De Aanleg rondweg van start Prins van Oranje opent museum Prins Hendrik de Zeevaarder Afstemming natuur en landbouw Nieuwe Scene speelt 'Hadewych' in Lioba Klooster Conquista start nieuwe seizoen Limmer Zuivelloop Storey club Avak/Cravak Jazz/popweekend Akersloot Rijvaardigheidsrit 50 Burgemeester Brommet voor de klas Astrologie Meervogels handbal Limmer Plankeniers TC Hogedijk Indoorskischool De Beeck GT Heiloo AV Trias Foresters Handbal Klaverjasclub E.H.K. De vroegte wint Schaakclub Oppositie PAGINA 14 UITKIJKPOST 14 SEPTEMBER 1994 EGMOND - Met de instelling van de Werkgroep Alternatieven Bergen- Egmond-Schoorl wordt een begin ge maakt met de afstemming van natuur en landbouw in dit deel van de Binnen- duinrand. De heer J. Achterstraat, ge deputeerde voor landbouw en landinrichting, installeerde de leden van de werkgroep op woensdag 7 sep tember. In het landinrichtingsgebied Bergen- Egmond-Schoorl, dat 4.800 ha omvat, speelt de relatie natuur, landschap en landbouw een belangrijke rol. In dit ge bied is ongeveer 675 ha natuurontwik keling, 245 ha reservaatvorming en ongeveer 610 ja beheersgebied (natuur vriendelijk agrarisch beheer) voorzien. De werkgroep zal onderzoeken welke andere vormen van natuurbeheer door agrariërs mogelijk zijn in plaats van 460 ha aan te kopen grond, nu agrariërs steeds meer belangstelling tonen voor natuurvriendelijk beheer. Als deze an dere vormen van natuurbeheer voldoen de natuurwaarden opleveren kunnen zij (geheel of gedeeltelijk) in de pjaats ko men van deze oorspronkelijke 460 ha aan te kopen landbouwgronden. Daarnaast heeft de provincie het rijk ge vraagd om voor de beheersgebieden de 'ruime jas benadering' toe te mogen passen. Dat wil zeggen dat er niet een vast omlijnd gebied als beheersgebeid wordt aangewezen, maar dat er ruimere zoekgebieden komen. Binnen deze ge bieden kunnen agrariërs aangeven of en voor welke delen van hun land zij be heersovereenkomsten willen afsluiten. Uitgangspunt daarbij is wel dat uitein delijk het totaal aantal beheershectares dat voor het betreffende zoekgebied is aangegeven, niet wordt overschreden en dat er voldoende natuurbaten uit voor tvloeien. De werkgroep zal met voor stellen voor aanwijzing van deze 'ruime jasgebieden' komen. De werkgroep zal onder voorzitterschap staan van de heer K. Kerkhoven, lid van de Provinciale Commissie Beheer Land bouwgronden (PCBL). Daarnaast bestaat de werkgroep uit vertegenwoor digers van de PCBL, landbouw, natuur, Vereniging Noordhollandse gemeenten, Vereniging Noordhollandse Water schappen en adviserende leden van pro vincie en rijk. Met een slag op de gong opende prins Willem Alexander het museum in de Egmondse Prins Hendrik Stichting. De borden gaan tegen de vlakte: het startsein voor de aanleg van de rond weg in Egmond aan den Hoef. EGMOND - Er heerste een beetje een opgewonden stemming in de ontvangst zaal bij de Prins Hendrik Stichting. Het gebeurt ook niet elke dag dat kroon prins Willem Alexander op bezoek komt. De meeste bewoners waren al vroeg aanwezig om zeker te zijn van een goede plaats. Velen met een oranje strik opgespeld. Na lang wachten was het moment dan daar en met een warm ap plaus werd de Prins welkom geheten. Enkele sprekers gaven uitleg hoe deze expositie tot stand was gekomen en ver telden iets over de historie van de Prins Hendrikstichting, onder andere de di- rekteur J. Pater, de voorzitter van het regentencollege A.C. Lamers en de voorzitter van de Prins Hendrik Stich ting, de heer J. de Vries. Gedurende een klein intermezzo werden zeemansliedjes van de dichter Slauer- hoff door "Flint" ten gehore gebracht. Scheepsgang Met een ferme slag op een oude scheeps- gong opende de Prins van Oranje het museum Prins Hendrik de Zeevaarder. Het museum is gevestigd in de Prins Hendrik Stichting te Egmond aan Zee, omdat deze als doel heeft de belangen van de Nederlandse zee- en binnenvaart te steunen. De openingsceremonie door de Prins van Oranje