Rioolrechten en Afvalstoffenheffing in 1994 weer hoger Gemeentedag 1994 Open Monumentendag PAGINA 4 UITKIJKPOST 7 SEPTEMBER 1994 De in de bus gevallen aanslag rioolafvoer- rechten en afvalstoffen(reinigings)heffing over 1994 viel u vast niet mee. Weer is het be drag hoger dan vorig jaar. Daar zijn een paar oorzaken voor aan te wijzen. De vuilverwerking Al jaren stijgt de totale hoeveelheid afval die wij met zijn allen produceren. Op de een of andere manier moet afval worden hergebruikt of worden vernietigd. Afvalscheiding en hergebruik worden ook in Heiloo steeds meer toegepast zoals schei ding van groen en ander afval, glas en papier. Dat kost geld. Het afval dat niet wordt hergebruikt moet, omdat de milieu-eisen steeds scherper wor den, zo milieuvriendelijk als mogelijk is wor den vernietigd. Dat kost ook steeds meer geld. In Heiloo heeft de gemeenteraad besloten dat, net als in bijna alle andere gemeenten, 'de vervliiler betaalt'. Vanaf 1994 worden de kosten dan ook volledig doorberekend in de heffingen. Stijgen de kosten in de loop van de jaren verder, dan stijgen de belastingaanslagen dus ook nog verder. Dat is vrijwel zeker het geval, omdat we nog steeds meer afval aan bieden en ook landelijke milieu-eisen scher per worden. Rioolafvoerrechten Ook hier is sprake van steeds zwaardere milieu-eisen en hogere kosten die worden doorberekend in de aanslagen. Heiloo is ver plicht rioleringen die lekken, te vervangen. Nu hebben wij in Heiloo een heel redelijk ri oolstelsel, maar de kwaliteit daarvan moet in de toekomst zo goed zijn dat geen bodem-en waterverontreiniging kunnen ontstaan door lekkages. In dat geval zijn we verder van huis, ook financieel! Het door de raad on langs vastgestelde rioolbeheerplan geeft aan dat daardoor hoge investeringen moeten wor den gedaan met als gevolg dus ook weer ho gere aanslagen. Als de totale belastingdruk in Heiloo wordt vergeleken met andere gemeenten, de con sumentenbond publiceert regelmatig dit soort vergelijkingen, dan blijkt dat vooral de onroe rend goedbelasting (of OZB genoemd) in Hei loo nog steeds niet hoog is. Dus wat dat betreft valt het nog steeds mee. Omdat Heiloo de komende jaren fors lagere rijksuitkeringen verwacht kan dat echter bete kenen dat ook aan verdere stijging van de onroerend goedbelasting niet meer valt te ontkomen. Deze publikatie is geen vrolijke boodschap, maar is bedoeld om niet leuke dingen als het waarom van het betalen van belastingen en heffingen, nog eens* uit te leggen. Minimabeleid De gemeente Heiloo kent al een aantal jaren een minimabeleid. Dit beleid is er op gericht om aan die personen die moeten rondkomen van een netto besteedbaar inkomen dat gelijk is aan het minimum of juist iets daarboven ligt een financiële bijdrage te verstrekken in de gemeentelijke belastingen. Afvalstoffen De chemokar staat op 13 en 14 september in het dorp Deze maand wordt u weer in de gelegen heid gesteld om uw klein chemisch afval op een milieuvriendelijke manier te laten ver werken. De gemeente zal met eigen personeel en auto op de vaste inleverpunten aanwezig zijn. Bij deze medewerkers kunt u met al uw vra gen over chemisch afval terecht. Wilt u weten waar en op welk tijdstip u de chemokar kunt vinden? Raadpleeg dan de achterkant van de GFT- ophaalkalender. U kunt hierop overigens ook nog eens beknopt terugvinden welke stoffen tot het klein chemisch afval behoren. De landelijke gemeentedag wordt dit jaar op zaterdag 24 september gehouden. Het cen trale thema is 'bouwen en wonen'. Hoe ziet de gemeentedag er in Heiloo uit? I Ontvangst nieuwe inwoners van Heiloo en kennismaking met het college van burge meester en wethouders van 11.00 - 13.00 uur. Deze mensen ontvangen een per soonlijke uitnodiging. II Open Dag Gemeentehuis: openstelling van alle publiekgerichte afdelingen van 13.00 - 15.00 uur. ledereen is welkom. Ill Openbaar debat in raadzaal van ca. 13.45 - 15.00 uur over de relatie burger en bestuur, met gemeenteraad en genodig den en belangstellenden in het kader van bestuurlijke