OJ.KUYPER De Springschans weer actief Mobiele werkplaats Frans Veldt maakt stucadoorswerk eenvoudiger Zomeravondconcerten in Witte Kerk op aparte wijze afgesloten tS WONINGSTICHTING HEILOO Noordhollands Balletcentrum Heiloo draait op volle toeren Koninklijk zilver voor Th. Mens Cursus EHBO Dialezing over medicijn gebruik bij ouder worden Samen fietsen op zondag Doventaal in Heiloo Woningstichting Heiloo realiseert 32 luxe huurappartementen in Ypestein. Zie elders in dit blad. A I WAO MAKELAARDIJ O.G. S$S8tKeken J V O S Zeewe9 20< 1852 CR Heiloo ASSURANTIËN H AmelS v.h. v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 CEES HACHMANG LOODGIETERS Open Monumentendag Geslaagd Avond over ziekte en gezondheid MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Chakra-Yoga Nieuw bij Hanraads Verkiezingen Noord hollandse waterschappen 59e JAARGANG NO. 36 7 SEPTEMBER 1994 DRUKKERIJ UITKIJKPOST HEI LOO - Evenals voorgaande jaren geeft de EHBO-vereniging Heiloo weer een cursus EHBO. Deze cursus wordt gegeven op dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur en duurt ongeveer 20 weken. De cursus start op 2 oktober. De kosten van deze cursus bedragen 250,-, dit is inclusief examenkosten, boekjes, cursus hartreanimatie en verbandleer. De in schrijving voor deze cursus is op volgor de van betaling. Dit kan geschieden door overmaking van het cursusbedrag ad 250,- op rekening 120583194 van de Rabobank te Heiloo, onder vermel ding van naam en adres. Het gironum mer van de bank is 269978. Half september ontvangt u dan de bevesti ging met verdere informatie. Nadere in formatie kunt u krijgen onder telefoon nummer 337382. HEILOO - Donderdagmiddag 15 sep tember zal dr. H. Coorens van apotheek Sibilo een dialezing houden over 'medi cijngebruik als men ouder wordt'. Een ieder is van harte welkom deze lezing bij te wonen, die vindt plaats in het Tref punt, Westerweg 294 te Heiloo; aan vang 14.00 uur (zaal open om 13.30 uur). De toegangsprijs bedraagt 2,50. Medicijngebruik bij het ouder worden staat de laatste tijd weer voortdurende in de belangstelling: gebruik je als oude re niet te veel medicijnen: zijn de medi cijnen eigenlijk wel geschikt voor mij, hebben ze niet allerlei ongewenste bij werkingen; kun je maar beter helemaal niets slikken, of alleen maar homeopati- sche middelen; of, heel praktisch, kun nen mijn medicijnen in het weekend ook bezorgd worden en wat kost dat? Vragen die geregeld gesteld worden en waar dr. H. Coorens nader op in wil gaan tijdens zijn lezing, welke als on derwerp heeft. 'Hoe verandert het li chaam bij het ouder worden, en wat zijn de gevolgen (daarvan) voor het gebruik van medicijnen?'. Het onderwerp zal worden toegelicht en geïllustreerd met dia's. Na afloop van de lezing is er gelegenheid tot het stellen van vragen. SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking - Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte HEILOO - Twee jaar lang is Frans Veldt bezig geweest met het verbeteren van de werkplek voor stucadoors. Hij heeft een stucadoorscombiwagen ge construeerd, waar hij afgelopen vrijdag de Eimert Sinooprijs van de Bouw en Houtbond FNV voor kreeg. Frans Veldt (38) was 20 jaar zelf werk zaam als stucadoor, maar begon verle den jaar voor zichzelf. Hij weet dus waar hij over praat. ,,M'n uitgangspunt was, de arbeidsplek te verbeteren. Hoe krijg ik het materiaal direkt in de kamer". In een vrachtwa gen, waarvan de motor tevens als diese laggregaat dienst doet, werden de belangsrijkste stucadoorsmachines in gebouwd. Er is een afzuiger die bij het vullen het stof afvoert. Voor de materi aal slang en de waterslang is een speciale HEILOO - Afgelopen vrijdagavond was alweer het laatste concert in de serie zomeravondconcerten, die deze zomer voor de tweedemaal in successie in de Witte Kerk van Heiloo is gehouden. Een serie, die veel publieke belangstel ling heeft getrokken. Niet alleen van Heilooër belangstellenden en plaatselij ke zomergasten, maar ook van muziek liefhebbers uit de regio. Ondanks haar korte bestaan, heeft deze serie kennelijk nu al ruime regionale aantrekkings kracht. Dat heeft