paste in de traditie. Prins Hendrik de Zeevaarder, broer van Ko ning Willem III, legde op 24 maart 1874 de eerste steen voor deze nationale in stelling voor oud-zeevarenden. Na ver bouwingen in de loop van deze eeuw werd dit openingsceremonieel herhaald door: Prins Hendrik, Koningin Juliana, en Prins Bernhard, tot op de dag van vadaag beschermheer van de Vereni ging. Willem Alexander, Prins van Oranje vertegenwoordigde vorige week woensdag de vijfde generatie; Ter gelegenheid van de ceremoniële handeling ontving de prins van Oranje het eerste exemplaar van de historiogra fie over 120 jaren Vereniging en Stich ting. Dit boek werd geschreven door mevrouw drs. Joke Korteweg. De voorzitter van de Regenten van de Vereniging Prins Hendrik, de heer A.C. Lamers deed een schenking, te bestem men voor een instelling, welke eveneens een maritiem humanitaire taak vervult, de Koninklijke Nederlandse Reddings Maatschappij. Vervolgens begaf het ge zelschap zich naar het museum. Verbouwing In 1980 werd de Prins Hendrik Stichting grootscheeps gerenoveerd en aan de moderne eisen aangepast. Maritieme prenten en schilderijen, antiquiteiten en curiosa vonden een plaats in de gangen en zalen. Daar kwamen nog foto's en documenten bij en langzamerhand was er een hele collectie ontstaan die vroeg om een museum. Dit kreeg een onder komen in de Nicolaas de Graaff-zaal. U zult hier ook een verzameling zee mansmodellen aantreffen, zoals bar ken, fregatten, klippers, kotters en sloe pen, enz. Het museum is toegankelijk voor publiek van dinsdag t/m zondag van 10.00-17.00 uur. Voor meer infor matie kunt u bellen met 02206-1224. EGMOND - Maandag was het dan ein delijk zover. Er is een begin gemaakt met de aanleg van de Egmondse rond weg. Hoofd van de provinciale dienst wegen, verkeer en vervoer, de heer J. van de Kieft en de wethouders G. Damstra en C. Wijn schoven elk een bord omver met de tekst "Einde ver keersoverlast met ingang van 1995". Kosten van het werk 6.6 miljoen. De ze komen voor rekening van de Provin cie Noord-Holland. De provincie neemt de weg (N512) na voltooiing in beheer en onderhoud. De rondweg moet de EGMOND - De Antwerpse theater groep de Internationale Nieuwe Scene zal op 22 en 23 september in het Lioba Klooster in Egmond in totaal drie voor stellingen geven van Hadewych, een produktie die eerder in het kader van "Antwerpen culturele hoofdstad" werd gespeeld. Hadewych was één van de 'mulieres re- ligiosa' die vanaf het midden van de dertiende eeuw in verschillende steden in de Lage Landen opdoken. Deze vrou wen kozen voor een religieus, maar vooral onafhankelijk leven: zij weiger den het huwelijk, maar ook de mo nastieke gelofte. Zij leidden een leven in evangelische armoede maar zorgden door handenarbeid voor hun eigen brood. Ze leefden in dienst van de rela tie tussen de menselijke ziel en God en bouwden daar op basis van hun eigen ervaring een visie op, wat door de kerk als zeer bedreigend werd ervaren. Hadewych was een 'muiier religiosa' van het eerste uur. Rond haar groeide een kring van gelijkgezinde vriendinnen waarvan zij de spirituele leidster was. Op haar negentiende kreeg zij voor het eerst een visioen waarin ze het besef krijgt van de goddelijke eenheid die on der de veelvormige zichtbare werkelijk heid ligt, de wereld waar de menselijke ziel thuishoort en kan opgaan in God. Vanaf dat moment leeft Hadewych in dienst van de 'minne', want zo noemt zo het verlangen van de ziel naar God en van God naar de ziel. De minne kent ge lukzalige momenten van mystieke een heid, van 'ghebruken' maar ook van 'ghebreken' als de eenheidservaring ver weg is. Haar vrijwillige maatschappelijke isole ment was vaak onderwerp van spot en haat van de buitenwereld. Anderen, 'les autres' noemt Hadewych ze, zaaiden tweedracht in haar kring. Dit leidde tenslotte tot haar verbanning en moge lijk zelfs haar gevangenneming. De taal van Hadewych - één van de vroegste voorbeelden van de geschreven volks taal - is beeldrijk en krachtig, uitstekend passend dus in de vanaf 1973 bestaande traditie van het kritisch poëtisch volkst heater van de Internationale Nieuwe Scene. Hadewych wordt gebracht door dertien akteurs en musici. Plaatskaarten voor dit bijzondere eve nement zijn vanaf heden van 10.00- 12.00 uur van maandag t/m zaterdag te lefonisch te bestellen onder telefoonnr. 