Hobby-Farm start nieuw seizoen met opbrengst van Zomerzegels Biljarttoernooi in sporthal Vennewater 'n grandioos feest 'Brood op de plank' bij de Buk Lijstenmakerij De Lijst verhuist Oud-Heilooënaar onderzoekt de psychologie van de belegger Zanger Gerard Borst live bij Gerard Schoon Audio/Video Flamencodansen voor beginners MP WÊÈBk Tienercentrum Tendez start seizoen met spectaculair weekend Een natte eerste tiener-zomerspelen Benefiet concert Rwanda groot succes Eurotaai biedt cursisten nu ook les in Frankrijk Taalcursussen voor bedrijven Cursus van Lappen tot Pygmeeën Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Volop mogelijkheden bij Cornelis Drebbel PAGINA 10 UITKIJKPOST 7 SEPTEMBER 1994 "w:}" HEILOO - De mensen van de Hobby- farm waren blij verrast toen bleek dat een gedeelte van de opbrengst van de zomerzegels voor hun instelling bestemd was. U heeft ze vast wel gezien in het Loo, de dames die de zegels ver kochten. De opbrengst is voor landelij ke projecten en een gedeelte mag aan een plaatselijke project of instelling worden besteed. De Hobbyfarm zal het geld maar liefst 675,-, gebruiken voor de aanschaf van materiaal op crea tief gebied. Dit is vooi de Hobbyfarm een prachtige gift, dat kan de Stichting Hobbyfarm in het nieuwe jaar weer pri ma gebruiken, want het nieuwe seizoen gaat weer van start. Voor diegenen die dat nog niet wisten, de Stichting is uit gebreid met diverse creatieve groepen, zoals: Schilderen, Beeldhouwen en Houtbewerking. De jeugd kan in de tweede week van september weer aan de slag in de Hob byfarm. De Hobbyfarm begint weer in de week van maandag 12 september. Dan kan er weer worden gesoldeerd, ge schilderd, getekend, geplakt, gebor- duurd, gegipst, geëmailleerd en natuurlijk niet te vergeten, gezaagd en getimmerd. De jeugdgroep is een gezel lige club, waar de kinderen veel ruimte en mogelijkheden hebben om te knutse len voor niet veel geld. De contributie bedraagt 65,00 per seizoen. De Hob byfarm is voor de jeugd op drie dagen in de week geopend. Woensdagmiddag van twee uur tot half vier, vrijdagavond van zeven uur tot half negen en zaterda gochtend van half tien tot elf uur. De woensdag- en zaterdaggroep zijn meer voor de wat jongeren kinderen. De leef tijd van de jeugdgroepen liggen tussen de zes en twaalf jaar. Dit alles gebeurt onder de leiding van een enthousiaste groep mensen, die zelf veel lol beleven aan die paar uurtjes in de week. Als je zin hebt om lid te wor den, kom dan langs op woensdag 14 september, vrijdag 16 september of za terdag 17 september, er ligt een in schrijfformulier voor je klaar. Voor meer informatie kunt u bellen met Han- nie Kaan, 334829. De schildergroep wordt begeleid door Raffaele Nigita. Deze schildergroep houdt zich bezig met materialen als olie verf, acryl en aquarelverf, waarmee landschappen, portretten of stillevens worden gemaakt. U kunt zich opgeven bij Raffaele Nigita, tel. 339312, voor de vrijdagochtend van half tien tot half twaalf of de vrijdagmiddag van twee uur tot vier uur. De eerste les is op vrij dag 30 september.' De Beeldhouwclub .Heiloo' wordt be geleid door Hanneke van Leeuwen. Tij dens deze activiteit leert u omgaan met materiaal en gereedschap. De opdrach ten kunnen zowel vrij als naar de natuur zijn. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met Joke Smit, tel. 150419. Er zijn twee groepen, op don derdagochtend van half tien tot twaalf en op donderdagmiddag van één tot half vier. De groepen starten weer op donderdag 15 september. De houtbewerking wordt begeleid door Jan Schrama, 331459 en Gerard van der Ven, 335188. De groep houtbewerking biedt de gelegenheid zelf houten voor werpen, variërend van poppenhuizen tot vogelbroedkastjes, te vervaardigen. De groep is werkzaam op maandagmid dag van half twee tot half vijf, de start is op maandag 19 september. Er is ook een houtgroep werkzaam voor een aantal bewoners van het gezinsver vangend tehuis De Stolp. Deze groep is bezig op dinsdagmiddag, contactper soon is Jan Schrama 331459. Naast deze groepen werkt ook Gerard Gereedschap in de ruimte van de Hoffy- farm. Deze groep mensen heeft het doel: de ecnonomische zelfstandigheid van mensen in de ontwikkelingslanden te bevorderen door het sturen van ge bruikt, gerepareerd gereedschap. U kunt deze groep ondersteunen op maan dagavond van acht tot elf uur. Voor verdere informatie kunt u contact opne men met Corrie van de Laarschot, tele foon 335639 of René Veldt, tel. 156999. De Stichting Hobbyfarm biedt ook nog kortdurende activiteiten aan, zoals beeldhouwen op de dinsdagavond, con tactpersoon M. Bruin, tel. 331897, voor de eerste les kunt u contact met haar op nemen. Heeft u misschien ruimte nodig voor een aantal lessen of een kortduren de activiteit, heeft u een groep mensen iets aan te bieden? De ruimte is nog en kele dagdelen beschikbaar. Neem hier voor contact op met Ilse Plasmeijer, tel. 340172. Vorig jaar waren de jeugdgroepen aan het eind van het jaar vol, we zouden graag een extra groep willen starten, als er genoeg aanmeldingen zijn, maar om dat er geen leiding genoeg is zijn er geen mogelijkheden om dat te doen. Dat is natuurlijk heel erg jammer. We zijn dus op zoek naar een aantal mensen die ook een groep in de week zouden willen lei den, zodat nog meer kinderen hun crea tiviteit kunnen ontplooien. Denkt u er eens over na! Wilt u zich opgeven als lid en/of leiding, bel dan met de desbetref fende personen van de verschillende groepen. HEILOO - Het biljarttoernooi van de biljartvereniging Egmond, afgelopen weekend in de sporthal Vennewater ge houden, is in alle opzichten een zeer geslaagd feest geworden met een win naar die vooraf niemand had kunnen bevroeden, de 83-jarige Gerrit Visser, woonachtig in de Prins Hendrik Stich ting te Egmond aan Zee. Hij was alle jongeren de baas, leed geen enkele nederlaag en bond ook biljarters van formaat aan zijn zegekar en als het iemand gegund was, zowel door zijn te genstanders als door het rijkelijk aan wezige publiek, dan was het wel hem, de nestor van het heterogene gezelschap, dames en heren, jongeren, middelbaren en ouderen. Wat velen gehoopt hadden als een wer kelijk unieke finale, namelijk een duel tussen twee 83-jarigen, Gerrit Visser en Siem Touw, het oudste lid van de orga niserende vereniging, de biljartvereni ging Egmond, was door het lot eerder aan de orde geweest, in de kwartfinales en werd na een zenuwslopende partij die in gelijke stand eindigde, via 'straf schoppen' beslist in het voordeel van Gerrit Visser. Tweede werd L. de Koekkoek, derde R. Zwemmer en vierde J. v.d. Bult. Het gehanteerde handicapsysteem gaf iedereen gelijke kansen, beginneling en hoog gevorderden en daardoor was elke wedstrijd opnieuw open en onvoorspel baar. Was ooit de Olympische gedachte toepasbaar, dan was het wel in dit toer nooi namelijk dat meedoen belangrijker is dan het winnen. Iedereen heeft geno ten van dit samentreffen van biljarters HEILOO - Vrijdag 9 september staat een Laser Disco Show op het program ma. Drive-in-show Discovery Sound Vision staat garant voor een fantasti sche avond. Met een perfecte geluidset, een grote lichtshow en spectaculaire la ser show, die door middel van diverse spiegeleffecten een fantastische indruk achterlaat op het publiek, wordt het nieuwe seizoen ingeluid. Tijd: 19.30 -22.30 uur entree 