ongetwijfeld te maken met de verscheidenheid van de tengeho- re gebrachte muziek (elke concertavond had een duidelijk ander karakter met andere instrumenten), maar vooral ook met de hoge kwaliteit daarvan. De serie werd vrijdagavond afgesloten met een haast uniek concert voor en op twee or gels, waarbij het publiek zich tussen de ze twee orgels in bevond. Je zat dus letterlijk tussen de muziek. Hendrik Timmerman en Gerard Leeg water, de organisten van deze avond, hebben er voor de aanwezigen een boei end concert van gemaakt, dat aan het einde van het concert met een waarlijk ovationeel applaus werd beloond. Deze serie is een aanwinst voor Heiloo. Ver heugend is het daarom dat de serie vol gend jaar wordt voortgezet. Dat bete kent echter niet dat de muziekliefhebber tot zolang moet wachten. Want ook in het winterseizoen zullen er een viertal concerten in de Witte Kerk plaatsvin den. De Uitkijkpost zal u tezijnertijd daarover informeren. haspel constructie gemaakt. De wagen is voorzien van een watertank van 300 liter, welke is uitgerust met een verwar mingssysteem zodat ook in de winter kan worden doorgewerkt. Er is vol doende ruimte voor een materiaal- dagproduktie, halogeen verlichting en een geluidsisolatie. De wagen wordt 's avonds bij het bedrijf geladen om de volgende dag tot vlak bij de te behande len ruimte gereden en het kant en klare materiaal wordt direct, binnen een kwartier op de daarvoor bestemde wand aangebracht. Deze manier van werken bespaart per dag twee en een half a drie uur per man per dag. Frans Veldt: „Het was een grote in vestering, maar het mag in mijn vakge bied een grote ontwikkeling genoemd worden". Aan deze ontwikkeling werk ten mee: Innovatie Centrum Alkmaar, Stichting Arbouw Amsterdam, en de Bedrijfsgezondheidsdienst. Er is octrooi aangevraagd. Veldt is blij met zijn prijs van het FNV, Uit de 29 inzendingen werden er 15 uit getild, hieruit komen 11 deelprijzen. Er is één hoofdprijs en die was voor Frans Veldt, dat gebeurt niet vaak in de stuca- doorswereld. HEILOO - Wie fietst nu niet graag? Heerlijk actief erop uit met een aantal leeftijdgenoten; van alles om je heen in de natuur genieten; met gelijkgestem den al fietsend een goed gesprek voeren; onderweg langere of kortere tijd ergens 'aanleggen' voor een consumptie; weer eens even naast iemand anders fietsen; de tijd voor jezelf en voor elkaar hebben. Maar tegelijkertijd ook doorzetten als de wind wat tegen staat en niet smelten van zo af en toe een buitje (we leven in Nederland, nietwaar) en soms even doorbijten: "Het duurt niet lang meer, je bent er zo!" Plannen maken over waarheen volgen de week, hoe kom je daar, wat is de beste fietsroute. Om dan een beetje moe, maar zeer voldaan in de namiddag thuis te komen met het gevoel 'geleefd' te hebben. De volgende dag kun je de hele wereld weer aan, zo vitaal voel je je. Wie bovenstaande niet leuk vindt, mag niet mee. Alle anderen zijn iedere zon dag van harte welkom. Aan Samen Fiet sen op Zondag zijn geen kosten ver bonden, consumpties zijn voor eigen re kening. Omdat deelnemers om beurten de route maken, wordt elke week vanaf een andere opstapplaats gestart. Infor matie hierover bij mevr. A. Pycke, tele foon 072 616941. Bij geen gehoor: 'Aktief, trefpunt voor 55 Wester weg 294, 1852 AS Heiloo. telefoon 072 331297. HEILOO - Maandag 5 september zijn de basisscholen in Heiloo weer begon nen. Voor sommige kinderen was dat een hele bijzonder evaring, want die hadden er ineens een groot aantal nieu we schoolkameraadjes bij gekregen. Dat was het geval voor de leerlingen van de Hasebroek en de Vondelschool. Het vertrouwde schoolnaambord was ver dwenen en daarvoor in de plaats hing een bord dat nog niet zichtbaar was. Om 9.00 uur werd alles duidelijk. Ieder kind kreeg een Springschanspet uitge reikt en op beide lespunten werd het bord met de nieuwe naam en logo door de jongste en de oudste leerlingen ont huld. Dat was op Sprinschans oost Tom Bruin en Sophie Tromp, terwijl bij Springschans centrum Anita Koedijk en Niels de Wit deze belangrijke taak ver richten. Besloten werd met het zingen van het Springschanslied