02206-1388. De toegangsprijs is 35,-. De aanvang van de voorstelling op 22 september is om 20.30 uur. Op 23 sep tember zijn er twee voorstellingen, om 17.00 uur en om 20.30 uur. Het aantal plaatsen per avond is beperkt, telefoni sche reservering is daarom absoluut noodzakelijk. Het adres van het klooster is Herenweg 85, Egmond- Binnen. Hoeverweg en de Slbtweg in het cen trum van Egmond aan den Hoef ont lasten. De nieuwe weg komt zuidoostelijk van Egmond aan den Hoef te liggen en zal de Hoeverweg, vanaf een punt iets ten noorden van de aansluiting met de Sabi ne van Beierenlaan verbinden met de Heilooër Zeeweg en de Heerenweg. Tevens zal de rondweg, ter hoogte van de Mossellaan met een verbindingsweg worden aangesloten op de Hoeverweg. De Heilooër Zeeweg wordt vanaf de aansluiting met de Heerenweg doorge trokken naar de nieuwe Egmonder- straatweg. De noordelijke aansluitng van de Hei looër Zeeweg op de Heerenweg, dat wil zeggen naar en vanuit het dorp wordt dan voor autoverkeer afgesloten. Het werk is verdeeld in een noordelijk en een zuidelijk deel. Het noordelijk ge deelte loopt vanaf de Hoeverweg tot de Mossellaan. Hierin is ook opgenomen de bouw van een fietstunnel voor het fietsverkeer langs de Hoeverweg en de aanleg van de ontsluitingsweg voor het bedrijventerrein. Het zuidelijk deel om vat de aanleg van de rondweg vanaf de Mossellaan, het maken van aansluiting gen op de Heilooër Zeeweg en de Hee renweg en de doortrekking naar de nieuwe Egmonderstraatweg. Men denkt in mei 1995 met dit projekt klaar te zijn. LIMMEN - Wegens omstandigheden was het afgelopen week niet mogelijk om de lijst met winnende nummers te publiceren van de Zevende trekking van de superloterij. Hieronder vindt u als nog de trekkingslijst van de zevende trekking: 1. 0322 2. 0145 3. 0224 4. 1139 5. 0775 6. 0208 7. 0535 8. 1152 9. 0471 10. 0661 11. 0002 12. 1054 13. 0634 14. 0087 15. 0655 16. 0396 17. 0423 18. 0349 19. 0352 20. 0760 21. 0267 22. 0200 23. 0343 24. 0243 25. 1029 26. 0605 27. 0826 28. 0043 29. 0966 30. 0510 31. 0513 32. 0463 33. 0284 34. 1175 35. 0840. Vanaf komend weekend zal Conquista haar deuren weer openen. We beginnen op de vrijdagavond. Op deze avond is er geen entree. Toegang voor 16 jaar en ouder. Zaterdagochtend zijn we geo pend voor de kinderen van 7 tot 12 jaar. We zullen deze ochtend een disko gaan draaien. De entree is 1,00 waar je ook nog een gratis drankje voor krijgt. Kom er bij en leer je klasgenootjes goed ken nen tijdens het dansen op te gekke muziek. Ook de zaterdagavond, die gereserveerd is voor de tieners tot 16 jaar, staat in het teken van de muziek. Voor de zaterda gavond is er een house-party georgani seerd. De entree is 1,00. Omdat dit weer de eerste avond is van dit nieuwe seizoen, krijgt elke bezoeker een gratis consumptie. Deze house-party, die als thema-naam "the house of darkness" heeft, bevat alle housestijlen die je maar kunt bedenken. Er zal dus niet alleen hardcore worden edraaid, maar ook zal het andere uiterste gedraaid worden, de mellow. De moeite waard dus om deze avond langs te komen. Zondagmiddag zijn we open voor de oudere jeugd onder ons, voor een lekker biertje en ezellige achtergrondmuziek. De uitgelezen middag om met een grote groep mensen te gaan dobbelen. De openingstijden: vrijdagavond 20.00- 01.00 uur, zaterdagochtend 10.30-12.00 uur, zaterdagavond 19.00-23.00 uur, zondagmiddag 14.00-18.00 uur. LIMMEN - Op kermiszondag namen ruim 100 personen deel aan de Limmer Zuivelloop. De uitslagen zijn als volgt: Jongens t/m 15 jaar 5 km: 1. Robin Koot 20.29 2. Perry Koot 