedoen aan onze competitie schaken en denksport, die duizenden ja ren oud is, maar nooit een spel van het verleden zal worden. Veel ouders vragen zich af op welke leeftijd hun kinderen moeten leren scha ken. Veel kinderen leren het door toe te kijken bij hun vader, en soms ook bij hun moeder (het schaakgenie Bobby Fi scher leerde het bijvoorbeeld op zijn zesde van zijn zuster Joanne!) Op diver se baisscholen in Heiloo wordt al op jonge leeftijd het schaakspel geleerd. Oppositie geeft ook jaarlijks een toer nooi schoolschaak, die in het afgelopen jaar gewonnen werd door de Freinet- school. Op vrijdag 9 september start het jeugdschaken met een kennismakingsa vond. Enkel vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur heeft Oppositie jeugdschaak in het Open Huis. Zoals de Duitse schaakmeester Terrasch eens schreef. 'De eigenlijke, de echte prikkeling die van het schaakspel uit gaat, is gelegen in het feit dat men daar bij geestelijk produktief bezig is. Nu kan niet iedereen een toneelstuk schrij ven of een brug bouwen, zelfs kan niet iedereen een goede grap bedenken. Maar bij het schaken moet iedereen geestelijk iets voortbrengen en deel heb ben aan dit uitgelezen genot. Ik beklaag degenen die het schaakspel niet kennen een beetje, ongeveer zoals ik degenen beklaag die de liefde niet hebben leren kennen. Zoals de liefde en de muziek heeft het schaken het vermogen om mensen gelukkig te maken. ALKMAAR - Er zal weer een pony- paardenkeuring aan de hand zijn op woensdag 28 september tijdens de Landbouwdag in Alkmaar. Alle paarn- den en pony's - met of zonder papier - kunen hieraan meedoen! Ook Haflin- gers, IJslanders, Friezen, Fjorden. Hengsten worden niet toegelaten. De keuring is op de Gedempte Nieuwesloot en begint om 10.00 uur. De deelnemers dienen om 9.30 uur aanwezig te zijn. Het inschrijfgeld is 2,50 per paard/pony te betalen op de keurings dag. Er zijn weer hele mooie prijzen be schikbaar gesteld. Bovendien ontvangt elke deelnemer een herinnering aan deze dag. De sluitingsdatum is 6 september. Voor inlichtingen en opgave kunt u bel len 072 126066. HEILOO - Zaterdag 27 augustus was er wederom een duivenvlucht vanuit Duf fel (B) 170 km. Het aantal deelnemende duiven was 128 stuks. De duiven werden in Duffel om 13.55 uur gelost met een zuid-westen wind. De eerste duif maak te een snelheid van 78 km om zo voor zijn baasjes de eerste prijs binnen te halen. De uitslag was als volgt: Comb. Ooster- veer, 1-2-3-4-6-7-8-10-12-15-17-21. E. Maat, 5-13-14-24. J. Pepping, 9-11-19- 22-25. S. Bakker, 16-18. F. Kaandorp 20. Comb. Jan Ranzijn, 23. Er zijn nu nog twee vluchten te gaan en daarna krijgt u nog een eindstand van al de behaalde kampioenschappen van de P.V. Luchtpost-liefhebbers en hun duiven. HEILOO - Volgende week maandag starten alle bewegingslessen onder lei ding van Els Versteege weer in Heiloo. De lessen aerobics, callanetics en bewe gen op muziek worden gegeven op maandag, donderdag en vrijdag. Het programma is: op maandag van 12.00 tot 13.00 uur bewegen op muziek voor dames met een conditiegedeelte (o.a. steps) in de zaal aan de Burenweg, naast het politiebureau. Op donderdag in de zaal aan het Slimpad is er eerst van 19.00 tot 20.00 bewegen op muziek voor dames met een conditiedeel, vervolgens aerobics van 20.00 tot 21.00 uur en tenslotte callanetics van 21.00 tot 22.00 uur. Op vrijdag is er voor dames nog een uur bewegen op muziek van 13.30 tot 14.30 uur in de zaal aan het Slimpad. Voor inlichtingen kunt u bellen naar Els Versteege, tel. 02510 32490. Het is ech ter ook