daarna werden alle leerlingen getrakteerd op beschuit met muisjes om de geboorte van hun „nieuwe school" te vieren. De teams en ouderraden en medezeggenschapsraden van beide scholen hebben het afgelopen jaar hard gewerkt om de fusie vorm te geven. Met nieuwe energie staan alle leerkrach ten weer te trappelen om er iets moois van te maken. Als het tussen de kinde ren van oost en centrum net zo klikt als tussen de teamleden, dan hoeven we ons over de sfeer van de nieuwe fusieschool geen zorgen te maken. Ook voor de vei ligheid van de kinderen was gezorgd door de aanleg van de nieuwe oversteek- HEILOO - Het is nog niet zolang gele den dat dove kinderen op de Nederland se dovenscholen op hun handjes moesten zitten. Of hun handen in lege melkpakken gestoken moesten houden. Ze moésten leren spreken! Ze moésten net als horenden worden. Dat moést hun ideaal zijn. Maar een dove wordt nooit een horende. Net zomin als een blinde een ziende zal evenaren in het be schrijven van de kleuren op een schilde rij, zal een dove gesproken taal leren beheersen. De natuurlijke taal van dove mensen is de taal der handen, gebarentaal. Het be sef dat gebarentaal een volwaardige taal is wint langzaam terrein. Dove kinderen worden, heel geleidelijk meer, in hun ei gen natuurlijke taal onderwezen. De do ve puber van nu is een veel vrolijker open mens dan die van 10 jaar geleden. Hij heeft leren voelen en denken in zijn taal of is daarin thans vrij gelaten. Hij weet waar Groningen ligt en waar Maastricht en wie de president van Amerika is. Kennis die menige dove vroeger moest ontberen; alle onderwijs -tijd was opgegaan aan het najagen van de onbereikbare schim. Net zo leren praten als een horende. De ontwikke ling gaat langzaam. In Amerika bestaan middelbare scholen en is er zelfs een universiteit, de wereldberoemde Gallau- det University in Washington, waar in gebarentaal wordt onderwezen. In Eu ropa zijn we zo ver nog niet. De dove kinderen van nu moeten de leraren van morgen worden. Dove leraren wier moedertaal gebarentaal is zijn schaars. Tijdens de informatiemarkt in het Witte Kerkje kunt u zich laven aan de prachti ge taal der doven. De SWDA (Stichting Welzijn Doven Amsterdam e.o.) vertelt u dat doven alles kunnen behalve viool spelen. Geïnteresseerden kunnen via hen een cursus Nederlandse gebarentaal volgen. De Gebarenwinkel van de stich ting Vi-taal uit Den Haag is al vele jaren zeer creatief bezig met de Nederlandse gebarentaal. Het verleden jaar op hun initiatief uitgebrachte boek „Gebaren taal, de taal van doven in Nederland" kreeg verleden jaar de prijs voor de beste populair wetenschappelijke publi catie. Recent gaven zij bekende Neder landse kinderverhalen (Annie M. G. opgericht 14 november 1919 - aangesloten bij de NWR - KvK Alkmaar nr. 30879 m WW Te| :072 331895, Fax: 072 338209 TAXATIES plaats op de Kennemerstraatweg. Zodat de toekomst van de nieuwe basisschool De Springschans er goed uitziet. KENNEMERSTRAATWEG 63,HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOOR HOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR li NVM Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, to. Albert Heijn, tel. 335085. HEILOO - Op zaterdag 10 september wordt in Nederland de Open Monumen tendag gehouden. Op deze dag zullen er in de Regio Midden-Kennemerland vele monumenten hun poorten openen. Overal waar op die dag "de vlag met de sleutel" wappert is iedereen van harte welkom. Op de Open Monumentendag in de ge- HEILOO - Onze plaatsgenote Linda Vader heeft op 26 augustus aan de Vrije Universiteit te Amsterdam haar studie hydrogeologie met succes voltooid. HEILOO - Op uitnodiging van de Stich ting voor Natuurgeneeskunde Abor Vi- tae verzorgt Piet van Diepen uit Ursem op maandag 12 september in de Gere formeerde Kerk, Noordergeeststraat 9 te Heiloo, een avond over ziekte en ge zondheid, met als slogan 'Wie van zijn natuur afwijkt, komt in de problemen'. De zienswijze van deze uit Ursem af komstige man is op zijn minst opmerke lijk te noemen. Hij zegt de film van ieders leven te kunnen zien en zo te kun nen aangeven wat de oorzaak is van de ziekte en hoe je