20.36 3. Niels Glas 20.38 4. Mark Apeldoorn 21.15 5. Thijs Nijman 21.17. Meisjes t/m 15 jaar 5 km. 1. Annema- rieke Al 25.24 2. Jenny Kaandorp 25.55 3. Wendy Kaandorp 26.28*4. Nathalie Hollenberg 26.30 Heren 10 km. 1. Piet Kuijs 32.31 2. Kees Brasser 33.05 3. Sjaak Denneman 33.42 4. Jan Veldt 33.59 5. Frank de Groot 34.18. Dames 10 km. 1. Margret Groen 44.57 2. Annette Teeling 45.54 3. Jeanette Gazzah 46.38 4. Marjan Kerkhof 50.56 AKERSLOOT - Tijdens het jazz/pop weekend treden er in de Storey Club in Akersloot twee fantastische bands op. Twee bands die hun sporen al lang heb ben verdiend en een grote naam hebben opgebouwd. Op vrijdag 16 september zal de band Washline optreden in de Storey. Deze uit vier man bestaande rockgroep brengt onder andere muziek van The Rolling Stones, Tot en U2 ten gehore. Bij deze Akersloter/Uitgeester formatie staat de sfeer centraal en mede daarom slaat hun muziek zo aan bij het publiek. De Storey is geopend vanaf 21.00 uur. Twee dagen later, op zondag 18 septem ber, maken de Boothill Undertakers de Storey Club onveilig. Op geheel eigen wijze zullen deze vijf undertakers het jazz- en popweekend van Akersloot besluiten. De nadruk bij hun muziek ligt vooral bij de heavy klanken. Klan ken die de Storey op haar oude grond vesten zullen laten trillen en het publiek in extase zullen brengen. Aanvang: 17.00 uur. De toegang is voor beide da gen gratis. AKERSLOOT - Binnenkort beginnen onze najaarscursussen. Bij de volgende cursussen kunnen wij nog enige dames plaatsen. Ruimtelijk werken: De cursus omvat het ruimtelijk werken met zachte steen soorten zoals speksteen of albast, maar ook klei en boetseerwas behoren tot de mogelijkheden. Aanvang: 4 oktober, 10 lessen op dinsdagmiddag van 13.00-15.30 uur (hierbij zijn ook heren welkom). Schilderen met lapjes. Met dunne stof fen, naald en draad kunnen textiele aquarellen gemaakt worden. Aanvang: 12 oktober, 6 lessen op woensdagavond van 20.00-22.00 uur. Werken met chemage (doosje beplak ken) In deze les maakt u kennis met het gebruik van transparante textiellijm of vernis waarmee men eindeloos veel mo gelijkheden heeft. Datum: 20 oktober. Tijd: 13.15-15.15 uur. De cursussen vinden plaats in Centrum De Lelie, Rembrandtsingel 3 te Akersloot. Voor informatie en opgave bellen: 02513-13219 (mevr. Nijmeijer) AKERSLOOT - De laatste aktiviteit van Stichting Akersloot Promotie is ook dit jaar het Jazz/popweekend. Op vrijdag 16 en zaterdag 17 september zal Akersloot omgetoverd worden tot mu- ziekdorp. De echte liefhebbers van Jazz en Dixielandmuziek komen vrijdaga vond ruimschoots aan hun trekken als onder andere het bekende Dixieland or kest The Dixie Dandies in café De Vriendschap zal optreden. Wie meer voelt voor swingende blues/jazz kan te recht in bar 't Achterom waar deze avond The Midnight Mover ten tonele zal verschijnen. Terwijl in het jongeren centrum De Storeyclub de formatie Washline het aldaar aanwezige publiek zal proberen te vermaken. De entree is deze avond evenals de zaterdag overal gratis. Op zaterdagavond zal het traditiege trouw wel weer bomvol worden als on der andere de bekende Noordholland se formatie The Sting voor een werve lend optreden naar Akersloot komt. Back to The Sixties met alle bekende nummers uit de jaren zestig-zeventig. Ongetwijfeld zal ook dit jaar The Sting weer voor het nodige vuurwerk zorgen op het jazz/popweekend van Akersloot. In bar 't Achterom deze avond de for matie Memphis, een dijk van een groep die veel nummers van Stones e.d. ten gehore zal brengen. Een ijzer sterke be zetting garandeert een topavond voor swingende muziek. Liefhebbers van echte hard-rock kun nen terecht in de Storey waar deze avond The Boothill Undertakes voor het nodige vuurwerk zullen zorgen. Al met al reden genoeg om vrijdag of za terdag (mag natuurlijk ook alle twee de avonden) richting Akersloot af te reizen om aldaar gratis en voor niets te genie ten van uitstekende muziek. De aan vang vrijdag