3,50. Zaterdag 10 september wordt een film gedraaid (grootbeeld). Helaas mogen we de titel niet vermelden. Het is een komedie en gaat over een Amerikaanse barpianist die een verre nazaat van de Britse kroon blijkt te zijn. Met al zijn lompe manieren brengt hij de natie in gevaar. Aanvang 19.30 uur, entree 2,50. Zondag 11 september staat je iets heel bijzonders te verwachten. Goochelen op house-muziek door een echte gooche laar. Tijd 14.30-17.00 uur, entree 1,00. Voor alle duidelijkheid vermel den we nog dat tienercentrum Tendenz alcohol-vrij is er wordt alleen fris ge schonken. D66 en de gemeentelijke politiek HEILOO - Op woensdag 7 september houdt D66 afdeling Heiloo-Limmen, een openbare algemene ledenvergade ring. Naast de huishoudelijke agenda punten, zal er worden gesproken over de standpunten van D66 in de gemeen telijke politiek van Heiloo. De vergade ring wordt gehouden in sporthal Het Vennewater. Leden én belangstellenden zijn van harte welkom. Wilt u informa tie over D66, dan kunt u altijd bellen met het secretariaat, tel. 334695. HEILOO - Al was de deelname beperkt (20 tieners) en de weersomstandigheden bepaald nat, we kunnen spreken van een heel leuke week. Maandagavond waren alle deelnemers net ingereden met het fietscrossen, toen de wolkbreuk bo ven de baan van de fietscrossclub de Boscrossers zijn weg naar beneden zocht. Na een uur werd besloten om naar de dinsdag uit te wijken. Bij het fietscrossen werd het team de Kanonnen (samengesteld uit leden van de eigen fietscrossclub) nummer 1Op woensda gavond was het wederom erg nat. De veldloop met hindernissen was nog niet afgelopen en er was alweer sprake van regen, regen en nog een regen. Dit maakte de deelnemers weinig uit want met de spellen van de zeskamp werd een ieder ook erg nat. De Scorpions waren deze avond in topvorm en wonnen beide spelen. Vrijdagavond was gelukkig binnen ge pland (regen, regen en regen). Na een uurtje bowlen verplaatsen we ons naar tienercentrum Tendenz waar de prijsui treiking plaatsvond. Nummer 1. the Scorpions (Frank de Vos, Hareld Moer man, Bastiaan de Vos en Guido Bak ker), nummer 2 de Kanonnen (Rick Wijker, Ronald en Marcel Welp, Loes v. Wésterop), nummer 3 de Dojojojo's (Eline en Marise Ramaker, Frank Dis seldorp en Wim de Beer). De deelnemers en organisatie (FCC de Boscrossers, S.V. Dojo 't Loo, Gym- en turnvereniging Heiloo en tienercentrum Tendenz) kunnen terugkijken op een heel gezellige week wat mogelijk een vervolg gaat krijgen. HEILOO - Buk Buk heeft nog maar net haar deuren geopend of Herman Brood staat alweer paraat op het podium. Ne derlands enige echte Rock Roller, beeldend kunstenaar, tekstdichter en filmacteur zal ook dit jaar de Buk weer geheel op zijn kop weten te zetten. Met zijn kersverse band The Wild Romance wist Herman een keur aan nieuwe num mers te schrijven. Die hij ook zeker door de Buk zal laten galmen. De nieu we aanwinst van Brood's nieuwe band is Gus Genser. Een voortreffelijke drummer en zanger. De in september uitkomende bioscoop film Rock 'n Roll Junkie laat meer zien over de dagelijkse belevenissen van Brood. (Hij is een jaar gevolgd door verschillende cameraploegen). Zondag 18 september is het vanaf 15.00 uur dan zover. De kaarten a 17,50 zijn vanaf 3 september in de voorver koop bij Centerdisc en Pop Eye. Niet bij Buk Buk, want die is dan nog gesloten. Vrijdag 30 september speelt de Scene in Buk Buk. Voor een Scene kaartje betaal je 15,00. Dan is het 1 oktober voor de echte deathmetal fans zover. Gorefest zal dan het podium bestijgen met als support act Evisceration. F 12.50 kosten de kaarten voor Gorefest. Zowel voor de Scene als voor Gorefest zijn de