mogelijk u aan de zaal aan te melden en een proefles mee te doen. HEILOO - Binnenkort vindt in de Pro vinciale Staten de vaststelling van het Streekplan Noord-Holland Noord plaats. Het oostelijk deel van de Boeke- lermeer krijgt hierin de bestemming "Bedrijventerrein". Het CDA-Heiloo is hier fel tegen. Zij hebben daarom de CDA-Staten fraktie uitgenodigd ter plekke te komen kijken. Dit gebeurt op vrijdag 2 september om 10.00 uur. Fraktievoorzitter mevrouw A. M. Worm-de Moei en de andere fraktiele- den zullen de Statenleden proberen :e overtuigen van het belang van het be houd van dit groene stukje Heiloo, zo wel uit oogpunt van de belangen van land- en tuinbouw als ook om land schappelijke en recreatieve aspekten. Als het oostelijk deel bedrijventerrein wordt is het gevaar reëel aanwezig dat de volgende stap zal zijn dat het gebied tot aan de A9 tot bedrijventerrein wordt bestemd, het gebied is dan immers al van minder landschappelijke waarde door de aanwezige bedrijven op het oostelijk deel. Een reden te meer om nu te ageren tegen deze ontwikkeling in de Boekelermeer. Deze fans hebben even meer aandacht voor de fotograafDe prijsuitreiking na afloop van het HSV-toernooi. HEILOO - Ondersteund door de Open bare Bibliotheek Heiloo organiseert de Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs sinds enige jaren cursussen kunstgeschiedenis. De cursussen zijn een groot succes. Op 21 september start het nieuwe cursusseizoen in Heiloo met onder andere een boeiende cursus Im pressionisme. De Overzichtscursus Kunstgeschiedenis geeft de cursist in vogelvlucht inzicht in de samenhang van de verschillende kunsthistorische periodes en stijlen, va naf de Grieken tot heden. De docenten gaan daarbij ook in op afzonderlijke kunstenaars en kunstwerken. Twaalf bijeenkomsten, waarvan twee excursies. De cursus Impressionisme gaat uitge breid in op de ontwikkeling van deze stroming. Er is veel aandacht voor de beroemde schilders als Monet, Manet, Degas, Cezanne van Van Gogh. U ziet veel prachtige werken die in die tijd zijn ontstaan en hoort over hun makers en hun vaak roerige leven. Tien bijeen komsten, waarvan één excursie. Egypte staat centraal in een cursus. Niet alleen de beroemde Egyptische farao Toetanchamon en zijn imposante graf- schat worden behandeld, maar ook di verse andere aspecten van het leven in het oude Egypte. Daarnaast wordt ook aandacht besteed aan andere culturen, zoals onder andere de Babylonische, de Israëlitische en de Perzische. Tien les sen, waarvan een excursie. In de 17e eeuw bereikte de Nederlanden een ongekende economische bloei. Ook de kunst profiteerde hiervan. Er was een enorme kunstmarkt, van buitenge woon hoge kwaliteit. In de cursus ko men naast grote namen zoals Rembrandt en Hals ook de minder be kende kunstenaars aanbod. De cursus' De Gouden Eeuw geeft u een compleet en levendig beeld van de Hollandse 17e Eeuw. Tien bijeenkomsten, waarvan twee excursies. Naast deze cursussen kunnen be langstellenden zich ook apart inschrij ven voor excursies naar brugge, Antwerpen, Dusseldorf, en Aken. Op veler verzoek organiseert de Vrije Aca demie wederom een aantal kunstreizen. Er is hiervoor een aparte brochure met informatie over de reizen naar Londen, Praag, Rome, Venetië, Florence, New York en Moskou St. Petersburg. De kunstgeschiedenis mag zich nog steeds verheugen in een sterk groeiende belangstelling. Het publiek wil meer we ten over de achtergronden van de kunst geschiedenis en niet enkel vrijblijvend kijken naar kunst. Men wil leren waa rom een bepaald kunstwerk er