is 21.00 uur en dat is ook aanvangstijd op zaterdagavond en naast het gratis aanbieden van al deze bands is er nog een voordeel dat alles binnen wordt gehouden zodat natte kleren uit den boze zijn. Burgemeester Brommet als schoolmeester met in zijn handen de twee in elkaar gezette bouwplaatjes van Egmondse monumenten. EGMOND - Evenals vorig jaar zal ook dit jaar en wel op woensdag 12 oktober een rijvaardigheidsrit 50+ worden ge organiseerd in en vanuit het dorpshuis De Schulp te Egmond-Binnen voor deel nemers, die 50 jaar en ouder zijn en woonachtig in Alkmaar, Bergen, Hei- loo en Egmond. Op die dag wordt aan personen, die zich daarvoor hebben opgegeven, gelegen heid gegeven om een deskundig advies over zijn huidige rijstijl te krijgen door het afnemen van een rit van ongeveer 20 minuten in eigen auto onder begeleiding van een speciaal opgeleide rij- instructeur. De rit vindt plaats vanuit het dorpshuis en gaat zowel door dorps- en stadsbebouwing, buitenbebouwing, ev. een stukje snelweg en op verzoek het verkeersplein Kooimeer. Men kan deelnemen aan een theoretisch gedeelte, waarin door een verkeersdes- kundige aan de hand van dia's veel voorkomende verkeerssituaties worden doorgenomen en besproken met de deelnemers. Ook kan men zijn/haar ge zichtsvermogen en gehoororgaan te la ten testen. Deze testen worden afgeno men door deskundigen van de fa. Hof stede uit Alkmaar en Opticien Bakker uit Egmond. Voorts een reactie-test met een simulator, een demonstratie bij te wonen van reanimeren, zich uitgebreid te laten voorlichten over het verkeer, verkeersvoorschriften enzovoort. De rijvaardigheidsrit 50+ wordt geor ganiseerd door de Stichting Welzijn Ou deren en de Stichting Anders Actieven in nauwe samenwerking met Veiligver- keer Nederland, afd. Alkmaar, Rij schoolhouders, Reddingsbrigade/EHBO Egmond en enkele vrijwilligers. De deelnemersbij drage is vastgesteld op de landelijke norm van 25,00. De kosten per deel nemer zijn begroot op ongeveer 100,00. Het verschil ad f/ 75,00 wordt gedragen door bijdragen van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid in Noord-Holland en de gemeente Eg mond. Het deelnemen aan alle onderdelen EGMOND - Afgelopen donderdag was burgemeester Brommet van Egmond eventjes schoolmeester. Bij openbare basisschool De Boswaid vertelde hij het één en ander over de monumentendag, die dit weekend werd gehouden. De leerlingen ontvingen hierna twee bouw plaatjes van Egmondse monumenten: een klokgevelpandje aan de Abdijlaan en het noodkerkje aan de Kloosterweg, beide in Egmond-Binnen. Alle leerlin gen van de hoogste drie groepen van alle Egmondse basisscholen ontvingen de bouwplaatjes, die werden uitgegeven als promotie van de open monumentendag 1994. HEILOO - Op vrijdag 16 september van 18.00 tot 21.00 uur is er een astrologie informatieavond bij Anne Boekei aan de Kennemerstraatweg 197 te Heiloo. U kunt op deze gratis inloopavond terecht met al uw vragen over astrologie. Bij voorbeeld: wat is astrologie nu eigen lijk. Wat heeft een astroloog te bieden in consulten en cursussen. Hoe kun je vakmensen van charlatans onderschei den. Wat zijn normale prijzen. Alle informatie krijgt u volledig vrijblij vend. Uiteraard kunt u zich ook opge geven voor een cursus of een afspraak maken voor een consult. Anne kreeg haar opleiding van Drs. Karen Hamaker-Zondag en heeft al weer 4 jaar een praktijk in Heiloo, waar ze cur sussen en consulten geeft. De nieuwe beginnersgroepen starten dit jaar in ok tober/november. Voor folder en/of te lefonische informatie kunt u bellen: 072-339163. neemt ongeveer 3 uren in beslag. Er is daarpm een ochtend- en een middagses sie gepland. Aanmelding voor deelname kan vanaf heden tot woensdag 21 sep tember schriftelijk bij de Stichting Wel zijn Ouderen, Rooseveltstraat 1, 1931 VN Egmond aan Zee, onder vermelding van: naam, voorletters, geboortedatum en adres, alsmede of men 's morgens of 's middags wil deelnemen. Aanmeldin gen