kaarten te koop bij Buk Buk, Centerdisc en Pop Eye vanaf 15 september. Kortom een bruisend nieuw seizoen in Buk Buk. HEILOO - Maandag 29 augustus heb ben 80 gasten een onvergetelijke avond gehad in het restaurant Klein Varne- broek te Heiloo. Onder het motto Ar tiesten voor Rwanda had organisator Ben Sierhuis een bijzonder afwisselend en origineel programma samengesteld. In de intieme sfeer van het 'Varne- broek-theater' gaven The Gipsy Boys een muzikale show weg die beslist uniek genoemd mag worden. Robert Valter (hoofdrolspeler van de musical 'Cyra no') had speciaal voor deze gelegenheid een ontroerende Nederlandse tekst ge- schceven over Rwanda op de melodie van 'Winter in America'. Zichzelf bege leidend op de vleugel was dit één van de ontroerendste momenten en hoogtepun ten van deze avond. Pieter Nanne Groot en Esther Herbert gaven eerst als solist en later als combinatie 'Bon Dia' hun uiterst verzorgde muzikale visitekaartje af. De opzwepende gitaarklanken van Pieter en het warme stemgeluid van Est her zorgden voor een aparte afwisseling in het totaalprogramma. Han Wellerdieck gaf met twee goed ge kozen nummers zijn bijdrage. Het door hem gezongen lied 'De Vluchteling' gaf de gevoelens van de gasten goed weer. Zijn lied 'Australië' beloofde een nieu we toekomst voor alle mensen die nog geen vaste grond onder hun voeten heb ben. Dirk Jan Ranzijn (orgel) en Elise van Soest (fluit) zorgden voor een paar muzikale hoogstandjes waar het publiek met volle teugen van genoot. 'Wonder pianist' Frank Lawrence die de avond opende, oogstte bewondering door zijn improvisatie kunst, die een vergelijking met Jan Vayne uitstekend kan door uit de gehele regio en reeds werd de or ganisatie verzocht hier een traditie van te gaan maken hetgeen dan ook overwo gen wordt. Ofschoon uiterst ongedwongen kreeg het toernooi bij het begin toch een offi cieel tintje en wel door de aanwezigheid van de voorzitter en de secretaris van het district Alkmaar van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond, respectieve lijk de heren G. van Stenis en J. Visser. De heer van Stenis prees de accommo datie en wees de verenigingen die hier hun domicilie zullen hebben veel geluk hiermee. Hij bracht ook dank uit aan de heren Aris en Kees de Wit die zich hier voor zo hebben ingezet. Tenslotte zei hij nog te verwachten dat de geplande uit breiding met nog twee grote matchtafels zeer spoedig haar beslag zal krijgen op dat dit biljartcentrum pas dan de allure krijgt van een accommodatie waar men de groten uit de biljartwereld in belan grijke toernooien zal kunnen ontvangen en bewonderen. Nu is deze uitbreiding in behandeling bij de gemeente Heiloo en betreft eigen lijk alleen het verplaatsen van een wand met een paar meter naar buiten, daar waar reeds een zijmuur aanwezig is (de nu aanwezige wand, want muur kan men dit niet noemen, is dermate 'lucht- lek' als ik zo een nieuw begrip mag in troduceren, dat men door de wand de buitenlucht ziet....niet warm te stoken in de wintermaanden, aldus personeel van de sporthal). De extra kosten zijn dus te verwaarlo zen en op die manier heeft Heiloo er een biljartaccommodatie bij op wel zeer ge ringe kosten maar wel met een maxima le vreugde voor de vele biljarters hier in regio waarvan sommigen alweer nood gedwongen waren teruggevallen op een lokaal café, voor de sport werkelijk een stap terug. Damesbiljarten is nog steeds in onze re gio een nauwelijks ontgonnen terrein maar er zijn er toch enkele tientallen. In het toernooi waren ook een aantal da mes, en één ervan bereikte een volgende fonde, was succesvol in haar poule en schakelde enkele heren uit. Dit was Hanka Koedijk en