die kunt oplossen. Voor de pauze zet hij zijn zienswijze uiteen en na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De aanvang is om 20.00 uur en de prijs bedraagt 10,-. Voor inlichtingen kunt u bellen 072- 330523. meente Heiloo zijn de volgende monu menten voor het publiek toegankelijk: 1. Rectoraat en Bedevaartplaats Onze Lieve Vrouw Ter Nood aan de Kapel laan (provinciaal monument); 2. Psychiatrisch Centrum St. Willibror- dus aan de Kennemerstraatweg (opge nomen in het Monumenten Inventarisa tie Project); 3. De twee hekpijlers van het hekwerk van Landgoed Ter Coulster aan de Ken nemerstraatweg (rijksmomument); 4. "De Hutkoffer" aan de Heerneweg 21 (rijksmonument); 5. "De Witte Kerk" en de bijbehorende toren aan de Heereweg' 32/34 (rijksmo nument); 6. De Oudheidkamer van de vereniging Oud-Heiloo aan de Nic. Beetsweg 94, in combinatie met 't Groentje; 7. "De Wipwatermolen" aan het Maal water (rijksmonument).j Een informatie/route-boekje, dat door samenwerking van de plaatselijke comi- té's van Limmen, Akersloot, Uitgeest, Castricum, Heemskerk en Heiloo tot stand is gekomen, zal een welkome hulp zijn in de keuze van de monumenten die bezocht kunnen worden. Deze boekjes zijn gratis te verkrijgen bij het gemeen tehuis, VVV, bibliotheek en de open gestelde monumenten. Aan de Open Monumentendag is een fotowedstrijd verbonden. De bezoekers tijdens de Open Monumentendag op za terdag 10 september 1994 kunnen één of meer vand e in het boekje genomede monumenten fotograferen. Aan deze wedstrijd zal, naast eent weede en derde prijs, een eerste prijs worden toegekend van 250,-, in waardebonnen, te beste den bij Foto Blom te Heemskerk. Deel nemers zullen schriftelijk van de uitslag op de hoogte worden gebracht. De prij suitreiking zal plaatsvinden op 29 sep tember 1994 om 20.00 uur in het "Museum Gemaal 1879" te Akersloot. HEILOO - Het seizoen bij het Noord hollands Balletcentrum, Stationsweg 115 is op 5 september begonnen. Zoals elk jaar met nieuwe beginnersgroepen in o.a. Steps (v.a. 12 jaar) Tapdance (v.a. oktober), Callanetics, Jazzballet, kleu terballet (le 4 lessen 10,00) en Klas siek ballet. Voor elke leeftijd is er wat te doen zoals bijv. de speciale lessen voor de jeugd van 8 t/m 11 jaar juniordance en van 11 t/m 14 jaar teendance. Om kennis te maken is het mogelijk eerst een gratis proefles mee te doen en daar na pas in te schrijven. Mochten de les sen midden in het jaar niet meer beval len/uitkomen dan is dat bij het Noord hollands Balletcentrum geen enkel pro bleem. De opzegtermijn is een kalender maand! Voor moeders met kinderen is er op verschillende tijden Trimdance en Callanectics (beide lessen zijn op mu ziek) met oppas voor de kinderen. Alle lessen worden gegeven door enthousi aste en bevoegde docenten. Bel voor in formatie en kom dan voor een proefles. Bel Yvonne van «Zoelen tel. 02208 18462. Schmidt e.d.) in Nederlandse gebaren taal op video uit. Naast deze banden kunt u op de informatiemarkt ook rustig gaan zitten kijken naar de ontroe rende video „Doof en dan..." De FODOK (Federatie Ouders van Do ve kinderen) liet deze band maken. De FODOK geeft informatie over alles waar je rond een doof kind zoal mee te maken krijgt. Communicatie tussen do ven onderling maar vanzelf ook tussen doven en horenden is een zeer belang rijk en interessant terrein. PTT Telecom toont de meest recente ontwikkelingen. Een van oudsher bekende firma op het gebied van communicatie welke een be grip is in doof Nederland sluit de rij. Met name de laatste twee deelnemers aan deze informatiemarkt zullen ook slechthorende mensen het één en ander kunnen laten zien. Deze ontmoeting met de wereld van do ve en slechthorende mensen is een zich niet alledaags voordoende gelegenheid voor Heiloo en wijde omgeving. De in formatiemarkt op zaterdag 10 septem ber in het Witte Kerkje te Heiloo is open van 10.00 tot 16.00 uur. HEILOO - De heer Th.F.J. Mens uit Heiloo is zaterdag 3 september onder scheiden met de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zil ver. Loco-burgemeester mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom reikte de on