worden op datum van binnenkomst geregistreerd. Aanmelders ontvangen schriftelijk bericht en nadere in formatie. Nadere inlichtingen kunnen worden in gewonnen bij: Stichting Welzijn Oude ren, tel. 02206 5204; Veiligverkeer Ned. afd. Alkmaar, tel. 072 126297; P. L. Zwart, voorzitter organisatie, tel. 02206 3000; Th. P. Broersen, secretaris orga nisatie, tel. 02206 2156. AKERSLOOT - De tweede tegenstan der in de eerste divisie was voor de da mes geen probleem, reeds in de eerste helft werd de basis gelegd voor deze overwinning. Silvia Overpelt kreeg eni ge malen de hoekverdediging op het ver keerde been en benutte de kansen en mede via Moniek Kerssens wérd het een 7-4 voorsprong met de rust. Na rust duurde het tot in de 10de minuut voor dat ondanks hard werken de voor sprong door Ellen Tiebie werd vergroot. Evenals Anna-Marie Woestenburg stond Boukje Klaver op de goede plaats om Celeritas het scoren te beletten. De 13-6 overwinning was dik verdiend. Aan de monsteroverwinning van de he ren op De Blinkert valt niets af te din gen. Het was Meervogels dat vooral door agressief verdedigen de tegenstan der in bedwang hield. Na snelle aanval len die door Jacco Kerssens en Theo Krom werden afgemaakt stond er met de rust een verdienstelijke 12-3 op het scorebord. Na rust stond Sander Ver duin in de goal en deed niet onder voor collegakeeper Cees Wever. Meervogels volhardde in agressief verdedigen en De Blinkert kon weinig terugdoen. De pun ten bleven in Akersloot (24-7). LIMMEN - Toneelvereniging de Lim mer Plankeniers zoekt een nieuwe voor zitter (m/v). De Limmer Plankeniers bestaat reeds 17 jaar en is een gezellige amateurvereniging die jaarlijks 1 a 2 voorstellingen verzorgt. De huidige voorzitter is al meer dan 10 jaar als zo danig bezig en volgens het huishoude lijk regelement zou er allang een nieuwe geweest moeten zijn. Wie wil samen met de andere bestuursleden deze kar trek ken? Voor informatie: Mary Winder, tel. 02205 2726, of Gerda Kuijper, tel. 02205 2267. EGMOND - De clubkampioenschappen zitten er weer op, ruim 300 wedstrijden werden er verspeeld, die alle zeer spor tief werden afgewerkt, geen enkele one nigheid kwam bij de wedstrijdleiding op de wedstrijdtafel hetgeen tevens de sfeer verklaart van deze week met toch zo'n 110 deelnemers. De ontspannen sfeer bij de tc Hogedijk is tekenend voor de prettige omgang van de jeugd onder ling, alsook richting jeugdcommissie, die geen zee te hoog was om het de jeugd naar de zin te maken. Midden in het toernooi, op de woens dag dus, nadat de poulewedstrijden alle waren gespeeld, werd er gezwommen in de sporthal van Egmond, waarna een koud buffet-met ook wamre pizza's etc. -klaar stond in de kantine van ons club gebouw. Toen de magen waren gevuld, werd er een echte ballonnenwestrijd ge organiseerd met medewerking van sftonsor Beja Schoonmakers uit Heiloo die voor de 4e keer deze jeugdkamp sponsorde, en maar liefst 5 prijzen ter beschikking stelde voor de 5 verst gelan de ballonnen. De uitslag van deze bal lonnenwedstrijd zal worden bekend gemaakt op het laatste toernooi: het op op toernooi op 25 september van 10.00 tot 14.00 uur. De vrijdag werd dit jaar als spelletjes dag gebruikt, van 1.00 tot 16.00 uur stonden er zo'n 20 Oudhollandse spellet jes in de kantine opgesteld waar de jeugd zich naar hartelust op kon uitle ven. De zaterdag, als vanouds de finale dag is altijd een dag die zo gezellig rommelig verloopt dat je daar eigenlijk geen draaiboek op na hoeft te houden. Op deze dag worden de finale's gespeeld, uitzonderingen daar gelaten, er zijn -ook omdat het zaterdag is- veel kijkers. Hier volgen de uitslagen: ME t/m 10 jr. 1. Meie v.d. Pol 2. Bianca Swart. ME t/m 12 jr. 1. Renee Schuit 2. Tessa Val- kering ME t/m 14 jr. 1. Lotte Castelijns 2. Ilse Punt ME bo. 14 jaar kampioen 1 Suzanne Boertje 2. Suzanne v.d. Poel JE t/m 10 jr 1. Vincent Bos 2 Kees Rij ke JE t/m 12 jr. 1. Pascal Swart 2 Rob Belleman JE t/m 14 jr. 1. Niels