bij de laatste 32 aan gekomen verloor zij met slechts één puntje en haar mannelijke, geroutineer de tegenstander verschoot werkelijk even van kleur toen Hanka haar laatste carambole op de haar van een bananen schil miste. Proficiat Hanka, goed gespeeld.... Zondagavond om 6 uur was de prijsui treiking en had de wedstrijdleider, Piet Glas, het er eindelijk opzitten want alles in goede banen te leiden was geen sine cure. Misschien kan ik dit artikel het beste eindigen door weer te geven een deel van het dankwoord, uitgebracht door de winnaar Gerrit Visser, die Piet Glas en met hem de vereniging Egmond dankte voor, zoals hij het letterlijk zei...'het fijne weekend dat hij had mo gen hebben dank zij de uitnodiging die hem was gedaan, hij zou dit nooit meer vergeten. Het was voor hem iets heel bijzonders geweest, dat hij gewonnen had was natuurlijk heel fijn maar het voornaamste was toch het feest dat dit toernooi voor hem had betekent'. ALKMAAR - Eurotaai verzorgt al ja renlang conversatiecursussen Engels en Frans voor volwassenen in Noord Hol land. Vanaf dit jaar hebben zij een unie ke aanbieding voor mensen die het geleerde in het land zelf in praktijk wil len brengen. Direkteur H. Boerhave w&s in Frankrijk en vertelt er iets meer over. Om onze cursisten ervaring te kunnen laten opdoen, wordt er al vele jaren in de maand maart een weekend Londen en Parijs aangeboden, waar de cursist, met introducé, het geleerde in praktijk kan brengen. Dit zijn weekenden van donderdagavond tot zondagavond en zij vormen het absolute hoogtepunt van onze cursussen. Iedereen komt altijd dolenthousiast terug. Vaak gaan zij de jaren daarop voor een tweede of een derde keer mee zonder dan nog cursist te zijn. Toch blijf je zoeken naar nog meer praktijkervaring voor je cursisten en va naf dit cursusjaar hebben wij een unieke aanbieding. Cursisten die volgend jaar bijvoorbeeld naar de Dordogne willen, kunnen daar tijdens hun vakantie 's morgens een of meer weken een prak tijkcursus volgen. Hiertoe zijn wij een samenwerkingsverband aangegaan met T.F.P. hetgeen staat voor Taalcursus sen Frans Périgord. In de praktijk betekent dit dat de cursist 2 uur per dag (van 9 tot 11 of van 11 tot 1, naar- keuze) les heeft in de Franse taal, waarbij verschillende bezoeken op het programma staan. Dit jaar onder andere een bezoek aan een ganzelever- fabriekje, een typisch Franse boerderij, de markt, enz. Dit alles onder begelei ding van de docente, die de Nederlandse taal goed beheerst. Het grote voordeel van deze cursus is dat je het geleerde di- rekt in praktijk kunt brengen, daar naast leer je de omgeving goed kennen, doordat de docente een schat aan tips voor uitstapjes geeft. Zij woont in het gebied en kan naast de vaak al bekende toeristische plaatsen ook minder beken de bezienswaardigheden aanbevelen, die het bezoeken meer dan waard zijn. Naast de cursus kunnen wij ook advies geven over campings, pensions en ho tels, zodat de cursist prima accommo datie heeft in of nabij de cursusplaats. Voorlopig richten wij ons alleen op Frankrijk, omdat dit het vakantieland bij uitstek voor Nederlanders is. Ik denk hiermee voor vele mensen een oplossing te hebben gevonden, die zich in Frankrijk tot nu toe, wat converseren betreft, niet volledig op hun gemak voelden". Deze cursussen, die aanslui ten op het geleerde bij Eurotaai, worden gehouden in de zomermaanden juli en augustus. De conversatiecursussen Engels en Frans voor beginners en gevorderden van Eurotaai starten in de week van 12 september en eindigen eind april. Het zijn avondlessen van één uur per week in twaalf plaatsen in Noord Holland. Belangstellenden kunnen kontakt opne