vernieuwing. Dit in samenwer king met Radio Noord-Holland. In de Uitkijkpost van 21 september volgt nog meer informatie. Heeft u vragen over déze dag, neem dan contact op met de voorlichter van de gemeente, mw. R.M.J. Roos, telefoon 313 289. Op zaterdag 10 september 1994 wordt in Ne derland de Open Monumentendag gehouden. Op deze dag zullen er in de Regio Midden- Kennemerland vele monumenten hun poorten openen. Overal waar op die dag 'de vlag met de sleutel' wappert is iedereen van harte welkom. Een informatie/route-boekje, die door samen werking van de plaatselijke comités van Lim- men, Akersloot, Uitgeest, Castricum, Heemskerk en Heiloo tot stand is gekomen, zal een welkome hulp zijn in de keuze van de monumenten die bezocht kunnen worden. Deze boekjes zijn gratis te verkrijgen bij het gemeentehuis, VVV, bibliotheek en de open gestelde monumenten. Op de Open Monumentendag in de gemeen te Heiloo zijn de volgende monumenten voor het publiek toegankelijk: 1. Rectoraat en Bedevaartplaats Onze Lieve Vrouw Ter Nood aan de Kapellaan (provin ciaal monument); 2. Psychiatrisch Centrum St. Willibrordus aan de Kennemerstraatweg (opgenomen in het Monumenten Inventarisatie Project); 3. De twee hekpijlers van het hekwerk van Landgoed Ter Coulster aan de Kenne merstraatweg (rijksmonument); 4. 'De Hutkoffer' aan de Heerenweg 21 (rijksmonument); 5. 'De Witte Kerk' en de bijbehorende toren aan de Heerenweg 32/34 (rijksmonument); 6. De Oudheidkamer van de vereniging Oud- Heiloo aan de Nic. Beetsweg 94, in com binatie met 't Groentje; 7. 'De Wipwatermolen' aan het Maalwater (rijksmonument). Aan de Open Monumentendag is een foto wedstrijd verbonden. Wij vragen de bezoe kers tijdens de Open Monumentendag op zaterdag 10 september 1994 één of meer van de in het boekje genoemde monumenten te fotograferen. Aan deze wedstrijd zal, naast een tweede en derde prijs, een eerste prijs worden toegekend van f 250,-, in waarde bonnen, te besteden bij Foto Blom te Heemskerk. Deelnemers zullen schriftelijk van de uitslag op de hoogte worden gebracht. De prijsuitreiking zal plaatsvinden op 29 sep tember 1994 om 20.00 uur in het 'Museum Gemaal 1879' te Akersloot. De namen van de winnaars zullen ook in de Uitkijkpost wor den vermeld. Uitwerking inrichting niet-bebouwde gedeelte Oosterbos Op 23 juni jl. is in het Wijkgebouw De Ypsa- lon een informatie-avond gehouden over de inrichting en aanplant van het Oosterbos. De nadruk lag op het niet-bebouwde gedeelte van het Oosterbos. Het bebouwde gedeelte van het Oosterbos - het woonbos - en de daarin uit te geven kavels komen later in de tijd aan de orde. Het resultaat van de inbreng Op de informatie-avond is een tweetal schet sontwerpen gepresenteerd over de inrichting en de aanplant van het Oosterbos, dat als een groene zoom de bebouwing in het zuid oostelijke deel van de gemeente zal afron den. Het gemeentebestuur is ingenomen met de positieve reacties, waarbij voorkeur bleek voor schetsontwerp B. Dit ontwerp doet 'speelser' aan ten opzichte van ontwerp A en vooral het gebruik van 'kromme' lijnen geeft een spannender en aantrekkelijker beeld voor de in het bos verblijvende re creant. Keuzebepaling en verdere gang van zaken Het gemeentebestuur kiest voor schetsont werp B. Naast het speelse element bestaat ook uit stedebouwkundig oogpunt voorkeur voor dit ontwerp, dat nu verder in detail uit gewerkt gaat worden. Daarbij krijgen de ge maakte opmerkingen en gedane suggesties de nodige aandacht. Met name is het de be doeling in verhouding meer bos aan te leg gen en te trachten het parkeren op een kleine schaal mogelijk te maken. De tekening geeft de toekomstige situatie schetsmatig aan. Als het uitwerkingsplan klaar is zal gele genheid worden geboden dit plan in het gemeentehuis te bekijken, hetgeen in de loop van september is te verwachten. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en we thouders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen en positief bevonden meldingen verleend: Kennemerstraatweg 17, O. Postmus - plaat sen serre Westerweg 127a, A.G.C.M. Veldt - Bakkum - plaatsen woonhuis Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Ingediende bouwaanvragen Voorbereidingsbesluiten Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Haesackerlaan 55, P.J. Slooten - vergroten dakkapel Kennemerstraatweg 480, R.J. Backer - ver groten kamer Westerweg 103, B. Daudey - vergroten woonhuis Brasemcroftlaan 13, A. van Roon - verande ren carport tot garage/berging Kennemerstraatweg 295, H.J. Broers - plaat sen woonhuis De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 5 september 1994 heeft besloten te verklaren, dat bestemmingsplannen worden voorbereid voor a. Station en omgeving; b. het perceel Vredenoord 131; c. een gedeelte van de Pastoor van Muijen- weg (het gebied van de voormalige Maria Lidwinaschool alsmede het Cornells Dreb- belcollege). De besluiten treden in werking op 8 septem ber en liggen met de daarbij behorende teke ningen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkda gen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tij den alleen na telefonische afspraak nr. 313 121). I HEILOO m G Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 12 september 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Financiële rapportage per 01-06-1994 - Heffing reinigings- en rioolrecht (Notitie Groen Links en brief bestuur Bewoner scommissie 'De Gouwe Boom' - Jubileumboek Heiloo 1300. Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 13 september 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het ge meentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Afkoop herstel/achterstallig onderhoud en buiten gebruik stellen Rehobothschool - Diverse subsidieverzoeken ten laste van post Ouderenbeleid - Goedkeuring rekening 1993 en vaststel ling definitief subsidie 1993 Openbare Bi bliotheek. Commissie Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken plaats op woensdag 14 september 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van hét ge meentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Verzoek G.P. Groot tot verhoging stort plaats en bouw glasbewerkingsinstallatie aan de Kanaaldijk - Herberekening grondprijzen van het 2e uitwerkingsplan van Zuid-Oost II - Bouwplan De Loet - Aanpassing woonruimteverdelingssyste- matiek - Aanpassing KCA-depot, portiersloge en wasplaats op het gemeente-terrein aan het Rosendaal - Verkeerspaddestoelen Kleijn Barlaken Wet Milieubeheer Burgemeester en wethouders van de ge meente Heiloo maken bekend dat zij de vol gende meldingen ingevolge artikel 8.40 Wet Milieubeheer (algemene regels voor niet- vergunningplichtige inrichtingen) hebben ont vangen: Besluit Akkerbouw: - WNK bedrijven Diverse Groen/Kwekerij Boekelermeerweg 19 A, 1851 LS HEILOO, ontvangstdatum 24 mei 1994 - Fa. P. van Dam en Zn., Kennemerstraat weg 415, 1851 NE HEILOO ontvangstda tum 3 juni 1994 - Sombroek-Kareis V.O.F. Hoogeweg 44, 1851 PJ HEILOO, ontvangstdatum 7 juni 1994 - Fa. Punt, Kennemerstraatweg 419, 1851 NE HEILOO, ontvangstdatum 8 juni 1994 - M.J. Kuijper, Hoogeweg 25, 1851 PG HEI LOO, ontvangstdatum 10 juni 1994 - Fa. J. Sombroek, Groeneweg 16/18, 1851 PN HEILOO, ontvangstdatum 16 juni 1994 - Fa. J. Sombroek, Groeneweg 24, 1851 PN HEILOO, ontvangstdatum 16 juni 1994 - Holland Blumenmarkt B.V., Kenne merstraatweg 431, 1851 PD HEILOO, ont vangstdatum 20 juni 1994 - A. van der Velden, Runxputteweg 28, 1851 PN HEILOO, ontvangstdatum 19 ju li 1994 - Firma Gebr. Pi Ikes, Oosterzijweg 57, 1851 PC HEILOO, ontvangstdatum 18 au gustus 1994 Besluit Brood -of Banketbakkerijen - Bakkerij Hemmer Heerenweg 162, 1851 KW HEILOO, ontvangstdatum: 30 mei 1994 Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 I 3289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek zichfrelatie met het open weidegebied trapveld/ hqweide natte grasland vegetatie andelpad bomenlaan 'droog bostype' bloemenweide natte oevervegetatie uitzichtpun vlondet natte oever- en graslandvegetatie eelopsla

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4