Boertje 2. Marco Gerrits. JE bo 14 jaar 1. Bart de Nijs 2. Ivo van Vliet JE bov 14 jr. Kamp. 1 Robin Houtenbos 2. Bart de Nijs. MD t/m 10/12 jr. 1. Bianca Swart en Meie v.d. Pol 2. Eva Maureau en Emmely Teunissen. MD t/m 14 jr. 1. Tessa Valkering en Renee Schuit 2. Tes sa Wamper en Ilse Punt MD bov. 14 jr. 1. Suz. v.d. Poel en Nath. Starink 2. Lotte Castelijns en Esmê Apeldoorn. JD t/m 10 jaar 1. Brian Tromp en Jaap Jan de Graaff 2. Bart Scheltinga en Kees Rijke. JD t/m 12 jaar 1. Arnoud Dorenbos en Michel Liefting.2. Rob Belleman en Jan Willem Visser. JD t/m 14 jaar 1. Marco Gerrits en Paul Gerrits 2. Koen Schreurs en Daniël v.d. Pol JD bov. 14 jaar 1. Martijn Groen en Robin Houtenbos 2. Ivo van Vliet en Niels Boertje GD t/m 10 jaar 1. Vincent Bos en Meie v.d. Pol 2. Kees Rijke en Eva Maureau GD t/m 12 jaar 1. Rob Belle man en Tessa Valkering 2. Pascal Swart en Renee Schuit. GD t/m 14 jaar 1. Tes sa Wamper en Thijs Kooij 2. Patricia v.d. Voort en Tim Pieterse. GD bov. 14 jaar 1. Jasmijn Apeldoorn en Robin Houtenbos 2. Niels Boertje en Suzanne Boertje. BERGEN - Sportcentrum de Beeck in Bergen startte dit weekeinde haar pro- motieweek. In het teken van het nieuwe motto 'De Beeck kompleet' werd de splinternieuwe Indoorskischool van Marjo en Martin van der Hoek officiéél geopend. Onder toeziend oog van bur gemeester Ritsema en de wethouder skieden Maarten (13) en Menno (11) van der Hoek afgelopen zaterdag door het feestelijke rode lint dat over de ski baan gespannen was. Gedurende het weekeinde werden de mogelijkheden van de skibaan door middel van demonstraties en proefles sen getoond. De proeflessen gegeven door hoofdskileraar Bastiaan Huikes- hoven, werden enthousiast ontvangen. Ervaren skiërs die zich in eerste instan tie niet goed konden voorstellen hoe er nu geskied kan worden op een rollende mat hadden na een uur de smaak van het Indoorskiën te pakken. De reactie was dat ze eerst wel moesten wennen maar in de loop van de les ging het steeds makkelijker. De meesten za gen goede mogelijkheden om hun tech niek en conditie te verbeteren. Begin nende skiërs kregen al snel de basisprin cipes van het skiën onder de knie. Op de Indoorskiebaan is het mogelijk om een oneindig aantal bochten achter elkaar te skiën, kijkend in de spiegel kan de skiër aan correcties en oefenin gen werken tot de gewenste houding en techniek bereikt zijn. Tegelijkertijd wordt de specifieke skiconditie ge traind. Deze week kunt u het multi-functionele sportcentrum de Beeck in Bergen in al lerlei takken van sport een kennisma kingsles krijgen tegen een gereduceerd tarief. HEILOO - Ook de Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo is weer met haar activiteiten begonnen. Het ouder-en- kind-uur (2'A jr.e.o.) op woensdag- en donderdagmorgen wordt van harte aan bevolen, evenals de andere lessen voor kleuters, jongens en meisjes in de gym zalen in Oost, Centrum en West. De damesleden zijn ook blij de spieren weer te kunnen rekken bij calanetics en grondgymnastiek èn het toestellenuur. De heren houden hun conditie op peil op een uur met sport en spel in de zaal aan de Kerkakkers. Heeft u, of uw kind zin eens te komen kijken of mee te doen tijdens de lessen, vraag dan informatie aan bij mevr. J. Kuiper, tel. 336166. HEILOO - Afgelopen zondag werd in Heiloo de finale gehouden van de atle- tiekcompetitie van district West I. Or ganisatorisch verliep alles weer uitste kend op de accommodatie aan het Maalwater, mede door de financiële steun van de sector economie van Hoge school Alkmaar. De herenploeg van Trias eindigde uiteindelijk als derde, waarmee men zich waarschijnlijk ge plaatst heeft voor de promotiewedstrijd over twee weken in Bergen op Zoom. Daarin kunnen vier clubs een plaats in de landelijke eerste divisie bemachtigen. Er werden door de Trias atleten enkele prima prestaties geleverd. Casper Boek hout liep een uitstekende 400 meter in 50.7 sec., wat een tweede plaats bete kende. Eenzelfde