men met Eurotaai via nummer 072 641159. ALKMAAR - De Kamer van Koophan del start eind september weer met de cursussen Commercieel Engels, Frans, Duits en Spaans. Deze cursussen zijn geheel gericht op het praktische gebruik van de vreemde taal in het zakelijk verkeer. Met opzet is gekozen voor diè talen die in handelscontacten tussen Nederlandse en buitenlandse bedrijven het meest ge bruikt worden. Tijdens de cursussen worden deelnemers die vaardigheden die in een contact met een buitenlandse zakenrelatie van belang zijn. Er wordt zowel aandacht besteed aan de spreek- en schrijfvaardigheid als aan de han delsterminologie en de sociaal-economi sche achtergronden van het taalgebied. Alle cursussen bestaan uit 30 wekelijkse lesavonden van twee uur en worden ge geven in Alkmaar. Voor nadere infor matie en aanmelding kan men contact 'opnemen met de Kamer van Koophan del, tel. 072-195700. staan. De gasten keken hun ogen uit, toen hij ook nog even moeiteloos met The Gipsy Boys in de finale meespeelde. Deze waren zo enthousiast en nodigden Frank uit om op hun nieuwe CD een aantal nummers mee te spelen. Na het concert werd er tot in de kleine uurtjes nog heerlijk nagepraat. De aan wezige burgemeester Schoof stak zijn waardering niet onder stoelen of ban ken. „Een fantastisch concert, perfect georganiseerd en voor een uitstekend doel", aldus burgemeester Schoof. De netto opbrengst was 4.655,- en is overgemaakt naar Artsen Zonder Gren zen (ten behoeve van Rwanda). HEILOO - Bent u geïnteresseerd in het leven van andere volkeren? Dan is deze cursus echt iets voor u, want wegens groot succes zal deze cursus voor de der de maal gegeven worden. Het is een se rie van 10 lessen over 10 verschillende landen en volkeren. Er zal gesproken worden over het dagelijks leven, de tra dities, de religie, ziekte en gezondheid, werk, voedsel en kleding, enz. in 10 af geronde lessen. De onderwerpen zullen zijn: Eskimo's, Lappen, Transsiberië Expres, Japan, IJdnomdmö, Indianen, Masdi in Kenia en Tanzania, Pyg meeën, Zambia, Papoea's, een expedi tie op Antarctica. Deze lessen worden gegeven in Heiloo door mevr. Jenny Cornelissen, Bosane- moom 65. De start is begin oktober. Belt u gerust naar de lerares voor inlich tingen, 072-336878 of 072-332263. ALKMAAR - Na acht jaar in een veel te kleine ruimte aan de Louise de Colig- nystraat gewerkt te hebben, zijn Ruud en Anneke Untied verhuisd naar de Kennemer straat weg 104. Beneden is daar ruim plaats voor de presentatie van de grote hoeveelheid lijsten die zij voe ren met bovendien nog een gezellig zit- HEILOO - Beleggen lijkt een puur eco nomische aangelegenheid. Economische theorieën schieten echter tekort als ze onverwachte verschijnselen op de effec tenbeurs proberen te verklaren. Grote koersstijgingen, december- en januari- effect, goede fondsen die toch continu een lage waardering krijgen: gebeurte nissen die worden toegeschreven aan iets ongrijpbaars als de 'psychologie van de belegger'. Is de belegger de grote onbekende op de aandelenmarkt? In zijn afstudeeronderzoek aan de univer siteit Twente bracht Edwin Schuiling het gedrag van beleggers in kaart. Be leggers blijken zich goed te laten advise ren door tussenpersonen en ook door de media, maar heben zelf de 'illusion of control': ze hebben het gevoel de markt goed te beheersen. Schuiling, afkomstig uit Heiloo, studeerde 19 augustus af aan de faculteit Technische Bedrijfskunde. Het onderzoek onder 25 kleine beleg gers aan de effectenbeurs geeft geen ste reotiep beeld van een belegger. Hoewel de ondervraagden doorgaans hoger op geleid, man en financieel in goede doen zijn, laten ze zich niet in één hokje van