nu juist zo uit ziet en wat de beweegredenen van de kunstenaar zijn geweest. De Vrije Academie is een stichting zonder winstoogmerk en biedt het in kunst geïnteresseerde publiek de kans om op een toegankelijke en plezierige manier kennis te maken met de geschiedenis van de kunst. De cursussen hebben geen elitair karakter en voor deelname zijn geen diploma's vereist. De cursussen starten vanaf 21 septem ber in het Open Huis in Heiloo. In schrijven dient te geschieden via het Het docententeam van de Vrije Academie. aanmeldingsformulier in het program maboekje. De inschrijvingen worden be handeld op volgorde van binnenkomst. Het gratis programmaboekje met het volledige cursus- en excursieaanbod is af te halen bij de Openbare Bibliotheek of aan te vragen bij de Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs, tele foon 020 6655050. HEILOO - Een jaar geleden verhuisde Atie Visser van Utrecht naar Heiloo. Daarmee realiseerde zij een jarenlang om dichter bij de zee en de duinen te wonen. Maar dat niet alleen. Zij zag haar verhuizing ook als mogelijkheid om een eigen pedagogische praktijk te beginnen. In Utrecht studeeerde zij orthopedago giek, met als specialisatie de problema tische opvoedingssituatie. Om tot een breed aanbod te kunnen komen vulde zij haar studie aan met een cursus spel therapie voor kinderen en een cursus ge zinstherapie. Zij deed dat na jaren werkzaam geweest te zijn als speldo- cent. Met die ervaring en met nieuwe er varingen in onder andere de kinder- en jeugdpsychiatrie kon zij de stap zetten naar een eigen pedagogische praktijk. Inmiddels is die pedagogische praktijk onder de naam Perspectief van start gegaan. Wat kunt u van Perspectief verwach ten? Op de eerste plaats pedagogische hulpverlening aan ouders en kinderen met vragen en problemen. De folder die Atie Visser gemaakt heeft begint met een reeks opmerkingen van ouders, die zij in de praktijk vaak te horen krijgt. Mijn kind....is zo druk, wordt vaak driftig, heeft nare dingen meegemaakt, is voor allerlei dingen bang, doet zo on verschillig, wil nergens over praten. Soms schuilen achter deze opmerkingen gedragsproblemen, soms emotionele problemen en soms wordt hulp ge vraagd bij de verwerking van ingrijpen de gebeurtenissen. Dat zijn de soort problemen waarvoor u bij de pedagogi sche praktijk Perspectief terecht kunt. Verderop in de folder staat welke hulp u kunt verwachten. Adviesgesprekken, ouder- en kindbegeleiding zowel thuis als in de praktijkruimte, speltherapie voor jonge kinderen soms samen met de ouders, en voor jongeren gespreksthera pie soms gecombineerd kreatieve thera pie of lichaamsgerichte therapie. Afhankelijk van de problemen kiest u samen met Atie Visser de hulp die u past. Naast deze individuele pedagogische hulpverlening zijn er kursussen voor ou ders. In het najaar start de kursus Vaar digheden voor opvoeders, een kursus van 12 bijeenkomsten voor ouders van kinderen van 4-12 jaar. Atie Visser geeft deze kursussen om opvoeders ver trouwd te maken met vragen of proble men van peuters, kleuters, basisschool kinderen en pubers zodat zij er zelf goed op kunnen reageren. Zij is ervan over tuigd, dat opvoeders vaak zelf de beste hulpverleners zijn en in dat perspectief geeft zij haar kursussen en geeft zij indi viduele hulp aan ouders en kinderen. Dat verklaart ook de naam van haar pe dagogische praktijk: Perspectief. Het adres van de praktijk is: Vrieswijk 51, en het telefoonnummer 336926. Hier kunt u ook de genoemde folder op vragen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 8