klassering werd be reikt door Siem Boekei op de 1500 meter in 4.06.7, terwijl invaller Huib van Velthoven met 4.11.6 min. goed presteerde. Stef de Rijk verbeterde zich zelf bij het hoogpringen tot 1.85 m. en Paul Mul werd derde bij het discuswer pen met 36.36 m. Peter Hopman tenslotte liep een solide 5000 meter in 15.15.7 min. Komende vrijdag organiseert Trias wedstrijden voor junioren, senioren en veteranen. De aanvang is om 19.00 uur. HEILOO - Na een uitstekende sei zoenstart in Tuitjenhorn ging het afge lopen zondag fout met de Foresters dames. Na een 3-1 voorsprong leek het een makkelijk middagje te worden. Maar toen de scheidsrechter een bal op de paal voor een doelpunt aanzag en een dubieuze penalty in het voordeel van Lacom gaf, raakten de gemoederen al wat verhit. Door irritatie werden er een paar tijdstraffen uitgedeeld en daardoor ging Lacom met een 4-5 voorsprong rusten. Na de hervatting kwam Foresters niet meer in hun spel. Mede door veel bal verlies en irritatie kon Lacom gemakke lijk uitlopen naar een 9-13 eindstand. Laten we hopen dat dit een incident is geweest en dat onze dames voortaan het hoofd koel zullen houden. Zondag om 13.00 uur wacht in Castricum de bela den wedstrijd tegen CSV. HEILOO - Wij zijn weer begonnen met onze wekelijkse klaverjasavonden op maandagavond om 20.00 uur in het open huis. Wij kunnen weer enige nieu we leden plaatsen om gezellig te komen kaarten. Ons seizoen duurt tot eind mei. Ook houden wij één keer in de maand een vrije drive, die voor iedereen toe gankelijk is. De eerste vrije drive is op maandagavond 19 september. U kunt zich als nieuw lid of voor de drive aan melden of bij de volgende bestuursle den: de hr. Knegt, tel. 335056, of de hr. Leurink, tel. 334366. HEILOO - Op zondag 18 september vervissen de heren hun derde baars- wedstrijd van dit seizoen. Ditmaal wordt het een thuiswedstrijd. Gevist wordt namelijk in de watergang langs het Malevoort. Als dan ook het weer nog wil meewerken, wordt een goede opkomst verwacht! Verzameld wordt bij de brandweerkazerne nabij winkel hof 't Loo en wel om 6.00 uur. Voor op gave en/of informatie: S. Blokker, tel. 332411, of P. Welp, tel. 02518 54867. HEILOO - De interne competitie is weer begonnen. Vooral de jeugd was weer op volle sterkte gekomen om te worden opgeleid voor het pionnen-, toren- of koningsdiploma. De clubkam pioen van vorig jaar bij de jeugd gaat proberen zijn titel te prolongeren, hoe wel Paul de Moei een uitstekende con current gaat worden. Nog steeds kunt u uw dochter of zoon bij Oppositie opge ven voor het jeugdschaken op elke vrij dagavond van 19.30-20.30 uur in een van de zalen van het Open Huis. Voorzitter Henk Kracht sprak in zijn voorwoord voor het nieuwe seizoen van het teleurstellend aantal afzeggingen dit jaar. Vooral het verlies van dhr. A. Slob, de clubkampioen van Oppositie en al vele jaren de sterkste speler van de vereniging, is groot. Maar dat was niet het enige verlies: ook de heren Alleman sr. en jr. Reyersen van Buure, Witte en Horninge, ontvallen de vereniging. Dat zal echt wel even wennen zijn de compe titie, intern en extern. Het wordt voor de vereniging een must op te letten dat de schaakclub goed op niveau blijft, zo wel qua aantal, maar ook kwalitatief om de bondswedstrijden goed aan te kunnen. Een goede integratie van de jeugd bij de senioren lijkt een eerste goede stap in de nabije toekomst. De sterke clubschakers Groot, Van Et- ten en de clubkampioen van 1993 P. Folkertsma lijken de voornaamste kan didaten om de titel van A. Slob over te nemen. Het zal ongetwijfeld een zeer spannende strijd worden dit jaar. Een speciaal afscheidswoord aan de he ren Alleman is ook op zijn plaats, voor al dhr. Alleman sr. was al 50 jaar lid van de club, en we hopen dhr. Alleman nog veel te zien op de club, al was het al leen maar voor de analyses of voor de gezellige praat na afloop van de partijen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 14