gen. Een aantal gedragskenmerken heb ben beleggers echter gemeenschappe lijk. Beginnende beleggers hebben vaak hooggespannen verwachtingen. Ze be schikken, bijvoorbeeld door een erfe nis, plotseling over een som geld en willen hieruit maximaal rendement ha len. De keuze van een fonds is sterk ge voelsmatig en hangt af van hobby's of werk van de belegger, zo blijkt uit Schuiling's onderzoek. De hooggespan nen verwachtingen lopen niet zelden uit op teleurstellingen. Hoewel beleggers hiervan zeggen te leren stralen ze toch uit, de touwtjes stevig in handen te heb ben. In deze 'illusion of control' schrij ven ze goede resultaten toe aan hun eigen kennis en ervaring, terwijl slechte resultaten op het conto van de adviseur of 'de omstandigheden' komen. Beleggers zijn maar matig tevreden met de banken en tussenpersonen, die hen van adviezen voorzien. Vaak overheerst de gedachte, dat de adviseurs vooral uit zijn op hun eigen gewin. Een opvallend grote rol spelen de media. Schuiling stelt dat zij de informatie voor belegger teveel 'kleuren'. Trends op de markt worden verklaard aan de hand van actu- ele-ontwikkelingen, maar tegengestelde ontwikkelingen op de markt komen maar weinig naar voren. Door de grote invloed van de media houden grote groepen beleggers er eenzelfde opvat ting op na. Schuiling's onderzoek geeft een beeld van de belegger, dat nuttig is voor ban ken, ondernemingen en de beurs. Het geeft inzicht in het interessegebied en gedrag van beleggers. Hierop kunnen bijvoorbeeld banken hun dienstverle ning afstemmen: ze kunnen al te hoog gespannen verwachtingen temperen, maar ook meer rekening houden met de interesse van de cliënt en de daaruit voortvloeiende affiniteit met bepaalde fondsen. geleden dat de heer Bob Greeuw de deu ren opende van Gerard Schoon Au dio/Video aan de Holleweg 55. Daar waar menig Heilooënaar zijn kaas, wijn en andere artikelen kocht, wordt nu al weer twee jaar topklasse hifi/video ver kocht. Steeds meer mensen vinden hun weg naar de hifi specialist van Heiloo en omstreken. "Het klinkt voor de (hifi) leek wat vreemd, maar er komen zelfs mensen uit Schagen en Hoorn naar mijn winkel om te komen luisteren", aldus een enthousiaste eigenaar Gerard Schoon. Ook steeds meer mensen uit Heiloo beginnen de weg haar zijn win kel te vinden. Hieruit blijkt maar weer dat men kwaliteit, persoonlijke aan dacht en service nog steeds weet te waarderen. Het organiseren van zo'n buitenoptreden is dan ook eigenlijk uit dank voor al die mensen die in zijn win kel zijn geweest. Niet iedereen weet dat Gerard Borst en Gerard Schoon geen vreemden voor el kaar zijn. Wekelijks bestormen zij met de bekende popformatie Break de diver se podia in Nederland. Gerard Borst als zanger en Gerard Schoon als basgita- rist. Gerard Borst heeft daarnaast zijn solo optredens. Tevens werkt hij aan zijn nieuw uit te komen C.D., die ge produceerd wordt door Peter de Wijn, die ook voor Gerard Joling en Koos Al- bers produceerde. Vrijdagavond is hij te zien en te beluisteren bij Gerard Schoon Audio Video, Holleweg 55, Heiloo, tel. 339774. HEILOO - Op vrijdagavond 9 septem ber zal ter gelegenheid van het 2-jarig bestaan van Gerard Schoon Audio/Vi deo, op de hoek Holleweg/Rechte Hondsbosschelaan de bekende zan ger/troubadour Gerard Borst optreden. Aanvang van dit spektakel is gepland om 19.00 en zal tot 21.00 uur duren. Gerard Borst zal behalve liedjes van zijn nieuwe CD, ook het bekende werk van zijn repertoire ten gehore brengen. Op 9 september is het alweer twee jaar ALKMAAR - Op 12 september begint in de Spiegelzaal van Provadja een kur- sus flamencodansen voor beginners, die gegeven zal worden door Janine