derscheiding in Hjeiloo aan de heer Mens uit tijdens de receptie in restau rant Klein Var nebroek te Heiloo. Op 3 augustus 1994 is het veertig jaar geleden dat de heer Th.F.J. Mens als zelfstandig ondernemer zijn schoen- herstelwerkzaamheden begon. Vóór dit zelfstandig ondernemerschap heeft de heer Mens, naast het vervullen van de militaire dienstplicht, nog gewerkt te Sassenheim en Uithoorn. In zijn vrije tijd is de heer Mens van 1 februari 1966 tot 1 mei 1979 lid geweest van de plaat selijke vrijwillige brandweer in de rang van brandwacht le klasse en hij is een van de eerste leden geweest die het di ploma perslucht behaalde in 1970. Ver der heeft hij zich ingezet voor de plaatselijke begrafenisvereniging De Laatste Eer. Deze vereniging bestaat nu niet meer. Heerenweg 167,1851KN Hak»,Tel: 072-331716. ALKMAAR - Yoga-cursus met de cha- kra's als leidraad. Fysiek, psycholo gisch en spiritueel, maken we een reis door de 7 hoofdchakra's, van de basis, naar de kruin. Er wordt daarbij vooral gebruik gemaakt van dynamische yoga- oefeningen, om de subtiele energie te la ten stromen of juist van een bepaalde blokkade bewust te worden. Ook man tra's, visualisaties en meditatie staan re gelmatig op het programma. De cursus is vooral gericht op groei en inzicht van het eigen funktioneren en de uitwerking ervan in de praktijk. Er is een 6-daagse chakra-cursus op de laatste zaterdag van september, oktober, november, ja nuari, februari en maart van 10.00- 16.00 uur, maximaal 9 personen. Start 24 september. Dezelfde chakracursus, maar dan op 15 woensdagochtenden van 9.00-11.00 uur (max. 4 pers.) vanaf 14 september t/m 20 januari. Voor meer informatie: Klaaske van Kuijk, tel. 072-112478. HEILOO - Nadat de verkoop van kin derschoenen - vooral door het dragen van sportschoenen - door een diep dal is gegaan, zit daar nu weer een duidelijk stijgende lijn in. Met name de bootee's zijn de komende winter zeer actueel, zo wel voor jongens als voor meisjes. Hanraads op de Stationsweg heeft daar om zijn collectie kinderschoenen sterk uitgebreid. Naast de bestaande merken Renata, Binley en Elefant is ook het merk Compagnucci aangetrokken. In het aanbod zijn ook de stoere Lumber jacks een plaatje om te zien, een sterke schoen voor een redelijke prijs. Voor een uitgebreide wintercollectie kinder schoenen bent u derhalve bij Hanraads op de juiste plaats. Gaat u gerust eens een kijkje nemen. HEILOO - De waterschappen Hollands Kroon (Wieringerwerf), Groot- Geestmerambacht (Warmenhuizen), Westfriesland (Hoorn), Het Lange Rond (Alkmaar) en De Waterlanden (Middenbeemster) gaan gezamenlijk de voorlichtingscampagne rond de aan staande waterschapsverkiezingen orga niseren. Ze presenteren zich als de vijf kwantiteitswaterschappen in Noord- Holland boven het Noordzeekanaal. Hiermee proberen de Vijf alle Noord hollanders gelijktijdig en op dezelfde manier te informeren over de complexe materie van de grootschalige water schapsverkiezingen die op dinsdag 13 december worden gehouden. Door alle informatie te bundelen verwachten de Vijf de organisatie van de verkiezingen te stroomlijnen en de Noordhollanders compact en helder te informeren over de complexe materie. De meeste proce dures rond de verkiezingen van de nieu we algemene uitzonderingen per waterschap overzichtelijk in beeld ge bracht kunnen worden. De kern van deze bovenregionale aan pak is een uitgebreide verkiezingskrant die de Vijf gezamenlijk produceren en in het gehele gebied van Noord-Holland boven het Noordzeekanaal huis-aan- huis zullen verspreiden. De krant zal bovendien beschikbaar zijn via de wa terschapskantoren en de gemeentehui zen voor hen die de krant missen of kwijtraken. Ook voor de uitgebreide advertentie-uitingen zullen de Vijf geza menlijk optrekken. De verkiezingen starten officieel op 12 september met het ter inzage leggen van de lijst van stemgerechtigden, die wordt gevolgd met de kandidaatsstelling waarvan de formulieren op 17 oktober bij het des betreffende waterschap ingeleverd moe ten worden. De verkiezingen zijn gepland op dinsdag 13 december. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1