Keij- zer. In de kursus zullen alle baistechnie- ken van armen en handen (brazos) en het klappen (palmas). Ook wordt veel aandacht besteed aan kennismaking met de verschillende ritmes binnen de flamenco, en het samenspel met de fla mencogitarist die steeds aanwezig zal zijn. Buiten de techniek zal gewerkt worden aan het leren van de Sevillanas, een zeer populaire dans die overal in Spanje wordt gedanst tijdens feesten en in café's. De Spaanse flamenco is een van de oudste regionale Europese culturen die nog volop levend is, sinds enige jaren ook in Nederland! Janine Keijzer nam lessen bij vooraanstaande Spaanse en Nederlandse flamencodansers als La Debla, Manolete, Vida Peral, en Har riet IJssel de Schepper. Janine treedt re gelmatig op in Nederland met de flamencogroep 'Café con Leche'. Haar enthousiasme en passie voor de flamencodans wil ze overbrengen op ie dereen die kennis wil maken met de prachtige flamencodans en -cultuur. Vrouw, man, jong of oud, iedereen kan zich aanmelden en naar de gratis intro ductieles komen! .Introductieles: maandag 12 september, 18.00-19.00 uur. Kursusduur: 12 lessen (zelfde tijd) vanaf 19 september t/m de cember, 30 lessen hele seizoen. Kosten: 156,- voor le blok t/m december. Adres: Spiegelzaal in Provadja, Ver- dronkenoord 12 te Alkmaar. Informa tie, aanmelden en aanvraag van folder: 020 6852707 (Janine Keijzer) of 01719 11652 (Berna Keijzer). je. Boven is het royale woongedeelte. Hoe wordt iemand lijstenmaker. Ruud werkte al geruime tijd bij het Stedelijk Museum en zo vertelt hij: dan komt er iemand die vraagt of jij niet een lijst kan maken, zoiets praat dan door, dan ga je halve dagen werken en voor je het weet heb je er een dagtaak aan". Anneke Untied verdiepte zich ook in deze mate rie en nu runnen zij samen de zaak aan de Kennemerstraatweg 104 naast de bruidsauto's. Het assortie is heel groot, klassiek, mo dern voor elke smaak is er iets te vin den. Er is zelfs een Heijdenrijk collec tie. Er zijn mooie spiegels in een lijst te koop en posters. Dat vakmanschap meesterschap is komt ook hier tot uit drukking een goed gekozen lijst is een belangrijk onderdeel van een schilderij. Ruud en Anneke Untied zullen u ten al le tijde, deskundig advies geven. HEILOO - Nu de zomer al weer op z'n einde loopt en de eerste herfstbuien al gevallen zijn, gaan veel volwassenen na denken over wat zij de komende maan den gaan doen. Het is nu bij uitstek de tijd om te beslissen over een (ver volgstudie. Bij het Cornelis Drebbel College (CDC), afdeling Heiloo, kunt u zich nodig inschrijven voor een viertal dagcursussen. U kunt zich inschrijven voor Engelandkunde, Frankrijkkunde, Correct Schrijven of "wiskunde: maar dan anders". In de eenjarige cursus "Wiskunde, maar dan anders" leert u dat wiskunde heel toegankelijk is. Een wiskundige kijk op alledaagse zaken blijkt heel nut tig te zijn. Sinds de invoering van de ba sisvorming leren uw kinderen met deze nieuwe wiskunde omgaan. Blijft u bij ze achter? In de eenjarige dagcursussen Engeland- en Frankrijkkunde leert u al lereerst Engels respectievelijk Frans be ter spreken. Daarnaast komen de geografische en historische aspecten van Engeland of Frankrijk ruim aan bod. Wat is de politieke situatie daar, welke landschapsvarieteiten zijn er en hoe is de bevolkingsopbouw? Uiteraard ko men ook culturele en toeristische attrac ties aan de orde en krijgt de kunstgeschiedenis veel aandacht. Voor informatie en inschrijving kunt u terecht op donderdagochtend van 10.30-12.00 uur bij het Cornelis Dreb bel College, De Biender 2, Heiloo. Va naf 7 september starten de lessen weer.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 10